Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) LucifeI2 válasza sube (#994) üzenetére


LucifeI2
őstag

jóó cpu-z most akkor jól jelzi ki, de azt nem értem hogy ez az abit kijelző miért ír ki még mindig 2040-et, ha cpu-zbe 5-ös a szorzó és 1000mhz...:F

(#1002) AMD!4ever válasza LucifeI2 (#1001) üzenetére


AMD!4ever
őstag

a 3rd eye nem frissit mhz értéket ha cnq-val megy a gép.Szerintem ez a 3rd eye hibája:(
Pedig voltot meg minden jol ir ki ilenkor,de mhz-et nem. és a feles szorzót sem szereti a 3rd eye értsd:nem irj ki jol a mhzet akkor se....:(
ez sztem mindenkinél igy van ugyhohg ne aggódj
ennyit tud.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1003) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hali! A napokban én is beújítok egy Abit lappal meg egy 3000+-os procival csak olyan kérdésem lenne hogy akkor ebbe a lapba milyen ramot ajánlotok az alsó árkategóriából (10-12 ezer)? Mert ahogy látom d43 nem csípi a lap. Előre is köszi! Jó8

(#1004) AMD!4ever válasza Sur1G (#1003) üzenetére


AMD!4ever
őstag

A hynix d43 kilöve illetve a kingstone is ezek szerint.
szerintem samsung az olcsobb kategóriábol az biztos jo lesz.
de szerintem a ramon ne sporólj.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1005) sube válasza AMD!4ever (#1004) üzenetére


sube
aktív tag

Kingmaxok, A-Datak is jok. Igaz ez mar egy masik kategoria mint a Samsung :)
Az en ramom masnal se megy jobban...

(#1006) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Amúgy én is inkább várnék 1 hónapot monnyuk és akkor tudnék venni drágább ramot, de 256 rammal nem lehet játszani és már nemtok várni 1 hónapot mert már bizsereg a kezem:D. De szerintem inkább várok mégiscsak és veszek kingmax hardcoret mert olyan 15 ért már lehet szerezni. Jah és kérdés hogy bioszfrissítéshez leírás hogy hogy is kéne csinálni merre találok?

(#1007) reewer


reewer
aktív tag

Hello lenne egy nagy problémám:
Nem indul el a gépem

-A procima64 3000+ wincsi)
-Lap. ABIT AV8

1.beindítom a gépet
2.nincs kép és a kis kijelző az alaplapon 9.0at ir ki
ami a könyv szerint( Complete uGuru initial process AWARD BIOS take over booting job)
és itt megáll a töltés nem megy tovább(power off sequence-re)

3.pár másodperc múlva sípolo hangot ad a lap
-a lapot elvittem a szervizbe és ott aszonták tökéletes
mi lehet a gond mért nem lép tovább?? lehet a proci elromlott(akkor hogyan sipol?aszittem a sipolas a proci működését jelzi

szerintetek mi lehet a gond?
találkoztatok már iylen problémával?

Si vis pacem, para bellum.

(#1008) sube válasza Sur1G (#1006) üzenetére


sube
aktív tag

Itt a hivatalos cikk a BIOS updatehoz ;)
Bővebben: link

(#1009) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Úgynézki hogy venice magos procim lesz hozzá. Milyen biosz kell hozzá?

(#1010) TommyGun


TommyGun
őstag

Na gyerekek valaki Help me pls :(

Felraktam az új BIOST a 21-est.....namármost minet visszaállítottam a szokásosra....
Sata-ról boot, Raid-et kiszoktam kapcsolni, ekkor megjelenik a sata winyó a bootolható winyók között és ugye legfelülre kell állítani a sata-t....de ez a tetü nem rakja be oda....
namost ez rohadt jó mert nem tudok Sata-ról bootolni :((

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1011) TommyGun


TommyGun
őstag

Na összeszenvedtem hogy Raid megtalálja éshogy Raiden keresztül menjen a boot de mostmeg csak PIO módban kezeli pedig a DMA engedélyezve van :(

SENKINEk nem volt ilyen problémája eddig ??

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1012) TommyGun


TommyGun
őstag

Tetves Abit......De jó hogy ezt a fórumot csak én olvasom :D

Visszaraktam a 20-as BIOS-t és simán működik...ahogy letiltom a Raid-et egyből megjelenik a 6db Boot eszkösz és belehet lőni hogy melyik winyáról bootoljak....
Így elkúrni valamit.....remélem csinálnak valami fixet mert ziher nem én vótam a béna...
Leírásban írják hogy valami mahináltak a Sata Boottal...jah jól megmahinálták....

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1013) AMD!4ever válasza reewer (#1007) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Szerintem a biosod nem támogatja a wincsi magot de az is lehet hogy valami 3rd eye gondot lehet,probáltad anélkül inditani?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1014) AMD!4ever válasza TommyGun (#1012) üzenetére


AMD!4ever
őstag

szerintem sose lesz ''tuti szuper mindenben jó'' bios ehez a laphoz.
egyik ebbe szar,a másik abban.
én már beletörödtem....:(

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1015) TommyGun válasza AMD!4ever (#1014) üzenetére


TommyGun
őstag

De hogy a 'csába lehet elrontani vmit ami eddig rendesen működött :(
Most megcsinálták a RAM bugot erre most meg ez....röhej....valaki aki jól nyomja az angolt egy rövid mailt írhatna nekik :) hátha

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1016) TommyGun


TommyGun
őstag

Most jön a katarzis :D
Visszaraktam ugye a 20-as BIOST....erre a proccom CnQ-val 18 fokos...legalábbis az érzékelők szerint :D :D :D

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1017) TommyGun


TommyGun
őstag

Nah mostmár 15 perce megy a Prime....48 fok stabilan...ez reális lenne ez a 18-20 fok CnQ-val ????

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1018) AMD!4ever válasza TommyGun (#1017) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Hááát, kicsit kételkedem benne mert: Hány fok van a szobádban?
ma épp nincs túl hideg... a levegőnél léghütésssel szerintem nemigazán lehet hidegebb egy proci( ha léghütésed van,és nincs klimád)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1019) AMD!4ever válasza sube (#978) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Szeretnék még valamit a rammokal kapcsolatban kérdezni tőled. Mert más okosok mindenről beszélnek csak arrol nem amit kérdeztem...
Szoval neked 250es fsb mellet tehát ha 500on van a ram és a proci 2500on mennyik az everestben a ram olvasás értéked?
a többiben láttam már,az oké :)
mert nekem igy:500/1t 2.5 3-3-6 6400olv/2780irás
és szerinted még gammákban a ram sebessége számit jobban vagy a cpu-é?
tudom mindkettő,de melyik jobban?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1020) sube válasza AMD!4ever (#1019) üzenetére


sube
aktív tag

Most igy hirtelen lemertem, es ez szuletett: 500/1T 2.5-4-4-7 7036/2545/43.2
Azt csiripelik a madarak, hogy a ram idozitesek szukitese sok mhz el er fel a proci oldalan. De ha azon gondolkodsz, hogy aszinkronba tolod meg a procidat a ramjaiddal akkor arrol lebeszelnelek sajat tapasztalat miatt ;)
9x295(ennyi a procim maxja), DDR333 a Kingmax HC k igy 458mhz n mentek es lagoltam osszevissza. Winbe ien 5mp k maradtak ki ameg reagalt a gep hogy az egeret megmozditottam... De ez lehet egyeni eset ;)

(#1021) TommyGun


TommyGun
őstag

A 19-es BIOS mennyivel másabb mint a 20-as ?
Tán visszrakom mer ott a Sata-val sincs gond meg a RAm időzítésekkel sem legalábbis azt írja itt valaki....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1022) ZakRob


ZakRob
senior tag

A cool 'n' quiet nektek működik rendesen?
Nálam be van kapcsolva az alaplapon, fent van a proc. driver is és az energiagazdálkodás is minimumon van, de semmi nem történik. Estleg sp2 kellene neki?

(#1023) AMD!4ever válasza sube (#1020) üzenetére


AMD!4ever
őstag

csak zavar ez a nagyjábol 600 mega/sec-es lemaradásom. és nem tudom mi lehet az oka.pedig még jobb időzitésekkel használom mint te...:(

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1024) ZakRob


ZakRob
senior tag

Everest-el megnéztem én is, a mem. írást és olvasást alapon.
Az olvasás 3154, az írás 1026.
Nem kevés egy kicsit, vagy ennyinek kell lennie?

(#1025) sube válasza AMD!4ever (#1023) üzenetére


sube
aktív tag

Tenyleg fura, hogy nalad mer ien keves az olvasas... Viszont az irasod sokkalta jobb...Mien windowst hasznalsz? en x64 t. Nekem ez sokat dobott az eredmenyeken ;)

(#1026) TommyGun válasza sube (#1025) üzenetére


TommyGun
őstag

Na azéééé x64 :D

Aszittem már hogy az én 6128/2610-em fos :D 400-on no tuning...2,5-3-3-6 :C

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1027) sube válasza TommyGun (#1026) üzenetére


sube
aktív tag

Eleg sokat szamitott Everestbe XP rol valo atallas, ahoz kepest, hogy a Win x64 se tudja teljesen kihasznalni 64bites procikat. Sima userkent is megereztem a valtozast, szal aki tud az szerezzen be egyet :)

(#1028) AMD!4ever válasza sube (#1025) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Akkor világos! ez lehet az oka! én még a xpsp2-vel nyomom...Nincs kedvem telepitgetni :)
Amugy van már magyar 64 bites windóz?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1029) AMD!4ever válasza ZakRob (#1024) üzenetére


AMD!4ever
őstag

ha egy memoriamodulod van,akkor jó eredmény.ha kettő akkor nem müködik a dual channel.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1030) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hali! Megvan a lap és a 3000+ venice magos proci is. Egy 512MB DDR400 Samsung rammal próbálkozok és 260*9-en úgynézki hogy elég stabil a gép. Ram 426Mhz-n megy (2,5-3-3-8) (T1). Próbáltam 290*9-en de a windows nemakart sehogy se elindulni. Ramot áttettem DDR266-ra és úgyse. A feszt azt 1.5-ig növeltem, de feszemelés nélkül elmegy 255*9-ig kb. Olyan kérdésem lenne hogy hogy tudom megnézni a procim max teljesítményét? (Mert így most nemtom hogy a ram kever vagy a táp nemjó vagy valami)

(#1031) sube válasza AMD!4ever (#1028) üzenetére


sube
aktív tag

Angol x64 win van csak. De ha joideje hasznalsz xp t, akkor szinte teljesen mindegy, alig fogod eszrevenni hogy angol vagy magyar... ;)

(#1032) AMD!4ever válasza Sur1G (#1030) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Vedd le egyszerüen a proci szorzoját (mondjuk 7 re) és ugy huzd a fsbt ddr400 on
és akkor a memo majd megmutatja mit bir! a 290es fsb-t lehet hogy a lapod már nem birja! a Ht-t ugye visszavetted? A ht-t ugye visszavetted?:D
a memória stabilitás teszteléséhez használd a memtest nevü kis rogramocskát,ha nincs meg majd belinkelem.
a proci maximumát meg ahogyan te is probálkoztál maximális szorzoval és lebutitott rammal huzd az fsb-t. röviden egyelöre ennyi

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1033) AMD!4ever válasza sube (#1031) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Nemtudod véletlenül,ez a windoz 64bit már támogat minden cumót?(tvtuner,sblaster) és van már daemontools 64 bit alá vagy valami hasonló?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1034) AMD!4ever válasza sube (#1031) üzenetére


AMD!4ever
őstag

sok progival voltam már ugy hogy angolul teljesen jólelnavigáltam benne,aztán egyszer magyaritottam és azt se tudtam onnantól kezdve eszik e vagy isszák:B

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1035) sube válasza AMD!4ever (#1033) üzenetére


sube
aktív tag

Gyarto fuggo, utana kell nezni van-e mar driver. Mountolos progikbol meg nem tul sok van, de egy FantomDVD nevu progi azert muxik.

(#1036) TommyGun válasza AMD!4ever (#1032) üzenetére


TommyGun
őstag

Én mondjuk a szorzóhoz nem nyúlnék....úgyértem hogy folyton úgy használni szerintem nem éri meg azt a +X % sebességet, hogy most felhúztam az FSB-t mint állat butított szorzóval de a CnQ meg nem megy :B
Nekem 3500+ van, 11*240-en próbáltam eddig szinkronban a RAM-al és hibátlanul ment, CnQ is működik és azmár mégiscsak 2640Mhz :D Feljebb még nem néztem :B

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1037) TommyGun válasza AMD!4ever (#1034) üzenetére


TommyGun
őstag

Ne idegenkedj a magyarul tudó cuccoktól, szép nyelv ez, a mienk :B
Igen furán hangzanak a kifejezések de szerintem manapság egyre jobb a nyelvezete is a progiknak amit lefordítanak...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1038) ZakRob


ZakRob
senior tag

Cnq sp2-vel sem megy pedig megcsináltam mindent, amit itt olvastam a fórumon.
Tanácstalan vagyok, segítene vki?

(#1039) TommyGun válasza ZakRob (#1038) üzenetére


TommyGun
őstag

BIOS-ban bevan kapcsolva ?
AMD driver felvan rakva ? legújabb verzió ?
Energiagazdálkodásnál minimális telepre van rakva ?
Alap szorzót nem állítottad el tuning miatt ?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1040) TommyGun válasza ZakRob (#1038) üzenetére


TommyGun
őstag

Mellesleg neked télleg 768MB ram van a gépedben ?
3*256 vagy 1*512 + 1*256 ? Nocsak mert egyik sem szerencsés.....így nincs dual Chanell....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1041) ZakRob válasza TommyGun (#1039) üzenetére


ZakRob
senior tag

Be van kapcsolva a biosban.
A driver fel van rakva, az ami a cd-n volt, nem hiszem, hogy a legujabb lenne.
Minmális energiagazdálkodáson van
Nincs tuning, minden alapon.

(#1042) ZakRob válasza TommyGun (#1040) üzenetére


ZakRob
senior tag

1*512 + 1*256 van, tudom, hogy csak single-ben megy, de még mindig jobb, mint az 1*512. A régi gépől került át, ráadásul az egyik egy a mási kétoldalas.

(#1043) ZakRob


ZakRob
senior tag

Letöltöttem az abit odaláról a proceszordrivert ez a 1.1.0.18-as verzió ez a legújabb?

(#1044) TommyGun válasza ZakRob (#1043) üzenetére


TommyGun
őstag

AMD oldaláról szedd le szerintem...ha jól emléxem van már 1.2.2.2-es vagy vmi hasonló....volt akinek csak ezzel ment...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1045) TommyGun válasza ZakRob (#1042) üzenetére


TommyGun
őstag

Nem akarsz olcsón két egyforma 2*512/400-as Hewlet Packard infineoncsippeseket ? :)
És a két ramodat be is számítanám :B Feltéve ha minimum samsung vagy hynix :B

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1046) ZakRob válasza TommyGun (#1045) üzenetére


ZakRob
senior tag

A régi gépet akarom eladni a 256 megával és ebből venni egy 512-est.

(#1047) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Aki elállitott szorzoval akar Cnq-zni
Vagy egyszerüen nem megy a Cnq az töltse le ezt a progit!!!

Bővebben: link

Egyszerü okos kis progi! de viggyázzatok vele,értelemszerüen könnyen fagyást okoz ha rosszul állitjátok be!!
Nekem is 11es szorzoju a procim igy 10es szorzonál is megy a cnq,és windózban is állithatom a maximális szorzót biostol függetlenül!!
Söt még forszirozott Cnq is van amivel pl 800mhz en lehet tartani a procit még terhelés esetén is!
(automatic,minimal,maximal management....)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1048) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Amúgy most én vagyok buta vagy télleg egy méhecskés képlinket adtál meg?:D

(#1049) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hm! Olyan gondom lenne hogy nemtom hogy működik a cool and quiet. Bekapcsoltam a biosba, levettem tuningot, szorzó maradt, és beállítottam a windowsba is az energiagazdálkodásos opciót. Leírná valaki hogy hogy is néz ki ez ha működik? Vagy kell hozzá valami külső progi is? Előre is köszi

[Szerkesztve]

(#1050) ZakRob válasza Sur1G (#1049) üzenetére


ZakRob
senior tag

Cpuz-vel nézd meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.