Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Faterkam válasza Vadernagyúr (#8600) üzenetére


Faterkam
addikt

érdemes megtakarítani a fóliát alkohollal, hátha!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8602) arty válasza Vadernagyúr (#8600) üzenetére


arty
veterán

klasszik tipp: DS2 szétkap, áttakarit, nyák-fólia MÖGÉ valami szivacs betesz, hogy jobban az értintekzőkre nyomódjon összerakás után (ha szétszeded, majd megérted :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8603) Vadernagyúr válasza arty (#8602) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Megpróbálom! :) Igazából az "X"-el van gond, meg a jobb-balra nyilakkal. Takarítást már próbáltam, viszont a szivacsos megoldást még nem :) Egyszer szétkaptam, de azóta elég ramaty az R1 meg R2.. Tuti nem jól rakhattam össze.. :D

PSN: joskovagyok199

(#8604) arty válasza Vadernagyúr (#8603) üzenetére


arty
veterán

akkor láttad azt a fólia-nyákot.... az normális esetben egy leszorítós dugaljba menne, de a sony az évezredfordulón ezt így is okénak gondolta, hogy elég odanyomni az érintkezőket egy párnácskával a nyákra :D bírta is egész sok évet amúgy....

itt a topikban már mindenkinek előjött ez a hiba szerintem (vagy csak most fog nemsokára :D ), sajnos nem minden esetben orvosolható, de sokszor igen!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8605) Vadernagyúr válasza arty (#8604) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Most így hirtelen fogalmam sincs, hogy nekem pont ilyen-e, de szétkapom megint, aztán megpróbálok vele kezdeni valamit :D Köszönöm szépen a segítséget! :D

PSN: joskovagyok199

(#8606) Guitar14 válasza arty (#8604) üzenetére


Guitar14
senior tag

Sok PS3 kontrollert javítottam már úgy, hogy kétoldalú ragasztóval ráragasztottam egy vastagabb szivacsot a fólia hátuljára , pont ahol nyomnia kell (természetesen előtte megpucoltam az érintkezőfelületet) és utána elég tartós lesz mert nagyobb nyomás van, nehezebben jut be a kosz és jobb a kontakt.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8607) arty válasza Guitar14 (#8606) üzenetére


arty
veterán

igen, itt többeteknek volt szerencséje :) (nekem nem)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8608) Guitar14


Guitar14
senior tag

Jött egy ezüstös darab a fekete mellé.

Liciten nyertem elég kellemes áron. Működése makulátlan, esztétikailag nem a legszebb, kontroller javításra szorul de örülök neki. :D Feketém SCPH-39xxx-es de ez az ezüst már SCPH-50xxx-es. Fekete már visít bekapcsolásra (néha zavaró is játéknál), de azt hittem minden fat ilyen, az ezüst meg bekapcsolásra mintha be se kapcsolna olyan halk, és csak utána olvastam, hogy ezek az 50xxx-ek más ventillátorral meg hűtési renddel vannak szerelve ami sokkal halkabb.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8609) taki01 válasza Guitar14 (#8608) üzenetére


taki01
őstag

Hasonlókat tapasztalok, sőt ha beröffen a HDD, akkor meg emeli a ventilátor fordulatot.

(#8610) ρσгτσ válasza Guitar14 (#8608) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezüst konzolnál engem mindig a kontrollerek állapota bánt a legjobban. Vagyis...sok esetben sz@rrá van kopva az ezüst szín.

Pont egy olyat fújtam le múltkor.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8611) Guitar14 válasza taki01 (#8609) üzenetére


Guitar14
senior tag

Igen, a 39xxx-es emeli elég durván a fordulatszámot ha HDD használatba kerül, ez zavart engem is.
50xxx-es HDD használata közben halkabb mint a 39xxx-es HDD nélkül.

ρσгτσ:
Igen, ezzel együtt kell élni, festett műanyag sajnos. Ezen is az alja ahol az asztalt érte/sokat mozgott a kéz ott már fehéredik. Újrafújáson még nem gondolkozom mivel nem ér sokat a gép, de majd még lesz talán az is.

[ Szerkesztve ]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8612) arty válasza Guitar14 (#8611) üzenetére


arty
veterán

5xxxx esetén számomra a firewire hiánya a kizáró ok :(
(volt pár játék ami használta, hálózat helyett...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8613) homerhamm válasza ρσгτσ (#8592) üzenetére


homerhamm
addikt

Ontotta magából a PS2 korszak az autós játékokat, ma meg kapunk évi 2-őt. :( Ez valahol nagyon szomorú.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#8614) ρσгτσ válasza homerhamm (#8613) üzenetére


ρσгτσ
őstag

PS1/PS2 (+Classic) korszakban rengeteg volt. Aztán PS3/X360 időben indult meg lefelé mennyiség. Ami egyébként nem baj, mert az előtte lévő generációkban rengeteg hulladék volt. Szóval kicsit tisztult a piac.

Én ezért nem sajnálom annyira. Ugyanakkor régebben akartak is valamit csinálni a fejlesztők, ami persze sokszor nem jött össze, de legalább volt választék.

Mostani generációra nem sok minden maradt, még kevesebb az exkluzív. Nintendo maradt a Mario Kart vonalon, a 2 asztalinál meg FH/FM és GT. Utóbbi oldalnál meg ott maradt az út szélén a Driveclub, amiért szerintem nagy kár.

Viszont az új WRC valószínű jó lesz. A Motorfest is azért nagyot ugrott önmagához képest. Meg egyszer talán megérkezik az új TDU is.

Aztán voltak kisebb, szerintem nem rosszul sikerült próbálkozások, mint például a Gravel. De szerintem a Grid Legends sem sikerült rosszul, ha valaki kicsit lazábban szereti értelmezni az autózást.

Az tény, hogy a régebbi konzolokon nagyobb volt a választék és tényleg egy aranybánya, ha valaki szeret autózni. Mai szemmel nézve a grafikát kell elnézni nekik, de hát erről szól a retro.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8615) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!
Van egy PS2 fat-em (SCPH-39004) aminek az összerakásához kéne némi segítség. Az olvasófejet kellett kicserélnem, amivel nem is lenne gond, de a szalagkábelekkel rendesen meggyűlt a bajom. Ilyen kis műanyag nyelv van ezeken a kábeleken, ami az előlapi gombok kábeléről hiányzik, ezért össze-vissza gyűrődik, ha a helyére próbálom rakni. :( Mit tudnék ezzel kezdeni? A másik meg, hogy a tálca előlapját két oldalon egy-egy kis köröm tartja a helyén, amiből az egyik letört, ezért nem marad stabilan a helyén, azzal sem tudom, mit kezdjek.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8616) Guitar14 válasza sz.balazs.95 (#8615) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ezekről a "nyelvekről" beszélsz?

Ha igen akkor így valóban nehéz lesz visszadugni. :(
Talán kis wd4-en, de tényleg csak kicsit spriccelj a kábelre és a csatlakozóba hátha könnyebben becsusszan. Ha nem akkor sajnos kell venned ilyen kábelt, vagy ha pl. bekapcsológombbal együtt van akkor úgy.

Tálca előlapjára pedig szerintem pillanatragasztón vagy ragasztópisztolyon kívüli megoldást nem nagyon tudok. Utóbbi abban jobb, hogy ha le kell szedni a jövőben valamiért akkor könnyebben levágható róla.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8617) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Bár a PS1/PS2 topik nem lett említve, és már amúgy is szabadabb topiknak számít a többihez képest, de ez egy új irány. Így már bizonyos keretek között teljesen engedélyezett a moddolásról beszélni. Minden bizonnyal itt is.

PS4 topikból:

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8618) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#8617) üzenetére


ρσгτσ
őstag

ÁSZF III 10/10 módosult, egyszerűsödött.
Így igen, erre a topikra is vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8619) sz.balazs.95 válasza Guitar14 (#8616) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, ezekről van szó. Pontosabban arról az egyről, amit említettem, a másik kettő rendben van.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8620) perge666


perge666
veterán

Sikerült hozzájutnom egy szuper kis PS2 pakkhoz,11db játékból 5db érdekelt és emiatt vettem meg. Kaptam vezetékeket,2db kontrollert,és 1 Fat gépet ami nagy meglepetésemre full gyári,bontatlan volt,matrica is sértetlen.
A gép bekapcsolt állapotban nem hangos,viszont sajnos nem olvasta a lemezeket így meg kellett bontanom. :(((
A belseje elég poros volt,az olvasót tiszta alkoholos vattával megtakarítva eléggé összeszedte ott is a finom port. Összeszerelve egyből olvassa a lemezeket elsőre,csak azt sajnálom hogy szét kellett szednem de legalább szuper lett. :)
Mostmár tényleg nagyon érik bennem a felesleges játékok meghirdetése,biztos van vagy 30-40db PS1-2 játékom ami csak úgy jött pakkba.

(#8621) arty válasza perge666 (#8620) üzenetére


arty
veterán

Miket FOGSZ majd eladni? ;) :D (ez ugye nem reklám, hiszen nem konkrétan hirdeted őket :D )

Irigylem a szerencséd, ilyen könnyű javításról álmodik mindenki :D
(én egy teszteletlen hddvd olvasót vettem a napokban az x360hoz és .... MŰKÖDIK :D pedig ugye teszteletlen az sokszor "szar, de drágábban akarom eladni" kategória...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8622) perge666 válasza arty (#8621) üzenetére


perge666
veterán

Nem reklám mert még meghirdetni is lusta vagyok,meg szaladgálni vele 1-2 darabonként az autómatához………..Szóval had gyűljön még. :DD

Jártam már úgyis hogy jónak hirdettek valamit,olcsó volt és 1-2 hét alatt megadta magát. ( ilyen volt a Fat PS3-am amivel nem játszottam 3-4 óra hosszánál többet,azóta a polcon díszeleg )

(#8623) arty


arty
veterán

Jött egy pici pakk, volt benne 1-1 ps1 és ps2 is:

SF csak viccből, az EX2+ ugye egy undorító mellékvágánya a sorozatnak
Namco50-en pedig ps1 címek vannak:
Ridge Racer
Tekken
Klonoa
Ace Combat 2
Mr Driller
és mellé egy szép, színes, vastag kézikönyv :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8624) ρσгτσ válasza perge666 (#8622) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Majd ha lesz valami nekem való, akkor szólj a hirdetés előtt. :D

Bár most egy darabig leálltam a gyűjtögetéssel, mert sok egyéb másra megy el a koncentráció. Jelenleg annyira nem is foglalkoztat a konzolos téma.

Legközelebb majd december elején kerül újra előtérbe. A Figura és Játékfeszten.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8625) perge666 válasza ρσгτσ (#8624) üzenetére


perge666
veterán

Picit próbálom én is háttérbe szorítani ezt a hobbit,de nem megy,mindig megakad valamin a szemem. :))

Sokszor látok 1-2 játékot ami kellene nagyon de drágán adják,ilyenkor van hogy néha rárepülök.De elég sokszor van olyan hogy pakkba felraknak olyan cuccokat amiből csak 2-3db érdekel,de nekem már csak amiatt megéri megvenni az egészet,legalábbis én így látom. :DDD :DDD :DD

Régebben több dolgot adtam el,mostanra meg inkább tartogatom,gyűjtögetem.......

[ Szerkesztve ]

(#8626) arty válasza perge666 (#8622) üzenetére


arty
veterán

nekem is van bajom eladatlan holmival, ilyen inflációs környezetben sajna brutális az értékvesztés, szal tudd: szarul csinálod/-juk :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8627) perge666 válasza arty (#8626) üzenetére


perge666
veterán

Figyelj,engem nem zavar amíg élvezem. :D
Már megszoktam hogy bukok az eladott dolgaimon,ezért is hanyagolom..........

(#8628) Vadernagyúr válasza arty (#8602) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Ilyen a kontrollerem :) Tehát, akkor ide kellene tennem valamit? Csak mert akkor az ugye középen lesz, segíteni fog az "x" gombnak és a többinek? :D Bocsi, ha túl buta vagyok ehhez :D

[kép]

PSN: joskovagyok199

(#8629) Guitar14 válasza Vadernagyúr (#8628) üzenetére


Guitar14
senior tag

Most csináltam ilyenen szalagkábelcserét a múlt héten. Ez egy H típusú kontroller, a szalagkábel ami a gombokhoz van, az rá van véglegesen forrasztva és nem kihúzható. Itt nem tudsz semmit tenni.
Le kell forrasztani a fekete csatlakozót ami a fogja a gombokhoz vezető szalagkábelt majd venni egy új szalagkábelt és egy ilyn csatlakozót azt pedig visszaforrasztani.
Sajnos idővel elválnak a rétegek a szomásérzékeny gomboknál és az javíthatatlan.
Így néz ki a javítási procedúra: [link]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8630) Adam0717 válasza Adam0717 (#8057) üzenetére


Adam0717
csendes tag

Megérkezett az egyik legmegosztóbb PS2 tartozék, a vízszintes állvány. :D Fel is próbáltam ma a konzolokra.




Nekem az ezüst jön be a legjobban, de kinek mi, sikerült nemrég egy ezüst távirányítót is szereznem kemény 3 €- ért, mivel nem működött, de csak le kellett csiszolni a savat az elemek érintkezőiről, és mostmár tökéletes. :)

My in-use PlayStation® consoles (34 in total): PlayStation® SCPH-1002: FreePSXBoot | PlayStation®2 SCPH-39004: FMCB 1.8 - OPL + ESR - 250 GB IDE HDD, SCPH-75004 Silver: Matrix Infinity FW 1.93 | PlayStation®3 CECHH04#1: OFW, CECHH04#2: CFW 4.90 Evilnat | PlayStation®Portable PSP-1004: CFW

(#8631) Faterkam válasza Adam0717 (#8630) üzenetére


Faterkam
addikt

De minek kell vízszintes állvány????????????? :D

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8632) Adam0717 válasza Faterkam (#8631) üzenetére


Adam0717
csendes tag

Mert még olyan nem volt :))

My in-use PlayStation® consoles (34 in total): PlayStation® SCPH-1002: FreePSXBoot | PlayStation®2 SCPH-39004: FMCB 1.8 - OPL + ESR - 250 GB IDE HDD, SCPH-75004 Silver: Matrix Infinity FW 1.93 | PlayStation®3 CECHH04#1: OFW, CECHH04#2: CFW 4.90 Evilnat | PlayStation®Portable PSP-1004: CFW

(#8633) Faterkam válasza Adam0717 (#8632) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok! Nyomós érv! :DD

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8634) arty válasza Adam0717 (#8630) üzenetére


arty
veterán

naigen, borzalmasan billegnek ezek a gépek enélkül, én abszolut pro-fekvősállványos vagyok :D bár még nem vettem :D (amugy nem takar el egy légbeömlót se?)

amugy az a kékes gép baromi jól néz ki........

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8635) Adam0717 válasza arty (#8634) üzenetére


Adam0717
csendes tag

Igazából első szériás SCPH-30004-es gépekre van ez kitalálva, azért takar el 2 csíkot a beömlőből, azoknak egy picit feljebb van, de nem fogja zavarni szerintem :D

Köszi szépen, a kék géphez még keresem a passzoló kontrollert/memóriakártyát, de nekem is az egyik kedvencem. :R

My in-use PlayStation® consoles (34 in total): PlayStation® SCPH-1002: FreePSXBoot | PlayStation®2 SCPH-39004: FMCB 1.8 - OPL + ESR - 250 GB IDE HDD, SCPH-75004 Silver: Matrix Infinity FW 1.93 | PlayStation®3 CECHH04#1: OFW, CECHH04#2: CFW 4.90 Evilnat | PlayStation®Portable PSP-1004: CFW

(#8636) Guitar14


Guitar14
senior tag

Esetleg tudjátok, hogy a "H" típusú Dualshock 2 kontroller burkolatába bele lehet építeni egy "A" típusú Dualshock 2 kontroller belsejét?

Silver gép kontrollerét megcsináltam, hibátlan, viszont számomra sokkal jobban tetszik az "A" kontroller érzetre, kijjebb állnak a gombok, kevésbé érződik "szivacsosnak" és a digitális gombokat könnyebb nyomni egyszerre (pl. jobbra fel). Van otthon makulátlan fekete "A" kontrollerem de nem mutat szepen az ezüsttel. :DDD
Ugyanitt csere érdekel Silver DS2 H->A-ra. ;]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8637) arty válasza Guitar14 (#8636) üzenetére


arty
veterán

azt se tudtam, hogy van A és H típus... (vagy hogy ezt mit jelent :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8638) Guitar14 válasza arty (#8637) üzenetére


Guitar14
senior tag

Közbe utánaolvastam jobban. 4 típus van, leírom őket hátha kell másnak is:
írok pár kulcsszót későbbi topikban keresés egyszerűsítésére: Dualshock 2 reviziók Dualshock 2 verziók Dualshock 2 típusok
korai A típus (A = Alps, mint az Analogok márkája a mai napig):

késői A típus:

H típus (H = Hoshiden):
M típus (M = Mitsumi):

Amiket megtudtam:
Elvileg mindegyiknek vannak revízióik (főleg az A-nak) de ezek csak apróbb különbségek, főképp a vezérlőchip más.
H típus a leggyatrább, mivel ott hal meg a fólia (ilyenkor csomó gomb nem megy vagy össze vissza nyomkod) ráadásul a csatlakozóból a szalagkábelt nem lehet kihúzni. (ezt javítottam a silver-be, kompletten csatlakozóstul cseréltem fóliát forrasztással)
A típusok kb örökösek, csak az analog döglik meg idővel a kopástól, bizonyos A típusokon (korai) kihúzható a fólia szalagkábele, későbbieken már nincs csatlakozó, rá van forrasztva az alaplapra)
M típus elég ritka.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8639) arty válasza Guitar14 (#8638) üzenetére


arty
veterán

:R jónagy szívás, hogy ennyiféle revizio volt :(

--

Megint brutál elcsuszott a Strictly Limited Games, ezúttal a RayZ kollekcióval (Raystorm széria 3 játéka, régi és uj verzioban, ps4re), így bár nem terveztem, de egy olcsó példányt lecsaptam végül "retróba" is :D

Nem egy szépséges shmup, a 2D-s elődjét jobban szeretem (Layer Section), de ez is "kell" azért, jó mechanika az alapfegyver + a kijeltölt célokra extra célkövetős rakéta (stb).
gameplay: [link]
Ez a japó kiadás is "full angol", bátran vehető.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8640) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Muszáj kiírnom magamból mert megőrülök. Rátaláltam a The Getawayre, meg is oldottam az emulációt (remélem nem tiltott téma), de azt a rohadt, ez a játék sokszor iszonyat frusztráló! Nem a nehézség, mert tudok bárhol és bármikor menteni szerencsére, az sokat könnyít, de navigálni...

Egyik küldetéstől eljutni a másikig rettenetes! Folyamatosan üldöznek a zsaruk vagy valami banda, az egyetlen segítség pedig az autó indexe. Többször is úgy jártam hogy a célom környékén vitt körbe-körbe egy háztömb körül, mert nem vettem egyszerűen észre hova kéne mennem. Az autók meg ilyen két-három nagyobb ütközés után kifekszenek. Eddig tartottam magam, de szerintem be fogom kapcsolni a csalásokat mert nincs pénzem annyi Xanaxra amennyit ez a játék megkövetel...

Teljesen feláldozták a játszhatóságot a filmszerűség oltárán sajnos, bár a menüben így is lehetne egy térkép hogy segítsen. Amúgy a lövöldözés tökre tetszik benne, meg ez a londoni alvilágos téma is menő. Jó lenne egy remake belőle modern játékmechanikákkal, de nem hiszem hogy most fog előkerülni. Pedig ha jól megcsinálják szerintem nagyot lehetne szakítani egy Sony exkluzív brit GTA-val.

(#8641) perge666 válasza erahurka (#8640) üzenetére


perge666
veterán

Én régen végigjátszottam mindkét részt,és nem tűnt ennyire nehéznek,meg nekem úgy rémlik hogy térkép is van benne,de lehet csak keverem valamivel.
Nemrég megvettem eredetiben az 1.részét ismét,lehet ma vagy holnap bekapcsolom és ránézek.

(#8642) erahurka válasza perge666 (#8641) üzenetére


erahurka
félisten

Na a térképet ha megtalnád nekem az nagy segítség lenne :DDD Nem is nehéznek mondanám csak frusztráló. Meg azért ma már más irányításhoz szokott az ember.

(#8643) perge666 válasza erahurka (#8642) üzenetére


perge666
veterán

A Start gombot ha megnyomod akkor egyből bejön a térkép.
A játék Pause Menünek hívja.

(#8644) erahurka válasza perge666 (#8643) üzenetére


erahurka
félisten

De nem nálam :DDD Itt fekete képernyő van a menüpontokkal.

(#8645) perge666 válasza erahurka (#8644) üzenetére


perge666
veterán

Jaaaaajj bocsi,átsiklottam az " emuláció " szó felett,hááát NO KOMMENT.

(#8646) Shaza


Shaza
senior tag

Van valahol megbízható és pontos lista arról ,hogy milyen exlusive játékok jelentek meg ps-re és x-boxra?
Köszi!

(#8647) ρσгτσ válasza Shaza (#8646) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Wikipedia és néhány oldal némileg tud segíteni, de mindegyik hiányos. Kivétel nélkül. PS3/Xbox 360 időktől kezdve könnyű dolga van az embernek, arra azért jó a Wikipedia és néhány más gyűjtőoldal is.

Korábbi generációknál teljes káosz van. Főleg PS1/PS2 -nél. De igazából ez azért sem meglepő, mert iszonyat mennyiségű játék jött ki exkluzív vagy konzol exkluzívként. Jelentős részük hulladék, és még saját oldala, leírása sincs a neten.

Még ha találsz is teljes játéklistát (ami van), abból általában nem derül ki, hogy melyik volt exkluzív. Egyenként kell végignézni milliónyi játékot. Már amiről találsz infót, mert nem mindegyikről fogsz.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8648) Shaza


Shaza
senior tag

Köszi!

(#8649) carl18 válasza sz.balazs.95 (#8615) üzenetére


carl18
addikt

Meglehet csinálni csak figyelj mit honnan szedtél ki.
Én is vásároltam egy használt PS2-őt,aminél az eladó írta nem működik.

Teljesen szét szedtem, takarítás után össze szereltem az olvasót is sikerült megcsinálni és lett egy jó Playstation 2-es konzol. De a szalagkábelekkel vigyáz, mert bizonyos helyzetbe nagyon feszül és könnyen szakadhat. :R
Szét szerelés közbe csinálj néhány képet, hogy tud mit honnan huztál le.

Aztán ha van tartalék alkatrész, a csere lehetséges házilag.
Youtubon biztos van pár tutiroal. :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#8650) arty


arty
veterán

jött a postás :D
nagyon kíváncsi vagyok mindkettőre! nem volt rendesen időm utánuk járni vásárlás előtt, de a railshootereket bírom!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.