Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) krystman válasza Dracula (#2242) üzenetére


krystman
őstag

Nekem tök ugyan ilyen karim van mint neked.Nekem ebbe 3200+ van.Egyébként szerintem erre a lapra már nem éri meg költeni egyáltalán.Már mint nagyobb procira.Ha jól látom ahogy írtad.Egyrészt AGP-és karit már nem kapsz egyáltalán ezalá.7900GT meg ilyesmik nincsenek már.Meg nem hinném, hogy a GF8xxx karikból is lesz egyáltalán AGP-és.Szerintem a 4400+X2 csak pénzkidobás lenne.Ha meg újítani akarsz akkor érdemes lenne venni valami PCI-Ex lapot.Sajna én is ott vagyok, hogy jó lenne egy X2 , de így már teljesen felesleges szerintem.

(#2252) W-Man válasza Dracula (#2250) üzenetére


W-Man
tag


Teljesen jó értékek, de szerintem lehet ezt feljebb is tolni ( az everesthez találsz törést több helyen is, csak keresni kell) ;)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2253) W-Man válasza krystman (#2251) üzenetére


W-Man
tag


Most már tényleg nem éri meg váltani. Mikor én váltottam még csak csak (pont akkor felezett az AMD). Olcsó volt a 4400+ úgy, hogy beszámították a régi egymagosomat. Kétségtelenül megérte. Jó tűrőképességgel bír ez a lap, nem kell bántani (ahogy a proci is). Három vagy lassan négy évet bírt ki nekem, minden tiszteletem. A boltos ismerősöm szerint meg aki mégegyszer akar váltani VGA -t az jól jár egy 6600GT beszámítással az x1650 -es sapphireval (szerinte valamivel jobban húzható és jobb is mint a 7600GS). Most úgy néz ki (baszogatva) húszból megúszom. Akarok emlékbe egy ATI -t :) De persze aki most vált, az felejtse el az AGP -t meg mindent (ez csak fanatikusokat érint). Csak ugye nekem ez van és a mért adatok tudatában egyelőre marad is (pláne ha rámszolnak hogy van 6800gt vagy ultra használtan ócsón!). Nem elsősorban játszani van a gépem...

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2254) Dracula válasza krystman (#2251) üzenetére


Dracula
senior tag

Értem, nem is akarok már költeni rá. Jobb DDR1 ramot sem veszek... Majd jövőre 2 GB DDR2... meg PCI-E. Minden lesz csak olcsó nem ez az egész csere... :( :O

Üdv!

(#2255) Dracula válasza W-Man (#2252) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát végül visszavettem a ''jó öreg'' 230-ra, mert 240-en befagyott a 3dmark06... Úgyhogy a ram is csak megy a régi 192-n...

Üdv!

(#2256) Dracula válasza Dracula (#2255) üzenetére


Dracula
senior tag

Vsz. tévedtem, mert nagy fagyott be, csak a proci tesztnél volt 0 FPS és mivel azt hittem, hogy azért nem megy, mert befagyott, reseteltem. :DD

Üdv!

(#2257) VinoRosso


VinoRosso
veterán

:W :Y ;) :B :( :P :R


bocsi

(#2258) W-Man válasza Dracula (#2255) üzenetére


W-Man
tag


Ez az ''olcsó'' link azért súlyos! :DDD

Az x1650 ''hasít'' (közepes beállításokkal) Oblivion alatt (ATi pixel shader :R ) és egyáltalán nem jön vissza az amit itt házon belül írtak rá. Pláne ahogy és amilyen körülmények közt tesztelték szegény MSI PCIe-ket. RV535 -ös chip + 6.11 -es driver és láss csodát máris másképen fest az egész még AGP vonalon is. Ki lehet húzni vele egy cserét / 6600GT + 20e ft ráfizetés. Sapphire :R :R :R

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2259) Dracula válasza W-Man (#2258) üzenetére


Dracula
senior tag

Örülök, de én már csak majd PCI-e esetén veszek új vga-t ami dx10-es lesz.
Ezen is eldöcög az Obi, nem is szólva a WoW-ról. :D

Üdv!

(#2260) W-Man válasza Dracula (#2259) üzenetére


W-Man
tag


Jövőre akarok én is váltani. Jól meg kell gondolni majd megint, de nagyon úgy néz ki, hogy felejtős lesz a pc nekem...

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2261) Looserke válasza Kiscsoki (#2236) üzenetére


Looserke
őstag

az enyimé: :DDD

[kép]

[Szerkesztve]

(#2262) W-Man válasza Looserke (#2261) üzenetére


W-Man
tag


Szép kis bench eez ehh ;] Sajnos az új Everest -tel én a 3500+ egymagost már nem tudtam megnézni, pedig ejh de kíváncsi lettem volna mit hozz. Jó lenne látni egy kétmagos benchet is...

Stabil amúgy meg minden? :)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2263) Looserke válasza W-Man (#2262) üzenetére


Looserke
őstag

Mint a beton. :R :)) :DD
Igaz a VGA-m elhalálozott múlt hét csütörtökön, de annak a históriáját megtalálod a Geforce 6800 topicban... :( :O

(#2264) PrinczA


PrinczA
őstag

Most váltanék Win XP 64bit-re + SATA II.-es hdd-re (AMD 3000+ 64bit-es proci van benne).
Van vkinek ilyen lap a 64bit-es Win alatt SATAII HDD-n?
Tapasztalat, észrevétel, mire figyeljek, ...

(#2265) Parlagfű


Parlagfű
tag

Hai. Valakinek ha van eladó av8-3rd eye alaplapja, esetleg procival együtt keressen meg...

-----------

(#2266) Parlagfű


Parlagfű
tag

Mia különbség a sima av8 és a 3rd eye között?

-----------

(#2267) nagynorbi válasza Parlagfű (#2266) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Önmagában semmi különbség nincs közöttük. A 3rd eye az egy olyan kütyü (kijelző), amin figyelemmel tudod kísérni a pillanatnyi adatokat mint pl.: proci hőmérséklet, proci freki, prochűtő ventijének ford.száma, ház hőmérséklete, külső (szoba) hőmérséklet, idő, pci/agp freki, feszültségek stb....

Üdv.:

(#2268) Parlagfű válasza nagynorbi (#2267) üzenetére


Parlagfű
tag

Akkor ez olyan mint az uguru lapoknál a külső panel...

-----------

(#2269) cor válasza Parlagfű (#2268) üzenetére


cor
őstag

mivel az av8 is ugurus,szal igen:)

arra már én sem emléxem pontosan,de a simahoz képest mintha kicsit több fesz adhato,vagy nem :F

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2270) nagynorbi válasza cor (#2269) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

A procinak 1,75, a memóknak 2,8 amit lehet adni, a többit nem tudom. Szerintem a ''sima'' AV8-nál is így van.

Üdv.:

(#2271) W-Man válasza nagynorbi (#2270) üzenetére


W-Man
tag

Ez úgy volt hogy, van a Pro és a ''sima''. Egy két lapnál nem csak a microguru a különbség, hanem pl. hogy nem lehet fixre venni az AGP-t (66 vagy 74) ill. a V-Link 533 és nem 1066. Csak óvatosan. Jobb ha pro -t veszel microguruval az a biztos.


[Szerkesztve]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2272) Kiscsoki válasza PrinczA (#2264) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hi!

Nekem sima 32bit win xp van, és 2db hitachi 80Gb-os SATA2-es vinyóval szerettem volna raidet csinálni, de a vinyók meg sem mozdultak az alaplapomban. Vissza vittem őket hogy nem jók. Kaptam másik kettőt és azok sem mentek,persze nem a vinyók voltak rosszak mert öcsémnél simán ment mind a kettő. Nálam meg fel sem pörögtek. Úgyhogy vettem Sata1-es vinyót az viszont jó.

(#2273) Kiscsoki válasza W-Man (#2271) üzenetére


Kiscsoki
tag

Bocsi a hülye kérdésért, de mi az a V-link 533 v. 1066?

(#2274) Looserke válasza Kiscsoki (#2272) üzenetére


Looserke
őstag

Elég lett volna átböngészned az alaplap kézikönyvét és megláttad volna, hogy a lap nem támogatja a SATA2-őt. Ha a vinyók hátulján lévő jumperrel átállítottad volna őket SATA1-re, akkor simán ment volna benne a vinyó...

(#2275) Kiscsoki válasza Looserke (#2274) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hát nem vagyok benne biztos hogy volt rajta jumper. Mert nézegettem, de nem láttam semmit rajta. Nézegettem a termékleírást is, de ott sem emlékszem ilyen jumperre. Persze lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el.

(#2276) nagynorbi válasza W-Man (#2271) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

A ''simát'' úgy értettem, hogy nem a 3rd eye kivitel, de attól még ezek a lapok nem a kt880pro-val vannak szerelve?

Üdv.:

(#2277) nagynorbi válasza Kiscsoki (#2273) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

A V-Link egy dedikált bus az északi és a déli híd összeköttetésére.

Üdv.:

(#2278) nagynorbi válasza Looserke (#2274) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

A Hitachi sata vinyókon nincsen jumper, emlékeim szerint a samuk működnek így.
Elméletileg csak annak kellett volna történnie, hogy sata1 módban üzemel a sata2 vinyó.

Üdv.:

(#2279) Dracula válasza nagynorbi (#2278) üzenetére


Dracula
senior tag

Pontosan, a Samsungon van, nálam át is van rakva a Jumper Sata1-re, mert előtte nem ismerte fel a lap a vinyót... :))

A hitachin meg nincs sajna asszem... :(

Üdv!

(#2280) W-Man válasza nagynorbi (#2277) üzenetére


W-Man
tag


A nem PRO verziók nem képesek a ''fix'' AGP -re, ami húzásnál hátrányt jelenthet. Ez a lényeg. A többi megy a levesbe :)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2281) nagynorbi válasza W-Man (#2280) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Az értetlenségem lényege a következő: nem vagyok biztos benne, hogy AV-8 lapok készültek-e kt880 lapkával, vagy csak kizárólag kt880pro-val gyártották őket. Ez most teljesen független attól, hogy mellékelték-e mellé a 3rd eye ''kütyüt'', vagy sem.
Lehet, hogy hiányosak az ismereteim, de én a 880pro-ra szavazok :B

Üdv.:

(#2282) Looserke


Looserke
őstag

próbálta már valaki a 28-as BIOS-t???

[link]

[Szerkesztve]

(#2283) W-Man válasza nagynorbi (#2281) üzenetére


W-Man
tag


Később jött a PRO és ez is a jó.
Gondolj bele nekem 2004 tavasza óta van meg a lap. Szóval 3 éves. Van benne egy X2-es 2x2500 mhz -en és még mindíg tartja magát (annó 3000+ -al kezdtem ugye). Persze az AGP gyenge pont, de a Sapphire x1650 is állja a sarat. Sőt! Qrva jól állja a sarat. Amúgy zenélek a gépsason főleg, de ''medium'' szinten tudom tartani a játszókkal is a frontot. Nehéz lesz megválnom tőle, mert lassan ugye így vagy úgy, de nyugdíjazni kell szegénykét.

Más...

Milyen 2.8 -as BIOS? Én nem látok semmit. Úgy tudom a lapra vonatkozó frissítések a 2.7 -sel végleg lezárultak: ''this product has been discontinued''.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2284) Dracula válasza Looserke (#2282) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem is 27 van, alig mertem felrakni a rossz emlékű 25-ös miatt, szinte végig 24-esem volt. Tuningban megy ugyan úgy minden (2300on megy a proci kb. 1 éve már) mást nem nagyon változtattam... Talán a RAM időzítések terén kicsit visszalépés mert mintha nem ment volna úgy, de ez más miatt is lehet. 333DDR-ként amúgy is mind1, csak ha a ramot is húznám, de az nem bírja a szerencsétlen.

Az Everest szerint az én chipsetem Pro és tavaly előtt októberi a lap.

Üdv!

(#2285) Kiscsoki válasza nagynorbi (#2281) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hát sztem k8t800 pro chipsettel szerelték. Legalábbis az alábbi linken nincs más.
[link]

(#2286) Zsadi válasza Dracula (#2284) üzenetére


Zsadi
őstag

Hi!
Amúgy lehet tudni mi volt konkrétan a baj a 25-el? (mi volt a hiba oka)
Nekem is sikeresen kinyírta a lapot átmenetileg, és +3k jav. költséget okozott anno.. :(

Egyébként én is úgy vagyok mint W-Man ezzel a lappal.
Szeretem, mindenre megfelel, atomstabil. Valszeg meglepem még egy ATI 1950Pro-val, és amíg a DX10-es karik és játékok elterjednek, addig elleszek még vele egy darabig.


[Szerkesztve]

(#2287) nagynorbi válasza Kiscsoki (#2285) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

De ciki :B , fogalmam sincs, hogy miért írtam kt880pro-t, talán a régi 754-es MSI lapom miatt . Természetesen én is a k8t800pro-ra gondoltam.

Üdv.:

(#2288) W-Man válasza Zsadi (#2286) üzenetére


W-Man
tag


Úgy van és tényleg nagyon jól bírja a tuningot. A 4x256 mb ram szoros időzítésével is elbír... ami ritka. Én 4x256 -al tartom az X2 -est 2,5-4-4-8 -on báár igaz csak 2T-n. De így is az olvasás 7e fölött van, de a többi adat is csak a konkurencia szégyenérzetét növelheti. Aztán azt, hogy 2-3 évig bírja a tempót egy lap a mai világba több mint jó dolognak tartom. Aki ezt a lapot vette, a legjobbat választotta az s939 lapok közül. Amúgy láttam én is Zalman -nal szerelt AGP x1950 Pro -t (gyönyörű!) de én aztatat mondom, hogy a Sapphire és a HIS x1650 Pro és XT -je is bőven megfelel mindenre amíg a DX10-es karik és játékok elterjednek. Szerintem ugyanis az AGP-s x1950 Pro árából már egy váltásra is tellik (kb. 80e körül mozog). Ráadásul nekem a Sapphire x1650 Pro a 4400+ -al alapjáraton 5570 pontot csinál 3dmark05 -ben és kifejezetten Oblivion IV -hez vettem. De a többi játszó is hozza azt az átlag FPS- t ami már több mint nagyon jól élvezhetővé teszi a játékot. Húzva 6190 volt eddig a csúcs a karival és egy AGP-s karitól ez nagy dolog :DDD Annyi hogy én a stabilitás végett fix 74-en tartom ami kb. + 50-100 pöttyöt jelent. A zenélésről meg már írtam. A bele szerelt zenei hárdverelemekkel sohasem volt semmi bajom és külön örülök annak, hogy a hangkari és a lap is VIA chippes. Ennyi.

Szerintem érdemes még várni azzal a BIOS-al. Sőt! Szerintem nekem semmi szükségem nem lesz rá.

U.I.: ...a prohardveres x1650 Pro kontra 7600 GS összehasonlítás nem fedi a valóságot! Szvsz így nem lehet tesztelni. Borzalmas. Az x1650XT meg egész egyszerűen megállít a fejlődésben és a 7600GT a nyomába sem ér. Ennyi. Stabilabb és szebb. Ez a lényeg.

Wíí



[Szerkesztve]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2289) W-Man válasza W-Man (#2288) üzenetére


W-Man
tag


Uhh... úgy látom van már hőcsöves verzióban is x1650 Pro meg 2x2 x1950 pro is. Jesszuuuus!!! Kíváncsi lennék egy elfugulatlan tesztre, hogy mit hozna ki ez a kari Crossfirebe :DDD Akinek fontos a ''csend'' annak érdemes beruházni szerintem - mondjuk egy 9600 pro után - egy x1650 pro -ba. Báár én a ventilátor kérdését amúgy is gyorsan megoldottam :)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2290) Zsadi válasza W-Man (#2288) üzenetére


Zsadi
őstag

Bandit bazárában: Sapphire 512MB RA X1950Pro AGP 57 487 Ft
Ennyit még szánok erre a konfigra, de többet valszeg már nem. :)
Jobban mondva, a 6800GT-m ára + ráfizetéssel megy a dolog, így szerintem nem olyan vészes a dolog.

[Szerkesztve]

(#2291) W-Man válasza Zsadi (#2290) üzenetére


W-Man
tag

Uhh! Mondjuk mikor én legutóbb néztem az december eleje volt. Ennyiben megéri, persze hogy. Vegyed megfele míg van! :D

U.I.: ...mikor ATI -ról NV-re váltok érzek egy kis sebesség növekedést nem mondom, de ugyanakkor ha NV-ről ATI -ra váltok, akkor meg érzem, láthatóan, hogy sokkal szebb, kifinomultabb a kép, meg minden. Ahogy írtam úgy fél évvel ezelőtt is: a 6600GT volt az utolsó próbálkozásom, hogy pusztán csak a nyers erőre adtam. Hajrá AMD-ATI!

[Szerkesztve]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2292) Zsadi válasza W-Man (#2291) üzenetére


Zsadi
őstag

Megrendeltem a karit, most már nem rajtam múlik.
Izzadhat majd a jó kis AV8 is. :D

(#2293) cor válasza Zsadi (#2292) üzenetére


cor
őstag

majd info jöhet mennyivel jobb igy mint a 68gt-vel :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2294) Zsadi válasza cor (#2293) üzenetére


Zsadi
őstag

3DMark2006 eredmény van mentve AMD64 3200+, és AMD64 X2 4200+ -al.
Majd ha minden jól megy ,és összejön a rendelésem, írok ide egy X2 4200+-al készült eredményt is az AV8+1950PRO párossal.

(#2295) Kiscsoki


Kiscsoki
tag

Hi!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Sikerült vennem 2*512 Corsair 500Mhz-es memcsit, de nem nagyon akar simán menni 500MHz-en. 480-on még stabil. A procim meg az alaplapom bírja 270-ig, ha a memcsi vissza van állítva. Sztetek mivel próbálkozzak.?

(#2296) cor válasza Kiscsoki (#2295) üzenetére


cor
őstag

nálam is ilyesmi volt mikor megjöttek a HC ramok...alap 500on instabil lett
a memed nem kér több feszt(már gyári adatok szerint is)?

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2297) Kiscsoki válasza cor (#2296) üzenetére


Kiscsoki
tag

Előfordulhat mivel ez a memcsi a ledes változat. Viszont 2,8V-nál többet nem tudok adni neki. :W

Most éppen FSB: 267MHz
Mem: 218MHz 1T 3-3-3-8


[Szerkesztve]

(#2298) Kiscsoki


Kiscsoki
tag

Eddig sikerült kihozni belőle stabilan:

FSB: 270 1,45V
Mem: 220 1T 3-3-3-8 2.8V

Everest2006: Mem olvas: 6708
Mem írás: 6740
Mem másol: 5604
Mem kés: 46,4

[Szerkesztve]

(#2299) nagynorbi


nagynorbi
aktív tag

Nekem, amin nagyon stabil volt a szerkezet az ez volt:

FSB: 240
Proci szorzó: 10
Mem: 480 (240) 2.5-3-3-8 1T 2,8V (Corsair 2X512 Value)

De alapon járattam, mert csak kíváncsi voltam, hol a vége stabilan.

Üdv.:

(#2300) Kiscsoki válasza nagynorbi (#2299) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hát nekem már 240-en szinkronban hajtva hibázik a memória. Ezért megy a proci 270-en a memcsi meg visszarakva 333-ra és így megy 220-on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.