Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) nagynorbi válasza AMD!4ever (#1999) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Köszi :)

(#2002) nagynorbi válasza Kiscsoki (#1992) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Lehet, hogy alapkérdés, de engedélyezted mindegyik IDE csatornát? (a 3-as 4-es re gondolok)

(#2003) Kiscsoki válasza orkester (#2000) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hát csak kettő van, de egyiken sem megy. A seagate megy ez meg nem. Lehet, hogy a táppal van baja? Enermax EG365 AX-VE. Majd ma kipróbálom egy másik táppal. Hátha. Minden tápcsatit meg satát végig ppróbálgattam. Nem nagyon értem.
Neked melyik BIOS van fent?

(#2004) Kiscsoki válasza nagynorbi (#2002) üzenetére


Kiscsoki
tag

Be vannak kapcsolva. Azt vettem észre, hogy adatkábel nélkül nem pörög fel a sata vinyóm. Mármint a seagate sem.

(#2005) nagynorbi válasza Kiscsoki (#2004) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ha engedélyezve van, akkor lépj be abba a menübe, és indítsd el az automata felismerést.

(#2006) orkester válasza Kiscsoki (#2003) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem a legfrissebb bios van, a 2.7es. Esetleg kontakt hiba nem lehet? Csak mert nekem anno volt egy (igaz nem egy új darab) SATAs vinyóm és az se pörgött fel, megmozgattam a sata kábelt a csatlakozási pontnál és beindult.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2007) W-Man válasza AMD!4ever (#1986) üzenetére


W-Man
tag


Jaja, ebben van a lóvé :DDD
Viszont a guru3d -n optimisták, igény lenne rá...európában.
A sötét báár gazdag amerikában ugye meg fordítva. Bemegy az apuci a boltba és zsebből szolidan elintézi...


Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2008) Zsadi


Zsadi
őstag

24 bios van fent nálam. Több hozzászólást olvasva, úgy vettem ki, hogyha nincs problémám a lappal, akkor felesleges frissíteni. Jól gondolom? A 27 bios számomra semmi érdemlegest nem említ. Tuning terén esetleg nyújt valami pluszt?

(#2009) W-Man


W-Man
tag


Semmi extra, az FX-60 -ra hegyezték.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2010) mexel


mexel
veterán

Csak egy gyors kérdés: ha jól tudom, ez a lap tudja automatikusan szabályozni (esetleg lekapcsolni) a prociventi sebességét hőfok függvényében?

(#2011) nagynorbi válasza mexel (#2010) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Elméletileg tudja szabályozni, de azt nem tudom, hogy lekapcsolja-e, vagy csak a legalacsonyabb fordulaton tartja a ventit.
Úgy emlékszem, hoy a Bios uGuru menüjében van egy Abit EQ almenü, és ott találsz lehetőséget beállítani, hogy hány voltot adjon a lap a ventinek, ha a proc eléri az általad megadott max illetve min hőfokot. A max 12V, a minimumot nem tudom.

Üdv.:

(#2012) W-Man


W-Man
tag


A min. 8 volt. De tetszőlegesen állíthatod. Nekem nincs vele gondom (Zalman).

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2013) nagynorbi válasza W-Man (#2012) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Időközben én is megnéztem, de szerintem okosabb dolog lett volna, ha a venti ford.számát lehetne valami hasonló módon szabályozni.
Vagy esetleg van ilyen lehetőség?

Üdv.:

(#2014) mexel válasza nagynorbi (#2013) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, akkor már legalább tudom, hogy esetlegesen ilyen lapot is vehetek. :)

(#2015) nagynorbi válasza mexel (#2014) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Nagyon jó kis lap ez, én nem bántam meg!

Üdv.:

(#2016) karmester válasza nagynorbi (#2015) üzenetére


karmester
senior tag

Ez így van! :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2017) W-Man válasza nagynorbi (#2013) üzenetére


W-Man
tag


Háát nem tudom, néha lököm a 3500+ -nak a 2600 mhz -et a Zalman (full réz) meg a legalacsonyab fordulatszámon is 30-32° -on tudja tartani. Úgy állítottam be, hogy 40° körül (amit egész napos játszó után ér el csak) adjon neki egy minimális pluszt. Csináltam egy vákumot a gépbe, ez hasznosabbnak bizonyúlt. A 30° az átlag jelenleg, teljesen jó nem? Pedig tornáztatom a gépem minden elemét...amikor tehetem ;]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2018) nagynorbi válasza W-Man (#2017) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Nagyon jó értékek. Nekem 2500MHz-en 36 fokos alapban a proci, terhelve pedig kb. 44 fokig megy fel.
Azt viszont nem értem, hogy vákuumot csináltál a gépben. Ez pontosan mit jelent?

Üdv.:

[Szerkesztve]

(#2019) W-Man válasza nagynorbi (#2018) üzenetére


W-Man
tag


Mondjuk nyáron biztos magasabb lesz, meg sok mindentől függ ez de arányaiban jól muzsikál.

A vákum?

Egy brutál moddingos ismerősöm adta ezt a tanácsot. Egy jó belső ventis táp a titka az egésznek.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2020) nagynorbi válasza W-Man (#2019) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Kicsit bővebben fel tudnál világosítani? :B

[Szerkesztve]

(#2021) W-Man válasza nagynorbi (#2020) üzenetére


W-Man
tag

Igen. Belső ventis táp, jó nagy lapátokkal. Ez közvetlen a házból,a processzorról szívja el a meleg levegőt. De hogy a ''vákum'' tényleg működjön, kell egy cooller hátra meg előre ami húzza bé a friss levegőt a házba. Mondjuk nem árt ha ez hőérzékeny. Több jó és csendes cooller van a piacon. A kínaiak is elmennek egy darabig, csak ugye egy idő után hajlamosak zörögni ami meg bosszantó. Én így oldottam meg, mert nem szeretem a vízhűtést, avagy AMD -hez nem látom értelmét. Ha a kompresszor olcsó lenne, az más...Ez a megoldás nekem 5-6° -ot csökkentett a hőmérsékleten.


[Szerkesztve]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2022) nagynorbi válasza W-Man (#2021) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ezt úgy érted, hogy a hátsó házventi ne kifelé fújja a levegőt, hanem befele szívja úgyan úgy mint a front venti?
Milyen tápot ajánlanál ehhez? (FSP Bluestorm esetleg?)

Üdv.:

(#2023) W-Man válasza nagynorbi (#2022) üzenetére


W-Man
tag


Igen. Én is csak néztem, de komolyan mondom jó cooler -el érezhetően hatásosabb. Báár lehet egy venti is elég, csak cserélődjön a levegő. A lényeg a táp lapátjain van, ami közvetlen a processzor felett forog. Több jó táp is van a piacon. Némelyik enyhén túlzás, báár SLI -hez kell is. AGP platformhoz egy jó 400-420 -as elég szvsz. Belső ventis, csendes táp legyen.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2024) Zsadi válasza nagynorbi (#2022) üzenetére


Zsadi
őstag

Nekem egy 450W Chieftec van, 12cm-es belső ventivel. Csendes, megbízható db szvsz.
12-15K közt mozog az ára. Itt a PH-n is volt róla egy teszt, ha jól emlékszem.

(#2025) nagynorbi válasza W-Man (#2023) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Na ezt kipróbálom este, de tápot egyenlőre nem cserélek :)

(#2026) nagynorbi válasza Zsadi (#2024) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Nekem egy 360-as csifim van, az dupla ventis ha jól emlékszem (alul és hátul).
Remélem, hogy ez is megteszi egy darabig. :)

Üdv.:

(#2027) Zsadi válasza nagynorbi (#2026) üzenetére


Zsadi
őstag

Nekem is 360W duplaventis volt ezelőtt, csak jött egy jó vétel lehetősége, és így lett a csere. Nem is volt vele semmi baj, szerintem Nálad sem lesz!

(#2028) cor válasza W-Man (#2023) üzenetére


cor
őstag

érdekes ezt lehet én is kiprobálom...

nákam u van h elöl lent is és fent is(a dvd tetjén:) ) van 1-1 12es, hátul lent egy kifelé 8as , a tápom meg a 2*8as.....
igy amikor hétvégén tok játszan/zenehallgatás stb akkor max 39C volt még,s utána ha winamp+flipperezés megy akkor szépen visszahül 19-20-ra...

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2029) karmester válasza nagynorbi (#2026) üzenetére


karmester
senior tag

Elmegy azzal szépen csendesen... az anandtech oldalán van egy párnapos AMD64 konfigos vásárlási tanácsadó cikk, amiben azt állítják ( és ezt már több tesz is bizonyította ), hogy egy normális Athlon64-es konfiguráció full terhelésen se zabál többet 200-210 W-nál. Az már más kérdés, hogy a tápegységeken mi jelenik meg a teljesítmény címkén. Mindenesetre szerintük és szerintem is egy 400 W-os táp simán elegendő, még felsőkategóriás videókártyával szerelt konfigurációhoz is.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2030) karmester


karmester
senior tag

De más kérdésem van. Adott a konfigom: AV8 3rd eye, 3200+ @ 2550 Mhz Winchester magos proci 2 x 512 Kingmax Hardcore, mennek ezek még 283 Mhz-en is. Szeretném a Kingmaxokat 2 x 1024 Mb-os, Dual Channel-es, DDR 500-as üzemmódra képes (tuningolható) ramra cserélni, ami menni is fog a Winchester magos procival. Az alaplap max. 2.85 voltot adhat neki, sajna. Nem a legdrágább ram érdekel, de olyan, ami megbízhatóan hozza a DDR 500-as sebességet. Köszi a válaszokat előre is...

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2031) nagynorbi válasza karmester (#2029) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Köszi a segítséget, eddig sem volt semmi bajom a tápommal, elégedett vagyok vele :)
Különben sem tervezek egyenlőre fejlesztést, a kártyám is ''csak'' egy MSI 6600GT.

A ramokkal kapcsolatban kérdezd tts-t, ő Mushkinokat forgalmaz, biztosan tud neked segíteni benne. (igaz, hogy nagyon drágák)


Üdv.:

(#2032) nagynorbi válasza AMD!4ever (#1988) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Próbálkoztam még egy kicsit, és tudtam javítani az eredményen. :)

Íme: [link]


Üdv.:

[Szerkesztve]

(#2033) nagynorbi válasza nagynorbi (#2032) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Helyesebben [link] :B

(#2034) Zsadi


Zsadi
őstag

(3200+ a proci) fsb-t 240-re rakom, HT4, memokat vissza 333mhz-re.
Több órás/napos használat során semmi probléma, csak az a fránya Prime jelez hibát.
Feszemeléssel meddig mehetek el, vagy mivel trükközzek még?

(#2035) AMD!4ever válasza nagynorbi (#2033) üzenetére


AMD!4ever
őstag

:C
Fájditod a szivem? :DDD
Amugy Most kezdtem el szemezni egy X2-3800+al ,mert ismi lehet megveszi a procim,jó árban :) jó lenne :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2036) AMD!4ever válasza Zsadi (#2034) üzenetére


AMD!4ever
őstag

memória feszültséggel,és késleltetéssel játszáll! Szerintem probáld kisebb szorzon elööször a primeot,derüljön ki ki a hibás,mert a memória is lehet a rossz beállitása miatt.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2037) nagynorbi válasza AMD!4ever (#2035) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Dehogy fájdítom, csak közhírré teszem, hogy milyenjó kis lap ez az Abit AV8 3rd eye. :)
Az előző lapom gyártója pedig............................. de mindegy.
X2-es procival én is szemezgetek, de egyenlőre egy 3700+ -os procira sem jött össze a pénz.
De nem csüggedek, ami késik nem múlik :)

Üdv.:

(#2038) W-Man válasza nagynorbi (#2037) üzenetére


W-Man
tag


Várjunk őszig én aztatat monom :)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2039) nagynorbi válasza W-Man (#2038) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Őszig sajna úgy néz ki, hogy mindenképpen várnom kell, de valószínűleg így jobb is lesz :) A fordított ventit még nem próbáltam ki, viszont a maxra vettem a fordulatát.
Igaz, hogy néhány fokkal alacsonyabb lett a proci hőmérséklete, viszont eszméletlenül hangos! (Thermaltake)
Tudsz esetleg ajánlani halkabb ventiket?

Üdv.:

(#2040) karmester válasza nagynorbi (#2039) üzenetére


karmester
senior tag

Gratula a szép eredményekhez! Csendes ventiket itt keress:

http://www.computermode.hu/index.dw?mit=101&t_kat1_id=35&t_kat2_id=35

A Nexus kiváló. A Scythe is. Itt kifejezetten minőségi cuccokat találsz.


Amúgy meg a GalcialTech Silent Blade is jó. Van belőle 8, 9, 12 centis is. 3 Testőrnél, Aqua-ban, meg még egy csomó helyen találsz. Ezek 19 dB zajt produkálnak.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2041) Zsadi válasza AMD!4ever (#2036) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi a választ! Majd probálkozom. Én is a memo beállításra tippelek.

(#2042) nagynorbi válasza karmester (#2040) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Köszi a gratulációt, és a segítséget. Utánanézek majd a ventiknek.

Üdv.:

(#2043) W-Man válasza nagynorbi (#2042) üzenetére


W-Man
tag


Nekem a Zalman procit hűteni elég, amúgy meg a Glacialtech -et tudom ajánlani én is. Nagyon pöpec. Ami engem nagyon bosszantott az a rackventi volt, de egyszer úgy odavertem neki mérgemben, hogy azóta nem nagyon mer nyikorogni :DDD Egyébként meg ha nincs pénzed prémium ventikre, a kínai is bíven megteszi (csak ne siklósat vegyél, hanem golyósat). Fél évig bírják kb. 600-800 Ft -ért ;]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2044) nagynorbi válasza W-Man (#2043) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ha majd veszek, akkor nem kínait az biztos. :)
Addig csak elviselem valahogy a Tt ventijeit, alapon elviselhetőek.

Üdv.:

(#2045) karmester válasza W-Man (#2043) üzenetére


karmester
senior tag

A rackventit nem ütlegelni kell... :Y Fő a tolerancia... Szépen ki lehet húzni a venti-papucskát a foglalatból, és akkor minden zavaró pszichológiai tényező eleve kizárva... :DDD Én már eleve így szereltem be a házba... Ebből is látszik, hogy zenész létemre nem is vagyok annyira zizis, mint amennyire mások tartanak, csak mondjuk félig...

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2046) inter15


inter15
csendes tag

Hogyan tudtok 10x -es szorzót állítani ? Nálam 5-9 között lehet csak.

----inter15----

(#2047) nagynorbi válasza inter15 (#2046) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Valószinűleg a procid egy 3000+ :) Igaz?

(#2048) W-Man válasza karmester (#2045) üzenetére


W-Man
tag


Átvitt értelemben kell érteni :) Szegénykét pontosan azért bántottam, mert szintén zenész és nagyon bosszantott mikor rákezdett ;] Egyébként szvsz egy zenész sem normális, különben nem lenne zenész - ezalatt nem az egy nyári slágeres djket értem :DDD Jazz -t szeressed?

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2049) karmester válasza W-Man (#2048) üzenetére


karmester
senior tag

Ja, szeretem a Jazz-t: Jacques Lousssier, Herbie Hancock, Miles Davis, Oscar Peterson, Duke Ellington, Szakcsi, Gyárfás, stb... most őket hallgatom leginkább... Amúgy meg klasszikus zenét tanultam, és azt is művelem leginkább... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2050) W-Man válasza karmester (#2049) üzenetére


W-Man
tag


Hááát a nagyokat én is tisztelem. De nem annyira a kötött jazz, mind inkáb a free és acid - plusz némi underground... :)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.