Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) BoC1ka válasza Lokids (#10450) üzenetére


BoC1ka
senior tag

en inkabb ugy mondanam ha nem adnak akkor elsetalnek.

mas - vettem egy steelcase please v2-t, szeretnem ujraszivacsozni es ujraszovetezni, de istennek nem tudom levenni a steelcase emblemat a hattamlarol. Valaki csinalta mar?

YNWA

(#10452) nanorambo válasza Asrach (#10432) üzenetére


nanorambo
őstag

Emagra x5 öt élőben próbáltam. Nagyon korrekt szék, de nem ennyiért. Ennyit elkerni érte már-már pofátlanság szerintem. :((

Mult ev novembere óta majdnem 100e ft ot drágult. Ez nonszensz. Jövöre lehet herman miller árban fogják tolni...

[ Szerkesztve ]

(#10453) hexameter93


hexameter93
csendes tag

Sziasztok srácok! Munkahelyemre kellene egy jó irodai szék. Cad-Cam-ezek így elég sokat ülök benne a jelenlegi az elég régi, le is ereszt és megöli a derekam. :D Otthon nekem egy Noblechair ICON-om van azt nagyon szeretem de a keretbe nem biztos, hogy belefér küzdés nélkül. :D 80000-120000Ft a keret. Tudnátok nekem pár értelems, használható széket ajánlani? Vidéken lakom így a próbaterem annyira nem opció.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#10454) therealbasst


therealbasst
csendes tag

Hello, újra előjött nálam is a szék probléma, én képek alapján a magasabbik Herman Miller Cosm székekbe vagyok belezúgva, de kipróbálni sajnos még nem volt módom (vidék). Valakinek van esetleg vele tapasztalata?
Illetve nagyon más kategória :B , de az új Ikea SMÖRKULL székről valaki írna pár sort, aki ki tudta próbálni?
Előre is köszönöm!

(#10455) Kbali válasza therealbasst (#10454) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem ez az új ikeás szék 2 hete még nem is volt, legalábbis nem rémlik, hogy láttam volna Soroksáron. Képről kb egy alapszék. Sajna, ami nekem jó lenne az IKEA kínálatából, az nem illik a szobámhoz színben :(

(#10456) csokinick


csokinick
csendes tag

Sziasztok! A haworth oldalán most leértékelés alatt van a Fern típus is. Ti megvennétek látatlanba? Sajnos nincs időm elmenni kipróbálni belátható időn belül és tartok tőle, hogy megbánom ha nem csapok le rá. :F Most egy ~5 éves Jyskes aggesteupot használok de már nagyon csereérett. Átlagos a magasságom és súlyom. Alsóhangon kb 6-8 órákat szoktam ülni, de mostanság már állva is dolgozom.

(#10457) nanorambo


nanorambo
őstag

#10456csokinick

Múlt év decemberében ugyan ennyibe kerültek a haworth székek, csak leértékelés nélkül :D
Munkahelyen van fern, nekem nagyon bejött. Baromi kényelmes és eddig kb az egyetlen olyan szék, aminek olyan az ülőlap része, hogy nem nyom el nekem semmit és jó ülni rajta órákat egyhuzamban. De ugye két verzió van, a lumbar supportos és az anélküli. Lumbarra sokan azt mondják, hogy túl agrasszív. Viszont az egész támla olyan kialakítású, hogy alapból van benne egy kis rész alul, ami az alsó hátat támasztja , csak elég alacsonyan és mivel nem állítható van akiknek ez kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#10458) LLKobe válasza csokinick (#10456) üzenetére


LLKobe
veterán

Bár volt negatív tapasztalat (a kolléga kifogott egy hibás darabot) szerintem veheted, a legminőségibb székek közé tartozik, és hibásat ki lehet fogni bármiből manapság, de cserélik ha ilyen lenne, és azért nem ez az általános.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10459) Lokids válasza nanorambo (#10457) üzenetére


Lokids
addikt

Az hagyján, de nem értem, hogy a feketén kívül az összes többi szín miért drágább.
De a deréktámasz olyan, amit ki kellene próbálni, hogy jó-e nélküle, vagy kell-e.
Én látatlanba vettem és eddig nem bántam meg. De előfordul, hogyha próbálom, akkor olyant veszek amiben van lumbar support.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10460) nanorambo válasza Lokids (#10459) üzenetére


nanorambo
őstag

Mert a Fern fekete verziójában nincs deréktámasz ( de alapból olyan a háttámla kialakítása ha megnézed, hogy maga a háttámla ad valami alsó hát támasztást.). A többi színben viszont van plusz állítható lumbar support, amiatt kerül majdnem egy százassal többe :D
Nálunk irodában a fekete van. Nekem úgy is elég kényelmes volt, de aki nagyon szeretne erős lumbar supportot annak szerintem nem fog bejönni az állítható lumbar support nélküli fern. Pedig tényleg elég jó szék. Maga az ülőlap nálam a herman millereket is veri.

Háttámla és lumbar support tekintetében a haworth zody kb tökéletes. Viszont annak ,eg az ülőlapja volt nekem olyan, hogy 40 perc után elkezdett zsibbadni a combom.

[ Szerkesztve ]

(#10461) tylerszeged


tylerszeged
csendes tag

sziasztok!

széket keresek az alábbi paraméterekkel:
-180cm/100kg/napi 4-5b óra gep elött ülés
-szinben,stilusban: minimalista/sötét/könnyen takarítható
-keret: 120k
+online lehessen rendelni

eddig ikea/markust használtam deréktámasszal, lassan itt az ideje lecserélni

egyre többet fáj a derekam, nyomom nyújtás/henger/masszázs de hátha a székcsere is segitene

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#10462) LLKobe válasza tylerszeged (#10461) üzenetére


LLKobe
veterán

Újonnan ebből a pénzből nem jön ki egy jó szék. Keress egy ilyet jó állapotban használtan.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10463) DelArco


DelArco
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen RIM márkájú székkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata esetleg? Voltam kipróbálni és jónak tűnt illetve a munkahelyen szoktam RIM székben ülni (nem pont ez a típus hanem egy olcsóbb fajta) és az is elég kényelmes arra a pár órára.
[link]
Egy új ebből 230 körül jönne ki ha ebben az összeállításban kérem. (Olcsóbban is ki lehet hozni mert a fejtámla és a fehér szín elég sokat hozzáad az árhoz)

Youth hides the key to salvation

(#10464) tylerszeged válasza LLKobe (#10462) üzenetére


tylerszeged
csendes tag

koszi a tippet :R , hasznaltat semmikepp sem szeretnek, milyen arnal kezdodhet ami szamomra elfogadhato? inkabb teszek hozza es az asztal csere kesobb jon :)

(#10465) LLKobe válasza tylerszeged (#10464) üzenetére


LLKobe
veterán

Én azt mondanám mindenképp próbálj végig egy pár széket, és úgy dönts.
Az Office Plaza elég nagy kínálattal rendelkezik, én bemennék a bemutatótermükbe, és pár órát próbálgatnék. A Unique székek egész tűrhető minőségűek, de bármit is veszel sztem a hálós ülőfelületet kerüld az a biztos.
Szánd rá egyszer az időt, és sokkal jobb döntést tudsz hozni, és meglátod melyik az amelyik személy szerint neked jó.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10466) tylerszeged válasza LLKobe (#10465) üzenetére


tylerszeged
csendes tag

köszi szépen, kinézem neten és elmegyek akkor kiprobálni :R :R

(#10467) LLKobe válasza tylerszeged (#10466) üzenetére


LLKobe
veterán

Nincs mit. Arra figyelj, hogy ha rendesen beállítod a széket kényelmes legyen az ülés benne, a kartámasz kényelmes legyen, lehetőleg minél több irányban állítható, deréktámaszt is magadra tudd rendesen állítani.
Ha a háttámla hálós az nem baj, az ülőfelület legyen szövet.
Kicsit tapizd át / mozgasd meg a széket, érezni fogod hogy lötyög / olcsó érzése van-e, vagy flottul össze van rakva.
Nekem Unique WAU2 székem volt, az jó össze van pakolva, próbáld ki a FAB verziót belőle esetleg.

Én pont olyan magas és nehéz vagyok mint te, a hálós ülőfelületet nem tanácsoljuk az ilyen "olcsóbb" székeknél, mert idővel hajlamos megnyúlni, és olyan mintha egy szatyorba ülnél utána.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10468) gergo5991


gergo5991
őstag

[link]Newtral MagicH-B Pro
erről vélemény emberek? ahogy nézem a keresőt még nem szereplet itt

(#10469) LLKobe válasza gergo5991 (#10468) üzenetére


LLKobe
veterán

Ránézésre mókusvakítás, és még rettentő csúnya is.
De ez csak az én véleményem.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10470) gergo5991 válasza LLKobe (#10469) üzenetére


gergo5991
őstag

már régebb óta keresek székeket, csak ahogy nézem az összesnek a háttámlája domború, ezáltal nyomja előre a vállamat, előre görnyedek akaratom ellenére is.Mivel a mostani székem hátulja ilyen hálós, idővel megnyúlt a háló is, plusz a szék háttámlája mivel domború, görnyedek előre, a hátam közepe a kialakult üléspozíció miatt pedig egyre jobban fáj. Valaki találkozott már ezzel a problémával?

olyasmi lenne a legjobb szerintem, aminek a háttámlája a lapockától kezdve homorú alaku, ezáltal enged egyenesen ülni a székben. Nem mondanám hogy extrém széles hátam van, de olyan mintha egy tojás belsejében ülnék..

(#10471) Rubensito


Rubensito
csendes tag

Sziasztok!

Szék vásárlása előtt állok ezért a vélemények/tapasztalatok segítenének.

100e Ft körül nézelődtem új és használt széket, ami jól állítható, az alábbiak pl. aszinkron mechanikával vannak szerelve. 172 cm, 95 kg, napi 8-10 óra számítógép előtt (munka, tanulás)

Az OfficePlazaban sikerült beleülni az Unique Saga Plus-ba 5 percre.
Az RS bútorba az Antares HUFO-ba is belehuppantam.
És képbe került egy Herman Miller Celle használtan. Tudom hogy ez egy minőségi szék, bár egy kicsit tartok attól, hogy ha valamit javítani kell rajta, akkor az sokba kerül. Pl. a gáz lift amit hirtelen nem is találtam hozzá, csak a mirra-hoz, azt is 70-80 dollár/euro + szállítás áron.

Kérdés?
- Van tapasztalat a fenti székkel? Ha igen, kérlek írd le.
- Van ebben az árkategóriában olyan szék (új vagy használt) amit érdemes még megnézni?
- Van olyan hely, ahonnan a HM-hez érdemes alkatrészt szerezni ha kell, vagy van itt MO-on szerviz, aki foglakozik ezekkel?
- Bármilyen tanács?

Előre is köszi a segítséget!!!
R

(#10472) LLKobe válasza Rubensito (#10471) üzenetére


LLKobe
veterán

Ha ezekből kell választani, szerintem vedd a Unique széket. A másik eléggé noname, és attól függetlenül hogy én használt szék párti vagyok, a Celle ősrégi darab, én inkább kihagynám.

Amúgy gázrugó cserét bármelyik székes boltban megcsinálnak neked, ne gondold túl, nem nagy dolog.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10473) Rubensito válasza LLKobe (#10472) üzenetére


Rubensito
csendes tag

A HM azért került be az opciók közé, mert a képek alapján jó állapotban van.

Hol szokott probléma lenni ezekkel? Lötyög, zörög, kopik valahol?

(#10474) LLKobe válasza Rubensito (#10473) üzenetére


LLKobe
veterán

A gázrugó a leginkább kopó alkatrész, de azt nagyon egyszerű cseréltetni.
Akkor nézd meg személyesen, ha egyben van, nincs kiülve, nem csörög-zörög akkor az is egy opció.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10475) Rubensito válasza LLKobe (#10474) üzenetére


Rubensito
csendes tag

Nem “sima” gázrugó kell bele, hanem ez a fajta bowdenes, amit kölföldön sem lehet kapni, helyettesítő lehet a mirra rugója. A kicserélést megoldom ha kell, csak a beszerezhetőség a kérdés.
Megnézem személyesen …

(#10476) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziasztok!
Széket szeretnék vásárolni max 150.000ft-ig. Csak új jöhet szóba, napi 5-6 óra használatra kellene. Csak szövet és karfával is rendelkezzen.

- magasságom: 186cm
- súlyom: 92kg

Egyenlőre ezzel szemegetek: profim LightUp

(#10477) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!
Írtam már több posztot, hosszú keresgélés után sikerült kiválasztani "A" széket, egy Steelcase Leap v2 refurbished Hollandiából. A versenytársak közül ez rendelkezik legtöbb beállítási lehetőséggel, és elég kényelmes, a hátamat is jól tartja.
Viszont egy fél napos használat után úgy érzem, hogy zsibbad a fenekem, mintha nagyon véhkony lenne a szivacs része. Ilyen problémára sosem gondoltam volna, viszont a neten utánaolvasva elég sokan írják ezt a problémát... Ezennel a tökéletes szék keresést én feladtam. :-)
Lehet hozzá rendelni utángyártott ülőlapot, de elég borsos áron van .
Arra gondoltam, hogy vennék rá egy minőségib, univerzális ülőpárnát. Valaki használ ilyet?

(#10478) Over567 válasza Tv (#10429) üzenetére


Over567
aktív tag

Szia! Végül megvetted? Én is ezzel szemezgetek illetve a Supreme-el Nem tudok dönteni.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#10479) grizlisandor válasza Stehe (#10477) üzenetére


grizlisandor
addikt

Volt cégemnél a elvitték kárpitoshoz az ülő részét a széknek újra kárpitozni, mikor már eltávozott belőle a szivacs.

Új cégnél nekem is valami borzalmas székem volt, 2 nap után szóltam, hogy cseréljük már ki, típusát nem tudom. Csakliztunk egy Mayah Spirit széket, ez egész jó, de meg kellene találni a használati útmutatóját, hogy fixálni tudjam a háttámlát.

(#10480) Stehe válasza grizlisandor (#10479) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszi!

Szivacscserere gondoltam en is, valamilyen profi szivacsos ceg kellene, aki nagyon jo, gyari minosegu szivacsbol tudna kesziteni hozza ulo szivacsot… Kulfoldi forumokon tobben is igy jartak el, de USA szivacsgyarat ajanlottak, az nem nagyon eri meg…

[ Szerkesztve ]

(#10481) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok, ez szerintetek megéri az árát?

https://www.ikea.com/hu/hu/p/hattefjaell-irodai-szek-karfakkal-gunnared-vilagoszoeld-feher-70532953/

Tudnátok ajánlani széket napi 9-10 óra munkára?

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#10482) LLKobe válasza mályva (#10481) üzenetére


LLKobe
veterán

Ennyi ülésre egyik ikeás széket sem ajánljuk.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10483) mályva válasza LLKobe (#10482) üzenetére


mályva
aktív tag

max 100 ig mit ajánlanátok?
Kellene valami :R

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#10484) Kbali válasza mályva (#10481) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én anno pont ezt néztem ki magamnak, képen, videón tök szuper. Beleülve viszont baromi kényelmetlen, ezért sem hoztam el (pedig próbálgattam 10-15 percig állítgatni, de sehogyan sem volt jó nekem).

(#10485) mályva válasza Kbali (#10484) üzenetére


mályva
aktív tag

és mit vettél? 100 ig kellene szék

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#10486) front3r válasza Tv (#10429) üzenetére


front3r
őstag

Én megvettem, mert tönkrement a NobleChairs EPIC székem, igaz már 2017 óta megvolt, de a súlyomnak köszönheti a halálát valószínűsítem, mert 120kg a max teherbírása, és én szerintem azt is meghaladtam néha. Annak elrepedt majd eltört a lába.
Amúgy érdekes, hogy a Craftsman 360-nál drágább ez a szék jelenleg, pedig már elavult több szempontból, na mindegy.

Viszont a Craftsman 360-tól többet várok hosszú távon. Nagy tapasztalataim még nincsenek, mert ez az első napja. A szövet kellemes, de majd ki tudja meddig bírja… főleg a varrások. Bár talán ezt én is meg tudom varrni, nem úgy mint a bőrt.
A fejpárna tetszik, hogy bárhova helyezhető, a deréktámaszt még szoknom kell, ezt állítani nem lehet, majd elvileg a derekamhoz igazodik.

Még az tetszik, hogy nem olyan magas, mint a NC EPIC széke, a legmagasabb pontja az pont megfelelő számomra, de annál alacsonyabbra állítom. Ezt érdemes mindenkinek megnéznie, hogy a magassága megfelelő-e számára, leér-e a lába.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#10487) Kbali válasza mályva (#10485) üzenetére


Kbali
nagyúr

Még semmit :) megy a tipródás, a derekam meg köszöni szépen, hogy nem tudok dönteni. Valszeg egy használt Steelcase lesz a befutó, csak ki kellene már jutnom végre a Multibútorba nap közben, mert elég kretén a nyitvatartásuk és csak ebédidőben tudnék kimenni.

(#10488) subagabor11


subagabor11
újonc

Sziasztok, egy Herman Miller Mirra 2 széket vettem (használtan) de sajnos kényelmetlen, a combom külső oldalát nyomja (a mesh nyomja, nem a keret). 185 cm, 80 kg vagyok.

Mit ajánlotok, milyen irányba érdemes elindulni? Szélesebb (mesh) ülőlap vagy inkább a laposabb, szivacsos ülőlap?

(#10489) LLKobe válasza subagabor11 (#10488) üzenetére


LLKobe
veterán

Ahogy a példa mutatja nincs univerzálisan bevált dolog, van ami kényelmes valakinek, másnak meg nem az. Próbálni kell.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10490) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdv!
A régi szék helyett kellene egy másik. Otthoni felhasználás. Ha van idő, akkor max 1-2 óra egy huzamban. Körbenéztem és ami igazán tetszene az árban sajnos drágák.
Végül egy egyszerűbb székre szűkítettem le a választást. De közben találtam egy másik olcsóbb fajtát is. A kérdés, hogy ezen a szinten lehet e nagy különbség a székek között vagy ezek inkább egy kaptafára készülnek.
Az egyik egy Arozzi Vernazza Soft Fabric lenne kb 105 környékén a másik meg most akciós a Jysk-ben Abildaa Legend 85ért.
Ha van ötlet, vélemény megköszönném......újban gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#10491) Prowler válasza GeriCool (#10490) üzenetére


Prowler
senior tag

Én nemrég vettem Abildaat, eddig nagyon bevált, írtam is róla hosszabban ha rákeresel megtalálod.

Veremivadék Undorkutya

(#10492) GeriCool válasza Prowler (#10491) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszi!

(#10493) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Ha az ember messze lakik a bekötőúttól (értsd vidéki) akkor milyen lehetősége van székek kipróbálására? Konkrétan Miskolc környékén van valami ahol szét lehet nézni, vagy mindenképp Pestre kell menni már mindenért?
Jysk, Mömax stb. kívül tényleg semmit nem találtam.
:F

(#10494) hexameter93


hexameter93
csendes tag

Sziasztok!
https://www.ikea.com/hu/hu/p/markus-irodai-szek-vissle-soetetszuerke-70261150/

https://officeplaza.hu/irodai-szek/forgoszek/ergonomikus/UNIQUE-ERGOTECH-ergonomikus-irodai-szek-krom?fbclid=IwAR1lXUcHYfMRDCGJ0Kv3synaUhLg-qMGD4tI2cYW7SYjCHp7TdA8JBaPf9c

Ti melyiket választanátok a kettő közül?
Esetleg van másik ötletetek?

Kb ebben az árkategóriában kell választanom.

(#10495) LLKobe válasza Jamboo529 (#10493) üzenetére


LLKobe
veterán

Sajnos nem sok :( Max mások tapasztalatára tudsz hagyatkozni, de az sajnos nem univerzális, ami kényelmes az egyiknek, a másiknak lehet hogy pokol.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10496) LLKobe válasza hexameter93 (#10494) üzenetére


LLKobe
veterán

Milyen árkategóriában? Mert az első 80k, a második 180k.
A kettő közt mindenképp az utóbbi.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10497) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!
A fiamnak keresek magas támlájú és minél jobban állítható, kényelmes széket.
Végigjártuk és kipróbáltuk az Ikea, Office Depot, XXL Lutz, Jysk kínálatát.
Legjobban a Jysk Nibe jön be neki, ami a hónap végéig 55 ezer Ft (igaz, alig van az országban). Gondolom ez nem a minőség csúcsa, de az ára manapság vonzó.

Vannak fejtámlával magasított székek, itt a feszes hálós fejtámla ugyan nem rossz design, de kényelmetlen, mert nem állítható és csak előrenyomja a fejet.

Tudtok ajánlani hasonlóan magas támlájú széket, ami minőségibb de nem bitang drága?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#10498) LLKobe válasza cd930 (#10497) üzenetére


LLKobe
veterán

Gondolom ez nem a minőség csúcsa, de az ára manapság vonzó

Igen.

2 kérdés: mi az ami neked nem bitang drága (mi a max keret), illetve hány éves a fiú? Egyrészt súly / magasság nem ártana, illetve abból a szempontból is, hogy menő csilivili gamer szék kell, vagy inkább egy olyan ami minőségi és kényelmes?

Nem tudom ezek beleférnek-e, de ezek nagyon jó minségű, nagyon jól állítható székek:
Herman Miller Mirra, Steelcase Please V2

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10499) cd930 válasza LLKobe (#10498) üzenetére


cd930
aktív tag

15 éves, 175 cm magas pillanatnyilag, 65 kg, tehát nem extrém egyik paramétere sem.
Árban nyilván jobban tetszene a jyskes :)

Amiket küldtél, azok egyébként milyen magas támlájúak?
A legtöbb megtekintett szék itt vérzett el.
A kérdésben csak a kíváncsiság vezérel, annyit nem szánunk rá.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#10500) LLKobe válasza cd930 (#10499) üzenetére


LLKobe
veterán

A Please háttámlája a kifejezetten magasak közé tartozik.
Igazából azért nem erőltetem, mert egy 15 éves srác egy mohás kődarabon is el tud ülni napokig gond nélkül :DDD Igazából vegyél bármit ami kipróbálás után kényelmes, nyilván nagyon nagy minőséget és tartósságot nem érdemes várni tőle, de gondolom most nem is az a fő prioritás.

Ha meg 15 év múlva esetleg elkezdődne a hátfájás, majd költ magának drága székre :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.