Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Tillu70


Tillu70
tag

Sziasztok!

Szerintetek van esély EYEFINITY6-al 6x1-es landscape mód használatára?
5x1-es potrait mód rendben, 3x2-es rendben, de nekem egy jó nagy csíkot kellene csinálnom, és erre gyári opciót nem találtam. Esetleg valami egyéb program ezt meg tudja csinálni?

Végülis kiterjesztett módban megvan a 6 kijelző, de ennél több kellene, főleg a video lejátszás miatt.

Illetve, ti milyen video playert ajánlanátok, amivel normálisan ki lehet húzni a video lejátszást erre a 6 monitorra?
BS playert néztem, jónak tűnik, de nem tudom a kurzor gombokkal tologatni/átméretezni a videot a képernyőn. Mindezt a GOM player megteszi, de 2 kijelzőnél nem megy tovább a video...

Köszönöm!
t.

(#802) Kronus


Kronus
tag

Sziasztok!

3 db Dell U2414h-t szeretnék használni eyefinity-ben.
A kérdésem az lenne, hogy kábelezésben ezt hogy valósítsam meg?
Ezen a monitoron már nincs DVI csak displayport, a vidikártyán viszont csak egy display van és 2db DVI-D valamint 1 HDMI. Jelenleg 1 ilyen monitor van a rendszeren a displayen.
Szóval ha én a másik 2 monitort rákötöm olyan kábellel aminek 1ik oldala DVI másik displayport akkor működni fog rendesen?

Csak azért kérdezem mert sok mindent találni neten arról, hogy fordított esetben aktív átalakító kell stb. ,dee semmit se találtam ha dvi-ből kell display. :D
Valószínűleg mert simán működik az említett kábellel, de biztos ami biztos megkérdezem mielőtt beszerzek 2 ilyen kábelecskét mivel a 2 együtt legolcsóbban is 6000 Ft (1db 1,8m és 1db 3m ) és nem szívesen dobnék ki ennyi pénzt az ablakon :P

Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#803) proci985 válasza Tillu70 (#801) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ugy nez ki amd firepro kell hozza

Kronus DVI -> HDMI kabel esetleg?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#804) Kronus válasza proci985 (#803) üzenetére


Kronus
tag

Az jobb megoldás lenne?

(#805) proci985 válasza Kronus (#804) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

DVI -- HDMI kabel van, az lehet olcsobb es egyszerubb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#806) Kronus


Kronus
tag

:)

(#807) proci985 válasza Kronus (#806) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hű, szép konfig :K

asztalon is eyefinityt használsz?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#808) Kronus válasza proci985 (#807) üzenetére


Kronus
tag

Igen, és működik az összefűzés :D
Így a VGA-ból mindössze 1 displayport kábel lóg ki.

(#809) proci985 válasza Kronus (#808) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hű, remek :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#810) anytime válasza Kronus (#806) üzenetére


anytime
őstag

Gratulalok!
Nagyon ott van a szeren!
:C

(#811) lotTóni válasza Kronus (#806) üzenetére


lotTóni
tag

Nagyon szép,rendezett.gratula hozzá :C
Nálam is megy az eyefinity az desktopon.Jól jön a + 2 monitor fénye,amikor keresek valamit az asztalon.(nekem nem ilyen patent:DDD )

....two beer or not to be....

(#812) Heinkel


Heinkel
csendes tag

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni :) Nos a napokban vettem +2 monitort eyefinityhez.
jelenleg 2 monitor DVi és egy még semmi,mivel megvették előllem az 1-etlen Mini dp-ot h.aprón :)
Nos kérdés az lenne,hogy ha veszek egy sima aktiv dp to dvi portot,amihez csatolok egy dp to mini dp átalakítót ,működni fog vele rendesen? A kártyán csak mini dp van,de amit vásárolni tudnék az sima dp port.
Ebben az esetben így tudnám összerakni,hogy 1 DVI , 1 HDMI, és 1 mini dp to dp -> aktiv DP to DVI
Remélem valamennyire érthető voltam :)
Előre is köszi a segítségetek! :R

A valósággal az a gáz,hogy nincsen hozzá háttérzene !

(#813) 8.utas


8.utas
tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni eyefinity-hez, 3 képernyő esetén
(2*DVI+HDMI)?
Konkrétan:
HDMI: 1980*1024 plazma
DVI: 1980*1024 Dell 2312HM
DVI: 1280*1024 Samsung SyncMaster930BF

No, nem sikerül az eyefinity, csak kettesével engedi. Miért? (Tudom, hogy natívak a kimenetek, és mennie kell aktív DP nélkül is. [pl.])

Szerk: kártyám ASUS R9 280X DC2T 3GD

[ Szerkesztve ]

(#814) Tomdriver válasza 8.utas (#813) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ha van benne aktív átalakító akkor működnie kell, de ez így kicsit bonyolult.

Nekem van használaton kívüli aktív mini dp - DVI átalakítom, keress meg pü.-ben, ha érdekel.

(#815) Tomdriver válasza 8.utas (#813) üzenetére


Tomdriver
őstag

2 DVI+HDMI rendben, ehhez nem kell aktív kütyü.
A gond szerintem az 1280*1024 felbontással lesz, Eyefinity mindég a leggyengébb felbontáshoz rendezi a monitorokat, és ha a másik kettőn ez a felbontás nem működik, vagy akár csak egyiken nem, már nem tudja összerakni őket. De ha összerakná is, egy full HD-ra tervezett megjelenítón 1280-as felbontás alatt a monitor két szélén lenne egy holt sáv, vagy ha a monitor tud olyant hogy vide mód és széthúzza a képet - nos minkét esetben élvezhetetlen lenne az egész.
Kell egy 3. 1980-as megjelenítő és működik.Továbbá az sem árt, ha mindhárom ua. Mhz-en tud működni - lehet ez is a gond.

(#816) proci985 válasza 8.utas (#813) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kell aktiv atalakito.

egyebkent nezz be a logoutomra, nekem is igy kezdodott a setupom, aztan ket eve jo tempoban vettem hozza egy harmadik fHDt is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#817) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

6db LCD TV-t szeretnék rákötni HDMI-vel egy számítógépre, 11520*1080 felbontással (nem játékra). Mi kell hozzá?

:R

[ Szerkesztve ]

(#818) proci985 válasza nihill (#817) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gondolom kiterjesztett asztal kell.

olyan videokartya, amin van 6 kimenet. jellemzoen "eyefinity6" editionok, illetve par asus tud ilyet.

kelleni fog egy koteg (mini)DP - hdmi atalakito is.

AMD oldalon elvileg van konfigurator, ott neznek korbe.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#819) nihill válasza proci985 (#818) üzenetére


nihill
őstag

Ilyen kártyát találtam 6 kimenettel:
[link]
Ehhez még 6db HDMI átalakító és kész?

[ Szerkesztve ]

(#820) proci985 válasza nihill (#819) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elvileg igen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#821) Peathee válasza Kronus (#808) üzenetére


Peathee
aktív tag

Hány mm a keret a monitor oldalán? Jó kicsinek tűnik a kép alapján! :)

(#822) Kronus válasza Peathee (#821) üzenetére


Kronus
tag

6 mm :)
(így két monitor mindössze 1,2 cm)

[ Szerkesztve ]

(#823) 8.utas válasza proci985 (#816) üzenetére


8.utas
tag

Úgy értitek, hogy ha DP-t akarok használni, akkor kell aktív DP, de egyébként mennie kell 2xDVI+HDMI-n is, ugye?
Lényeges, hogy nem aktív dp>>dvi-vel megy vagy nem, mert a jelenlegi monitorom sem tud HDMI-t, és gondolom ha veszek még 2-t az olcsóbb lesz, és pláne nem lesz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#824) 8.utas válasza Tomdriver (#815) üzenetére


8.utas
tag

Azóta megteszteltem az 1280-as helyett egy 1680x1050-es DVI monitorral is, de ugyanaz.
Csak kettesével megy.

(#825) 8.utas válasza Kronus (#808) üzenetére


8.utas
tag

Mi az az összefűzés? Bocs, ha mata a kérdés,

(#826) Kronus válasza 8.utas (#825) üzenetére


Kronus
tag

Ez ennek a monitornak az egyik különlegessége, azaz van rajta DP kimenet is. Rákötöd az elsőt DP-n keresztül, majd arra a következőt és így tovább. Itt egy kép szemléltetés kép:

[ Szerkesztve ]

(#827) 8.utas válasza Kronus (#826) üzenetére


8.utas
tag

Érdekes dolog, nem láttam még ilyet. Köszi a választ.

(#828) anytime válasza Kronus (#826) üzenetére


anytime
őstag

Azt a mindenit ezt nem lattam meg. Nalam DEL 2312HM van, akko elvileg annak mennie kell igy.

Gondolom, igy nem lehet megtenni, hogy egy billkomboval a harom az egybol (ahogy most neked van) atvalts harom kulonbozo tartalommal rendelkezo monitorra? Ekkor ugye harom video kimenetre kellene kotni a monitorokat?

Igy akar a mostani ket monitorral is lehetne egy probat tenni?

[ Szerkesztve ]

(#829) 8.utas válasza anytime (#828) üzenetére


8.utas
tag

Szerintem a DELL 2312HM ezt nem tudja.

(#830) daneeeeee válasza anytime (#828) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

A daisy chain az U2414H speciális tulajdonsága. A több monitoros rendszerek kiépítésénél hasznos tulajdonság lehet.
A késleltetése viszont számomra kérdéses mondjuk játékoknál. Munkára (amire szerintem a gyártó szánja) elegáns megoldás.
Itt egy teszt róla.

(#831) Kronus válasza daneeeeee (#830) üzenetére


Kronus
tag

Hmm, én elsősorban játékra használom, de nem tapasztaltam késleltetésbeli különbséget. Mondjuk direkt a középső monitor van közvetlen a VGA-ra kötve és mivel gamek-nél a másik 2 voltaképp csak perifériás kiegészítő, ha van is késleltetés abszolút nem feltűnő.
DEEE most majd direkt figyelni fogom és majd megírom mire jutottam. :D

[ Szerkesztve ]

(#832) Peathee válasza Kronus (#822) üzenetére


Peathee
aktív tag

Na az akkor jó! :) Tudtam én, hogy következőre Dell-t kell vennem :)
Nekem sajnos 28mm a két keret összesen. Hiába no 2005-ben még ilyenek voltak a monitorok....

(#833) #90933760


#90933760
törölt tag

Valaki használ amúgy három monitort 21:9 monitorokkal? Vagy az túl széles már?

(#834) proci985 válasza #90933760 (#833) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

viszonylag uj dolog. szelesseg miatt en inkabb attol tartanek, hogy harmadaval magasabb felbontasrol beszelunk, amit meg is kene hajtani:). hint: 4k ala vas kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#835) daneeeeee válasza #90933760 (#833) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Elég furán néz ki. De azért kipróbálnám! ;]

(#836) Peathee válasza daneeeeee (#835) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nekem is feleslegesen szélesnek tűnik. Az viszont, nem lehet rossz elosztás, hogy a középső monitor 21:9-es a két szélső meg 16:9es! Mindegyiknél 1080p-nél maradva.
Így a középső kávákat kjjebb tolnánk a szemünk elől. :) :DD
Persze ezt még kevesebb játék támogatná valószínű...

(#837) JoinR


JoinR
senior tag

Attól függ ki mire használja.. Élesebb szöggel autószimulátorozni jó lehet. Bár engem egyáltalán nem zavar a káva, pedig az elején féltem, hogy mennyire a képben lesz, végülis a bal oldali általában a kocsi A oszlopánál van, ahol amúgy se látnék ki, de a másik se zavaró.

(#838) #90933760 válasza daneeeeee (#835) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát ja, elég érdekesen néz ki. Úgy lenne fain, ha szettbe adnák a három monitort és ívesre hajtva. A középső kicsit, a két szélső meg egyik egyik irányba másik másik irányba jobban. A sima hajlított monitorok nem jók, mert ha egymásmellé teszed őket akkor szar, ide direkt ilyen célú hajlítás kéne.

De amit a kolléga ír az is fasza, hogy középre 21:9 a széleire meg 16:9. Bár elég érdekes lehet a támogatása.

Én nem raktam össze a három monitoros rendszert, mert egyszerűen nem volt pénzem olyan gépre ami ki is hajtaná. Örülök neki ha egyet ki tudok hajtani. Pedig nagyon jó lenne egy három moncsis cucc, de játszani nem tudnék rajta akkor lényegében csak a jó nagy hátteret bámulnám meg unalmamba a böngészőt raknám egyik végéről a másikra. Arra meg fail.
Kis felbontású monitorokat meg nem akarok, az marhaság is. Három monitoron a 1366x768 is még mindig +50%-kal többre jön ki mint a fHD szóval nem hajtaná ki a gép sehogy se.

[ Szerkesztve ]

(#839) proci985 válasza #90933760 (#838) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

16-21-16 megoldhato szoftveres tripple head to goval. ld a logoutomon a 3840x1024es tesztben is volt egy 1080p+1280x1024+1080p felallas jatek alatt, ami ment.

lejjebb kell huzni a reszletesseget neha.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#840) #90933760 válasza proci985 (#839) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mond ezt egy 6770-nek meg egy E8400-nak. Meg 1 Giga vramnak. :DDD Örül ha fHDba teljesítményt tud felmutatni, nemhogy háromszor is.

Pedig olyan sok szép három monitoros háttérképek vannak, de csak ezért ezeket bámulni tényleg elég erős venni még két monitort hozzá. :DDD

(#841) daneeeeee válasza #90933760 (#840) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

3 monitoros gaming-hez nem feltétlenül kellenek méregdrága komponensek.
Persze függ attól, hogy mivel játszol de én azt mondom, hogy mondjuk egy tuningolt R7 260X/FX-6300 kombóval már belefognék.

(#842) #90933760 válasza daneeeeee (#841) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na jó de az én gépem még ezt se éri el és akkor még a plusz két monitor meg sincs véve. Tudom, hogy olcsó cuccokból is jót össze lehet rakni de nem nagyon sikerülne még azt se felépíteni.
Ez egy régi 22 colos fHD TN panelos Samu monitor, ezeket megkapni már 20 körül, alatt. Szóval 40-ből megvan a monitor része. Nekem jók ezek is.
A gépet meg egy olcsóbb felezett L2-es négymagos procival fel lehet hozni elfogadható szintre, meg mellé olcsón egy 6970-es VGA pl bár inkább 7790 vagy 650Ti mert nekem rohadtul elegem lett a 250W-os energiatemető kazánokból, eladni a mostani procit és vidit és okés. De még így is kéne hozzá egy 50-es, hogy összejöjjön a dolog. Ami alapvetően nem sok ha azt nézzük hogy három monitoros faszaság van utána, de attól még elég sok pénz.
Gondolkozom rajta. Bár nem nagyon akarok rá költeni, nem is tudok, de azért fáj is hogy nincs ilyen fasza kis rendszerem.

(#843) proci985 válasza #90933760 (#840) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja az E8400 necces:D

egyebkent nezd, en egy 3.0an jaro q6600al kezdtem egy 6950 2GBvel megtamogatva 5760x1080ban -a harom honapos 3840x1024 idoszak utan- es azert eleg sok mindenre eleg volt.

jo, mondjuk a crysis3nal a jelenlegi geppel volt mediumon stabil 35fpsem, de az meg mediumon is kb jobban nezett ki, mint a bioshock3 ultran:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#844) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
6850? Meg egy X2-es AMD? 3x1080p-be? Hogy a retekbe?

Én most akarok összerakni egy régi Westmere i3 meg egy szintén 6850 gépet, ezek szerint van értelme majd vennem még két monitort egy ilyen géphez is? Esetleg egy 6870, de nem hinném.
A felbontást esetleg levenni 4800x900-ra és úgy tolni?

[ Szerkesztve ]

(#845) #90933760 válasza #90933760 (#844) üzenetére


#90933760
törölt tag

Vagy egy 6970? De nem karok kazán kártyát... 50%-kal erősebb kb a 6850-nél. Ér egyáltalán valamit ez a többlet?

És hogyan fog menni az 5760x1080 DX11-be? Közepes beállítások?

(#846) daneeeeee válasza #90933760 (#844) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nagyon könnyen előfordulhat, hogy nem kamu. A Skyrim-ről köztudott, hogy 2 proci magot használ illetve ha nem modolod szét, egész barátságos a gépigénye. Én simán el tudom képzelni, hogy elszaladjon egy ilyen kártyán mondjuk medium beállításokon.

Az i3 szerintem nem rossz választás úgyis baromi nagy GPU limited lesz ezen a felbontáson.

#845Számít az 50%, hogyne számítana! A 6850-ről az a kártya már egy komoly előrelépés lenne. KB így fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#847) #90933760 válasza daneeeeee (#846) üzenetére


#90933760
törölt tag

Most adtam el a GTX280-at, mert olyan forró volt nem lehetett használni, fél áron tudtam csak eladni rohadt nagyot buktam vele. Nagyon rohadtul elegem lett a 250W-os kártyákból. Épp ezért félek a 6970-től is, de ez sokkal fiatalabb ezeken már van többféle egyedi hűtő is amikkel viszont kezelhető a 250W. Legalábbis remélem. Nem tudom.

Eredetileg egy 6770 lett volna meg egy monitor, gépet se akartam cserélni. Ez csak 100W, de aztán döntöttem a 6850 mellett mert az is csak 120. De aztán megláttam ezt a videót hogy mennyire életképes az eyefinity még egy 6850-en is, rögtön elkapott az agyhalál hogy nekem ez kell. Viszont ha már venni kell két monitort 30-ért hozzá, akkor a kártya 20 helyett ha 30-ba kerül nem oszt nem szoroz, ellenben sokkal erősebb. De a 250W-tól még azért mindig tartok.
A platformváltás meg kijön 0-0ra, a 775-ből is elegem lett már bőven ezért is akarok akkor egyúttal platformot cserélni. És ennyire futja csak, de egy ilyen elsőgenerációs i3 simán rádob jó sokat az E8400-amra szóval értelme is van azért a cserének.
A pénz az mondjuk gáz, jó 2-3 hónap mire összerakom még erre az olcsó két monitorra meg a vidire is. Addigra elmegy a kedvem is az egésztől.
Viszont egy következő dimenzióba kerül a játékélmény három monitoron ha jól tippelek.

(#848) #90933760


#90933760
törölt tag

Ránéztem apróra monitor ügyben, hát elég durván megcsappant a készlet. Mikor fél éve gondolkodtam rajta akkor volt vagy 5 is ami jó lett volna most meg nincs egy se pl. ami az én monitorom mellé jó lenne. Pffff.... Ezen így elég könnyen bukik a dolog.
Úgy látom a monitorokkal kell foglalkozni elsőnek, mert ha nem lesz kettő hozzá akkor nincs is értelme ezzel foglalkozni. Ha megvannak a moncsik akkor érdemes csak a gépet utána építeni, ha nincsenek akkor marad az egy monitor.

(#849) JoinR


JoinR
senior tag

Nekem 3x1680x1050 (22") van 7870-nel, és alapvetően amire nekem kell, jól működik. A konfig étvágyát lehet csökkenteni, ha lemondasz a FullHD monitorokról. Ha megjön az Oculus Rift-em (pár hónap múlva), asszem megválok tőlük...:))

[ Szerkesztve ]

(#850) #90933760 válasza JoinR (#849) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen erre gondoltam én is, hogy akár hdreadyig is le lehetne menni az sokat jelentene. De az nagyon megrontaná a netezést pl az 1080p is sokszor alacsony már, nemhogy a 768/720.
Az 1680x1050 az még jó lenne mert alig alacsonyabb csak. Viszont ha már azt etetem akkor lehet a fHD-t is, persze könnyebb de akkor már inkább fHD.
Gondolkoztam két monitorosba, de az nagyon rossz. Vagy a két szélső monitort kisebb felbontással pl 1024x768, de fizikai méretben ugyan ekkorába, de hülyeség nem érdemes ilyennel izélni.

Amúgy a 16:10 lenne egy nagyon jó képarány, pontosabban az se. Egy olyan kéne ami a 2:1 és az 1:1 között van pontosan. Ez lenne az 1920x1280. Csak ilyenről egyáltalán nem tudok hogy volna, pedig ez lenne egy fasza képarány és ebből kéne három monitor. Meg erre kellett volna a HD meg a 4K, 8K marhaságot is ráépíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.