Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Sziasztok! A 32"-os belépő kategóriában a Samsung, a Panasonic, vagy az LG az ajánlott inkább? :F 70.000ft körül mindegyik kapható már.

(#28752) #94529552 válasza krx21 (#28745) üzenetére


#94529552
törölt tag

Webáruházak és árukereső, árgép, stb. adatait nem szabad kp.-nek venni (és így félretájékoztatni másokat) Vannak hitelesebb források is.

Killerlaca Macerásabb az aktív szemüveges, de annyira nagyon nem vészes, viszont tartalék elem legyen otthon, mert bármikor lemerülhet. 671V valóban kifutó modell. 2015-ös hasonló Smart és 3D-s tv a 42LF652V, bár ehhez nem jár Magic Remote. [link]

(#28753) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok olyan videót linkelni,ahol egymás mellett van IPS és PVA paneles TV?
Az IPS feketéjére lennék ily módon kíváncsi.

Killerlaca Tescoban néztem az LG féle passzív 3D-t,nem jött be,igaz aktív 3D-t nem láttam még.

[ Szerkesztve ]

(#28754) #94529552 válasza dokee78 (#28753) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sajnos nem jók az ilyen random videók, mert előtte rendesen be kell állítani a tévét, sőt ilyen videókhoz be szokták kalibrálni a tévéket, hogy igazán értékelhető legyen az eredmény. Van itt néhány videó a YT-on [link], itt keresgélhetsz. Nekem van itthon VA és IPS (Local Dimming-es) paneles tévém is, mindkettővel elégedett vagyok.
Akkor a tescoban valami gond lehetett a 3D beállításoknál, vagy a forrással, távolsággal, de még a betekintési szög is fontos, főleg a függőleges. Otthoni körülmények közt más lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28755) nismoka válasza dokee78 (#28753) üzenetére


nismoka
addikt

Millyenen néznéd azt a videót? IP vagy VA, netán TN? ;]

(#28756) dokee78 válasza nismoka (#28755) üzenetére


dokee78
félisten

PC-n nézném meg.
Youtubeon egymás mellett a két fajta kijelző,erre gondoltam.

(#28757) blakey válasza dokee78 (#28756) üzenetére


blakey
titán

Ha azt kérdezik tőled, hogy hány éves vagy akkor azt válaszolod, hogy fiú/lány lennél? :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28758) dokee78 válasza blakey (#28757) üzenetére


dokee78
félisten

Nem fontos min nézem.
Vagy igen?
Képcsöves 17 inces monitoron nézném meg a keresett videót/szituációt.
Hasonlóra gondoltam!
Youtube-on akarok egy videót nézni,amiben azt szemléltetik,hogy egy IPS és PVA paneles kijelzőn miként néz ki a fekete.
Lehet eddig nem jól fejeztem ki magam.

[ Szerkesztve ]

(#28759) #94529552 válasza dokee78 (#28758) üzenetére


#94529552
törölt tag

CRT-n nem sok értelme van ennek, szerintem. Ezt nagyobb üzletekben nézd meg(MM, Euronics, stb.), és csakis azt a két-három tévét, amik közül választanál. Százféle panel van, ezer elektronikával, még a különböző méret is más eredményt adhat azonos típuson belül. De a kezdeti gyártás után is módosíthatnak rajtuk. Ha nem tudod megnézni, akkor megrendeled az egyiket. Ha nem tetszik valamiért, 14 napig indok nélkül elállhatsz, és kérsz egy másikat helyette. Jobb ötletem nincs erre.

(#28760) dokee78 válasza #94529552 (#28759) üzenetére


dokee78
félisten

Már kinéztem a TV-t,csak a fizetésre várok.
Erre a "nincs feketéje" dologra lennék kíváncsi.
Itt vagy az LG topikban írta valaki!

(#28761) lorinser válasza dokee78 (#28753) üzenetére


lorinser
senior tag

Vannak ilyen videók, de szerintem ezekből sokat nem fogsz látni. Legjobb, ha "élőben" nézed meg őket.

- [Samsung UEH6270 vs. LG LB650V]
- [link]
- LG 42LB670 vs Sony 42W815B

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#28762) dokee78 válasza lorinser (#28761) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#28763) nismoka válasza dokee78 (#28760) üzenetére


nismoka
addikt

Csak élőben lehet normálisan megtapasztalni félhomályban de leginkább sötétben, hogy az IPS-en gyengébb a fekete.

[ Szerkesztve ]

(#28764) #94529552 válasza dokee78 (#28760) üzenetére


#94529552
törölt tag

Eddig amilyen tévét használtál, majd úgyis ahhoz fogod hasonlítani mindig az újat.
Itt egy link a Panasonic TX-40AS640-es tesztről. (#28749)-es hsz. Például azt írják, hogy magas az input lag, mégis van akit nem zavar játéknál sem, és 3D-nél és mozgásmegjelenítésnél sincs minden rendben vele szerintük, de az itteni tulajok nem panaszkodnak rá. Ebben az üzletben még lehet kapni ha sietsz: [link]

(#28765) dokee78 válasza #94529552 (#28764) üzenetére


dokee78
félisten

Már ki van nézve a típus.
UE40H6400

(#28766) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Input lag mérés, gyorsan, egyszerűen

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28767) dokee78 válasza #94529552 (#28764) üzenetére


dokee78
félisten

Eddig ezt használtam:

Persze,nem saját fotó!

[ Szerkesztve ]

(#28768) krx21 válasza dokee78 (#28767) üzenetére


krx21
nagyúr

Input-lag ban verhetetlen. . :K

(#28769) AmunRa válasza Ciccuka (#28766) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Nem értem mitől gyors és egyszerű? Megvesszük 40e-ért és megmérjük gyorsan? :D Aki forgalmazza a monitorokat és a TV-ket, vagy teszteli annak gyors és egyszerű, de aki vesz egy TV-t 3 évenként nem igazán éri meg. 3 év múlva a 4k-hoz meg nem is lehet használni.

(#28770) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Még egy kis szösszenet az aktív illetve passzív 3d kérdésben.
A moziban is passzív van nem? Csak mert ha jobb az aktív (mert az full hd képet ad) akkor miért nem az van a mozikban?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#28771) nightshadow


nightshadow
veterán

Sharp to exit North America TV market

First Europe and now North America. Japanese Sharp has struggled to make its TV business profitable for years but without luck. Sharp will license its brand to Chinese Hisense..... [link]

[ Szerkesztve ]

(#28772) gyeniko válasza Killerlaca (#28770) üzenetére


gyeniko
őstag

Több oka is lehet, de az akár egymaga is eldönthette, hogy nem volna könnyű minden nézőnek aktív szemüveget osztogatni komoly (több ezer Ft) letét ellenében, rendszeresen cserélni az elemet, vagy tölteni a szemüvegeket. Milyen botrányos volna, ha egy peches nézőnek pont a film közben sötétül el a szemüvege?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#28773) #94529552 válasza gyeniko (#28772) üzenetére


#94529552
törölt tag

Más oka lehet, mert van aktív 3D mozi Mo-on. Egy ilyen hatalmas beruházásnál, mint egy mozi, már jelentéktelen a szemüveg ára szerintem.

(#28774) blakey válasza Killerlaca (#28770) üzenetére


blakey
titán

Passziv 3D van a mozikban, de az azért eltér az otthoni passzívtól, maradjunk annyiban, hogy a szemüveg kompatibilis az otthonival és összehasonlíthatatlan a képminösége az otthoni passzív 3D-vel szemben, a mozi javára. A másik ok a költség, a passzív fillérekbe kerül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28775) Killerlaca válasza blakey (#28774) üzenetére


Killerlaca
senior tag

mi az h eltér. A passzív az passzív nincs belőle többféle nem?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#28776) blakey válasza Killerlaca (#28775) üzenetére


blakey
titán

De otthon nincs két vetítőd, nem sztereóban vetítesz ahogy a mozikban teszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28777) BBéci válasza blakey (#28776) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28778) BMS


BMS
őstag

Sziasztok

[link]

[link]

A fenti 2 tv közül szeretném megvenni az egyiket. Sajnos csak 130ezrem van és minimum 50 incheset akarok venni(tudom,hogy kisebb képátlóban sokkal jobb minőségü tv-t is tudnék venni de nem szeretnék kisebbet )

Tudnátok segíteni a döntésben? :)
Indokot is kérnék,hogy az egyik miben jobb a másiknál.

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#28779) nightshadow válasza BMS (#28778) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem senkinek nincsen ilyen noname tévéje a fórumon, ez az 50"-es LG viszont csak pár ezressel drágább, jobban megéri: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28780) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Milyen minimum 40 colos TV-k vannak 130k alatt, amit tudnak legalább 35ms input lag alatt teljesíteni?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28781) nightshadow válasza Ciccuka (#28780) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung 5-ös sorozat
Sony 40W605B

(#28782) BMS válasza nightshadow (#28779) üzenetére


BMS
őstag

én elhiszem,hogy rajtam kívül itt mindenki gazdag :D amit linkeltél tényleg nem rossz,csak azt is figyelembe kell vennem,hogy megbízható üzletből vásároljak

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#28783) nightshadow válasza BMS (#28782) üzenetére


nightshadow
veterán

Aqua-ból [link] én már rendeltem több mindent (tv-t nem), számomra megbízható bolt.

(#28784) zsiz válasza BMS (#28782) üzenetére


zsiz
őstag

az emag állítólag amúgy se valami megbízható.. plusz ha gariztatni kell állítólag Romániába kell visszaküldened a cuccot.. állítólag :) személyes tapasztalatom mondjuk még nincs velük, majd hétfőn hoznak nekem egy hangfalat, de az is csak kis értékű. viszont mikor tűzhelyet kerestem, azt nem mertem volna megrendelni miután kicsit utánuk olvastam.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#28785) MoRT2195 válasza zsiz (#28784) üzenetére


MoRT2195
tag

Én még tavaly vettem tőlük egy 120.000ft-os TV-t, tökéletes volt minden, rendes gyári csomagolás, és tényleg semmi gond. Pár nap múlva rendeltem tőlük egy kis gagyi 15.000ft-os házimozit, ezzel viszont már bőven akadt gond. Az első fura dolog az volt, hogy egy ilyen kis lerobbant járgánnyal hozta nekem ide a srác (ellentétben a TV-vel, amit rendes furgonnal hoztak, ugye amilyennel a futárszolgálatok hozni szokták a cuccot, azt hiszem a DPD volt amúgy), na de mondom mind1, biztos, kicsi kocsi, kicsi hangfal, átveszem. Aztán láttam a srác kezében a dobozt... elég ramaty állapotban volt, össze-vissza benyomódva, elkopva, olyan mint amikor otthon évekig dobálod a dobozt, mert nem akarod kidobni, de sose jó ott ahol van. De mondom nem érdekel, a doboz szar, de a hangfal biztos jó, átveszem. Átvettem. Kibontottam, és látszott a csomagoláson, hogy ez biztos nem a gyári csomagolás. A zacskók, amikbe a hangfalak voltak csomagolva össze-vissza voltak celluxozva. Aztán a mélynyomó hátul be volt törve elég szépen, és karcos volt, ahogy kb az összes (5db) hangfal is, valamint alul a gumitalpak szintén össze-vissza álltak rajta, illetve hiányosak is voltak. Kicsit elkapott az ideg. Aztán elgondolkoztam rajta, hogy nem használt cuccot vettem én? De eszembe jutott ,hogy az emag azt mondja nem is árul használt cuccokat, szóval ezt kizártam. Amúgy a hangfalak tökéletesen szóltak, de esztétikai szempontból pocsék volt minden. Nem is gondolkoztam, szépen (ahogy tőlük kaptam) visszacsomagoltam, és írtam nekik, hogy ezt vigyék vissza, és adják vissza a pénzem. Pár nap múlva jött a futár, vissza vitte, aztán napokig semmi nem volt. Írtam nekik emailt, megint napokig semmi válasz. Megint írtam, megint semmi. Aztán már hetek teltek el mióta elvitték, aztán én megy úgy voltam vele, hogy akkor dugják fel maguknak a semmit érő hangfalukat meg a 15.000ft-omat (itt már sejtettem, hogy nem kapok én vissza semmit, de nem is érdekelt). Aztán egyszer csak (hónapok elteltével) jött egy email, hogy másnap utalják az összeget, és elnézést kértek amiért eddig tartott.

Ebből több dolog is leszűrhető, de viszont én ennek ellenére inkább pozitív véleménnyel vagyok a boltról. Igaz, hogy egy láthatóan gyatra, használt hangfalt "vágtak" hozzám, és bár hónapokig tartott mire vissza kaptam a pénzem, de visszakaptam. Valamint én rontottam el ott, hogy nem éltem a "Nézzen bele a dobozba fizetés előtt!" szolgáltatással, amit az emag biztosít, a futár köteles kibontani a dobozt fizetés előtt, és ha esztétikailag gond van vele, vagy esetleg nem az van benne, amit rendeltem, akkor vissza lehet küldeni. Amikor megláttam azt a ramaty dobozt, amiben hozta, akkor élnem kellett volna ezzel a szolgáltatással, de nem éltem vele, szóval részben a saját hibámból tartott eddig ez az egész.

A legtöbb bolt nem biztosít ilyet, hogy belenézhetsz a dobozba, és visszaküldheted, illetve használatbavétel után 30 napig vissza lehet küldeni, ha valami gond lenne, és választhatsz, hogy visszatérítik az összeget, vagy cseréled a terméket. Plusz a visszaküldés is ingyenes, nem számol fel semmit a futár neked pluszba (sok más hellyel ellentétben).

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

(#28786) MoRT2195


MoRT2195
tag

Na de nem az előző regényért jöttem én ide. :D

Olyan 150-180 ezer forintért szeretnék valamilyen TV-t venni. A legfontosabb nálam a méret, olyan 120cm-esnek már tudnék örülni, és egy SMART TV jó lenne. 3D NEM KELL. Persze ha van az említett áron 120cm-es SMART 3D TV, akkor nem gond, de a a 3D a legkevésbé lényeges számomra. Ha lehet, akkor inkább a mérete legyen minél nagyobb. :)

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

(#28787) nightshadow válasza MoRT2195 (#28786) üzenetére


nightshadow
veterán

48H6400 [link]
48AS640 [link]
47AS650 [link]

(#28788) zsiz válasza MoRT2195 (#28785) üzenetére


zsiz
őstag

na igen, több a tiédhez nagyon hasonló történetet lehet olvasni velük kapcsolatban. ezért nem mertem egy 150k-s tűzhelyet bevállalni tőlük. a 2k forintos hangfalam ára miatt nem fog annyira enni az ideg, ha esetleg valami gubanc lesz :) ellenben a tv-met egy "noname" pesti boltból rendeltem, mivel egy rossz szót nem találtam róluk neten, pedig már tizenéves cég. itt vannak a tapasztalataim ha érdekel.

úgyhogy (#28778) BMS kollega ne feltétlen eMag-ban gondolkozzon ha megbízható boltot szeretne. :) (csak azért írtam mert az említett orion tv csak emag-nál van árukereső szerint). de igazság szerint én a márkát is megfontolnám..

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#28789) #94529552 válasza Killerlaca (#28775) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs.
Nagyon jó 3D-s élményt tud adni egy passziv 3D-s tévé is, a mozihoz hasonlóan. Fontos a jó forrásanyag. Pl. Avatar , Sammy 2, stb. Egyáltalán nem kell hozzá két vetítő.

(#28790) kerekfej válasza MoRT2195 (#28785) üzenetére


kerekfej
addikt

Csak a negatív véleményeket kell elolvasni (emag tapasztalatok) kb, mint régen a pixmánia. A pozitív értékeléseket a saját emberük írja, így manipulálnak (idén 3 nap alatt a semmiből szedtek elő (fizetett) 2000+ értékelést). Szóval emag-ot kerüljétek nagy messzire el ezt a román céget!


Feketelista, avagy a rossz boltok topicja - emag

[ Szerkesztve ]

(#28791) kerekfej válasza kerekfej (#28790) üzenetére


kerekfej
addikt

[ Szerkesztve ]

(#28792) AmunRa válasza kerekfej (#28790) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Furcsállottam az árukeresőn mennyi értékelése van, és milyen sok pozitív. Pedig korábban alig volt, és közepesek voltak. Ha már ennyire nyilvánvaló a dolog nem ártan, ha fellépnének velük szemben, mert tök hiteltelen így az egész árukeresős társaság. Köszi, az infot, mert így legalább értem, hogy miért volt ez a változás, bár én ott soha nem vásároltam, és az sok pozitív értékelés után se tettem volna.

(#28793) MoRT2195 válasza nightshadow (#28787) üzenetére


MoRT2195
tag

Köszi szépen! A Samsung lesz a nyerő nálam. :)

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

(#28794) nightshadow válasza kerekfej (#28790) üzenetére


nightshadow
veterán

Alapból nem rendelnék egy olyan helyről aminek még címe sincsen, csak e-mail-en elérhetőek: [link]. Még az se derül ki a honlapjukról hogy román cég.

(#28795) zsiz válasza kerekfej (#28790) üzenetére


zsiz
őstag

erről a topikről én sem tudtam, de ezentúl követni fogom nehogy beleszaladjak valamibe, köszönöm :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#28796) MoRT2195 válasza nightshadow (#28794) üzenetére


MoRT2195
tag

A fizetési módoknál látható a címük. [link] Illetve a számlán is rajta van, persze ezt csak akkor látod, ha már vettél tőlük. :D

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

(#28797) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Úgy néz ki erre esik a választásom. Mi a véleményetek?
http://www.aqua.hu/lg-42lb670v-42-full-hd-3d-smart-led-tv-700hz-mci-304701.html
Ez a 671v-től csak színben tér el ha jol tudom. Az lehet gond, hogy kifutó termék?
Sajna nem tudom mi az utód modelje ha van ilyen.

Köszi

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#28798) lorinser válasza blakey (#28776) üzenetére


lorinser
senior tag

Két vetítővel tudtommal csak az IMAX dolgozik.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#28799) vargalex válasza lorinser (#28798) üzenetére


vargalex
félisten

Pont ezt akartam én is írni...

Alex

(#28800) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
kis segítséget kérnék, hátha valakinek kapásból lesz tippje. :)
kinéztem ezt a tv-t: [link]
Philips 42PFH5609/88 FULL HD LED TV
valakinek lenne tippje esetleg alternatívára?
ami fontos, hogy 40-42 coll, 3d nem kell, okos legyen, youtube menjen rajta (babának pocoyo menjen szépen :D ), 120.000.- a teteje.
van egy buta philips, meg egy okos philips a háznál, ezért gondoltam, hogy a márka maradna, de alternatíva/jobb/megbízhatóbb, ha akadna esetleg, annak örülnék. vagy esetleg erről vélemény, ha valakinek lenne ilyen!
köszönöm! :R :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.