Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) cor válasza Biga123 (#2400) üzenetére


cor
őstag

igen, s vez pult energia gazdálkodási lehetöségeknél Minimálisra állitani

? az alaplapi cuccok között kell lennie,amdcpu.exe,v nezz szet az amd honlapjan,ott biztos van frissebb

nem

[Szerkesztve]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2402) Biga123 válasza cor (#2401) üzenetére


Biga123
addikt

köszi...

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2403) Biga123


Biga123
addikt

Hali...

Még egy dolgot nem értek...
Ha a Hynix d43 RAM-nak CL3-at adok akkor kifagy és sípolva be se tölti a biost...
Viszont 2.5 be tök jól megy...
CMOS reset....
Mitől lehet? 28-as bios van rajta...

[Szerkesztve]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2404) cor válasza Biga123 (#2403) üzenetére


cor
őstag

:F passz, ha spd re állitod akkor is 3ra teszi s akkor is kifagy?

de ha 2.5el stabil akkor örülj neki,ennyivel is gyorsabb a rencer :D

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2405) Biga123 válasza cor (#2404) üzenetére


Biga123
addikt

Hi
Spd-n 2.5 re rakja... és úgy megy..
Csak azért lenne jó mert 3-ba elméletileg a Hynixok bírják 500 Mhz-ig... :W
Csak az a furi ha visszaosztom 266-ra a ramot és 250 fölé megyek FSB vel akkor is fagy...
hiába adok a procnak több feszt... :O

[Szerkesztve]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2406) krystman válasza Biga123 (#2405) üzenetére


krystman
őstag

Nekem is ilyen lap van 3200+ procival, de egyszerűen 2.6Ghz-re nem tudom húzni sehogy, mert egyből kifagy. Pedig a memória vissza van téve 266mhz-re a HT meg 3ra, és plusz a procinak is van adva 1.55v fesz.

(#2407) Biga123 válasza krystman (#2406) üzenetére


Biga123
addikt

Hanyas BIOS van a tieden..
Én Póbáltam 2.4 , 2.8 , 2.7 -el...
Sikertelenül....

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2408) krystman válasza Biga123 (#2407) üzenetére


krystman
őstag

Nekem jelenleg, még mindig a 2005. Novemberi BIOS van rajta! Neked (nektek) nem szokott olyan lenni, hogy bekapcsoláskor csak zúg a gép és nem csinál semmit? És csak úgy tudom ezután beindítani, hogy kihúzom a konektorból. Ezután mikor vissza kapcsolom defaultra állítja a BIOS-t. Nagyon ritkán jön elő ez a hiba. Nem tudom mi okozza.

(#2409) Biga123 válasza krystman (#2408) üzenetére


Biga123
addikt

Nem nekem ilyet még nem csinált...
Esetleg valaki szakinak van ötlete a problémánkra???
:W :W :W
apropó..neked milyen ramjaid vannak??

[Szerkesztve]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2410) cor válasza krystman (#2408) üzenetére


cor
őstag

a bios számát keresd inkább :B
h melyiktol fölfele kezeli rendesen a venice-ket,ill dátum alapján se ártana neki szerintem egy frisebb

esetleges táp problem :F

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2411) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok! Ebben az alaplaban megy az AMD X2 proci? Mert valahol olvastam a prohardveren, hogy a VIA K8T800 chip-es lapok nem tudják kezelni a 2 magot!

(#2412) cor válasza spyduck (#2411) üzenetére


cor
őstag

W-Man s Zsadi kollegának X2-je van (leeht másnak is,de röpke visszaolvasás után öket láttam)
szal gondolom csak megy :)
[link]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2413) spyduck válasza cor (#2412) üzenetére


spyduck
nagyúr

miután írtam ezt megláttam, hogy neki is ilyen van! írtam is neki és megnyugtatott, hogy működik de még hogyan :) De milyen vicces duplamagos proci társítva AGP-S VGA-val!

(#2414) Zsadi válasza spyduck (#2413) üzenetére


Zsadi
őstag

Jó vételt! ;)

(#2415) spyduck válasza Zsadi (#2414) üzenetére


spyduck
nagyúr

lehet 3800+-ot veszek mert csak 200Mhz van közöttük! Neked azok a 3dmark eredményeid amiket küldtél azok alap eredmények? Mert ha igen akkor rekordot döntöttél a 3dmark toplistán mert ott az alap rekord 9400pont!


Tényleg! Ez az alaplap, hogy bírja a magas FSB-t? +200MHz emelést elbír?

[Szerkesztve]

(#2416) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok ABIT AV8 tulajok!!
A segítségetek és tapasztalatotok kéne!! Fel akarom tuningolni a gépem! Bios beállításokat szeretnék tőletek kérni ha lehet (feszültség, fsb, ram stb...)! előre is köszöm!

ilyen géepm van:

abit av8, 3500+winchester(@2400Mhz), 2x512ddr hynix (leginkább a feszbeállítások kénének)

(#2417) cor válasza spyduck (#2416) üzenetére


cor
őstag

fokozatosan kitapasztalva...
multkor én is elterveztem már h nekikezdek,de nincs kedvem
elvileg a procit visszaosztva megkeresni elöször mit bir a ram,aztán meg jöhet a cpu,asszem :F
feszt én spec elöször semmikép se akarom bizergálni,azt majd eccer.. :D

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2418) spyduck válasza cor (#2417) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha eljutsz a tuningig szólj már mert akkor én is kipróbálom a te beállításaidat! Nem értek a tuninghoz ú, h megse próbálom! igaz egy kis proci emelés belefér de mással nem merek szórakozni!

(#2419) spyduck válasza spyduck (#2418) üzenetére


spyduck
nagyúr

Na!!!!
Senki se tud tuningbeállításokat mondani?

(#2420) Dracula válasza cor (#2412) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem is X2 megy benne kb. Április óta. Az utolsó upgrade. :)

Próbáltam, ment 2300-on 230*10-en, de volt vmi fagyás 1x, azóta alapon megy.
A Ram vissz van oszta, mint volt. A régi 3200+ om 1,5 évig ment csont nélkül 2300-on.

Nem tudjátok, hogy ez miért nem? Esetleg 220? Bár nem tudom, 200 Mhz mit számít, szerintem semmit az XP-nek, se a játékoknak. Több RAM és jobb VGA az többet segítene. (majd...)

Üdv!

(#2421) Dracula válasza spyduck (#2419) üzenetére


Dracula
senior tag

Semmi extra nem volt a Venice-el, csak:

230 FSB
DDR333-ra a ram, valós órajel 192 Mhz.
Semmi feszemelés.

Ment. :)

235-240 körül már fagyott. A 24-es BIOS volt anno a legjobb a tuningra, ha Venice-d volt.
Mást nem tudok tanácsolni.

Üdv!

(#2422) spyduck válasza Dracula (#2420) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én is x2-t rakok bele! de nekem bőven elég ha 2200MHz-n megy! Azon tuti megy ugye? Nem kell feszt emelni meg mehet a ddr 400-on?

(#2423) Dracula válasza spyduck (#2422) üzenetére


Dracula
senior tag

Olyan nincs, hogy tuti. Amin tutin megy, az a gyári órajel. A többi függ magától a procitól, az alaplaptól, a BIOS beállításoktól vagy akár a ramtól, esetleg a szoba hőmérsékletétől...

Feszt emelni nem szoktam, de kellhet picit, ha bizonytalan, persze emelttel sem biztos, hogy jobban megy.

DDR400-on mehet, ha bírja a 220 Mhz-et a memória. (hisz az FSB-t megemeled, és szinkronban akarod járatni).

Üdv!

(#2424) spyduck válasza Dracula (#2423) üzenetére


spyduck
nagyúr

lebeszéltek a fejlesztésről és igazuk is van! hagyom inkább a fenébe! tényleg nincs értelme mert ez már egy elavut alaplap! majd jövőre lecserélem az egészet!

(#2425) spyduck


spyduck
nagyúr

Ez a lap amúgy tuning barát?

(#2426) aphra2 válasza spyduck (#2425) üzenetére


aphra2
aktív tag

Elméletileg az nekem asus a8v delux van e3-as venicevelés a 265-ös fsb az tuti és a ddr 500at is viszi simán,az abitot meg tuningosabb lapnak mondják.
Annyi van hogy a pl:2500Mhz-et 1.55v-al viszi stabilan(automatán hagyva 1.6 fölé rakja és akkor már melegszik) mindezt gyári hütövel.
2650-en is lefut a super pi 32M,
X2-vel nem tudom hogy menne de sztem a 2500-2600 az meglenne simán.
Csak azért irtam ide mert az én topicom halott és a chipsetünk meg azonos :) .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2427) spyduck válasza aphra2 (#2426) üzenetére


spyduck
nagyúr

én felhúztam 2,5 GHZ-re 2,2GHZ ről de csak 1,5v feszt adtam neki! játékban 10 perc után lefagy! ez lehet amitt mert kevés volt a fesz?

(#2428) blac válasza spyduck (#2427) üzenetére


blac
tag

A procinak sok a fesz, 1,45 elég
A Hynix 400 rammot visszaosztottad (333)
a HT =4?
ram időzítés?

(#2429) krystman válasza spyduck (#2424) üzenetére


krystman
őstag

Hali!

Nekem is ilyen van, én is gondolkodtam ezen, hogy lecserélem az egészet.De, én tervezek bele egy X2 mindenképp.3800+X2-őt akarok.Mivel most vettem bele x1950GT-ét így még meg tudja hajtani még egy kicsit.Ha, meg már csrélsz akkor már 6000X2 lenne ideális, hogy érzékelj is valamit.De, ha 1évig még ez a cucc marad neked, akkor szerintem neked is megérne egy 3800X2 ideiglenesen.Még is csak jobban menne.

(#2430) (Doki)


(Doki)
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van 2db házventim és AUX1, 2 Fan Speedre dugtam rá [link] hogy tudom állítani, hogy ne maxon pörögjenek a ventik?

(#2431) Dracula válasza (Doki) (#2430) üzenetére


Dracula
senior tag

Csak 3 venti szabályozható: a cpu, egy sys és egy chipset. 8V-ra rakod és a low-ot felrakod monjuk 45 fokra SYS referenciaként, amit úgy se ér el soha, így mindig 8V-ot kap.

Ha halakbbat akarsz és rászánsz kb. 2e-ret, akkor meg veszel 2 Zalman FanMate2-t és 5V-ra bármely csatira rákötve hangtalanok lesznek a ventik (persze, ha olyanok).

Üdv!

(#2432) YOZ


YOZ
tag

Hali. Régebben volt egy Abit K7N2-es alaplapom, amihez kaptam ien alaplapra köthető Bluetooth kiegészítőt. Azt máig nem használtam. Most jelenleg Abit AV8 3rd eye alaplapom van, és rákötöttem a bluetooth cuccot a lapra. Ezen még egy USB port is van, ami hibátlanul működik, de a Bluetooth nem reagál. Valakinek valami tapasztalata, vagy esteleg tudja a hiba forrását? :F :F

(#2433) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Hali!

Vettem egy SATA II Samsung 160G HD161HJ HDD-t de nem akarja felismerni a BIOS-ban. Másik gépben ment... Van egy sima SATA vinyom azt tökéletesen felismeri...WD Caviar SE 160G. Ötlet? :(

(#2434) aphra2 válasza LucifeI2 (#2433) üzenetére


aphra2
aktív tag

Megoldást nem tudok de asus a8v-ben sem ment a (samsung) sataII-es vinyó,söt ha rádugtam akkor a másikat se látta :( . Volt rajta 4 jumper hely de semelyiken nem ment.
Állitolag a maxtorokat eggyértelmüen át lehet sata II-röl sata I-re jumperolni.
Csere sata I-re vagy maxtor próba,de lehet hogy van más megoldás is.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#2435) LucifeI2 válasza LucifeI2 (#2433) üzenetére


LucifeI2
őstag

up

(#2436) LucifeI2 válasza LucifeI2 (#2435) üzenetére


LucifeI2
őstag

up

(#2437) Stoner


Stoner
csendes tag

Remélem van még itt olyan aki még ezt a kissé régi alaplapot használja. A problémám, hogy azthiszem meghalt a két ps/2 port a lapon (sima av8, legújabb bios) így kénytelen vagyok usb-s egeret/bill-t használni. Csak annyi a gond ezzel, hogy ezek csak windows alatt kelnek életre, mivel a biosban alapból nincs beállítva az usb support. Ígyhát nemtudok a biosba belépni se, pedig kéne...szóval nem tudok más megoldást (új alaplapot most nem tudok venni, meg nem is akarok), minthogy egy megfelelően beállított és lementett biost rakok föl....kérdésem hogy valaki lenne-e olyan jó fej hogy küldd nekem egy ilyen biost? A legjobb lenne ha minden alapra lenne benne állítva, kivéve az usb support. Persze ha van más megoldás, ne kíméljetek. ;)

A közhiedelemmel ellentétben a rendszergazda nem gépparkot üzemeltet, hanem állatkertet.

(#2438) Dracula


Dracula
senior tag

Hi!

Nekem is sima AV8-am van, van BIOS legacy support a billentyűzetnek is... viszont ha nem úgy volt beállítva anno és most behalt a PS/2 az gáz, mert akkor tényleg nem tudom, hogy lehetne beállítani... :DDD

De támogatja. A bill-t PS/2-ről használom, nekem jó arról is. Nem is tudom, van-e különbség... USB-n néha nem találta meg a lap (bár inkább a régebbi Logi bill-nél volt ez)

Üdv!

(#2439) Dracula válasza LucifeI2 (#2433) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem HD120IJ van, SATA II és úgy megy 2 éve közel, hogy át kellett jumperelni a vinyón SATA 1 módra... így látja simán a lap.

Üdv!

(#2440) Dracula


Dracula
senior tag

Ha valakinek ilyen lapja van és van SATA DVD írója, ossza már meg velem, hogy jó-e... :D

Üdv!

(#2441) Dracula


Dracula
senior tag

Na, jelentem, hogy Samsung SATA DVD íróval működik a lap. :C

Üdv!

(#2442) sube


sube
aktív tag

Hali
Lenne egy kisebb problémám, hátha tud vki vmi megoldást rá..
Nos, Abit AV8 lapomba került egy új vga miután a régi kihalt alóla. Jelen esetben egy HD 2600pro (sapphire). Tenném fel a drivert és úgy panaszkodik a telepítés elején, hogy nagyon és nem szándékozik folytatni. Ezt írja:
Setup did not find a driver compatible with your current hardware or operating system. setup will now exit.
Tettem fel NetFX et újra, DX-t frissítettem... Próbáltam googlézgatni erre a szövegre, de semmi konkrétat nem találtam. Valakinek ötlet?
Továbbá a windows nem látja hogy ien kártya jeleníti meg őt, egy 16mb standart kártyakénz kezeli... 1280 ba tudom használni 32bitben viszont laggol minden (mint amien egy gép driver nélkül:) )

[ Szerkesztve ]

(#2443) Dracula válasza sube (#2442) üzenetére


Dracula
senior tag

Akkor szokott ez lenni, ha nem olyan Catalys-et akarsz telepíteni, mint ami a kártyához való... de talán itt nem ez a helyzet. Vagy igen? AMD oldalán a kártyához keresel drivert és azt próbálod felrakni, akkor is ezt mondja?

Üdv!

(#2444) sube válasza Dracula (#2443) üzenetére


sube
aktív tag

Hali. Nem az volt a probléma ;)
A hiba oka az, hogy az új catalystokba már nem jár alapból az agp-s driver.. szóval manuálisan kellett felpakolni.
üdv.

(#2445) krystman


krystman
őstag

Hali!

Nem tudjátok véletlenül, hogy ez a ABIT AV8 3rdeye lap tudja kezelni a 4x dupla oldalas memóriákat? Nekem így van jelenleg, 4x512MB, de amit utóbb vettem 2x512MB nem egyezik a késleltetése az előző 2x512MB-al. Így 333mhz-ként megy. Csak tudni szeretném, ha találok olyan időzítésű RAM-ot ami egyezik az előző memóriával, akkor menne-e 400mhz-en ha dupla oldalas mind a 4 modul.
Köszi.

(#2446) Bryan65


Bryan65
tag

Hali kérésem lenne ha valakinek lenne egy eladó hátsó lezáró panelja/ami a ps2,usb,stb kivezetéseket a házhoz zárja AV8-as laphnál/megköszöném illetve megegyeznénk az árban,küldjetek egy pü.köszi!

You'll never walk alone

(#2447) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Ram-ot szeretnék venni a Abit AV8 / AV8-3rd Eye / RocketBoy AV8-as alaplapomba.Azon kivül,hogy DDR ram kell bele,nem tudom milyen is kellene valólyában.
1 vagy 2 oldalas,cl3 vagy cl2,5......stb.Szóval sik vagyok hozzá.:) Valaki tudna segiteni?
Elöre is köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2448) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok!Adott egy DDR400-as,amit most 333-on futtatok mert tuningoltam a procit(athlon x2 4200+ 939)HT 4-szeresen stb.De a Biosban automatán van a memókezelés,kivéve a Voltot!Auton 2,65-ön akarta futtatni és én visszavettem 2.5-re.Ugye ez a modulfeszültsége.Az lenne a kérdésem hogy a kingmax 2*1GB/ 2.5 V-on is megy normálisan,vagy ha tuningolom a procit akkor adjak a ramnak is.Amugy igy auton 2.5-4-4-7-en megy.Vagy állitsam vissza 2.65-re?Halottam olyat is hogy 2.8 V-ig lehet ezeket nyuzni,de a ramnak miért kell plussz fesz??,ha most a procim(4200+-2200Mhz,manchester,BH-E4-es stepping) 2700 Mhz-n fut és memó 376-on.Elöre is THX a helpért!Amugy nemtom ez a lap talán kivétel,de 1.5V-on 2700 MHz-et értem el és olyan stabil mint a fene!Nah jó ez azért BH-E4-es :C

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#2449) 04ahgy válasza krystman (#2445) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Négy modulnál - főleg két oldalasoknál - terhelődik a CPUmemóriavezérlője. Azért veszi vissza 333MHz-re. Ha beállítod manuálisan a késleltetéseket és minden egyebet, a gyengébb tulajdonságú modult véve alapul, akkor minden rendben lesz úgy is.

Manuálisan vissza is teheted 400MHz-re, esetleg kis feszültségemelés kell majd a CPU-nak.

Memtest 86+ mindenképp fusson egy éjszakát használatbavétel előtt, hogy hibamentes-e a beállítás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2450) 04ahgy válasza beci (#2447) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szinte mindegy. Az összes 1GB-os modult elkezelgeti. No nem a lap, hanem a benne levő CPU.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.