Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) liquidmoon válasza orkester (#650) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Kössz a gyors választ, majd megnézem, csak most feldobtam egy 32bites wint, de már így is jóval gyorsabb, mint a gyárival. :R

(#652) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nincs véletlen ujabb video vezérlő driver az 5101-eshez valakinek?
Ami az acer lapján van azzal akad a Call of Duty...érdekes :(
A Half-Life 2 meg megy....pedig van köztük különbség

...

(#653) ChME válasza Devid_81 (#652) üzenetére


ChME
tag

Ez ([link]) nem jó véletlenül? Igaz, hogy pont az X1100-t nem írja, de az X1150-t igen, s ha jól emlékszem, elég kicsi a különbség.

Még a végén jó hatással lesz az ATi-ra, hogy megvette az AMD (s nem a zöldebb honlapjukra gondolok... Mekkora gáz már, hogy a vörös színnel egybeforrott ATi-nak zöld honlapja van :)) Következő lépésként a Control Center lesz zöld :DD ), mivel pár hónapja még az volt kiírva a legújabb Catalyst Mobility Drivernél, hogy érdeklődj a notebookod gyártójánál (akkor az új drivert valami német honlapról vadásztam :) ), most meg le lehet tölteni a legújabbat :Y

[Szerkesztve]

(#654) heaven


heaven
tag

Van egy 2 éves Travelmate 240 notebook-om.

Szeretném bővíteni a vinnyót, most 30Gb->80Gb.
Ha veszek egy 2.5'' notebook vinyót valahol csak símán szét kell csavarozni és ki kell cserélni?

Asztali PC-ket szoktam javítani - bővíteni rendszeresen, de ilyenben még nincs tapasztalatom.

(#655) cock válasza liquidmoon (#649) üzenetére


cock
tag

Na akkor leírom részletesebben:

WLAN:

[link]

Tömörítsd ki, majd Start->Settings->Control_Panel->System->Hardware->Device_Manager
A Windows alapból a vezetékes hálózatot ismeri fel, szerepelnie is kell ha rányomsz a Network adapters melletti [+]-ra. A WLAN-t nem ismeri fel és a kérdőjeles eszközök között szerepel (Unknown Network Device vagy valami hasonló néven). Katt jobbgombal rá, majd Update Driver -> No, not this time -> Install from a list or specific location (Advanced) -> Dont search. I will choose the driver to install -> Have Disk... -> kiválasztod a kicsomagolt fájlok közül az inf kiterjesztésűt (net5211.inf). -> OK
Ezután a listában csak az Atheros AR5005G fog szerepelni a listában. (Ha mégsem akkor szedd ki a pipát a Show compatible hardware checkboxból és a megjelenő listából válaszd ki az AR5005G-t.) Ha sírna a Win hogy nem kompatibilis a hardware vagy nincs aláírva stb azokkal ne törődj, mindenképp telepítsd.

Ha már felraktad és mégis hibát jelez a Device Managerben, akkor távolítsd el a felkiáltójeleset, és indítsd újra, ezután elvileg vissza kell állnia alapállapotba, azaz rakd fel úgy ahogy az előzőekben leírtam.

VIDEO:

Tutti hogy 6-10_xp64_dd_ccc_36794.exe fájlt szedted le?
Ha nem, akkor: [link]
Ott klikk 6. Windows XP Professional x64 Edition Drivers and Software majd Motherboard with ATI Graphics majd 1. Catalyst 6.10 Windows XP Professional x64 Edition - Motherboard/IGP Drivers végül a Display Driver Catalyst Control Center sorban klikk Download. Ekkor elvileg a 6-10_xp64_dd_ccc_36794.exe fájl jön le.
Indítsd el, majd klikk Install. Ekkor a C:\ATI\SUPPORT könyvtárba tömöríti ki drivert. Ha kijön teljes képernyősbe a telepítő (ATI Software a bal felső sarokban kiírva) akkor szakítsd meg a telepítést, Cancel.
Ezután ugyanúgy kell eljárnod mint a WLAN esetében, (de inkább bemásolom az egészet, átírva a megfelelő részeket):

Start->Settings->Control_Panel->System->Hardware->Device_Manager
A kérdőjeles eszközök között szerepel (Standard VGA Device vagy valami hasonló néven). Katt jobbgombal rá, majd Update Driver -> No, not this time -> Install from a list or specific location (Advanced) -> Dont search. I will choose the driver to install -> Have Disk... -> kiválasztod a C:\ATI\SUPPORT\6-10_xp64_dd_ccc_36794\Driver\XP6A_INF\CA_36794.inf fájlt -> OK
Ha nem jelenik meg a listában semmi akkor szedd ki a pipát a Show compatible hardware checkboxból és a megjelenő listából válaszd ki az ATI Radeon Xpress 1150-t.) Ha sírna a Win hogy nem kompatibilis a hardware vagy nincs aláírva stb azokkal ne törődj, mindenképp telepítsd.

SP2:

Windows XP Pro x64 Edition-ben nincs SP2. Mivel a 32 bites Win XP Pro SP1-et már kiadták amikor megjelent az x64 Edition, ezért abba már beintegrálták azokat a frissítéseket amik a 32-bites SP1-ben történtek. Amikor kiadták a 32 bites XP-hez az SP2-t, ugyanazokat a frissítéseket SP1 néven adták ki az x64 Edition-höz, hiszen ott még nem volt SP1. Frissítések szempontjából mondhatni: XP Pro x64 Edition SP1 = 32bit XP Pro SP2

(#656) liquidmoon válasza cock (#655) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Az ilyen emberek miatt szeretem a ph-t :R Köszönöm wazze :))

(#657) Devid_81 válasza ChME (#653) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Köszönöm,majd megcsekkolom!

...

(#658) heaven válasza heaven (#654) üzenetére


heaven
tag

Köszi, már nem aktuális.

Rátaláltam a Notebook bővítős topikra...

(#659) fabrik


fabrik
csendes tag

udv. masfel hettel ezelott mar irtam be egy problemaval kapcsolatban s azt tanacsoltak h vigyem vissza notit. nos leirom az elozmenyeket is. vettem egy acer travelmate 2492 tipusu notebookot amin alapbol linux rendszer volt. hazamentem s egybol leszedtem rola a linuxot particion magic-kel meg persze ujra particionaltam a vinyot ahogyan akartam. ezutan bebootoltam xp cd-rol. na es itt kezdodtek a gondok. a cd-rol elkezdte betolteni a fajlokat a memoriba a telepito majd a kovetkezo kepernyot dobta be:

kek kepernyo es igy kezdodo iromany : a rendszer problemat talalt es a windows a szamitogep karosodasanak megelozese erdekeben leallt. persze ezutan meg volt egy oldalnyi baromsag. namarmost itt tobben hardverhibara gyanakodtak ezert visszavittem a notit. masfel het huzavona utan visszaadtak. azt nem mondtak meg h mi volt a baja, de azt mondtak h megcsinaltak. meg a helyszinen bekapcsoltam es rajt volt egy idokorlatos xp amit ok tettek fel. szepen hazajottem es bebootoltam az en xp cd-m-rol. nos a telepites ugyanddig a pontig jutott el mint masfel hettel ezelott. mi lehet a trukk ? hogyan lehet feldobni ra az xp-t ? valami ertelmes otlete van vkinek ?

(#660) liquidmoon válasza fabrik (#659) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Már akkor is írtam, hogy vmi partíció trükkje lehet a linuxnak. Szedd le az egész partíciót és tedd újra. Szerintem...De ne a win telepítőssel, hanem vmi bootolható particiomagic-kel.

(#661) Lali87


Lali87
csendes tag

Hi! Szeretnék segítséget kérni abban hogy ACER Aspire 3103 NWLMI, megéri-e megvennem... Valaki tudna róla véleményt mondani.
Ellőre is köszönöm...

(#662) fabrik válasza liquidmoon (#660) üzenetére


fabrik
csendes tag

ezzel mar akkor is probalkoztam, de nem sikerult. boot cd-s partition magic-kel legyalultam mindent majd egyetlenegy particiot csinaltam ntfs-re. ezutan ugyanaz tortent mint elotte. de az az erdekes h akarmilyen szamitogepes szervizt, havert, baratot kerdezek senki sem tudja h mi lehet. pedig a szervizben vhogy megoldottak mert feltettek ra az xp-t. viszont az is erdekes h az acer ugy csinalja meg a notebookot h utana ilyen nehez legyen ra windowst telepiteni ? eleg furcsa nem ?

(#663) cock válasza liquidmoon (#656) üzenetére


cock
tag

Igazán nincs mit :)

Nos mint láttátok ha új ATI drivert akar valaki felrakni Xpress 1100 chipsetre, azt csak úgy tudja megcsinálni ha az Xpress 1150-es drivert rakja fel manuálisan az ATI telepítőből, ami ugye mégsem ugyanaz mint az 1100, bár nem sokban tér el. Ráadásul x64 alá nincs is driver, még régebbi se, azt csak 1150-nel lehet működésre bírni.
Olvasgattam az 1100 és 1150 közötti különbségről és valami olyasmit találtam hogy az 1150 az 400Mhz-s órajelen, az 1100 pedig 300-as órajelen tevékenykedik.
Elegem lett az egész ATI driver kavarással úgy ahogy van, én nem szerettem volna tuningoltan járatni a gépet, azt mondják nagyon egészségtelen notebookok esetében. Ezért fogtam magam és csináltam magamnak egy ATI Xpress 1100 drivert... Najó ez egy kicsit vadul hangzik, fogalmazzunk úgy hogy a legfrissebb ATI drivert hangoltam át úgy hogy teljes mértékben támogassa az ATI Xpress 1100 chipsetet, a megfelelő beállításaival. Ebből a driverből készítettem 32bites és 64 bites változatot is. Tesztelgettem, nálam pompásan működik. Gondoltam mást is érdekelhet (pl liquidmoon, Devid_81), tehát:

friss (2006.09.27) ATI Xpress 1100 driverek x86-ra és x64 platformra itt: [link]

Főleg az Acer 5101AWLMi tulajdonosoknak ajánlom (mert én azon tudtam tesztelni), de elvileg minden Xpress 1100-al szerelt gépen mennie kell.

Ha valaki kipróbálta, lécci mondja el a véleményét és hogy működött é.

(#664) liquidmoon válasza fabrik (#662) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Másik telepítéskor ugyanakkor előjövő leállás még a ram hibájából lehet. Ez saját tapasztalat a pc-s korszakból. Lehet, hogy másik rammal telepítették fel, bár kétlem, hogy szivatnának ilyennel...

(#665) liquidmoon válasza cock (#663) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Kész vagyok tőled, ember... Csak így tovább. Majd köv héten kipróbálom és írom a beszámolót. De szerintem nincsen hardware-i különbség a két kártya közt...

(#666) SKyN3T_54 válasza fabrik (#662) üzenetére


SKyN3T_54
csendes tag

én egy 4222nwlmi-t vettem amin szintén linux volt, én ismerőstől vettem, ezért nekem egyből kicserélte egy xp pro sp2-re, mert paráltam egy általam sose látott op. rendszer gyalulgatásávból. szerintem ha a www.guga.hu-s bolttal - a hwsw-n a a bolhapiacon -gugawu címmel topikja is van! - ha vele felveszed a kapcsolatot, akkor naggyon olcsón megcsinállja neked és még jókat is nevetsz mert óriási arc a pacák :D
én biztos hozzű vittem volna gyalura, ha nem így vettem volna ;)
ne csüggedk, minden jó lesz!!! :D ;)

Miss Kittin, az Miss Kittin... jó zenék, jó fenék....

(#667) fordjee válasza Lali87 (#661) üzenetére


fordjee
aktív tag

Hy! Nekem ilyen van, 1 hete sikerült hozzájutnom, idáig nagyon tetszik, semmi pixelhiba, mondjuk túl sokat még nem használtam, napi egy-két órát. Az aksi nem sokar bír, bár én hálózatról használom, nem hangos, nekem teljesen megfelel. Röviden ennyi. Apropó, mennyiért vennéd, és hol? Sulinetben?

fordjee

(#668) Chris82 válasza Chili7 (#583) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem tökéletesen megfelel, mert ha úton vagyok vele akkor keveset fogyaszt, ha meg játszok, akkor nekem elég a teljesítménye!
A centrino és a mobil Athlon két külön világ! :D

(#669) pgyuf


pgyuf
tag

Sziasztok!

Új notebook vásárlásra adom a fejem. A kritériumok, nálam, aminek meg kell felelnie az eszköznek: 14'', viszonylag erős processzor, 1024 Ram, Wifi, Sulinet, kis súly, kis méretek.

Ennek már több napi keresés alapján a Acer Aspire 5051AWXMi felel meg.

Viszont egyszerűen főleg a prociról nem találok semmi tesztet. Jó lenne némi tapasztalat a Acer Aspire 5101-el kapcsolatban, amiben ugyan ez a processzor megy.

A kiszemelt Aspire 5051 még nagyon új csak most kerül a boltokba. Méretei szerintem elég jóak: 341/251/35, 2,4 Kg.

A legnagyobb segítség az lenne, ha valaki leírná tapasztalatát az MK36-os procival kapcsolatban, vagyis talán egy 5101-es példány tapasztalatait. A leges legnagyobb segítség pedig az lenne, ha megosztaná egy PCMark04 futtatása utáni teszteredményt. Igy tudom viszonyítani más gépekhez. Inkább hálózatos tesztelésekre, photoshop és más grafikai szerkesztőprogramok futtatására használnám. Tudom, hogy van ennél jobb is, de 14''-ban és erős processzorral (turion 2000 MHZ), viszonylag kis méretben nem nagyon találok jobbat. Egyedüli vetélytársa egy Clevo-s model lenne, amiben már Core2-es proc lenne, viszont nem sulinetes és drágább. Volt hozzáértő barátom, aki azt mondta, hogy ha Clevot veszek nem ismer többet. :F

Sok ellentétes véleményt látok az Acer gépekkel kapcsolatban, de ugye melyik típússal nincsenbek problémák? Főleg ebben az árkategóriában. Milyen fő problémák lehetnek az Acer gépekkel? Milyenek a szervíztapasztalatok? Én az akkumulátorokkal kapcsolatban hallottam problémákat.

Az 5051-es 185e Ft bruttóba kerül, és vonatkozik rá a sulinet kedvezmény. Ebben az árban csak 512 Ram van, de bruttó 20000 ft körül beletesznek még 512 RAM-ot. Nincs benne bluetooth, irda, firewire, de a legfontosabb a wlan van.

Én is egy kétmagos gépet vennék szívesen, de 14''-ban nem nagyon van választék és nagyon drágák. Megkérdeztem az Acert várható-e X2-vel 5050-es gép és azt mondják nem. Ráadásul a sulinetnek idén vége.
14'' azért fontos, mert elég sokat cipelném magammal és 14''-től felfelé már nehezek, nagyok a gépek. Legszívesebben 12''-at vennék, de azon már sokszor nehéz dolgozni, és megint csak drágák.

Mit mondotok? Jó választás lenne?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#670) Devid_81 válasza cock (#663) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szia cock mester!
Letöltöttem,és ki is próbálom,de valószínűleg csak hétfőn tudok majd bármit is mondani,mert 7végén lessz próba,de nekem meg otthon nincs nyetem :((

Hálás köszönet a driver írásért !! :R :R

...

(#671) Devid_81 válasza pgyuf (#669) üzenetére


Devid_81
nagyúr

ACER Aspire 5101AWLMi
MK36 (2ghz 512kb c)
512Mb DDR2 533
Ati Xpress 1100 chipset
100Gb/5400/8mb Toshiba

PCMark 2002
CPU Score :6387
RAM Score :6411
HDD Score :855

Igaz hogy te 2004-et mondtál,de én még azt nem futattam a gépemen
Ha egy kicsit visszaolvasol akkor olvashasz sok sok jót :D és rosszat is az Acerről.
Szervízekről is volt már szó.
Nekem bevállt,először én sem akartam Acert mert féltem hogy lessz majd vele baj,de most így utólag egyáltalán nem bánom hogy ilyen masinát vettem,sőt csak ajánlani tudom!
Az biztos hogy ez nem egy IBM minőség,ezen látszik hogy a műanyag az műanyag stb.
De ha fejlett technológiát akarsz elérhető pénzért akkor egyértelműen ACER....
A proci meg az Intel core duo 1,66 os szintjén van teljesítménybe.
A tiedbe X1150 chipset van ami a videó részéről erősebb valamivel.Néhány %

...

(#672) ChME válasza pgyuf (#669) üzenetére


ChME
tag

A +512 20 körül szerintem nagyon sok, kerüld el azt a boltot, ha teheted. Persze ha Kingston, akkor OK, de nem feltétlen hiszem, hogy az lenne...

Nekem az 1 gigás Kingmax (gond nem volt vele egy szál se) volt bruttó 24.

(#673) AMD Power


AMD Power
titán

200-250K körül mit ajánlotok! Persze csak AMD-s jöhet szóba! A vga nem számít, de SiS-s ne legyen! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#674) cock válasza AMD Power (#673) üzenetére


cock
tag

Acer Aspire 5101AWLMi

AMD Turion MK36 (512kB L2cache) 2000 MHz
120GB 5400RPM ParallelATA , 512MB (1*512) DDR-II memória, mely 4 GB-ig bővíthető (kétcsatornás támogatás) , 15,4'' WXGA nagy fényerejű (200 nites) Acer CrystalBrite™ TFT, 1280 x 800 képpont felbontás, 16 ms válaszidő

[link]

(#675) cock válasza pgyuf (#669) üzenetére


cock
tag

Itt van egy X2-es gép 1 giga RAM-mal, sulinetes, 240k

[link]

(#676) Devid_81 válasza cock (#674) üzenetére


Devid_81
nagyúr

hááá tiszta irígy vagyok! :D
a multkor még plussz pénzért dobálták a 120as vincsit ehhez a géphez,mostmeg benne van az árban

...

(#677) pgyuf válasza Devid_81 (#671) üzenetére


pgyuf
tag

David81!

Köszi meggyőztél, már csak a péztet kell összeszednem. :B

Érdekes, hogy csak egy helyen találtam meg az 5051. [link]
Ennyire nem kell a 14'' senkinek? Pedig kisebb méret, súly ugyanazon teljesítmény, mint a 5051.
Érdekes, hogy itt fanyalgok az egymagos proci miatt, aztán egy éve még mit megadtam volna egy ilyen turionért. Ja, maga a proci mekkora frekvencián megy és mennyit bír a te akksid?

pgyuf

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#678) pgyuf válasza ChME (#672) üzenetére


pgyuf
tag

ChME!

Igazad van, de a sulinetes gépet, úgy tudom csak ott bonthatják fel, ahol megvetted. A memoria típusát nem kérdeztem meg.

pgyuf

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#679) pgyuf válasza cock (#675) üzenetére


pgyuf
tag

Cock!

Igen, de az a válogatós, kényes fajtámnak kisebb kell, mint 15''. 15''-ban nagy a választék és még jobbak az árak.

pgyuf

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#680) pgyuf válasza Devid_81 (#676) üzenetére


pgyuf
tag

Devid 81!

Valszeg néhány hónap fog csak eltelleni, amikor az Acer kidobja az 5051-et (is) X2-vel, ráadásul lesz vagy 10-20e-el drágább. De ha erre gondolunk, soha nem veszünk gépet. Ráadásul lehet, hogy mi tesszük jól, aki még vásárolunk ezekből, mert legközelebb 2-3 év múlva lesz érdemes gépet venni. Addigra kiforják magukat a Flash memórák és 4-8 magos procik is.

pgyuf

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#681) Devid_81 válasza pgyuf (#680) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szia!
Igen a gép választás az ilyen sajna.
Nem szabad nagyon előre kacsingatni,mert sosem veszel gépet :D

Akkuja az nem a legjobb,nem egy utazó gép,viszont annál könnyebb a noti.
6 cellás 4000mAh-ás
Általános felhasználásnál megközelítőleg 2-2,5 óra az akku idő (nálam)

...

(#682) sirály12


sirály12
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy ismeri-e valaki közületek ezt a notit: ACER TM2451NLc
Valami vélemény róla?

Vagy estleg erről: ACER TM2451NLmi

Gondolkodom egy ilyen notin.

[Szerkesztve]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#683) Pazo


Pazo
tag

sziasztok,
van egy asipre 5024wmli-m és ramot akarok bele venni, 2x1gb-t. ddr megy bele. honnan lehet azt tudni, hogy egy panel notiba való vagy sem, mert időnként látom odaírva a depo.hu-n, hogy noti, de csak nagyon kevéshez, és azt meg hihetetlennek tartom, hogy csak ilyen kevés tétel legyen nekem jó. kell valami extrára odafigyelni ilyeneknél? még nem tudom, hogy neten redeljem vagy boltban vegyem, mert debrecenben elég kicsi az árverseny, szal árban jobban járnék a nettel, csak fenttartásaim vannak, hogy mennyire nyűgös hibás rammal szaladgáltatni a futárt... :F szal valaki kiokosítana? nagyon köszi
bye

ui: most látom, hogy a depón az összes ddr közül csak egyetlen, éppen egy gigás panel való notiba, ha azt nézem, hogy külön oda is van írva. na ilyenkor mi van???

[Szerkesztve]

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#684) ChME válasza pgyuf (#678) üzenetére


ChME
tag

Én azt mondom, kérdezd meg usanotiban, hogy tudnak-e neked szerezni ilyen gépet, mivel elvileg minden típusból tudnak hozatni, mondjuk sulinetet ennyire pontosan nem vágom. Egy kérdést megér, s sokat spórolhatsz pl. a RAM-n :)

Pazo: Én csekély tudásommal úgy tudom, hogy notikban SO-DIMM modulok a divat, ezek meg jóval rövidebbek, mint a sima DDR RAM-k. Ezért nem tudsz simát venni. De menj egy noti üzletbe, náluk nagyobb a választék. Pl. a fent említett boltban is elég értelmes árban vesztegetik őket.

[Szerkesztve]

(#685) Pazo válasza ChME (#684) üzenetére


Pazo
tag

aha, megtaláltam:
''256/512 MB DDR333 memória alapkiépítésben, 2 GB-ig
bővítheto kettő soDIMM modullal''
szal eddig csupa rosszat néztem, mert nem elég, hogy csak ddr és nem ddr-2, még ráadásul 333mhz. így még jobban szűkült a kör :O

I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

(#686) ChME válasza Pazo (#685) üzenetére


ChME
tag

400-s RAM-k is mennek 333-n, szóval nem lesz velük gond. De mondom, kérdezz (akár e-mail-ben) végig noti szaküzleteket, ott nyüzsögnek az ilyen RAM-k. Kérdezni semmibe sem kerül.

(#687) pgyuf válasza ChME (#684) üzenetére


pgyuf
tag

ChME!

Már megkérdeztem és nem tudnak. Ahoz képest, hogy Acer a fő profiljuk... :F

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#688) pgyuf


pgyuf
tag

Tényleg?
Az Acer nem Sony aksikat használ?

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#689) Chili7 válasza sirály12 (#682) üzenetére


Chili7
őstag

Mire szeretnéd használni? Eléggé 'lájtos' gép.
Az NLC és az NLMI közt annyi a különbség, hogy az egykben csak dvd iró van és wlan a másikban meg combó dvd és nincs wlan. (asszem)

(#690) pgyuf


pgyuf
tag

Útána nézett valaki az MK-36-os procikkal szerelt Acer notebookok (5100-5050) mennyire bővíthetőek. Gondolom S1 foglalatba ugyan belefér egy X2-es is, de működni már nem fog. Vagy nincs igazam?

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#691) orkester válasza pgyuf (#690) üzenetére


orkester
senior tag

Szerintem működnie kéne.
Az én akksim Sanyo.
Ramot cserélhetsz sulinetesben is, boltban azt mondták.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#692) AMD Power válasza cock (#674) üzenetére


AMD Power
titán

Nem rossz kis gép. A cpu-nál a MK36 ez mit takar!?

De a 44,4W-s aksi nem tetszik annyira! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#693) Shadowfax válasza AMD Power (#692) üzenetére


Shadowfax
addikt

A cpu-nál a MK36 ez mit takar!?

Egy párszor már volt róla szó. :P Pl. itt: [link]

(#694) AMD Power válasza Shadowfax (#693) üzenetére


AMD Power
titán

THX Boy! ;)

Érdemes X2-s AMD-t venni netezésre,ilyesmi...!? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#695) sirály12 válasza Chili7 (#689) üzenetére


sirály12
őstag

Legfőképpen irodai alkalmazások, talán egy kis visual basic, néha egy-egy videó, zene, és ami fontos wlan tesztelgetések. Játékra ott a nagy gép.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#696) sirály12 válasza sirály12 (#695) üzenetére


sirály12
őstag

Vagy még ez jöhet számításba: ASUS A6R 5085

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#697) csibor


csibor
őstag

Van már valakinek 2492 nwlmi notija?Aksi idő érdekelne,menyit bir.

(#698) Norby(ToG)


Norby(ToG)
csendes tag

Helló mindenkinek.

A követkető problémám lenne egy ACER Travelmate C113-as notebookkal:
(Már nem garanciális a gép szóval nem akarom elvinni szervízbe mert drága lenne.)
Sajnos elfelejtettem a Bios passwordot és most nem tudok belépni, Megpróbáltam azt hogy cmos resetelem az aksi lehúzásával de így sem működött. Sajnos ekkor már nem is tudtam bootolni a gépről mert a reset átállította a dátumot amit csak biosból lehetne újralőni.
Ördögi kör. Nincs esetleg valami szervizkód amivel felül lehetne írni a jelszót?
Előre is köszi a válaszokat.

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#699) csibor


csibor
őstag

Tudja valaki mi a külömbség a TravelMate 2492 és az Aspire 3692 között,mert az adatlapjuk alapján teljesen ugyanannak tünnek.

(#700) Chili7 válasza csibor (#699) üzenetére


Chili7
őstag

Az egyikben DVD super multi, a másikban DVD DubleLayer van. Az egyik 2200mAh-s a másik 4000mAh-s akksival van, mások a méretek. Pl egyel több usb van az egyiken.
No megmás az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.