Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) priti válasza MasterDeeJay (#100) üzenetére


priti
addikt

A profi gyári megoldás kijelző betekintési szögére játszik. 3 kijelző van, amiből a két szélsőt befordítják és mivel szemből nézed a középsőre merőlegesen, emiatt nem a teljes szélességét látod a két szélső kijelző keretének. A látható keret emiatt csak egy képzeletbeli derékszögű háromszögnek a szög melletti befogója. Mig a valós keret a képzeletbeli derékszögű háromszögnek az átfogója lesz. Így csökkentik nem lencsével. Persze nyilván élből keskenyebb kerete van a monitornak is az átlagosnál. itt látszik oldalról, hogy mennyire be van fordítva a két szélső kijelző

Hardverlesen

(#102) RCH663 válasza MasterDeeJay (#100) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szia!

Az eyef. alapvetően nem két monitorra van kitalálva, mert a toldás ugye mindenképen középen van és akkor persze hogy zavar. A szemed aktív fókusz pontja kb egy 20 forintos érme nagyságú folt, karnyújtásnyi távolságra. Ha ez előtted középen a kávára esik akkor persze hogy zavar.

A három monitoron ugye a középsőre esik a fókusz pont, és tényleg nem zavaró a káva.

CRT nem ajánlott mert vibrál a képe, és a perifériális látásodban csak mozgást érzéklesz, és a legkisebb vibrálás is zavarja a szemed, mert mozog valami, de ha oda nézel akkor nem vibrál, mert fókuszban másként érzékeled.

A "nagyítós" megoldást fresnel lens- nek hívják és meg lehet csinálni.

[video]

[link]

[link]

(#103) MasterDeeJay válasza RCH663 (#102) üzenetére

Na hát nem semmi ez a videó, kis barkácsolás és egész jó eredmény, bár káva még mindig látszik náluk egy kicsit. Viszont elméletben akár közel 0-ra is lehetne így csökkenteni.
Tetszik ez a megoldás, nem tűnik nagyon vészesnek.

(#104) RCH663 válasza MasterDeeJay (#103) üzenetére


RCH663
aktív tag

Vagy ha rád szakad a nemzeti bank akkor invesztálj be ilyenbe, több gyártónak is van, a NEC-nek van olyan ami 3 monitor káva nélkül :)

[link]

(#105) geri173


geri173
csendes tag

Sziasztok!

Mára meglett a harmadik monitorom, + van egy LCD TV.

Kinéztem egy Sapphire HD 5670 Flex 1Gb videókártyát.
2DVI , 1HDMI, 1 DisplayPort van rajta.

Ha "Flex" a videókártya, a 3 monitort biztos, hogy össze lehet kötni DisplayPort nélkül?

DisplayPort-al megoldható mind a 4 eszköz összekötése?

Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#106) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Szerintetek egy 6950 1 GB CF + 2600K elég lenne egy Eyefinity teszthez? 3 db Dell U2311H lenne egymás mellett.

Azon parázok, hogy 2x1 GB kevés lenne ekkora felbontáshoz. Szerintetek?

(#107) deadwing válasza geri173 (#105) üzenetére


deadwing
addikt

Én úgy tudom, hogy flex kártya esetében az aktív DP átalakító nem kell. Az egyik monitort viszont a DP-n keresztül kell használd, passzív átalakítóval. De inkább várd meg még 1-2 ember válaszát :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#108) deadwing válasza Vasinger! (#106) üzenetére


deadwing
addikt

Az attól függ mivel játszol :)
Pl BF3-nak full maxon több vram kell. Ennyivel is menni fog, csak sok röcögést fogsz tapasztalni, a minimum fps-ed nagyon kevés lesz. Én 2G-s kártyákat javasolnék!

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#109) proci985 válasza Vasinger! (#106) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

egy próbát megér, ha csak tesztelsz.

saját eredmények, 6950 2GB + 3x 1280x1024 (neked másfélszerese lesz a felbontás). metro, crysis, stalker cop mind 1.4-1.8g körüli vramfoglalást mutatott gpu-z alatt. mondjuk ez a három ultrán szerintem CFXben is nagyon határeset lesz 5760x1024ben. stalkerre szerintem pont lesz 30fpsed, metro furán skálázódik, crysis szintén necces.

topikban BF3ra is 1.8gigát mondanak 1080pben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#110) priti válasza Vasinger! (#106) üzenetére


priti
addikt

Beszéltem egy sráccal aki próbált Eyefinity-t CFX-el és azt mondja felejtős. Inkább egy erős új VGA, vagy egy 2 GPU-s 6870X2 ha már a hatos sorozat közepével akarsz CFX-et, de a két kártyás CFX-el driver problémák vannak eyefinity esetén azt mondja. Persze lehet kezdő volt és alaplap felöl volt gondja a PCI-E sávszélességgel, de nem tűnt annak, meg mondta, hogy egy monitorn ment neki a CFX rendesen az elvárható teljesítménytöbblettel, csak hárommal nem, szóval ennek nézz utána szerintem vásárlás előtt mindenképpen, nehogy rászaladj...
Amúgy egyetlen 6950 is elvisz sokmindent. Ki tudod próbálni egyel is a 3 monitoros felállást, aztán ott a 6990 ha izom kell. Kijött már a hetes sorozat, felfelé már nem fog menni az ára.

Hardverlesen

(#111) Vasinger! válasza priti (#110) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi szépen a válaszokat. Persze csak egy teszt erejéig lenne az egész megnézve, de erősen eltántorítottatok engem. :)

:R

(#112) deadwing válasza priti (#110) üzenetére


deadwing
addikt

Áááállljj! Én voltam az a valaki.
Alaplapi probléma volt! Ha olyan lapba teszed, ahol megvan a 2*8-as pcie nem lesz baj a CF-el. Igaz azóta lehetőségem nem volt kipróbálni, mert a lap csere előtt lecseréltem a 2db 6950-et egy 6990-re, de nem hinném hogy gond lehet. Teljesen biztos nem vagyok ugyan benne, esetleg egy tesztelésben tudok segíteni, ha valaki meglátogat a 2 kártyával.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#113) proci985 válasza priti (#110) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

úgy néz ki új windows kell neki, az is lehet probléma. egyébként én eddig úgy hallottam megy.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#114) priti válasza deadwing (#112) üzenetére


priti
addikt

Nem nagyon értem, hogy a fenébe nem volt akkor sávszéllimited két kártyával egy monitoron is. Persze lehet, hogy volt csak nem vetted észre. Na mindegy.

(#111) Vasinger!

Dobd össze, ha még adott a lehetőség. Hiánypótló lesz. Engem is érdekel, hogy akkor most mi van, mi nincs két VGA-val, mert a 6990 azért nem 70-80k, mint két 6870, szóval nem mindegy. Persze a VRAM attól még mindig lehet kevés, hogy két 6870 GPU számol, de ha kiderül, hogy jól "skálázódik" 2 VGA-val az eyefinity lehet hogy megnézem két 6870-el milyen.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#115) priti válasza proci985 (#113) üzenetére


priti
addikt

Megy, persze. Ez nem is voltkérdés. Csak az a kérdés, hogy hoz e akkora teljesítménytöbbletet hogy meg is érje. A gyenge meghajtóprogi miatt régen volt olyan, hogy 2 kártyával CFX-ben semmivel nem volt gyorsabb a gém, mint egy kártyával, vagy ott volt, amikor 3 kártya lassabb volt, mint kettő. Szóval már semmi nem lep meg. Ezért tartottam lehetségesnek, hogy nem alaplapi eredetű volt a gondja, de -mint látod- megtudtuk, hogy a lap volt mégis a gond.

A magas felbontás miatt sokszor kevés az 1GB memória elméletben, de az egy más tészta hogy a gyakorlatban két VGA-val hogy alakul a történet. Ez erősen játékspecifikus kell legyen, de nincs túl sok teszt a neten sajna.

Hardverlesen

(#116) proci985 válasza priti (#115) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja, profiler nem volt tökéletes többeknek, bár mostanában már a skálázódás kezd okés lenni. 7970 kb mindenben skálázódott megjelenéskor is, ami egész szép teljesítmény.

jaja, a 6870 hol fogy ki érdekes kérdés. viszont egy 6950 2gb majdnem annyiba kerül, mint két 6850. másrészről tomsHW anno csinált tesztet microstutteringre, ott kb az jött ki, hogy 6950nél már nem jelentkezik. abból CF viszont... hát nem olcsó. meg 1080pig értelme sincs.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#117) Vasinger! válasza priti (#114) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem lesz teszt egy jó ideig magánjellegű problémák miatt. Sorry.

(#118) deadwing válasza priti (#114) üzenetére


deadwing
addikt

Hát azt én sem sajnos... :(
Viszont 1 monitorral megvolt a 2-szeres fps a 2 kártyával, ezt biztosan tudom, ezt azért lehetetlen volt nem észrevenni. Ami a lényeg, az akkori alaplapomnak más baja is volt, szal ezt ezért nem tekintem mérvadónak a kínlódásom. Most már azért én is kíváncsi lennék egy rendes tesztre, mert én sem tudom, mit higgyek.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#119) priti válasza deadwing (#118) üzenetére


priti
addikt

Régi gond ez és csak egyre nagyobb a káosz ahogy jönnek az újabb és újabb verziójú PCI-E slotok. Az a gixer, hogy nem nagyon lehet mérni szoftveresen a PCI-E sávszélesség kihasználtságának mértékét és az alaplapgyártók meg össze-vissza kavarnak. Egyfajta általánosítás felé ment el ez a specifikum, amikor mindegyik VGA-ra elkezdték ráírni annó, hogy 16x PCI-E 2.0 kell hozzá aztán csókolom, holott a vonatkozó VGA-nak messze nincs szüksége akkora sávszélre, de még a 2GPU-s változatának sem.
Senki nem meri egyetlen alaplap esetén sem letenni a nagy esküt, hogy az a sávszél ténylegesen mennyi is. Az embernek az az érzése, hogy azt írnak rá az alaplapra, amit akarnak. Odáig még oké, hogy 1.0, 2.0, 2.1 vagy 3.0 az a PCI-E és az sávonként mekkora sávszélességet jelent, de amikor az jön, hogy a több slotból hány darab 4x,8x,16x és elkezd bekavarni az NF200 chip meg a többi megoldás olyan nagy lesz a csend... a gyártók meg akkorákat blöffölnek, hogy öröm nézni. Pedig ne mondja senki, hogy olyan bonyolult megszámolni a sávokat.
Picit furcsa, hogy ha már egyszer ez egy a gyártók által feltüntetett specifikum, akkor miért nem lehet egy picit pontosabbra és egyben egyszerűbbre venni a figurát és hagyni a fenébe ezt az ikszezést és a konkrét sávszélességet megadni a VGA-n is meg az alaplapoknál is és akkor tiszta sor. A PCI-E 3.0 megint egy bazinagy ugrás sávszélességben és megint semmi nem hat abba az irányba, hogy csak arra az alaplapra lehessen ráírni, amelyik ténylegesen teljesíti is, végtére is "VGA híján úgy sem derül ki, írjuk rá! Marketingnek jó."

Hardverlesen

(#120) deadwing


deadwing
addikt

Nem akar valaki meglátogatni egy 6950-es kártyával? Tudnom kéne most már lassan, hogy érdemes lenne-e beraknom egy ilyet a 6990 mellé. Legalább tisztán látnánk végre CFX és Eyefinity terén. :K

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#121) pgergo.hu


pgergo.hu
tag

Sziasztok!
A problémám az lenne, hogy most van nálam 3 monitor( 2 benq full hd és egy samsung full hd monitor)
Ezeket akarnám használni játékhoz, de csak 2 monitoron jelenik meg a kép, a 3. on semmi, bármit is állítanék a catalystban, meg a windows 7 képernyőfelbontás menűjében.
A videókártyám: Asus EAH 5870 Crossfire.
A monitorok mindegyike 1 VGA-ra vannak kötve ( 2 DVI és a display portra van kötve a 3 monitor, átalakító segítségével)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Vizsgamunkám: http://www.youtube.com/watch?v=qBHEXeLjSbw&list=UUV7hDO56v67Qs_pVZOUq89Q&index=2&feature=plcp

(#122) deadwing válasza pgergo.hu (#121) üzenetére


deadwing
addikt

Passzív vagy aktív az átalakítód? Csak aktívval lesz eyefinity-d.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#123) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Hali!

Kevés segítséget kaptam a fórumokon és nagyon gyér leírást találni a neten dual screen lehetőségekről, ezért kénytelen voltam saját leírást készíteni. :U

Akit érdekel, kukkantson be.

[ http://logout.hu/bejegyzes/olbaidhun/gamer_p ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#124) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Ez a kábel jó eyefinity-hez?

(#125) proci985 válasza Chosen (#124) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

displayport displayportnäl nem lehet probléma, olyanoknál nincs aktív/passzív között különbség tudomásom szerint.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#126) Stoner


Stoner
csendes tag

Helló!

Eyefinity-s kártyával működik a 3 kijelző clone módban felállás? Ha igen, melyik kimeneteken? Van 2 DVI, 1 HDMI és 2 DP. Ami biztos, hogy a 2DVI és 1HDMI kimenetek egyszerre nem mennek, ha az egyik DVI helyett DP-t használnék akkor menne, vagy mindkét DP kimenetet használnom kell?

A közhiedelemmel ellentétben a rendszergazda nem gépparkot üzemeltet, hanem állatkertet.

(#127) RCH663 válasza Stoner (#126) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szia Stoner!

A 3 monitor még mindig csak akkor működik. ha az egyik monitor display porton csatlakozik. (eleve display portos, vagy AKTÍV display port átalakítóval csatlakozik) Az hogy eyefinty, vagy 3 clone display, vagy extended desktop az teljesen mindegy. Kivéve ha "Flex" kivitelű a kártya. Akkor átalakító nélkül is megy.

(#128) Stoner válasza RCH663 (#127) üzenetére


Stoner
csendes tag

Kösz a választ!

Azt tudtam, hogy DP kimenetet muszáj használni 3 kijelző esetén, de nem voltam biztos benne hogy elég-e ha 3-ból egy kimenet DP. De akkor ezek szerint igen.
Sajna egyik kijelzőn sincs DP gyárilag, csak HDMI jöhet szóba. Nézegettem DP-HDMI átalakítókat/kábeleket, de nem tiszta számomra honnan lehetne tudni, hogy melyik aktív ezek közül?

A közhiedelemmel ellentétben a rendszergazda nem gépparkot üzemeltet, hanem állatkertet.

(#129) RCH663 válasza Stoner (#128) üzenetére


RCH663
aktív tag

van ezzel foglalkozó cikk, és itt vissza lapozva is le van írva minden. Tessék venni a fáradtságot és vissza olvasni. Ugyan azt a dolgot 20x alkalommal leírni ugyan oda nem igazán erőforrás takarékos dolog. Ha két eyefinty cikk után és a fórum értő olvasása után valami nem világos, akkor szívesen válaszolunk, de szánj rá kérlek egy 40 percet arra hogy elolvasod a vonatkozó dolgokat, és akkor nem kell minden hibát amit előtted sokan elkövettek, magadnak is elkövetned. Ha elolvasod a dolgokat, és követed a leírtakat, akkor egyrészt megérted a működést, és a beállításokat, másrészt nem leszel 5 óra próbálkozás után frusztrált, hogy "MÉÉÉ NEEEM MEEEGY????" idő és költséghatékonyabb, ha előre tájékozódsz. :) Jó olvasgatást :)

[ Szerkesztve ]

(#130) deadwing válasza Stoner (#128) üzenetére


deadwing
addikt

Ilyen kell neked.

De az olvasás semmikép sem haszontalan dolog. :)
Olyan dolgokat is megtudhatsz, amit nem is gondolnád, hogy tudnod kell... ;]

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#131) Stoner válasza RCH663 (#129) üzenetére


Stoner
csendes tag

Kösz Mester!

Először is, a PH!-n nem találtam Eyefinity-s cikket, amúgy meg ami leírásokat átnéztem az Eyefinity-ről mindenhol csak az extrább módokkal foglalkoztak, és bár logikusnak tűnt, hogy a sima clone mode is működik, tapasztalat hiányában gondoltam jobb előbb kérdezni, mint utólag reklamálni hogy "MÉÉÉ NEEEM MEEEGY????". A konkrét kérdéseimre pedig a jelen topikban található hozzászólások sem tartalmaztak választ. Az aktív/passzív DP átalakító témában pusztán azért bátorkodtam kérdezni, mert 3 bolt végigböngészése során egyszer sem találtam konkrét infót arról, hogy az adott átalakító aktív-e vagy sem (tény, hogy ezek szerint nem jó helyeken nézelődtem). Még szerencse, hogy deadwing a 3 soros hozzászólásával képes volt érdemi információt is továbbítani felém. Köszi!

A közhiedelemmel ellentétben a rendszergazda nem gépparkot üzemeltet, hanem állatkertet.

(#132) proci985 válasza Stoner (#128) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

háromból biztosan elég, ha egy kimenet DPs.

egyik eyefinitys cikk

másik eyefinitys cikk, hozzászólások között is érdemes szétnézni tapasztalatok miatt.

szerk: látom más is válaszolt. a harmadik, softTHs cikk kicsit elavult (kábelből már van bőven más is), a 6950es pedig az utolsó, az kb a jelenlegi állapotokat tükrözi. valamennyi élet is van még ott, páran aktívan próbálkozunk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#133) RCH663 válasza Stoner (#131) üzenetére


RCH663
aktív tag

http://logout.hu/cikk/eyefinity3_6950_2gb_es_3840x1024/bevezetes.html

http://logout.hu/cikk/ati_eyefinity_izombol/miert_is.html

http://logout.hu/cikk/triplehead2go_helyett_ati_eyefinity/teljes.html

Nem leoltani akartalak, pláne nem megsérteni. :) A javadat akarom, mint a politikusok, NE ADD ODA! :)

Ezeket olvasd el, tanulságosak, és hozzájuk tartozó fórumokban is sokat lehet okulni.

(#134) 00roli00


00roli00
aktív tag

Hali!

Monitorok esetében már "tisztul" a kép lassan, de én 3 tv-t szeretnék majd összekötni. Ezeken ugye a hdmi jöhet szóba. A gond csak az, hogy ha a vga nem flex, akkor dp-t kell használni. Viszont aktív dp >hdmi adaptert én nem láttam eddig. Kérdezném, ill. azt gondolom hogy ez esetben dp>dvi kell, és ez után egy dvi/hdmi átalakító?

(#135) proci985 válasza 00roli00 (#134) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

pedig van aktív dp - hdmi is. duplán átalakítóva is mennie kell, jel szempontból dvi és hdmi között nem igazán van különbség.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136) 00roli00 válasza proci985 (#135) üzenetére


00roli00
aktív tag

Köszi,akkor majd keresgélek.

(#137) torokbalint


torokbalint
csendes tag

sziasztok
vasaroltam egy Sapphire Radeon HD6450 512MB DDR5 64-bit es kartyat (http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1086&pid=1165&psn=&lid=1&leg=0) ez nem a flex tipusu de a leirasban azt irjak eyefinityt tamogat van neki egy display portja egy vga illetve egy dvi-d kimenetele ,3 kepernyovel szeretnem hasznalni (nem jatekra , kulonbozo dolgokat tennek mindharom kepernore ) mindharom kepernyonek van vga illetve dvi-d bemenetje
oszeraktam az egyik monitor vga-vga kabellel a masodikat dvi-d-dvi-d vel a harmadikat pedig display port dvi-d kabellel , a gond az hogy semikepp nem tudom mindharom kepernyot rabirni hogy jelet adjon ki barmelyik 2 ot egyszerre igen de mindharmat nem .windows 7 x64 et hasznallok es a legujabb amd catalystel.
ebben kernem segitsegeteket
koszonom elore is

[ Szerkesztve ]

(#138) proci985 válasza torokbalint (#137) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a displayport és a dvd port között aktív átalakítót használsz? ha nem, az a baj, mindenképpen aktív DP -> DVI átalakító kell három kijelző szimultán hajtásához.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#139) torokbalint válasza proci985 (#138) üzenetére


torokbalint
csendes tag

nem valoszinu hogy aktiv. egy kabelt rendeltem(http://www.conectica.ro/display/1-108-17675-Cabluri_DisplayPort/Cablu_Delock_DisplayPort_-_DVI_T-T_ecranat_1M_82590.html) aminek ez a 2 dugasz volt a vegen , esetleg tudsz segitseget adni ezek tozul melyik lenne jo 1. http://www.pcgarage.ro/conectica/sapphire/cablu-display-port-m-dvi-f-black/
2. http://conectica.ro/display/1-108-16894-Cabluri_DisplayPort/Adaptor_Display_Port_la__VGA_(15M)_Delock.html
nem igazan irja sehol azt hogy aktiv vagy passiv atalakito. valahonnan rendelnem kellene a leheto leg olcsobban.
koszonom

(#140) proci985 válasza torokbalint (#139) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a sapphire jó lesz itt a linken. ha megnézed a képet, ott már írja, hogy ez bizony aktív átalakító.

gyakorlatilag Európában az XFX és a Sapphire ami elterjedt aktív kábel, illetve még az Apple ad el dual linket, de az egyrészt nagyon drága, másrészt 1080pig nem is kell.

vedd a sapphiret, azzal mennie kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#141) torokbalint válasza proci985 (#140) üzenetére


torokbalint
csendes tag

koszonom , vegulis akkor nem szamottevo az ha mindharom digitalis illetve analog , barmilyen felallasban lehet ha nincs egy aktiv atalakitod akkor tobb mint 2 kijelzo nem fog mukodni
jol ertettem?

(#142) proci985 válasza torokbalint (#141) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jaja, de használd őket digitálison ha egyformák, különben elcsúszhatnak a színek.

dp -> analóggal kapcsolatban nekem nincs tapasztalatom, de szerintem vedd a digitálisat és használd azt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#143) torokbalint válasza proci985 (#142) üzenetére


torokbalint
csendes tag

nekem a videokarin egyik dugasz analog vga , azt csak vga ra kothetem abbol digitalisat nem tudok csinalni
a masodi dvi-d (csak digitalis) a harmadik a dp

(#144) proci985 válasza torokbalint (#143) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja igen. akkor egyik monitor menjen analógról, másik kettőt hagyd meg digitálison.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145) torokbalint válasza proci985 (#144) üzenetére


torokbalint
csendes tag

ok koszonom

(#146) cut


cut
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem volna, hátha valaki tud segíteni... :R
Vettem egy 6970 OC kártyát, és szeretnék 3db monitor, eyefinity modban rákötni és valahogy nem sikerül csak kettőt lát. Pedig mind 3 monitort felismeri.
Vélemények?
Válaszokat előre köszi. :R

Cut

ui: kettőt DVI on 1 et pedig hdmi kötöttem be.... :F

134 piros pötty :)

(#147) deadwing válasza cut (#146) üzenetére


deadwing
addikt

Az egyik monitort display porton keresztül kell rákötnöd. Ha a monitoron nincs ilyen, akkor kell hozzá egy aktív display port - DVI átalakító. Ha a kártya flex, akkor elég a passzív is. Javaslom, hogy pörgesd át a topicot, minden le van írva többször is már.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#148) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Sziasztok. Van egy Acer 19"-os monitorom, minek felbontása 1440*900, illetve van egy Samsung 22" példány 1680*1050 mérettel. A Samsungon van dvi és vga bemenet is, azonban az Aceren csak vga. Ezeken kívül egy 6850-es vga-val rendelkezem, aminek csak dvi kimenetei vannak, vga nincs. Össze tudom hozni az eyefinitit egy ilyen rendszerrel ? Köszi.

(#149) deadwing válasza Zamasun (#148) üzenetére


deadwing
addikt

Ha nem flex a kártya, akkor nem. De ha sikerülne is, mit kezdenél a kerettel középen? Ha jól olvasom, 2 monitorról van szó... Ráadásul a 22-est a kisebb monitor felbontásán kéne járatni, ami nem natív lévén pocsék képet adna. Több sebből vérzik ez a történet...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#150) Zamasun válasza deadwing (#149) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Akkor ebből nem lesz Eyefinity, gondoltam kipróbálom, de akkor hanyagolni fogom, köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.