Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Devil Gelo válasza Konflikt (#50) üzenetére


Devil Gelo
tag

Hát igen, legalább van megoldás, és ha minden igaz nettóba meg tudom venni a karit és akkor a kábelre is marad pénzem :D

Samsung S23 Ultra

(#52) Konflikt válasza Devil Gelo (#51) üzenetére


Konflikt
addikt

akkor hajra:) amugy mi a pontos setup (monitor felbontasok, meretek)?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#53) XoZ válasza Devil Gelo (#51) üzenetére


XoZ
aktív tag

Ha a "Flex" verziót veszed, akkor nem kell displayport átalakító, mert annál a verziónál 3 DVI kimenet is használható. Viszont ez a változat drágább, tehát ha olcsón tudsz szerezni displayport átalakítót, akkor nem éri meg a Flexet választani.

(#54) Konflikt válasza XoZ (#53) üzenetére


Konflikt
addikt

lehet h hasznalhato, de sajnos nem egyszerre.

amugy a Sapphire homepage is azt irja, h legalabb 1 displayportos monitor kell a 3-bol, hogy mind egyszerre tudd hasznalni:

*To support 3 displays, one of the monitors has to support DisplayPort
**When running Microsoft Windows XP, Eyefinity technlogy supports a maximum of 2 displays.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#55) XoZ válasza Konflikt (#54) üzenetére


XoZ
aktív tag

Lejjebb pedig ezt írja:

Sapphire FleX Technology
3 DVI Eyefinity Out of the Box

Targeting maximum flexibility with minimum outlay, Sapphire FleX Technology simplifies AMD’s multi-monitor Eyefinity solution by allowing 3 X DVI monitors to be connected to the board ‘out of the box’ WITHOUT the requirement for expensive DisplayPort monitors or Active Adapters.

Ezek alapján arra tippelek, hogy a displayportos szöveg csak véletlenül maradt benne a leírásban (gondolom a sima kártya leírását átmásolták). Legalábbis a megjelent hírekben mindenhol azt írják, hogy nem kell displayport, pl. Techpowerup, Prohardver. A következő teszt szerint használható egyszerre a két DVI + a HDMI port DVI-ként a mellékelt HDMI - DVI átalakítóval: [link]. Ezt pedig úgy oldják meg, hogy a nyákra integrálva van egy chip, ami tulajdonképpen egy active displayport átalakító, és így a kártyán lévő HDMI kimenet egy displayportból van átkonvertálva.

[ Szerkesztve ]

(#56) Konflikt válasza XoZ (#55) üzenetére


Konflikt
addikt

na ez franko, hogy akkor megsem kell.
(vagyis megis kell, csak kartyan belul megoldjak :) )

[ Módosította: philoxenia ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#57) Konflikt


Konflikt
addikt

amugy lenne megoldas nekem is: vennem kene egy matrox dualhead2go-t, ez a cucc 2 monitort kezel, es a gep egy monitorkent latja a 2-ot, allat. azaz mondjuk a 2x1280x1024 helyett 1 db 2560x1024-es displayt. es igy mellette hasznalhatnam a 3.-at is, ami valojaban csak a 2. monitor lenne a gep fele.
a kulso box 1 db displayport-on csatlakozik, ill. az aramot usb-n kapja. van triplehead2go is.

csak a dual is kb. 40K :(

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#58) Devil Gelo válasza Konflikt (#52) üzenetére


Devil Gelo
tag

Középen egy full HD 22 col 16:9 két szélen 17" 4:3 as 1280*1024

Samsung S23 Ultra

(#59) Zoll21


Zoll21
tag

syasztok olyan kérdésem lenne hogy meg tudom e oldani azt hogy 1gép van benne nv geforce 7300gs-----erre kötve 2db monitor
KÉRDÉS:hogy tudom azt megoldani hogy a két monitoron különböző program menjen???(kamerák lennének rajta megjelenítve)

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#60) sasasa3636


sasasa3636
csendes tag

Sziasztok tudna nekem valaki segiteni elöre is kössz .Letöltöttem a READON TV MOVIE RÁDIO PLAYERT nagyon király és tettszik csak egy problémám van vele hogy nem magyar nyelvü tudna ajállani egy hasolo programot ami magyar nyelvü vagy a READON TV MOVIE RÁDIO PLAYERT kéne letölteni valahonnan magyarul ebben kéne a segitség elöre is megköszönöm sasasa3636@freemail.hu

Sándor

(#61) #68216320


#68216320
törölt tag

Üdv!

A következőt szeretném megvalósítani.
2db videokártyával szeretnék 3db monitor kimenetet.

Adottak:
1. NVIDIA GTX460 PCIExpress
2. MATROX G450 PCI

Oprendszer:
Windows 7 x64

Az a problémám, hogy az istenért nem sikerül egyszerre mindkét kártyát működésre bírnom.
A Matrox-ra azt írja az eszközkezelő, hogy leállította, mert problémák vannak vele.
Ha nem megy az Nvidia, akkor működik a Matrox.

(#62) Zso2


Zso2
őstag

Valaki tudna tippet adni, hogy melyik az a legkisebb vga amivel lehet normális sebességen nyomulni 3 monitoron ,mondjuk f1 2010 vagy dirt2-vel?

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#63) perecKING válasza Konflikt (#50) üzenetére


perecKING
senior tag

De jo h leirtad ezeket! Igy legalabb osszeallt a dolog a fejemben! :R
:DDD
Remelem a pc eleg eros lesz a jatekokhoz...
Csak athlon2 x2 260... Vga 5770...ugylatom ez elmegy...van egy 1907 dell em de eddig nem talaltam rajta disply portot...

Tehat ha jol ertelmezem akkor csak 2db 19 :DDD " os dell kell nekem amibol 1 dislpy es mar tolhatom is?

Es a kerdes ami miatt majd ki leszek nevetve:
CS 1.6 fuggo vagyok! Azzal is lehet "igy" jatszani? Pl:valami szoftveres megoldassal?

Bocs a karakterek ekezetei a mobilomban maradtak!

(#64) perecKING


perecKING
senior tag

de pörgős ez a totyik :DDD

(#65) Z10N


Z10N
veterán

Hello,

Mint mar irtak elottem is sajnos mindenkeppen hasznalni kell a displayportot vagy azt atalakitani aktiv dvi/hdmi konverterrel. Ezenkivul meg letezik ugye a sapphire fele flex verzio 2dvi+1hdmi. A topik cimeben nincs emlitve, de az igp-s alaplapokon ugye be lehet fogni a kimeneteket. Ez a SurroundView. Azzal a kulonbseggel, hogy az eyefinity egynek latja a kijelzoket es jatekokban is tamogatott, meg az utobbi sok kijelzot tamogat csak. Arra figyelni kell, hogy az igp-nel is csak az egyik digitalis kimenet hasznalhato egyidejuleg. Az esetemben HD4200 alapbol kettot tamogat dsub es dvi/hdmi. Amikor bekerul egy dedikalt pcie kartya felajanlja a biosban a SV-t. Igy akar hd4200: 2 + eyefinity kartya: 6, osszesen 8 kijelzo hasznalhato elmeletben. Az optimalis megoldas az aki csak dolgozni akar hd4200 1 dvi + pcie 2 dvi vagy dvi+hdmi, 3 kijelzo SV-vel. Aki jatszani is akar annak kell az eyefinity, hogy egybe lassa.

Udv, Z.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#66) #81556480


#81556480
törölt tag

Sziasztok!

van egy ilyen kártyám: [link]
A kérdésem az lenne, hogyan kell bekötni a 3 monitort Eyefinitybe ? :R

(#67) deadwing válasza #81556480 (#66) üzenetére


deadwing
addikt

LaciCRM: 1-et a display portba, 1-et a HDMI-be, 1-et meg a DVI-ba. Display portnál figyelj oda, ha veszel átalakítót /DP-DVI/, akkor az aktív legyen. Passzívval nem fog menni. Plusz szükséged lesz egy HDMI-DVI kábelre is :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#68) #81556480 válasza deadwing (#67) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi a választ !

(#69) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Sziasztok !

Jelenleg van két ilyen monitorom dualban:

Benq G2420HDB (D-sub+DVI)
Beng GL2440HM (D-sub+DVI+HDMI)

A VGA-m egy Sapphire HD6670 512MB GDDR5 verzió. A kártyán egy D-sub, egy DVI és egy HDMI kimenet van. A kártya leirása szerint támogatja az Eyefinity-t.

Afelől érdeklődnék, hogy össze tudnék-e hozni egy Eyefinity 3 monitoros rendszert ezzel a kártyával?

Végigolvastam ezt és más Eyefinitys topikot itt PH-n és angol oldalkon, de legtöbb helyen vagy Displayportra hivatkoztak, hogy legyen legalább egy monitoron olyan bemenetként és a VGA-n, máshol viszont olyat olvastam, hogy megy az EF HDMI-vel is. Namost a VGA-mon van két analóg és két digitális kimenet, ezekkel mehetne-e?

Esetleg még olyan távlati öteltem van, hogy kötnék a kártyához egy másik HD6600-as sorozatú VGA-t Crossfire-ben.

Kösz előre is a segítséget és a véleményeket !

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#70) priti válasza Cickánykoma (#69) üzenetére


priti
addikt

Én is nézegetem éppen a témát. Amennyire én látom...
A legtöbb helyen afölött siklanak el, hogy nem csak egyféle DVI van. Emlékeztetőül Tehát a DVI csatlakozófelület egészén belül egyes lábakon mehet analóg más lábakon digitális jel.
A másik fontos dolog, hogy a VGA "digitális képet" számol ki és ezt kell utólag analóggá alakítani, tehát a VGA kimenetei közül nem mindegyiken van analóg jel is a digitális mellett, következésképpen nem elég csak a csatlakozó formáját átalakítani és az éppen szükséges pineket összekötni a két különböző formájú csatlakozóban az analóg jelre apellálva. Ha megnézed ezt a csodaszép DP-DVI eyefinity átalakítót jól látszik, hogy a DVI jobb oldalán a vízszintes lemez körül nincsenek pinek, tehát ez egy DVI-D csatlakozás amin nincs analóg jel, viszont gyönyörűen össze tudod kötni egy olyan régebbi monitorral, amin van DVI csatlakozó ugyan, de azon a csatlakozón a monitor csak DVI-A szabványt támogat és a vízszintes lemez körüli lyukakba várná, hogy becsúszik a vezeték csatlakoztatásakor a tüske amin jön jel. Be tudod dugni, mert a hardverekre legtöbbször "DVI-I connector"-t szereltek régen, hogy többféle DVI átjátszókábelt lehessen használni. Te meg most csak lesel, hogy "ménemmegy". Ez is oka annak, hogy egy új csatlakozót vezettek be. A DisplayPort-ot. DP a régi monitorokon nincs, probléma megoldva. Aztán a digitális cucc is bonyolítva lett a 3D-vel meg a megemelkedett felbontási maximumokkal, most éppen ezt nézegetem hogy most ott mi a csöcs van éppen..., picit le vagyok maradva. Egészen pontosan miért kell ott konverzió egyes esetekben.

Az világos, hogy egy ilyen aktív átalakító amiben van DAC (Digital Analog Converter), tehát a digitális jelet analóggá alakítja, majd azt kidobja a régi D-SUB kimenetre biztos hogy használható az összes VGA kimeneten, mert digitális jel mindegyik kimenetén van a VGA-nak, csak ha bejön a felbontás, adatsűrűség stb. akkor ott lehet gixer, no meg persze a dual link, de az 3 monitornál nem játszik

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#71) priti válasza Z10N (#65) üzenetére


priti
addikt

Mondjuk legalább ez a FLEX lehetne általános szarjanak sünt. Most ki az aki egy szem 6870-es VGA-ra ráköt 6 monitort? Nóóórmális? Még 3 is csak erős jóindulattal... benyomnak nekem rá két DVI-t, egy HDMI-t meg két miniDP-t, minit (!!!) óóó hogy... hüm-hüm-hüm

Hardverlesen

(#72) priti válasza priti (#70) üzenetére


priti
addikt

Két digitális között pl. DP-DVI, vagy DP-HDMI között egy rohadt licenc az LVDS (kis feszültségű differenciális jeltovábbítás) megkerülése miatt kell konverzió, hogy a gyártónak ne kelljen fizetni
A szomorú hír, hogy az aktív átalakító beleszól keményen a maximális adatsűrűségbe, szóval kőkeményen bukik az ember a felbontásból ha nem olyat vesz... Ez a gyártó egész kultúráltan ismerteti a termékeit, nekem ez az oldal segített, de sajna mivel a legtöbb átalakítót nem ismerteti ilyen szinten annak gyártója így tök lutri, hogy milyen felbontáson működik, ami eyefinity-nél elég nagy cumi, hiszen az egésznek pont az az értelme, hogy a 3 monitor által együtt megjelenített kép felbontását megnöveljük 5760x1080-ra, ha viszont az aktív átalakító csak fullHD felbontás alatti adatsűrűséggel működik (és van ilyen aktív átalakító is sajnos) akkor ezt az 5760x1080-as felbontást bukjuk.
Ebben a felállásban tehát ha a monitor nem támogat DVI-D bemeneti jelet és emiatt nem áll módunkban használni a -pl. itthon a hardverkerben is- kapható sapphire átalakítót a DP-hez akkor finoman szólva nem úszik ez a Magyarország eyefinity-hez tesztelt átalakítókban... így hiába találsz aktív DP-DSUB átalakítót igazából nemtod hogy jó lesz e fullHD-hez, ha nincs rajta az AMD weblapján azon meg nem sok van.
Istenííí. :C
D-SUB bemenetes monitorokkal számolva gondolkodtam rajta, hogy kipróbálom egy padlásszobában ahol a tetősík miatt nem fér el nagy képátlójú TV, 3 alacsony monitor viszont simán, de én hagyom a csába. A helyzet NV-vel se jobb, mert ott meg két VGA kell SLI-ben hozzá, vagy valami aranyárú csúcskari.

Az bacca a csőröm, hogy az a sapphire átalakító tényleg aktív e abban az értelemben ahogy az aktívat érteni illene. Túl kicsi, túl olcsó. Szét kéne egyet szedni. :U

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#73) Reibek


Reibek
senior tag

Hali egy kis segítség kéne.
A probléma:
GTX 295 3 kimenetes
3 egyforma monitor
A HDMI kivezetésen nem jön jel 2 monitorral müködik a 2 DVI-on de HDMI-n nem csínál semmit csak annyit hogy kírja hogy no signal és kész :F
Mit kell esetleg átállítani?

(#74) priti válasza Reibek (#73) üzenetére


priti
addikt

A monitor pontos típusa kellene első körben. Megeshet, hogy a DVI bemeneten csak "DVI-A" szabványt támogat. A HDMI jel egyébként ugyanaz, mint a DVI-D single csak hanggal így sima passzív átalakítóval mennie kell, ha a monitor támogat DVI-D szabványt, vagyis megeszi a digitális jelet. Az NVIDIA lapján külön kitérnek rá jegyzetben, hogy csak 2D surround-ban megy 3 monitorral a kártyád így a képernyőfrissítési frekit 60Hz-re tenném biztos ami biztos ha esetleg most magasabban van. Elméletben a képfrissítési frekinek önmagában semmi jelentősége, de biztos ami tuti...

Hardverlesen

(#75) Reibek válasza priti (#74) üzenetére


Reibek
senior tag

Az a poén hogy az átalakító ha a VGA DVI csatlakózóján van és a HDMI kábel a TV-re van kötve van kép. Ha a Monitorban van az átalkító és a VGA HDMI csatlakózójában van a kábel akkor nincs kép :W
Frekit megnézem majd.
A Monitorok: HKC2219A

(#76) priti válasza Reibek (#75) üzenetére


priti
addikt

A gyártó specifikációjában az van, hogy "Input Signal: Analog RGB and DVI" Ez nem túl elegáns megfogalmazása a kizárólag DVI-A támogatásának. :U Az van, hogy a HDMI-DVI átalakító DVI-D be alakít át, tehát a DVI csatlakozó szélén lévő vízszintes lemez körüli pineken nincs jel, A monitord meg ott keresi a jelet.
Nem éri meg DA convertert tartalmazó átalakítót venni, mert drága. Szerintem (mivel a monitorok már megvannak) ha az alaplapod támogatja az SLI-t akkor add el a 295-öt és vegyél helyette két GTX460-at. SLI-ben a két VGA összesen 4DVI csatlakozójából 3 DVI csatlakozót használva menni fog a 3 monitors rendszer. Ha nem érdekel a fogyasztás és bitang erős tápegységed is van ami elbírja, akkor mégegy 295 is szóbajöhet quadSLI-ben. ;] :DDD

Hardverlesen

(#77) Reibek válasza priti (#76) üzenetére


Reibek
senior tag

460 SLI-ről Downgradeltem :)) vissza régen ezt használtam
De azért köszi :R
Egyébként akkor hogy lehet hogy régen ment bár az átalakító máshogy volt :F

[ Szerkesztve ]

(#78) deadwing


deadwing
addikt

Ez elég fura, mert én is úgy tudom, hogy nvidia csak sliben támogat 3 monitort. Szal hiába lenne kép, a surround nem menne akkor sem, max csak az extended desktop.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#79) priti válasza Reibek (#77) üzenetére


priti
addikt

Ahhoz hogy kép legyen a monitorodon vagy D-SUB kell neki, vagy DVI-A. Innen tovább nincs miről beszélni. Innen már csak 3 olyan csatlakozó kell a VGA-n amin ott van a digitális mellett az analóg red-green-blue jelis valahol, és egy átalakító ami azt a DVI csatlakozón rá is köti a C1-C2-C3-ra. Ettől persze még jó egy olyan HDMI kimenet is, amin nincs ott az analog R-G-B csak akkor kell egy DA (Digital/Analog) converter ami a digitális jelet átkonvertálja analóg jellé és utána köti rá a C1-C2-C3-ra egy DVI-aljzaton és azt -az aktív átalakító DVI aljzatát- aljzatot kötöd össze a monitoroddal.

Hardverlesen

(#80) Reibek válasza deadwing (#78) üzenetére


Reibek
senior tag

A GTX 295 az nem SLI?! :U

Priti köszi vhogy megoldom régen is ment ezzel a karival most is fog

(#81) priti válasza deadwing (#78) üzenetére


priti
addikt

Nem, az NV weblapján fennt van, hogy így megy a 295 3 monitorral. Most is megy neki, csak a monitora miatt nincs kép szerintem.

De marha egyszreűen ki tudja próbálni, mert fogja és a két DVI-ra ráköti a két monitort a HDMI-re meg a TV-t (mert az támogatja a digitális képet végtére is csak van rajta egy nyomorék HDMI bemenet) és ennyi, ha úgy megy mind a 3 megjelenítő egyszerre, akkor egyértelmű, hogy a monitorral van a baj. Mondjuk szerintem így is az.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#82) priti válasza Reibek (#80) üzenetére


priti
addikt

Arra kiváncsi lennék, hogy régen hogy ment neked ezzel a 3 monitorral HDMI-ből átalakítva. A DVI ötféle lehet, ebből az ötből a gyártó szerint a te monitoraid egyet támogatnak, a DVI-A -t. Az csak egy dolog, hogy DVI-I connector-ok vannak a monitoraidra szerelve. Azért van rászerelve ilyen csatlakozó, hogy tudd használni a két DVI-D-n kívül az összes többi háromféle DVI átjátszókábelt és ne kelljen a boltban külön DVI-A kábelért futkosnod, hanem fogod azt megveszed a DVI-I kábelt amit mindenhol lehet kapni azt csumi, örülsz.

Hardverlesen

(#83) Reibek válasza priti (#82) üzenetére


Reibek
senior tag

Pontosan úgy ment régen mint ahogy írtad HDMI->TV-n és 2 monitor
Aztán jött 3 másik monitor azokon ment rendesen
Lecseréltem a 3 monitort a mostaniakra ez volt a hiba :W
De egyébként is vmi nem stimmel mert most tv+2 monitor se megy :(((

(#84) priti válasza Reibek (#83) üzenetére


priti
addikt

Első körben kösd rá a HDMI-re csak a TV-t, és a monitorokat húzd le, hogy zárjuk ki azt a lehetőséget, hogy már a HDMI kimenet a VGA-n már fizikailag megsérült a sok dugdosás adta igyekezetben. Az átalakítód jó, azt már tesztelted, ha a HDMI kimenet is jó, akkor marad a VGA kimeneti speckója.

Sajnos nem lehet általánosságban nyilatkozni egyik VGA sorozatról sem. A gyártó hatásköre, hogy hová tesz a VGA-ra AD converter-t a kimenet elé, így csak konkrét típusról érdemes beszélni. Az én VGA-m dobozának hátoldalán például rajta van, hogy ezek közül csak az alsó DVI porton van analog video jel is a digitális mellett, a felső DVI-on már az analog pinekre nem kötöttek semmit, így én a monitoraid közül csak egyetlen egyet tudok használni a drága aktív átalakító nélkül, hiába a rengeteg kimenet. Nekem csak drágább monitorok jönnek szóba, amik támogatják a DVI-D -t. A gyártónak az többletköltség, ha mindkét DVI elé integrál AD convertert a VGA-ra és az árversenyben hajlamosak ezért lespórolni, amit lehet. Érdemes megnézned a VGA-d gyártója által kiadott használati utasítást vagy dobozt,driver CD-n a manual-t, valahol biztos leírták, hogy konkrétan a te kártyádon melyik kimenetre mit lehet kötni.

Forceware-ből gondolom töltöttél le frisset a netről és nem a gyári CD-ről telepítetted a kártyát, de ha nem akkor azt még érdemes meglépni, mert a beta driverrel voltak gondok. Ezt írták az NV weblapján.

Ha emlékszel még a régi monitoraid típusára nézd meg, hogy azok támogatták e a DVI-D-t, ha igen akkor sajna benne van a pakliban, hogy szopóágon vagy ezekkel a HKC monitorokkal. Olcsó húsnak híg a leve.

Hardverlesen

(#85) Reibek válasza priti (#84) üzenetére


Reibek
senior tag

1: A HDMI kimeneten se a TV-n se a Monitorokon nem kapok jelet hiába van csak az a kimenet használva :O
2: a régi monitorjaim megnéztem támogatták a DVI-D-t sajnos mikor a 2 GTX 460-at megvettem akkor úgy jött ki a lépés hogy tudtam vevőt a 3 régi monitorra és eladtam őket. Kisebb, olcsóbb monitorokat vettem (a mostani HKC) és így nem kellett annyi pénzt fektetni a VGA-k-ba konkrétan 1 árát megspóroltam :DDD
Akkor valóban nem jelentkezett a probléma mivel 3 DVI-DVI kábellel lettek rákötve.

Tehát eleve a monitorok is szívás meg a VGA-n is megmúrdelt a HDMI :W

(#86) priti válasza Reibek (#85) üzenetére


priti
addikt

Közben eszembe jutott, hogy mondtad, hogy két monitorral viszont megy a géped jelen pillanatban is, így mindkét DVI-on kell hogy legyen analóg video jel is a VGA-don ezek szerint különben kettővel se menne, tehát 2monitor+TV flállásban csak a HDMI aljzat sérülése miatt nincs kép a TV-n, hisz a HDMI kábelt szintén tesztelted, amikor a DVI-ba dugtad átalakítóval és úgy volt kép a TV-n tehát a kábel jó. A VGA meg javítható. Nézz bele szemből a HDMI aljzatba, hátha csak egy érintkező görbült el. Ha igen egy tűvel próbáld meg a helyére pöckölni, hátha sikerül.
Ha másképpen nem a fizikailag sérült aljzat cseréjével is megoldható. HDMI aljzatot hobby elektronika boltban szerintem lehet kapni és cserélhető pár szerszámmal. Árát nem tudom pontosan, de nem nagy összeg. A cseréhez pár filléres szerszám kell: egy forrasztótű (2000Ft, egy ónszippantó (párszáz) és egy kis forrasztóón (kis kiszerelésben szintén párszáz Ft) nomeg kézügyesség. Nem azt mondom, hogy csináld meg, de nem katasztrófa hogy betojt. Van egy pár ember itt a PH-n aki meg tudja csinálni, megint pár akinek eleve semmi szüksége a HDMI-re, viszont 295-öt venne, szóval emiatt a VGA nagyon véresen nem értékcsökkent.

A monitorokat egyesével ettől még, hogy neked nem vált be erre a célra simán eladod az apróban, pláne karácsony előtt. Szóval nincs nagy baj anyagi szempontból még akkor sem ha mindent eladsz. Én eladnám a helyedben monitorokat, mert így minden VGA cserekor egy állandó szopakodás lesz miattuk az életed. Az analóg átjátszás már egyre inkább a múlt és 3 monitorhoz már most sem sok egy 295 teljesítménye, szóval előbb-utóbb újabb VGA csere lesz várható és ha mondjuk AMD-re váltanál ott az Eyefinity a Display Port miatt, meg az egy darab ehhez a monitorhoz jó DVI miatt mégnagyobb szívás, mert még ha a monitor tud DVI-D -t, de nincs rajta DP bemenet még akkor is kell egy 7000Ft-os átalakító, ami a DP-t alakítja DVI-D-re, de ha nem tud... pfff. Ezzel a HKC monitorral egy piszok drága és egy piszkosúl nehezen beszerezhető DP to D-SUB converter kellene az egyik monitorhoz, egy DA converter a másikhoz és csak a harmadik menne sima átalakítóval, szóval AMD oldalról totál kizárod magad velük, pedig most jön a hetes sorozat ami majd viszi lefelé a hatos sorozat árát, így onnan sem árt néha szemezgetni VGA-t, amikor cserél az ember...

Hardverlesen

(#87) #81556480


#81556480
törölt tag

Hali. CRT monitorral lehet eyefinitit összehozni? úgy gondoltam hogy középen lenne egy lapos cucc, két oldalt pedig két CRT :U

5750-es kártya.

(#88) RCH663 válasza #81556480 (#87) üzenetére


RCH663
aktív tag

Sziasztok olvasgatva a topicot reagálási kényszerem támadt! :))

Tehát Eyef. alapok.

Nekem egy sapphire hd5770 Vapor-x van két éve, össze gyűlt vele némi tapasztalatom.

Jelenleg 3 HP 17" TFT van rajta, 3x1280x1024.

Ahhoz hogy ez Eye menjen, ha nem "felx" kivitelű kártya AKTÍV display portos adapter, vagy DP-s monitor kell. Ez mind Dual, mind Triple Eye-re igaz!!! Ha nincs DP, akkor nincs Eye. (tehát nem kezelik a programok egybefüggő primary monitorként az egész felületet, hanem csak két külön monitorod van extended desktop üzemmóddal, játékoknál meg semmi, csak prim. display.)

Kitartó keresgéléssel meg lehet keresni az okát, lényeg, hogy DAC címzésekkel van a gond a képi megjelenésnél, és ha nincs DP, akkor ez valamiért nem megy. (Maradjunk ennél, felesleges jobban bele menni)

Nekem Sapphire Acive display port to VGA átalakítóm van, 12.000 volt kb egy éve a neten rendelve, itthon nem lehetett kapni. (lehet használni a mac mini display portost is,de az néha állítólag lefagyogat.) A Sapphire-nak nincs külön USB tápja, direkt a DP-ről kapja az áramot. Ennek előnye, ha nincs vele kapcsolat (mode váltásnál valamiért lefagy) akkor DP megszakít, vissza áll alapba, és nincs gond. :)

A Eye összeállításnál a legfontosabb dolog, hogy a monitorok alap felbontása, és frissítése egyforma legyen. Ekkor nem lehet gond, menni fog.

Ha nem egyformák a felbontások akkor lehetnek gondok de én ezt nem próbáltam.

Természetesen CRT monitorral is működik, (gondolom nem 14 colos jós gömb :D ) 75 Hz-en elméletileg gond nélkül megy, de a 100 Hz gondot jelenthet a DAC miatt.

AZ első próbát én anno 3 különböző 15-ös TFT-vel tettem, ami nem volt kellemes a szemnek de működöt, mindegyik sima VGA csatolós volt.

A sikertelen első próbálkozásokat az eredményezte, hogy két monitor 60, egy pedig 75 Hz-en akart menni és ezt nem szerette.

Három egyforma monitor (bármilyen, akár a legolcsóbb TFT-k) viszont gond nélkül megy.

Csak ajánlani tudom, akinek lehetősége van rá, vágjon bele. Még az egy HD monitoron is "bezárva" érzi magát utána az ember, mind játék, mind munka szempontból.

Az 5750-es karival annyi a gond, hogy a játékok alatt hamar kifogy a szuflából, bár 3x1024x768-ban elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#89) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kicsit halottnak tűnik a topik, viszont mivel más relevánst nem látok, innentől ennek a használata tűnik kézenfekvőnek.

jön a harmadik monitor, még egy lg ips226. meg mellé egy xfx miniDP ->dvi átalakító. jelenleg a két monitor egy Samsung SyncMaster 913N (VA variáns, 19" 5:4) és egy LG Flatron IPS226v (e-ips+led).

harmadik lg lehet lesz, még kiderül.

tapasztalatok majd még.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az XFX active miniDP to single link dvi adapter (MA-AP01-ND1K) működik.

tesztelt kártya egy 6950, három monitorral (ebből tetejében egy analógra van átalakítózva egyik DVIről, másik kettő dvi).

szóval aki egyszerre akar három monitort meghajtani, annak megfelelő.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#91) speppi


speppi
csendes tag

Nos lenne egy kérdésem most vettem egy hd6850-est, eddig 4850-esem volt nem volt problémám. most viszont nem tudom rákötni a monitort és a projektort egyszerre mert mind a kettő sima vga csatis, a kártyán van 2 DVI az egyiken van csak analóg jel, meg van 1 HDMI
meg 2 mini display port. Hogy lehetne megoldani? Kiterjesztett modban használtam mert amíg néztem a filmeket a projin addig a monitoron az asszony vagy a gyerekek interneteztek
nem zavartuk egymást. Várom az ötleteket.

(#92) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írom, illetve volt e már válasz erre a kérdésre?!

Szóval azt szeretném tudni, hogy lehet megoldani azt; miközben az egyik monitoron
játszok, addig a másikon valami más van megnyitva kugli, mail, "mittoménmi", stb.

Sajna nem akar összejönni sőt 2 monitorral el sem indul a játék.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#93) deadwing válasza speppi (#91) üzenetére


deadwing
addikt

Mindkét csatin kell lennie analóg jelnek. Amennyiben mégsem, akkor kell beszerezned egy mini DP -DVI átalakítót. Azzal tuti jó lesz.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#94) deadwing válasza etejedu (#92) üzenetére


deadwing
addikt

Simaliba, mennie kell, ezt hívják kiterjesztett módnak. A játék csak az alapértelmezett monitoron megy majd, a másikon pedig látszik majd az ami addig is..

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#95) etejedu válasza deadwing (#94) üzenetére


etejedu
őstag

Na ez az! Mindkét monitort akarja használni de nem megy, és a játék is csak a töltésig jut el utána ledob hogy elvesztettem a szervert (cod4 multi).

És ugy van beállítva ahogy te is irtad.

[ Szerkesztve ]

(#96) deadwing válasza etejedu (#95) üzenetére


deadwing
addikt

Nemá... Más játék mit csinál?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#97) etejedu válasza deadwing (#96) üzenetére


etejedu
őstag

Cod MW2 vel próbáltam még... ott megy a game viszont a másik monitor befagy.

(#98) deadwing válasza etejedu (#97) üzenetére


deadwing
addikt

Ott valami komolyabb probléma lesz sztem... :((

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#99) priti válasza speppi (#91) üzenetére


priti
addikt

Nekem is ilyen a 6870-em, mondjuk nekem az Asus ráírta a doboz hátuljára, hogy csak az egyik DVI-on van analog jel.
Csak aktív átalakító jó neked, amiben van D/A converter. Nehezen beszerezhető a DVI / DSUB aktív verziója, elég drága és a felbontás tekintetében sem mind tudja a FullHD-t. Soknál előfordul, hogy csak 1024x768 megy át rajta. Szerintem anyagilag és ráfordított időben is jobban jársz, ha a VGA-t cseréled ki egy másikra. Egyszerűbb feladni a VGA-t egy apróban és venni egy másik használtat a pénzből amit kapsz érte. Nézz utána azért, de úgy tudom Nvidia VGA-kon többnyire nincs ez a szivatás és mindkét DVI-on van analog jel is. Az AMD hatos sorozatán most nagyon rámentek erre a köss rá akár 6 monitort hülyeségre...

Hardverlesen

(#100) MasterDeeJay

Kipróbáltam két monitorral pár játékot eyefinity segítségével. Nagyon megtetszett de a káva zavart. Mivel már szedtem szét pár lapos monitort (főként notiból) ezért azt gondoltam hogy közel kávamentessé (fél káva) egész könnyen át lehet alakítani az átlag monitorokat.
Egyetlen probléma hogy nem mindegy hol van a háttérvilágítás. Kísérleti célból két kijelzőt össze tudok hozni, de így is elég nagy keret marad (két kijelző között egy centi vastag). Ha a keretet leszedem azzal meg megvan az esély hogy totál elcseszem a kijelzőt mivel a keret védi az érintkezőket, ha azok elmozdulnak akkor van gáz. (viszont ekkor a felére csökkenthető a keret)

A másik dolog inkább csak elmélet, és nehezebben megvalósíttató viszont sokkalta látványosabb:
Akár milyen monitorral kivitelezni többmonitoros beállítást (akár CRT-vel!), majd a monitorokat távolabb rakni egymástól. A monitorok elé megfelelő szögben lencséket helyezni (nagyítóként), annyit ahány monitor van és úgy hogy a több monitor képe fókuszálódjon az előttük lévő lencsékre. A lencsék között csak egy vékony elválasztó lenne, így gyakorlatilag milliméteres lenne a keret, csak egy vékony csík látszódna a képen. Úgy működne mintha a monitorok lennének projektorok és egy egybefüggő valami lenne a képük. Elméletben működik, gyakorlatilag passz.

Na tehát a legolcsóbb, legkevesebb kávájú monitort keresem vagy valami olyant ami gyárilag keretmentes. Mindezt egyenlőre csak elméletben!

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.