Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Looserke válasza cor (#2200) üzenetére


Looserke
őstag

köszi...csak mert se floppym se pendriveom nincs, szal elég macerás lenne akkor...
Az XP-t pedig az SP2-vel integrálva raknám fel...

hallottam arról is hogy a telepítőbe bele lehet integrálni a SATA drivert is az nLite-al, mint ahogy tettem az SP2-vel, de nem tudom, hogy hogyan... :F

...de akkor ezek szerint nekem nem kell SATA driverral sz*rakodni...

[Szerkesztve]

(#2202) cor válasza Looserke (#2201) üzenetére


cor
őstag

jaja xpsp2 s telepit ,ennyi volt nálam is
bár sztem inkább addig huzd ki az ides vinyot,igy nem kell a boot sorrendel foglalkozni a telepitésnél,majd utána beállitod

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2203) Looserke válasza cor (#2202) üzenetére


Looserke
őstag

BIOS-ban nem lehet beállítani, hogy melyikről bootoljon? :F

(#2204) karmester válasza Looserke (#2203) üzenetére


karmester
senior tag

De lehet állítani... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2205) cor válasza Looserke (#2203) üzenetére


cor
őstag

de lehet persze,csak akkor ha csak a satast hagyod rajta akkor legalább telepitésnél nem kell mojolni vele(ill az xp se tud massal foglalkozni:D)

..azért irom ezt mert igy utolag visszagondolva szerintem talán fokkal eccerübb igy rencert telepiteni...

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2206) Looserke válasza cor (#2205) üzenetére


Looserke
őstag

mit értesz a molyolni alatt?

nem egyértelmű a windowsnak, hogy én a SATA-ra akarom rakni és nem az ATA winyóra?

(#2207) karmester válasza Looserke (#2206) üzenetére


karmester
senior tag

Azt, hogy hova akarod telepíteni a Windows-t azt a Win. telepítő menüjéből választod ki. Ha van Sata és Ide vinyód is, akkor mindkettőt látni fogja ideális esetben (ehhez kell a Sata driveres floppy is), és te választod ki, hogy hova telepítesz. Ennyi. :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2208) Looserke válasza karmester (#2207) üzenetére


Looserke
őstag

Telepítettem már windowst, eddig egy 60GB-os Maxtor és egy 10GB-os Maxtor volt a gépemben, mind a kettő ATA. Eddig is a 60-ast választottam ki telepítésnél, miért okozna ez gondot SATA vinyó esetén???

Ezt a kell SATA driver vagy nem kell SATA driver ügyet meg tisztázzuk már mert egyik ember ezt mond a másik tök mást.

Nem akarok RAID-et használni, mivel csak egy SATA vinyó lenne a gépemben és a 60-as ATA és windows sp2 menne rá a SATA vinyóra amit valszeg több partícióra osztanék, és a 60-as maradna 1 partíció.

Most akkor kell driver vagy nem, mert akkor kerítenem kell egy floppy meghajtót???...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2209) cor válasza Looserke (#2208) üzenetére


cor
őstag

biosban raid kilö,s mehet az xp cd
nálam igy volt...
(igaz h van floppym csak nincs bekötve:D)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2210) Looserke


Looserke
őstag

Szerintetek az műkörni fog, hogy a leendő SATA vinyóm mellé az egyik ATA kábelre a régi ATA vinyómat raknám és a másik ATA kábelre a DVD írómat, vagy a 3 külön kábelt már nem tudja kezelni a lap és az ATA vinyót és a DVD írót 1 kábelre kell rakni?... :F

ha hülyeséget kérdeztem, akkor bocs, de ez az első SATA vinyóm... :D

[Szerkesztve]

(#2211) karmester válasza Looserke (#2210) üzenetére


karmester
senior tag

Tényleg hülyeséget kérdeztél, az IDE eszközöket úgy kötöd és csatlakoztatod, ahogy akarod, ennek semmi köze a SATA-hoz. :) A beállításokat úgyis a bios-ban kell végezni.
Nekem 1 rack-es vinyó, 1 DVD-ROM, és 2 Dvd író van rákötve a két ide kábelre. Ezenkívül van két egyforma SATA-s vinyóm.
Azt, hogy honnan bootoljon a rendeszer, az Advanced BIOS Features ---> Hard Disk Boot Priority-ben állítod be. Ezt megjegyzi. Egy dolog van: ha rack-es vinyót használsz az IDE kábelen és ki van húzva, aztán lekapcsolod a gépet, és visszadugod, a legközelebbi bekapcsolásnál automatikusan az IDE vinyórol akar majd bootolni. Bemész a Bios-ba és a fent említett menüben visszaállítod a boot sorrendet. Ennyi.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2212) Geccofighter


Geccofighter
csendes tag

Sziasztok!

Mihamarabb várom a válaszotok mert ezen a héten lenne aktuális a dolog!Úgy döntöttem hogy a továbbiakban áttérek a p4-ről az amd-re mert közel azt tudja és jóval olcsóbb!Péntekre tervezem az új alaplap+proci vásárlását!Az már biztos hogy a procim S939-es 3200+-os amd lesz!Van egy GeForce 6600-as AGP-s vid. kártyám meg 768 Mb DDR 1-es memóm!Na és ehhez úgy döntöttem hogy egy Abit AV8 3rd eye típusú deszkát veszek!És ezért szeretnék minél többet megtudni erről az alaplapról!Tudom hogy a hozzászólások között minden kérdésemre megvan vhol a válasz de én szeretném mindezt egyben egy üzenetben látni lementeni+elolvasni!Pl miért van benne 4 hely a memóriának hol lehet hozzá letölteni a bioszfrissítést hogyan tuningolható!Mik a pozití és negatív tulajdonságai a deszkának!Válaszaitokat előre is köszönöm ja és légyszi úgy fogalmazzatok hogy egy laikus olvassa majd a válaszokat!

Köszi még1szer!Sziasztok! :R

Geccofighter

(#2213) Geccofighter


Geccofighter
csendes tag

Ja és bocsi még1 kérdés milyen hűtőt vegyek hozzá ami jó is meg nem 100000 euro köszi :D

Geccofighter

(#2214) karmester válasza Geccofighter (#2212) üzenetére


karmester
senior tag

Hűtő: Artic Cooling Freezer 64Pro (www.3t.hu - Blahánal van a boltjuk, vagy Aliencomputers, Király utca). Ára 4.500 Ft körül. Ennél alább ne add.

Memória: csak két teljesen egyforma modult érdemes használni dual channelben. Másképp félkarú lesz a géped. Minél nagyobb, két teljesen egyforma modult tegyél bele. Ha négy modult használsz, akkor viszaveszi a ram időzítéseket. Az AMD64 magjában van a memóvezérlő, ezért ha lassabbak az időzítések, lassab lesz a rendszered. Ha három modulod van, azt felejtsd el. Vagy két modult dual-ban, ennél rosszabb 2x2 (összesen 4) modult dualban lassabb időzítésekkel, a leggyengébb 1 modul single channel-ben.
Bios frissítés: az abit honlapjáról. Windows alól is tudsz biost frissíteni, de ajánlottabb és biztonságosabb a floppy-s Dos-os megoldás.

http://www2.abit.com.tw/page/en/index.php

Tuningolást a biosból, nézd meg az előbbi hozzászólásaimat ebben a topikban, mert nem akarok hosszasan pötyörészni.... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2215) voison válasza Geccofighter (#2212) üzenetére


voison
tag

de k lusta itt valaki.
:P

.oO VoisoN Oo.

(#2216) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Uff!

Ismét rakoncátlankodik a gépem, és nem vágom mitől. Fogja magát és egyszerűen újraindul. Először csak zeneírás közben csinálta, loopoltam egy nem túl hosszú részt, nem túl sokáig, és mindíg újraindult. Ma reggel meg másoltam valamit az mp3 lejátszómra és akkor is. Először vírusra gyanakodtam, mert múlt héten horogra akadt 3 trójai köcsög, és azelőtt meg folyton kilépett az alkalmazásokból az opre. Futtattam még egy keresést, meg cseréletm irtót is, és nem talált semmit. Benéztem a házba, volt bennt egy kis pók, az egyik sarokban, beszőtte, de nem vészesen, kiszippantottam onnét, nehogy esetleg valami zárlatot csináljon nekem . Azóta is újraindulgat a gépem, nem vágom mi baja lehet, mert a beállításain nem változtattam semmit ( meg amugy nincs is húzva, ha nem játszok ), és eddig stabilan működött már egy jó ideje. Ami furcsa igy visszatekintve a közelmúltra, hogy egy-kétszer bootoláskor konzisztenciaellenőrzés volt. ( eddig ritkán fordult elő, most ahoz képest 3x - 4x)

Van valakinek valami ötlete, javaslata, hasonló tapasztalata?

Itt egy link a hibáról, amit a naplóban találtam, hátha ez mond valakinek valamit.

http://kep.tar.hu/vinorosso/50373717/26024509#2

(#2217) W-Man válasza karmester (#2214) üzenetére


W-Man
tag


...a 4x256 mb ram még elmegy, de nem ésszerű valóban a 2T miatt. De így is húzható és bátran tuningolható mert az újjabb AMD procik mem.vezérlőjén pofoztak csöppet ezen a dolgon. Annak idején a ''Winchester'' magosoknál okozott ez nagy drámát. De még Te írtad asszem, hogy a legjobb pl. az X2 esetében a 2x1 GB. A 4x512 már tényleg xarnak egy pofon. Nekem annó nem volt más választásom és kénytelen voltam 4x256 DDR 500 -al beérni (és emléxem pont a Chip -ből tudtam meg, hogy ááááá!!! :DDD), de mostanság pl. az 1 GB -os gSkill -ekért sem kérnek már shokat és folyamatban van is a beszerzésük. Egyébként meg az X2 esetében sok esetben DDR 500 -on 2x1 GB -al is vissza kell álnod a 2T -re meg egyebek - hiába a márkás modul...

Apropó kedves Karmester barátom, hallottad hogy a Saphire sem tesz le az AGP ről? Láttam tőlük nagyon szép kártyákat nagyon jó ár/teljesítmény arányban....


[Szerkesztve]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2218) karmester válasza W-Man (#2217) üzenetére


karmester
senior tag

Ja, hallottam, de nekem minden olyan kártya, amelyen zajkeltő lapátok forognak felejtős....

Hangkártya, nézegettem, és valszeg két rendszerem lesz, ha majd lesz pénzem ( :F )
az egyikben lesz a Terratec Aureon 7.1 Universe, a másikban egy ESI Juli@. Az ESI Juli@ stúdióhangkártya 24 biten, 192 khz-en digitalizál, kegyetlen jó DAC-al felszerelt, de inkább dobok linkeket:

http://www.digit-life.com/articles2/esi-julia/index.html

http://www.homerecordingconnection.com/news.php?action=view_story&id=443

http://www.pcmoddingmy.com/e107_plugins/content/content.php?content.249

http://www.dancetech.com/aa_dt_new/hardware/item.cfm?threadid=3904

Termék honlapja:

http://www.esi-pro.com/viewProduct.php?pid=43&page=1

Jártam pesten külömböző stúdiókban, és a legtöbb helyen ezt jelölték, mint közép-felső kategóriás cuccot.

Itt például egészen baráti áron adják:

http://www.codastudio.hu/stech/index.php?termekID=58

Az egyik rendszer az VIA-s lesz, valszeg váltok majd ASUS A8V Delux-ra a + 2 SATA és + 1 IDE vezérlő miatt, váltok majd duál-magos procira, ebbe megy az ESI, aztán mikor feleáron lehet venni Intel Core 2-es rendszert, abba teszem a Terratec kártyát. Álmodik a nyomor.... :DDD

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2219) AMD!4ever válasza VinoRosso (#2216) üzenetére


AMD!4ever
őstag

UFF!

Nekem ilyen váratlanul ujraindulós problémám olyankor volt amikor vagy túl huztam a ramot és/vagy az időzitései nem voltak jól belőve,meg a feszültsége.
Illetve még a proci lehetett a ludas.Persze mindennek a gyökerében a táp is lehet a húnyó,mert nem ad elég feszt,vagy ingadozik.

Igazából nemtudom hogy milyen beállitásokkal és feszültséggekkel müxik a GÍP-ed,de az ilyen problémáknak ilyesmi gyökerei szoktak lenni! Nézz utána!
Én is sokat szivtam ilyesmivel,de igy tanácsot adni az tű a szénakazalban.
Tehát ird le nekünk:
Ram időzités,freki,fesz
Proci időzités,freki,fesz
fsb,szorzó,
Prime95 futtatás következményei :)
Milyen beállitásaid vannak konkrétan?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2220) VinoRosso válasza AMD!4ever (#2219) üzenetére


VinoRosso
veterán

reuff törzsfőnök!

A beállításaim alapok teljesen, néha, ha játszom akkor szoktam húzni a gépet mikro guruból ( auto drive ), de ez a hirtelen újraindulás máskor is jelentkezett amikor teljesen alapon járt a gép. Szóval nem tudom, hogy stabilitási probléma e, mert már régóta igy működik a gépem, és ezek csak most sűrűsödtek be. Alapon a proci 1.8Ghz órajelen fut, 200as fsb és 9x multiplikátor mellett, a RAM-ok le vannak húzva 266-ra, hogy bírják, ha megemelem az órajelet ( ilyenkor persze feszkóemelés is be van állítva ), az időzítés is alap, HT visszaosztva 800ra( 4xfsb ). A feszek: 1.45 a CPU, 1.5 az AGP, 2.6 a RAM( ha jól emlékszem-nem a saját gépemről írok- ) meg NB,SB,HT is alap, szóval semmi sincs megemelve úgy is csinálja. Pl csak fileokat másolok, fogja magát és újraindul.
Én vírusra vagy féregre tippelek. Lecseréltem az írtómat, és azóta találtam még 2őt, valami VGEN~xxxx nem tom igy fejből, de többet nem, viszont többször futtattam a keresőt és azért láttam érdekes dolgokat. Volt két warning ( a szokásosokon kívül ) hogy nem tudott megnyitni két file-t. Ezek teljesen közönséges állományok( mp3ak, telepítők ) voltak ez bennük az érdekes, na meg az hogy többször futtattam a keresőt, viszonylag hosszú intervallumot hagyva a keresések közt, és mindig változott, hogy melyik két file-t nem tudja megnyitni. Ebből következtetek, hogy bújkál előlem egy vírus, és az csinálja a hepajt. Meg vannak érdekes dolgok, hogy pl van hogy többször lefagy az egér, kihuzom, visszadugom azt jó, vagy hogy nem tudok megnyitni állományokat, olyan üzenet jön, hogy nem lehet olvasni a következő címet 0xvalamihexakód, ( egyre emlékszem ami fel is keltettte a figyelmem 0x00000004es cím ) újraindítottam azt semmi baja ( pedig szerintem mindent ugyanoda töltött be), meg feltűnően túl sokszor van konzisztenciaellenőrzés, kb minden 10. bekapcsnál.
Tudsz ajánlani valami jó vírusölőt, amit esetleg ingyen le is lehet tölteni vhonnét?
Ez a Prime95 valami hardverdiagnosztikai progi? Hol lehet letölteni?

(#2221) AMD!4ever válasza VinoRosso (#2220) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Uff! :)

Hardver:
a szembetűnö nekem a Ramjaid feszkója,próbáld 2.7-8V-re fölcsavarni(alapon is)
Nálam alapvetően 2.7voltot kér a ram aztán röhögve fagy vele :(((
és a vicc hogy 400mhzen illetve is alatta fagynak de 500tól 530mhzig totál nem.

szoftver:
Nincs kizárva hogy van neked egy szép életerős virusod IS,én Nod32őt használok(virágboltos frissitéssel :DDD ,ami már sajnos nem működik,ugyhogy aggódok)
Gondolom windowst nincs sok kedved ujrainstallálni,de ha egy virus elszabadul,onnnantól kezdve én mindig ide lyukattam ki hogy reinstall :(((

a prime95 egy hardvermegnyúzó progi(hátérben is futhat tehát mellete tudsz a gépen dolgozni rendesen) ha hardveri instabilitás van akkor az ki fog derülni vele,csak idő kell hozzá.
Letöltheted innen pl:[link]

az opciókba válaszd a torture testet asszem,ott pedig a BLEND tesztet.
Ha fut és megáll (kiirja hogy harver hiba akkor az lesz a gond) ha stbailan fut és elszámolgat 10-12 órán keresztül akkor valószinüleg nem hardveri a gond.


Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2222) VinoRosso válasza AMD!4ever (#2221) üzenetére


VinoRosso
veterán

Köszi a segítséget!

Még nem tudom mihez fogok kezdeni, az biztos hogy kipószálom ezt a Prime95öt. Régebben össze vissza állítgattam a gépem, hogy megnézzem mit bír, hol vannak szűk keresztmetszetek, majd esetleg később mit kellene lecserélni, és alapon sose volt vele semmi gond. A RAM-ok jelentették az első korlátot, de ha emeltem a feszt utána stabilan működött minden, aztán az északi hídat, AGP-t, HT-t, végül a proci-t kellett megküldeni pár volttal, ha húztam rajt. Végeredményben sikerült felcibálnom 2,6 GHz-ig, olyan 2650 körül vált instabillá de 280-85iös FSBig simán vitt mindent, igaz az AGP ilyenkor már 74Mhz volt. Akkor elterveztem, hogy valamikor boltolok jobb RAM-ot, de ki akarom várni a megfelelő alkalmat, hát ha lesz valami jó vétel, meg most amugy se sincs túl sok időm ezzel foglakozni. Csak most jöttek elő ezek a problémák, nagyon baxxa a csőröm, hogy nem tudom, hol van a kutya elásva. Van egy szám, amit irogatok, és ha loopolom, hogy próbálgassam mit hova szerkesztek, hogy szól, egy pár kör után fogja magát a gép és rebootol. Mikor először csinálta, azt hittem, a hangkártya miatt, mert egy integrált szar, de néztem a terhelést, és nem volt egy underrun se, a proci is csak 19%ig volt kihasználva, meg régebben órákon keresztül szerkesztgettem zenéket, úgy, hogy teljesen le volt terhelve a rendszer, mégis stabilan működött. Végső esetben dózerolom az xp-t, de attól félek, hogy ha virusos a gépem, igy is újra bekerül a rendszerbe valamelyik backup-ról, aztán kezdhetem az egészet előről.

(#2223) W-Man válasza karmester (#2218) üzenetére


W-Man
tag

Átnéztem. Bár ne tettem volna :DDD

A lényeg, hogy kevés pénzből minnél jobbat kihozni. Kinek mi válik be. Stílustól is függ. Nekem az M-Audio tökéletesen megfelel (lévén hogy főleg VSTi -kel meg előre gyártott hangmintákkal dolgozom). A gép meg? :) Most megint Diablo II -zöm úgyhogy qrvára mindegy milyen videjókártya:) Tudom hogy zenész körökben közhely, de hidd el egy idő után muzsikálni felejtős a PC. Én most gyúrok MAC -re, csak megvárom még az új OS X -el kombinált akciókat. Ez a derék X2-vel felvértezett gépsas meg megmarad játszani meg egyebek. Annyi, hogy veszek még bele egy x1650 -est oszt jól van. Az Intel Core Duo -val szerelt MAC -ek alapból jó hangkártya támogatással érkeznek. Ja és több audió szoftvert/támogatást nyersz velük. Meg ugye már rég megoldották a windowsos programok futattását is, így tényleg nem pénz érte 300e forint. Biztonság, stabilitás...egzisztencia! A divatdiktátor. Ennyi. Ajánlom. A sok olcsó multis vackot kerülni kell.

Most képzeld el..., veszel hozzá mondjuk egy jó firewire audio cuccost és egy remekre szabott midi interface -t. Ott zenélsz ahol akarsz minden kötöttség nélkül...ha nem ütnek le érte :DDD És nem kell egszerre, talán még költsönt sem felvenni. Csak szépen nyugottan, spórolósan. Ha nem vagy nőőős :C

[link]

W-Man



[Szerkesztve]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2224) karmester válasza W-Man (#2223) üzenetére


karmester
senior tag

Értelek....

Én egyelőre maradok a külön megvásárolt, válogatott alkatrészekből összebarkácsolt pc-nél.

Mit szólsz az ESI Juil@-hoz?

Jó cucc... kisebb stúdiókban egyre többen használják... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2225) W-Man válasza karmester (#2224) üzenetére


W-Man
tag


Tetszik a kártya, csak mondom ''shock'' :D Mint a Creamware..., nem gyenge audio/plug-in támogatással. Nem jó ilyeneket nézni mert megkattanok. Az ár/teljesítmény arány jó, sőőt kitűnő...stúdióba. Otthon megint más a helyzet. Szerintem ide elég egy kissebb jó minőségű ''light'' -os rendszer, csak némi megkötéssel írtam, hogy kombinálva egy jó mobile audio interface -ba is megérheti beruházni. Érdemes várni méhg egy kicsit. Nagyon sok gyártó már készül a 2007 -es évadra a különféle reklámokból látva. Ez ugye egyet jelent az árcsökenéssel, de új profi technológiai térhódítással is. Új features, shock pénz... :D

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2226) VinoRosso


VinoRosso
veterán

jehmmm...hétvégén futtattam a prime 95-öt, egyszer 9,5, aztán 12, majd végül 13,5 órát az eredmény 0 errors 0 warnings...nem tudom lehet kéne futtatnom egy memtest-et? vannak még érdekes progik a gépemen, de nem igazán tudom, hogy meik mire való, majd kioktathatna valaki.

(#2227) W-Man


W-Man
tag


Nooos hogy ne legyek off, letöltöttem az új Everest -et és megnéztem hányadán is állok a dolognak lassan egy közel HÁROM ÉVES RENDSZER -el. Mosolyogtam. Az AMD X2 4400+ 2450 Mhz -en, azaz 4800+ -on DDR 500 -as Kingmax ramokkal remek teljesítményt nyújt még mindíg - több DDR2 -rendszert megszégyenítve. Egyébként az új Everest dícséretére váljék, hogy a ramokat illetően több paraméterre is rávilágít, így ezek finomhangolásával még stabilabbá lehet tenni a rendszert - ha valakinek nem nagyon akaródzik DDR 500 -on hajtani a gépsast. Egyébként 2700 Mhz környékéig tudtam húzni ezt a procit, de alapjáraton is bőven kielégít a teljesítménye így hanyagolom egyelőre a túlzott masszázst :DDD Az időzítéseket illetően a 2400 Mhz -en fél voltot toltam a procinak, és maxra vettem a ramok feszjét a legszorosab 2,5-4-4-8 -as időzítés miatt. Inelék bekaphatják és azt mondom, ez a derék s939 rendszer még mindíg csak az AGP miatt bosszankodhat - bááár állítóla (úgy hallottam) lesz rá még x1950 is :)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2228) AMD!4ever válasza W-Man (#2227) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Na,végre valami történés :)
Egyébként sajna( :DDD ) úgyfest hogy én megválok e remekbeszabott gépezettől(túl jó árat adnak érte :D ) igy kénytelen leszek váltani Am2-re.Komolyan mondom hogy nem volt tervbevéve és nem is tudok ugy lelkesedni,mert még mindig fulljó számomra ez a masinegyedül a dualcore hiányzott nekem,de az Am2re váltással már ezt is orvoslom.
a x1950röl én is hallotam :)
vazz pciexpress-re se sincs kedvem váltani,mégis a muszály nagy úr :DDD

és majd szégyenkezek ddr2-800as ramokal +x2 3800+al hogy alig vagyok gyorsabb mint a régebbi gépem :C
Ezért fejlesztettem :F :R
végülis 0 befektettett lóvétól mit várjak :B


hát ez eléggé Offline.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2229) AMD!4ever válasza VinoRosso (#2226) üzenetére


AMD!4ever
őstag

eddig jó :)

Hol van akkor a kutya elásva :F ?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2230) VinoRosso válasza AMD!4ever (#2229) üzenetére


VinoRosso
veterán

emtom... hamarosan telepítek egy NOD32-t aztán meglátjuk. Vannak olyanok is a gépemen, hogy PCMark, SiSandra, Everest meg hasonlók, ezekkel lehet valamit kezdeni? Mire valók?

(#2231) W-Man válasza AMD!4ever (#2228) üzenetére


W-Man
tag


Nem fogok kötözködni, tökéletesen értelek. Viszont ha belegondolok, hogy azokkal a 2x1 gb DDR 500 -as gskill ramokkal mire lennék még képes...??? :D Igen derekasan, 250 mhz -en 2.5-3-3-8 -as időzítésekkel? Igazából nem tudnának jó árat ajánlani érte! :) Csúnyán lövöm a DDR2 800 -as high class rendszert szinte minden téren - kivéve ugye a sávszélt, meg az írási sebességet picit, amit az alacsony késleltetés ugye kárpótol. Ja és 4x256 egyoldalas Kingmax -al !!! Tehát 2T CR stb. Mondjuk ugye én nem teljesen 500 Mhz -en járatom ''csak'' 490 -en, mert nagyon drasztikusan leszabájoztam a többi time értékeket is. Úgy mint a Row Cycle Time (Trc), a Row Refresh Cycle Time (Trfc) ,a Write Recovery Time (Twr) stb. Ha még egy kis áramot tudnék neki adni ehh :DDD Jó kis SATA -s rendszer meg egy fasza kis AGP -s kártya (X800GTO Bios tuningal potom 40ért!?) és ez a ''fabrikált'' rendszer még mindíg megálja a helyét. Mondjuk nekem még mindíg 6600 GT figyel benne, de nem bánom hogy nem cseréltem még eddig, mert ez az x1950 nagyon felcsigázott :) A 4400+ s939 -re semmmi panaszom. Alapjáraton is bőven kielégít a teljesítménye, de az az 500 mhz plusz amit még elbír megnyugvással tölt el. Az aszinkronnak sok értelmét nem látom.

Hmm..., 0 ft befektetéssel viszont csak a szolgáltatások meg egyéb kompatibilitási problémák miatt gondolkodnék el. De ilyen tempó mellett, hogy hamarosan kint a DDR 3 memvez. nem sietném el. Kibírja és bütykölnöm, meg újratelepítenem sem kell. És ha lenne örökranglistás rendszer itt a prohárdveren belül talán ezzel az AV8 -as rendszerrel - ebben a súlycsoportban - talán vezetne is valaki... :F :DDD

Wííí


Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2232) AMD!4ever válasza VinoRosso (#2230) üzenetére


AMD!4ever
őstag

a pcmark egy tesztelö progi,ami nagyjábol a pc általános sebességét teszteli
a sisandra megmondja mi van pontosan a gépedben és tesztel is.
az everest kb ua mint a sandra,de átláthatóbb(magyar fejlesztés)

Megtudod az everestel pl nézni minden periféria volt ingadozását,hátha a táp a ludas.
(megnyitod az everestet megkeresed hol irja voltokat(ha nem megy segitünk)
és közbe elinditod az ujrindiitós dolgokat,vagy ilyesmi:)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2233) AMD!4ever válasza W-Man (#2231) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Hát sajnálom én is,tényleg. megfordul a fejemben hogy elállok a dologtól :)
Főleg most? a dx10küszöbén veszek uj vgát? :U
(ha összejön egy srác épp most ajánlott egy x2 3800+ot ami állitólag 2.8eldöcög ;])
ez azért észhez térit :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2234) W-Man válasza AMD!4ever (#2233) üzenetére


W-Man
tag


Ugye, ugye... én is így vagyok vele. Tökéletes kis rendszer ez, nem kell elkapkodni. 7000 Mb/s felett van az olvasás, az írás picit gyengéb természetesen, de a másolás és késleltetés ezzel szemben rohadt jó az új everest szerint. Mondom 4x256 -al :DDD 2x1 gigával CR1 -en még faszább lenne ha sikerülne beszerezni végre azokat a gskill ramokat. Hozzá egy jó AGP -s VGA (a 6600 GT -vel is tökéletesen el oblivionozom amúgy) és szépen megvárjuk vele a DDR3 -mat meg a DX10-et.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2235) W-Man


W-Man
tag


Egy kis érdekesség...

Sebesség álá 10x250 / 2.5-4-4-8... 2.8 volt stb. 4x256 MB RAM -al Command Rate 2 -ön (tRC=14, tRFC=16, tRRD=3).

Memória olvasás: 7035 MB/s

Memória írás: 5006 MB/s

Memória másolás: 5358 MB/s

Memória késleltetés: 52.9 ns

Command Rate 1 -en 2.5-3-3-8 -as időzítési értékek mellett ez még több MB/s -al javítható, de így is, egyedül csak a 2x Core 2 Duo E6700 / Abit AB9 -et nem tudtam megelőzni - na meg a négymagosokat ehh - de 2600 mhz -en valószínüleg már igen (vagyis a Core 2 -öt :) ). Majd megnézem még, hogy a tRC, tRFC és tRRD értékek módosításával el tudomé érni a gskill -es időzítéseket. Egyelőre nem mertem. Ha ez a lap bírna még egy fél voltot adni a ramoknak a memória írás is meg minden jobb lenne. Szóval enyit a DDR2 800 stb. -ről. Egy 3 éves s939 -es rendszer hazavágja... ;) 2600 & 2800 mhz -es beállításokkal a tesztelés még folyik...

Wííí

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2236) Kiscsoki válasza W-Man (#2235) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hi!

Ilyet én is nemrég csináltam:
2*256ddr 400-as memcsi nanya márkájú

9*200Mhz tehát alapon: 1T 3-3-3-8

Olvasás:6101 Mb/s
Írás:5260 Mb/s
Másolás:4922 Mb/s
Késleltetés:55,8ns

9*267Mhz 1t 3-3-3-8 De visszaosztva 333-as ddr-re, mert nem bírja máshogy
Olvasás:6673 Mb/s
Írás:6661 Mb/s
Másolás:5456 Mb/s
Késleltetés:48,6ns

:))

(#2237) AMD!4ever válasza W-Man (#2235) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Hi!
Tudsz mondani egy progit,vagy akármit ami megbizhatóan és gyorsan kimutatja ha a ram nemstabil?
elég sokat foglalkozol ezzel,azért gondoltam hogy tudsz valami jót :B

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2238) W-Man válasza AMD!4ever (#2237) üzenetére


W-Man
tag


Memtest86-et használok ősidők óta. Valamilyen Linux boot cédén van rajta. De flopyról is faxán működik. Elég elterjedt kis program és megbízható. Valamint praktikus.

[link]


Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2239) AMD!4ever válasza W-Man (#2238) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Köszi :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#2240) Dracula


Dracula
senior tag

Hello!

Kb. 1 év után felraktam egy új BIOS-t, a 27-est. :) Szerencsére minden jó, mert a 24 után nem mertem felrakni a 26-ot, a 25 meg bugos volt (le is szedték hamar).

A procim majdnem 1 éve 230*10-en megy, gond nélkül, a sebesség visszaosztva 4x-re a HT-hez, és DDR333-on megy a Ram.

Viszont az értékeim közel sem olyan jók, mint nektek, csak 5e körül van az olvasás. Miért? A Ram 191 Mhz-en megy... elég jó ram, bár sajna inkább P4-hez van. Sose bírtam 215-nél feljebb vinni agresszív beállításoknál, pedig 217. OCZ EL3500 a pár ramom.

5letek? Tudom, hogy már érett a csere, de csak jövőre... :) Esetleg egy 4200+ -t vagy hasonlót még beledobok év elején, de lehet, hogy nem számít (úgyis a VGA a szűk keresztmetszet -> Oblivion)

Üdv!

(#2241) W-Man válasza Dracula (#2240) üzenetére


W-Man
tag


Én 6600GT -vel tolom még mindíg az obliviont (meg mindent) és max. egy ATI x1650xt az ami még csábító lehet AGP -re nézve. De jövőre tényleg váltani kell és jól meg kell gondolni mire. X2 -be érdemes 4400+ -t venni az 1MB L2 miatt, ami szvsz sokkal fontosabb mint hogy mennyire húzod mondjuk a 3800+ -t vagy 4200+ -t. Eredményeket tekintve töltsd le a legújjabb everestet, mert eléggé eltérnek egymástól. Ezzel nézd meg. Bár én továbbra is azt mondom, jobb ha minden szinkronban van mint aszinkronban.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2242) Dracula válasza W-Man (#2241) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem a 6800GT-vel is szaggat... :( Pedig no AA és AF, de 1280.
AGP-be már nem akarok új VGA-t, a következő vga-m dx10-es Pci-e lesz, az tuti.

X2 csere nem tudom, hogy megéri-e még, 4400+ jobb, ezt vágom.

2.20 as Everest-em van. Újabb van? Ingyenes?

Szeretném én is szinkronban, de sajna nem megy. Vsz. ramot cserélek, hogy legalább menjen 230-on minden.

Üdv!

(#2243) Tretuv


Tretuv
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Van egy abit av8 lapom amit nem rég kaptam csak van vele egy kis gond, Az egp port végéből ki van törve egy darab. megvan minden érintkező de nem tudom mit tegyek. Ha esetleg tudtok valami szervizest aki ki tudná cserélni légyszi írjátok meg. THX :Y

Msi Gaming970 Bulldozer 8320 :)

(#2244) Dracula válasza Tretuv (#2243) üzenetére


Dracula
senior tag

Keresd Rive -t itt a fórumon.

Üdv!

(#2245) W-Man válasza Dracula (#2242) üzenetére


W-Man
tag


Nekem 6600GT -vel közepes beállításokkal nagyon szépen elmegy ez a játszó. Néha be be figyel egy egy éles szakítás, de ritkán. 550/1100 -en tolom neki. A proci és a ram talán a szűk keresztmetszett... :DDD

[link]

Én ezzel teszteltem a 4400+ -t / Kingmax HC -t DDR 500 -on.



Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2246) W-Man válasza Dracula (#2242) üzenetére


W-Man
tag


Azt mondja a 6600GT -ért adnának 15e-et és még 25-öt kellene ezért fizetnem:

ATI Radeon X1650Pro chip (AGP8x)

256MB/128Bit GDDR3 memória 1.4 Ghz

GPU Frekvencia: 600 Mhz / 12 shader processor units

TV-Out/DVi (húzva egy jó 650/1500 -öt elbír) ... megéri úgy tavasz/nyárig míg váltok? :)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2247) Dracula válasza W-Man (#2245) üzenetére


Dracula
senior tag

Valóban, az Obi meghálálja jópár FPS-el a proc Mhz növekedést is, az biztos...
Nekem 230FSB a max, felette nem nagyon ment valamiért a proci, viszont ugye aszinkron, 4x HT, DDR333-on a memória... :( De 2 3 2 5-ön legalább...

Ezért gondolkodom, hogy ha cserélnék ramot és a proc is feljebb menne, pl 250 FSB akkor jobb lehetne.... de nem biztos.

VGA-m meg 6800GT, nem tudom, hogy ehhez képest hol áll az X1650Pro, de Obi alá még a 7900GT se mindig elég, sőt.

Ja és mennyiben játszod, mert én 1280*1024-ben, kb. én is közepes beállításokkal, bár sok látvány csak közel érve ''jön be'', illetve a részletesség le van véve kicsit.

Üdv!

(#2248) Dracula válasza W-Man (#2246) üzenetére


Dracula
senior tag

Tehát szerintem NEM éri meg váltani, ugyan úgy 128bit, hiába húzod, meg a pipe-ok száma sem 16 gondolom. Ennyiért kapsz már használtan egy AGP-s 6800GT-t, amit akár Ultra órajelre is húhatsz és az biztos jobb.

Üdv!

(#2249) W-Man válasza Dracula (#2248) üzenetére


W-Man
tag

Értem. Csak megkérdeztem, talán tudnák még alkudni belőle úgy 4-5öt asszem, de lehet kibírom ezzel a derék 6600GTvel. Monod ezt a 6800GT használtan tényleg, meg is kérdezem hátha figyel egy a havernál..., amúgy nekem elég az 1024/768.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2250) Dracula


Dracula
senior tag

Na, megcsináltam én is a Trial Everest Ultimate-vel!

27-es BIOS, 3200+ E6 Venice
2*512DDR OCZ 3500EL

10*240Mhz 1T 2-3-2-5, DDR333 és HT 4x

Olvasás: 5958 Mb/s
Írás: 5650 Mb/s körül (TRIAL Version van kiírva, de az alatta levő adatból ;] )
Másolás:5120 Mb/s (TRIAL Version van kiírva, de az alatta levő adatból ;] )
Késleltetés: 45,3 ns

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.