Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) ρσгτσ válasza taki01 (#8496) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Régi Lemmings -szel PC -n nagyon sokat játszottam. Már el is felejtettem, hogy létezik ez a játék. Azt meg nem is tudtam, hogy volt belőle PS2 cím.

Mostanában elkezdett érdekelni pár cím, amit PC -n szerettem, de jött közben PS -re is. Mondjuk nem mindegyik port, PS verzió sikerült igazán jól, de párat szerintem beszerzek. No One Lives Forever, Oni, Operation Flashpoint...stb.

Szerk.:
Ott volt a Midtown Madness is, de abból meg csak a 3. rész jött konzolra. Az is csak Xbox Classic -ra, amit mondjuk pont meg is vettem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8502) winhate válasza arty (#8491) üzenetére


winhate
őstag

Két gép Pal version full ai nem szaggat.
Mindegyik componens cable.
Atom jó! :Y

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8503) arty válasza winhate (#8502) üzenetére


arty
veterán

:R

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8504) taki01


taki01
őstag

Elkezdtem összerírni egy "pár" :D játékot, amit tuti meg szeretnék szerezni:
True Crime NYC
XIII
Toca Race Driver 3
Driver Parallel Lines
FIFA14
Star Wars Clone Wars
Sly Trilogy
Crash: Mind over Mutant
Mafia
Manhunt 1,2
max payne 2
GTA 1,2
GTA Vice City Stories (meg van most is csak német)
24 The Game (magyar)
Nightmare Creatures 1,2
Prince of Persia Warrior Within
Colin McRae Rally 1,2
Marvel: Ultimate Alliance 1
TOCA 2 Touring Cars
007 quantum of solace

(#8505) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy gyári Sony PS2 kontroller. Működni működik, viszont az x gomb, illetve a le és felfelé csak az analoggal használható. Szétszedtem nem láttam rajta "hibát". Tudnék vele esetleg valamit kezdeni, hogy minden normálisan működjön? Mit kellene megnéznem?

PSN: joskovagyok199

(#8506) perge666 válasza Vadernagyúr (#8505) üzenetére


perge666
veterán

Fóliasérült valószínü. Hozzám is nemrég érkezett 2 hibás darab,de olcsóbb venni használtan működőképeset……..

(#8507) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Hozzám is érkezett pár cucc. Egyszerre mindegyik rendelésem.

Ezzel pedig a London Racer sorozat is teljes lett.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8508) Vadernagyúr válasza perge666 (#8506) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Másik kontrollerből ez esetleg nem jó bele? Bár csak PS1 kontrollerem van itthon.

PSN: joskovagyok199

(#8509) perge666 válasza Vadernagyúr (#8508) üzenetére


perge666
veterán

Azért szétszednél egy másik kontrollert?
Meg szerintem a PS1-2 fóliája nem ugyanaz,de lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#8510) ρσгτσ válasza perge666 (#8509) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Egyébként 3rd party kontrollerek között is van pár használható, ami szerintem minőségben jobb, mint a gyári. Legalábbis ennyi év távlatából. Ráadásul könnyen beszerezhető vezeték nélküli is.

Én nem is nagyon használok gyárit, pedig van itthon mindkét generációból, ami a topik témája.

Szerk.:
Legutóbb ezek jöttek. Az alsót kellene kipofozni új középső gombokkal. Plusz ráfér a takarítás is. Meg szakadt a kábel burkolata a tövében, azt is majd orvosolni kell.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8511) winhate válasza ρσгτσ (#8510) üzenetére


winhate
őstag

Az alsora van egy 5letem.
Viszonylag konnyu cserelni az analog tetejet.

:D

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8512) ρσгτσ válasza winhate (#8511) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Kérdeztem a tacsinkat, de nem adja oda. :D

Az analóggal nem foglalkozom. Vagyis nem cserélem, csak majd megtisztítom.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8513) taki01


taki01
őstag

Ma sikerült venni egy vadiúj network adaptert network access disk-kel :)

(#8514) ρσгτσ válasza taki01 (#8513) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mire megláttam a posztot, már ott voltál alatta. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8515) taki01 válasza ρσгτσ (#8514) üzenetére


taki01
őstag

Peddig csak azért indítottam el a facebook-t, hogy a liciteimet megnézzem, erre ez jött szembe velem :D

(#8516) ρσгτσ válasza taki01 (#8515) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Az biztos, hogy hamar lecsaptál rá. :D

Mondjuk ez még nem is zavar. Sokkal jobban felzaklat az, hogy a licitek mindig a gyerek fürdetése környékén járnak le. Így csomó mindent buktam már. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8517) taki01


taki01
őstag

Ma érkezett. Így már teljes a True Crime sorozatom.

(#8518) arty válasza taki01 (#8517) üzenetére


arty
veterán

ömlik a cucc :D :Y lehet nem is vagyok akkora beteg! :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8519) taki01 válasza arty (#8518) üzenetére


taki01
őstag

Egy kicsit rákatantam. :)
Fentebb leírt lista is bővült és egy két játék már lekerült, mert meg lett.

(#8520) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

2 Games kiadásból találtam egy listát. Elvileg teljes, de mint tudjuk általában elég hiányosak a PS1 listák.

Nekem mondjuk ebből 3 érdekes, amiből egyet már beszereztem.

Szóval nem tudom mennyire hiteles, de ha valaki tud ezeken kívül is, akkor ne tartsa magában.

- Brian Lara Cricket / Jonah Lomu Rugby (29 Nov 2002)
- Bust-a-Move 2 / Bust-a-Move 3 DX (2004)
- C-12: Final Resistance / MediEvil (9 May 2003)
- Colin McRae Rally 2.0 / No Fear Downhill Mountain Biking (29 Nov 2002)
- Destruction Derby Raw / Porsche Challenge (8 Oct 2003)
- Donald Duck: Quack Attack / Tigger's Honey Hunt (22 Nov 2002)
- Driver / Driver 2 (6 Feb 2004)
- Gran Turismo / Motor Toon Grand Prix 2 (16 May 2003)
- Hogs of War / Worms (22 Nov 2002)
- Medal of Honor / Medal of Honor: Underground (13 Sep 2002)
- Need for Speed: Porsche 2000 / Moto Racer 2 (2002)
- Rayman / Rayman 2: The Great Escape (22 Nov 2002)
- Syphon Filter 2 / In Cold Blood (8 Oct 2003)
- Tekken / Ridge Racer (8 Oct 2003)
- Tekken 2 / Soulblade (9 May 2003)
- TOCA World Touring Cars / Colin McRae Rally (29 Nov 2002)
- TOCA World Touring Cars / Jonah Lomu Rugby (29 Nov 2002)
- Tom Clancy's Rainbow Six / Tom Clancy's Rainbow Six: Rogue Spear (2002)
- Tomb Raider III / Tomb Raider: The Last Revelation (2002)
- Tomb Raider: The Last Revelation / Tomb Raider Chronicles (2002)
- Tomorrow Never Dies / The World Is Not Enough (13 Sep 2002)
- Bob the Builder: Can We Fix It? / Tweenies: Game Time (3 Oct 2003)
- V-Rally / Eagle One: Harrier Attack (22 Nov 2002)
- Wacky Races / Bugs Bunny & Taz: Time Busters (22 Nov 2002)
- Who Wants to Be a Millionaire / Who Wants to Be a Millionaire: 2nd Edition (2002)
- WipEout 3 Special Edition / Destruction Derby 2 (16 May 2003)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8521) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Jött nálam is egy-két játék. Némelyik valószínű a többség számára nem ismerős. :D Viszont alakul az F1 sorozat is. Igaz, hogy most nem PS1/2 példánnyal.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8522) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#8521) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Megint 3. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8523) Guitar14


Guitar14
senior tag

Ide is bedobom hamár sok a gyűjtögetés mostanában. :D

A Gameye alkalmazás (videójáték játékgyűjtemény nyilvántartó) most van túl egy nagy frissítésen, saját adatbázist csináltak, emiatt kicsit könnyebb dolgunk van miko hozzáadjuk a virtuális gyűjteményünkhöz milyen verziónk is van (PAL/NTSC, Első kiadás/Platinum stb..)
Továbbá javították az átlagárakat is mindenhol. Webfelület is létrejött már (végre) ahol regisztrálni lehet már és böngászni az adatbázist de még early access miatt nem lehet az appban létrehozott gyűjteményt még elérni és hozzáadni sem játékot.

Aki eddig nem próbálta, most még érdemesebb mint eddig, én már egy jóideje használom és nagyon jól működik. :)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#8524) arty válasza ρσгτσ (#8520) üzenetére


arty
veterán

"- Tomorrow Never Dies / The World Is Not Enough (13 Sep 2002)"

ez része a 007 gyűjteményemnek :)
de volna még, amit szívesen látnék a polcon..........

#8521 ρσгτσ
AZ az F1 nekem is megvan, mert F1-játék mérföldkő: utolsó és egyetlen ps3as sony-f1 játék. Alapvetően nem volna rossz, DE
- nem támogatja a thrustmaster kormányaim
- a codemasters f1 (2010) nem sokkal később szerintem a földbe döngölte, majd pár év alatt az emlékét is kitörölte :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8525) ρσгτσ válasza arty (#8524) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem a 2 Destruction Derby kiadás lenne érdekes. A GT -s verziót már szerencsére megszereztem.

Sajnos a PS3 nem mostanában kerül elő, így az nem nagyon fog futni. Helyhiány miatt. Meg az F1 -ért én annyira nem vagyok oda, elég ritkán játszom. Viszont hülye lennék kihagyni a listából. :)

Mondjuk most, hogy valószínű leszámolok otthon a Nintendo vonallal, lehet be kellene szereznem egy más fajta hordozható gépet. PSP -re gondoltam. Arra vannak játékaim is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8526) arty válasza ρσгτσ (#8525) üzenetére


arty
veterán

neked egy oled vita kellene ;) (umd nem megy bele, de amugy sokkal jobb, mint egy psp... bár nekem is csak psp van és talán sose lesz vitám :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8527) ρσгτσ válasza arty (#8526) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen amúgy, én is szemezgettem már vele. Egyetlen problémám vele az, ha elmúlik a kezdeti lelkesedés, akkor főleg amúgy is a fiókban fog pihenni. Ahhoz meg egy olcsóbb PSP is jó, ráadásul millió meg egy játék van hozzá mindenhol.

Valószínűleg főleg akkor kerülne elő, ha elutazunk egy-két hétre. Évente pár alkalommal. Ami mondjuk egy darabig most úgyis le fog redukálódni, mert várjuk a második babát, így mostanában nagy utazgatások nem lesznek. Külföldre biztos nem. :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8528) arty válasza ρσгτσ (#8527) üzenetére


arty
veterán

akartam tartalék psp-t, de olyan h "olcsó psp" nincs már :(
vagyis, persze, a 60ezres vita árakhoz képest "de van!' :D

amugy nem teljesen off, hiszen pspn és vitán is fut a ps1 játék "natívan" :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8529) perge666


perge666
veterán

Nekem volt már nem 1 nem 2 PSP-m és PS Vitám,engem az zavart mikor hetekig vagy hónapokig csak azért kapcsoltam be hogy ránézzek nem e merült le,ilyenkor mindig felraktam töltőre és annyi.
Nagyon jó ketyerék,de engem zavar hogy itt megy tönkre az akkuja kihasználatlanul,nemrég ezért adtam el a Nintendo Switchet is. :(
Van más hobbim meg család,gyerek,nagy kertes ház,mindig van peogram,van mit csinàlni,úgy döntöttem elég a PS1-2 vonalat továbbvinnen.
Van PS3-4 is,de azokra nem gyűjtögetek. ( még ) :))

(#8530) ρσгτσ válasza perge666 (#8529) üzenetére


ρσгτσ
őstag

+ arty:

Egyelőre nálam sem égetően sürgős, de azért néha jól jönne. Többi konzollal is úgy vagyok, hogy ami régebbi az marad akkor is, ha nem sűrűn használom. Mert azoknak az értéke nem nagyon megy már lefelé.

Viszont én is redukáltam, mert azért az sem árt, ha van hely.

Vettem most egy MX4SIO -t. Tudom, hogy előfordulhat kompatibilitási probléma, de már nézegettem egy ideje. Most meg belefutottam egybe itthon.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8531) arty válasza ρσгτσ (#8530) üzenetére


arty
veterán

én is vettem vagy féléve, de még kéne venni ehez legalább egy 128 gigás SD-t, _NEM_ SanDisk márkából.... ami drága :) (itthon eleve nem vehetem, mert brutális jogdíj megy az artisjusnak... namost a ps2-es játékaim miatt fizessek egy kvázi MAFFIÁNAK ?!?! :( kösz, nem)

viszont a legutóbbi ps2 lanparti tapasztalatai alapján nagyon kéne a cucc :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8532) taki01


taki01
őstag

Ma érkeztek. A legjobban a 007-es játékot vártam.

(#8533) arty válasza taki01 (#8532) üzenetére


arty
veterán

WOW! Sárgulok!!! :D
Return Fire honnan/mennyi?
Nekem is nagyon kéne, de ebayen 10k körül lenne német és egy éve nem bírom elszánni rá magam :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8534) taki01 válasza arty (#8533) üzenetére


taki01
őstag

3600 volt angol boritóval és van benne egy vaskos manual. Ezt csak azért vettem meg mert hasonlít arra játékra, amivel Amiga A500-n játszottam. Közben meglett a neve: Desert Strike

A 007-es pedig stream-ben fogom végig vinni. Csak be kell ütemezni, hogy mikor legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#8535) ρσгτσ válasza taki01 (#8534) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Desert Strike -ot imádtam. Régen PC -n játszottam vele nagyon sokat.

Szerk.:
Egyébként a Fire Return Atari -ra is kijött. Most, hogy bejelentették újra lesz Atari gép, ami viszi a régi kazik egy részét, újra feldobbant a szívem. :)

Mondjuk a két fenti 2 játék pont nincs benne a listában, mert azok Jaguar -ra és Lynx -re jöttek ki.... arra meg nincs kompatibilitása.

Szerk.2.:
Jah most nézem Amiga -t írtál, nem Atari -t. Elnéztem. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8536) perge666 válasza taki01 (#8532) üzenetére


perge666
veterán

Nekem is jött ma is 2 játék,meg múlt héten is,csak picit el vagyok havazva.....

(#8537) ρσгτσ válasza perge666 (#8536) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem angliából jön két játék. Próbálom kerülni az angol rendeléseket, de sokszor jobb áron be lehet onnan szerezni. Csak ne jönne 600 héten keresztül...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8538) perge666 válasza ρσгτσ (#8537) üzenetére


perge666
veterán

Türelem rózsát terem. :)

Én rájöttem hogy szeretek várni,mert amint megérkezik 1 rendelésem máris nézem hogy mi legyen a következő. :)) :DDD
Amíg várom a csomagot addig be vagyok zsongva,aztán mikor nálam van,már nem is olyan érdekes. :U :DD

(#8539) ρσгτσ válasza perge666 (#8538) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Egyébként valóban...nálam is az a legérdekesebb rész. :D Ez amolyan retro BDSM.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8540) taki01 válasza ρσгτσ (#8539) üzenetére


taki01
őstag

Hasonló a nálam is. Már jönnek a követekző adagok is. :)

(#8541) ρσгτσ válasza taki01 (#8540) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Most nekem érkezőben van 3 Formula One cím, és megmondom őszintén ez a legérdekesebb része a gyűjtögetésnek. :D Amikor kezd összeállni egy terv. Vagy annak egy része.

Amint mindegyik itt lesz nálam, már csak ezek hiányoznak a sorozatból:

PS1:
- Formula One 99
- Formula One Arcade

PSP:
- Formula One Grand Prix

A nehezebb része pont az utolsó játék lesz. Mondjuk a másik kettő sem a legegyszerűbb, ha arról van szó, hogy normál állapotban legyen. Ezek nagyon sokszor baromira karcosak.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8542) taki01 válasza ρσгτσ (#8541) üzenetére


taki01
őstag

A Vita mellé egy 3000 szeriás PSP is szeretnék, mert azon is lenne egy-két game, amit végig játszanék.

[ Szerkesztve ]

(#8543) ρσгτσ válasza taki01 (#8542) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezt a 3000 -es szériát érdemes venni PSP -ből? Nem néztem még utána, mert egyelőre nem aktuális a vásárlás. De később nem árt néhány infó.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8544) arty válasza ρσгτσ (#8543) üzenetére


arty
veterán

3000 = ujabb = talán tovább él majd. kijelzőnek nagyobb picit a fényereje, cserébe a képminőség picit gyengébb, ill van tévé-kimenet. psp-ben szerintem nincs egyértelmű nyertes, de TALÁN a 3000 a legjobb :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8545) arty válasza taki01 (#8534) üzenetére


arty
veterán

ha nem jönne be a return fire, gondolj rám, megvenném :D
nekem nagyon kedves emlék, anno pécén nyomtam, persze kalózban, az 1.2-es pecs-re nem volt no-cd crack, így azt magam készítettem el, emiatt IS emlékezetes :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8546) perge666 válasza arty (#8544) üzenetére


perge666
veterán

Nekem volt 300X-es PSP-m 2 is,mindkettő pixelhibás volt,minta úgy rémlene hogy szériahiba……..
Ellenben 100X-es és a 200X-essel ilyen problémám sose volt.

(#8547) ρσгτσ válasza arty (#8544) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ahogy most látom sokan a 2000 -es vagy a 3000 -es modellt szokták ajánlani. Az viszont változó, hogy ki melyiket tartja jobbnak. Mondjuk valaki az 1000 -es modellért van oda, de az sokkal ritkább.

Ami igazából bizonytalanná tesz, az az autós játékok irányítása. Illetve majd meg kellene néznem, hogy mennyire menne vele.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8548) taki01


taki01
őstag

Mai adag :D
Sajnos a hitman német boritós.
A MoH Vanguard-t még egyszer be kellett szerezne, mert az előző lemez adathibás volt és nem mindig volt hang effektek a játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8549) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#8541) üzenetére


ρσгτσ
őstag

F1 05 már nálam van. Olyan manual van hozzá, hogy nehezebb, mint a lemez és a tok. :D A képen ez nem biztos, hogy rendesen látszik.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8550) taki01 válasza ρσгτσ (#8549) üzenetére


taki01
őstag

Nálam is tervbe vannak ps2-re a sony-s f1-ek.
Ez a füzet vetekszik a Return Fire füzetével. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.