Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) AMD!4ever válasza PEPE85 (#1495) üzenetére


AMD!4ever
őstag

hát hogy negitiv válasz is legyen nekem 310es fsbtöl még a win is elszállt ebben a lapban. :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1502) Dracula válasza AMD!4ever (#1500) üzenetére


Dracula
senior tag

Kösz!

Igen, integrált mem vezérlő tudom, csak azt hittem, hogy lehet ezt, mert akkor miért engedné? Így most 192 Mhz a ram sebessége.

Még próbálom majd 240 és 250-en.
Feljebb a ram miatt nem tudok menni.

Viszont cas 2 3 2 7 1T-n megy most a RAM. 2,7V.

Üdv!

(#1503) jokka válasza PEPE85 (#1495) üzenetére


jokka
csendes tag

Hi! Milyen hűtőd van? Nekem is 3000+os winchesterem van, Abit AV8 3rd Eye-al! Annak idején mikor megvettem 270es fsb körül megpróbáltam de instabil volt, Everestbe 7200 körül kaptam olvasásra. Most fogok venni új tápot, a mostani elég gányi és ezér nem is húzok semmit, viszont nemsokár belehúzok :))

(#1504) Kiscsoki válasza AMD!4ever (#1500) üzenetére


Kiscsoki
tag

Ha minden igaz akkor a winchester magos a64-ben is benne van a memóriavezérlő. Nekem sem tud többet 400-nál a memcsi csak ha felrakom az fsb-t. Állítólag le lehet tiltani a beépített mem vezérlőt, ha olzan alaplapi chipset van mellette ami jobbat tud.

Nekem is 2,8V a max fesz, de kell is neki 250Mhz körül.

(#1505) Kiscsoki válasza AMD!4ever (#1501) üzenetére


Kiscsoki
tag

Nekem már 290-nél elszáll a prcim vagy az alaplapom. 280-on még megy, de akkor már feszemelés is van meg minden.

(#1506) karmester válasza Dracula (#1487) üzenetére


karmester
senior tag

Kingmax Hardcore 250-es fsb-n 1 T 2.5-4-4-7 időzítésekkel 2.8 volt mellett szaladgál, húzható kb 283-ig, természetesen roszabb időzítésekkel. Bocs a késői válaszért a héten külföldön jártam....

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1507) AMD!4ever válasza Kiscsoki (#1504) üzenetére


AMD!4ever
őstag

ÁÁÁÁ,szerintem amit most irtál az teljesen hoax,már bocs
Mi lehetne jobb egy beépitett memóriavezérlőnél?
Nincs késlekedés a csipszet felé(mint inteléknél)egyből a procimagban van az adat és lehet dolgozni vele és oda-vissza.
azzal netörödj ha 400nál nem tud többet,nekem sem.
Az abit av8 csipszetjében mégpedig véletlenül sincs memóriavezérlő,az nagyon LOL lenne az Amd-re nézve! :R
Nekem is benne van a memóvezérlő,csak éppen(mint neked) nincs benne az a szorzó-osztós balhé mint a venice magban.
Ugynézki abiték ezt ugy oldották meg a biosban hogy ott lehet feljebb rakni.
Nekem newcastle mag van és minden athlon64ben eredendöen benne van a memórivezérlő.azért K8as. :U

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1508) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Napokba beszereztem egy ilyen lapot, és eddig csak egy dologra nem tudtam rájönni. Miszerint beállítom a Bios-ba, hogy ne csak bekapcsoló gombal hanem akármi mással induljon el a gép de nem reagál semmire. Csak a bekapcs gomb!
Abban kérném a segítségetek, hogy mi lehet a probléma és azt hogyan lehet orvosolni!
Előre is köszi mindenkinek!

A térerő legyen veletek!!!

(#1509) voison


voison
tag

ha jól sejtem át kell tenni hozzá egy jumpert az alaplapon.
nézd meg a könyvében, nekem nincs meg a könyve.
jelezz majd ha sikerülne, mert engem is érdekel.
:DD

.oO VoisoN Oo.

(#1510) Lazsa Boy válasza voison (#1509) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Oks, köszi! Majd akkor valahol utánna nézek, mert sajna nekem se nincsen meg a könyvecske :D
De ha jutok valamire akkor fogok jeleni!

A térerő legyen veletek!!!

(#1511) Lazsa Boy válasza voison (#1509) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Megvan! Azt a jumpert kell átállítani ami az ATX és a kiegészítő ATX csati mellett van!
Az a PS2 power jumperje! [link]

A térerő legyen veletek!!!

(#1512) voison


voison
tag

melyik a legstabilabb bios venicehez?
én a 26ost használom, de szerintem nem az az :D
linket is adhatnátok hozzá :R

.oO VoisoN Oo.

(#1513) Dracula válasza voison (#1512) üzenetére


Dracula
senior tag

25,26-ost BIOS-t kerüld! 24-es bőven jó Venice-hez.

Üdv!

(#1514) Dracula válasza Lazsa Boy (#1511) üzenetére


Dracula
senior tag

Igen valóban jumpert is kell állítani, hogy menjen... a könyve szerint.

Viszont mi van az USB-s billenytűkkel? :F

Üdv!

(#1515) Lazsa Boy válasza Dracula (#1514) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Üdv! Azt nem tudom, mert nekem nincs olyan. De szerintem azt is át kell jumperelni.
[link] itt látok USB-s power jumperelést is ami ugyan olyan mint a PS/2-es csak máshol van, hátha az segít.

Más:
A 25, 26-os Bios miért nem jó?

A térerő legyen veletek!!!

(#1516) karmester válasza Lazsa Boy (#1515) üzenetére


karmester
senior tag

Egyszerűen azért nem, mert NEM JÓ. Ehhez az alaplaphoz vagy az 1.9 -es Bios a jó, ha Winchester magos a prockód, vagy a 2.4-es, ami már a Venice magos procikat is támogatja. Az Abit szokása, hogy sok Bios frissítést közöl, de ezek közül nem mindegyik jól sikerült... ennyi.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1517) Dracula


Dracula
senior tag

Így van.

A 2.5-ös pl. 1 napig volt fent aztán eltűnt. Aztán kijött a 2.6-os, és újra odatették a 2.5-öst.
Hallotam olyat, hogy pl. nem stabil valakinek a 2.6-os.

Nekem mióta megvan a lap, a 2.4-essel megy és nem volt semmi gondom.

Akkor van ezexerint külön USB-bill jumper? Nem annyira fontos, sose kapcsoltam be így a gépet, mivel az asztalon van... Ha 1x talán letenném a földre, akkor érdekes lenne...

Üdv!

(#1518) PrinczA


PrinczA
őstag

Alaplap neve Abit AV8
CPU típusa AMD Athlon 64 3000+
BIOS: 24

Volt benne egy:
Hynix DDR 400MHz 512Mb
HY5DV56822 AT-D43
KOREA
PQ09622

most vettem melle egy:
Modul neve Samsung M3 68L6523CUS-CCC
Sorozatszám Nincs
Modul mérete 1024 MB (2 ranks, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC3200 (200 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Memória időzítések
@ 200 MHz 3.0-5-5-10 (CL-RCD-RP-RAS)
@ 166 MHz 2.5-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS)


Nem akarnak menni 1utt!
Amikor indul akkor nem 400-nak, hanem 333-nak ismeri fel az alaplap (Auto memoria beallitasokkal), ha beallitom a bioszban: 200 MHz 2.5-4-4-8, elindul, de a programok hibakat generalnak a Win-ben :(

Mi lehet a gond?

[Szerkesztve]

(#1519) karmester válasza PrinczA (#1518) üzenetére


karmester
senior tag

Persze, hogy nem akarnak menni együtt. Az alaplap ''default'' módban dualban szeretné kezelni őket. A prociba dual memóriavezérlő van integrálva, ez a lényege az Athlon64-es arhitektúrának. Ettől gyorsabb a memóriakezelése, mint az Intel konfigoknak DDR2-es rammal, mert ott nincs a prociba integrálva a memóriavezérlő, hanem az északi híd oldja meg a feladatot. Ahhoz viszont, hogy a ramjaid jól menjenek dualban, két teljesen egyforma modult kell használni. Két különböző modul, különböző méretekkel (512 és 1024) nem mehet jól együtt, nem csoda, hogy a bios visszaosztotta őket DDR 333-ra. Megoldás: add el a két modult és vegyél két teljesen egyforma modult. Ha van pénzed, akkor tuning ramot: Kingmax Hardcore vagy 566-os, 500-as A-Datat. Ha kevés a pénzed, akkor Kingmax Superram, vagy sima DDR 400-as A-Data, ha még kevesebb a pénzed, akkor Samsung, Infineon, Hynix ramot, de két teljesen egyformát. És olyan modulokat vegyél, ahol ellenőrizni lehet a sorozatszámot is, hogy biztos lehess abban, hogy két teljesen egyforma modult vettél. Alig drágábbak a sorozatszám nélküli moduloknál.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1520) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

A tuningal kapcsolatba van a SATA? Azaz ha SATA-s vinyóm van akkor lehet, hogy nem lehet majd annyira megemelni az FSB-t mint ha PATA-s vinyóm lenne? Mert valahol hallottam hogy köze van a SATA-nak az FSB-hez (tuninghoz). Vagy ez egyáltalán nem így van?

A térerő legyen veletek!!!

(#1521) Kiscsoki válasza PrinczA (#1518) üzenetére


Kiscsoki
tag

Azt még megpróbálhatod, hogy az időzítéseket a 200Mhz-es értékre állítod.
@ 200 MHz 3.0-5-5-10
A gyorsabb időzítés mint írtad az 166Mhz-hez van. Vagy egymást nem szeretik a memóriák, de az is lehet hogy valamelyik modul nem bírja a tuningot.
A gyengébbik memória időzítésével elvileg mehet mindkettő 200Mhz-en.
Mit csinál akkor ha az 1. és a 3. foglalatba teszed őket? Akkor elvileg single módban mennie kéne. De így nem tudod kihasználni a dual sebességnövekedést.
Az igazi megoldás az lenne, ha vennél 2db egyforma memcsit!

(#1522) AMD!4ever válasza Lazsa Boy (#1520) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Hát emiatt én is aggódtam de,Amióta satás vinyóm (is) van a gépben ugyanúgy tudok tuningolni általában 250-260 fsb között flangálok és nincs a satábol adódó probléma.
Talán csak Raid-nél van ilyen gond?
Tegnap fagytam és utána anyáztam hogy szar az Amd :B
Aztán rájöttem hogy 2.6 volt 520mhzen a ramnak talán lehet hogy egy kicsit kevéske? :DDD 2.8-on azota is minden stabil.

Miért mondjátok hogy nemjó a 2.6os? Nálam hibátlanul megy(kopogjam le)
Pedig newcastle mag csücsül a gépben.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1523) Kiscsoki válasza Lazsa Boy (#1520) üzenetére


Kiscsoki
tag

Nekem is van sata vinyóm és még nem tapasztaltam semmi rendelleneset.Bár raid nálam sincs.

(#1524) PredatorNo1 válasza Mauzes (#778) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Na Hi!!!Én is pont ezen a konfigon gondolkozom szinte már eldöntöttem és szerintem megveszem!Hát szerintem azért drágább annyival mert l2 cache 1024kb-os a másiknak meg sztem csak 512-es!!Kb ennyi a különbség
:R

(#1525) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Na hi!!!Az lenne a kérdésem h. ebbe a lapba ugye belelmennek az x2-esek is??

(#1526) karmester válasza Lazsa Boy (#1520) üzenetére


karmester
senior tag

Nincs kapcsolatban. Az én gépemben 2 SATA vinyó csücsül, és 254-es fsb-vel hajtom, minden gond nélkül...

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1527) karmester válasza PredatorNo1 (#1525) üzenetére


karmester
senior tag

Persze, a 2.1-es biostól kezdvbe támogatja, de a 2.4-est használd, az a legjobb!!!

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#1528) cor válasza karmester (#1527) üzenetére


cor
őstag

hi

milyen software/drivereket érdemes feltenni? még nincs meg a lap(kb péntekre lesz sima av8&3,5+ven)
ha jol sejttem, a ''Driver'' oldalrol mind...,s mi az a uGuru???

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#1529) Kiscsoki válasza cor (#1528) üzenetére


Kiscsoki
tag

alaplapi vezérlőket ugye. Ide, sata, usb2,0, hangkari, hálókártya. Ill. az uGuru.
Ezzel tudod menet közben(win alatt) állítgatni a gépet. Pl. venti szabályzás(nem kell a biosban turkálni) Tudod bizonyos határok között a procit tuningolni. Feszültségeket állítgatni. Meg még jó néhány érdekes dolog van benne.

(#1530) PredatorNo1 válasza Kiscsoki (#1529) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Hi Srácok!!!
Ilyen abit alaplapot akarok venni de nem tudom mik az előnyei és hátrányai LEÍRNÁ vki akinek ien van?THX
Továbbá az lenne a kérdésem h. belemegy-e az Amd 64 3200+ l2 512cache 939 socketeS PROCC!!!THX a helpet.

(#1531) Kiscsoki válasza PredatorNo1 (#1530) üzenetére


Kiscsoki
tag

A proci jó bele. Ha szerncséd van akkor még tuningolni is lehet a procit. Az alaplap bírja. Eléggé tuningbarát. Nekem a 3000+-os ugye mi alapon 1800Mhz, megy 2430Mhz-en stabilan. Persze ehhez kell memória is.
Nekem eddig nincs negatív tapasztalatom vele.
Talán az agp ami mostanság kifutófélben van. De nekem nincs pénzem 80.000ft-os vga-ra.
Így marad az agp.

(#1532) PredatorNo1 válasza Kiscsoki (#1531) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Hát én se vok kulák!!!!Hol húzod fel vmi progi v mi??
amugy 512 kington lesz benne az jóóóó??

(#1533) Kiscsoki válasza PredatorNo1 (#1532) üzenetére


Kiscsoki
tag

A kingston memóriák igen jók. Bár 2x512-vel jobban járnál, mert akkor dual channelben menne ami jóval nagyobb sávszélességet tesz lehetővé. Egész pontosan 128bit-es lesz.
A procit lehet húzni a BIOS-ban, vagy van az alplaphoz egy uGuru nevű progi amin belül lehet állítgatni. Mondjuk a BIOS-t ajánlanám inkább, ha nagyon sokat tudsz tuningolni a procin.

(#1534) PredatorNo1 válasza Kiscsoki (#1533) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Igen én is dulara gondoltam de most még nincs rá dellám :(( :(( :((

(#1535) Kiscsoki válasza PredatorNo1 (#1534) üzenetére


Kiscsoki
tag

a 2x256 is jobb mint az 1x512

(#1536) PredatorNo1 válasza Kiscsoki (#1535) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Tudom de majd 2x 512-t akarok

(#1537) Kiscsoki válasza PredatorNo1 (#1536) üzenetére


Kiscsoki
tag

ha van annyi pénzed akkor valami 500Mhz-es memcsit vegyél! Akkor biztos ki tudod hajtani a procidat.

[Szerkesztve]

(#1538) Zsadi


Zsadi
őstag

Erről mi a véleményetek (tunigot bírja)?
Így van feltünteve az árlistán: PC3200 KingMax CL2,5


[Szerkesztve]

(#1539) PredatorNo1 válasza Zsadi (#1538) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Na szerintem inkább Kingston-t vegyél a KHX xeriát az állitólag birja!!!DE daa-raa tud erről TÖBBET!

(#1540) PredatorNo1 válasza Kiscsoki (#1537) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Jah de én még ddr1 ben nem találtam 500-as-t

(#1541) #00809728 válasza PredatorNo1 (#1540) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasztok!

2*512/500 corsair ramjaim nagyon mentek.
De van egy cimbimnek 2*521/500 giel keresőt használd.Jó kis cucc.

(#1542) Kiscsoki válasza PredatorNo1 (#1540) üzenetére


Kiscsoki
tag

nekem is az van. Kingmax Hardcore .
De van a g.skill meg még néhány

(#1543) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok
Vissza jött a lapom 2 hó után garból de sajna egy teljesen új
Az a baj hogy én meg berendezkedtem pciex ugyhogy ez eladóvá vált ha tudtok rá valakit bandi20@freemail.hu egyébként aki most azzal jön hogy hw piac meg apró azért verés jár mert ott is megy már a hírdetés

bandi

(#1544) PredatorNo1 válasza bandi20 (#1543) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

sztem hw piac!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:DDe mien is pontosan ez a LAP?

(#1545) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Helló, sziasztok!

Hogy lehet az AV-8-at USB drive-ról való bootra bírni? Mert én mindenhogy próbáltam, de semmi. Előbb bootolt volna be a RAID-0 sérült lilo-s MBR-jével, mint a fránya USB-vel...
A pendrive tuti jó ahhoz, h bootoljak róla. Meg van formázva is, meg a fájlok is rendben vannak rajta! Előre is köszi!

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1546) Kiscsoki válasza 04ahgy (#1545) üzenetére


Kiscsoki
tag

Gondolom a boot sequence-nél mindhárom lehetőséget kipróbáltad. Mindjárt kipróbálom én is.

(#1547) Kiscsoki válasza Kiscsoki (#1546) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hát nekem egyenlőre aszongya winxp, hogy nem lehet ms-dos boot lemezt csinálni rá.

(#1548) Dracula válasza 04ahgy (#1545) üzenetére


Dracula
senior tag

Több hónapja szenvedek ilyesmivel.

1. A BIOS-ban a boot-ot USB zip-re kell állítani
2. Nekem csak 1.44-es floppyként megformázott freedos-os pendrive ról ment a boot eddig.
3. Ha pen drivet ot akarsz formázni:

Kell a HP disk utility, keress rá a google-n.

A rendszere mindenképp FAT legyen. Sajnos nem minden pendrive bootolható, még ha az alaplap tudja is.

Sajna nekem az 1 gigás is csak a floppy-s image-el volt jó, a BartPE-vel nem indul el...

Még keresem a probléma megoldását.

Üdv!

(#1549) 04ahgy válasza Dracula (#1548) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszi szépen, erre pl nem is gondoltam! Igen, HP Utilityvel, FAT-ra formáztam, a pen elvileg (a papírja szerint) bootos.Én is ilyesmivel próbáltam, csak én USB-floppynak kerestettem a lappal (nem is indult el... :] ) Akkor én is szenvedek még egy kicsit, és ideírom, ha van valami fejlemény!

UI: Ha valakinek ötlete lenne, szívesen vesszük!

Köszönet érte! Üdv: HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1550) javyar


javyar
csendes tag

Sziasztok,
Tapasztalt emberek tanácsára lenne szükségem. Kb 2 hete vettem egy ilyen alaplapot 2x512mb samsung ddr 400 ramokkal (proci: 3200+ Venice). A ramok tökéletesen egyformák, igaz az egyiket ki kellett cseréltetnem, mert hibás volt. De az újnak amit kaptam természetesen ua márkája, típusa, szériája, stb..

Probléma: ramok kül. dimm foglalatokban
1 & 2 = gép nem indul
1 & 3 = gép elindul de csak úgy, ha upstream & downstream LDT = 8 bit, windoze abszolute instabil (spontán fagy)
1 & 4 = gép nem indul
2 & 3 = gép nem indul
2 & 4 = szitu ua. mint az 1 & 3 esetben
3 & 4 = gép nem indul

Szerintetek mi a gond? a ramok teljesen egyformák, minden defaulton (auto) van a biosban. Külön külön egyenként használva a ramokat persze minden szép és jó... de együtt miért nem mennek? Próbáltam visszavenni a ramokat 333-ra meg 266-ra, de így sem indul a gép.

előre köszönet a segítségért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.