Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) cock válasza orkester (#550) üzenetére


cock
tag

jaj rossz helyre

[Szerkesztve]

(#552) manitu666 válasza orkester (#550) üzenetére


manitu666
tag

Ha kiveszed a ramot, akkor csak a ram veszíti el a garanciát (persze ha visszateszed, akkor a nem fog feltűnni... :) ), legalábbis nekem ezt mondták az usanotinál. Ott vetted te is a gépedet?

Thx

(#553) Viktor X válasza cock (#537) üzenetére


Viktor X
tag

Nem használom a modemet :U . Nekem van a Windows melett egy 64bit-es Ubuntu. Mindent felismert, csak már megint az ATI 3D driver telepítési kísérleteivel szívok :W. Ha esetleg te tudod hogy tudom felrakni akkor leírhatnád :DD .

(#554) orkester válasza manitu666 (#552) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi, akkor végülis amíg a noti garis addig a ram is. :)) Ott vettem én is. :C

Ram az apróban, akit érdekel keresse meg, itt nem merem reklámozni... ;]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#555) sfecske


sfecske
csendes tag

A kamerás gondra gyógyír ez a cucc nekem ezzel működik a 4222WLMI kamerája! (logitech -et próbáltam)

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_7110_9410_9420.html

(#556) sfecske válasza manitu666 (#532) üzenetére


sfecske
csendes tag

A kamerás gondra gyógyír ez a cucc nekem ezzel működik a 4222WLMI kamerája! (logitech -et próbáltam)

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_7110_9410_9420.html

(#557) manitu666 válasza sfecske (#556) üzenetére


manitu666
tag

Nem tudom te hogy csináltad de nekem ezzel sem akar működni! Az orbicam programot felteszi, de magát a kamerát nem ismeri fel még ha frissítem a drivert az eszközkezelőben akkor sem... :( Valami más ötlet?

Thx

(#558) Nikk


Nikk
senior tag

No kérem... Elmondok egy story-t csak a mihez tartás végtt, hogy ki és miért NE vegyen Acer-t, csak ha mer kockáztatni akkor.

Nos kérem, volt egyszer, hogy vettem 298.000 forintért, egy Acer Aspire 5112wlmi-t. Örültem neki, mint majom a ********, aztzán 3 hétre rá észrevettem, hogy a kijelző egy halom pixel hibás. (vagy 20 darab). Először a szervíz tette a hülyét. Mondom ok visszadobtam nekik a pixelhibaelvről szóló pdf-et. Utána szó nélkül kicserélték, 3 hét alatt. Mondom Cool, mostmá van egy fasza Noteszem és működik is. Jah működött 10 napig. Mondom fasza, annyira nem látszik, leszarom. A lényeg, hogy működött rendesen. Nah a 20 napon má annyira látszott, hogy tököm tele, megy E-mail, Notesz vissza, szervíz. OK. Kicserélték már csak 2 hét alatt. Visz haza. Cool. Működik noteszgép. A 7. napon, MÁ MEGINT... A PICSÁBA... MOSTMÁ A ************ ****** ********************* **************** ****************************** *********************** ******** ***************... Ír levél mindenkinek. Fogyasztóvédelemnek, Rikvest-nek, Acer-nek... Fogyvédelem írt vissza csak a másik kettő ba****t... Mondom jó. Akkor írok laptop.hu-nak... HÁLA AZ ÉGNEK... Ők már végre segítőkészek. Nő mondja nekem, cisnáljak fotót a kijelzőről, és a Webkamról... (Utólag kiderült, hogy a WebCam-ban kellene lennie egy üveg lencsének, hogy ne porosodjon, ennél a résznél telt be a pohár egyébként) Nah most ott tart, hogy hétfőn küldök fotót a hibás kijelzőről, meg a WebCam-ról. Azt mondta a nő, hogy megtesznek mindent. Jah és a szervízlap, meg a garipapír is kell, meg átvételi elismervény... Nah majd meglátjuk mi lesz... Remélem csere, az egész gépre... Bár már a szívemhez nőtt, de akkor is. ÚJAT AKAROK... A régit meg majd megsiratom...

DIGIC

(#559) Bernardo20 válasza Nikk (#558) üzenetére


Bernardo20
senior tag

sajnálom a dologot,de ez szinte minden márkánál előfordulhat..haveromnak asus van és pá hónap után televan pixelekkel az egész tft..neki is csere..megint vissza,megint pixelek..és ez megy a garancia lejártáig.még szerencse,hogy 2 év van rá.

(#560) ChME válasza Bernardo20 (#559) üzenetére


ChME
tag

Az hagyján, de ez inkább a magyar szervizek hozzáállását mutatja...

Nekem több, mint két hónapja megvan, s még nem vettem észre semmit :)

(#561) manitu666


manitu666
tag

Srácok! Kellene egy kis segítség! A probléma a következő: Vettem asszonynek egy Acer Aspire 5101-et. Új rendszert tettem rá és a laptop teljesen meggajdult (nem akart elindlni, aztán elindult, de csak ha töltőn volt, aztán akkuról is, aztán meg így se úgy se... :( ). Szóval tettem mégegyszer teljes rendszert (Acer programok nélkül) biztos ami biztos, majd teszt Everest-tel (legújabb). A ram olvasásnál, írasnál, késleltetésnél és másolásál (itt kb. 2 percet várt) ddr-499mhz-et írt ki az 533mhz-es ramokra :O ! Ez normális? Hibás a ram? Mivel tudom kiszűrni biztosan a ramhibát? Ugye egy előző kollega írta, hogy memtest nem jó, meg hallottam ilyet is, hogy valami vidókonvertálást csináljak, mert az telerakja a memót és akkor kiderül a gond... De nekem valami konkrétabb program kellene, ami kiírja ténylegesen a hibát! Remélem tudtok segíteni nekem ebben!

Thx

(#562) manitu666 válasza Nikk (#558) üzenetére


manitu666
tag

Részvétem... :(

Thx

(#563) orkester válasza manitu666 (#561) üzenetére


orkester
senior tag

Ramhibát nem tudom mivel tudnád kiszűrni legjobban...talán Super pivel, az biztos hibázik ha rossz a ram.
Az meg sajnos nem hiba, hogy csak 500MHzen van a ram, így jön ki a procival. A 667MHzes ramnál nincs ilyen ''gond''.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#564) manitu666 válasza orkester (#563) üzenetére


manitu666
tag

Ok, köszi a segítséget!

Thx

(#565) manitu666 válasza orkester (#563) üzenetére


manitu666
tag

Super PI-n a 2 megás teszt is lemegy, videókonvertálásnál sincs gond! Nem értem... Az Everestben a memória másolás nagyon lassú, ezért gondolom, hogy valami nem oks. Nem lehet valahogy állítani a DRAM:FSB arányon? Most az fsb 200, proci órajel 200X10=2000, ram pedig cpu/8=> azaz 250X2=500! :O :O :O

Thx

(#566) orkester válasza manitu666 (#565) üzenetére


orkester
senior tag

Akkor valószínű nem hibás a ram. Mihez képest lassú? Milyen eredményeket kaptál? Állítani biosban nem lehet az biztos, arról, hogy van-e ehhez valami szoft, nem tudok.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#567) manitu666 válasza orkester (#566) üzenetére


manitu666
tag

A teszt alatt lassú, azaz sokkel több ideig teszteli a másolási sebességet mint a többit (írás, olvasás, késleltetés). Az összes eredmény olyan 3500Mb köröl van a késleltetés meg 74ns. Lehet, hogy a ram kevés a rendszernek?

Thx

(#568) manitu666


manitu666
tag

Az Acer Aspire 5101 tulajdonoshoz szól ez a kérdés: mindenkinek 500Mhz-en megy a ram a gépében (az eredetileg 533-as ram)? :F

Thx

(#569) orkester válasza manitu666 (#567) üzenetére


orkester
senior tag

Értem. Én most Everest home 2.20al néztem meg az enyémeim 64bites xp alatt:
Olvasás:3947, Írás:1878, Késleltetés:66,5. Nem tudom mond-e ez Neked valami hasznosat. :)
Amúgy nem árt bele még legalább egy 512est belerakni, sok telepített alkalmazásnál igen csak meghálálja. Vistáról nem is beszélve, azzal szenvedtem 512 rammal. :(

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#570) manitu666 válasza orkester (#569) üzenetére


manitu666
tag

Ühüm, és Mhz-re mit ír ki? Amúgy neked is 5101-esed van? Ha elküldöm mail-ban az én everestemet, akkor azzal is lefuttatnád?

Thx

(#571) Chris82 válasza Chili7 (#549) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem X700as 4102WLMi-s laptopom van.Nem értek veled egyet. Az X700as kari nagyon király. Ha a powerplayben visszaveszed akkor ez sem fogyaszt többet, mint akármelyik másik. Ha játszok akkor meg hálózatról nyomom és akkor leszarom, hogy mennyit zabál.
Nagyon gyors kártya szerintem. Szted?

(#572) ChME válasza Chris82 (#571) üzenetére


ChME
tag

Én meg nem mernék olyasmit állítani, hogy az X1600-som 135/130-n egy GMA 950 fogyasztását produkálná, mert nyilvánvaló blődség.

De tény, hogy sokkal kevesebbet eszik, s sokkal kevésbé melegszik.

[Szerkesztve]

(#573) Chris82


Chris82
senior tag

Én nem azt mondtam, hogy annyit eszik mint egy integrált, de nekem akksis üzemmódban kibír majdnem 4 órát, és a ventit alig lehet hallani.

[Szerkesztve]

(#574) orkester válasza manitu666 (#570) üzenetére


orkester
senior tag

Elküldheted, megnézem, de ugye most nekem 2*1GB 667MHzes ram van a notimban, szóval biztos eltérőek az eredmények. Egyébként meg anno nálam is csak 500MHzen ment a gyári ram.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#575) manitu666 válasza orkester (#574) üzenetére


manitu666
tag

Oks, ez hasznos infó volt, így már nem is kell elküldenem az everestet. Amúgy kiderült, hogy az everest nem is ismeri fel az alaplapot rendesen... :( Na mindegy! Azért kszi! :R

Thx

(#576) liquidmoon válasza manitu666 (#561) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Hi! A ram teszteknél nekem is vár elég sokat everestnél, de lemegy. Már ezer tesztprogit végigfuttattam rajta, egyedül a memtest 86 dobott ki hibákat, de elvileg az meg nem kompatibilis a notival, szal, ha nincsen működésben probléma, ne foglalkozz vele. Nekem is 512 ram van benn, és csak 500Mhz-n fut, majd esetleg egyszer teszek bele még egy ilyet, vagy 667Mhz-set.

(#577) luciferk válasza Chris82 (#573) üzenetére


luciferk
senior tag

Nekem is ilyen notim van,1/2 éve vettem az usanotebook-ban br 230K-ért sulinyetre,alátámasztom én is amit mondtál,aksis üzemmódban keveset eszik az x700 és a venti is kusba van az,hogy egy júzer olvasta vagy írta vagy hallotta,hogy melegszik,aksizabáló,a ventije meg pörög mint az állat az egy dolog,mi gyakorlatban tudjuk,hogy nem így van ;)

(#578) f_david


f_david
tag

Hello mindenki!

Egy acer aspire 5101awlmi-t hajtok en is, nemregen vettem es lenne most par felmerulo kerdesem.

- a gyari preload xp nekem nemnagyon tetszik, mert sok gany dolgot tett fel, ami sztem lassitja a gepet. ezert eldonottem, hogy legyalulom az egeszet,es magam kedvere valo os-t teszek :) na es itt jon a kerdes: ha letorlom mind a 3 particiot (c: acer, d: acerdata, + a rejtett partico) es magam particonalam ujra gaz nemlehet belole? :)

- asztan, ha a bator tettet vegrehajtotta, fent az uj xp, akkor a driverek a laptophoz beszerzhetoek? gondolok itt a wlan kartyara, es a hotkey-ekre, kartyaolvasora :D

sracok valakinek tapasztalat? :R

jah, es megvalami: ha ujrarakom os-t akkor es nemrakom fel az acer cuccokat (eperformance.. etc.) akkor mivel fogom tudni allitani pl a cpu speedet, fenyertot stb-t?

köszi.. :R

(#579) liquidmoon válasza f_david (#578) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Ha csak 2 oldalt olvasol vissza, már akkor is megkapod az összes kérdésedre a választ. ;)

(#580) f_david válasza liquidmoon (#579) üzenetére


f_david
tag

ehh het elejen atnyalaztam pedig egesz forumot, ugylatszik vagy feluletes voltam vagy igen termekenyek voltatok hozzaszolas teren :) sry

(#581) cock


cock
tag

Ha valaki jártas volt régebben a socketA AMD-k világában akkor ki tudja találni hogy miért 500Mhz-n megy az 533Mhz-es RAM egy 2 Ghzs proci mellett. Ha megnézitek CPU-Z-vel, az FSB 200 Mhz-n van, a HT az 800Mhz, tehát ez 4x szorzóval jön ki 4x200. A proci 2000Mhz-n is szépen kijön 10x szorzóval az FSB-ből. Az 533-as RAM nem osztható se nem 200-zal, se nem 166-tal, csak 133-mal, azaz 133x4. Na most ez azért baj, mert ha jóllátom a proci frekije osztható kell legyen az FSB-vel és a RAM frekijével. A proci frekije nem osztható 133-mal (és így 133x4=533-mal sem). Ha jóllátom itt az FSB lehet teljesen független a memória órajelétől, azaz többszöröse se kell hogy legyen, viszont a proci órajele mindenképp osztható kell hogy legyen a ram-éval. E mellett maximalista is az alaplap/BIOS, azaz megkeresi azt a maximum (533-nál kisebb) értéket amivel osztható a proci. Tehát ez a 250x2=500Mhz ami ugye 500x4=2000Mhz. Viszont az az érdekes hogy régebbi asztali gépemnél ilyenkor nem egy ilyen lehetetlen értékre állítódott a ram, hanem pl ebben az esetben sztem 133x3=400 Mhz-re ugrana vissza az 500 helyett, és az már teljesen szinkronban lenne a rendszerrel, mert ugye az 2xFSB, és CPU/5.
orkester 667-os ramja azért megy 667-on mert 667x3=2000 kijön :) viszont az sincs tökéletes szinkronban a 200-as FSB-vel.

Igazából kétféle módon lehetne gatyábarázni a dolgot:

*Vagy kisebb órajelen járatni a procit, ami osztható a rammal és az fsb-vel is.
Ez azért gáz, mert úgy jön ki hogy 1600Mhz=8xFSB=3xRAM ami ugye elég kevés a 2000-hrz képest. Ráadásul a RAM ugyanúgy nincs szinkronban az FSB-vel.

*A másik (és legjobb) lehetőség a RAM órajelét csökkenteni. Ekkor ha 400Mhz-re csökkentjük akkor 2000Mhz=10xFSB=5xRAM az jó, ráadásul a RAM és az FSB is szinkronban van, azaz RAM=2xFSB

Ez mind szép és jó, az egyetlen probléma h ezeket sehol nem lehet átállítani, ha a BIOS-ban nem lehet.
Hülyeség volt az Acertől hogy 533-asat rakott ebbe a szériába. Ide 400Mhz-s passzol igazán.

Most lehet hogy itt iszonyatnagybaromságokat írtam, de nekem ezt sikerült kitalálnom, sztem passzol a magyarázat a problémára :D
Ha valaki jobbat tud, vagy tudja hogy ez egy baromság, javítson ki! :R

Vajon a sátán miatt szerepel mindenhol 666 helyett 667 ;]

(#582) liquidmoon válasza cock (#581) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

aztaaaa Csak pislogok :Y

(#583) Chili7 válasza Chris82 (#571) üzenetére


Chili7
őstag

Naná, gyors!
Nekem egy aspire 5014wlmi-m volt x700-al, és annyira nem szartam le, hogy hálózatról mennyit eszik, hogy az állandóan süvítő venti miatt rövid úton el is adtam.
Igaz, abban egy mobile athlon prockó volt, ami csak nevében volt mobil. A gép kb 1,5 órát ment aksiról.
Persze, ha ezek nem számítanak, csak hogy menjenek ezerrel a játékok, akkor biztos jó választás. Fel kell tolni a hangot, hogy a ventit elnyomja! :D

(#584) Chili7 válasza luciferk (#577) üzenetére


Chili7
őstag

Nyilván egy Centrino / Pentium M 740 procival jobb a helyzet, mint egy ''asztali'' procival.
A tényen azonban nem változtat, hogy az x700 relatíve sokat fogyaszt, relative melegszik, relatíve eszi az aksit.
A júzer meg olvasta, írta, hallotta és látta is! :)

(#585) manitu666 válasza cock (#581) üzenetére


manitu666
tag

Nekem is régebben Socket-A-s procim volt, de már nem emlékszem az fsb-re... :((( Amit írtál az szerintem oks, persze, 400-on szinkronban lenne a dolog (200as fsb miatt), de sajna ez van! Amúgy az usanotinál azt mondták, hogy a ram és az alaplapgyártók nem működnek ''szinkronban'', azaz vagy az egyik vagy a másik tart előrébb (itt megjegyezném, hogy már ugye elég rég van 667-es ram, de mindegy... :F ). Szóval nem értem miért ilyen balfaszok az Acernél!? Kicseréltetni meg már nem fogom! Amúgy sokat dob a dolgon a +512ram?

Thx

(#586) manitu666 válasza liquidmoon (#576) üzenetére


manitu666
tag

Köszi a választ! Azért nem nyugszom meg teljesen, mert olyan ez a noti (barátnőé amúgy), mintha élne, tehát egyszer megmakacsolja magát valamiért és kidob egy kékképernyőt, aztán meg hiba nélkül megy :F Na de mindegy, majd az idő eldönti, ha hibás, akkor a használat során úgyis előjön (csak sokat kell használni :D :DDD :D ). Thx

Thx

(#587) ChME válasza liquidmoon (#576) üzenetére


ChME
tag

Memtest86+? Vagy mi a neve :DDD Újabb, jobb, több mindent támogat. Mellesleg nálam asszem a plusszos memtest simán futott nagyon sokáig anno, pedig az én gépem sem valami ócskaság (esetleg ha valaki nem vette volna még észre: go profilom)...

#581 ([link]):
Hát eszmefuttatásnak kitűnő, csak én valahogy nem így tudom. Igazából azt kérdőjelezném meg, hogy a proc. virtuális órajelét (FSBxSzorzó) osztani kellene a mem. órajelének (arról ne is beszéljünk, hogy Double Data Rate SD-RAM-ok (DDR SD-RAM) órajele is csak feleakkora igazából). Sőt, tetszőleges órajelen elketyeg az nForce2 lapomban a mem, ahogy beállítom.

Szóval én kizárnám ennek a lehetőségét: nem kötelező így működni. De mivel az 5101-k Turionairól beszélünk, lehet hogy a prociba épített memóriavezérlő hasonló okok miatt küldi a RAM-t 500 MHz-n, de ez elég speciális eset.

666 vs. 667: Igazából az ördög a részletekben rejlik :DDD Csak felületesen vázolva a helyzetet: Már a 133 MHz sem 133 MHZ, hanem 133.33, a 333 sem 333 hanem 333.33, a 667 sem 667, hanem 666.6667, csak hát kerekítenek, marketing szempontból nem untatják a vevőt a felesleges tizedesekkel, s kisebb helyiértékekkel :)

[Szerkesztve]

(#588) manitu666 válasza ChME (#587) üzenetére


manitu666
tag

Hali! Honnan tudnám letölteni ezt a memtestet? Vagy el tudnád küldeni mail-ben nekem? Thx

Thx

(#589) ikcs


ikcs
csendes tag

Sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy...

Van egy travelamte 4222 wlmi-m ati x-1300 karival!A gépen van egy bluetooth gomb.... lehet bele rakni bluetootht???mármint nem usb-n vagy ilyesmi hanem bele...???A másik kérdés hogy ata winyó van benne sata-t lehet bele rakni vagy azt az alaplapnak támogatnia kell?Ha nekme 512 ram van benne a mellé rakhatok 1Gb ramot? vagy csak 512?

Előre is köszi a választ!!!

(#590) cock válasza ChME (#587) üzenetére


cock
tag

Ezzel nagyon is tisztában vagyok hogy kerekítésről van szó!! De akkor miért van az hogy 166,66 esetén sem 167-et írogattunk/mondtunk!? ;)

(#591) ChME válasza ikcs (#589) üzenetére


ChME
tag

Bluetooth esetén ha nem valamelyik másik modullal szokott egybe építve lenni (modem, WLAN kari), akkor biztos lehet, a gond már csak az, hogy ha lehetséges is, sok pénz, nem éri meg.
RAM tuti belemegy, s mielőtt rákérdezel a Dual Channel-re: írta már ki nekem az asztali gépben 256+256+1024 kombóra, hogy Dual Channel (nem vizsgáltam meg, hogy tényleg az e).
Igen, kell a SATA támogatás az alaplapon, 4222 esetén nagyon nagy a valószínűsége, hogy tudja a chipset, már csak az a kérdés, hogy elérhető, s értelmes helyen van-e csatlakozó az alaplapon... Ha van SATA-s 4222 (amit én nem találtam), akkor tuti lehet.

manitu666: Van egy Manitu nevű ismerősöm :DDD Azért google igencsak segít néha... nem csak néha...

[link]

SZERKESZTVE:
cock:
Mi a marketing miatt mondjuk a 166-t is :DDD Amúgy meg jelen pillanatban fogalmam sincs ;) S még fáradt is vagyok utánajárni, de lehet a felelős tényleg félt a 666-tól :DDD Múltkor egyik honlapon kint volt egy hír, 666 címmel, mert valamiből elérték a fenn lévő anyagok ezt a számot, mire a hír hozzászólásában beszólt valaki, hogy igazán gondolhattak volna a Hexakosioihexekontahexaphobia-ben szenvedő olvasókra is... Ez az a betegség, amikor betegesen rettegsz a 666 számtól, s hasonlóktól, mert az maga az ördög :DDD
Remélem senki ilyen nem olvassa most ezt a topicot :))


[Szerkesztve]

(#592) cock válasza ChME (#587) üzenetére


cock
tag

Meg tudom erősíteni amit írtam, azaz hogy a RAM osztója a CPU-nak:
Kipróbáltam ezt a SpeedSwitchXP progit, mindenkinek nagyon ajánlom, nagyonjó alternatíva az Acer ePower Management helyett. Van egy olyan funkciója hogy ''Dynamic Switching''. Ez annyit tesz hogy visszafogja a ventiket meg a procit ha nincs terhelve. Jelen esetben Acer 5101-nél ez úgy néz ki hogy a proci vagy 800Mhz-n vagy 2000Mhz-en megy.
Lényeg a lényeg: Ha éppen 800Mhz-n megy akkor a RAM frekije 160Mhz-re (nem 166!) csökken. És csodák csodájára 160x5=800Mhz :)
Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki... :))

(#593) cock válasza orkester (#569) üzenetére


cock
tag

Ez furcsa! Énis most vizsgáltam meg a gépet Everestel, és az enyém az nem Hynix hanem Nanya RAM-mal van szerelve. Nem nagyon akartam hinni neki, azaz először arra gyanakodtam hogy a Nanya az egész RAM márkája és csak a csipek a Hynixek, ezért szétszedtem a gépet, megnéztem és a teljes modul Nanya, a csipek is.
Úgy látszik több széria is van :F

(#594) ChME válasza cock (#592) üzenetére


ChME
tag

Nálam meg 1000 MHz a proci, 266 a RAM, még számológép sem kell...

Mondtam, elhiszem neked, de akkor kéretik feltüntetni, hogy a Turionoknál valszeg úgy megy (mellesleg azért van szerintem, mert egy órajelet kap a proc (FSB-hez!), s ebből oszt le a procban lévő memóriavezérlőnek), de máshol nem feltétlen, mert utána jönnek a tévhitek.

[Szerkesztve]

(#595) manitu666 válasza ChME (#591) üzenetére


manitu666
tag

:R :R :R

Thx

(#596) blise


blise
tag

szia

látom jobban beleástad magad ebbe a notinak a témakörébe (5101wlmi), szeretném megkérdezni, hogy mivel tudnám orvosolni a következő hibát:
leszedtem a gyári os-t, és egy sima xp hun sp2 öt tettem fel, a matrica kódjával
a barátnöm most szólt, hogy azok a betűk, amiken van kékfelirat is, azok a win gyári beállitásával a kék szinnel felszitázott karaktereket jelenitik meg, nem pedig pl az ékezetes betűt (ugye ezt az fn gomb lenyomásával kéne tennie, nem pedig defaultba...)
tehát kérdésem, hogy ehhez kell vmi acer progi, vagy a billentyűzetnél vmi egzotikus-t kéne beállitanom?
válaszod előre is köszi

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#597) liquidmoon válasza blise (#596) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Fn+F11 = numlock, szal akkor a numerikus billként tudod használni. Ezt kérdezted? :F

(#598) mehawk


mehawk
csendes tag

Most készülök venni egy Acer Aspire 3692NWLMi gépet. Főleg irodai alkalmazásra, esetleg internethez kell. Légyszi mondjon véleményt róla, aki segíteni tud a döntésben. Ja, az ára 165000 HUF.

mehawk

(#599) orkester válasza cock (#593) üzenetére


orkester
senior tag

Igen, ezt már mástól is hallottam, hogy Nanya ramja van benne. Mellesleg nekem a Cpu-Z Hyundainak ismerte fel a ramot...vagy a Hyundai gyártja a Hynixeket?Ehhez nem értek... :B

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#600) Tom19


Tom19
tag

Sziasztok!
Elszeretném adni a következő laptopomat és abban kérnék segítséget, hogy mennyiért hirdessem! Megjegyzem amikor vettem, csak egy helyen lehetett kapni, mivel mindenből a legjobb van benne(kivéve a VGA kari :( ). Tehát:
Acer Aspire 3003LMI
AMD Mobile Sempron 3000+ ~1800Mhz
1db PQI 512Mb/400Mhz RAM
SIS M760GX videóvezérlő max 128Mb RAM
15'' TFT 1024x768
Toshiba 80gb 5400rpm HDD
Panasonic DVD-DL +-RW
AC97 hangkártya, sztereó hangszórók
VGA kimenet, 3db USB 2.0, PCMCIA
Wi-fi beépítve, 10/100Mb LAN, 56k modem, 2200mAh akksi(nem sokat használt), töltő, optikai egér, táska.
Eredeti Windows XP SP2 és Norton antivirus 2005

A gép egy éves, kiváló állapotban van.

Köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.