Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) m4rc! válasza (Doki) (#2350) üzenetére


m4rc!
őstag

Hath sajna nekem tobb 5letem nincs :(

We are analog players in a digital world

(#2352) (Doki) válasza m4rc! (#2351) üzenetére


(Doki)
tag

Majd beviszem a szervizbe és megnézik, lehet a lapom nem jó, vagy a vinyó.
Azért köszönöm a segítséget mindenkinek :) :R

(#2353) cor


cor
őstag

a nagy bios-frissitési lázban kérdezem:érdemes nekem a 24es helyett flesselni a 28ast?(3500+venice)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2354) m4rc! válasza cor (#2353) üzenetére


m4rc!
őstag

Háát, a 28-as végülis csak a 3700+ miatt van (a leírása szerint), de sztem érdemes mindig a legfrissebb BIOS-t használni

We are analog players in a digital world

(#2355) W-Man válasza m4rc! (#2354) üzenetére


W-Man
tag


A 2.8 nem hivatalos. A 2.7 az X2 -hez dukál. A 2.6 max. bőven elég kell hogy legyen.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2356) cor válasza W-Man (#2355) üzenetére


cor
őstag

már mind1 én is feltettem:)
(persze elötte lementettem a 24esem)

viszont elöször pár dolgot elfelejtettem átállitani igy a hangkari+alaplapi szépen összeakad(hatot)t,mert elég furcsa lett a hang.de megoldottam :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2357) m4rc! válasza (Doki) (#2352) üzenetére


m4rc!
őstag

Na mi lett a lapoddal? Majd légyszi mondd már el mit mondtak a szervízben

We are analog players in a digital world

(#2358) Zsadi válasza Dracula (#2302) üzenetére


Zsadi
őstag

Akkor itt vannak az eredmények, amiket még anno ígértem. (Csak pár napja jött meg a vga)

3200+ GF6800GT
3DMark Score 2386 3DMarks
SM2.0 Score 1054
HDR/SM3.0 Score 922
CPU Score 799

X2 4200+ GF6800GT
3DMark Score 2631 3DMarks
SM2.0 Score 1054
HDR/SM3.0 Score 923
CPU Score 1653

X2 4200+ X1950PRO
3DMark Score 4810 3DMarks
SM2.0 Score 1854
HDR/SM3.0 Score 2087
CPU Score 1698

Sajnos a 3200+ proci már nincs meg, azzal nem tudtam tesztelni a kártyát.
Ismét nem csalódtam ebben az alaplapban! :)


[Szerkesztve]

(#2359) m4rc! válasza Zsadi (#2358) üzenetére


m4rc!
őstag

Nekem meg ennyit csinál Sandival:

3DMark Score: 4407 3DMarks
SM2.0 Score: 1870
HDR/SM3.0 Score: 2128
CPU Score: 1056

We are analog players in a digital world

(#2360) m4rc!


m4rc!
őstag

Van vkinek itt az alaplapjában 500Mhz-es memó? Bírja ez a lap az 500Mhz-et?

We are analog players in a digital world

(#2361) Kiscsoki válasza m4rc! (#2360) üzenetére


Kiscsoki
tag

Nekem volt Kingmax HC és volt Corsair is.
Proci is kell hozzá, meg egy jó csomó idő mire be tudod lőni. Nekem a Kingmax Hc nem ment 500-on csak 480-on. Mondjuk visszavittem gariba a boltba és az egyik modul nem volt tökéletes.

(#2362) W-Man válasza m4rc! (#2360) üzenetére


W-Man
tag

Az a baj, hogy hiába írom le 500-szor, hogy Kingmax HC hogyan is működik hibátlanul DDR500-on ha senki sem veszi figyelembe amit írok. Mindenki ezzel a ''csak 480-on megy'' -el jön ne mááár..., pedig ott van az új Everest és az alapján szépen be lehet lőni. Nekem annó a 3000+ -al és 3500+ -al is (két modullal) sikerült DDR566-ig hajtani hibátlanul (persze mondom, több értéket is módosítani kellett a biztonságos működésért, de már leírtam melyik ez a három). Nekem még mindíg 4x256 van a gépben és így is bírja az X2 4400+ 2500 Mhz-et DDR500-on. Azzaz 10x250 hajtom 4xHT full speed/no C&Q. A grafkártya AGP-s Sapphire x1650 és a pixel shader miatt Oblivion IV-hez vettem. 3DMark05-ben alapjáraton 5400-5500 között mozog, de húzom csöppett és így megvan a 6000 pötty. Persze már nem éri meg erre a lapra költeni. Annó nekem megérte mind a proci, mind a grafkártya is. Idén váltok, de a lapot meg úgy a gépet egészében még véletlenül sem fogom eladni :DDD


[Szerkesztve]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2363) Kiscsoki válasza W-Man (#2362) üzenetére


Kiscsoki
tag

Tudom. Próbálgattam is, de nekem az egyik modul hibás volt. Visszavittem boltba, ők is megnézték aszonták tényleg rossz úgyhogy cserélik. Következő héten mentem voln a a memcsiért és addigra megszűnt a bolt. Digitalmind volt. így ottmaradt mindkét HC-m.

(#2364) W-Man válasza Kiscsoki (#2363) üzenetére


W-Man
tag


Nem lehettél valami boldog. Nekem két ismerősöm is van számtekboltos, csak bennük bízom. A magyar kereskedői-morál borzalmas. Még egy árlistát is félve merek csak kérni ha netán betévedek valami nagyker-kiskerbe. Még a Celeron-D -k idejében tapasztaltam a legrosszabbat, de hagyjuk ezt. Az embert ott basszák át 500 Ft-ért akár, ahol csak lehet. Tisztelet a kivételnek persze. Meg ugye én szarok az ÁFA -ra és ezért is jó ha van egy két ismerős arc, aki ezt elnézi neked, különben csak a K betűs rendszámmal kezdődő újgazdagok autóinak további listáját gyarapítod.

Na de leírom megint. Három adat.

tRC= 15/14

tRFC= 18/16

tRRD= 3 ( és az a lényeg !!! )

Ezért nem hajlandó néha 480 mhz fölé kúszni. Az aszinkront el kell felejteni. Szinkronban kell tolni neki mindent. DDR500 -on még 4x256-al is faszán fog működni minden (legalábbis a ''Toledo'' mag esetében ezt bizton merem állítani). Szóval lőd be ezt a három értéket így és toljad neki, meglásd nem lesz kékhalál :) Alapjáraton (SPD) ezek az értékek visszább vannak osztva, de DRR500 -on ezeket is illik módosítani, azaz picit feljebb tornázni és még 2.8 volt sem biztos hogy kell majd a ramnak (azaz elég a 2.7 is). Nekem olyan masszívan megy minden, hogy csak na. Ha ez megvan tolj neki egy Everest bench-et és nézd meg a DDR2 Pentium ''csodák'' mellett hol is foglal helyet. Meg fogsz lepődni :DDD

W-Man

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2365) voison válasza W-Man (#2362) üzenetére


voison
tag

nekem is megy simán a 510en a ram.
viszont a procim megy 3000ren más alaplapban, az enyémben csak 2800on
fölötte nem igazán, pedig leosztottam a ramot és a htt is visszavettem, feszkót
is adtam. mi lehet a gond?

.oO VoisoN Oo.

(#2366) W-Man válasza voison (#2365) üzenetére


W-Man
tag


Most írtam le. De minek annyira túlhajszolni? Mihez? Annyira szerintem semmi nem igényelheti ezt, pláne ha játszol és akkor főleg a grafkártya a lényeg. Vagy 4,5 óra helyett jobb lenne ha simán 4 óra lenne a mondjuk hmm... film digitalizálási idő? :DDD A 2400-2500 szvsz tökéletesen hoz mindent, a többihez meg eleve szűk keresztmetszet az AGP csatoló.

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2367) beci


beci
őstag

Sziasztok.Kérdésem lenne.:)
2db 256mb-os,400mhz-es ram van a gépemben.De everest szerint a valodi órajelem csak 204mhz.Mi lehet a gond?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2368) beci


beci
őstag

[kép]

[kép]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2369) voison válasza beci (#2368) üzenetére


voison
tag

amint látod 409mhzn megy a memod, szal no para.

más:
mit használtok XP x64 alatt fsb állításra?
az uguru nem megy sajna.

.oO VoisoN Oo.

(#2370) beci válasza voison (#2369) üzenetére


beci
őstag

Akkor mi az a 204mhz?
Most frissitettem biost 27-re 24-röl.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#2371) voison válasza beci (#2370) üzenetére


voison
tag

olvass utána a ddr memoknak aztán rájössz.

.oO VoisoN Oo.

(#2372) cor válasza beci (#2370) üzenetére


cor
őstag

a lapod alapbol fölcsal kicsit az fsb-vel,
a ram freki meg az fsb 2x-ese..s ezt a kis ''alaptuningot'' dupláza,ezért nem kerek egész 400a memod



h lehet 27-röl 24re ''frissiteni''? :F
nálam asszem 2-t csal az fsbvel


[Szerkesztve]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2373) cor válasza cor (#2372) üzenetére


cor
őstag

megnéztem nálam is 204 az fsb...

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2374) Dracula válasza Zsadi (#2358) üzenetére


Dracula
senior tag

Hm... ilyen jó az 1950? 2x teljesítmény... :R

Üdv!

(#2375) Zsadi válasza Dracula (#2374) üzenetére


Zsadi
őstag

Jó ám! :)
Ráadásul jön az AGP-s Radeon X1950 XT X, majd utána DX10-es karik is. Csak marad a ez lap még egy ideig..... :)

(#2376) Dracula válasza Zsadi (#2375) üzenetére


Dracula
senior tag

Lesz DX10-es AGP-s kártya???????? :Y

HÚ! Akkor mégiscsak kéne az az X2. :D

Üdv!

(#2377) Zsadi válasza Dracula (#2376) üzenetére


Zsadi
őstag

Volt itt róla egy hír a PH!-n, de már a topikban a cáfolásról is írnak.
Majd meglátjuk. :)

(#2378) old gray


old gray
addikt

hali!

Ez a lap minden téren tudja a tuningot támogatni?
Értem ez alatt egy olyan ''tuning-arzenált'' mint az MSI K8N neo2 platinum.....

Konkrétan a köv. dolgokat tudja támogatni?

- 3700+ san diego @ 2860MHz (11*260) @ 1,45-1,5V
- 2*512/400 @ 520MHz @ 2,7V @ 3-4-4-8
- agp/pci fix arány

Mert ehhez a 2 cucchoz kellene egy av8 deszka....

előre is :R :R :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2379) W-Man válasza old gray (#2378) üzenetére


W-Man
tag


Minden téren tudja a tuningot. Nagyon korrekt deszka szvsz. Az MSI K8N csak extra szolgáltatásokban múlja felül, amire valjuk be őszintén, semmi szüksége senkinek. Szóval csak bátran, adjad neki...

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#2380) old gray válasza W-Man (#2379) üzenetére


old gray
addikt

Értem, szerintem sem tűnik rossz választásnak az Abit. Kínáltak egyet 13k-ért. De milyen tartozékok vannak hozzá gyárilag? )Mert csak doboz, driver, manualt adna hozzá a srác, azaz a 3 leglényegtelenebb dolgot).

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2381) nguru


nguru
tag

Sziasztok!

Nemrég jutottam hozzá 1 ilyen deszkához. Az elöző (nf3-as) elhalálozott.
Kérdés: Tapasztalt e valaki olyan jelenséget, hogy a C'n'Q miatt fagy az xp?
A másik: Postolásnál miért ddr 266-ot ír ki, mikor 200 MHz-n hajtja a memóriát?

(#2382) Kiscsoki válasza nguru (#2381) üzenetére


Kiscsoki
tag

Nálam nem fagy az xp. Se C'n'Q-val se nélküle. Még tuningnál is működik rendesen csak a szorzót ne állítsd el. Nem lehet hogy BIOS-ban átállítottad a memória sebességet 266MHz-re?

(#2383) Kiscsoki válasza nguru (#2381) üzenetére


Kiscsoki
tag

Az Advanced Chipset Features-ben állítsd át By SPD-re és akkor jó lesz.

(#2384) nguru válasza Kiscsoki (#2383) üzenetére


nguru
tag

megpróbálom...THX!

(#2385) ozgid


ozgid
csendes tag

Abit Av8-hoz ( az órás verzió ) kellne nekem mindenféle új driver, de nem talállok! Honann szedjek??
Előre is köszi!

-.=. G . i . D .=.-

(#2386) Kiscsoki válasza ozgid (#2385) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hi!

Ennél újabbakat nem igen találtam.

[link]

(#2387) Dracula


Dracula
senior tag

Hali!

Remélem még nézi valaki!

Szeretnék még utolsó bővítésként egy X2-es procit a lapba! :) 3800+ ra gondoltam, és tuning. Kinek mit megy? Egy tálcás változatot vennék, 30k körül van a boltban.

Üdv!

(#2388) Dracula


Dracula
senior tag

Felraktam a 28-as BIOS-t. :P

Üdv!

(#2389) MaciG


MaciG
addikt

Hi Valaki meg tudná mondani nekem, hogy ennél a lapnál hol kell visszaosztani a ramokat hogy pl ne 400-on hanem 350 -en járjon, mert cpu-t szeretnénk tunigoln és azt hallottam, hogy vissza kell osztani a memót

[Szerkesztve]

BANZAII

(#2390) blac válasza MaciG (#2389) üzenetére


blac
tag

bios chipset DDR 400-->DDR 333

(#2391) MaciG


MaciG
addikt

köszi ,sikerült :)

BANZAII

(#2392) old gray


old gray
addikt

Hali!

Ez egy igen korrekt lap, ahogy olvasgattam. Mennyi a max. CPU sebesség ami beállítható BIOS-ban?

Nincs v.kinek egy ilyen eladó lapja? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2393) cor válasza old gray (#2392) üzenetére


cor
őstag

asszem 400-as fsb-t enged beallitani a bios / :F /,de h tudnae menni is ennyit az passzolom :B

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2394) Kiscsoki válasza old gray (#2392) üzenetére


Kiscsoki
tag

Hát az proci függő. Alapból 200-as fsb-vel megy és onnan lehet feljebb tornázni. Nekem 275-ös fsb körül vége van a lapnak. Nekem pl. 9-es szorzóm van ami alapon ugye 200*9 azaz 1800MHz. Ahol még stabil az 270*9 azaz 2430MHz.

(#2395) Looserke


Looserke
őstag

sziasztok!

olyan problémám lenne, hogy tegnap este óta egyszerűen nem megy a C&Q pedig semmit sem állítottam át, nem nyúltam semmihez...ha restartolok akkor az elején még leveszi a működési feszültséget, de bootnál visszamegy 1.4-re és ott is marad ha beállt a windows.

Próbálkoztam BIOS resettel, kiszedtem az elemet és újra beállítottam mindent, újraraktam az AMD drivert és ellenőriztem az energiabeállításokat, de minden rendben van...eddig ment gyönyörűen a C&Q. AMD3200+om van amit 2500on hajtok de a tuningal együtt is ment eddig. Hiába indítottam alap BIOS beállításokkal, nem kapcsolt be a C&Q...már csak a win újratelepítésével nem próbálkoztam eddig...


esetleg valami ötlet, hogy minek nézzek még utána?

ja és a gép tökéletesen működik egyébként, most is arról írok...kondit nem láttam megfolyva az alaplapon és semmi gyanús golgot nem láttam... :F

(#2396) Looserke


Looserke
őstag

hmm...egy windows újratelepítés megoldotta, de akkor sem tudom mi lehetett a baj... :F

(#2397) cor


cor
őstag

nézi még vki a topicot? :B
szal el akarom kezdeni a tuningot (ideje :B :DDD )
tudom h visszaolvasás meg ilyenek,de még nem huztam amd-t
ami ugy rémlik,a HT szorzot vissza h 1000 alatt legyen...
de ezt a szorzos fsb állitgatást nem vágom...melyik a jobb nagy szorzo kisebb fsb v forditva :F
illl mivel 500ramjaim vannak,akkor az fsb-vel szinkronba haladjak,vagy ''csak'' állitsam be az elején h 500on menjen (majd meg ezt a trr-es beállitásokat átfutom :B )

elöre is kösz

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2398) karmester válasza cor (#2397) üzenetére


karmester
senior tag

A ramokat ne tedd 500-ra, mert ahogy el kezded tolni a proci fsb-t, tolod a ramot is, és így 500 fölé nyomod. Nekem is 500-as memóim vannak, DDR400-ra vannak állítva, az fsb a procinál 250, ami DDR 500-at eredményez... olvasgass vissza a hozzászólásaimban, akkor rájössz, hogyan kell tuningolni... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2399) cor válasza karmester (#2398) üzenetére


cor
őstag

:D
s kb megis merre keressem az alapokat :F :B azert ~2400 hszt atfutni nem keves :B ;]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#2400) Biga123


Biga123
addikt

A C n' Q - hoz kell egy külön proci driver is??
Nem elég csak az alaplapi Drivereket feltenni...
És ha biosban be van kapcsolva a CnQ és a driver meg nincs fenn atól fagyhat a Win??
:F

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.