Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Faterkam válasza Adam0717 (#7499) üzenetére


Faterkam
addikt

Na, nekem mi jutott? SCPH-35xxx :DDD

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#7502) Tex Murphy válasza Adam0717 (#7498) üzenetére


Tex Murphy
tag

Sony Playstation 2 European Automobile Color Collection. Így hívták a limitált szériás konzolokat . 3 régió, minden régióban (PAL, NTSC U, JAP) 666 darab számozott példány 5 színben. Sárga, fehér, kék, piros, szürke.
Sakura csak japánban volt elérhető. Halvány cseresznye színű. Ez a legköltséghatékonyabban beszerezhető mind közül, 100 pénzért már kis szerencsével patent/full dobozost is ki lehet fogni. A számozott kollekcióból egy 10/10-es dobozos darab 300 körül van.... De az élmény...

[ Szerkesztve ]

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7503) taki01


taki01
őstag

Sikerült vegyek egy Logitech Driving Force GT kormányt.
Kipróbáltam a F1 06-tal, Colin McRae Rally 2005-el és a Gran Turismo 4-el. Mijdegyikkel jól működött, csak egy kiegészítéssel, hogy GT4-ben player-khez van rendelve az usb portok. Ezért a FAT gépen a felső usb portba kell dugni, mert az a player1-é.

(#7504) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

FreeMcboot-os PAL gépen futnak az eredeti NTSC játékok?
Valaki próbálta már?

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7505) arty válasza Tex Murphy (#7504) üzenetére


arty
veterán

nem
mechapwn a hack ami keresel a gepedre ;)
arra figyelj oda, h backupot jol rakd el, ill. h mire is állítod át a géped!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7506) Tex Murphy válasza arty (#7505) üzenetére


Tex Murphy
tag

:R Meglesem.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7507) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Ravasz kérdés. Nincs meg valakinek a Cyberwar PS1 játék eredetiben?
Köszi.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7508) Kucsifrutin válasza --HARDCORE-- (#7473) üzenetére


Kucsifrutin
újonc

Én vettem még ősszel egy FAT PS1-et. Sajnos rövid úton elkezdtek akadozni a videók, szóval félve szétkaptam, kiszedtem az olvasófejet és lekapartam a mozgó részekről a régi zsírt, aztán lítiumos zsírral bekentem a sínt, amin mozog a fej, meg a fogaskerekeket. Azóta szépen teszi a dolgát. :) Lehet, hogy épp ez a megoldás.

(#7509) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Ilyen cucc volt már valakinek a keze alatt? Jópofának tűnik.
nyko

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7510) arty válasza ρσгτσ (#7509) üzenetére


arty
veterán

most vateráztad? :)

néztem én is, de azon túl, hogy érdekesség és egyedi dizájn.... kb a használhatatlanság csimborasszójának tűnik :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7511) ρσгτσ válasza arty (#7510) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Neeeem, egyelőre csak néztem. :D Láttam ott is, de külföldön vannak bontatlan darabok is.

Amúgy az...beteg vagyok, ha PS2 -ről van szó. Minden hülyeség tetszik. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7512) szpal17


szpal17
őstag

Sokáig kerestem tv-t, amire tudok kötni 2-3 régebbi konzolt. Jelen esetben PS1-PS2..av bemeneten keresztül.
Mivel ilyet készüléket gyakorlatilag már nem gyártanak, régi tv-t már nem szeretnék nézni, ezért alternatív megoldást kerestem. 1500ft-ért szereztem egy ilyet:
AV elosztó, külső táp nem kell neki. Szépen teszi a dolgát. Nem kell kötögetni a konzolokat. :)

(#7513) Adam0717 válasza Adam0717 (#7498) üzenetére


Adam0717
csendes tag

Szerintem nekem is orvosra lenne szükségem. A napokban szereztem 2x Slim PS2-t. Egy 70004-essel (gyári dobozzal, illetve tartozékokkal, valami Singstar bundle), illetve egy 79004essel lett gazdagabb PS2 gyűjteményem. Mostmár tényleg azt mondom, ennyi volt. :))

My in-use PlayStation® consoles (34 in total): PlayStation® SCPH-1002: FreePSXBoot | PlayStation®2 SCPH-39004: FMCB 1.8 - OPL + ESR - 250 GB IDE HDD, SCPH-75004 Silver: Matrix Infinity FW 1.93 | PlayStation®3 CECHH04#1: OFW, CECHH04#2: CFW 4.90 Evilnat | PlayStation®Portable PSP-1004: CFW

(#7514) perge666 válasza Adam0717 (#7513) üzenetére


perge666
veterán

Nekem is van ithon annyi gépem meg tartozékom,játékom hogy mostmár adni kellene el belőle. :))
PS1-es cucc még több van….. :DDD

(#7515) arty válasza szpal17 (#7512) üzenetére


arty
veterán

sosem fogom megérteni, emberek hogy bírják elviselni bármilyen konzol kompozit (sárga rca) képét..... még CRT-n se, de lapostévén egyenesen förtelem (és az iszonyat imput lag már csak a hab a tortán, amit a 480i de-interlacelése okot)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7516) taki01 válasza arty (#7515) üzenetére


taki01
őstag

Nekem a PS1 eredeti RF kábellel van rá kötve egy Sony CRT-re és így garantált az élsimítás. :)
A PS2 már eredeti scarttal van bekötve és nagyon meglátszik a rca és a scart közötti képminőség különbség.

(#7517) szpal17 válasza arty (#7515) üzenetére


szpal17
őstag

Régi cuccokhoz régi tv kell...de erre nincs lehetőség.
Ha elég távolról nézed, akkor egész tűrhetőek. :DDD PS2 jóval szebb még így is, mint a PS1. Részemről még játszható kategória.

(#7518) ρσгτσ válasza szpal17 (#7517) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem ő elsősorban a TV és a PS összekötésére gondolt. Még ha nem is megyünk el drágább megoldásokig, pl. komponens kábel kompozit helyett közvetlenül a TV -re.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7519) arty válasza taki01 (#7516) üzenetére


arty
veterán

az gyilkos lehet :D nem a pixelesség, az aliasing a gond, hanem hogy egyik szín folyik a másikba, vibrálnak, ciceregnek, ill RF-nél a mindenféle színes artifactok is szennyezik a képet. a ps2 scartja jó a ps1-hez is (nyilván tudod), de ha a pixelesség zavar, gondolom nem fogsz variálni :D

#7517 szpal17 ezt abszolut értem, hogy nem fér el egy böhöm crt, de ahogy ρσгτσ írja: scart rgb vagy komponens lényegesen jobb képet ad, pláne ha valami 480p-ben kerül a lapostévére, a kép késése is nagyot csökkenhet! (és ahogy takinak írom: kompoziton borzalom képhibák vannak, nem csak az elmosottság a gond - de az IS :) )

טוויטר \ ECU Professor 🏴‍☠️ בטוויטר: "Now let's just run the same PS1  video signals (composite, s-video, and RGB/YPbPr) through the RetroTINK  2X-Pro on its own for 480p output (as opposed to
kompozit vs svideo vs rgb

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7520) szpal17 válasza arty (#7519) üzenetére


szpal17
őstag

Köszi a tanácsokat! :R
Lehet megnézem mit lehet ebben a felállásban kihozni belőle.

(#7521) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!
Elővettem kb.13 év után a ps2-öt de elkenődtem mert nem viszi a játékokat,még a ps1-es demo lemezt se.
A ps2 gyári doát és demot viszi.
Az a baj,hogy el is felejtettem,hogy müxik,de ha jól emlékszem tálca ki,reset és mennie kéne a ps2-nek,a ps1 meg kikapcs és nyomvatartani a bekapcsot,amig a kék pontok meg nem jelennek.
Áltában nem megy tönkre a fej,mert régen jó volt.

(#7522) perge666 válasza TIT (#7521) üzenetére


perge666
veterán

Szerintem csak poros a fej,alkoholos vattával tisztítsd meg.

(#7523) TIT válasza perge666 (#7522) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
A fat van,az meg bonyolultabb,inkább majd elviszem egy szakihoz,mondjuk dobozban volt 10 évig,de lehet előtte bekoszolódott.

(#7524) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Ez már tényleg fat. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7525) Tex Murphy válasza ρσгτσ (#7524) üzenetére


Tex Murphy
tag

Ez nagyon állat :C

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7526) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Warcraft II. mennyire esetlen PS -en? Azt láttam hogy más a játék kezelése/felülete a kontroller miatt, de van aki rossznak, van aki tök jónak írja le. Illetve mennyire sikerült jól a port?

Későbbi konzolokra a Commandos 2 -t sem érzem annyira jó portnak. Ami bár más jellegű, de ott is fontos lenne az egér. Na meg a későbbi C&C Tiberium Wars sem volt az igazi.

Nem használok PC -t, és nem is nagyon szeretnék. Régi nagy kedvenc, de ha nem túl jó, akkor kihagyom. Annyira azért nem fontos.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7527) Guitar14 válasza ρσгτσ (#7526) üzenetére


Guitar14
senior tag

Neba... kijött PS1-re? Na ez nekem új.
Nekem is nagy kedvenc stratégiában, egy régi Win 3.1-es IBM Thinkpadon játszottam sokat vele trackpoint használatával amikor kezdődött nekem a retrozás. :DDD

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7528) ρσгτσ válasza Guitar14 (#7527) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen. Itthon mondjuk ritkább, de hozzá lehet jutni. Kintről talán kedvezőbb áron megy jó állapotban. Csak körül kell nézni, meg persze nem mindegy kitől veszed.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7529) Tex Murphy válasza ρσгτσ (#7526) üzenetére


Tex Murphy
tag

Én az első 2 pályát játszottam PS1-en kontrollerrel....
Kicsit fura, kicsit nehézkes, de megszokható.
Jópofa, mondjuk így..
Későbbi pályákon lehet, kínszenvedés, ahol fontos a gyors/pontos irányítás.
Próbáld ki PS minin pendrive-val.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7530) ρσгτσ válasza Tex Murphy (#7529) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pont ez jutott eszembe. Nekem anno úgy pörgött a kezem az egérrel, hogy a szemem nem tudta követni. :D Meg ugye a különböző csapatok kijelölése sem az igazi egér nélkül, ha gyorsan kell csinálni. Mert azért én osztottam őket több irányba/-ból.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7531) taki01 válasza ρσгτσ (#7530) üzenetére


taki01
őstag

Vegyél a PS1-hez egy egeret és meg van oldva a probléma :)

(#7532) ρσгτσ válasza taki01 (#7531) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem ennél nincs támogatás, mert maga a játék felülete is más, mint a PC verzió. Nem mentem még bele teljesen, de majd utánanézek.

Egyébként PS2 -ről akarom tolni. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7533) taki01


taki01
őstag

Megcsináltam a streaming setupom a legolcsóbb kína cuccokból :D.
Egy SCART to HDMI használok a PS2-es video és hang digitalizálásához. (Eredeti Playstation scart kábellel használtam)
Ezt a capture card-t használom. Nem volt túl drága és tud 1080p 60fps-t.
Ilyen lett az eredmény. (SCART to HDMI átalakító rárak egy ilyen CRT TV effektet valamiért)

(#7534) Guitar14 válasza taki01 (#7533) üzenetére


Guitar14
senior tag

Hát ez nagyon király! Köszi, hogy leírtad. :D Már gondolkoztam ilyenen csak mindig lemondtam róla a capture card árak miatt mert mondom sosem streamelek max havernak ha valamire kíváncsi újabb konzolon de valamiket néha felvennék. Ezen így erősen elgondolkozom.
PS2 komponensen megy nálam de az Xbox classicot, 360-at, Gamecube-ot HDMIn használom digitális jellel így be tudnám őket fogni vele és jobb lenne a minőség mint egy scart to hdmi-nél.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7535) taki01 válasza Guitar14 (#7534) üzenetére


taki01
őstag

A következő befektetés lehet, hogy egy komponens hdmi átalakító.(bár lehet így már elveszik a retro hatás :) ) Csak kérdés, hogy a capture card kezeli-e a 567i vagy a 480p-t. Ez még nem próbáltam, csak a 720p-t és 1080p-t.

[ Szerkesztve ]

(#7536) Guitar14 válasza taki01 (#7535) üzenetére


Guitar14
senior tag

Csak támogatja, leírását olvasgattam és ott nincs minimum megadva csak az, hogy "the highest input can support 4K"
Ha esetleg majd kipróbálnád vele a 480-at és 576-ot akkor megkérhetem, hogy írsz ide? :D

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7537) taki01 válasza Guitar14 (#7536) üzenetére


taki01
őstag

Persze megírom.

(#7538) taki01


taki01
őstag

Ha valaki érdekel akkor tudok majd csinálni a OPL NBD szeveres cuccról videot és/vagy leírást, hogyan lehet működésre bírni Windows alól.

[ Szerkesztve ]

(#7539) winhate válasza taki01 (#7535) üzenetére


winhate
őstag

Nemreg szereztem be egy hdd s asztali dvd recordert, van rajta hdmi kimenet.
Esetleg probalj ki egy ilyet ha mas nem videojel atalakitasra tokeletes.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#7540) taki01 válasza Guitar14 (#7536) üzenetére


taki01
őstag

Szia, kipróbáltam a 480i és 576i nem támogatja, de ha PS4 recovery mode 480p-s jelét küldöm be akkor azt simán feldolgozza. Szerintem csak progressive scan-t támogatja a capture card.

(#7541) Guitar14 válasza taki01 (#7540) üzenetére


Guitar14
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a visszajelzésed és, hogy rápróbáltál!
:R
Ha 480p-t viszi az már nekem jó mert tudom állítani a konzolokat amivel használnám forced 480/576p-re.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7542) taki01 válasza Guitar14 (#7541) üzenetére


taki01
őstag

Ps2 to HDMI-vel próbáltam, úgyhogy rá kényszerítettem a 1080i-t, amit felismert 1920x540p-nek.
Ilyen lett az eredmény: [link]

(#7543) semetka


semetka
őstag

Sziasztok! Hibás Ps2-vel foglalkozik valaki? El akartam passzolni de dobozból kivéve nem kapcsol be. 70004-es, patika állapotban, dobozában , tartozékokkal.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#7544) arty válasza semetka (#7543) üzenetére


arty
veterán

gép maga 1-2-3 ezerért elmegy talán így is... javíttatás drága lehet és a végén lehet 8-10 ezerért tudod csak eladni, szal alig-alig lennél előrébb :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7545) semetka válasza arty (#7544) üzenetére


semetka
őstag

Igen elképzelhető hogy nem olcsó a javítás de akinek így is kellene odaadom egy megbeszélt összegért. Táp tuti jó, 1 gyári joy, összes kábel , eredeti dobozában és a burkolata is mint az új , még a védő fólia is rajta van. Nem tudom mi történt vele, 10 éve dobozban van , miután váltottam ps3-ra.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#7546) Tex Murphy válasza semetka (#7545) üzenetére


Tex Murphy
tag

Küldtem PŰ-t.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7547) taki01


taki01
őstag

Ha valaki szeretne élvezhetően játszani 4K tv-n akkor ajánlom, hogy az OPL-ben állítsa GSM menüpontban a felbontást 1080i-re. Kipróbáltam így a játékokat és sokkal szebben néznek ki. Van ez a PS2 to HDMI kis kütyü, ez tud 1080i-t, mivel komponens jelet alakítja át a HDMI-re.

(#7548) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy adott egy PS2 FAT SCP 5000 szériás gép és van hozzá nekünk egy Softmode kártyánk hozzá. Az internet segítségével USB-re feltettem PS1 és PS2 játékokat. A PS1-s játékokat VCD-re konvertáltam, felraktam az USB-re egy progit amivel PS1-s játékokat elindítja a PS2 és a következő gondok jöttek elő...

Bármit csinálok, a FMCB fast reset esetén befagy. (Kikapcs és visszakapcs oldja csak meg)

Nem tudom, hogy én vagyok szerencsétlen, de Pendrive esetén a PS2-s játékok nagyon nem akarnak bejönni. A debug led bekapcsolva, és sokszor a zöldnél vagy a narancssárga képnél megáll. Egyedül a Spyro Heroes Tail volt az, ami elindult. A BLACK és a Gran Turismo 3 A-Spec egyáltalán nem akart elindulni...

A PS1 játékok terén sok szerencsém volt. Kula World sokszor elindul, de egyszer gondol egyet és befagy. :D (sok sok pálya után) Spyro 1 elindul, CTR is elindul, a Sheep Dog N Wolf meg gyatra. Főleg az átvezetőknél úgy laggol mint a tejbeszarás...

Szóval, igazából hatalmasat csalódtam. Volt régebben chippeltetett PS2, az messze jobb volt...

Azt tudom, hogy a PS2-knek USB 1.1-s csatijuk van! Emiatt lenne ilyen halott az egész??

Mennyivel lenne jobb egy HDD Adapter? A gond csak az, sehol sem találok... :( Hardverapro-n sem találni... :(
Ha lenne benne HDD Adapter, akkor mennének a játékok? Csak attól félek, hogy ha be is ruháznák egy ilyenbe, hatalmasat csalódnék...
Az USB miatt, leginkább...

Egy utolsó probléma, amit nem értek... Az OPL valamiért csak a MEMCARD SLOT1-ben jelenik meg. Pedig az FMCB configban beraktam mc?:-ra. De még mc1:ra is... (ami mem slot 2-nek felel meg) Pedig nem vagyok hülye...

Bocsánat, ha esetleg nem ide tartozik! Legyen szép napotok!

Amit keresek! Segítséget, HDD Adapter, Joystick

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#7549) Viktor77 válasza magmakocka (#7548) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

(Nincs közöm a hirdetéshez.)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7550) perge666 válasza magmakocka (#7548) üzenetére


perge666
veterán

Szia.
Az USB 1.1 lesz a ludas. :K

Nekem utángyártott Network Adapterem van lan csatlakozó nélkül,viszont ez már Sata HDD-t fogad. Wishröl rendeltem még tavaly valami 4-5 ezerért szállítással együtt,és a játékok nagyon gyorsan betöltenek,a videók folyamatosak,semmi szaggatás vagy fagyás.

Network Adapterbe nem fogsz csalódni,főleg egy eredetibe amit előttem ajánlottak!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.