Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) perge666


perge666
veterán

A szalagszakadt PS1 sem hagyott nyugodni,szétszereltem,megnéztem hogy milyen lézer kellene bele,rákerestem de újanon 15000ft-ba jönne ki legolcsóbban Ebayt leszámítva. ( onnan nem tudok rendelni )

Valakinek esetleg nincs olcsóbban KSM 440aem olvasófej egysége?

(#7802) perge666 válasza perge666 (#7801) üzenetére


perge666
veterán

Na ismerősöm rendelt nekem egyet,benne lesz 8000ft-ba mire ideér.
Tudom ennyiért már kapok komplett gépet,de bosszant hogy itt van a szekrényben és nem működik. :(
Van egy másik tökéletes PS1-em és egy szintén jó PS One is.
Ez a beteg ha meggyógyul,lehet meghirdetem majd egy pakkba.

Bár olvastam olyat is hogy az új fej nem működött,remélem itt nem lesz ilyen probléma....

(#7803) arty válasza perge666 (#7800) üzenetére


arty
veterán

amit még meg lehetne próbálni, "ingyen":
- lézer vs lemez távolság-állítás
- lézer "erő" :)

[link]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7804) perge666 válasza arty (#7803) üzenetére


perge666
veterán

Áááá,de jó hogy írtál,lekaptam a gép tetejét elkezdtem nézegetni és arra lettem figyelmes hogy a csavarok koppra meg vannak húzgálva. Picit mindegyiken lazítottam de csak annyit hogy ne szoruljanak,a fej mozgató csavar is marha szoros volt,és így gond nélkül olvassa a lemezeket :C

Nagyon szépen köszönöm a segítséget,még szerencse hogy nem dobtam ki. :R
Csendesen,gyorsan olvas,a videók is folyamatosak,ennek most nagyon örülök. :D :D :D
Rendelem is hozzá megfelé a bekapcsoló panelt!

(#7805) arty válasza perge666 (#7804) üzenetére


arty
veterán

respekt, hogy megmentettél egy újabb gépet :R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7806) ρσгτσ válasza perge666 (#7804) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nah király. :) Tök jó, hogy ennyivel megúsztad.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7807) perge666 válasza arty (#7805) üzenetére


perge666
veterán

:R

5 játékkal is próbáltam és tökéletes,eddig folyamatosan ment,csak a bekapcsoló panel hiányossága volt kicsit kényelmetlen,majd ha megérkezik hozzá az alkatrész nyúzom tovább. :)

ρσгτσ : Jaja,örülök is neki.
Szerencsére jól indul az év konzolok terén is. :D

(#7808) Faterkam


Faterkam
addikt

Nézegettem én is, csak nem szállítanak Magyar honba, aki rendelt az hogy oldotta meg? Én MX4Sio-t rendeltem, de az csak egy fokkal jobb az USB-nél sebességben, viszont annál is van rendesen gond a kompatibilitással :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#7809) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Oni -nál milyen a célzás PS2 -n? Néhányan panaszkodtak rá koznolon. Meg amúgy maga a port milyen lett? Csak PC -n játszottam vele.

Szerk.:
A grafika az annyira nem érdekel, mert már akkor sem számított annyira jónak, amikor megjelent.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7810) Faterkam válasza Faterkam (#7808) üzenetére


Faterkam
addikt

Az előző kérdésem erre ment volna, nem is értem, hogy lett sima új hsz :(

(#7766) ρσгτσ

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#7811) winhate


winhate
őstag

Kicsit offtopic de ezt meg kell neznetek!
Revision party győztes demo.

Arcade by Spectrals
Nagykepernyo + hangfal ha van izzitsatok be.

Gtx 1060 kartyan kb 720p ben nezheto.

Minden retrosnak kotelezo megnezni 😉

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#7812) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok. Van itthon egy Ps 2 slim konzolunk amit úgy vettünk kb. 2 éve hogy viszi az írott játékokat is. Kaptunk is hozzá írott illetve eredeti játékokat is.
Most kb. 2hónapig nem volt használva,de újra elővettük és azzal a problémàval szembesültünk hogy csak az eredeti jàtékokat hajlandó elindítani,az írottakból egyiket sem akarja elindítani pedig mikor legutóbb hasznàltuk mèg hibàtlanul ment rajta az írott és eredeti is.
Szerintetek mi okozhat ilyen problémát?
Lemez hiba sem lehet mert Laptopban megnéztem az beolvassa azaz látom a tartalmát!
A Segítséget előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#7813) Faterkam válasza csabi98 (#7812) üzenetére


Faterkam
addikt

Amikor legutóbb játszottatok a Backup lemezekkel, milyen memóriakártya volt benne? ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#7814) arty válasza csabi98 (#7812) üzenetére


arty
veterán

csippelt vagy specko memkártyás megoldás indítja a lemezeket?

ha előbbi, akkor tudni kell a csip tipusat, mert lehet "kikapcsolt" es spec gombkombóval lehet visszakapcsolni.

ha specko memkártyával csináljátok, akkor Faterkám gyanuja igazolodik majd be, elromlott a kártya, elfelejtettétek betenni, nem érintkezik, stb

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7815) csabi98


csabi98
tag

Sajnos erre nem emlékszem hogy milyen memóriakártyát használtunk hozzá,de 2db is van!
Chippelt egyébként,nem kártyáról indítós a dolog mert én úgytudom az lenne a Softmod kártya de ilyen ehhez nincs,csak 2db sima Sony-s memóriakártya.
A rajta levő chip típusát sajnos nemtudom mivel már mi is így vettük chippelve.
Szórakozok holnap majd picit a memóriakártyàkkal hátha úgy elindulna. :)

(#7816) Faterkam válasza csabi98 (#7815) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha chipes, tartsd nyomva a Power gombot be/és vagy kikapcsoláskor 15-20mp-ig! Hátha

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#7817) perge666 válasza perge666 (#7804) üzenetére


perge666
veterán

Ma megérkezett a bekapcsoló panel a Slim PS2-höz,most van öröm és boldogság. :DDD
Írott lemez nélkül ki tudom deríteni valahogy azt hogy vajon van e csipelve a gép?

Mostmár csak a PS1-hez várom az olvasót / az még minimum 2-3 hét / és végre nem lesz remélhetőleg hibás konzolom csak működőképesek.A többi hibásakat eladogattam decemberben.
Vagyis van még egy Fat PS3 ami álltó helyében lett sárga ledes,de azt senki nem vállalta el hogy megcsinálja. :(

(#7818) csabi98 válasza Faterkam (#7816) üzenetére


csabi98
tag

Próbáltam,de sajnos eredménytelenül.
Írott lemezzel jelenleg sehogy sem tudom működésre bírni. :(

(#7819) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Tourist Trophy -val játszott valaki?
(nem saját kép)

Eddig nem ismertem a játékot, és a motorozásért sem vagyok oda, de kíváncsi vagyok rá. Ezt is a Polyphony Digital csinálta, és a GT4 motorján fut. Illetve azon ritka játékok egyike, ami 1080i felbontáson megy.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7820) Czeky válasza ρσгτσ (#7819) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Egész korrekt motoros játék, meglepő, hogy a fizika mennyire motorosra lett megcsinálva egy kocsikra épült enginen. Itt a járműveket nem lehet a kampány módban vásárolni, hanem kihívások teljesítésével lehet kinyitni. Kicsit lájtosabb tartalmilag, de motorosoknak egy álom. Nameg GT után a motorozást meg kell szokni, mert még fel is lehet bukni velük.
Illetve 1080i tudtommal a PAL változatokban hiányzik, mert ugye amíg amerikában már bőven tombolt a HD láz a következő gen konzolok miatt, addig itt mi örültünk a Sony Trinitronoknak (volt pár HD abból is), pláne, ha RGB SCART kábellel volt a konzol rákötve... :D

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#7821) ρσгτσ válasza Czeky (#7820) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jah igen, ez egy lemaradt infó...NTSC kell hozzá. Bár ha jól látom ezt sem natívan, hanem felskálázva éri el. Illetve a menüben a felbontás megegyezik NTSC és PAL esetében, csak játék/verseny közben éri el az 1080i -t.

Legalábbis úgy általában nézve ezt a felbontás témát az érintett játékok esetében, mert konkrétan nem erről, hanem a GT4 -ről témáznak több helyen.

Szerk.:
Viszont úgy látom, a PAL verzió abban is eltér az NTSC változattól, hogy kapott 2 plusz motort, illetve adtak hozzá pár zenét is.

"The PAL version offered two additional motorcycles and five new BGM tracks from European artists Infadels, Vitalic and Hystereo."

Amennyiben hinni lehet ennek az infónak, a következő verzióknál működik az 1080i:
Gran Turismo 4 - NTSC-J és NTSC-U/C
Jackass: The Game - NTSC-J és NTSC-U/C
Tourist Trophy - NTSC-J és NTSC-U/C
Valkyrie Profile 2: Silmeria - NTSC-J

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7822) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#7821) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Viszont akkor ezzel bővült a lista a GT gyűjtőknek. Bár azt mindenki döntse el maga, hogy az 1080i eltérés miatt bővülhet -e a beszerzési lista vagy nem.

Termesztésen ahol nincs NTSC, az PAL...de ebből a megvilágításból nézve majd újra át kell néznem a teljes kiadási listát, hogy az egyes verziók között milyen eltérések vannak. Mert a régiókkal eddig nem foglalkoztam...

Elsődleges megjelenések:
PS1
- Gran Turismo
- Gran Turismo 2
PS2
- Gran Turismo 3
- Gran Turismo 4
- Gran Turismo 4 (NTSC) (1080i)
PS3
- Gran Turismo 5
- Gran Turismo 5 Academy Edition
- Gran Turismo 6
PS4
- Gran Turismo Sport
PS4/PS5
- Gran Turismo 7

Másodlagos megjelenések:
PS2
- Gran Turismo Concept: 2001 Tokyo (Japán) (440.000)
- Gran Turismo Concept: 2002 Tokyo-Seoul (Dél-Korea) (90.000)
- Gran Turismo Concept: 2002 Tokyo-Geneva (1.030.000)
- Gran Turismo 4 Prologue (1.400.000)
PS3
- Gran Turismo HD Concept
- Gran Turismo 5 Prologue (5.350.000)
PSP
- Gran Turismo (4.670.000)

Illetve aki rá van gyógyulva a Polyphony Digital -ra, az a GT sorozaton kívül is ránézhet pár játékra, de az tény, hogy nem azokkal érte el a legnagyobb sikereket.

Még Polys Entertainment néven:
- Motor Toon Grand Prix
- Motor Toon Grand Prix 2

Polyphony Digital néven a fent említett játék, ami a felbontáson kívül 2 motorban és néhány zenében is eltér:
- Tourist Trophy
- Tourist Trophy - NTSC

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7823) arty válasza ρσгτσ (#7821) üzenetére


arty
veterán

"Gran Turismo 4’s 1080i mode runs at 576x960, stretched three times horizontally to make a 1728x960 image and is then output at a final resolution of 1920x1080, with black boxes on all sides covering any unused space. It both looks better and worse than running at 480p (which is 640x448 in progressive scan). I’d argue it’s really all to personal preference to which mode looks better."

ez kb jól összefoglalja, DE(!!!) annyiban mégis félrevezető, hogy az 576x960 az valójában ugye csak 960i, tehát egy képen egyszerre csak 480 sorod van (60hz = 30 x páros 480 sor + 30 x páratlan 480 sor, szemben a fix 448 sorral 480p módban.... minimális a nyereség sorban amit EGY PILLANATBAN látsz, DE cserébe remegős f*s lesz az egész kép a félképek miatt (1080i ugye...)

biztos van aki megesküszik rá, hogy a nagy remegésben ő bizony akkor is látja a plusz 32 sort és az agya is PONT jól összerakja a hd crt-jén a 960 sorát (én persze nem hiszek neki), de vajon a vertikális -64 "pixel" miért nem tűnik fel neki ugyanakkor? ;) hjaaaaaa................

ettől függetlenül simán lehet, hogy valakinél jobban néz ki a 1080i (mert mittomén a tévéje, skálázója jobbat csinál belőle, mint a 480p-ből), de ez biztosan nem általános. az biztos, hogy megnézném a retrotink5x motion-adaptive deinterlacelőjével a gt4 1080i-jét, LEHET h vannak csodák :) csak az a 350$ * 1,29 (áfa+vám) fáj nagyon, amit kérnek érte....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7824) ρσгτσ válasza arty (#7823) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jaja, ez pont így van. Én mondjuk nem is vagyok ráizgulva az 1080i -re, de gondoltam beírom, hátha valaki preferálja. Vagy éppen nem érdekli, de ha gyűjtöget, akkor elfér egy ilyen kiadás is a listában.

Engem sokkal jobban izgat az, hogy a különböző régiós kiadások között vannak -e tartalmi eltérések. :)

DE! gyűjteménybe jó lesz. Vagyis legyen már akkor ilyen kiadás is. Mert amúgy egész jó áron be lehet szerezni. Meg akkor már nézek Tourist Trophy NTSC -t is. PAL -t meg beszerzem itthon.

Viszont először a hiányzó másodlagos kiadásokra koncentrálok. Csak ami maradt, azokat már elég nehéz jó áron beszerezni, de nyitva tartom a szemem.

- Gran Turismo Concept: 2001 Tokyo
- Gran Turismo Concept: 2002 Tokyo-Seoul
- Gran Turismo HD Concept

Tegnap jól lecsúsztam egy Gran Turismo HD Concept -ről, mert ugye Facebook -nak időnként sz@rul kell működnie és sz@rul listáznia...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7825) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Gyorsan szereztem egyet. :D Itthoni kiadás, úgyhogy van a borítón és a füzetben is magyar nyelv.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7826) Guitar14


Guitar14
senior tag

Valaki esetleg tudja mi a különbség ebben a kettőben GTA2-ben (mindkettő PAL) a borítón kívül?


Beszerezném de én nem is tudtam, hogy létezik olyan mint a másidik képen ami egy az egyben olyan mint az első rész borítója.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7827) ρσгτσ válasza Guitar14 (#7826) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Az elején nem látok semmilyen tartalomra utaló jelet. A hátulját kellene mindegyiknek megnézni. Esetleg más régió is lehet, vagy későbbi kiadás.

Utóbbi akkor lehet például érdekes, ha későbbi kiadásnál már kerültek javítások a lemezre.

Nekem anno PC -re az első borítós verzió volt meg. Illetve úgy emlékszem az volt a nyitókép is a játékban.

Szerk.:
Lehet csak szimplán dizájn eltérés is. Ami nem csak a borítón, hanem a lemezen is látszik. Black label a felső, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7828) Guitar14 válasza ρσгτσ (#7827) üzenetére


Guitar14
senior tag

Nagyon beleástam magam mindenhová mire rátaláltam. Elég vicces a sztori. :DDD
Első rész Grand Theft Auto néven jött ki és viszonylag nagy sikere lett. Második rész kiadásakor közel se akkora volt az elvitt példányok száma mint az első rész esetén és ezt ráfogták arra, hogy sok ember nem tudja, hogy a GTA2 a Grand Theft Auto második része.
Legolcsóbb és legkézenfekvőbb megoldásuk az volt, hogy az eredeti borítóra ráírják a kettest és azzala dizájnnal nyomják a lemezeket és a borítókat, hogy felturbózzák az eladásokat. :D
Tehát a második képen lévő az újabb borító és onnantól fogva mindegyik játékot Grand Theft Auto néven adták ki nem GTA névvel..

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7829) ρσгτσ válasza Guitar14 (#7828) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Na tök jó. Tehát ha nincs a lemezre semmi plusz javítás írva, akkor kb. azonos a két kiadás. Mondjuk a felsőnél úgy láttam szebb a nyomás a lemezen, de ez már tényleg részletkérdés. Viszont én tuti azt venném. :D

Csak ennyinek néztem utána, több időm sajnos nem volt.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7830) Guitar14 válasza ρσгτσ (#7829) üzenetére


Guitar14
senior tag

Nekem is az tetszik másodikról nem is hallottam eddig.
De sajnos pont úgy jött szembe velem, hogy az újjabb kiadásból van olcsón eladó és azt lehet beszerzem így.
Most úgy is rendeltem pár drágább bakancslistás PS1 játékot ami előbb utóbb megjön külföldről úgyhogy ez jöhet, anno tetszett PC-n unokatesómnál elvoltam vele.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7831) ρσгτσ válasza Guitar14 (#7830) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem az első két rész (+London) a kedvencem a sorozatból. Az ugye még teljesen más, mint a később megjelenő részek. Rengeteget játszottam velük. Soha egy részbe sem tettem annyi órát, mint azokba.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7832) arty válasza ρσгτσ (#7829) üzenetére


arty
veterán

nekem a klasszik rendőrautó miatt és mert sokkal inkább hajaz az első rész borítójára, pont a másik tetszik :)
... és szvsz az sem kizárható, hogy pecselt verzió a második, erről sokszor nem maradt fenn hivatalos info :(

pl platinum kiadás is "sokszor" pecselt, tehát játékra azok jobbak, de persze gyűjtőknek meg pont nem :D (nekem a pecseltség abszolut előny)

---

ha már így belendültünk, megosztom én is egy új szerzeményemről pár gondolatom :)

Rally Masters

anno pécén nyomtam és a kedvenc rally-játékom volt akkoriban, köszönhetően a grafikának és a fizikának. szép állapotú német kiadás, előtte a psx verzióról nem volt ismeretem... (csak, hogy van benne angol nyelv - a francia/spanyol kiadásban nincs!)

nos, psx-en kicsit szaggat a játék időnként, más baja nincs, a graf is okés, ps1 szint :) ami meglepett: a nehézség* :D még easyn is nehéz nyernem, szerintem újrakezdem a bajnokságot easy alatt, a legkönyebb rookie nehézségen... ott talán egy közepes hiba még nem jelenti a karrierem végét :D (pedig az rémlik anno a pécést jól tudtam játszani, node rég volt, kitudja, lehet csak rookie-n azt is?)

pécén volt lan opció, itt csak osztottképernyőzni lehet - legalább van valami.

*gyanús, hogy a motorheaddel úgyan így jártam.... szerintem megöregedtem :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7833) ρσгτσ válasza arty (#7832) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ohhh...hát dobtál be nekem egy újabb konzol exkluzív autós címet a listába. :D

Nem is értem hogy maradhatott ki. Főleg, hogy már tettek le az asztalra egy remek 2 részes autós "sorozatot" (IS), amit volt alkalmam megismerni. RalliSport Challenge. Még az EA korszak előtt, ami nekem inkább pozitív dolog.

Digital Illusions CE, vagy ahogy a legtöbben ismerhetik: DICE. Pl. Battlefield, Star Wars Battlefront részek. Többek között.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7834) Guitar14 válasza Guitar14 (#7830) üzenetére


Guitar14
senior tag

Közben még találtam infót fórumokon. (a patch-eltségről nem)
Egy gyártási koordinátor írta ezt aki a játék kiadásakor a Take2-nál dolgozott:
Megjelenéskor az emberek hallották, hogy jön a második része mert mindenhol Grand Theft Auto 2-ről írtak és meséltek. Megjelenéskor több boltban és az ügyfélszolgálatukon is írtak nekik, hogy a Grand Theft Auto második részét szeretnék megvásárolni és nem a GTA 2-t. Kobinálva ezt az eladás lassúságával úgy döntöttek egyből minden tokra ráagasztanak egy "Sequel to Grand Theft Auto" matricát ideiglenes megoldásként majd nem sokkal rá a kapott új borítót, manualt és CD design-t. A térképhez és a szoftverhez nem nyúltak, tehát ott maradt minden az eredeti.

ρσгτσ:
Az első és a London nekem is tetszik de az utóbbival sosem játszottam és az egyel is csak 1-2 órát így azokat max olcsón szerzem be ha lesznek mert elég borsos az áruk. Melyik jobb? :D

arty:
Nem tudom miért de az összes rally-s játék ami nem colin mcrae és videót nézztem róla PS1-ről ultra gagyinak hat nekem nem tudom miért. Persze ettől még lehet jó. :D

Motorhead anno nekem is megvolt kiskoromba és imádtam, végig is toltam. Most én is szenvedtem vele mikor beszerezte nekem ρσгτσ folyamatosan vesztettem a későbbi pályákon. :DDD
De a legdurvább az NFS II. Anno nem emlékszem, hogy azt kijátszottam volna de pár hónapja megpróbáltam végigvinni, sikertelenül. 3 különböző estén próbálkoztam 1-2 órákat egy-egy adott pályával és sosem lettem első... (asszem az utolsó előtti pályán) :( Fel is adtam.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7835) ρσгτσ válasza Guitar14 (#7834) üzenetére


ρσгτσ
őstag

A szellemi képességek már akkor sem voltak az egekben az embereknél. :D Számomra teljesen egyértelmű volt, hogy az a 2. rész.

Játék nehézség:
Ez szerintem azért van, mert anno ha PC -n játszottátok teljesen más volt az irányítás, illetve az érzékenység billentyűzeten. Sokkal pontosabban lehetett irányt adagolni, mint kontrolleren. Szerintem... Ez nekem is feltűnt már a régi autós játékoknál.

Már ha PC -n játszottátok az adott játékkal korábban. Más esetre nincs magyarázatom. :D

Viszont van egy ellenpélda is. Anno a Pod Racer -t PC -n játszottam. Emlékszem rá, hogy azért rendszeresen megszenvedtem vele. Viszont megvettem nem olyan régen Xbox -ra is. Nem tudom hogy könnyítettek rajta, vagy az én reakcióidőm fejlődött...de már annyira egyszerű lett, hogy szinte untam magam játék közben.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7836) Guitar14 válasza ρσгτσ (#7835) üzenetére


Guitar14
senior tag

"szellemi képességek már akkor sem voltak az egekben az embereknél" Jó hát amerika...
Ott ha nincs ráírva egy zacskóra, hogy ne húzd fel mert megfulladsz akkor perelne, hogy ebbe belefulladhatsz és meg is nyerik. ;]

Játék nehézség: Ezeket anno is PS1-en játszottam. 2000-ben kaptam PS1-et azt hiszem és 2005-ben lett Athlon 64-es Windows XP-s PC mert előtte csak valami alap Win95-ös gép volt otthon ami még a Doom-ot se vitte el. :D

Úú a Pod Racer nagyon király. N64 emulatoron nagyon sokat toltam 5-6 éve, nem is emlékszem, hogy szenvedtem-e vele vagy sem. Azt is efelejtettem, hogy létezik, bakancslistára teszem.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7837) ρσгτσ válasza Guitar14 (#7836) üzenetére


ρσгτσ
őstag

STAR WARS™ Episode I Racer néven fut az új konzolokon a store -ban. Neked Xbox -od van, ahhoz itt a link. Érdemes megvárni rá az akciót.

Szetk.:
PS -en pedig itt van, ha valakit érdekel. Ott most van rá 50% akció.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7838) arty válasza ρσгτσ (#7833) üzenetére


arty
veterán

Naigen, az xbox exklu rallysport challenge 1-2 az "ismert" rallyjátékuk és köztiszteletben álló cím :D
És nyilván előtte sem gyártottak sz*rt... a svéd srácok szvsz mindig értékelhetőt tesznek az asztalra (lehet utálni tőlem a mostani BF-eket, de azok se ócska címek, max nem ANNYIRA jók, mint a korábbiak ;) )

Ha van módod emulátoron kipróbálni, azért tedd meg vásárlás előtt ;)Nálam óriási a nosztalgiafaktor, szal lehet homályosan látok ;)

#7834 Guitar14
colin elég magasra tette a lécet ps1-en, LEHET h ez a későbbi megjelenés ellenére is gyengébb... anno engem pécésként az nem kötött le, ez annál inkább, de megmondani nem tudom miért. talán itt a játékmenet kicsit könnyedebb, árkádosabb, de mégse egy vrally (amit amugy mára szintén imádok, anno rühelltem, gagyinak tartottam a fizikáját....)

nfs2-höz nem tudok hozzászólni, de manapság az nfs1-el is szenvedek, az 1v1 versenyek sem akarnak sikerülni, szal el tudom képzelni... :D gyakorlatilag MINDEN régi autóssal szenvedek.

sw ep1 racer anno nekem kimaradt, de tavaly vettem meg n64re és jah, az tottttál könnyű fentiekhez képest. a nehézséget az adja, hogy lásd a pályát az n64 homályos képén keresztül :D ha jól láttam, ennek van második része ps2-re??? azt próbálta valaki?

(ezek az uj kiadások a régi játékokból nagyon sterilek.... kisfelbontásu texturák, alacsony poligonszám és mellé 4k - nem jön be)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7839) ρσгτσ válasza arty (#7838) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Most néztem róla YouTube videót, és én is látom, hogy néha vannak akadások. Illetve inkább olyan, mintha időnként beesne az FPS, és az okozza ezt.

Mindegy, azért érdekesnek tűnik. :) Szóval megnézem milyen. Érdekes viszont az is, hogy itthon nem nagyon van belőle, viszont ebay jóbarát. Az árak sem rosszak.

Már csak azon agyalok, hogy az "ebben a hónapban nem veszek több játékot" az vonatkozik -e arra hogy most kifizetem, de még nem kapom meg. Mert igazából úgysem jönne meg ebben a hónapban, ha úgy intézem. Szóval az már február. :D

BF játékokkal én nem vagyok képben. Így azokat nem igazán ismerem. Talán Guitar14 -hez áll közelebb, de lehet tévedek. Viszont pár játékukhoz volt szerencsém, és azok tényleg bejöttek. Pl. a Midtown Madness 3 -at is megvettem korábban. Ott pihen a polcon.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7840) arty válasza ρσгτσ (#7839) üzenetére


arty
veterán

itthon csak resident evil és tekken van :D

én japánból (is) szoktam rendelni és a vámot szoktam a következő hónaphoz számolni.... aztán amikor "túl hamar" megjön a pakk, megy a fejvakarás :D
(nekem most januárban olyan 6.-a körül elfogyott a "keret", majd tegnap megjött az első postai sms a vámáfáról.......... :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7841) ρσгτσ válasza arty (#7840) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nálam ami jelenleg Japánból tervben van, azt nem igazán tudnám itthon beadni. :D Szóval majd...addig van időm arra is, hogy várjak a jobb ajánlatokra. Hátha beesik egy olyan, ami közelebb van a földhöz.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7842) Czeky válasza ρσгτσ (#7837) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Nekem mai napig megvan a Star Wars Pod Racer (ahogy mindenki hívta :D) PC-n eredeti lemezen, amikor megkívánom felrakom, szerintem messze az a legjobb az összes port közül, az irányitás billentyűzeten igényel megszokást, vagy egy átkonfigurálást, de meglepően irányítható vele. Gondolkoztam, hogy beszerzek egy Sidewinder gamepadot, és kipróbálom azzal milyen, mert sok retrós arra esküszik PC-s kontrollereknél.

Ha már rally, akkor nem tudom kinek mond valamit a Network Q RAC Rally Championship, DOS-on az volt a legelső teljesen poligonális rally játék a Sega Rally 95' pc portja mellett. Szerintem még most is játszható, folytatása, a Mobil 1 Rally Championship szintúgy.

[ Szerkesztve ]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#7843) ρσгτσ válasza Czeky (#7842) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Most már így a sok Rally névből eszembe jutott, hogy miért utáltam azt a korszakot. :D

Minden játékot 356 fajta néven adtak ki és nem volt ritka, hogy az egyes portok más nevet kaptak. Arról nem is beszélve, hogy 600 különböző fejlesztő csinálta a sorozatokat is. Néha egyedül, néha másokkal. :D

Sokszor követhetetlen... Ennél például így volt a sorozat, és ennek van PS1, illetve PS2 érintettsége is.

1. Lombard RAC Rally
1988
Atari, Amiga, DOS

2. Network Q RAC Rally
1993
DOS , WIN , FM Towns

3. Network Q RAC Rally Championship
1996
DOS

4. International Rally Championship (/Tommi Mäkinen Rally)
1997
WIN, PS

5. Mobil 1 Rally Championship (/Mobil 1 British Rally Championship) (magyar kiadás Rally Championship 2000)
1999
WIN, PS

6. Rally Championship Xtreme
2001
WIN

7. Rally Championship
2002
Game Cube, PS2

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7844) Guitar14 válasza ρσгτσ (#7839) üzenetére


Guitar14
senior tag

Mentettem a podracert, előbb utóbb csak megveszem. :D

BF alatt a Battlefield vagy Battlefrontot értetek?
Előbbit rühellem, utóbbit imádom.

arty:
Közben gondolkoztam és eszembejutott, hogy volt 1 rally-s játék amit szerettem mikor még csak PS1-em volt. WRC Arcade a címe, azzal szerettem játszani de közelsem annyira mint a Colinnal.
Egyébként most a PS1-es GTA 2 mellé rendeltem egy Sega Rally-t Xbox 360-ra. Régóta izgatta már a fantáziámat úgyhogy végre kipróbálhatom.

Czeky:
Nework Q... júj mennyi emlék. Azt is unokatesómnál néztem mindig hogy játszik vele (a Grand Prix II mellett). Mennyire élethű volt a belső nézet amik konkrétan fotók foltak mint az NFS 1-2-ben. :D
Rendesen úgy érződött akkor mintha valóban rallyznál. Másik rokontól kapta meg aki széntén rongyosra játszotta és belőle rally fotós lett, mai napig járja európát a versenyek miatt és több újságba is használják a fotóit. :)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#7845) ρσгτσ válasza Guitar14 (#7844) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Battlefield -re gondoltam. Mert úgy emlékszem te(/ti) szereted ezeket az online fps játékokat. De akkor úgy tűnik pont ezt a sorozatot nem szereted. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7846) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

PlayStation Magazin
Magazinkeresgélés közben akadtam rá erre a magazin archívumra, nagyon feelinges, igaz, számomra teljesen kimaradtak ezek, nem is tudtam, hogy ilyen volt itthon. Legalább lesz mit olvasni. :)

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#7847) perge666 válasza Czeky (#7846) üzenetére


perge666
veterán

De kellemes emlékeket idézett fel az első újság vírtuális nézegetése. :B

(#7848) ρσгτσ válasza Czeky (#7846) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Régen az ilyen (vagyis hasonló) "tech" újságok nyomtatott verzióit csak akkor vettem, ha járt hozzá valamilyen számomra érdekes melléklet. CD -n vagy kislemezen. :D

Amúgy ez tök jó dolog, hogy egy csomót digitalizálnak (és/vagy kigyűjtik) belőle, mert már a nosztalgia miatt jó elolvasni, átfutni őket.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7849) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Frankó amúgy ez is, hogy PS5 -ön lehet kicsit retrozni olyan klasszikusokkal is, mint a Star Wars: The Force Unleashed. :)

Egy bajom van csak vele...mióta kijött Switch -re egyáltalán nem akarok más verzióval játszani. Annyira menő joycon -nal a levegőben hadonászva, hogy minden más verzió visszalépés számomra. Még akkor is, ha más konzolon jobban néz ki.

Persze a legtöbben nem értenek egyet velem a Switch topikban, de ez van. :D

Régebben azért mennyi jó Star Wars játék volt...pár dolog, téma már kikopott az utóbbi időben.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#7850) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Üdv mindenkinek, itt is!

Nem tervezett módon, de hozzájutottam egy SCPH-90004-es PS2 Slim konzolhoz. A masina alapvetően működik, de azt észrevettem, hogy a CMOS elemet cserélni kéne, mert a menüben nem röpködnek körkörös irányban a szentjános bogarak és nem lehet a dátumot sem beállítni. Illetve segítséget kérek annak megállapítására, hogy a linkelt ventillátor hang az vajon mennyire egészséges ennél a gépnél? (szerintem nem az, és zavaró is, ilyet még a dagi PS3-asom sem csinál): [link]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.