Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) cock válasza ChME (#594) üzenetére


cock
tag

Hát igen akkor vagy turionoknál van csak így, vagy 5101-eknél vagy Aspire-éknél vagy kitudja mi miatt. Max performance-al viszont nálad is osztja :-P 1666=3xRAM=6xFSB
És ugye a tiedbe RAM-ot is ésszel raktak, mert az az FSB kétszerese.
Na mindegy, majd cserélek ramot aztán megoldódik a práblem :)

Bocs ezt véletlenül megkaptad priviben is :U :B

(#602) #97623552


#97623552
törölt tag

Üdvözletem!

Acer TravelMate TM2492NWLMI -ről van valakinek tapasztalata? Meg az Acerről általában mi a véleményetek?

(#603) avap válasza manitu666 (#480) üzenetére


avap
csendes tag

Sziasztok! :F Lenne egy kérdésem 512 MB DDR2 PC5300 (667MHz)-es ram jó a Travelmate 2413nlm-be?

(#604) birka1337


birka1337
tag

Sziasztok, az a problémám lenne, hogy windows reinstallt szeretnék csinálni, de foggalmam sincsen hogy hol lehet átállitani biosban a bootolást...tudna valaki segiteni?
Acer travelmate2200 notim van. Válaszotokat elöre is köszönöm.

-

(#605) Chili7 válasza mehawk (#598) üzenetére


Chili7
őstag

Céljaidnak tökéletesen megfelel.
Nincs hozzá win, és a proci nem a legkisebb étvágyú proci.

(#606) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Akkor ezek szerint hiába lenne 667-es ram a notimba nem is menne csak 500 on az is?
Van valakinek 5101 es 677 rammal?Mekkora frekin megy a ram?

Jah most látom van már nem Hynix ramos is...hmmm biztos kifogytak!

...

(#607) Devid_81 válasza Tom19 (#600) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szia árazd be 130k ra aztán majd alkudnak belőle. (ne engedj sokat)
Tipp szedd ki a ramot belőle,szerezz egy 256mb -osat és árazd be 120k ra az egész cuccost,a ramot meg el tudod adni 18-20k körül külön.

...

(#608) orkester válasza Devid_81 (#606) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem 667esek vannak benne és annyin is mennek.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#609) Devid_81 válasza orkester (#608) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szupi,akkor nem aggódom,közönöm!

...

(#610) ChME válasza Devid_81 (#607) üzenetére


ChME
tag

Az enyimbe az 1 GB-s DDR2 volt 24k!

Nem vagyok képben a memória árakkal, de nem sok az 512-ért az a 18-20k?

(#611) Devid_81 válasza ChME (#610) üzenetére


Devid_81
nagyúr

ejnye,bocsesz figylemtlen voltam,most nézem hogy nem 1gb ram van benne hanem csak 512,ezerbocs,akkor az árazás sem volt jó! :((

...

(#612) Devid_81 válasza Tom19 (#600) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szóval akkor maradjunk a 120k nál,én 1 gb rammal írtam az árakat és a tippet is.
Ezer bocs!

...

(#613) cock válasza Devid_81 (#606) üzenetére


cock
tag

Igen a 667-es RAM az 667-en fog menni, mert CPU=3xRAM. Eddig is ezt írtuk, csak az az FSB-vel nincs szinkronban. Ennyi.

(#614) Devid_81 válasza cock (#613) üzenetére


Devid_81
nagyúr

rendben,akkor csak én tévedtem el a sorokban! :U
köszönöm a helyreigazítást ! :R

...

(#615) birka1337 válasza birka1337 (#604) üzenetére


birka1337
tag

:U segítsetek légyszi

-

(#616) liquidmoon válasza birka1337 (#604) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Szerintem, bár nincsen előttem a gépem: a select boot device menü alatt... Ott kell beállítani a first boot device-t cd rom ra. Vagy hát attól függ, miről szeretnél bootolni. Vagy nyomogatod az ALT F10 bill kombot a wincsin lévő rejtett partíció indításához.

[Szerkesztve]

(#617) i4s válasza birka1337 (#615) üzenetére


i4s
tag

F2 aztan boot options a biosban vagy majdnem mind1 gepen ha nyomod az F12-ot akkor eleve kijon a bootopcio. Ha ez sem segitene, akkor nyisd ki a kezikonyvet es nezd meg melyik bill lehet csak a bootsorrendet elohozni igy nem kell allandoan a biosba lepkedni atallitani elmenteni vissza es a tobbi.......

(#618) red^bull


red^bull
csendes tag

birka nevében is köszönöm a segítséget :DDD :)

köszi midnenkinek

(#619) Zsolo007


Zsolo007
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Acert, amit 2 hete elloptak.. :O

Viszont csak a notit vitték el a tápja megmaradt.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek tudom-e ezt valahogy értékesíteni, vagy kidobhatom? :(

[Szerkesztve]

(#620) ChME válasza cock (#601) üzenetére


ChME
tag

Akkor nem esett le, csak most, de most meg beteg vagyok, nem biztos, hogy jó irányba jár az agyam.

Szóval akárhogy nézem, mind a 266-s, mind az 533-s mem. sebesség legközelebbi többszöröse is csak 1600 MHz, és ugye nekem alapból 1667-n jár :DDD

De ez már tényleg elég OFF volt, elnézést a többiektől :))

(#621) liquidmoon válasza Zsolo007 (#619) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Hi! Mi a noti típusa(volt) és mekkora a táp, mikori, mennyit ment, és mennyit bírt akkor stb?

(#622) avap válasza orkester (#608) üzenetére


avap
csendes tag

Szia! Akkor most ez azt jelenti, hogy az énTravelmate 2413nlm-be 667Mhz-en menne a ram, nem pedig 533-on? :R

(#623) Zsolo007 válasza liquidmoon (#621) üzenetére


Zsolo007
tag

Travelmate 4222 nWLMI volt. 1,5 hónapos.

Az adapter adatai:
Márka: Lite-On
Modellszám: PA-1900-04
Input: 100-240V, 50/60hz 1,5 A
Output: 19V, 4,74A

Ennyit tudok mondani, ezt is telefonon keresztül kaptam, mert nincs nálam, otthon pihen..

A 1,5 hónap alatt volt használva rendesen, lévén a noti főként erről ment nem akksiról.
2-2,5 óra alatt töltötte fel a 4000mah-s akksit...

Ezt a mennyit bírt kérdést nem értem.....

(#624) orkester válasza avap (#622) üzenetére


orkester
senior tag

Szia!
Nincs már meg a kézikönyve? Abban elvileg benne van, milyen ramokat támogat.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#625) Chili7 válasza Zsolo007 (#619) üzenetére


Chili7
őstag

Mikor, hol dobod ki? :)

(#626) VigO válasza ChME (#620) üzenetére


VigO
tag

Sziasztok!

Egyszer már megírtam, hogy ne találgassátok. Sztem ez lesz a megoldás, közel jártatok hozzá:
http://www.tomshardware.hu/cpu/06q3/060822/index-01.html

Csá

(#627) Zsolo007 válasza Chili7 (#625) üzenetére


Zsolo007
tag

:D Akkor csak ér ez valamit :). Mennyit is? :)


Mennyire univerzálisak ezek egyébként? Tehát pl. ha esetleg vennék egy másik acer notit (ami nem ugyanaz a típus) ahhoz is jó lenne? Mert ha így van akkor már meggondolandóbb a dolog...

[Szerkesztve]

(#628) Kokkantas válasza Zsolo007 (#627) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Ha jól emlékszek akkor az Aspire 3103NLM notimhoz is ilyen a táp. Majd ha hazamentem megnézem.

(#629) VigO válasza albgab (#514) üzenetére


VigO
tag

Hello!

Nekem ilyen van, minden oké vele.
Én mostmár inkább a X1300-assal szerelt modellt venném, lejjebb ment az ára.

(#630) VigO válasza masholnap (#526) üzenetére


VigO
tag

4222 GMA950-es változat:
megnéztem vele két filmet :)
3 óra 59 perc (elsőre)
azóta nem teszteltem

(#631) VigO


VigO
tag

Valaki írta, hogy gondja van a webcam-mal acer notin, asszem 4222-esen. Nekem is gondom volt, hogy nem tudtam felinstallálni, nem találta a hardvert. Aztán már végső elkeseredésemben betelóztam a boltba, ahol vettem (usanoti). Elkezdtem mondani a gondom, és mondta az eladó, hogy ne is folytassam, mert hibázott az acer. A telepítő cd-n és a honlapon (magyaron és globalon is) rossz driver van hozzá, és a 7100 vagy 7110 -ét kell használni (már nem emléksem melyik). Tökéletesen működik.

(#632) ChME válasza VigO (#626) üzenetére


ChME
tag

Nem igazán találgattam, csak az állítás általánosságát vitattam.

A link alapján akkor egyértelmű, hogy tényleg Turion specifikus, én is úgyanúgy gondoltam el az órajel előállítását, ahogy a cikkben szerepel. Hát ugye, tanultam régen egy kis digitális technikát :DDD

(#633) VigO


VigO
tag

Hello

Most kérdésem van. Tudta, vagy egyáltalán próbálta valaki használni a GMA950 power saving technology-jét? Az állítgatási lehetőségei között benne van Runing on battery cím alatt. Három dolgot lehet bekapcsolni. Vagyis nekem nem, mert halványszürke (inaktív rá a megfelelő kifejezés, azt hiszem). Működik valakinek?

(Természetesen akksiról működtetve próbáltam :) )

(#634) Kokkantas válasza Kokkantas (#628) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

No megnéztem, és rosszul emlékeztem. Ehh már a memóriám sem a régi.

(#635) cock válasza ChME (#620) üzenetére


cock
tag

Mert én meg egy barom vagyok és nemtom megszorozni az 533-at 3-mal. Nemtom hogy jött ki nekem arra 1667 :U :B Mindenesetre pontot tett a dolog végére a kolléga által belinkelt cikk.

(#636) manitu666 válasza Zsolo007 (#627) üzenetére


manitu666
tag

privi ment

Thx

(#637) Devid_81 válasza VigO (#631) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A 4272-ehez sem volt egy ideig Bluetooth driver,de az aspire 5000 -é jó volt hozzá.
Sajnos van még baj a driver ellátotsággal.

Reméljük hamar kinövik a Acernél ezt.

...

(#638) Blackraven


Blackraven
csendes tag

Üdv!

Lenne 2 kérdésem:
A vga rendszermemóriafelhasználását (29 karakter :) ) hol tudom beállítani? Egy x1600ról lenne szó, a gépen lévő matrica szerint 256mb saját van neki, de minden program 512nek ismeri fel. Be lehet állítani hogy a hypermemoryt egyáltalán ne használja? Biosban nincs semmi erről. :(

Másik:
Ugyan ez a kártya, amivel az a probléma, hogy mióta felraktam a 6.8-as drivert, a kártya másfélszeresére gyorsult, de ha nagyobb terhelés alatt van, 5-6 perc alatt szabálytalan művelettel, kékhalállal, vagy sima megfagyással megáll. Fagyás elött minden rendben, pl a Battlefield 2 legmagasabb beállitásokkal megy 40fps-t, de pár perc után megáll. Ezt azóta csinálja, mióta egy 4gb-nál nagyobb fájlt kellett volna tárolnia, ezért az addig üres D meghajtót átformáztam ntfs-re. Attól fogva a driver ujratelepítéséig még notepad alatt is fagyott. Ezzel lehet kezdeni valamit?

(#639) ChME válasza Devid_81 (#637) üzenetére


ChME
tag

Szokás szerint vak vagyok, de én még mindig nem látom, hogy hol van...

Vagy Aspire 5000 driverei közül melyik kell? Arra sem emlékszem már, melyik másik modullal van egybeépítve a Bluetooth :F

(#640) Devid_81 válasza ChME (#639) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szia,én is most nézem hogy már nincs köztük sajna

próbáld meg a 4220 szériát [link]

remélem ezzel is müxik

...

(#641) ChME válasza Devid_81 (#640) üzenetére


ChME
tag

:R

Kipróbáltam, úgy tűnik ezzel is megy. Tényleg elég érdekes, hogy minden driver kinn van a 4272-höz, csak ez hiányzik...

(#642) kiskakas válasza Blackraven (#638) üzenetére


kiskakas
senior tag

Blackraven,

a hypermemory-t nem tudod allitani,a driver es a kartya allitja be maganak, ha szukseg van ra. Egyebkent 6.9 a legujabb catalyst, azzal nezted? Uj biost neztel a notidhoz?
Az enyemhez pl (travelmate 4402) direkt azert adtak ki 1 uj biost,h lejjebb vegyek a vga orajelet, mert elvileg tulmelegedik es lefagy a gep.. Bar nekem meg sose tette, az uj biost se raktam fel, de lehet nalad ez a gond. Everesttel,vagy vmi massal monitorozd a gpu temp-et.

(#643) SKyN3T_54


SKyN3T_54
csendes tag

Sziasztok!!

itt új vagyok a hwsw-ről Shane54 névről viszont ismerhettek. Azért jöttem ide mert itt van acer fórum, s mivel rég óta bújom, ezért bereggeltem. s ma meglet a 4222nwlmi gépem :)
nagyon tetszik, minden tökéletes vele. működik a camera is, meg minden amit próbáltam eddig. empoweringes dolgok közül semmit nem raktam fel, mert úgy hiszem nincs rá szükségem. aksiról úgyse nagyon fog menni a gép. de akkor is visszaveszi magától a sebességet amennyire kell gondolom, hisz speedsteppes. az asztali gépemhez képest gyorsabbnak tűnik, de ez lehet csak a szűz windows hatása. (asztali különben a64 3000+, 1gb ram, x700, 80+120gb amiből az utóbbi menni fog külső tartókába a noti mellé)
nem is tudok mit mondani, nagyon elégedett vagyok a géppel :))))) melegedni se nagyon melegszik, kuva halk, minden zsííír :D
mizu?

Miss Kittin, az Miss Kittin... jó zenék, jó fenék....

(#644) se00


se00
csendes tag

Üdv. Vettem acer aspire 5101-es gépet minden ok csak nemtalálom a mac filter számát pedig tudnom kéne , hól található?
Köszi

(#645) orkester válasza se00 (#644) üzenetére


orkester
senior tag

Hello!
Nyiss egy Parancssor ablakot és írd be: ipconfig /all

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#646) SKyN3T_54


SKyN3T_54
csendes tag

gondoltam nyüzsgök kicsit ezért, letöltöttem pár acer@e cuccott, de kell neki a .net keretrendszer. az a nagy igazság, hogy az asztalimra egyszer rátettem és aztán össze is barmolt mindent, lefagyások, el nem indulások. lehet én tettem fel rosszat ezért szeretném kérni egy tanult kollégámtól hogy egy működő verzióról egy linket küldjön nekem akár priviben, előre is nagyon szépen köszönöm :)))

a noti még mindig állaaattt!!! :D :D

[Szerkesztve]

Miss Kittin, az Miss Kittin... jó zenék, jó fenék....

(#647) orkester válasza SKyN3T_54 (#646) üzenetére


orkester
senior tag

[link] 1.1
[link]2.0

De azt hiszem ezeknek az 1.1 kell, de utána telepítheted a 2.0-t is.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#648) SKyN3T_54 válasza orkester (#647) üzenetére


SKyN3T_54
csendes tag

leköteleztél! :R :R :R

Miss Kittin, az Miss Kittin... jó zenék, jó fenék....

(#649) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Na szal próbálkoztam a 64bites winnel és a driverekkel. Volt problémám, nem is egy. Első a wlan. Feltelepült de azt mondta, hogy az eszköz nem áll készen és egy 10-es híbakódot írt ki. A másik a vidkari driverrel volt. Ott is úgy csináltam, ahogy kellett, szal az inf file-t beraktam, és amikor ki kellett volna listáznia, hogy melyik kártyát választom a sok közül, egy üres ablakot rakott ki.Olyan volt, mintha nem tudta volna értelmezni az inf file-t. De nem írt ki semmilyen hibaüzenetet, de semmi sem... Vkinek ötlet? Az összes win frissítést feltelepítettem a service pack 2 kivételével. Lehet, hogy az hiányzott neki? Azt nem tudtam letöltei sehol sem, mer mindig megszakadt a szerver kapcsolata... Ha valaki tudna egy linket, megköszönném. :R

(#650) orkester válasza liquidmoon (#649) üzenetére


orkester
senior tag

Wlan: Az eszközkezelőben nincs véletlen 2 vezeték nélküli eszköz? Egy Atheros ha minden igaz és egy amit magától felismert. Ha így van akkor az Aherost töröld és a másiknál csak frissítsd a drivert a letöltött inf-el.
Vga: Nincs kijelölve, hogy csak a kompatibilis eszközöket mutassa?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.