Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) LLKobe válasza Kbali (#10099) üzenetére


LLKobe
veterán

Voltam múlt héten náluk, ezek a MIllerek élőben nagyon nem adják, elég elhasználtak (a hálós részük biztosan) - szóval tényleg el kell menni, kipróbálni, mert lehet bármilyen sziper-szuper, ha egy hányadék a kinézete.

Hát ezt sajnálattal hallom, így valóban nem túl jó deal.

Viszont Reply-ból tényleg vannak szép, gyakorlatilag új darabok, nekem is az lesz.

Az egy olcsóbb, de szintén nagyon jó szék. Grat hozzá.

#10100 MmDorian: Én egyik boltban sem jártam, de ha bármelyikből találsz szép darabot, azzal nem jársz rosszul.
Az előző hozzászólás alapján a multibutor-nál nézz megy egy Reply-t is, hátha.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10102) Kbali válasza LLKobe (#10101) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amit még ott elmondtak, hogy ezeknél a székeknél az ülőlap pereme lehet még érdekes, mert nem biztos, hogy mindenkinek kényelmes lesz, lehet, hogy vágja a combot ülés közben.
Szóval tényleg, aki megteheti, menjen el kipróbálni a kinézett széket....

(#10103) LLKobe válasza Kbali (#10102) üzenetére


LLKobe
veterán

Én a 95 kilómmal nem éreztem ilyet az Aeron-ban, de lehet ha valaki 20-30 kilóval nehezebb, már más a helyzet. Így van, ki kell próbálni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10104) szasanyi válasza Kbali (#10099) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért adják olyan áron, hiszen azok drága székek , itt [link] konkrétan horror áruk van ( erre már én is azt mondom, hogy vicc).
Nekem mondjuk ez bejön(ne), de nem kapható nálunk - igaz, esetemben irreleváns az előző árak láttán.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#10105) LLKobe válasza szasanyi (#10104) üzenetére


LLKobe
veterán

Biztos faja az embody, de az ára még szerintem is irreális. Nem hinném hogy annyival jobb mint egy Fern mint amennyivel drágább.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10106) MmDorian


MmDorian
őstag

na meggyüttem. egy mira 1-et hoztam magammal. valoban hasznaltak, de szerintem a celra megfelel. a mira 2-k nekem szinte ujnak tuntek, megis a majdnem 3x-os szorzo miatt nekem nem eri meg.

kicsit nyuzom ezt, meglatjuk mit bir meg, a kovetkezo lehet egy ujabb lesz.

(#10107) LLKobe válasza MmDorian (#10106) üzenetére


LLKobe
veterán

Dobhatnál pár képet, illetve hogy végül hol és mennyiért vetted, jól jönne a többi székkeresőnek :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10108) VásRló válasza MmDorian (#10106) üzenetére


VásRló
tag

Én ma a Mobelkunstban nézegettem a Mirra székeket. Volt olyan, amin az emelő rossz volt már. Összességében nekem kicsik az ülőrészek, kilóg a lábam, kb a felétől nem tart semmit. Én 190 vagyok, szerintem ezek a székek max 180 centiseknek készültek. A mirra 2-t is próbáltam egy másik helyen, a multibutor-nál, ugyanaz a helyzet, de annál az éle is nyomott a lábrésznél.
Gondoltam a Zody-ra, az elvileg mélyebb ülőrésszel van, de nem tudom, hol lehetne próbálni. Vagy most nagyon megtetszett a Steelcase Karman, hátha nagyobb valamivel.

(#10109) LLKobe válasza VásRló (#10108) üzenetére


LLKobe
veterán

A Zody-n állítható az ülésmélység. Viszont többször volt róla szó, hogy a háttámlája nem a legmagasabb, és a magasabb embereknek nyomni szokta a lapockáját alulról.
Én egy Zody-ban ülök, nekem teljesen jó, de én csak 180 vagyok.

A Herman Miller székeken nem állítható az ülésmélység, ezért van belőlük több méret. Te valszeg egy B méretet néztél, az a magasságodhoz tényleg nem valószínű hogy elég, neked egy C-s kéne.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10110) VásRló válasza LLKobe (#10109) üzenetére


VásRló
tag

Lehet. De nem csak az Aeronból van A, B, C?

(#10111) MmDorian válasza LLKobe (#10107) üzenetére


MmDorian
őstag

A Szék.
Megnéztem először ezt, de azért éreztem, hogy van jobb. Aztán megnéztem ezt. Itt azt éreztem, hogy nem olyan rossz A Szék sem. Visszamentem A Székért. Volt 2 újabb Mira is, azok jobbak voltak a feketénél, de nettó 220-at mondtak, szóval úgy voltam vele, hogy jó lesz A Szék.

10db volt belőle, kb. 2-re szűkítettem, a többivel nem tudom mi, de nem stimmelt. A karfát nem lehet állítani, de nagyjából jó helyen van. 182-3 cm, 85 kg vagyok, szerintem bármiben elférek.

[kép] [kép]

(#10112) LLKobe válasza MmDorian (#10111) üzenetére


LLKobe
veterán

Nagyon szép állapotban van. Valszeg 3/4D karfa opciós, és ezen nincs.
De nagyon rendben van ránézésre, ez az ár pedig nagyon is jó amiért vetted.

Grat hozzá, használd sokáig :K

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10113) LLKobe válasza VásRló (#10110) üzenetére


LLKobe
veterán

Igazad van, a Mirra-ból van olyan aminek állítható az ülésmélysége.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10114) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Csak hogy legyen alternatíva; használt Mirra 2 és Aeron van még itt is:
- Ferbox [link]
- Offeco [link]

Posta 15k HUF körül van ha jól láttam.

Érdekességképp itt 340k HUF a vaci új Mirra 2, amihez jár a 12 év gari ugye:
Designcabinet [link]
Van itt is használt, de vadászni kell, mert most per pillanat csak egy Aeron van [link]

Egyébként még itt érdemes végigkattingatni az EU-s országokat hátha van valami sale valamelyik forgalmazónál [link]

(#10115) csgabee


csgabee
tag

Szaisztok!
Van valakinek Meetion CHR25 széke?Vélemény róla?
Abból gondolom,hogy nem lehet rossz, mert 150 kg -os a terhelhetősége. 2 év gar+23 kg maga a szék.Napi 1-2 órát vagyok csak a gép előtt.
183cm vagyok,és 110kg.

Esetleg Ti mit ajánlanátok 70.000Ft alatt?

(#10116) VásRló válasza rAY.BAN (#10114) üzenetére


VásRló
tag

Jó találatok.
Az osztrák boltjukban (de francia is) 1100 euro körül van újonnan az Aeron alapverzió.
[LINK]

(#10117) VásRló válasza csgabee (#10115) üzenetére


VásRló
tag

Napi 1-2 órát? És a többi 22-23 órában mégis hol vagy? :D

(#10118) csgabee válasza VásRló (#10117) üzenetére


csgabee
tag

szia VásRló!

Munka után szoktam gépezni,de más tevékenységeim is vannak. Éjjel pedíg alszom.Gondolom Te sem gépezel napi 20 órákat. Viszont nagyon köszönöm a segítséged!

(#10119) rAY.BAN válasza VásRló (#10116) üzenetére


rAY.BAN
tag

Maga a HM nem szállít sajna Magyarországra ahogy láttam, viszont több forgalmazó igen.

(#10120) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok erről a székről mit gondoltok?
. [link]

Jelenleg 6 éve használok egy NATEC Genesis Nitro 550 - [link] et de nem jött be, kicsi és kényelmetlen volt, a fenti szék mintha nagyobb lenne, fontos hogy textil legyen mert bőr mindig kireped.

Napi 5-6 órát ülök benne, 172cm a magasságom.

(#10121) Lokids válasza demmer123 (#10120) üzenetére


Lokids
addikt

Szóval vettél egy széket és nem jött be és most venni akarsz egy nagyon hasonlót...
Csak szerintem furcsa ez?
Ha mindenképp gamer széket akarsz olcsón, akkor vedd a pár hsz-el fentebb említett Yiskest 85K-ért.

Értem, hogy véges a keret, de az ilyen noname 50K-s "gamer" székek nem fogják 1-2 évnél tovább bírni (ne felejtsd, hogy 6 éve ez volt a 25-30K-s kategória).

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10122) bazsee42


bazsee42
csendes tag

Sziasztok! Ha valaki Haworth székben gondolkodik, akkor elindultak a Black Friday akciók a nemzetközi webshopjukban. :) [link]

(#10123) LLKobe válasza bazsee42 (#10122) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi az infót!

Azért az nem rossz ár :Y

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10124) Lokids válasza LLKobe (#10123) üzenetére


Lokids
addikt

Mihez képest. A 250K-s árat nehéz überelni. annyiért nagyon megérte.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10125) LLKobe válasza Lokids (#10124) üzenetére


LLKobe
veterán

Én 350re emlékeztem😀 Akkor csak tűrhető :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10126) WOLF1stein válasza LLKobe (#10123) üzenetére


WOLF1stein
tag

Igen, ez szépni szép :), de lumbar support csak optional. Ami még egy százas lehet tippre.

Még így is fényévre van a pár hónapja ~2000 €-s ajánlattól, amit egy kimaxolt Fernre kaptam.

A nagy embereket a szerénység teszi még nagyobbá. Ezért vagyok én is az.

(#10127) demmer123 válasza Lokids (#10121) üzenetére


demmer123
őstag

Sajnos ez a szék nem jó az én méretemhez, néztem yt videókat erről a székről, és ezt írják

"this chair is not for small people so im 175 centimeters high and when it's at its lowest pisition i can barely reach the ground with my feet so if you are any shorter than 175 this chair is not going to be that is not going to be that comfortable for you the seat is also pretty flat so you can put your feet up unlike many other gaming chairs"

én pont 172cm vagyok így a talajt nem érem el a lábammal legkisebb magasságba sem.

(#10129) Kbali válasza power750z (#10128) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezek közül mégiscsak egyedül a legdrágább tűnik biztatónak.
Az impalásnak a leírása sem stimmel, mert képről az nem egy mesh hálós szék, állíthatóságról semmi.
Lutz felejtős, végigültem az összeset, amit végül elhoztam azt fél év múlva visszavetettem velük, annyira pocsék lett (elsőre pedig kényelmes volt).
Sonic: gamer jellegű, nem napi nyolc órára való
Mulberry: biztató lenne, ha nem szövet lenne a karfa és normálisan állítható lenne. Képről az ülőlap szivacsa sem túl biztató.
Ha van lehetőséged, akkor mondjuk menj el az Impalába és próbálgass (onnan egy köpés a Lutz és a sokat emlegetett Multibútor sincs túl messze)

[ Szerkesztve ]

(#10130) LLKobe válasza power750z (#10128) üzenetére


LLKobe
veterán

Ezek közül a WAU, de semmiképp ne a mesht, hanem a fab verziót.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10131) MmDorian válasza MmDorian (#10111) üzenetére


MmDorian
őstag

Egy kis kiegészítő: A Mira 1 mellé néztem asztalt is. Jysk-ben találtam 160x80 elektromosan 120 centiig emelhető asztalt. Ülő magasságban rángathatom bárhogy, meg sem mozdul. Amikor fel van emelve 100-110 centire, akkor azért érezhető a flex. Utolsó darab volt, 140 körülről 85-re leértékelve. Kocsiba épp, hogy befért, de hazahoztam és kényelmesebb a setupom, mint eddig valaha, kevesebbért, mint egy használt Mira 2.

Szóval bátran nézzétek a jóáras 10 éves székeket, ha elég szar a baseline, ez is megváltás lesz. :DDD

(#10132) demmer123


demmer123
őstag

Ikea Markus szék mennyire ajánlott az én mereteimhez képest?

172cm vagyok és 65-66kg.

(#10133) LLKobe válasza demmer123 (#10132) üzenetére


LLKobe
veterán

Méreteidnek megfelel, de az egy nagyon alap szék, csodát ne várj tőle. Ha minimális különbséggel tudsz venni egy használt Mirra1-et, nem kérdés melyiket válaszd.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10134) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Székvásárlás előtt állok, a jelenlegi székeim teljesen rottyosak már, nagyon kevés idő után fáj bennük a derekam, meg kb. mindenem is. 189 cm, 85 kg vagyok 10+ óra simán bemegy egy nap a gép előtt. Követem a fórumot, a Fern-el szemezek már egy ideje, de kipróbálás nélkül(vidéki vagyok) azért necc 300+ot kiadni érte.(bár ha 250 körülre lemenne az ára, lehet nem haboznék...szép álom). Jövő héten feljutok a fővárosba, esetleg a Multibútorbol (vagy máshonnan) tudtok valamit ajánlani Nekem? Fontos lenne az is, hogy a könyökrész jó puha legyen, mert a könyökeim is fájnak ha kemény a támasz alatta...(erre van amúgy valami szivacs esetleg, amit külön lehet kapni, és rárakni kb. bármilyen székre?). Ja és a slusszpoén, hogy kellene egy itthonra, egy meg a melóhelyre, mert az a szék is takony, 4 év alatt a harmadikat nyüstölöm, de ugyanolyan szar volt mind. Költséghatékonyság a fő szempont, meg legyen strapabíró ha ez így egy mondatban megfér egymás mellett. Bocs a wall of text-ért, köszi előre is a tanácsot! :R

(#10135) Tense


Tense
őstag

Valakinek vélemény erről a székről? [link]
Sajnos a 3 éve vásárolt doom székem ülőfelülete lekopott, csak ha valaki ilyet akar vásárolni, olyan 2 éves korára kopott le, 1 év garira vettem még anno. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10136) demmer123 válasza LLKobe (#10133) üzenetére


demmer123
őstag

Az a baj Markus székkel hogy karfa nem állítható így nekem az offos. Mirra1 meg sehol nem találtam.

Ilyen Arozzi inizio 60-ezerert se jó választás ugye? Gondolom ugyan olyan mint a nitro 550 székem..

(#10137) LLKobe válasza demmer123 (#10136) üzenetére


LLKobe
veterán

Így van, nem állítható, ezért írtam hogy ez egy nagyon alap szék.
Kérdezd meg MmDorian kollégát, ő most vett nagyon szép Mirra 1-et valami 80k körül ha jól emlékszem.
Csak pár hsz. - t olvass vissza.

Ezek az 50-60k-s gamer székek mind egyformák, nagyrészt szarok és nem tartósak, de legalább "olcsók".
Mondjuk szerintem egy jól elköltött 80-100k szerintem olcsóbb mint az ablakon kidobott 50-60k. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10138) LLKobe válasza Tense (#10135) üzenetére


LLKobe
veterán

Engem már sokszor köpködtek itt hogy lehúzom a gamer székeket, de wzért én pénzt nem adnék.
90k körül kis utánajárással már jó széket is lehet venni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10139) Mukucs válasza LLKobe (#10138) üzenetére


Mukucs
senior tag

90k körül használtan?

(#10140) Egon válasza Tense (#10135) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem csak neked.
Azt kellene megérteni, hogy széket nem veszünk kipróbálás nélkül. Lehetnek vélemények a tartósságról, bár azt gondolom hogy ezek erősen súly- és ülésmódfüggők (ha valaki ugrál a széken, nyilván előbb tönkremegy), de alapból arról, hogy egy szék "jó" vagy "rossz", senki nem tud felelősségteljesen nyilatkozni - max. arról, hogy az jó (vagy rossz) neki...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10141) Lokids válasza Tense (#10135) üzenetére


Lokids
addikt

Az, hogy valószínűleg kb addig bírja majd, mint a Noblechair. Szövetet írnak, de a képen a szék fele műbőr.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10142) Lokids válasza Shadowduet (#10134) üzenetére


Lokids
addikt

Ha költséghatékony akarsz lenni vegyél valami használt HM/Steelcase széket.
Ha új kell, a Fern egy jó szék, de előbb ülj bele. Én vakon berendeltem, és mázlim volt, hogy jó a szék.
De Zody most van 250K-ért újonnan, ami szintén egy jó szék.
Amúgy van az Emagra X5 irodai szék. Ez is jó. Anno kipróbálásra volt is nálam, de végül egy másik szék mellett döntöttem. Bár az ára majd majdnem 100K-val több, mint akkor. De mint irodaszék jó. 5 év gari van rá.
De bármi is legyen PRÓBÁLD KI előtte. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10143) fadam91 válasza bazsee42 (#10122) üzenetére


fadam91
kezdő

Ez már az? Reméltem, hogy black friday alkalmával előhuzakodnak valami nagyobb akcióval.
Amúgy az komoly, hogy az összes negatív review-t rendszeresen törlik a Fern alól :D

(#10144) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Egy szolgálati közlemény; ha valaki Haworth Fern-t vesz, akkor az nézze át rendesen mikor megérkezett, mert elég sok összeszerelési/gyártási hibáról lehet olvasni.
Ezzel nekem is van személyes tapasztalatom, mert amit én kaptam annak a karfa tartója volt törött, így maga a karfa hangosan recsegett/ropogott.

Pár példa:
- Amazon.de: [link]
- BTODtv videókban többször mondták, hogy náluk is volt már karfa törött szék
- Random review, ugyancsak karfa problémákról: [link]
- Szinkró zaj: [link]
- Forward tilt törött: [link]
- Ülőlap állítás törött: [link]
- Háttamla gondok: [link]
Ha még érdekel valaki több, akkor google "haworth fern broken reddit"

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne vegyetek ilyen, mert igenis jó szék - a karfát leszámítva, ami eléggé gagyi; nagyon vékonyak a tartóelemek ezért instabil, illetve maga a teteje bármiféle hozzáéréstől elállítódik. A gond nálam főleg a supporttal volt, hogy még 30 napon belül is nagyon nehézkes volt egyáltalán őket elérni, nemhogy javítást kicsikarni belőlük. Én 3 hét után feladtam és refundoltattam az egészet.

(#10145) LLKobe válasza Mukucs (#10139) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen. Egy hsz.-el előbb írtam egy példát.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10146) Shadowduet válasza Lokids (#10142) üzenetére


Shadowduet
tag

Köszönöm a válaszod!
Ahogy nézem multibútornál van többféle Steelcase Reply, mindenképp megnézem azokat, magasságomhoz jó lesz? Van egy Mirra2 is, de az hálós, nyúlás miatt olvastam itt, hogy nem feltétlen érdemes venni ilyen megoldású széket. A Fern-t kipróbálom a Graphisoft Parkba, kell oda időpont? :R

[ Szerkesztve ]

(#10147) LLKobe válasza Shadowduet (#10146) üzenetére


LLKobe
veterán

A nagy gyártók mesh megoldásaival semmi baj nincs (HM, Haworth, Steelcase).
Egy bizonyos székről volt szó (wau) , illetve az olcsó / noname, gyártók mesh-eit érdemes kerülni.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10148) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok!

Szék vásárlás előtt állok, Herman Miller Mirra 2 a kiszemelt használtan.
Jelenleg Multibútornál találtam csak, volt esetleg valaki megnézni élőben mennyire leharcoltak?
[link]

Én vagyok M3nyus!

(#10149) LLKobe válasza M3nyus (#10148) üzenetére


LLKobe
veterán

Volt már ilyen meg olyan vélemény is, jobb ha bemész és megnézed szerinted milyen.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10150) M3nyus válasza LLKobe (#10149) üzenetére


M3nyus
aktív tag

Van esetleg valami külföldi bevált oldal ahol érdemes még nézelődni?

Én vagyok M3nyus!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.