Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) proci985 válasza szacsee (#450) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Köszi az infot!

fene se gondolta volna, hogy a tükrözésre eyefinityre vált.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#452) juhasz406


juhasz406
tag

üdv.
Valakinek van ötlete, tapasztalata?
2 monitor a 2. kiterjesztve mikor bekapcsolom a videókari memória órajel maximumon megy a gpu meg normálisan. Még üresjáratbam is maxon megy. Egyébként működik rendesen.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#453) Zippair válasza juhasz406 (#452) üzenetére


Zippair
aktív tag

Én úgy tudom, több monitor esetén nem veszi vissza a memória órajelét. Persze, manuálisan vissza tudod venni!

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#454) daneeeeee válasza Zippair (#453) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Jól mondod kolléga több monitor esetén a memória max órajelen megy, de a mag órajel is magasabban megy mintha csak 1 monitort hajtana.

(#455) proci985 válasza Zippair (#453) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

manuálisan sem érdemes visszavenni, instabil lehet a kártya tőle.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#456) daneeeeee válasza proci985 (#455) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Végül megoldódtak a CF-ed körüli problémák?

(#457) proci985 válasza daneeeeee (#456) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

valamennyit javult, diplomamunka miatt viszont épp annyira nem érek rá vele foglalkozni. rage problémás továbbra is, minden más úgy tűnik megy. Bioshock 3 gyönyörűen.

szerk: jaja, külföld. hm, akkor Neked is van most dolgod bőven:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#458) daneeeeee válasza proci985 (#457) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az jó kis meló én is most írom :) . A tag-ed alapján külföldön tanulsz?

(#459) juhasz406 válasza daneeeeee (#458) üzenetére


juhasz406
tag

köszi a választ mindenkinek!

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#460) szacsee


szacsee
nagyúr

Jó pap is holtig tanul, hát még a hülyék... :DDD
A gépen hagytam véletlenül a fogyasztás mérőt, igaz nem nagy márka, de viszonyítani jó.
A lényeg az, hogy üresjáratban ha kiterjesztett asztal alatt nézem a win desktopot vagy eyefinity-ben, akkor kb 120-125W-ot szippant be a vas a hálózatról.
Tegnap félkómásan szokásos Win+P gomb és balra nyillal kolbászoltam, játék után, mert csak az egyik szélső monitor volt bekapcsolva és eyefinity-be volt rakva a monitor, de vissza akartam váltani sima kiterjesztett módra.
Ma kapcsolom be a gépet, elosztó a gépházon, rápillantok a fogyimérőre és 85-95W-ot mutat, na mondom wattafakk. Nézem win betöltés után közbe mutat 110W-ot, de visszaállt 85-90W-ra. Bekapcsolom a szélső monitort, van kép, bekapcsolom a többit, átváltanak standby üzemmódba. Nézem Win+P-nél mi a helyzet és véletlenül 2x nyomtam bal nyilat, így csak számítógép van beállítva. Ezt eddig nem tudtam, de gondoltam megosztom, nem véletlen írtam az első mondat végét.. :D
Ha valaki már tudta ezt, akkor bocs, hogy raboltam az idejét, ha nem akkor már megérte körmölni.
GPU-Z-ben memória és GPU is visszavált rendesen és nem kell Catában bohóckodni. :))

Szövegértés végett....
Win+P:
Csak számítógép = Egy monitor aktív, rendesen visszaveszi az órajeleket a kártya
Másolás = Kiterjesztett asztal
Kiterjesztés = Eyefinity...
Ha rosszul fogalmaztam írjatok és hamar javítom. :R

(#461) proci985 válasza szacsee (#460) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mármint:

Csak számítógép = Egy monitor aktív, rendesen visszaveszi az órajeleket a kártya
Másolás/Klónozás = Eyefinity
Kiterjesztés = kiterjesztés.

egyébként tényleg jó dolog a wingomb + p

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#462) szacsee válasza proci985 (#461) üzenetére


szacsee
nagyúr

Majdnem, vagy nálam van elállítva valami, esetleg régen használtam a klón módot (anno crt és tft-vel próbáltam)
Másolásnál ha az is klónzotás, hogy csak egy tálca van a 3 helyett, akkor igen úgy helyes ahogy írtad. :K

(#463) I.T.E.M válasza proci985 (#461) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Akkor én is beszállok,nálam mit mutat:

Csak számítógép = Egy monitor aktív
Megkettőzés = Eyefinity
Kiterjesztés = Kiterjesztés (Asztal középen két oldalt tálca nélküli kiterjesztett mód)

:DDD

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#464) proci985 válasza I.T.E.M (#463) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

asztalin svéd winem van, szóval tükörfordítottam :B

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#465) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

proci985 : ;)

Tegnap óta tesztelem a BF3-at 5760x1080-ba és elég jó,már hozzászoktam,bár ami zavar az az elnyújtás,amit a
szélső kijelzőkön jelenít meg. Nézegettem youtube videókat is ott is ugyan ezt tapasztaltam,kivéve a porté módban.
Nincs felkészítve a játék erre vagy ez természetes így ?

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#466) proci985 válasza I.T.E.M (#465) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

barell roll torzulásnak hívják a jelenséget. attól függően hol ülsz nem vagy nagyon zavaró:). ha tudsz field of viewet állítani a játékban, akkor azzal általában orvosolható. vagy a kijelzők dőlésszögének változtatásával.

portrénál is kéne lennie, csak mivel kevésbé széles, ezért kevésbé feltűnő.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#467) I.T.E.M válasza proci985 (#466) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Nagyon köszi a válaszod.. :R

Van FOV állítási lehetőség a BF3-ban. Egy BC2-es FOV kalkulátor szerint 22 az ideális ekkora felbontásra,most 90-en van ami ugye a max. Próbáltam 75-el is nem vettem észre sok változást.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#468) proci985 válasza I.T.E.M (#467) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezt használtad?.

de ahogy nézem lehet 90es kell. engem a perifériális torzulás miatt a dolog annyira nem zavar, csak ha az ember a szélső kijelzőkre fókuszál szemmel, akkor bukik az egész dolog:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#469) I.T.E.M válasza proci985 (#468) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Igen,ez volt. Mondjuk a játékban 60 alá nem lehet menni,de ahogy nézem ez hibás képlet,mert ahhoz,hogy korrigálni tudjam jobban ezt a jelenséget,ahhoz 90 főlé kellene mennem jócskán. Értem én,hogy oldalra nem lát tisztán az ember,de pl,ha ülsz egy repülőben,ahol kb ez a szitu (3 ablak) és elfordítod a fejed jobbra vagy balra,akkor rendesen látod ugye azt a területet is. Itt a játékban engedhetnének ebből a "valóságos" megjelenítésből,annélkül,hogy megmozdítanád az egeret (fejmozgás),ugyan úgy tisztán láthatóvá tehetnék. Pl legtöbbször elég csak a szemeddel abba az irányban nézni,a fejed elmozdítása nélkül. Elnézést,hogy ennyit írtam,lehet kipróbálom majd a portré módot is. :K

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#470) I.T.E.M válasza proci985 (#468) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Ja,néztem a logout cikkeidet,jól sikerültek,grat. A monitorjaink is majdnem megegyeznek nekem IPS231 van. A képek alapján ugyan úgy van nekem is az asztalom,illetve a monitor mögött a fal,és a két ablak is. Mint két tojás csak a falon lévő kép más.. (eskü,nem copyzok!!) :DDD

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#471) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Normális Eyefinity monitor tartót hol kellene megnéznem ? Nem szeretnék 100e Ft ot elkölteni egy ilyen mókára,ha nem muszáj.

Kinek milyen van? Használ valaki egyáltalán ?

Érdekelnek a DIY dolgok is,vagy olyan aki készítene nekem egyet.

Választ előre is köszönöm!! :R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#472) proci985 válasza I.T.E.M (#471) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

DIY tekintetben apróban a cockpitek között nézz körbe, szerintem tudnának építeni Neked is.

monitor tartó vagy egyenként VESA konzolokból lehet, vagy veszel standot. viszont a háromfejű stand az eléggé drága.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#473) I.T.E.M válasza proci985 (#472) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Köszönöm.. :R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#474) szacsee válasza I.T.E.M (#471) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha tudsz barkácsolni, akkor sok a lehetőség.
PVC csőből, vízvezeték csőből is csináltak páran, de sokan zártszelvényből, aluprofilból csinálnak.
Utóbbi drágább picit, de idomokat tudsz hozzá venni és így módosítható is a dőlésszöge.
Nálam asztalon egy fióksín van rögzítve, amin van egy keret szerű tákolmány és a két szélén 2 egyes fali tartó (2 helyen forgatható). Fióksín csak azért van, hogy a cockpitet az asztal elé tolva a kormány fölé tudjam húzni majdnem a monitorokat. :D

(#475) JoinR válasza I.T.E.M (#471) üzenetére


JoinR
senior tag

Én is házilag csináltam ilyet, igaz ez teljes cockpit, de a monitor felfogatása látszik a 2. képen, hogy mennyire minimal, ennél olcsóbban és egyszerűbben (és igénytelenebbül :DDD ) nem lehet, cserébe nem lehet állítani csak létezik és kész. Nekem ennyi volt a célom.. :)) Nagyon nekimenni se érdemes, mert a 2 csavar jó eséllyel kitépi a menetet a monitorból, szóval csak óvatosan :K
kép1
kép2
kép3

(#476) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Köszönöm mind a kettőtöknek az infókat és a képeket! :R Még nem döntöttem el,hogy milyen lesz,de erősen gondolkodom rajta.. :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#477) KAMELOT


KAMELOT
titán

Monitor tartót szeretnék. hajlítható forgatható minden irányban! Ilyesmi kéne nekem csak nem ilyen drágán!?! Tud valaki valami olcsóbb alternatívát? Köszönöm!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#478) proci985 válasza KAMELOT (#477) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nézz körül apróban, pár hirdetést láttam legutóbb konzol tekintetben.

nagyon olcsóbb darabok sajnos nincsenek a piacon, ipari megoldások meg jellezmően nem olcsóak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#479) KAMELOT válasza proci985 (#478) üzenetére


KAMELOT
titán

Amint látom nem lesz olyan olcsó! És miért ilyen drága 2 vasdarab? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#480) KAMELOT


KAMELOT
titán

Végezetül találtam egy normális áron tartót.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#481) proci985 válasza KAMELOT (#480) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez ilyen asztalra felfogatósnak tűnik nekem. szerintem az álványosak stabilabbak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#482) KAMELOT válasza proci985 (#481) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont az nekem a jó! Asztal kicsi és a jobb oldali monitort nem tudom majd akkor letenni. Azért kell ilyen asztalra felfogató.Meg jobb mert akármikor PIVOT-ba tehetem a két oldalsó monitort.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#483) szun-ce


szun-ce
csendes tag

Sziasztok!

Két plusz monitort szeretnék csatlakoztatni a HP G62 laptopomhoz, amin Win7 fut (64bites verzióban)
A laptopnak két kimenete van: VGA és HDMI
A probléma a következő:
Ha felcsatlakoztatom a két monitoromat, akkor csak külön-külön működnek, egyszerre nem.

Annak ellenére van így, hogy a win7 alatti 'képernyők megjelenítési módjának megváltoztatása' menüpont alatt, mind a 3 monitor (laptop, +1, +1) besorszámozva megjelenik, de a két csatlakoztatott monitorból mégis mindig csak egy működik. Ha kiválasztom az éppen alvó monitort, hogy mondjuk arra is kiterjesszem az Asztalt, akkor ott a 'Több képernyő' lenyíló listánban a 'Kijelző leválasztása' opció olvasható, és ha mást választok ki, akkor átrakja az asztalt a kívánt monitorra, de a másikat leválasztja.
Ha rákattintok az 'Azonosítás' gombra, akkor az az érdekes helyzet is előáll, hogy mondjuk a laptop monitora az 1-es, a középső a 3-as, és másik (aminek 2-esnek kellene lennie) teljesen sötét. Tehát érzékeli a rendszer mind a 3 monitort, de csak kettőt tudok egyszerre használni.

A videokártya beállítási lehetőségeit nézegetve is látható a három monitor, de csak a laptopét +1-et jelez aktívnak, hiába van csatlakoztatva mindkettő.

A kérdésem az, hogy milyen megoldással tudom csatlakoztatni úgy a plusz két monitoromat, hogy egyszerre tudjam használni is őket?
Lehet, hogy elég a videokártyán állítani valamit?
Vagy fel kell tennem egy több monitort is kezelő szoftvert? (ha tudtok ilyet, akkor szívesen veszem a javaslataitokat)
Mi a megoldás?

*********************************************************
A videokártya grafikus szoftverének adatai:

Illesztőprogram csomag verzió 8.733.1.2-100630a-102094C-HP
Szolgáltató ATI Technologies Inc.
2D illesztőprogram verzió 8.01.01.1030
2D illesztőprogram-fájl útvonala /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000
Direct3D Verzió 8.14.10.0753
OpenGL Verzió 6.14.10.9836
Catalyst™ Control Center verzió 2010.0630.510.7373

A videokártya adatai:

ELSŐDLEGES ADAPTER
Grafikus kártya gyártója Powered by ATI
Grafikus chipkészlet ATI Mobility Radeon HD 5470
Eszköz azonosítója 68E0
Szállító 1002

Alrendszer azonosítója 143C
Alrendszer eladójának azonosítója 103C

Grafikus busz képesség PCI Express 2.0
Maximális buszbeállítás PCI Express 2.0 x8

BIOS verzió 012.020.000.051
BIOS cikkszám BR39946.001
BIOS dátuma 2011/02/14

Memória mérete 2685 MB
Memória típusa HyperMemory

Mag órajel MHz-ben 750 MHz
Memória órajel MHz-ben 800 MHz

KIKAPCSOLT ADAPTER
Grafikus kártya gyártója Powered by ATI
Grafikus chipkészlet AMD M880G with ATI Mobility Radeon HD 4250
Eszköz azonosítója 9712
Szállító 1002

Alrendszer azonosítója 143C
Alrendszer eladójának azonosítója 103C

Grafikus busz képesség PCI
Maximális buszbeállítás PCI

BIOS verzió 010.094.001.048
BIOS cikkszám BK-ATI VER010.094.001.048.036971
BIOS dátuma 2010/03/25

Memória mérete 1917 MB
Memória típusa HyperMemory

Mag órajel MHz-ben 500 MHz
Memória órajel MHz-ben 667 MHz

A videokártya specifikációja itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#484) daneeeeee válasza szun-ce (#483) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ezt szépen leírtad, ennek ellenére a válasz rendkívül rövid lesz: Az Eyefinity-hez Displayport kell (legalább egy)

Tehát 2 monitor menni fog minden további nélkül csak a 3. nem.

[ Szerkesztve ]

(#485) szacsee válasza szun-ce (#483) üzenetére


szacsee
nagyúr

Notiknál a gyártó igazítja a drivert a laposhoz, ezért előfordulhat, hogy pl pár dolog foghíjas, ha a gyártó nem szeretné erőltetni. CCC-ben nézd meg, hogy az asztalt ki tudod-e terjeszteni, van-e ilyen opció, vagy kijelzőcsoportot tudsz-e csinálni. Ha igen, akkor próbáld ki őket.
Win+P bill kombóra mit lép a masina, nem terjeszti ki a képet?
Másik megoldás, ha fizikálisan tudja is a lapos pl egyszerre a két monitor meghajtását, hogy ha amd oldaláról valahogy felfeszegetsz egy drivert, vagy valami okosított drivert teszel fel. Nem tudom laposoknál ez hogy működik, de sanszos, hogy pl win update-al is a HP drivere jönne le.
3 monitor egyszerre nem fog összejönni eyefinitybe, mivel ahogy fentebb írták ahhoz display port kell.
Alsó kategóriában pedig hiába van a kártyán néhány kártya GPU-ja nem támogatja, csak a 2 megjelenítőt pl..

(#486) proci985 válasza szun-ce (#483) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem is gyanús, hogy ez fizikai limitáció, egyszerre csak az egyik kimenet tud aktív lenni a kettőből.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#487) Peathee válasza proci985 (#486) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nem egészen. Lehet mindkét kimeneten monitor, csak akkor a laptopnak kell dokkolón lennie össze csukva.
Valaki már írta, hogy az Eyefinityhez bizony az egyik monitornak Kötlelező Displayporton lennie.

(#488) partxxx


partxxx
tag

Hali!

visszaolvastam kb 200 hsz-t, de nem találtam megoldást a problémára

sapphire 7770 vapor-x
3 x Dell U2312HM (1xDP 2xDVI-D)

faszán működik portré (3240*1920) és landscape (5760*1080) módban is, de a kettő közti váltás nem teljesen megy a hotkey-el

ha portré módnál megnyomom a gyorsgombot akkor landscape-ben nem egymás mellé hanem egymás fölé helyezi a kijelzőket, visszafele váltásnál is ua.

legfrissebb beta catalystet használok

másik: portré eyefinityben némely játék különböző hibákkal nem akar indulni (titan quest, the incredible adventures of van helsing)

tapasztalatok: brutálisan szép képe van ezeknek a delleknek, 0 színtorzulás és egymáshoz képest sincsenek színkülönbségek
a VGA-t kicsit jobban meghajtja :D de élsimítás és/vagy tripla bufferelés nélkül azonos frameratet lehet kihozni mint fullHD-ben
(World of Tanks, tripla buffer off, árnyékok és hasonló post-process hatások csökkentése)
(Skyrim, FXAA, AA, Anisotropic OFF és High preset)

(#489) proci985 válasza partxxx (#488) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gyorsgombok nem mindig működnek teljesen jól. sima extended/eyefinity váltás közben szívtam ezzel elég sokat.

portrét nekem sajnos a kijelzőim nem tudnak.

"de élsimítás és/vagy tripla bufferelés nélkül azonos frameratet lehet kihozni mint fullHD-ben"
ömmm, ebben én annyira nem lennék biztos:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#490) partxxx válasza proci985 (#489) üzenetére


partxxx
tag

"ömmm, ebben én annyira nem lennék biztos."

igazad van, mert csak beléptem 1-2 játékba

kipróbáltam rendesebben és ha jött az akció akkor máris gyengélkedett a skyrim, de WoT-nál bejött, TitanQuest-nek nemszámít, Incredible Adventures of Van Helsing-nél most a patchelés után nem tudok teleportálni szóval csak a városban sétáltam, ott nem volt nagy baj

de az biztos h ha jön a 8000-es széria akkor váltani kell mert az eddig meglévő tartalék eltűnt a kártyából az eyefinityvel

ablakok rendezéséhez leszedtem a HydraVision-t, így sokkal kényelmesebb elrendezni az alkalmazásokat

miven nincs még egy hetes sem a rendszer így nem sok újat tudok mondani, de ha valamiben tudok segíteni válaszolok

(#491) proci985 válasza partxxx (#490) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

üdv a klubban! :K

asztalon ablakokat rendezgetni szerintem jobb a kiterjesztett asztal, akkor nem ugrik fel először egy pillanatra teljes képernyőre az ablak és csak utánna a helyére. váltás eléggé gyors win funkciógombbal a kettő között.

tartalékról annyit, hogy crysis3mat mediumon tolom épp, egy eléggé húzott 7850 CFfel, és épp elég:). mondjuk legalább annyira szép is.

egyébként ha kérdésed van nyugodtan mond, én lassan másfél éve használok eyefinityt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#492) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Egy PC -re szeretnénk 4 monitort kötni, milyen megoldásokat tudnátok ajánlani? Dsub ill. DVI csatlakozós monitorok vannak, és Dell gépek 1 Dsub kimenettel, 1 PCIe x16-os foglalattal (félmagas kártyát fogad max 25 W-ig)
Amik eszembe jutottak:
- Ati FirePro 2450 Multi -View kártya (70k)
- veszünk új alaplapot és használjuk az alaplapi DVI és Dsub kimenetet ez mellé még menne egy PCIe -es kártya 2 DVI kimenettel. Ez kb 50 k-ból jönne ki.
- 2 db DMS-59 csatlakozós kártya és Y kábellel 4 monitor rákötve.

Kérdés, hogy a második verziónál működik-e egyszerre mind a 4 kimenet.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#493) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Sikerült megoldani a 4 monitor rákötését a gépre. Az alaplapi Intel VGA-ra ment egy DVI és egy D-sub, valamint egy Ati X600-as DMS-59-es csatlakozós kártyára Y kábellel még két D-sub-os monitor.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#494) proci985 válasza Szakbarbár (#493) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na remek!

sebességre milyen, folytonos a megjelenítés az ablakokat a kijelzők között mozgatva is?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#495) Szakbarbár válasza proci985 (#494) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Igen, teljesen folytonos a kép. Eddig csak windows ablakokat mozgattam, mert csak egy alap rendszer van fent. 4 kamera képét kell majd folyamatosan figyelni. Nem tudom pontosan mire akarják használni, nekem csak azt mondták, hogy kell egy gép 4 monitorral, lehetőleg ingyen :DDD
Ja igen, nem Dell-es gép lett felhasználva, mert azon csak 1 D-sub kimenet volt, hanem egy "hagyományos" PC-t használtam.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#496) zotyko71

Üdv Urak!
Úton van egy ILYEN kártya és szeretném az Eyefinity-t használni. A két oldalsó monitor meg van, (17" 1280x1024) DVI bemenet van rajta, de a középső monitor beszerzés alatt.
Van elképzelés, de meg hallgatnám a gyakorlott Szakikat is!
Milyen monitort vegyek (bemenet, felbontás)? Milyen egyéb eszközök kellenének a működéshez?
A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#497) proci985 válasza zotyko71 (#496) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ajánlott méretben és felbontásban egyezőt venni, mivel a felbontásnak a három monitoron át meg kell egyeznie.

displayportos 17"est szerintem nem fogsz kapni, de az aktív displayport-dvi átalakító ezt is megoldja. ha ez mind megvan, akkor összedugod a rendszert és mennie kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#498) JoinR


JoinR
senior tag

Meg HDMI-DVI kábel is kell az egyik monitorhoz, bár ez elég olcsó dolog, csak mégis. :B

(#499) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy Dell 2209wa monitorom meg 2db Samsung syncmaster 720n tipusú is amit nem használok.
Arra gondoltam hogy a dell monitor mellé rakom a 2db samsungot,egyet bal oldalra egyet pedig jobbra.

A videokártyám egy ilyen 5770.(A tégla hűtős)

Megoldható a dolog,ha igen mi kell hozzá és miként lehet összekötni/összehozni? :U

Üdv:Viktor

(#500) proci985 válasza Viktoár (#499) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elvileg megoldható.

ha jól tudom csak az egyik dvi tud kiadni analóg videojelet a kártyán, de ezt most le tudod tesztelni. ha mindkettő tud adni, akkor a két samu mehet a dvi portokra, a DPre meg mehet a dell egy dp-> dvi aktív átalakítóval.

ha csak az egyik DVI tud analógot (tehát DVI-D és DVI-I kimeneteid vannak, nem pedig két DVI-I), akkor a DVI-Ire menjen az analóg átalakítóval az egyik samu, a DVI-Dre a Dell, a DPre pedig DP-> analóg átalakítóval mehet a másik samu.

DVI-D: csak digitális kimenet, nem átalakítható analógra
DVI-I: analóg és digitális, átalakítható.

aktív DP -> DVI átalakítóknak DVI-I csatija szokott lenni, de csak digitális jelet tudnak kiadni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.