Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) TommyGun


TommyGun
őstag

Nah rávettem magam hogy feltoljam és kipróbáljam a 24-es BIOST.....
Végre ezt megcsinálták.....eddig a natív SATA és a RAM időzítések sose jöttek ösze eccerre csak a 19-es BIOS-ban....vagy nem lehetett a Sata winyómról bootolni mert eccerűen nem adta be a bootolható cuccok közé vagy nyafogott a ram időzítések miatt....most viszont megy mindkettő jól. Végre valamit megtudott csinálni ez a pancser abit... tuning is egész jó....460-on a kingmax HC-m 2,5-3-3-6-1T -n ment, feljebb még nem néztem....majd eccer :)

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1152) AMD!4ever válasza TommyGun (#1151) üzenetére


AMD!4ever
őstag

és nem utolsó sorban,szerintem a hömérsékletet is jól irja ki mostmár!! grat!

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1153) Covy


Covy
csendes tag

szevasztok!

asszem vennék 1 ilyen av8 alaplapot, mennyire stabil?
túlságosan nem akarom huzogatni neki
A64 3000+ procit tervezek bele

(#1154) AMD!4ever válasza Covy (#1153) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Stabilnak mondanám.
Nekem a proci 2500-on hajtva minden házventi lekapcs(meleg volt benn;])
3óra prime95torture test...
semmi gond nem volt.(igaz a proci 63 fokos lett:o)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1155) sube válasza AMD!4ever (#1154) üzenetére


sube
aktív tag

Mekkora suttyo alairasod van :C :C :C
Temanal maradva, ha jol beallitgatod, jo ramod van, stabil mint az allat :) Tuningnal neha megkell vele szenvedni, de jo lesz a vege ha sikerul:)

(#1156) karmester válasza AMD!4ever (#1152) üzenetére


karmester
senior tag

Kedves TommyGun ÉS AMD!4ever!
Én windows alól nem nagyon tudom frissíteni a biost, az online-nál azt mondja, túl régi a progi, aztán letölti az újat, és azzal sem nagyon boldogul. Ha fájlból csinálom hibát ír ki az ellenőrzésnél. Így kénytelen voltam visszatenni az 1.9-est floppyról. Onnan nem volt semmi gond. Ti hogy vagytok ezzel? Érdemes feltenni a 2.4-est?

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1157) AMD!4ever válasza karmester (#1156) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Én szerintem érdemes,mert a javitottak benne sokat! pl höfok,sata-s dolgok,memoria idözités,ha a procitámogatást nem is nézzük.
Mondjuk ha ezekre nincs szükséged nem kell frissitened.
Nekem gond nélkül felment a 2.4es bios fájlból friisitve a windózban.
De nekem is csinált egy régebbi (asszem 2.0ás) bios ilyet amit neked,de utána megcsináltam vele mégegyszer akkor már jó lett az ellenőrzés is...
Nem tul öreg a windózod? Sp2 fennvan? hátha ilyesmi kavar be.
Én amugy mindig letöltöm a fájlt és abból frissitek.

[Szerkesztve]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1158) AMD!4ever válasza sube (#1155) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Hát Schumi tényleg elég suttyó! :)
Nálunk az ingyenkonyhán kajált (közvetitette az rtlklub):DDD
És mindig ugyanabba a piros overállba van:DD
Ha erre gondoltál....:)


Amugy hogy ne legyen full of:
Az Abit PWM szenzora a fesz szabályozó FET-ek hömérsékletét méri:)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1159) sube válasza AMD!4ever (#1158) üzenetére


sube
aktív tag

konkretan nem arra, hanem hogy '... akkor 48.8 millio ... EN EZT UGY AKAROM' :C :C Na kielltem rohogos vagyaimat az alairasodon, most vege, nameg ugy is beakartam rakni jobboldalra a topicot.

(#1160) TommyGun válasza karmester (#1156) üzenetére


TommyGun
őstag

Fent van neked az uGURU cuccos ? Mer abban asszem egy verzióval régebbi flash progi van...azt külön lekell szedni a legújabbat...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1161) karmester válasza TommyGun (#1160) üzenetére


karmester
senior tag

Fenn van a jószág, letöltöttem az újabb verziós flash utility-t is, file-ból frissíti is a biost meg online is, de amikor az ellenőrzést végzi hibaüzenetet ír ki. Az 1.9-es biost is floppy-ról tettem vissza, így nem volt semmi gond. Amúgy az alaplap 1.1-es verziószámú.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1162) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Hi!

a64-re szeretnék beruházni, és ilyen lapra gondoltam egy 3000+ venice alá.
Jó választás vagy inkább keresgéljek tovább?
Most is abitom van (nf7-s), nekem nincs vele semmi bajom :)

Hányas verziójú lapok vannak av8-ból, és melyiket érdemes venni?

ram cserére egyelőre nem marad pénz, tehát az marad későbbre. 2x512 d43 hynix-eim vannak, ezzel mit lehetne kihozni 1 ilyen rendszerből?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1163) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

up!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1164) Steven válasza A_ScHuLcZ (#1163) üzenetére


Steven
addikt

hi nekem van egy eladó lapom pont ilyen 4 hónapos és 3000+ proccal 2600mhz-en ment nálam venicével...
van rá 20 hó garid
a hynix ramokkal ezzel a lappal az 500mhzet lazán ki hajtod

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1165) A_ScHuLcZ válasza Steven (#1164) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Írtam ám a topicodba már :))

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1166) Steven válasza A_ScHuLcZ (#1165) üzenetére


Steven
addikt

Amugy kérdezz bármit :)
hynixekkel az egyik cimborám hajtja annyi akülönbség az 500 a-datáktol pl hogy nagyobb időzítéseken tolja

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1167) A_ScHuLcZ válasza Steven (#1166) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Mekkora időzítéssel hajtja 500on a hynixet?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1168) Steven válasza A_ScHuLcZ (#1167) üzenetére


Steven
addikt

nemtom ha jó emléxem ilyenekel 8-3-4-2,5
valami ilyesmi...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1169) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

A chipsethűtő milyen az alaplapon? Elég neki?

Mert van egy zalman passzív hűtőm, kérdés h rárakjam-e, vagy odaadjam vkinek...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1170) Steven válasza A_ScHuLcZ (#1169) üzenetére


Steven
addikt

szerintem full felesleges jol működik nagyon
stabil 30 fok annál nem megy feljebb

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1171) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

up!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1172) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

up!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1173) AMD!4ever válasza A_ScHuLcZ (#1169) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Ha tudod rakd rá a feszültség szabályzó kondikra hütésnek! Talán jobban tuningolhatsz...kitudja.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1174) karmester


karmester
senior tag

Bírja ez a deszka a tuningot, méghozzá elég rendesen. Nem gondolom, hogy különösebb hűtésre lenne szüksége a gyári bordán kívül, ha csak nem emelsz nagyon feszt az északi és déli hídon.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1175) grosy


grosy
senior tag

Egy totál amatörtől egy totál amatör kérdés: az av8 alaplapomon 17-es bios van. Érdemes-e feltenni (persze segítséggel) a 24-es, v. másik biost? Nem akarom húzni-se meg semmit se, csak azt akarom, hogy stabil legyen a gép.

(#1176) Steven válasza grosy (#1175) üzenetére


Steven
addikt

Szia töltsd le és instaáld fel az abit oldalárol az 1.37 flashmenu-t
és updateld a biost simán windows alól. de elötte kapcsol ki minden programot winapm stb ilyeneket várd meg mig ki nem írja hogy restartolni kell a gépet....
itt le tudod tölteni
Bővebben: link

Ha venice magos Amd van akkor simán megéri mert 2,2 bios tol müxik jól a venice az AV8-ban



[Szerkesztve]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1177) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Vki help please!!

AV8-am van, és amint használni akarom a hangkarit rajta, azonnal meghal! Tehát ha bármiféle hangot ad ki, akkor utána kb fél perccel lehal az egész gép, monitor kikapcs, a zene megy tovább...(1 darabig, utána restartolja magát) Minden hangnál ezt csinálja (még windóz pittyenés is) kivéve a boothangot.

Már akkor is csinálta, mikor még nem is volt fenn hozzá driver.

Próbáltam letiltani, és másik hangkarit használni, de ugyanaz... :(

Tehát még tiltani sem lehet, és mást használni helyette, mert teljesen kinyírja a gépet :(

Pls ne javasoljatok új drivert, nem azzal van a baj, driver nélkül is ezt csinálta.

PLS HELP!! :(

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1178) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

up!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1179) Steven válasza A_ScHuLcZ (#1177) üzenetére


Steven
addikt

a probléma megoldodott tulhajtotta a srác a lapot a procit

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1180) A_ScHuLcZ válasza Steven (#1179) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, ez megoldódott, thx!

Viszont továbbra se tudom miért fagyogat pl a q3!! alapórajel alatt!!

1600on hajtom az 1800as procit, mégis fagy a q3, ezt nagyarézza meg vki :(

ram időzítések alapon, azaz auto-n

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1181) ZakRob


ZakRob
senior tag

Felraktam a venice miatt a 2.4-es biost, ezzel már működött a cnq és a hőmérsékletet is jól mérte. Viszont a Tv kártyám nem szerette, a win. is újra kellett rakni, ezután néha véletlenül kilépett és újraindítás után egy ''súlyos hiba után állt helyre ...'' szöveg fogadott.
Mikor a bios-t piszkáltam még az is lefagyott. Kipróbáltam a tuningot hátha megy de míg az előzőve a 275-ös fsb-vel még bejött a win, de nem volt stabil, ezzel még az sem.
Visszaraktam az 1.7-set és minden helyreállt.
Még a 2.2-őt talán kipróbálom, de ezek után nem igazán látom értelmét.

(#1182) AMD!4ever válasza ZakRob (#1181) üzenetére


AMD!4ever
őstag

A Tvtuner karimmal én is eljátszottam ugyanezt az ujabbik biosoknál.
Az a gond hogy az ujabbik biosokban 2.0-tól fölfelé kb már modositották a Pci latency-t azaz csökkentették a pci késleltetést,és ezt ugylátszik sok tvtuner kártya nem csipi!!!

Szoval van a biosban egy menüpont(nemtudom pontosan hol)
Pci latency(vagy ilyesmi): 32. állitsd át 255-re és elvileg jól fog menni a tvtuner karid. Nálam bevált.
Sok sikert hozzá. (1.7 nél még nincs ilyen opcio ott asszem 255 és kész ezért is jó vele a tvtuner)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1183) ZakRob válasza AMD!4ever (#1182) üzenetére


ZakRob
senior tag

Kösz a segítséget, de azóta már a 2.0-ás bios-t is kipróbáltam. Mit mondjak, ez se jött be, a TV kártyával nem volt gond, de amikor tunnigolni akartam a rendszer öszefo.ta magát egyszerűen nem bootolt, míg az 1.7-el simán ment ezekkel a beálításokkal. A memória beállításokra gyanakszom, mert itt is lettek új beállítási lehetőségek, amiket lehet, hogy állítani kellene, de mindegy mert visszatérem a régi bios-hoz és feltettem a rigtmark clock utilitit, így megoldva a CN'Q.
Az új bios-al amúgy előfordulhat, hogy jobban lehet tuningolni, mert ha igen lehet, hogy még próbálkozok?

(#1184) karmester válasza ZakRob (#1183) üzenetére


karmester
senior tag

Nálam az 1.9-es Bios volt az utolsó, amivel nem tapasztalatam semmilyen problémát, és ment a tuning is. Nekem is van Tv tunerem, Leadtek Winfast PVR 2000, és jól elvan az 1.9-es Bios verzióval.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1185) ZakRob válasza karmester (#1184) üzenetére


ZakRob
senior tag

Mivel tud többet az 1.9-es az 1.7-hez képest, lehet, hogy kipróbálom?

(#1186) ZakRob


ZakRob
senior tag

Közben megnéztem az abit oldalán, de nem jutottam semmire, ezeket írják:
1 Add RocketBoy AV8 support
2 Change the default RTC year to 2005.
3 Fixed minor DRAM timing issue.

Valaki elmagyarázná mik is ezek.

(#1187) karmester válasza ZakRob (#1186) üzenetére


karmester
senior tag

Rocket Boy, Ázsiában és USA-ban árusított különleges változata a deszkának. Dram timing=memória időzítés. Ezen javítottak. És a dátummal is valamit babráltak.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1188) paduc válasza ZakRob (#1186) üzenetére


paduc
tag

Hali!
Nyugodtan használhatod az 1.9-es biost.Én is azzal nyomtam és biztosan állíthatom,hogy nagyon stabil.Jó a tuning,tökéletesen megy a C&Q is vele,csak a hőmérsékleteket jelzi falsul.A mindenkori CPU tempből simán levonhatsz 5-7 fokot az 1,9-es biosznál.
Nemrég felraktam a 2,4-est,és én is tapasztaltam,hogy nem egy ''übertuning'' bios.
A CPU temp 8-10 fokkal mutat kevesebbet mint az 1.9-esnél.Ott az volt a bajom,hogy fölémér,most meg szerintem alá kalibrálták a mérést.:)
Jelenleg 21 fokot mutat a room temp,és ua.ennyi a cpu hőfok is,természetesen C&Q-val.:F Lehet ez?

Kérdés:Nekem sem Everest,sem Abit EQ nem mutatja a 12V-os értéket.Másnál hogyan van ez?

(#1189) karmester válasza paduc (#1188) üzenetére


karmester
senior tag

Tökéletesen egyetértek!!!

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1190) ZakRob válasza paduc (#1188) üzenetére


ZakRob
senior tag

Kösz, megnyugtattál, akkor majd felteszem az 1.9-est.
A 12V hiánya nekem is feltünt, nálam sem mutatja semmi.

(#1191) AMD!4ever válasza paduc (#1188) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Nekem a 2.4 van fenn. a szokásos 250es fsb-n hajtom igy teljesen jó
De ami zavarzavarzavar,szerintem most is fölémééééér:O:O:O

éppen kézmeleg a rézlap a proci felett+ a proci szélét is simán tapizgatom,meg nyomom rá a rézlapot hátha nemjó a rögzités,de a lap szakadatlanul irja az 58-60 fokot. (prime95)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1192) karmester válasza AMD!4ever (#1191) üzenetére


karmester
senior tag

Ezt meg kell szokni és kész... én a biosban a sípolásnál is meg a lekapcsolásnál is a lehető legnagyobb hőmérsékletet adtam meg, házventit magasabb hőmérsékletehez igazítottam, a ventinek adott max. feszből lecsíptem. Ezenkívül nagyon elégedett vagyok a deszkával, és ez sem olyan nagy baj, mivel lehet szépen orvosolni a dolgot a biosból. És a vekkeren nem bámulom a hőmérsékleteket....

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1193) ZakRob válasza AMD!4ever (#1191) üzenetére


ZakRob
senior tag

Feltettem az 1.9-es biost, de nekem éppen hogy 40 fok fölé megy terhelve. 1,2V-al és 5x-ös szorzóval 250MHz mellett pedig 33 fok. Mondjuk a tiszta réz zalmantól el is várhatóak ezek az értékek.

(#1194) paduc válasza AMD!4ever (#1191) üzenetére


paduc
tag

Szia!
Neked 130 nanos Newcastle magos procid van,nem?
Mert ezek jobban melegednek mint Venice,meg Wincsi magos procik.Főleg,ha még + feszt is adsz neki.Tehát a Te méréseid nem viszonyíthatóak az újabb magos procikéhoz.Lehet,hogy a saját kategóriájában nagyon is jók az általad írt hőfokok.
Egyébként a 250-es fsb-t hogyan nyomod:milyen szorzó,és milyen fesz?
Mert ha még plussz fesz is kell,akkor prime alatt már nem is olyan sok az a 60fok.
Majd ha meglesznek a Papst ventieid megy az még lejjebb is.:C

(#1195) paduc válasza ZakRob (#1193) üzenetére


paduc
tag

Hali!
Most nézem csak,hogy Neked Venice procid van.És simán elindult a lap az 1.9-es biosszal?Mert Abit szerint csak a 2.0-ás bios támogatná a venice magot.
Bővebben: link
Magas ez nekem mint disznónak a farzseb!
Ennyi erővel az X2-höz sem kell új bios,elég ha a procin 939 tűláb van!?
Ha hülyeséget írtam,megkövetek mindenkit,de tényleg nem értem.

(#1196) ZakRob válasza paduc (#1195) üzenetére


ZakRob
senior tag

Jól látod, de még az 1.7-el is ment simán, csak a cnq nem működött.
Az 1.9-el még nem néztem, mert a Rigthmark Clock Utility-t haszálom.

(#1197) paduc válasza ZakRob (#1196) üzenetére


paduc
tag

#1193-ban azt írtad,hogy az 1.9-es van fent.
Mindegy, nem érdekes,az a lényeg,hogy jól megy,és még a hőfokokat is jól méri.
:R

(#1198) AMD!4ever válasza paduc (#1194) üzenetére


AMD!4ever
őstag

igen Newcastle van...
Tudom hogy régebbi stepping.
10es szorzóval 1.55volton nyomom a 2500at de kiprobálom 1.52vel is mert szerintem ott is jo lesz (alapfesz1.5)
Remélem meglesznek a Papst ventik :D de lényeg hogy halkak legyenek.

És egyébként lehet hogy ujra kéne csiszolnom+poliroznom a frezer64et mert lehet hogy rosszul(tudatlanul) csináltam.Persze amikor kicseréltem a hütőt utána a lap egyből behülyült és 75-80 fokokat irt ki...((tökhideg prociszéle mellet:F))
ezért kezdtem csiszolni,amit utólag megbántam....

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1199) AMD!4ever válasza ZakRob (#1196) üzenetére


AMD!4ever
őstag

és az SSE3 is fel van ismerve az 1.9es bios esetében??

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1200) paduc válasza AMD!4ever (#1198) üzenetére


paduc
tag

Tényleg nem sok az a 0,05V.De lehet,hogy tényleg kellene valamit idomítani azon a hűtön.Ha meg van még az előzö hűtöd(az gyári volt,ha jól emlékszem) egy próbát megér ,hogy azzal mit mutat.És lehet,hogy nem is kell a Freezer talpát csiszolgatni.
Mi van akkor ha 11x230-al és 1,52V-al nyomnád,vagy 1,55V-al.A ramoknak is adhatsz még +0,1V-ot,persze ha belefér még,és ha bírják akkor egy kicsit még feszesebbre vennéd az időzítéseket.De ezt Te úgyis vágod.De így legalább menne a C&Q,és nem melegedne a proci folyamatosan a + fesztől.

Ui:Ha nincs másik hűtőd,nekem van egy CM Ultra Vortex full réz hűtöm,amit ha Pesten járok szívesen odaadok Neked tesztelésre,próbákra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.