Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) ewox válasza xedos (#730) üzenetére


ewox
csendes tag

Kicsit elszomoritottál. Nem azt mondtam hogy a legfelsöbb kategoria, vagyis nem ugy... OTT az a biz hejen ez volt 3(4) honapja a legdrágább, legokosabb gép. Szoval én ezért mertem megvenni, nem akartam én a leg-leg-leg gépet, csak abban a percben ez volt ott a full. Ha megszolgál, nem bánom meg, viszont tényleg elszomoritottál... :(

(#752) snoopafella


snoopafella
csendes tag

Hali!

Asszem megvan a kiválasztott laptop, amit venni szeretnék: ACER Aspire 3103 NWLMI
http://www.notebook.hu/notebook/acer/aspire/aspire3000/aspire_3103nwlmi
Ahogy látom, elég sok helyen kapható már, vett-e már vki ilyet? Tapasztalatok?
Ja és hogy érdemes-e vásárláskor beruházni egy +512-es ram-bővítésre? Ha igen, milyen márkát javasoltok?
Merthogy vszínű sokat használnék zeneszerkesztő/keverő progikat.
Még egy, beleolvastam ilyen-olyan topikokba, és szomorúan olvastam híreket (rémhíreket?) Acer masinák pixelhibás kijelzős megoldásairól, van vmi infótok erről? Tulképpen engem csak a 3103-as érdekelne igazán :), hogy azzal van-e vajon ilyesmi gáz, általánosságban?
Kösz a válaszokat!

Snoopafella

(#753) vert!g0 válasza snoopafella (#752) üzenetére


vert!g0
csendes tag

A RAM-ra mindenképp érdemes beruházni főleg, ha ilyen alkalmazásokat akarsz futattni. Márkában én kingstont ajánlanék, de itt előbb mint írták a Samsung is tökéletesen megbízható, szóval szerintem itt a pénz dönt hogy mennyit szeretnél szánni még a memóriára.

A pixelhibáról csak a magam Aspire 5101-esében tudok nyilatkozni teljesen hiba mentesen kaptam meg és szépen üzemel. Véleményem szerint ha peches vagy akkor foghatsz ki pixelhibásat, de azt úgyis cserélik itt csak az idő ami fontos, de mielőtt haza vinnéd megnézed az üzletben /ha be tudsz érte menni/ és akkor nem érhet meglepetés.

ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

(#754) snoopafella válasza vert!g0 (#753) üzenetére


snoopafella
csendes tag

Kösz a helpet/tanácsokat.

(#755) Kokkantas válasza snoopafella (#752) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Hali. Nekem Aspire 3103 NLM van, ma 3 hetes, eddig semmi bajom vele.

(#756) wdtwrd válasza fabrik (#364) üzenetére


wdtwrd
tag

Talán itt is ez a probléma?

''Nekem Acer Tm2492-es laptopom van. Csak az SP2-vel frissített Xp megy fel rá, mivel a gérebbi nem ismeri fel valamelyik hardvert és leáll telepítés közben. /Saját tapasztalat/''

Innét ollózva: [link]

[Szerkesztve]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#757) i4s válasza vert!g0 (#753) üzenetére


i4s
tag

Snoopfella: Nem artana hozza a 2Gb ram, ha van panzed ruhazz be batran. Bar helyedben lehet elgondolkodnek 1 Mac-en, foleg ha profi modon foglalkozol zeneszerkesztessel....

(#758) xedos válasza cock (#749) üzenetére


xedos
addikt

EMBER! ELCSESZTED AZ ÉLETEM!!!! :)
Settlers 2 10th... A ma délelőttöm már ráment! Nagyon jó lett!
Végre ugyanaz a játékélmény...
Köszi, hogy írtál a fórumba, mert egyébként nem is hallotttam róla! :R

(#759) Dlf


Dlf
csendes tag

Hello,

Most készülök első Acer notim megvételére és nemnagyon láttam még tesztet v. véleményt erről az adott típusról:

Acer Aspire 5051AWXMi

A macropolis-nál 185k sulinetre a 14,1''-os kivitelben.

Vélemény / tapasztalat / mire érdemes figyelni ami gyermekbetegsége acer notiknak esetleg?

Előre is köszönöm a segítsget!

Zsiráf!

(#760) cock válasza xedos (#758) üzenetére


cock
tag

:DDD

Igen és egyben a sajátomat is. Már látom hogy ennek a játéknak köszönhetek majd +1 félév rohadást az egyetemen. :D

(#761) rooster_hun válasza vaki (#59) üzenetére


rooster_hun
csendes tag

(#762) P.Szilvi


P.Szilvi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Notebookot szeretnék venni, ki is néztem egyet: ACER TRAVELMATE 4222WLMiX .
(Bővebben: http://www.alfadigital.hu/images/palm/acernotebook/4222wlmix.php)
Mi a véleményetek? Érdemes megvenni?

Előre is köszi minden hasznosítható hozzászólást!

Üdv!

(#763) P.Szilvi


P.Szilvi
csendes tag

...a memória bővítve lesz, nem marad így... :)

(#764) Krobi79


Krobi79
tag

Travelmate 4222nWLMi notebookot használ valaki Linux-al vagy mindenki áttelepíti Winre. ha minden jól megy jövő héten meglesz a masina. csak netre, levelzésre, irodai dolgokra fogom használni második gépként (no játék). Kipróbálnám a linuxot és gyakorolnám rajta. Elméletileg ezekre a Linux is csont nélkül alkalmas. Telepítéskor a Linux felismeri-e a gépet, gondolok itt mindenféle driverre? webkamera fog-e menni vele?

ja és van rajta svideo kimenet?

[Szerkesztve]

(#765) ludus válasza i4s (#746) üzenetére


ludus
aktív tag

Szia!

Hát az lessz a vége, csak azért tologatom mert most már majd tuti hogy ott fogják tartani a gépet és az a helyzet hogy nincs más gépem ithon, hiányozni fog. Mondjuk számomra érthetetlen (és szerintem a szervíz számára is az lessz) hogy ez az író is bekrepál egy idő után pedig esküszóm nem DVD-t sokszorosítok a géppel...
Mondjuk lehet hogy nem ilyen noname íróval kéne az Acer-nek szerelnie a gépeket és akkor nem lennének ilyen gondok (nem hinném hogy akkora árkülönbség lenne egy noname és egy brand író ára között nagy mennyiségnél) de z már csak az én véleményem....
Úgyhogy marad a szervíz, mondjuk továbbra is a Fillér utcát fogom álasztani az biztos :R

Ui. Ja és ezek után a garibővítés témája sem kérdés több előttem :)



[Szerkesztve]

(#766) snoopafella


snoopafella
csendes tag

Kösz a helpet i4s & Kokkantas!

Lenne még egy kérdésem: Ehhez az acer 3103-ashoz Linuxot adnak (há' ezé' ilyen occsó), amit nyilvánvalóan átcserélek xp sp2-re - gond nélkül le tudom szedni a Linuxot?
Thx előre is.

Snoopafella

(#767) Kokkantas válasza snoopafella (#766) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Nekem sikerült, leformáztam a vinyót, semmi gondom nemvolt a win telepítéssel.

(#768) snoopafella válasza Kokkantas (#767) üzenetére


snoopafella
csendes tag

Akkor jó :) Nincs több kérdésem, már csak meg kéne venni... :)

(#769) tanker66


tanker66
csendes tag

Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy a TravelMate sorozat kijelzői is produkálnak pixel-hibákat? Vagy ez csak az Aspire ''szokásos'' betegsége volt?

(#770) VigO válasza Krobi79 (#764) üzenetére


VigO
tag

Csak normál monitor (RGB) csatlakozó van rajta. (De nekem elég nagy a kijelző,mert oda teszem, ahova csak akarom, így nézhetem közelről.)
(3xUSB, táp, LAN, telefon(modem), mikrofon, vonalbe, vonalki(SPDIF is), memkártya, kensington)

(#771) i4s válasza snoopafella (#766) üzenetére


i4s
tag

Minden gond nelkul leszedheted, ha nem kell tovabb a pingvinm nyugodtan gyaluld le az egesz vinyot es particionalj kedvedre.

(#772) i4s válasza tanker66 (#769) üzenetére


i4s
tag

Barmelyik gepen lehet pixel hiba ez nem csak az Acer sajatossaga, csekkold le mielott megveszed.

(#773) pgyuf válasza Dlf (#759) üzenetére


pgyuf
tag

Dlf!

Egyenlőre nem nagyon találsz ''tapasztalatot'' az 5051-es modellel kapcsolatban. A héten kezdték árusítani. Én már kinéztem magamnak. Ha netán elöbb megvennéd, írj róla. Csak egyet ajánlanék, hogy számolj bele még plusz 512 RAM-ot! Egyébként jellemző, hogy a notebooknál 5000 Ft-vel drágább, mint a macropolisban. Ja, és úgy látom a paraméterei alapján megegyezik az Acer 5101-el, arról meg van tapasztalat. Lásd: Csupa bukásra készülő egyetemista. :C

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#774) SKyN3T_54


SKyN3T_54
csendes tag

olyan progit keresek ami lemeríti a notimat, tesztekben láttam már ilyet de elfelejtettem a nevét ;) valaki elárúlja? :D köööszii :D
szuper ez az acer!! :D

Miss Kittin, az Miss Kittin... jó zenék, jó fenék....

(#775) fordjee válasza snoopafella (#752) üzenetére


fordjee
aktív tag

Hy!
Nekem 3103nwlmi-m van, kb 3 hete, (sőt, a bnőmnek is), semmi gondom vele, nagyon jó kis gép, az akksija viszont nagyon keveset bír, bár én tudtam, hogy hálózatról használom majd, szóval nekem ez nem hátrány. szép a kijelzője, ezen speciel pixelhiba sem volt )egyiken sem) és ahhoz képest, amit tud, nagyon olcsó. Ha érdekel, és nem sulinetben szeretnél venni, keress meg, lesz még belőle.

fordjee

(#776) Chili7 válasza SKyN3T_54 (#774) üzenetére


Chili7
őstag

topik:[link]

(#777) Grillo


Grillo
senior tag

Sziasztok!

OLyan gondom lenne, hogy a TravelMate 2304 LCiben szeretnék memóriát bőviteni. Arra már rájöttem, hogy valószinüleg az alján lévő középső nagy takarólemezt kellene eltávolitani, amin kis recés szélű téglalap szimbólum van (gondolom a RAMot akarja jelölni), de nem sikerül leszedni. A két csavart, ami tartja kicsavaroztam, de nem akarnak kijönni teljesen, és olyan mintha más is fogná a lemezt, de nem látok semmit.
Ha valaki csinált már hasonlót, az legyen szives segitsen.

Kösz

Grillo

(#778) watcher


watcher
tag

Na szomorúan veszek búcsút az Acer-esek táborától. Itt a kis aranyos 5024WLMI [link] ha valakit érdekel. Elég jó kis masina a kategóriában.

Érted?

(#779) cock válasza Grillo (#777) üzenetére


cock
tag

Nos nekem Aspire-m van, más modell, de lehet hogy hasonlóan működik:

Nálam úgy volt hogy két műanyag pecek fogja két oldalról belülről a hátlapot. Ki kell pattintani őket, de nagyon óvatosan, mert letörhetnek. A lényeg hogy ne az egészet egyszerre emeld ki, hanem először az egyik oldalát, és utána a másikat.

(#780) TeeJay


TeeJay
félisten

nos skacok segítsen nekem aki csak tud

az a helyzet hogy van kicsi templomunknak egy Benq mp610-es projektor amit eddig egy ősrégi asztali géppel hajtottunk kivetítés céljából.
most sikerült gyűjteni 150-170ezer pénzt hogy az ősrégi gépet lecseréljük notebookra.

na most én Acer-t néztem ki azt 155ezer körüli árban lehetne venni ([link])
mivel nem értek ezekhez tanácsokat kérnék.

van 3 darab notebook 156ezres árban de nem tudom melyiket éri meg jobban.
ACER Aspire 3692 NWLMI
ACER Aspire 3103 NLM
ACER Aspire 3103 NWLMI

ahogy néztem mindháromban 512RAM van ami jó
az elsőben celeron M proci a másik kettőben mobil sempron 1600 vagy 1800MHz
mivel kivetítésnek lenne a notebook és csak hálózatról üzemeltetve nem számít a fogyasztás inkább az lenne a lényeg hogy a diavetítések menjenek.

szerintetek a celeron m vagy a mobil sempron a jobb?
valamint hogy a VGA milyen minőségű illetve hogy 1280-as 15,4''-es vagy 1024-es 15colos kijelzővel éri meg jobban kivetítéshez venni?

bármi segítségek köszönök :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#781) humax


humax
senior tag

sziasztok
sulinet ben mit tudtuk ajanlani?
core due
vagy core 2 due
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#782) orkester válasza TeeJay (#780) üzenetére


orkester
senior tag

Én erre szavaznék: ACER Aspire 3103 NWLMI
A 15,4'' kijelzőt szerintem jobb nézni.
Viszont s-video kimenet csak ezen van ACER Aspire 3692 NWLMI...azt nem tudom milyen kimenetre kell kötni a projektort. :B

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#783) TeeJay válasza orkester (#782) üzenetére


TeeJay
félisten

VGA, S-video, és kompozit van a projektoron
megnézem hogy melyiken milyen csati van
kösz a tippet a kijelzővel kapcsolatban :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#784) rooster_hun válasza Grillo (#777) üzenetére


rooster_hun
csendes tag

Pici körmök is vannak oldalt, kicsit meg kell ívelni a fedelet és akkor lejön. Ha alá világítasz egy lámpával, látszik, hogy miről beszélek.

(#785) Grillo válasza rooster_hun (#784) üzenetére


Grillo
senior tag

KÖszönöm szépen, megoldódott, a körmök fogták tényleg, voltak vagy hatan. :C

(#786) chop


chop
őstag

A fentebb emlitett ACER Aspire 3103 NWLMI-t neztem ki magamnak, az aksija birja 2-3 oran keresztul (zenehallgatas, kulonbozo irodai muveletek), vagy felejtsem el? Nagyon papagaj vagyok a mobil cuccokkal kapcsolatban, van ennek a notinak valami rakfeneje, amin illene elgondolkodni, vagy jo vetelnek gondoljatok?..

(#787) TeeJay


TeeJay
félisten

Acer Aspire 3103NWLMI 150pénzért Sempron 3400+ procival
Acer Aspire 3692NWLMI 156pénz Celeron M 1,6GHz procival

mindkettőben 512ram 60gigás 5400RPM-es vinyó van, ja és mindkettő 15,4''-os 1280x800-as tft, engem már csak az érdekelne hogy celeron m proci mennyivel lassabb mint az 1,8GHz-es mobil Sempron?

végülis hálózatról lesz mindig nyomatva a laptop szóval az se gáz ha a sempron jobban fogyaszt meg melegszik.
annyi még hogy a sempronosban ati radeon VGA van a celeronosban meg intel vga
ezekről sem tudok semmit

szóval szerintetetek melyik éri meg jobban?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#788) cock válasza TeeJay (#787) üzenetére


cock
tag

Vedd a Semprnosat az ATI miatt.
Ugyanis az ATI szerintem jobb, ráadásul a Sempron 1,8Ghz is gyorsabb mint a Celeron M 1,6Ghz. És ugye még olcsóbb is 6e Ft-al :)
Az egyetlen hátrány az max az lesz amit mondtál: Talán a Sempron jobban melegszik és többet fogyaszt.

[Szerkesztve]

(#789) Chili7 válasza chop (#786) üzenetére


Chili7
őstag

Valaholazt olvastam, hogy 1,2 órát megy el aksiról. Hát kábé ez a rákfenéje hogy sokat fogyaszt, valszeg melegszik, hangos a ventije.

(#790) Pazo válasza cock (#788) üzenetére


Pazo
tag

jaja, én is a sempront választanám, de az aksija elég tré. egyébként nem hinném hogy powerpointozni nem lenne elég a celeron is. sőt az talán emiatt jobb választás is lenne, mert inteles a vga-ja is, szal valószínű alig melegszik.

ha a képet a projektoron nézed vetítés közben, akkor teljesen felesleges a 15,4'', mert a proj mindenképp csordítja 4:3-as képarányra, sőt amúgy is. szal hiába jobb rajta mindent csinálni, itt ez az előny pont nem jön ki. sőt, az aspire 3103nLM ben a ram 4gb-ig bővíthető, hátha később ez még jól jön.

szal összességében mégis csak a sempron. gyorsabb lesz, jobban melegszik, gagyi az aksija, de ez hálóról senkit nem zavar, a kép csak 15'', de a vetítésnél nem látsz többet egy 15,4''-esen sem. nézd meg még az usanotinál is, hátha olcsóbb.

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#791) Pazo válasza Chili7 (#789) üzenetére


Pazo
tag

az aksija a gáz, nem a proci eszik sokat. leglábbis a leírás szerint [link]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#792) TeeJay válasza Pazo (#790) üzenetére


TeeJay
félisten

igen én is gondolkodtam hogy a Celeron M-es procival tovább menne akksiról meg kevésbé melegszik viszont 156ezer lenne úgy
Sempron procival meg extreme digital-ba 150kereken

a képarány édesmindegy azt írták mert a külső VGA csatin külön kijelzőként kezeli a projektort.

egyenlőre 150ért jobbnak tűnik a sempron procis mint a celeron m 156ért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#793) TeeJay


TeeJay
félisten

és ehhez mit szóltok?
ACER Travelmate 2492nWLMi [link]
155ért lehet elvinni és többet tud mint az előzők úgyláttam
mondjuk ilyen proci van benne : Intel Celeron-M 420 (1MB L2cache/FSB533) 1600 MHz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#794) chop válasza Chili7 (#789) üzenetére


chop
őstag

Pff...hat, az eleg sz*r. Mennyiert vesztegenek egy 4000 mAh aksit?..

(#795) dellas


dellas
csendes tag

miért sz.r?
kérlek indokold meg mert pont ilyet vennék.

Karesz

(#796) Chili7 válasza Pazo (#791) üzenetére


Chili7
őstag

van 25W TDP-s, és van 62W TDP-s. Mivel a 25ös ~30%al drágább, szerintem ebben inkább a 62-es van. Az pedig sok. Nagyobb aksival sem megy 2 óra fölé! <szubjektív

(#797) Chili7 válasza TeeJay (#793) üzenetére


Chili7
őstag

Ez sokkal jobb. A proci is 27W-os.

(#798) chop válasza dellas (#795) üzenetére


chop
őstag

A gyenge aksi miatt irtam. Egy 4000-es aksival nagy valoszinuseggel birna 2-2,5 oran at, ami mar klasszisokkal jobbnak mondhato.

(#799) HackR


HackR
tag

[link] Erről mi a véleményetek? Acer...de én félek tőlük, mert nem sok jót hallottam róluk...anyagminőség milyen? Meghibásodási ráta?

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#800) dellas válasza chop (#798) üzenetére


dellas
csendes tag

köszi.

a notebook.hu-n 4000es akksival van a tmate 2492,meg az acer.hu-n is

ha ugy veszek gépet h nem jár hozzá xp,s én rakom rá a sajátomat akkor mire kell odafigyelnem?

miben különbözik(ha) egy xp telepítés pcre mint notira?

minden segítséget köszi.

Karesz

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.