Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) W-Man válasza karmester (#2150) üzenetére


W-Man
tag


Jah. Ki is néztem annó magamnak a K8T890 Pro -t, de jött az AM2 és mégsem váltottam. Meg nem ócsó múlatság. Csak most jött az, hogy jó lenne a ''video in''. Cimborának szólva vagyon, ha beesik neki használtan egy jó AGP -s ATI/nVidia csoda akkor feltétlen szóljon. Most kaptam meg a ridicket meg az obliviont és kissebb kompromisszumokkal ugyan de 6600 GT derék munkát végez még mindíg. Pontosan, az optimiláis élményt nyújtja 1024x768 -ban. Báár nem tudom mit vergődöm, amikor qrvára nincs időm játszani. Vagy hamar megunom :) Más...utánanéztem egy két dolognak a lappal kapcsolatban. Vagyis szegénykém védelmében szólok egy pár szót. Szorgalmiból elővettem a CHIP magazint és utána néztem egy két dolognak... ;)

ABIT AV8 - 3rdEye / RocketBoy AV8/ VIA K8T800 Pro+ teszt CHIP 2005 január. Ekkor még 1.6 -os bios és ''Winchester'' mag. Ma ez azért már némileg másképen fest. Viszont ezzel a biosszal és maggal, ekkor, 2x512 Corsair TwinX 3200LL ram modul páros társaságában a következő eredményeket produkálta:

ScienceMark2 memória sávszélesség: 5777. Amit a gyárilag emelt órajelének köszönhet ( 204 x ... ) és amit, sem az MSI K8NEO2P, sem az ASUS AV8, sem a Gigabyte K8NS (nForce3 Ultra) nem tudd alapból beérni. Alapjáraton az m:s adatok így majdhogynem a legjobbak (ekkor az nForce4 még béta verzióban volt):

MP3 kódolás: 3:30'

AVI tömörítés: 9:42'

RAR tömörítés: 3:16'

A CHIP 2005 májusi számában figyelnek az nForce4 lapok alfás tesztjei. DFI, MSI, ASUS, Gigabyte, Foxconn, Chaintech stb. De a mérések, ue. a CPU -val csak minimálisan jobbak, sőt, vagy avi kódolásban és tömörítésben némileg rosszabbak (még mindíg ''Winchester'' maggal mérve).

Most jön a képbe a lap egy Intel rendszerrel való összehasonlítása. Háát mit mondjak? :) A lap elavúlt AGP csatolójával és szolgáltatásaival (AC 97' codec, G. LAN stb.) nem veheti fel csak úgy a kesztyűt, mert ugye inteléknél fontos a gondos takarás - valjuk be ősszintén, hogy ez meg nekünk qrvára mindegy mi. A lényeg az s939 -es foglalat, ami kompatibilis az X2 -vel a chip meg ua. nyújtja mint eddig: 1066 MB/s vs. 2 ghz HT. De aki tényleg hasonlítgatni akar az a CHIP 2005 októberi számát vegye elő a 80-81. oldalon asszem. A Pentium D 820 -as CPU 2x512 PC-4300 Samsung RAM társaságában átlag 5000 pontot osztott a 3DMark05 -ben. Ez mint egy 300 pont mínusz az AV8 teljesítőképességének rovására. A tömörítési adatok 1 sec. -al gyengébek.

Itt jön a képbe, hogy mire képes egy jó DDR-500 Hardcore RAM, mondjuk ''csak'' 2.8 volton 2,5-3-3-8 -as időzítéssel. A DDR 400 -as ramoknál ugye 200 mhz az effektív órajel, a ciklusidő 5 nanoszekundum, a késleltetés 10. Egy átlag (kevésbbé márkás alapmodel) DDR2 533 modulnál az effektív órajel 266 Mhz, a ciklusidő kb. 3.76 nanoszekundum, a késleltetés pedig olyan 9.4. Tehát aki már 466 -on hajtja DDR ramjait (Athlo64 ''E'' rev. belső memv. -vel) csöppet sem szomorkodhat.

Most egy X2 4400+ -t fogok vele aminek az órajele 2 x 2200 Mhz (2x3700+). Az L2 mérete miatt döntöttem így (igaz, egész hónapban zsíroskenyeret eszek majd :DDD ). Szegénykémet valószínűleg 4800+ -on, vagy inkáb 5000+ -on fogom hajtani ahogy kell. Párhuzamos audio szoftverek fogják erejét falni: rekator, reason, cubase sx stb. Pedig egy több mint 2 éves s939 lapról van szó. És mi a helyzet az i945P élettertamával? Van egy szar codecem, lanom, agp -m és különben is gyááász...

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2152) PrinczA válasza W-Man (#2151) üzenetére


PrinczA
őstag

Látom video in-es kártyát keresel, az én gépemben egy ilyen van:
[link] 148. hozzászólástól.

(#2153) karmester válasza PrinczA (#2152) üzenetére


karmester
senior tag

Sajna ma már egy Ati Radeon 9800-as kártyát simán elver egy alsó kategóriás Nvidiás 7300 GT, passzív hűtéssel, 20-25 rongyért. Ha valaki ''jáccani'' akar, a mai játékokkal erősen felejtős az Ati Radeon 9800. Az Oblivion csak ''döcög'', még jóindulattal is egy ilyen kártyával. Ez van. Nekem passzív hűtéssel ellátott sima (nem Pro) Sapphire Radeon 9600-as kártyám van, de multimédiás célokra használom a gépet, néha egy-két régebbi játékot is elnyomok az amúgy eléggé izmos rendszeremen. De a F.E.A.R.-el már nem nyomulok. Kipróbáltam, és szaggat 1027x768 High beállításon. Ma már a F.E.A.R. nem is annyira ''erőígényes'' játék a legújabb monstrumokhoz képest. Szóval, aki ''jáccani'' akar, annak minimum egy 7600 GT kártyát kell beszerezni, feltéve, hogy egy éven belül nem akar ismét kártyát cserélni.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2154) Dave64 válasza karmester (#2153) üzenetére


Dave64
aktív tag

Hi all!!!
Hát sajna hatalmas gányolások mennek játékügyben (videokártyügyben).
Két fontos kategóriára osztanám:
-Giganagy brutal gépigényes játékok (doom 3, quake 4, stb)
-És a relatív jól megírt de mégis eggyik másik oldalra húzó (ATI vs Nvidia) játékok
Teszemaszt ha egy játék NVIDIA logóval indul, akkor tuti hogy az optimalizálásnak köszönhetően :P ATIkon sokkal lassabb lesz. :( ;)

(#2155) Dave64 válasza Dave64 (#2154) üzenetére


Dave64
aktív tag

Példának pl tökéletes lenne a FlatOut 2!
Start Nvidia logóval és láss csodát Inno3D 6600gt 128mb 1280x1024 High, Antialiasing és
Anisotropic max és mégis tökéletesen megy!!! :)) :C (pedig nem a legnagyobb gépem van a világom ;] :DD
A FEAR-ről ezt már nem mondhatom el !!! :DDD

(#2156) karmester válasza Dave64 (#2155) üzenetére


karmester
senior tag

Ez így van, csak olyan finnyás fazonoknak, mint én, fontos a CSEND. Márpedig AGP-s változatban, amin van egy iszonyatosan melegedő kiegészítő csip is, elképzelhetetlen egy jól működő passzív hűtéses Nvidia 6600 GT. Ezért van csak sima 9600-as Sapphire Ati Radeonom, gyárilag passzív hűtéssel...

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2157) Dave64 válasza karmester (#2156) üzenetére


Dave64
aktív tag

No no
Igaz, hogy a gyári elég zajos, de a csend megszállottjai könnyen segíthetnek ezen egy speckó kis ventivel vagy egy másik 'bordázattal' !
Nekem például Silent Towerem volt, amely default hűtésel elég zajos, de ezt a problémát könnyen orvosoltam 2 új csiribiri, világítos, halkabb és kisebb légszállítású ventivel és minden nagyon tuti halk lett!
Nomeg egy igazi disszipáció terminátor lett! ;] :D :) :C

(#2158) Dave64 válasza karmester (#2156) üzenetére


Dave64
aktív tag

Jahhh
És ha megengedheted magadnak, akkor mindenképp érdemes lenne befektetned egy jó kis vízhűtésre!!! Annál nincs halkabb és tutibb!!!! :)) :)

(#2159) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Van vki akinek sikerült ebbe 4 Ramot tenni?

(#2160) Kiscsoki válasza Dave64 (#2158) üzenetére


Kiscsoki
tag

Most szereltem le a vízhűtésemet, mert nagyon macerás. Nem volt mozgatható a gépem. Nem tudtam normálisan elférni benne a sok csőtől. Volt a procin, alaplapon és a vga-n vízhűtés. Szerintem nem volt halkabb a gép, viszont sokkal jobb volt a hatásfoka. Vga kb: -15 fok, cpu- 10 fok. Jah és mivel csak 1 házventi volt benne ezért melegedett a gép belseje.

(#2161) karmester válasza Dave64 (#2158) üzenetére


karmester
senior tag

Inkább egy Terratec Aureon 7.1 Universe kártyára utaznék... :)

http://sounden.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=197

Inkább érdekel a multimédia, digitalizálás, zeneszerkesztés, zenék vágása, audio és video fájlok és sávokkal való munka, mint a játék. Épp ezért nekem tökéletesen elég egy passzívan hűtött sima Sapphire Ati Radeon 9600.

Ja, és ha lenne rá pénzem, akkor alaplapot is cserélnék, mondjuk Asus A8N-SLI Premium -ra (8 SATA port, dupla Gblan), vennék egy 150 Gb-os WD Raptort, egy 320 Gb-os Seagate Sata II-es vinyót, megtartanám a két 120 Gb-os Samsung Sata I-es vinyómat, megtartanám a Leadtek Winfast PVR2000-es tv-rádió tunert + digitalizálót, aztán vennék egy 3800+X2-es duplamagos prockót, aztán 2x1 Gb G.SKILL F1-3200USU2-2GBHS PC3200 ramokból álló csomagot, és egy egyszerű, Nvidia 7600 GS körüli, paszzívan hűtött vidókarit. Szép, ugye? Álmodik a nyomor..... :DDD

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2162) Kiscsoki válasza LucifeI2 (#2159) üzenetére


Kiscsoki
tag

Nekem sikerült, de miért?
Nem érdemes bele 4 modult rakni.

(#2163) Kiscsoki válasza karmester (#2161) üzenetére


Kiscsoki
tag

Igen ez már szép gép lenne. De akkormár beletenném egy hőcsöves passyívhűtéses házikóba. Bár akkor sem lenne halk, mert a sok vinyó hangoskodna.

(#2164) karmester válasza LucifeI2 (#2159) üzenetére


karmester
senior tag

Ha négy ramot teszel bele, legjobb esetben egy 333-as visszaosztással, és 2T-vel úszod meg. És ez nem a lap hibája, hanem az Athlon 64-es procik konstrukciójából következik. 4 ramot nem érdemes használni, mert sebességnövekedés nem lesz belőle. Hiába több a memória, ha sokkal lassabban lezeli. Aranyszabály: 2 db. minél nagyobb modult (lehetően 2x1Gb-osat) dual channelben hajtani. :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2165) karmester válasza Kiscsoki (#2163) üzenetére


karmester
senior tag

Egy halk, 12 cm-es venti a ház elejében megtenné, szerintem. Most is így hűtöm a vinyókat, max. terhelésen is csak 37-38 C fokot mutatnak a hőmérők, és jut a friss levegőből a ház belsejébe is... :) Thermaltake Matrix házikóm van, amit esetleg egy ilyen álomkonfiguráció esetén Soprano-ra cserélnék, mert abban 5 belső hely van a vinyóknak, szemben a mostani 4 hellyel.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2166) Kiscsoki válasza karmester (#2165) üzenetére


Kiscsoki
tag

Nekem Chieftek dragonom van és abban a vinyóknál 92mm-es ventiknek van hely. Abból van kettő 5V-on járatva, a ház hátuljában 12cm-es enermax szívja a levegőt kifelé szintén 5v-on. Plusz Zalman 7000B cu és a vga-n Zalman VF700 cu. Szintén minden 5V-on járatva. Így ugyanolyan halk mint a vízhűtésem csak a vga melegebb 15 fokkal terhelésnél. A proci kb. 5 fokkal melegebb. Ellenben viszont van elég légáramlás a ház hűtéséhez.


[Szerkesztve]

(#2167) Dave64 válasza Kiscsoki (#2160) üzenetére


Dave64
aktív tag

Szia!
Ez igazából a rendzser kivitelezésének kérdése. Rengeteg olyan opció van, amellyel
könnyen megoldható, hogy rendszered stabil, hatékony és mobil legyen!

Pl: a borda rögzithető a ház különböző pontjaira [(ajonlott hátulra)(de mondjuk mindeggy) vagy
egy kisebb borda könnyen befér mondjuk 2db 5'25-ös helyre, amely 2 db tetejére szerelt default halk ventillátorral
(plussz persze ezt is lehet még csitítani) kitűnően kiszolgálja az egész rendszert. :)

(#2168) Dave64 válasza Dave64 (#2167) üzenetére


Dave64
aktív tag

Csak hát persze pénztárca kérdése is!!! :(
Nekem pl ha lenne 20-30 ezer forintom nem erre költeném, de amúgy én is sok szeretettel csatlakoznék a vízhűséses cimbik klubjába!! :) :DDD :))

(#2169) Dave64 válasza karmester (#2161) üzenetére


Dave64
aktív tag

Na na !!
Te csak ne panaszkodj a lapodra. Nekem egy abit ST 6-om van :P :D
Sajnos már másfél éve nincs meg az av8. :O
Node a legnagyobb hátulütője az egésznek, hogy 30 x ezerért vettem az A-Data 566 512mb-os ramom
és ha befektetnék egy am2-re (csábítana egy x2) dobhatnám a lecsóba, mivel az értéke már igencsak nem a régi!

Hát ilyen az élet! :) :C

(#2170) Feedoo


Feedoo
csendes tag


Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Nekem egy ABIT AV8 -as lapom van és érdekelne meddig megy bele processzor. :F

(#2171) Kiscsoki válasza Feedoo (#2170) üzenetére


Kiscsoki
tag

Elméletileg minden 939-es proci jó bele. Viszont lehet hogy BIOS-t kell frissítened.
Jók bele az x2-es procik is. Ha jól tudom akkor 4000+-ig van az egymagos proc.

(#2172) Dave64 válasza Feedoo (#2170) üzenetére


Dave64
aktív tag

Természetesen az összes 939-es proci ! :)
Persze ez a BIOS-od frisseségétől is függ!
Ha most vetted valószínüleg tuti lesz (amúgy a dobozán fel van tüntetve),
ha meg nem >(nézd meg milyened van)>(ha régi)> újabb steppinges procik ismeréséhez > bios update

(#2173) Feedoo


Feedoo
csendes tag


Köcce!
Utána nézek! :R

(#2174) karmester válasza Dave64 (#2169) üzenetére


karmester
senior tag

Szerintem kár beruházni egy AM2-es alaplapra. Az AM2-es rendszerek nem gyorsabbak a socket 939-eseknél, jóval drágábbak a tuning ramok belé, ráadásul 30 rongy alatt nem veszel normális alaplapot, ennyiért vehetsz egy Asus A8N-SLI Premium-ot 8 (!!!) SATA porttal, dupla Gigabites hálózati vezérlővel (Lanparty :) ), High Definition Audio rendszerrel, e-sata csatlakozással, passzív heatpipe hűtéssel, stb.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2175) Kiscsoki válasza karmester (#2174) üzenetére


Kiscsoki
tag

Ha most új gépet veszel már hüjeség 939-st venni, perpill ugyan drágább a RAM, de volt amikor olcsóbb volt, mint a DDR1-s.

(#2176) karmester válasza Kiscsoki (#2175) üzenetére


karmester
senior tag

Hát, nem tudom, a legtöbb AM2-es rendszeren csak 1 IDE csatlakozás van, ráadásul egy alapfelszereltségű lap majdnem duplája egy ugyanolyan socket 939-es deszkának. Jó példa az Asus A8N-SLI Premium felsőkategóriás deszkája: 8 SATA,amiből 2 e-SATA, két IDE, két Gigabit Lan, Firewire, heat-pipe hűtés, High Def. Audio. Van rajta minden, ami elképzelhető, és áfástól 30.000 forint. Socket AM2-ben örvendetes, ha 30000-ért találsz olyan lapot, amin az 1 IDE és 4 vagy 6 SATA, 1 Gigabit Lan mellett van firewire is. És még nem is beszéltünk második SATA vezérlőről, és második Gigabit Lan vezérlőről. Vagy ott az Abit KN8 SLI-s lapja, passzív heat pipe hűtéssel, 2 IDE, 4 SATA, 1 Gigabit Lan, Texas Instruments firewire vezérlővel, 22.000 áfástól. És kiváló tuning deszka. 22-ért minimál, anti-tuning Socket AM2-es lapot tudsz csak venni. De még nem is láttam 22 rongyért AM2-es deszkát.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2177) Dave64 válasza karmester (#2174) üzenetére


Dave64
aktív tag

Igazad van
De annyit még tegyünk hozzá, hogy nem mostanában godoltam az am2-re, hanem úgy fél - 1 év mulva. Így már más a helyzet. Manapság tényleg méregdrága minden és nem is vetekedhetnek a 939 ulta super áraival ! :)

(#2178) alien_


alien_
őstag

Pár hete egyszer csak fogta magát az AV8-asom, és nekiállt fagyogatni. Kiderült, hogy az az 5x200mhz-es fsb miatt fagyott (amin előtte ment normálisan, 2400mhz en se volt gondja egy 3200+ -es venice -el). Azóta csak úgy hajlandó elindulni, hogy visszarakom 4x-esre a HT szorzót. Ráadásul a proci általában 50C, egy cmos reset után ugyanúgy 36 körül van :F Volt rá példa, hogy az fsb/agb ratio -t is átállította magától. Eddig a legjobb tanács annyi volt, hogy ne vegyek több via-s lapot.. Új alkatrész nem került a gépbe, egyik napról a másikra jelentkezett a probléma, és húzva se volt (csak teszt erejéig).
Cmos reset, új bios, új via driver nem segített, memtest86 szerint oké a gép, burn-in test is végigmegy, van normális hűtés ramon, vinyón, procin...
Valakinek valami 5 lete esetleg van?

Swarm is coming.

(#2179) Dave64 válasza alien_ (#2178) üzenetére


Dave64
aktív tag

Szerintem nyugodtan hagyhatod 4x-es szorzón, semmi sebességbeli különbséget
nem fogsz észrevenni.
Az 50 fokról > milyen hűtőd van, eddig nem ennyin ment ??

jahh és cmos reset után azért csak 36, mivel azt bekapcsolás után méred :F és akkor még igen csak keveset melózott :)

(#2180) alien_ válasza Dave64 (#2179) üzenetére


alien_
őstag

A mért eredmény nem bioszos, hanem filmnézés közben, cmos reset után pár órával mért értékek!
Arctic Cooling Silencer Ultra64 TC -m van egyébként. Nem a szenzor a rossz, mert érezhetően melegebb a borda a procin, mint egyébként szokott.
Alap 35C körül szokott lenni a proci, filmnézés közben 36-8C, max terhelve 53C. Így meg alapból 51C körül megy.
Viszont nem tudok szorzót állítani, mert akkor el se indul a gép:/ Szóval a húzás lehetősége ezzel kilőve, meg ez után hogy adjam el, ha egyszer úgy jön? Fizikai sérülés nem érhette, és nagyon érdekelne, hogy egy friss biosszal egy lap miért nem viselkedik úgy, ahogy kéne? :F Már írtam abit tech supportnak, csak elléggé lexarják sajnos, pedig bisztos hogy valami bios gond lehet. Gondoltam bios downgrade is, csak még nem jutottam el addig.
Ha 220-asra rakom a szorzót, akkor 880 as fsb vel nem fagy, viszont néha bedobja a kékhalált. Ramgond az kizárt, visszaosztva is ugyanezt csinálja, meg mentek ezek már 480-is stabilan, superpi, memtest86 is lement gond nélkül vele.. Esetleg valami 5leted nincs, hogy mitől lehet gubanc a 800 feletti HT vel?

Swarm is coming.

(#2181) Dave64 válasza alien_ (#2180) üzenetére


Dave64
aktív tag

Hát akkor kiesett a senzoros félremérés lehetősége (melegebb a borda)
Magától pedíg nem emelkedik csak úgy a hőmérséklet! Egy rossz bios beállítás sem lehet az oka (cmos resetelsz mint állat) se hardver változtatás és arra sem tudok godolni, hogy valami elpukkant a lapon, mivel akkor általában nem indul eggyáltalán :D

áhhhh
Nem volt véletlenül bekapcsolva ezelőtt az eset előtt a cnq-d ? (mondjuk ez csak a hőmérsékletre vonatkozik)

(#2182) alien_ válasza Dave64 (#2181) üzenetére


alien_
őstag

elvileg még most is be van kapcsolva a cnq.
Nagyon tanácsatalan vagyok, rendesen meg vagyok lőve most ezzel :(
Az egyetlen gázos alkatrész a gépemben a videókártyám, ami melegszik rendesen, de egy másik ugyanilyen videókártyával is kipróbáltam amin egy zalman vf700alcu van, de a hiba ugyanúgy megvolt :(

Swarm is coming.

(#2183) Dave64 válasza alien_ (#2182) üzenetére


Dave64
aktív tag

Hát sajna vannak forrófejű kártyák is! Nézd a jó oldalát, következő alkalommal sokkal körültekintőbb leszel! :)
Ilyen a számítástechnika, csibész egy dolog!!! :)

(#2184) alien_ válasza Dave64 (#2183) üzenetére


alien_
őstag

Sajnos:/ Hát, köszi szépen, talán egy szép napon fogja magát, és megjavul :) Üdv!

Swarm is coming.

(#2185) alien_ válasza alien_ (#2184) üzenetére


alien_
őstag

Hát, eljött ez a nap :)) visszaraktam 5x -ös HT ra, már két napja zokszó nélkül megy, tesztelve nfsu2 vel, q3, q4, burn-in test :D remélem marad is így

Swarm is coming.

(#2186) Dave64 válasza alien_ (#2185) üzenetére


Dave64
aktív tag

Mint mondtam

A számítástechnika, csibész egy dolog !!! :D :) :Y :C

[Szerkesztve]

(#2187) W-Man


W-Man
tag


Nekem 1 hónapja figyel a lapban egy X2 4400+ (up_to_4800+) DDR 433 -on és 6600 GT AGP -vel xarrá húzva néha qrvára el tudni játszani az Oblivion IV minden gond nélkül. Igaz nem High -ban ''csak'' Medium fullban :) Az AGP ratio -t célszerű 74 -re venni oszt jó lesz. A processz bírja a 2.6 -ot is amúgy de asszinkronban feleslegesnek látom hajtani és GSkill ramokhoz egyelőre nem sikerült hozzájutnom. De a Kingmax is bírja a 2,5-4-4-8 -on a high uppot. A zenei programokkal meg végkép semmi gondom. X2 rulez :DDD

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2188) karmester válasza W-Man (#2187) üzenetére


karmester
senior tag

Nálam az a helyzet, hogy 250-es, szinkronban húzott fsb-nél az AGP 84 Mhz-en ketyeg, legalábbis az Everest szerint. Így aztán 255 Mhz felett grafikus tesztnél befagy a kép, aztán nincs mit csinálni, jön a restart. A HT szorzó 4-en van, állítólag a 3 nem megy az Abit AV8-nak. Ebből arra következtetek, hogy mégsem működik tökéletesen az AGP/PCI lock.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2189) W-Man válasza karmester (#2188) üzenetére


W-Man
tag


Nekem 74 fix -en elvan a 6600GT 540/980 optimális beállításokkal. Ha adok neki egy kis plusz áramot akkor feljebb is ketyeg de tojást lehet sütni rajta :) Képhibák stb. viszont nincsenek. Az Oblivion mondjuk rendesen megizasztja így is de csak ritkán fordul elő hogy szaggatna (medium/full). Egy picivel kellene csak jobb kártya ettől, de csak egy picivel :DDD Az X2 -est MicroGuru -val tolom 4800+ -ig, amúgy meg 10x254 2,5-4-4-8 (2.8 volton), stabilan! Igaz csak 2T -én C&Q nélkül - amúgy brutális teljesítményt nyújt így is - de zenéléshez alapjáraton bőven elég nekem a 2,2 ghz -es órajel. Még az SSE éhes Native Instrument Reaktor 5 sem tudot rajta kifogni..., uGuru -val 4400+ és 4800+ között DDR 433 -on 2,5-3-3-6 on elvagyok egyelőre. Pláne hogy a S939 -et temetik, nagyon nem bánom a vételt és a soron következő AMD generációig el leszek így. Az AM2 csak marketing. Kb. az nVidia 5x GPU szériára emlékeztet. Hogy beharangozták annó mi? És mi lett belőle? :)

Apropó olvastam hogy szereted a profi hangzókat. Én azt mondom az ilyen konzum termékeket mint az Audigy felejtsd el. Ha klasszikusban nyomod pláne hogy számít szvsz az eredetiség/minőség. Csak ajánlani tudom: [link]

Wííí

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2190) W-Man válasza W-Man (#2189) üzenetére


W-Man
tag


Hááááháááá: [link] A remény hal meg utoljára... :C

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2191) karmester válasza W-Man (#2190) üzenetére


karmester
senior tag

Nekem a Terratec Aureon 7.1 Universe hangkártyára fáj a fogam.

Link:

http://sounden.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=197

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2192) W-Man válasza karmester (#2191) üzenetére


W-Man
tag


Teljesen rendben van, bááár nekem kicsit drága :) Hmm, vsz. szépen szólhat! Megértem.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2193) karmester válasza W-Man (#2192) üzenetére


karmester
senior tag

Beépített előerősítő van benne a bakelit lemezek digitalizálásához, 5.25-ös előlapi panel, millió csatlakoztatási lehetőséggel, Via Vynl chipset, kristálytiszta hang, kifejezetten audiofil felhasználóknak ajánlott, kevésbé ''jáccáshoz'', mert csak az EAX 2.0-t támogatja, szemben az Audigy 2ZS, vagy Audigy 4 EAX 4.0 támogatásához képest, de ez engem nem érdekel.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2194) W-Man válasza karmester (#2193) üzenetére


W-Man
tag


Jajaja vágom :DDD Minimum 24bit/96 khz & more - a VIA chip a VIA laphoz meg különösen dukál. Báár én általában a jelfeldolgozás késleltetési arányaira vagyok a legérzékenyebb. Amúgy az ár/teljesítmény mellett döntöttem az M-Audio mellett (és mai napig így vagyok vele) - de a Terratec, EMU -k stb. sem egy konzum darabok jóltudom, csak nekem kicsit drágák. Az M-Audio a Delta 1010/66/44/192/2496 paraméterei alapján ár/teljesítmény arányban kitűnő PCI interface -es kártyákat kínál. Egyébként hogy ne legyünk annyira off, az AV8 zenélni (és picit játszani, de főleg zenélni) nagyon jó választás volt. Nagyon... Az M-Audio magyar, közvetlen honlapja: [link].

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2195) karmester válasza W-Man (#2194) üzenetére


karmester
senior tag

Neked melyik van ezek közül? Mert ezeknek is van ára...

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2196) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok. ilyen alaplapom van és mostanság tervezem egy 320GB-os SATAII-es vinyó vásárlását. Eddig egy 60GB-os Maxtor ATA vinyó volt benne. Milyen buktatókat rejt ez a lap SATA téren? Windows installnál kell e SATA driverral sz*rakodni? (nem akarok RAID-et használni, csak simán egy db SATA vinyót használni). A régi ATA vinyót meghagynám a SATA mellett, de a rendszer a SATA-n lenne.

előre is köszi! :R

(#2197) karmester válasza Looserke (#2196) üzenetére


karmester
senior tag

A telepítés elején, mikor megkérdezi, hogy akarsz-e valamilyen drivert hozzáadni a telepítő csomaghoz, nyomd meg az F6-os billentyűt, aztán, mikor kéri, akkor helyezd be az alaplaphoz adott flopy lemezt, és válaszd ki a VIA SATA drivert Windows Xp alá, innentől a telepítés a szokásos mederben folyik tovább.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2198) W-Man válasza karmester (#2195) üzenetére


W-Man
tag


A 24/192 -es deszka. Zenélni elég. Hasonlóan a laphoz az M-Audio is VIA chipel dolgozik. Jön hozzá egy DX4 -es monitorpár egyenes átviteli frekvenciával (nem egy konzum, az M-Audio -t majmoló görbe creatívmány :) ). De játszani, videjózni is megteszi mert a hangkari 5.1, AC3, DTS & more vevő mindenre. Kéz alól vettem. Előtte 2496 -ost használtam ami zenélni a legolcsóbb audiophile interface még mindíg (mondjuk monitorban egy BX5 vagy BX8 jobb lenne, de otthonra a DX4 is bőőőven elég). A latency (a legfontosabb!) 96 khz -en gyakorlatilag nulla. Nem ezer :DDD Apple Mac -re is talán ez a kettő a legolcsóbb cuccos. Ráadásul rendesen ki van hegyezve az Athlon 64 -re & PCI 2.2 -re. Nem tudom úgy leterhelni hogy kiakadjon valamin is, pedig monstre egy szoftver környezettel bxtatom állandóan:) Pl. ProTools alatt, vagy a jó öreg Cubase SX (lassan kint a 4-es verzió) is megteszi podnak. De az USB & Firewire cuccok is faszák nagyon. Az AV8 meg jól bírja a strapát, ahogy a proci és a ramok is. A füles Sennheiser...De mondom, a proci alapjáraton veszi a lapot. Igaz én alternatív jazz meg trip-hop zenét kreálok általánosan de ajánlok neked egy másik oldalt is, ahol a klasszikus műfaj kedvelői is kedvükre csemegézhetnek: [link] Nézd meg a Vienna Collections -el kapcsolatos oldalakat: [link]. Amivel egy a baj, az áruk! :O ;] ;) A lényeg szvsz, hogy ha zenélsz pl., csak zenélsz akkor jobb választás az M-Audio vagy az EMU. De ha csak hallgatod és kevésbbé kreálod otthon, gépen a dolgaidat , akkor tucatnyi a választék és ez a Terratec cucc is rohadt szimpatikus. És ez a középkategória. Mert ugye max.highban kidolgozni a dolgait az ember úgyis profi stúdióban fogja. A felsőben meg nincs határ, lévén van ötszázezerért, meg 2 millióért is hangkari..., vagy Sennheiser HD-650 füles 100ért :) Pl. egy nívósabb gyártó: [link]

Boccs az offért és semmiképen sem győzködni akarlak, csak jó a téma... ;)

W-Man

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2199) Looserke válasza karmester (#2197) üzenetére


Looserke
őstag

Ha nem kapcsolom be a RAID-et a BIOS-ba, akkor is kell a SATA driver Win telepítésnél?

(#2200) cor válasza Looserke (#2199) üzenetére


cor
őstag

én nem tettem fel külön semmit,csak amit az xp felrak...
igaz valamiért utánna nem teccet neki h az addigi vinyomat ide1/master-en hagytam(vagyis már pontosan én se emléxem mi volt..:D)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.