Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) perge666 válasza arty (#8398) üzenetére


perge666
veterán

Igen itt vettem.
Van több pozitív értékelése is az eladónak,meg hirdet más termékeket is.
Ha ez a lemez jó állapotú,akkor milyen lehet az amihez odaírta hogy lemez hajszálkarcos. :U
Ezen felbosszantottam magam,nem azon a pár ezer forinton,hanem hogy valaki hogy lehet ilyen….. :W

Nekem a PS3-am gyári állapotú,mint a gépeim 95%-a,engem az eredeti cucc hoz lázba amikor magaménak tudhatom…. :B

(#8402) arty válasza perge666 (#8401) üzenetére


arty
veterán

nem a karc a gond, hanem h válaszra sem méltatott és törölt hirdetés annál inkább... "mossa kezeit". az ilyen embereken jó ha van egy jelzés (negativ értékelés), hogy ne fusson más bele .... (akinek ez számit)

attól még, hogy van CFW-s ps3-ad (is), használhatsz vele eredeti játékokat ;)
ps1 lemezeket mással "mérvadóan" letesztelni viszont nemtom mivel lehetne (jade: tört ps2-vel :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8403) perge666 válasza arty (#8402) üzenetére


perge666
veterán

Ezzel csak az a probléma,hogyha negatívval értékelném tutira ő is viszonozná,így felém is félve fordulnának.......

PS1 játékokat alapból viszi a módosítatlan PS2 és PS3 is,nem kell ahoz hekk. :)

(#8404) ρσгτσ válasza arty (#8398) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem tökre nem éri meg. Akkor sem, ha nem igazán lenne a többi alternatíva. :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8405) ρσгτσ válasza perge666 (#8397) üzenetére


ρσгτσ
őstag

2 mély karc meg extrán csúnya dolog...és ha most még jól is működik, később könnyen tud rongálódni.

Az mondjuk igaz, hogy PS1 játéknál két kritikus pont van. A lemez olvasó felülete és a tokja. :D Egyiknél sem ritka, hogy nincs túl jó állapotban, de azért fontos a korrekt tájékoztatás. Még ha valaki nem is ezer karakteres hirdetést ír, azért illene tájékoztatni róla a vevőt a beszélgetés során.

Nálam egyébként a PS1 tokokkal megy mindig a szenvedés. Egy-két darabot most sikerült szereznem, de még mindig kellene pár jobb állapotú, ami nem repedt, törött...

Az is tökre gáz, amikor törött tokkal kell árulnom.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8406) perge666 válasza ρσгτσ (#8405) üzenetére


perge666
veterán

Ebből a fotóbol jól látszik hogy nem 1-2 lemezt árul,értékelései alapján korrektnek gondoltam. :U



Ez pedig a jó állapotú lemez :

[ Szerkesztve ]

(#8407) perge666 válasza perge666 (#8406) üzenetére


perge666
veterán

Bakker,ezt hogy lefotóztam meg jobban megnéztem,sokkal csúnyább mint ahogy tegnap kissé kapkodva megnéztem. :W

(#8408) arty válasza perge666 (#8403) üzenetére


arty
veterán

és gondolom mindig első nap végig is jatszod őket és így tudod h későbbi részeken is olvasható a lemez ;)

8407 - de ne itt dünnyögj, van erre topik, vágass be neki egy feketét :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8409) perge666 válasza arty (#8408) üzenetére


perge666
veterán

Fentebb írtam hogy remélem játék közben nem fog megállni,de erre nem vennék mérget. :(((

Milyen topik?Tényleg nem vágom.

(#8410) ρσгτσ válasza perge666 (#8406) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Sajnálom, hogy így jártál vele... Én is vásároltam már tőle, és akkor valóban korrekt volt. Felismerem a hirdetése alapján.

Ez viszont tényleg nagyon csúnya.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8411) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

PS2 Mini -t épített már valaki slim -ből? Hordozni tök jó lenne, de nem tudom mennyire gagyi műanyagból vannak ezek a burkolatok.

Nem mintha a slim nagy lenne, de ez még barátságosabb méret.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8412) Czeky válasza ρσгτσ (#8411) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

"nem tudom mennyire gagyi műanyagból vannak ezek a burkolatok."

Ezeket neked kell kinyomtatni 3D nyomtatóval, vagy egy profibb céggel megcsináltatod (mint ahogy a képen látható is pcbway-nél készült), úgyhogy csak a cég, vagy a 3d nyomtató szab határt a minőségnek. :D

[ Szerkesztve ]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#8413) ρσгτσ válasza Czeky (#8412) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jah hát már gondolkoztam rajta, hogy mennyire hasznos lenne itthon egy 3D nyomtató. Aztán sanszos úgy járna, mint a többi nagy lelkesedéssel vásárolt cucc, ami a port fogja. :D

Viszont az ötlet nem rossz, bekérdezek az egyik csoportba. Feketében tetszene.

Meg igazából ezzel megmentenék egy PS2 slim -et is. Mert olyanból érdemes csinálni, aminek hulladék a burkolata és a lemezmeghajtó rész is kuka. Mivel a miniben már nincs optikai.

Szerk.:
Szeretünk utazgatni, nekem meg a PS1/PS2 időszak a kedvencem. Több opción is gondolkoztam már. Mini slim, vagy felcsatolható Joytech kijelző. Vagy valamelyik kézi PS gép sem lenne rossz erre a célra.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8414) arty válasza perge666 (#8409) üzenetére


arty
veterán

[link] - talán itt kezdj érdeklődni! írd meg, hogy nem válaszol, a hirdetést törölte.... ÉS hogy szeretnél neki legalább egy negativ értékelést adni, de úgy, hogy te NE kapj tőle vissza negativat.

összefoglaló:
"A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!"

szal előbb jelenteni kellene megpróbálni, hátha kapsz privátban infót, hogyan tovább !

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8415) perge666 válasza arty (#8414) üzenetére


perge666
veterán

Köszi. :R

(#8416) Faterkam válasza perge666 (#8415) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem egyszerűbb a konkrét hirdetésnél a "jelentem" gomb? Vagy ha az már nincs akkor a nikjét és vagy másik hirdetésénél a jelentés? Ott leírod mi is történt! :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8417) perge666 válasza Faterkam (#8416) üzenetére


perge666
veterán

Közbe beszéltem az eladóval,de még majdnem neki állt feljebb hogy mit képzelek én hogy reklamálni próbálok,működőképes játékot adott el nekem és ez már jónak számít. :U
Írtam neki hogy nem visszaküldeni akarom meg nem pénzt akarok vissza mert nem egy ökör ára volt,csak magyarázatot,de írt egy regényt hogy ő hajnalban tesztelte le a játékot egy halom másikkal,és elindult rendesen innentől ő hagyta is,meg lefotózta rossz fényviszonyok mellett neki nem tűnt fel hogy karcosabb.

Mind1 elengedtem a dolgot,a jövőben nagy ívben elkerülöm az biztos,még én kértem elnézést hogy meg mertem szólalni,és még írta is hogy nem esett neki jól,meg nem gyűjteményi darabot árul mint amit én szeretnék,de akkor ne írja oda hogy jó állapotú lemez........

Kért egy videót is amin biztosan látható a lemez eleje-hátulja,ezt elküldtem csütörtök délután,de válaszra már nem méltatott. :U

Lényeg hogy lezártam a dolgot,és nem foglalkozok vele tovább,ezt becumiztam. :(((

(#8418) perge666 válasza perge666 (#8417) üzenetére


perge666
veterán

Hogy legyen valami pozitív hozzászólásom is,egy másik illetőtöl érkezett egy elég vaskos PS2 játékpakk.
23 játék,ebből 6db volt ami úgy igazán érdekelt,de olyan áron adta hogy nem hagyhattam másnak. :DDD
A maradék játékok között akadt olyan amivel még nem játszottam,de meglepően jók szerintem.Ilyen például a Smugglers Run2,SSX3,Tourist Trophy.

(#8419) ρσгτσ válasza perge666 (#8418) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Majd ha lesz belőle eladó, valamilyen nekem való játék, akkor szólj. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8420) perge666 válasza ρσгτσ (#8419) üzenetére


perge666
veterán

Majd valamikor lesz,de még mindig van egy csomag amit várok aztán lehet kiválogatom a felesleget....
Mostmár tényleg szüneteltetem picit a beszerző portyát,mert asszonypajtás már megszólt. :DD
Mondta ha veszek,akkor mostmár adjak is el olyat ami nem kell.

(#8421) ρσгτσ válasza perge666 (#8420) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Olyan lelombozó, amikor otthon elmesélem XY játékot milyen jó áron szereztem. Aztán jön a kérdés, hogy mikor adom el. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8422) perge666 válasza ρσгτσ (#8421) üzenetére


perge666
veterán

A nőket is meg lehet érteni,nekik az a hobbijuk hogy minket cse**tessenek. :))

Nem érti meg hogy a mostani csomagba amit még várok azért van egy komplett PS2 Slim is mert a hozzá tartozó 3 játékból 2 Tomb Raidert úgyis megvennék,de egybe sehol sem tudtam beszerezni,így olcsóbban jövök ki. ( vagy bocsi mégsem ) :DDD :DD
Mind1,ezt már megbeszéltük itt is hogy sajnos ez is egy betegség. :B ( mániákus gyüjtögető ) :D

[ Szerkesztve ]

(#8423) ρσгτσ válasza perge666 (#8422) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Játszik ő is, csak a retrot annyira nem értékeli.:)

Meg aztán ő is gyűjtöget. Csak éppen nem játékokat, hanem könyveket. Persze egy élet nem elég ahhoz, hogy mindet elolvassa. Így vissza tudok vágni. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8424) perge666 válasza ρσгτσ (#8423) üzenetére


perge666
veterán

Én feleségem is játszik de többnyire csak PS4-en,ő sem szereti a retrót. :(

(#8425) arty válasza ρσгτσ (#8421) üzenetére


arty
veterán

feleségem már elengedte, de a szüleim a mai napig nem bírják ki, hogy ne jegyezzék meg: "úgyse lesz ennyi mindenre időd" - TUDOM !!!!! :D :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8426) perge666


perge666
veterán

Megérkezett ma a Tomb Raideres gépcsomag ki is vettem az autómatából. . A héten ithon vagyok gyerkőccel mert a cégnél nyári leállás van,jövőhéten nyaralás.
Vagyis a héten van időm mindenre is. :D

A pakkba érkezett 2 hibás eredeti PS2 kontroller is,erre lennék kiváncsi hogy valahogy meg tudnám e javítani házilag?
Az egyik kontrollernek nem működik az X,O,háromszög,négyzet gombjai,a másiknak pedig az X és a O.

Egyiket szétcsavaroztam,de semmi hibára utaló nyomot nem találtam. Megtisztítgattam tiszta alkohollal,összeraktam de a hiba ugyanúgy fent áll.
Cserélni kellene azt az érinkező lapot vagy valamit még próbálhatok?

(#8427) Czeky válasza perge666 (#8426) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Nekem egyszer ps1-es kontrolleren az segített, hogy egy ceruzával rárajzoltam a szilikon gombokra. Lehet az itt is segítene.

[ Szerkesztve ]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#8428) perge666 válasza Czeky (#8427) üzenetére


perge666
veterán

Hallottam már ilyen módszerről,de szerintem itt más lesz a probléma.
De sose lehet tudni,kipróbálom. :R

(#8429) perge666 válasza Czeky (#8427) üzenetére


perge666
veterán

Na kiszedtem egy donor kontrollerből a szilikon gumit,beraktam ebbe a hibásba,és ugyanúgy az a 2 gomb nem működik,vagyis nem ott lesz a gond. :(

Nem életbevágóan fontos megcsinálnom mert van még néhány kontrollerem ezeken kívül,csak próbálkozok hátha…..

(#8430) taki01 válasza perge666 (#8429) üzenetére


taki01
őstag

A fólia szokta megadni magát.

(#8431) arty válasza taki01 (#8430) üzenetére


arty
veterán

jah, ha OLYAN típusa van :)

nekem is van ilyen bajos kontrollerem, ami nem a fólia odaszorítós verzió. még nem elég nagy kincs a DS2 ahoz, hogy órákat öljek esetleges hibakeresésre... de persze ki sem dobtam :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8432) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Introducing the RetroTINK-4K

A prototípusokat már kiküldték tesztelésre. Pl. Digital Foundry, Game Sack.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8433) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Egyik cimborámnak van One es PSX, de van velük egy kis gond. Az egyiknél néha elmegy a kép. Mondtam neki, hogy nézze meg a csatlakozókat, a kábeleket, és ha nem azokkal van gond, majd szétkapjuk és megnézzük hátha okosabbak leszünk. Mennyire javíthatók ezek? Gondolom még egyszerű bennük a nyák, és ha nincs nagy gond, akár otthon is lehet javítani...
A másikban a CD orsó porladt szét. Cserélhető egy bármilyen CD olvasóból kiszuperáltra?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8434) Guitar14 válasza Redneck (#8433) üzenetére


Guitar14
senior tag

Képgondnál a kábelre gyanakszom, próbáljátok meg először egy másik kábellal aztán szedjétek szét és a csatlakozót vegyétek szemügyre majd.

CD olvasó "orsjója" igen, cserélhető más hasonló olvasókéval. Én nekem pl egy diskman-é van benne. :)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8435) Faterkam válasza perge666 (#8429) üzenetére


Faterkam
addikt

A Dualshock II. későbbi típusai nyomásérzékeny fóliával lettek meg(áldva)álmodva. Na ez jelenti a végüket is :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8436) perge666 válasza taki01 (#8430) üzenetére


perge666
veterán

Közbe már utánaolvasgattam,de sajnos annyiba kerül a fólia amiböl veszek 2db működőképeset használtan,úgyhogy megy a szekrénybe. :(

(#8437) Faterkam válasza perge666 (#8436) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha kapsz is ilyen fóliát, az is megkotlik idővel. sajnos.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8438) perge666 válasza Faterkam (#8437) üzenetére


perge666
veterán

Murphy törvénye. :)

(#8439) arty válasza ρσгτσ (#8432) üzenetére


arty
veterán

1.) KÉNE, AZONNAL :D
2.) vajon a scart ezen már perfekt irányban áll?
3.) 500 EUR fölé várom :( :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8440) ρσгτσ válasza arty (#8439) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Valószínű húzós lesz az ára.

Talán ezen jobban látszik a SCART. Úgy látom bal oldalon felül lesz a "kiugró" része. Ahogy 5X -nél is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8441) Guitar14


Guitar14
senior tag

Hamár videó:
Tud valaki jól működő, nem horror áras HDMI elosztót?
5 portos kéne. Van most egy ali-s viszont többször is volt már, hogy az istemért nem reagál a bekapcsolt eszközre és ki kell húzni meg vissza kell dugni.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8442) arty válasza Guitar14 (#8441) üzenetére


arty
veterán

ez/ilyen szerintem sokaknak kéne :)
nekem is van egy, de a ps3 totál összezavarja :( (xbox, switch, stb tök oké!)

hja és mamár jó lenne, ha tudna 4k120-at, hdr-t is (aka hdmi2.1) :D
hja és olcsó is legyen!!!

anno ismerőstől kaptam egy manual switchet, az egy isten, hiszen mindennel kompatibilis.... annyi h sok sok sok év után néha be-beragad már 1-1 gombja :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8443) taki01 válasza Guitar14 (#8441) üzenetére


taki01
őstag

Nekem ez van ps3-ra lassan reagál, de amúgy rendben van. Átviszi a 4k60-t HDR-el is. Van hozzá távirányító és infra vevő is.
[link]

(#8444) Guitar14 válasza taki01 (#8443) üzenetére


Guitar14
senior tag

Kb ugyan ilyenem van és ezzel van a bajom. Néha mindent ki kell húzni belőle és vissza, hogy életre keljen.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8445) winhate válasza arty (#8425) üzenetére


winhate
őstag

Ati azokat a pillanatokat azert ne felejtsd el amikor lanba tolod a ps2 a haverral 😉

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8446) taki01 válasza Guitar14 (#8444) üzenetére


taki01
őstag

Nekem ilyen problémám vele nem szokott lenni.

(#8447) Kifli1986


Kifli1986
kezdő

Sziasztok. Szeretnék kérdezni,hogy kaptam egy psx2 slimet és egy rendes psx2-őt.

A kérdés az lenne hogy tudnám ssd-re átalakítani mind kettő gépet. A vastagnál ezt a megoldást láttam.:
https://mikroelektronik.hu/elektronikus-alkatreszek-es-felvezetok/137450-fekete-szin-sata-halozati-adapter-adapter-sony-ps2-jatekkonzolhoz-hdd-csatlakozo-dugo-sony-playstation-2-sata-sockethez.html

De a slimre nem találok megoldást.

Köszi a helpet előre.

Olyat szeretnék,hogy az ssd-re kerüljön a free mc boot. Hogy ne kelljen memória kártya. Bocsi kezdő vagyok.

(#8448) Faterkam válasza Kifli1986 (#8447) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem fog Bootolni SSD-ről! A FAT gépnek van beépített hdd portja, (Expansion bay) abba mehetne egy SATA átalakítóval az SSD, és csak a Gamek futnának onnan, de a Slimnek már ilyen nincs, a méretei miatt. Ott csak USB, ami dög lassú, mert 1.1-es, vagy a hálózaton a Sambán keresztül. De ezek egyik sem a legalitás útjai! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8449) winhate válasza Kifli1986 (#8447) üzenetére


winhate
őstag

psx

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8450) perge666 válasza winhate (#8449) üzenetére


perge666
veterán

Ilyen kellene még a gyűjteményembe,régóta fáj rá a fogam! :B

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.