Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Chili7 válasza cock (#300) üzenetére


Chili7
őstag

Azért azzal is számolj, hogy ezúttal elhajtanak. De sok sikert!

(#302) zso79


zso79
őstag

Sziasztok,

Lehet hogy kicsit off, de szerintetek mennyiert lehet elpasszolni egy 1 eves TravelMate 4102WLMI-t 1 giga rammal?

koszi: zsoLesz

(#303) liquidmoon válasza cock (#300) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Én nem merem megnézni a pixeleket a tesztprogival :B Én nem látok rajta, de ha találnék 1et, akkor csak azt nézném mindig és még ki sem cseréltethetném...

(#304) ftc


ftc
nagyúr

Egy kérdés...

Azt már tudom,hogy pixelhiba 5-6 db-nak kell lennie,de subpixel gari mennyire szólhat? ezt nem árulták el...és abból van rengeteg már...

(#305) Chili7 válasza zso79 (#302) üzenetére


Chili7
őstag

Próbáld meg itt:[link]
Gépbeárazós topik!

(#306) cock válasza ftc (#304) üzenetére


cock
tag

1024x768-cas felbontás esetén:
Mindig fehéren vagy mindig fekete (dead) pixelből 2-őt már nem enged meg a szabvány. És beragadt (subpixelből) pedig 4 esetén jogos a csere.
Ennél még szigorúbb a szabvány ha egy 5x5-ös területen van több hibás pixel.
De itt olvashatsz róla:
[link]

[Szerkesztve]

(#307) Elrond


Elrond
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Acer TR2490-es notit és arra szeretnék választ kapni hogy a bluetooth vezérlőjével nekem van csak gondom vagy ez általános probléma, mert vettem 1 bluetooth-os egeret és az istennek nem találják meg egymást!

ha valaki segítene megköszönném!

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#308) Chili7 válasza Elrond (#307) üzenetére


Chili7
őstag

A bt-s egérhez nem adtak vevő egységet?

(#309) ftc válasza cock (#306) üzenetére


ftc
nagyúr

ez vicces lenne mivel az Acer visszadobta ennyivel nekem...és mivel csak helyi garim van rá 1 év megint mehetek kérdezni...

(#310) liquidmoon válasza ftc (#309) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Nem vicces (#306) cock válasza, mert nekem az usanotiban is ezt mondták, amikor rákérdeztem, hogy hánytól van csere.

(#311) Elrond válasza Chili7 (#308) üzenetére


Elrond
senior tag

Nem ez egy cellink bt-s egérke és égen földön nem találok támogatást hozzá!

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#312) ftc válasza liquidmoon (#310) üzenetére


ftc
nagyúr

acer 5 alatt nem is foglalkozik vele....ideeje lesz megint megprobállni akkor...

(#313) nferi11


nferi11
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a lagjobb páros?:
AMD Turion MT32 (512Kb L2 cache) 1800 MHz és nVidia GO7300 64/256MB TurboCache
vagy
Intel Core Duo T2300 (2MB L2 cache/FSB667) 1660 MHz MHz és ATI Mobility™ Radeon® X1300
vagy
Mobile AMD Mobil Sempron 3100+ 1800Mhz és ATi Mobility Radeon® X700/128MB

A 7300Go 64 bites. Ez mekkora hátrányt jelent a 128 bitesekkel szemben?
A gép Mostwanted szintű játékokhoz kellene.
Az AMD Turion MT32 32-vagy 64 bites? Ellentmondó véleményeket találtam.

Előre is köszönöm válaszotokat.

(#314) cock válasza nferi11 (#313) üzenetére


cock
tag

Szia!
3.-at kapásból nem ajánlom, mert az régebbi AMD Mobil proci, és az sokat fogyaszt (Turionok kb fele annyit fogyasztanak vagy még kevesebbet, felveszik a versenyt az Intellel), így valszeg hamar lemerül. Bár javítsatok ki ha tévednék.

Az 1. választás az klassz választás lenne, először énis ilyet akartam, ez az ASUS A6Km Q056 ha jól sejtem :) Az egyedüli dolog ami zavart engem ebben, hogy mivel 64 bites proci van benne, én maximalista vagyok és x64-es Winnel használnám, de körülnéztem, és Nvidia Go 7-esekhez nincs 64 bites driver, nem beszélve a SiS 756 chipsetről, aminek se híre se hamva a honlapjukon, nemhogy driver de még leírás se. Szóval ezt a gépet valszeg csak sima Winnel tudod használni.

Végül a másodikat ajánlanám, mert az bár nem 64-es proci de dual magos és 2Mb kess ami nagyon faja, és tutti nem fogyaszt sokat. Drivert is találsz tutkóra, ATI X1300 tuttira ottvan a Go7300 közelében, Most Wanted szerintem faján megy mindkettőn.

Az hogy a vidkari 64 bit és 128 az nem sok hátrány, szerintem az számít hogy hány Mhzn ketyeg a chip/memó, bár lehet hogy más nem így vélekedik.
A Turionok 64 bitesek (MT-32 tuttira)
Az MT jelzésű Turionok fogyasztanak a legkevesebbet. Az MK és ML azok többet, az MK viszont a legújabb, X2-es socketbe mennek, tehát azt késöbb ki tudod cserélni 2 magos AMD-re.

[Szerkesztve]

(#315) cock válasza ftc (#312) üzenetére


cock
tag

Lehet hogy hülyeség amit mondok, de úgytudom hogy a boltok mondják meg külön hogy milyen pixel policyt (szabványt) használnak, és az Acer szervízbe csak megállapítják hogy mennyi és milyen hibás pixelt találnak. Ha közvetlenül az Acer szervízbe viszed ott lehet hogy más szabványt használnak, kérdezd meg a bolttól ahol vetted hogy milyen szabványt használnak.

(#316) cock


cock
tag

Na visszavittem az újabbik Acer 5101-et amin két fekete pixelt találtam. Kicsit óvatosan közelítettem meg a boltot, nehogy előkapjanak egy shotgunt a pult alól amikor meglátnak :D Igazából ha valami apró kis jelentéktelen ejnyebejnyét mondtak volna már akkor fülem farkam behúzva rohantam volna ki az üzletből, de nem: Ők kértek elnézést, sajnálkoztak hogy velem ilyen fordul elő amikor több 100-at eladtak ezekből az utóbbi időben, és semmi probléma nem volt. (Lehet hogy én vagyok csak ilyen válogatós?) Namind1, visszavették és mondták hogy 7főn hívnak. Nagyon vevőcentrikusak az USANotisok, ajánlom mindenkinek (még akkoris ha nem hagyják jóvá a 2 pixelhibát :) , mindenesetre fél méter távolságról mind2ő látható bármilyen színű háttéren, kivéve feketén)

(#317) luciferk válasza cock (#316) üzenetére


luciferk
senior tag

(Lehet hogy én vagyok csak ilyen válogatós?)

Nem vagy válogatós,csak peches ;)

Kicsit óvatosan közelítettem meg a boltot, nehogy előkapjanak egy shotgunt a pult alól amikor meglátnak

Ez jó volt... :DD :DDD


Én 5 hónapja vettem a notimat sulinyetre az USAnotebook-nál próba nélkül,azóta is hiba nélkül működik ;) kip kop

(#318) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Ti a matricákat leszedtétek? Ha igen mivel, hogy ne hagyjon nyomot? És a beépített mikrofonnal mi a helyzet? Skype-hez lehet használni?

(#319) liquidmoon válasza liquidmoon (#318) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

A mikrofont kipróbáltam skype-vel, marhajó. Semmit sem kellett beállítani, egyből ment. Mindenki skypezzen :))

[Szerkesztve]

(#320) cock válasza liquidmoon (#318) üzenetére


cock
tag

Miért akarod leszedni a matricákat?
Sztem jó helyen vannak azok ott, vagy téged zavarnak?
Ráérsz leszedni őket ha felpöndörödnek, vagy hullámosak lesznek.

(#321) orkester


orkester
senior tag

Memóriaigényes feladatoknál kék halálal elszáll időnként a gépem. Ma teszteltem mindkét memória slotot, különböző ramokkal, de mindig u.a. történt a Memtestben jellemzően a 4-es és 6-os teszt elején, ill. végén hibát dob ki(többi tesztet már nem vártam meg). És ezt a hibát nem a ramok miatt csinálja ezek szerint. Vajon mi lehet a baja?
Holnap felhívom az Acer szervízt, aztán leírom mik a tapasztalatok a rendszerükkel. :)
Csak azt bánom, hogy nem 3 napon belül vettem ezt a hibát észre, most biztos várhatok egy csomó időt rájuk. :(((

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#322) M@tt|-|3W


M@tt|-|3W
csendes tag

Éppen egy ilyen notebookot próbálok szerelni. És az előbb más helyre írtam akérdésemet sajnos, talán ide jobban illik:

Szeretném megtudni egy 40 gigás vinyó árát notebookhoz, körülbelül mennyibe kerülhet, ha valaki tud árlistát hivatkozásként linkeljen, előre is köszönöm!


Így már jó :)

(#323) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Kész vagyok!!! Egy dvd isot sem tudok tárolni a wincsin, mert a gyári eredeti win kib@szott FAT paríciót csinált... :W Csak új winnel lehet NTFS-re átállítani, vagy van valamilyen biztonságos megoldás is?

(#324) Bernardo20 válasza liquidmoon (#323) üzenetére


Bernardo20
senior tag

legegyszerűbb megoldás:

futtatáshoz ird be a következő a megfelelő meghajótjellel:


convert c: /fs:ntfs /v

és nem is fog elveszni semmi adatod..
de mindent megtalálsz a a számitógép-kezelés súgójában a témáról.

[Szerkesztve]

(#325) liquidmoon válasza Bernardo20 (#324) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

:R Sikerült, köszönöm :R

(#326) Bernardo20 válasza liquidmoon (#325) üzenetére


Bernardo20
senior tag

szívesen!

(#327) Kataaa


Kataaa
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy ACER Aspire 5101AWLMi notebookot.
Mi a véleményetek, megéri ilyet venni?
Kiváncsi lennék a pozitívumokra és a negatívumokra is!

Előre is köszi a segítséget!

Kata

(#328) cock válasza Kataaa (#327) üzenetére


cock
tag

Szia, olvass vissza pár oldalt, rengeteget írtunk erről a modellről.

(#329) Devid_81 válasza Kataaa (#327) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szia küldök neked ''szabvány privátot'' a témával kapcsiban :)) :C

...

(#330) rooster_hun válasza Elrond (#307) üzenetére


rooster_hun
csendes tag

Nem értem: melyik TM2490 -esben van BlueTooth? :o

(#331) rooster_hun válasza ftc (#304) üzenetére


rooster_hun
csendes tag

Acer pixelhiba-állásfoglalás:

[link]

(#332) cock válasza rooster_hun (#331) üzenetére


cock
tag

Na látjátok, pont emiatt írtam amit írtam: A boltok más szabványt is használhatnak mint a gyártó maga. Ezt a pdf-et már én is néztem, ez távol áll a nemzetközi ISO 13406 Class2 szabványtól, amiről itt olvashattok [link]. Nekem az USANotiban azt mondták, hogy ez utóbbit használják, és 2 hibás pixel (akárhol a képernyőn) már nem engedhető meg.

(#333) orkester válasza orkester (#321) üzenetére


orkester
senior tag

Ma felhívtam az Acer szervízközpontot. 10körül kb. 2*5 percig tartottam a telefont, de nem sikerült senkit kapcsolnia az automatának. 11.45 és 12 között a gép közölte, hogy munkatársaik csak hétköznap 9-17ig elérhetőek és megszakította a vonalat. :Y
Na 12 után végre kapcsoltak valakit, viszonylag gyorsan. 10 perces információváltás után, 30 percen belül megkaptam az e-mailt, amihez csatolták a nyomtatni való szállítási lapokat(3db). Ez meg van. :))
Rögtön hívtam is a UPS-t, fél perc várakozás után kapcsoltak is egy kedves hölgyet. Mindent elmondott, segítőkész volt és már ma este vitték is a notit, pedig ''csak'' Pest mellett lakom.
Úgyhogy most kb. 14 nap várakozás és szevedés ezen a P1en...
Meglepett, hogy Csehországba viszik a notit, de bízom benne, hogy ott a távolság ellenére gyorsabban dolgoznak a nagyobb alkatrész ellátottság miatt...bár jobb lenne, ha adnának egy új gépet és nem barkácsolgatnák.:)
Azért kicsit félek ettől a 32E Ft-os szállítási és bevizsgálási költségtől, amennyiben nem tekintik hibásnak a notit, mert nem mindig indult újra, csak 10ből 7szer és csak a Memtest86 mutatott kézzel fogható ''eredményt''.
Szóval eddig minden ok (kopp, kopp). Ha lesz valami fejlemény még leírom...már ha valakit érdekel... :B

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#334) snoopafella válasza orkester (#333) üzenetére


snoopafella
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni notebook-ot és megköszönném ha tudnátok véleményt mondani, annyira nem vagyok otthon a számadatokban, ill. tesztet se nagyon találtam.
A kiszemelt ez a jószág :) : ACER Aspire 3102LMi, 184eft-ért. Link:

http://www.usanotebook.hu/ntb.php?id=1062#

Tudomásom szerint az Intel Celeron procik jóval kisebb teljesítményűek, mint mondjuk az AMD-sek, ezért választanám ezt a típust (ez a legolcsóbb az AMD-sek közt, notebook.hu-n)
Játékra nem használnám egyáltalán, hanem inkább ilyenekre: web, p2p, zeneszerkesztés/keverés, dvd-írás/kódolgatás
Az asztali PC-m (tesóméknak hagynám meg) is éppen egy 1.6-os AMD, 512 RAM-mal, és azon a fentieket gond nélkül meg tudom csinálni. Feltételezem hogy jó lenne ez a laptop nekem, mivel elég hasonló teljesítményűek a számok alapján, de várnám a véleményeket.

Thanx

(#335) parandroid válasza snoopafella (#334) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A kérdés az, hogy milyen Celeronról és milyen AMD-ről beszélünk?

Ha a notebookokban manapság kapható Celeron M processzorokról beszélünk, akkor azok ugyanazt tudják teljesítményben, mint az azonos órajelen működő bármelyik hasonóan egymagos AMD processzor (akár Sempron, akár Turion).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#336) snoopafella válasza parandroid (#335) üzenetére


snoopafella
csendes tag

Hali!

A notebook-é ugyebár: AMD Sempron (3200+) MHz, az asztalim meg egy AMD Athlon.
Szóval akkor érdemes Celeron-t is venni?

(#337) TothMG válasza parandroid (#335) üzenetére


TothMG
aktív tag

Én azokban a tesztekben amit láttam a turionok a pentium M szintjén vannak majdnem nem pedig a celeron m-ekkel egyszinten. Bár lehet hogy a turionokon belül is van tagozodás az új MK szériának még nem láttam a tesztjét csak az MT-enk.

[Szerkesztve]

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#338) snoopafella válasza TothMG (#337) üzenetére


snoopafella
csendes tag

Thx

(#339) Kataaa válasza vfl (#218) üzenetére


Kataaa
csendes tag

.

[Szerkesztve]

(#340) parandroid válasza TothMG (#337) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És mi a különbség azonos órajelen egy Celeron M és egy Pentium M teljesítménye között?

Hadd adjak választ a költői kérdésre: semmi. A különbség mindössze a felezett másodlagos gyorsítótár (L2 cache), aminek a hiánya szinte sehol nem jelentkezik már ezen a szinten (1MB vs 2MB), illetve a SpeedStep hiánya, aminek a teljesítményhez megintcsak nincs köze.

A Turionok első (egymagos) szériája volt az ML és az MT, a difi az energiatakarékosság terén mutatkozott itt is, és mindkettőből léteztek 512kB és 1MB L2 cache-sel szerelt példányok (ezek a számozásban tértek el). Az MK már a Turion X2, azaz a kétmagos sorozat, aminek a teljesítménye azonos órajelen nyilván nem összevethető egy egymagos processzoréval.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#341) parandroid válasza snoopafella (#336) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, milyen órajelen megy a 3200+, utánanézni pedig ilyenkor már nincs lelkierőm (1800MHz körülre tippelem), de azonos órajelen a Celeron M is ugyanazt a teljesjtményt fogja hozni.

Amiért nem érdemes venni, az az energiatakarékosság (hiánya). A Sempron bizony takarékosabb, ebből következően kevesebbet is fogyaszt, kevésbé melegszik és kevesebb hűtéssel is beéri.

Amiért érdemes lehet venni, az az alatta lévő platform. Az Intel lapkészletek egyetlen alternatívája AMD-hez az ATI chipset. SiS semmiképp, Via meg hálisten nemigen van már notebookban.

MIndezek mellett inkább azt mondanám, hogy kezdj el vadászni egy kifutó akcióban ajánlott Pentium M-es gépre.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#342) bajzso


bajzso
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Melyik jobb játékra?

Centrino 2 Duo T5500 1.66GHz, NV7300 128MB/512MB Turbocash

vagy

Mobile AMD Turion64 ML32, 1800 MHz, VIA K8T890, ATi Mobility Radeon® X700/128MB

esetleg

Mobile Intel® Core Duo T2300, 1660 MHz, Intel® 945GM Express, 1024MB DDR2-533, ATi Mobility Radeon® X1400 HM 128-512MB

mindhárom 1024RAM-mal.

Köszi!



bajzso

(#343) cock válasza parandroid (#340) üzenetére


cock
tag

''Az MK már a Turion X2, azaz a kétmagos sorozat''

Engedd meg hogy kijavítsalak:

Az MK még mindig egymagos sorozat, csak az már X2 socketbe megy bele.
A TL a kétmagos sorozat.

bővebben: [link] és [link]

(#344) cock válasza bajzso (#342) üzenetére


cock
tag

Attól függ!

Ha Sis/VIA chipsetes az első, akkor az utolsót mondanám a jobbnak, ha Intel akkor az elsőt. A másodikat semmiképp.

[Szerkesztve]

(#345) cock válasza snoopafella (#334) üzenetére


cock
tag

Én ezt ajánlanám:

[link]

13e Ft-tal drágább, de:
* 15,4'' kijelző és nem 15''
* 2Ghzs Turion 64 mobil proci van benne, és nem Sempron. (Késöbb a proci kicserélhető 2 magos Turion 64-re (X2) is mert ugyanaz a foglalat)
* 40 gigával nagyobb HDD.
* 6 cellás aksi (2,5 órát bír ki) és nem 4 cellás (1-2 órát bír)

Most éppen nincs raktáron, de ha mindenigaz holnap már lesz.

[Szerkesztve]

(#346) bajzso válasza cock (#344) üzenetére


bajzso
tag

Szia!

Az első az ez:

ACER TM4233WLMi_V128_1024 15.4 TFT LCD WXGA / Centrino 2 Duo T5500 1.66GHz / NVIDIA GeForce Go 7300 128/256 TurboCache / 1024MB (2*512) DDR2 / 120GB 5400rpm / DVD SuperMulti / 802.11a/b/g / 6 cell battery / 1.3MP Orbicam / 5in1 card reader / DASP / Windows XP Home

nem tudom, hogy milyen chippes, de szerintem Acernél Inteles lehet.

Akkor ezek szerint az Mobile AMD Turion64 ML32, 1800 MHz processzor az gyengébb mint a Centrino 2 Duo T5500 1.66GHz?
És az ATi Mobility Radeon® X700 128/512MB Hypermemory is gyengébb, mint a NV7300 128MB/512MB Turbocash és az ATi Mobility Radeon® X1400 HM 128-512MB Hypermemory?

Ha sorrendet kellene állítani a 3 videókártya között, akkor hogyan nézne ki?

Na és a 3 procisorrend?

Mobile Intel® Core Duo T2300 1660 MHz
Centrino 2 Duo T5500 1.66GHz
Mobile AMD Turion64 ML32 1800 MHz?

bajzso

(#347) bajzso


bajzso
tag

Na magyarul, szeretnék egy notebookot 300ezer alatt, ami jól pörög és lehet vele új játékokat is játszani normálisan.
Most ilyenem van, amit úgy néz ki, hogy el tudok adni:

Fujitsu-Siemens Amilo A 1667G 01
Mobile AMD Mobil Athlon64 3200+, VIA K8T890, 2000 MHz, 512MB DDR333pc2700, 60GB, ATi Mobility Radeon® X700/128MB
meg vagyok ezzel is elégedve, de újat szeretnék, gyengébbet semmiképpen nem akarok, legalább 1024Ram legyen már benne.

[Szerkesztve]

bajzso

(#348) parandroid válasza cock (#343) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm, ennek valóban nem néztem utána.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#349) cock válasza bajzso (#346) üzenetére


cock
tag

Na tehát, mivel azt mondtad főként játékra kell ezért én először inkább videókártya alapján állítottam sorrendbe (de azért nem hagytam figyelmen kívül a többi paramétert sem, ezért is érdeklődtem a chipset felől).

[link] ez alapján a videókártyák ''csökkenő'' sorrendben:

1. ATi Mobility Radeon® X700
2. ATi Mobility Radeon® X1400 HM 128-512MB Hypermemory
3. NVIDIA GeForce Go 7300 128/256 TurboCache

(tehát az X700 a legjobb)

A procik sorrendjét sztem jól írtad.

Viszont az X700 az nem jobb annyival az X1400-nál minthogy egy jókis Intel chipsetet tudj a gépedben egy VIA chipset helyett, tehát így mostmár mindenképp a 3. gépet ajánlanám, azaz ezt:

Mobile Intel® Core Duo T2300, 1660 MHz, Intel® 945GM Express, 1024MB DDR2-533, ATi Mobility Radeon® X1400 HM 128-512MB

(#350) snoopafella válasza cock (#349) üzenetére


snoopafella
csendes tag

peterkeT, kösz az infókat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.