Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsati@


zsati@
csendes tag

Helló mindenkinek

Ki tud nekem segíteni?

A kérdésem a következő: hogyan lehet két monitort kötni 1 gépre ugy hogy mind a kettőt használhassam egyszerre?

________________________________________________________________

Kapcsolódó címlapos cikkek a Logoutról (részletek):

Eyefinity:
- TripleHead2Go helyett ATI Eyefinity? (Szerző: pointer4)
- ATi Eyefinity izomból, tőböl, ökölböl (Szerző: gabipaci )
- Eyefinity3: 6950 2GB és 3840x1024 (Szerző: proci985)
- Radeon HD7970 eyefinity szubjektíven (Szerző: daneeeeee)

NVidia surround
- 3 monitoron játszani GTX 460 SLI-vel? (Szerző: Reibek)

- EVGA GTX590 Classified Quad SLI 2 (Szerző: nakos )

Megjegyzés:
Ugyan ez az első hozzászólás adminisztrációs okokból mindig valamelyik HÁZIGAZDA vagy MODERÁTOR nevén fog megjelenni, de a szakmai tartalom összeállításáért nem ők a felelősek, nem minden esetben ők azok akik a legjobban értenek a témához, ezért nem célszerű hozzájuk intézett privát üzenetben szakmai segítségért folyamodni, hiszen erre van a topik.

[ Módosította: Kalandor ]

(#2) GEIL válasza zsati@ (#1) üzenetére


GEIL
addikt

VGA-kártya kérdése az egész.....

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#3) Petike168


Petike168
aktív tag

Egy dual-head-os videókártyával simán meglehet oldani

(#4) GEIL válasza Petike168 (#3) üzenetére


GEIL
addikt

Nem kell feltétlenül ''dual.head''-os kártya hozzá (Matrox rulz.....stb)

Elég egy olyan VGA, amin van a ''normál monitor kimeneten'' kívül digitális kimenet is (az újabb kártyákon pl két digitális kimenet van és átalakítóval lehet normál monitort rákötni), amir egy átalakítóval még 1 moncsi köthető....:B

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#5) Petike168


Petike168
aktív tag

Igen, így is megoldható:), de én még minidig azt mondom, hogy egy dual-head-os kártya jobb megoldás.

(#6) Flashy


Flashy
veterán

az olyan videokártya amin van digitális és analóg kimenet is az dualhead videokártya. nem csak az dualhead amin egyforma a 2 kimenet...

(#7) Petike168 válasza Flashy (#6) üzenetére


Petike168
aktív tag

OK! Ez igaz! Csak én két sima monitorba gondolkodtam:U

[Szerkesztve]

(#8) Flashy válasza Petike168 (#7) üzenetére


Flashy
veterán

én is csodálkoztam mikor megtudtam hogy az ilyen többkimenetes kártyák kimenetei tök függetlenek, mert régebben ez hatalmas szenzáció volt a Matroxoknál, most meg tök természetes.

(#9) Flashy


Flashy
veterán

na akkor válaszoljunk összeszedetten: veszel egy videokártyát aminek több kimenete van. a mai kártyákon általában van sima analóg kimenet, digitális kimenet, meg svideo/kompozit kimenet, ebből 2 független egymástól, az svideo kimenet meg a digitális kimenet közös, azok nem függetlenek.
másik megoldás: 2 videokártya a gépbe.

(#10) ReJim válasza zsati@ (#1) üzenetére


ReJim
őstag

alternatív megoldás: 2 videókártya!
itt már csak az a bibi, hogy akkor az egyik monitorodon komolyabb dolgot nem fogsz tudni csinálni!
egy agp-s, meg egypci os vgaval olcsobban meglehet oldani...
szerintem!

egyébként mire is kell?

</end.?>

(#11) zsati@


zsati@
csendes tag

Igazábol kiváncsi voltam hogyan lehet ezt megvalósítani.
Minel a windows asztalt ki lehet terjeszteni még egy monitorra, így amig dolgozom az egyiken amihez nem árt a teljes képernyő addig a másikon kihasználhatnám a tv tuner kártyám adta lehetőségeket.

ennek az elvi megoldásai érdekeltek minnél kissebb befektetéssel.



Mindenkinek köszönöm a reagálást kérdésemre.

(#12) iwu válasza zsati@ (#1) üzenetére


iwu
addikt

ha mellé teszel 1 pci-s vga-t, akkor is megy.
legalább is win98 alatt próbáltam annó, ésment...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13) iwu válasza iwu (#12) üzenetére


iwu
addikt

ja, Rejim már írta...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#14) ReJim válasza iwu (#13) üzenetére


ReJim
őstag

próbáltam én is! régen működött!
[csak sajna utoljára nem sikerült belőni, valszeg a pcios vga döglött meg! :( ]

de csak, hogy mondjak valamit! :)
a win98 már 16monitort tud elkezelni!
16 videjókareszt lenne képes elkezeleni!
(gondolom, itt dualheadosra gondolhattak a fejlesztők, mivel 16 nehezzen fér el az alaplapon!)

</end.?>

(#15) Flashy válasza zsati@ (#11) üzenetére


Flashy
veterán

bármit lehet. lehet olyat hogy a 2 monitor külön monitorként viselkedjen külön tartalommal, lehet olyat hogy a 2 monitor pont ugyanazt mutassa, és lehet olyat hogy ha fullscreenbe teszel videolejátszást vagy tvtuner progit, akkor az elsőn marad ablakban és a másodikon jelenik meg a teljes képernyős lejátszás. tunernél ezt tudod használni, mert a progi (legalábbis amit én használok) mindenképp az első monitoron indul el és áthúzni sem lehet. ha megcserélem a monitorok sorrendjét, akkor meg minden progi a másikon indul el mert az az elsődleges.

(#16) Esmein válasza zsati@ (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Wow. Gruppen ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) DonK válasza Esmein (#16) üzenetére


DonK
aktív tag

Nos nekem van egy X800pro-m aminek egy d-sub VGA; egy DVI digitális; és egy kombó svhs-rca kimenete van, ebből egyszerre 2 tud menni egy ilyen videokarin.
Mellette van 2 darab Voodoo 3000 (az egyik vivo-s) így ez még plusz 2 darab vga-t jelent, így egyszerre 4 monitort tudok használni (a gyakorlatban 1 CRT; 1 TFT; 1TV; és egy Projektor van rákötve... szal ez a technika ötvözi mindkét állitást...
Elég a jelenlegi karid mellé (ha nincs rajta plusz dvi, vagy vga) venni ezer ft-ért egy pci-os vmit és az jó lesz második monitorvezérlőnek.

[Szerkesztve]

(#18) kantor válasza GEIL (#4) üzenetére


kantor
tag

azt nevezik dual head-nek

:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#19) faber24


faber24
őstag

Szval most a gépemben van egy ati 9600pro...ha teszek mellé egy pci-os vidikarit, az simán műgödik majd mind a kettő, és mindkettőre különböző tartalom tehető?

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#20) Vukocska válasza faber24 (#19) üzenetére


Vukocska
tag

Igen

(#21) Gabesz84 válasza faber24 (#19) üzenetére


Gabesz84
őstag

a 9600pro-n szerintem alapbol 2 kimenet kell hogy legyen, szal siman rakothetsz arra is 2 monitoooort :)

(#22) faber24 válasza Gabesz84 (#21) üzenetére


faber24
őstag

Igen, egy DVI megy egy sima, de én két sima moncsit szeretnék, mert LCD nincs...még...szval két sima moncsit akarok rákötni...:))

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#23) Vukocska válasza faber24 (#22) üzenetére


Vukocska
tag

atalakitoval ratudod kotni a DVI-re is a CRT moncsit.

(#24) faber24 válasza Vukocska (#23) üzenetére


faber24
őstag

IGEN?!
Ez érdekel...kifejtenéd? Pontosan milyen átalakító kell? Van valamilyen típusjelzése?Vagy hogyan kell rá hivatkozni, ha venni akarok?

köszi, ha segítesz...

[Szerkesztve]

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#25) Calogero válasza faber24 (#24) üzenetére


Calogero
addikt

Bővebben: link
A mostani kartyakkal szoktak adni a dobozban.
De szerintem kulon is lehet kapni. Vagy esetleg megkersz valakit itt a PH!-n akinek nem kell hatha eladja neked.

(#26) Calogero válasza faber24 (#24) üzenetére


Calogero
addikt

DVI-VGA atalakíto neven kerd.

(#27) faber24 válasza Calogero (#26) üzenetére


faber24
őstag

THX!

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#28) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Nos, kicsit régi már ez a topic, de szerintem ide fér még a kérdésem!

Szal van egy Ati kari, rajta egy TFT és egy CRT moncsi, mind a kettő szépen megy. . .
Nade hogy tudnék úgy váltani a két monitor között hogy ne kéne monnyuk a CS-t lenyomni asztalra hogy átnyúlhassak a másik képernyőre? tehát jó lenne valami progi vagy nemtom mi, ami arra lenne jó hogyha benyomom monnyuk az ALT+SHIFT kombinációt, akkor simán áthúzhatnám az egeret a másik kijelzőre, de közben látnám a játékot!? :U

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#29) drankenhal


drankenhal
csendes tag

Adott egy 2MB-os ATI 264VT4 PCI-os videokártya egy ECS SIS746-os alaplap és egy Athlon XP 1800 MHZ társaságában. A probléma az, hogy ha megemelem a proci órajelét (a PCI órajele nem emelkedik a SIS746 chipsetnél, mert fixált), akkor lefagy a gép. Alapórajelen minden normálisan, fagyás nélkül mûködik. És akkor is minden rendben, ha tuningolom a gépet, de a dxdiag-ban (a DirectX 9 vezérlôpultjában) a DirectDraw acceleration-t Disable-ra állítom (csak ilyenkor pixelesek lesznek a filmek.)
Már régóta használom 2050 Mhz-en a gépet egy AGP-s Geforce2-vel, és eddig egyszer sem fagyott, csak mióta bekerült a PCI-os ATI (más PCI-os eszköz is van a gépben - tvtuner - és 2050 Mhz-es tuning mellett fagyás nélkül mûködik).
Azért írtam ebbe a topikba, mert a két videokártyát (ATI + Geforce2) egyszerre akarom használni két monitorral, és nem igazán mondanék le a tuningról sem.
Valakinek ötlete?

(#30) drankenhal


drankenhal
csendes tag

Senki? Mert nem nagy kunszt megcsinalni, hogy egy gepen ket felhasznalo mast-mast csinaljon... Egyidoben.

(#31) Sygoinon


Sygoinon
csendes tag

Nagy kérdés: kivitelezhető, hogy egy analóg kimenetre két monitort kössek úgy, hogy nem klónozott képet kell mutatnia (a két monitoron különböző dolgok legyenek)???

Köszi a segítséget!

Üdv. Sygoinon

(#32) Rover623 válasza Sygoinon (#31) üzenetére


Rover623
félisten

Nem.

primus inter pares

(#33) Sygoinon válasza Rover623 (#32) üzenetére


Sygoinon
csendes tag

Köszi!

Üdv. Sygoinon

(#34) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Olyat hogy lehet, hogy 2 monitor között elosztom a képet, pl jáccok és a egyik monitoron a kép egyik fele, másikon a másik fele.

(#35) sasasa3636


sasasa3636
csendes tag

sziasztok segitsen valaki légyszi egy laptopom van és újra telepitették az xp azota nem megy a 2 monitorom miért? :W

Sándor

(#36) sasasa3636


sasasa3636
csendes tag

segits beállitani valahogy hogy a 2 monitorom müködjön légyszi ujra telepitették az xp azota nem megy miért ?msn sasasa3636@citromail.hu

Sándor

(#37) Gerisz válasza sasasa3636 (#35) üzenetére


Gerisz
addikt

Mondjuk a géped topikjában hamarabb kapsz választ. De típustól függően az FN+ valamelyik Funkcióbillentyű segíteni szokott. pl az F2 vagy F5, én ezekkel találkoztam eddig. 3 választás van. a "beépített" monitor, külső monitor és a 2 együtt.

(#38) Depression


Depression
veterán

Az megoldható, hogy a 2 monitort ténylegesen egynek tekintse a win, és duplakattintással pl 3360x1050-esre nagyítsa ki a filmet?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) destrin


destrin
csendes tag

Hellosztok.

Nos nekem Jelenleg Egy Imac 27 esem van 3.06Ghz Core2Duo, 4GB ram.

+ van mellette egy 24" es Apple Cinema Display . azt szeretnem Megtudni hogy, lehet e a kettot ugy ossze kotni, hogy osztot kepernyo.

Nekem Logic Express 9 hez kene.

(#40) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,

van 2 db 19"-es monitorom + laptop (dell e6510) replikatorral (ezzel, amin van 1 D-SUB, 1 DVI, es 1 DisplayPort). a laptopban egy nvidia quadro NVS 3100M van, ami az nvidia szerint akar 4 monitort (1 laptop + 3 kulso) kezelni.

sajnos az nvidia control panelben (legfrissebb driver) max dual monitor lehetoseg jelenik meg, mikor a 2 monitor csatlakoztatva van (egyik D-SUB-on, masik DVI-on), es a notebook fedele sincs lehajtva. ezeket tudom varialni:
D-SUB+DVI, es forditva
laptop+DVI, es forditva
laptop+D-SUB, es forditva

sajnos olyan opcio nincs, hogy mind3 egyszerre megjelenik

valami otlet?
megprobalok szerezni egy displayport to DVI adaptert, es igy mind2 monitor DVI-on menne, hatha. probalkoztam a dell-el is, de semmi hasznalhato infot nem talaltam meg a support resznel.

minden tippet szivesen fogadok:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#41) Konflikt válasza Konflikt (#40) üzenetére


Konflikt
addikt

up?:)
a displayport nemsegitett, tovabbra is csak 2 megjelenitot lehet hasznalni egyszerre a 3bol.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#42) Konflikt


Konflikt
addikt

valasz erre:
a problema nagyon hasonlo, van 3 monitorod, es csak 2 hajlando mukodni egyszerre, azok viszont akarmilyen variacioban. nalam a boot a laptop LCD-jen megy, majd a win loginnal elsotetul es a dual view bejon a 2 TFT monitoron. szinten mind a 3-at latja a gep, kapcsolgatni tudom oket.

neked megoldas lehet megegy (a legolcsobb) PCI-exp-es vga, hisz asztali geped van (vagy akar sima PCI-os is, ha csak desktopnak akarod hasznalni, a 3D nemlenyeg)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#43) Devil Gelo válasza Konflikt (#42) üzenetére


Devil Gelo
tag

Köszönöm a választ, régebben próbáltam egy másik videó kártyát használni mellé(8600gt) de akár egy gyengébb gépigényű játéknál is szaggat a kép, természetesen játékon kívül bármi másnál tökéletes. Esetleg nem tudsz valami olyan megoldást amivel ezt megtudom oldani egy videó kártyával? Azt hallottam, hogy az ati kártyák kezelik a több monitoros konfigot is és tervezem egy HD5770 beszerzését, Szerinted azzal megoldódna a problémám és tudnám csak egy videó kártyával használni a három monitort?
üdv.: Gelo

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra

(#44) Konflikt válasza Devil Gelo (#43) üzenetére


Konflikt
addikt

azzal menni fog. nekem HD5670 van desktopon, es tobbek kozott az is kepes 3 monitort meghajtani egyidejuleg. (AMD Eyefinity a feature neve)
a supported list igy nez ki:

AMD Eyefinity technology was introduced in AMD's latest line of ATI Radeon™ HD 5000 Series graphics products which includes the following:

* AMD Radeon™ HD 6870 GPUs
* AMD Radeon™ HD 6850 GPUs
* ATI Radeon™ HD 5970 GPUs
* ATI Radeon™ HD 5800 Series GPUs
* ATI Radeon™ HD 5700 Series GPUs
* ATI Radeon™ HD 5670 GPUs
* ATI Radeon™ HD 5500 Series GPUs
* ATI Radeon™ HD 5450 GPUs
* ATI Mobility Radeon™ HD 5400 Series or higher GPUs

Note: These products support up to 6 display pipelines per GPU and the total number of display pipelines depends on the GPU as implemented by the manufacturer.1 Also, at least 3 simultaneous, active display outputs, including one DisplayPort™ connector are required to support AMD Eyefinity technology. Please consult the manufacturer of a particular product to confirm if it supports this feature

a jatekok listaja pedig igy nez ki, amelyek eyefinity-ready-k.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#45) Devil Gelo válasza Konflikt (#44) üzenetére


Devil Gelo
tag

Ennek örülök, akkor már biztos az ati kártya, köszönöm a segítséged!
további szép estét
Gelo

Samsung S23 Ultra

(#46) Konflikt válasza Devil Gelo (#45) üzenetére


Konflikt
addikt

szivesen.
arra figyelj h legalabb 1 displayport legyen a kartyan.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#47) Devil Gelo válasza Konflikt (#46) üzenetére


Devil Gelo
tag

HD5770
ezt néztem ki magamnak, és akkor hdmi-n meg a két dvi on kötöm be, az úgy jó?

Samsung S23 Ultra

(#48) Konflikt válasza Devil Gelo (#47) üzenetére


Konflikt
addikt

nem. az egyik monitort mindenkeppen displayporton kell bekotnod.
ja, es win xp-n nemmegy (ott max 2 monitor mukodik egyutt), win7-el ok.

ha a fentiek megvannak, akkor mennie kell:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#49) Devil Gelo válasza Konflikt (#48) üzenetére


Devil Gelo
tag

win 7 megvan, de a display port az minek ?:( már annyi átalakítóm meg kábelem van, a francnak van kedve még egy kábelt venni azért mert az ati kitalált még egy csatlakozót :(

Samsung S23 Ultra

(#50) Konflikt válasza Devil Gelo (#49) üzenetére


Konflikt
addikt

sajnos ez igy mukodik, de legalabb mukodik.
en a notebook-al nem tudok mitcsinalni (nagyon ugynezki h egyszeruen nem tamogatott, es kesz), nalad viszont legalabb van megoldas.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.