Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok
Most jól körülnézegettem de sehol nem találtam az említett lapról semmi értelmes hozzászólást.
Érdekelne hogy van -e ilyen lapja valakinek, vagy tud e róla valaki valamit?
Vidkari gondok a via chip miatt memória érzékenység stb..
Mert még nem volt abitom
NANU - NANU
thx előre is mindenkinek

bandi

(#2) deicide válasza bandi20 (#1) üzenetére


deicide
veterán

a lapról egyetlen rosszat tudok elmondani, de ez manapság sok abitnál igy van, hogy az ide csatlakozókat a lap aljára tervezték, és ha nagy tornyod van, a kábelek szinte biztosan nem érnek el odáig. Minden mást tekinte tökéletes, stabil, fix agp/pci, tuningot is birja, nem háklis a ramokra, stb. Jó és olcsó választás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3) fiqsz válasza bandi20 (#1) üzenetére


fiqsz
csendes tag

Nekem is ilyen van, egyelore tenyleg nem sok rosszat mondhatok el rola, amire figyelni kell, hogyha ujonnan megveszed es 9nanos s939-es procit akarsz bele, akkor elotte biosfrissites kell, mert nem ismeri fel...bar lehet a mostaniaknak ez mar nem gond. az enyemet mar alapbol azzal kellett kezdeni. Tuningolni meg nem tuningoltam, mert gyari huto van megcsak hozza. Egyebkent ati radeon 9700 noonpro van benne, es megy. ha valami konkret erdekel, akkor kerdezzel...

pa' pa' fiqszvoltam

(#4) A_ScHuLcZ válasza fiqsz (#3) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ebbe a lapba tényleg nincs Cool & Quiet?? (az abit oldala szerint nincs)

Engem az av8 3rd Eye érdekelne...

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5) Uzmany válasza A_ScHuLcZ (#4) üzenetére


Uzmany
őstag

De, van benne. Tuning alatt is jól működik (feltéve ha nem állítod el a szorzót)

® visions created with passion

(#6) duracell89 válasza A_ScHuLcZ (#4) üzenetére


duracell89
senior tag

hogyne lenne... :U

(#7) A_ScHuLcZ válasza duracell89 (#6) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Én sem akartam elhinni, de az abit oldalán nem volt írva hogy lenne benne, viszont a többi lapnál fel volt tűntetve...

Ezért keztem el kételkedni :))

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8) Az-X


Az-X
őstag

Nekem is lenne egy kérdésem a lappal kapcsolatban... az 1.9-es BIOS-ban mi a csoda ez a RocketBoy support?

:)

(#9) Dave64


Dave64
aktív tag

Az Abit oldalán semmi sincs feltüntetve róla, de létezik AV8 RocketBoy alaplap is annyi a sima és ez között a különbség hogy a RB más színekben pompázik.
De itt a support !!! Semmi magyarázatot nem találtam rá. Az AV8 és a RB AV8 driverei UGYANAKKORÁK söőt pontosan ugyanazok bitről-bitre........ aha
Hát akkor?

(#10) Az-X válasza Dave64 (#9) üzenetére


Az-X
őstag

Fogalmam sincs mi a lehet a különbség... az 1.9-es BIOS-ban ez van írva:
1. Add RocketBoy AV8 support.
2. Change the default RTC year to 2005.
3. Fixed minor DRAM timing issue.
4. BIOS compiled date: 01/19/2005
Egyébként én nem látok külön RocketBoy alaplapot. Szerintem Te a Fatal1ty-vel téveszted össze, de legjobb tudomásom szerint AV8-ból nem volt olyan.

:)

(#11) Dave64


Dave64
aktív tag

De van de van egy kínai oldalon!!!!
Nevezik amúgy kínai Fatal1ty-nek is.

tessék itt na kép a ag8 és az av8 rocketboyrol
http://www.thethirdmedia.com/pc/200502/20050221126386.shtm

de olvasgattam róla valami amerikai fórumon is!

(#12) Az-X válasza Dave64 (#11) üzenetére


Az-X
őstag

Pedig Bios frissítés után nekem nem lett ilyen piros :D

:)

(#13) Dave64 válasza Az-X (#12) üzenetére


Dave64
aktív tag

Ezt a részét én sem értem

(#14) Dave64 válasza Az-X (#12) üzenetére


Dave64
aktív tag

De mégis akkor mi lehet ezekután az a support ? http://prohardver.hu/pics/s/n1.gif

(#15) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Az volna a kérdésem hogy ez a lap valojában tudja a cool and quietet?
mert úgy tudom hogy az lenne a szerepe hogyha nem használom a gépet akkor a processornak automatikusan vissza kéne venni az órajelet és aventillátorok sebességét, ehhez keépest semmi nem történik , pedig föltettem a processor drivet is!

(#16) tlaci6


tlaci6
csendes tag

Helósztok lehet,hogy nem vág témába,de nem akartam újat nyitni.Kérdezni szeretnék töletek valamit.Megköszönném,ha válaszolnátok.Mi a véleményetek az abit bd7 2 p4-es alaplapról,megéri-e megvenni 9500,-ért?:F

(#17) Az-X válasza Sz.Miki (#15) üzenetére


Az-X
őstag

Támogatja aC&Q-t (BIOS-ban be kell állítani a C&Q-t, feltenni a win drivert, és az energiagazdálkodást minimumra venni). A ventiket pedig be kell állítanod, hogy hány foknál kezdje el visszavenni. Ezt megtalálod a BIOS-ban.

:)

(#18) Az-X válasza tlaci6 (#16) üzenetére


Az-X
őstag

Annyiért szerintem nem.

:)

(#19) tlaci6 válasza Az-X (#18) üzenetére


tlaci6
csendes tag

hát mennyiért?

(#20) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

És mennyi idő után kezdi el leszabályozni???
mert enabledre tettem a biosban a C&C-t és fel is tettem a legújabb drivert!
de nem történik semmi!
pedig úgy hagytama gépet 10 percre!

(#21) asturel válasza Sz.Miki (#20) üzenetére


asturel
őstag

ha nem hasznalod rogton, energiabeallitasoknal a minimalisat kikell valasztani es ugy lefogja venni a feszt meg az szorzot is !

mod: van valakinek ez a 3rd cucc hozza? 1 kepet tudna mutatni mukodes kozbe rolla sajat gepen ?:)

[Szerkesztve]

(#22) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Mindent úgy csináltam ahogy mondtátok de nem működik:F

lehetséges hogy azért mert húzva van a proci? a szorzún nem állítottam csak az FSB-t emeltem 212MHZre , ez egy 3000-es proci

mennyi idő után kéne levennie a sebességet??a c&Q nak?

(#23) asturel válasza Sz.Miki (#22) üzenetére


asturel
őstag

ha szorzot nem piszkalod mukodnie kell
feljebb mar irtam de leirom meg1x : _akkor _mukodik_ mikor a cpu nincs hasznalva_ amikor felugrik a cpu kihasznaltsag az orajel + a fesz is felugrik

ha nem mukodik, akkor megse ugy csinaltal mindent

(#24) Az-X válasza asturel (#21) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem van 3rd cuccom hozzá... ma lesz annyi dőm akkor csinálok pikcsört róla.

:)

(#25) asturel válasza Az-X (#24) üzenetére


asturel
őstag

thx, amugy nem lehet kulon ilyen 3rd-t szerezni, azonkivul hogy mastol megveszem ?:)

(#26) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

hát sajnos nem jutottam egyről a kettőre, energiaelátást minimálisra állítottam, a biosban mekapcsoltam a cool&quietet, akkor megpróbáltam úgy hogy az alaplaphoz adott cd-n levő procc drivert tettem föl, úgy sem megy, próbáltam úgy hogy visszatettem a proci sebességet alapjáratra a feszültséget automatára, úgy sem ment, az eye kijelzőm folyton ugyan azt mutatja 1836Mhz, semmi nem változik , a startmenüben már leállítottam minden programot.
Tanácstalan vagyok.
már biost is frissítettem.
:(

(#27) Az-X válasza Sz.Miki (#26) üzenetére


Az-X
őstag

lol a kijelző nem jelzi ki!!! Illetve csak a fesz csökkenést jelzi!!! CPU-Z-ben tudod ellenőrizni :)

:)

(#28) Az-X válasza asturel (#25) üzenetére


Az-X
őstag

De lehet külön venni, ha jól emléxem Expertben láttam olyan 1500+fa volt asszem

:)

(#29) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

hát bizony hogy lol:) tényleg működik, megnéztem a processor z-t és megy! köszönöm a segítséget!
Szeretném kérdezni hogy 3000+os procival milyen tuning eredményeket értetek el? és milyen beállításokkal??
Köszi

(#30) Az-X válasza Sz.Miki (#29) üzenetére


Az-X
őstag

Ez baromira proci függő... ha nagyon nagyon nagy mákod van akkor akár még 2700-2800MHz-et is el tudsz érni vele :)

:)

(#31) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

hát nekem egyenlőre az 1908 MHZ- sikerült, de nem nagyon tudom mit hogy kell, az fsb-t állítottam csak 9X 212-Mhz-re
meg a feszültségen egy kicsit!

(#32) Az-X válasza Sz.Miki (#31) üzenetére


Az-X
őstag

Csak arra figyelj, hogy a HT-t is vissza kell venni, és ha nincs tuningos ramod akkor a RAM-ok frekijét is... de nézz át A64 topikba ha ilyen kérdéseid vannak!

:)

(#33) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Hello,azz lenne a kédésem,hogy honnan lehet mostanában biost frissiteni,mert az abit oldala meghalt.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#34) Az-X válasza AMD!4ever (#33) üzenetére


Az-X
őstag

Nem halt az meg... szerintem a nettel van valami gány, mert nekem pl az ASUS és jópár más oldal sem jön be néha :( Egyébként legutóbb az 1.9-es BIOS még csak az USA szerveren volt fent.
Bővebben: link

:)

(#35) AMD!4ever válasza Az-X (#34) üzenetére


AMD!4ever
őstag

THX a linket! Le is töltöttem egyböl:DD
Probálta már vki ezt a biost?
Mi az a rocketboy support?;]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#36) grosy


grosy
senior tag

A szakértő úrak segítségét kérném! Az AV8-as alaplapomon lévő kijező 69-et mutat,ami a gépkönyv szerint ''Turn on L2 cashe''-t jenent. Ez elég érdekes mert szerintem ez alapból be van kapcsolva. Mennyire kell ezt komolyan venni, és hol tudom ellenörizni,hogy tényleg be van-e kapcsolva?:F

(#37) grosy


grosy
senior tag

Valami válasz?:O

(#38) AMD!4ever válasza grosy (#37) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Everestben,Amd Cpuinfo.-ban megtudod nézni, de 3dmark-ok is kiirják a proci Kessmennyiségét.De amikor elindul a gép,ahol az eszközöket irja ott is ki van irva.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#39) Az-X válasza AMD!4ever (#35) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem fent van de semmi különbséget nem vettem észre az 1.7-hez képest :D

:)

(#40) grosy


grosy
senior tag

Köszi! Még az érdekelne,hogy milyen értéket nézzek, A64 3000+ (939) procim van?:F

(#41) Az-X válasza grosy (#40) üzenetére


Az-X
őstag

Használd a válasz gombot mert így nem tudjuk kinek mire mit írsz...

:)

(#42) grosy válasza AMD!4ever (#38) üzenetére


grosy
senior tag

Na mégegyszer! A 3Dmarknál mennyi legyen az az érték, ami megmutatja, hogy az L2 cashe be van-e kapcsolva? A procim A64 3000+ (939)

(#43) AMD!4ever válasza grosy (#42) üzenetére


AMD!4ever
őstag

3dmark03 vagy 05 Details- cpu info jobb végén L2 cache (512kb) ha kiirja akkor be van kapcsolva.De futtasd le a cpu teszteket és ha kb 03-650 05-3500p ér el akkor ok.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#44) grosy válasza AMD!4ever (#43) üzenetére


grosy
senior tag

Köszi!

(#45) lofagi


lofagi
addikt

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, ha én most bemegyek a boltba és veszek egy Abit v8-3rd eye-t és hozzá egy 939es 3200+ 64-et akkor a bios felismeri majd vagy nem?
Ha nem akkor mit tudok csinálni, boltba nyomatnak rá nekem biosfrissítést? Mert szerintem nem vagy nem tudom :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#46) Dave64 válasza lofagi (#45) üzenetére


Dave64
aktív tag

Ezzel csak régebben voltak problémák mivel az összes lap még a régi biossal volt kidobva és kellett hozzá 1update hogy ismerje a 90nm-t

(#47) Dave64 válasza lofagi (#45) üzenetére


Dave64
aktív tag

Amúgy a lapoknak már új doboza is van GIGANAGY 90nano support felirattal, képpel.

(#48) Dave64 válasza lofagi (#45) üzenetére


Dave64
aktív tag

jaHHHH
asszem V1.1 cimkéjű lapokon már van nekem is olyan van.

(#49) lofagi válasza Dave64 (#48) üzenetére


lofagi
addikt

jaja nekem is azt mondták,hogy v1.1est kell venni
szombatom meg is történik ez asszem
kösz a helpet

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#50) Dave64 válasza lofagi (#49) üzenetére


Dave64
aktív tag

A 64bit legyen veled! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.