Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) ρσгτσ válasza Faterkam (#8049) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Itt látszik az, hogy abban az időszakban volt pár játék/stílus, amiről lemardtam. Pusztán azért, mert nem igazán konzoloztam, csak a PC futott. :) Úgy látom ezt sem adták más platformra, csak PS -re. Pedig tényleg jó cucc.

Néha nem csak arra jó a retro, hogy újra átéljem a rég időket. Hanem arra is, hogy rájöjjek mennyi minden kimaradt. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8052) arty válasza taki01 (#8050) üzenetére


arty
veterán

lehet a dobálás nem tett jót a gépnek... (láttam már amikor pakolják ki ezeket az automatákat :( )

csavarokkal pl a lézer / lemez távolság is állítható, TALÁN azzal lehetne játszani... de nekem is van olyan slimem, ami hol olvas, hol nem... és az még nem is utazgat, csak áll a polcon :(

#8051 ρσгτσ
aztán ha összeadod ezeknek a kimaradt cuccoknak a végigjátszásidejét és végignézed, hogy neked még mennyi szabadidőd lehet hátra, rájössz: elkéstél - nem jön ki a matek :D én TUDOM, hogy sok cuccomra már sose lesz időm.... :( pedig még csak halálos beteg sem vagyok, sőt még kb 35 évet szeretnék élni :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8053) ρσгτσ válasza arty (#8052) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Áhh, esélytelen ezek közül mindent végigjátszani. :D Meg már türelmem sem lenne hozzá. Rég elmúltak már azok az idők.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8054) taki01 válasza arty (#8052) üzenetére


taki01
őstag

Megpróblom, mert elég érdekes hangokat ad az olvasófej. Ha nem akkor kap egy új olvasó fejet, amúgy az elem is már megdöglött benne. Tudom, hogy azok nem hosszú életűek, de az egész gépet vettem 9800Ft-ért és már csak magáért a joystickért megérte, mert az tökéletes állapotban van. Adtak hozzá két utángyártott memória kártyát (16MB és 8MB). A gép háza is elég szépen néz ki.
Ha veszek új fejet ott is be kell állítani a csavarokkal az DVD és CD ellenállásokat?
Valamint a lézer távolságot hol tudom állítani?

(#8055) arty válasza taki01 (#8054) üzenetére


arty
veterán

- alapból NE nyulj semmihez a fejcsere után (hardveresen)
- csak ha nem működik az új se :D
- de akkor se fogod tudni, hogy TUTI jó fejet kaptál-e (aliexpressz....)
- úgy tudom bizonyos modell/fej kombókat szoftveresen is párosítani/kalibrálni kell (csere után), ennek olvass utána - ha itt nem tudja valaki kapásból

szal érdemes kis körömlakkal jelölni a csavart/csavarokat, hogy gyárilag hogy/hol állnak!

hol/melyik csavar mit állít: keress rá a géped modelljére/fej modellre... google (miután szétkaptad a gépet)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8056) arty


arty
veterán

vettem egy NFS1-et (japán változat, Over Drivin' a címe), usából, 12400forintért ... (áfával, postával, vámkezeléssel együtt)

ez már a második példány, ezer éve ki akarom próbálni a playstation serial kábelemmel "hálózatban" a játékot.... mivel sokalltam az árat, visszakerestem hogy az első példányom mikor/mennyiért vettem és jött a SOKK: 3600ft (2021 február, tehát ekkor még nem kellett áfát fizetni ilyen alacsony értékű csomagra)

anno: 7$ játék + 5$ posta = 12$ összesen, 298 forintos dollár mellett
most: 14.11$ játék + 13.73$ posta + 7.52$ áfa + 399ft postai vámkezelés, 338 forintos dollár mellett

(tudom, 1-2 dollárt nyerhettem volna, ha nem EZT a példányt veszem, de USA-ból az áfát általában beszedi az ebay, kényelmesebb is és az itthoni postai vámkezelés is olcsóbb így... szal a végén kb egál)

igazából csak sírni jöttem, hogy milyen drága lett a kintről rendelés :( (és most a dollár kvázi olcsó....)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8057) Adam0717 válasza Adam0717 (#7513) üzenetére


Adam0717
csendes tag

Íme, a 8 év alatt összeállt gyűjteményem, tudom, beteges. :D Sok el is lett adva javítás után, igazából ezek azok melyeket azért tartottam meg, mert elég szép bőrben vannak, jól működnek vagy valamilyen okból különlegesek. Balról jobbra:

SCPH-30004R -> 50004 Aqua -> 39004/50004 Silver a #7395/#6892-es posztomból -> SCPH-39004 -> SCPH-30003 -> SCPH-50004 Romeo moddal -> SCPH-50004

A slimek: 79004 -> 77004 -> 75004 Silver -> 70004 Silver

Gyári doboz a 77004-eshez van, az egy Singstar legends bundle, illetve a 30003-ashoz, ami Angliából származik.

Végre volt időm elővenni mindet, és kicsit megpucolni illetve kicsit megjáratni a lézer fejeket :D Csináltam is egy kis klipet a hangjukról, ahogy beolvassák a lemezt, valakinek akár hasznos is lehet, hogy hogy kell szólnia egy egészséges illetve egy olyan lézerfejnek, aminek már nem sok van hátra. Azokhoz odaírtam hogy nehézkés. Ezek nálam a 79004 és a 30003, már meg van hozzájuk az új olvasófej, de azért megvárom míg teljesen kipurcannak.

https://streamable.com/2y2985

:R

My in-use PlayStation® consoles (34 in total): PlayStation® SCPH-1002: FreePSXBoot | PlayStation®2 SCPH-39004: FMCB 1.8 - OPL + ESR - 250 GB IDE HDD, SCPH-75004 Silver: Matrix Infinity FW 1.93 | PlayStation®3 CECHH04#1: OFW, CECHH04#2: CFW 4.90 Evilnat | PlayStation®Portable PSP-1004: CFW

(#8058) Stylewars_kp válasza Adam0717 (#8057) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

:R

(#8059) arty válasza Adam0717 (#8057) üzenetére


arty
veterán

wow! 11db van összesen?

(mi az a romeo mod?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8060) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Előző héten megérkezett Japánból, de csak ma tudtam felvenni a postán. :)

Bekerült a pajtik mellé.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8061) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Szar dolog, amikor nincs önuralom...

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8062) taki01 válasza ρσгτσ (#8061) üzenetére


taki01
őstag

Nekem mondod, új PS5 controller, Star Wars Surviver, jön még a GTA SA, Bully, Tony Hawk 4, Getaway Monday.

(#8063) ρσгτσ válasza taki01 (#8062) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, ez ismerős :D

Ráadásul úton van hozzám belföldről a Stock Car Crash és a GTC Africa. Angliából pedig elindult a London Racer első része. Közben még agyalok a Police Madness és a Destruction Madness részen is.

Plusz ebben a hónapban 2 előrendelésem is fizetni kell. Zelda TotK következő héten. Diablo IV -et pedig 10 nappal megjelenés előtt vonják, tehát az is május.

Lesznek gondok otthon, de nem mondok el mindent. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8064) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Megint egy esemény...videojátékok is lesznek. Indulhat a vásárlás. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8065) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#8063) üzenetére


ρσгτσ
őstag

A két érkező. Most már eshet hétvégén, lesz mivel játszani. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8066) taki01 válasza ρσгτσ (#8065) üzenetére


taki01
őstag

Stock Car Crash nekem is meg van a polcon vagy 10 éve de még egyszer se próbáltam ki. Majd mond milyen.

Ma szereztem egy gyűjtői állapotú GTA Liberty City Stories-t és egy szép állapotú SW Battelfront 2-t.

(#8067) ρσгτσ válasza taki01 (#8066) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Grat. :) GTA -ból az ritkább. Tele van a piac hulladék állapotú lemezekkel, tokokkal.

Stock Car Crash grafika gyengébb, irányítás szerintem jó. Az autóról viszont hullanak darabok sérülésnél.

Ma találtam én is egy jó állapotú Total Drivin -t jó áron, úgyhogy lassan az is úton lesz felém. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8068) arty válasza ρσгτσ (#8067) üzenetére


arty
veterán

hát, ezek azért elég BÉ-kategóriás autósok :D de ha mindegyik kell a polcra, nincs mit tenni :D

Total Drivin - grat! a zenék miatt én is agyalok ezen régóta, csak nemtom az irányítás milyen lehet.......... (tudom, nézzem meg emulátoron.... de akkor oda a meglepetés izgalma, amikor az IGAZIT teszem (majd) a gépbe :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8069) ρσгτσ válasza arty (#8068) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Amúgy van egy-két B kategóriás, ami jobb, mint az ismertebbek. Meg aztán manapság már erős árképző tényező, hogy mennyire ritka darab egy játék. Van amelyik marhára nem ér annyit...és van amelyik tényleg nagyon szutyok. :D

Total Drivin -re én is kíváncsi vagyok. :) Majd megírom milyen élmény, ha érdekel. Angliából jön, talán nem utazik sokat.

Szerk.:
Jah és London Racer 2 -ből lerendeltem a PS1 verziót is. Legyen már meg az is a sorozatból. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8070) arty válasza ρσгτσ (#8069) üzenetére


arty
veterán

hamár ritkaságok ... Race Drivin' a go go! a listádon van? :D
gameplay
anno csak Saturn-ra sikerült beszerezni (és mega drivera), ps1-re egyetlen darab sem volt eladó (ebay) ... és ahogy látom: most sincs :( (vagy csak én nem látok eladó darabot??? UK az ebay accom)

B kategóriáról még: Test Drive széria.... még ezzel vagyok bajban, inkább nemakarom, mint akarom :D 1-2 jó volt, aztán a 3 anno pécén a teljes 3D miatt újdonság volt, de az utána következő részek minősíthetetlennek tűntek :D nemtom ps1-en MAI szemmel vajon milyenek lehetnek........... (tipp: borzalmasak :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8071) ρσгτσ válasza arty (#8070) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nincs rajta, mert először az exkluzív és konzol exkluzív autósokat igyekszem beszerezni. Utána jöhetnek még érdekességek. Csak miután elég hiányosak a listák, így mindig találok valamit újat. Szóval még azt sem tudom mikor járok majd a vége felé. :D

Elsősorban a PS1/PS2 és Xbox Classic generáció, ami rettentően hiányos a neten. Főleg a kék oldal.

Race Drivin szerintem valamilyen collection -ben érkezett PS1 -re. Nem? Valamilyen Atari Collection?

Szerk.:
Van fent...nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8072) arty válasza ρσгτσ (#8071) üzenetére


arty
veterán

pörgesd végig a psxdatacenter.com -ot és akkor tuti teljes képed lesz :D

jah, sajna csak japán kiadást élt meg a Race Drivin ps1-en, és tényleg jó a midway arcade treasure verzió is (ps2/xbox), viszont az ugye nem port, hanem 1:1 az árkád verzió, 480i-ben... (nekem boxra van meg)

szerk: nem értem nekem miért nem dobta ki a kereső :( minden sz*rt kidobott, ami race és drivin' csak épp ezt a kettőt nem :D de ennyiért nem kell, elég az a "pár" változat amit birtoklok :D (persze nagyon KÉNE, de ennyit NEM adok ki rá)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8073) ρσгτσ válasza arty (#8072) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Találtam 16 új címet... :D Abból 1 db PS1, a többi PS2. Viszont ott sincs fent minden.

Race Drivin -re nem hozta nekem sem. Először azzal próbálkoztam. Aztán beírtam, hogy Race Drivin go go. Arra jött 2 találat.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8074) arty válasza ρσгτσ (#8073) üzenetére


arty
veterán

részvétem a 16 új cím miatt :D (mi nem volt fent ott?)

sajna nekem a hónapra elfogyott a game-büdzsé, de bekövettem most 1-2 újat... (Return Fire pl mostmár nagyon aktuális lenne) meglátjuk meglesznek-e még június elsején :( hónapok óta azt hiszem, hogy kész, vége, megvan minden, aztán eltelik pár nap és megint hízik a wishlist :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8075) ρσгτσ válasza arty (#8074) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem szóltam...nem váltottam át a régiót 2 játéknál...

Lesz még olyan, ami tuti felkerül a listára. Sajnos. :D Szóval igen, ismerős érzés nekem is. Szerintem először a kisebb/nagyobb sorozatokat leszűröm most már, mert egyre távolabb van a vége. :D

Nekem is most a két hiányzó London Racer rész van követés alatt van, de egyelőre várok vele következő hónapig, mert lesz még 2 új megjelenő játék. Így inkább leállok.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8076) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Toypadmag -nál (ebay) van pár Japán játék egész jó áron. Francia, úgyhogy vám sincs. Ráadásul 4.6 ezer eladása van, 100% -os értékeléssel.

Most találtam, rendeltem is tőle.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8077) arty válasza ρσгτσ (#8076) üzenetére


arty
veterán

:R (hálistennek nem találtam most semmit :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8078) ρσгτσ válasza arty (#8077) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerencsére én is csak egy dolgot találtam nála. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8079) taki01


taki01
őstag

Ma jött meg GTA Liberty City Stories.


(#8080) winhate


winhate
őstag

Ma volt egy kis időm foglalkozni a ps2 vel igy hat gondoltam megprobalom az online gamat.
Mar reg lelottek az osszes szervert, de van alternativ megoldas.
Nehany jatekot probaltam amig az idom engedte:
Colin 2005, Toca 3, Test Drive Unlimited
Siker az nem sok volt.
Fel ora szunet utan eszembe jutott a Jack x.
Opl + usb hdd izzit.
Siker a gáma kapcsolodott a szerverhez!
Igaz senki nem volt ott, de mukodik!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8081) taki01 válasza winhate (#8080) üzenetére


taki01
őstag

A SW Bf1, 2 szerverek is mennek, sőt ott van cross play is.
Itt egy lista az online működő gamekről.

[ Szerkesztve ]

(#8082) winhate válasza taki01 (#8081) üzenetére


winhate
őstag

Igen koszi ez lett volna a kovetkezo amit irok + kep hozza.
[link]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8083) arty


arty
veterán

megjött az újabb drágaszágom :)

Viewpoint - van 68k és neogeo port is, de azok elérhetetlenek. szegény ember verziója :D

gameplay, aki nem ismerné :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8084) ρσгτσ válasza arty (#8083) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Hu, ez nekem idegtépő játék lenne. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8085) arty válasza ρσгτσ (#8084) üzenetére


arty
veterán

Szerintem nagyon érdekesek/egyediek az izometrikus shoot'em upok, noha ezen kívül kb a Zaxxon ugrik még be :) (de ez annál SOKKAL játszhatóbb, még a szaggatások mellett/ellenére is...)

Meglátjuk, meló után teszt :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8086) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Alza -ban 1.890 a PS bögre.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8087) winhate válasza arty (#8083) üzenetére


winhate
őstag

Videot neztem rola jonak tunik!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8088) arty válasza winhate (#8087) üzenetére


arty
veterán

sajnos nem az :( :( uramisten, elcseszték az irányítást... csak rossz és rosszabb van :(

ahogy hogy rendesen jobbra és balra mozogj, egyszerre kell nyomni a jobbra-le -t a dpadon ill a balra-fel -t :( ez sima kontrollerrel pokol..... konkrétan játszhatatlan. az opciók közt ez átállítható.... ekkor a FELFELÉ mozgatja JOBBRA a hajót. WTF? KIPRÓBÁLTA EZT VALAKI, mielőtt a polcra került?! :(

arcade stick-el TALÁN okésabb, majd meglátjuk :( egyelőre habzik a szám.....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8089) ρσгτσ válasza arty (#8088) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pfff de gáz.

Mondjuk én is azon gondolkozom, hogy kellene egy programozható kontroller. Autós játékoknál is jó lenne átállítani, hogy melyik gombra mit csináljon.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8090) winhate válasza arty (#8088) üzenetére


winhate
őstag

Bahhh....dEVElopER fAil ?

LAn PArty set
Ez a csavo nem nyomja kicsiben

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8091) winhate válasza winhate (#7487) üzenetére


winhate
őstag

Hat tobb mint egy ev telt el tdu problema miatt ugy nez ki lassan meglesz a hiba forrasa.

A palya elemeinek betoltesi problemaja ugy nez ki az opl samba megosztas produkalja.
Az allasmentesi fagyast pedig a nem gyari memkartya.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8092) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Holnap 5. Figura és Játékfeszt. Kíváncsi leszek az árakra.

Volt már valaki ezeken a rendezvényeken? Állítólag nagyjából fix. árusok vannak. Meg azt mondják általában nincsenek horror árak.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8093) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#8092) üzenetére


ρσгτσ
őstag

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8094) arty válasza ρσгτσ (#8093) üzenetére


arty
veterán

egy DD másodpéldány nekem is kéne :D (serial link jáccósteszthez)

megjött a 2023-ban totálisan értelmetlen és használhatatlan ... PocketStation -öm :D
előző tulajtól maradt rajta 2 játék, egyik egy dungeon crawler a másikat behatárolni se tudom... ez ugye egy japán-exklu cucc, a dreamcast hasonló memkártyája "ellen" jött létre - extrája az infraport, így 2db akár multiplayerre is jó :D (CR2023-es elemmel megy, képernyő meh, a csipogó jó hangos)

memkártya slotba megy, játékok tudtak rátenni minijátékokat.
álá dreamcast memcard... (de ott minden memcard ilyen volt)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8095) perge666 válasza arty (#8094) üzenetére


perge666
veterán

Oké hogy értelmetlen és használhatatlan,de egyet elfogadnék belőle énis. :C

(#8096) ρσгτσ válasza arty (#8094) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Volt DD2 is, csak sajnos hiányosan, így azt nem vettem meg. Egyébként örültem neki, nagy kedvencem volt régen. Meg amúgy mind a 3 játékot piaci ár alatt vettem, és mindegyik frankó. Szóval öröm van. :)

Ez a PocketStation amúgy jópofa kis cucc. Múltkor néztem én is, hogy 10k körül kezdődik. Úgy látom most is hasonló áron megy.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8097) arty válasza perge666 (#8095) üzenetére


arty
veterán

multizhatnánk :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8098) perge666 válasza arty (#8097) üzenetére


perge666
veterán

:DD

(#8099) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8100) Stylewars_kp válasza ρσгτσ (#8099) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nincs is rajta dual analog...pf ez gagyi. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.