Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) proci985 válasza #90933760 (#550) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

akkor lehet Te se vagy annyira érzékeny. 6970CF egyébként gyors, ld az eredményeim a logouton a két 7850el.

de először próbáld ki mennyire jön be a koncepció.

ja igen: film szvsz felejtős, de ezt úgyis meglátod.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#552) #90933760


#90933760
törölt tag

És a három monitor az hogyan jelentkezik CPU, GPU, ram, vram terhelésben? Gondolom nem lesz 3x egyik se. Leginkább a vram érdekelne, ugyanis ha az 3x annyit foglal el akkor kevés lesz a 2 GB a 6970-en....

(#553) #90933760 válasza proci985 (#551) üzenetére


#90933760
törölt tag

Elolvastam a tesztedet amúgy, aszerint a kb. két monitornyi felbontás és a 6950 éppen játszható Stalker alatt (kedvenc). És majdnem kifogy a 2 GB is.
A 6970 igaz erősebb, de egy egész monitornyival nem. És a 2 GB még mindig csak annyi marad.
Erre egy 7970 kellene mindenképp, ott megvan 3 GB és van elég kakaó is hogy a mért eredményeidnél magasabbak legyenek kicsivel három monitornál, ami pont jó is.

Day: 36 (22/49)
Night: 34 (25/48)
Rain: 34 (23/48)
Sunshafts: 21 (16/30)

Csak ez a 7970 elég súlyos....

(#554) proci985 válasza #90933760 (#553) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nézd meg a 7850 OC CF eredményeket is, az már bírta 5760at:)

viszont AA 5760x1080on már nem fér bele a 2gigába, bár minden más igen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#555) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Van aki csak 2 monitort használ? Ha mondjuk egy BF4 mellett menne egy böngésző a battlescreen-el, vagy akármi más, azzal vesztene valamit a teljesítmény?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#556) proci985 válasza SkyS1gn (#555) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem / nem észrevehetően.

három kijelző előtt évekig így használtam kettőt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#557) SkyS1gn válasza proci985 (#556) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:R

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#558) Z10N válasza SkyS1gn (#555) üzenetére


Z10N
veterán

Nalam 3 kijelzo van es nem nagyon vettem eszre. Mas tema aki 3 monitort hasznal es a 13.9-s drivert hasznalja nem szaggat es villog a kep? Az AMD-mel voltak olyan idiotak, hogy a c100/m600 orajelet forceoljak 2D-ben, ami egy megjelenitonel teljesen jo, viszont 3-nal keves a memoria savszelesseg, ergo rosszul mukodik. Probaltam az Overdriveot kikapcsolni, Afterburner profil, Trixx profil. Sot meg a profiles.xml-t is atirtam es irasvedette tettem, de semmi. Roppant idegesito, eddig c250/m4000-re vette vissza magat, persze igy melegedett, viszont hibatlanul mukodott. Most sehogy sem tudom felulbiranlni a hibas default 2D orajeleket.

Ugyan ilyen gondom van.

Ui.: Eyefinity es Extended modban is ezt csinalja, atmenetileg azt kell csinalnom, hogy lejatszok egy HD videot, mert ilyenkor UVD orajelre kapcsol c300/m4000. Egyedul a feszuéltseget tudom beallitani AB/TX-szel.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#559) JoinR


JoinR
senior tag

Nekem a 13.9 nagyon rosszul működött, 1-2 tanácsra felraktam a 13.11 betát, ami viszont nagyon király teljesítményben is, csak a 120Hz nem megy vele, akinek szüksége lenne rá. Egy próbát szerintem megér.

(#560) SkyS1gn válasza Z10N (#558) üzenetére


SkyS1gn
félisten

És olyat lehet hogy játéknál csak 1et használjon, ne tudjak egérrel átmenni, viszont az asztalon áttudjak?

Vagy valami gombkombinációval válthatnék....

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#561) proci985 válasza SkyS1gn (#560) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

win_gomb + p

jatek elott csak sajat kijelzo, egyebkent extended.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#562) Z10N válasza SkyS1gn (#560) üzenetére


Z10N
veterán

Ahogy proci is mondta lehet profilozni. Gyors gombbal eyefinity es extended mod kozott lehet valtani, ilyenkor a primary kijelzon fog futni. Ha extended modot hasznalsz akkor csak a primary-n fut a BF3/4, az eger kurzor lockolva lesz ide, nem tudsz kimenni a kepernyorol. Bar az igazat megvallva ez program fuggo.

Mas tema. Sikerult force-olnom a legujabb AB Beta-val az orajeleket c150/m2000@1000mV 2D-ben, viszont neha 950mV-nal eldobja a kepet. Egy kepernyonel ez a default 2D fesz. Igy most stabil es 10°C esett a temp.

proci: Nalad milyen ertekek vannak 2D-ben (core/mem/voltage/temp) 7850CF@eyefinity3-mal?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#563) proci985 válasza Z10N (#562) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, klon az eyefinity, extended az az extended, viszon van a show only on primary monitor, az elvileg csak a mainon jelez ki valamit. viszont ebben nem vagyok teljesen biztos, azert van harom kijelzom, mert az asztalon harmat hasznalok kiterjesztve.

hazamegyek es ranezek. az igazat megvallva szerintem legalabb ket hete nem volt atkapcsolva a rendszer eyefinityre. viszont 2dben teljesen stabil. (megint sok idom van kikapcsolodni:) )

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#564) SkyS1gn válasza Z10N (#562) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ilyesmire gondolok :)

2 Dell S2340L

Egyik DVI - HDMI, másik Mini displayport - HDMI menne 7990-ről!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#565) xFLOWEx


xFLOWEx
tag

En egy ilyet hasznalok a displayporthoz, tokeletesen mukodik, bar itt az ara nem fedi a valosagot mert olcsobb volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#566) Galdius


Galdius
csendes tag

Helló mindenkinek a kérdésem a következő.
NVIDIA kártyához kéne nekem olyan szoftwer windows 7 64 hogy egy beállítot hőmérsékletnél valmi hangot elkezd lejátszani hogy észrevegyem hogy baj van ,ne akkor mikor már a hardweresen kapcsol le

(#567) xFLOWEx válasza Galdius (#566) üzenetére


xFLOWEx
tag

eloszor is ez eyefinity topic, ami 3 vagy tobbmonitoros konfigokkal foglalkozik, abbol is az ati fele megoldassal... :) szerintem msi afterburnerben is van vagy evga precision....

(#568) proci985 válasza xFLOWEx (#567) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

(elvileg nvidia surround is ontopik, ill sotf tripleheaddel is van tapasztalatom... de a forumozok tulnyomo resze altalaban eyefinityzik itt:) )

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#569) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Ha 2 monitoron játszok,mivel tudom eltolni a képet,jobbra,vagy balra?pl:[link],[link]
Később majd jön a 3. is,csak ismerkedem a dologgal. :)

[ Szerkesztve ]

(#570) xFLOWEx válasza Gigi01 (#569) üzenetére


xFLOWEx
tag

szerintem ez csak szoftveres uton lehetseges, amelyik jatek tamogatja.. Ezenkivul nem tudok rola hogy mas lehetoseged van-e.Nyilvan erdemes minnel hamarabb beszerezni a 3.-ik monitort :R

(#571) Gigi01 válasza xFLOWEx (#570) üzenetére


Gigi01
őstag

Esetleg melyik dp átalakítót ajánlanátok,ami nekem kellene?Lehet dvi-dp,hdmi-dp is
Végülis a tv-t,vagy a projit be tudnám tenni 3.-ik nak egyenlőre.

(#572) xFLOWEx válasza Gigi01 (#571) üzenetére


xFLOWEx
tag

amit belinkeltem teljesen jo hozza a mediamarktban vettem vagy 1 honapja talan... ezenkivul szemelyes tapasztalatom nincs de mindenhol aktiv atalakitot ajanlanak hozza. tipust nem tudok mondani hivatalosan a sapphire csinal hozza ilyet es meg talan jopar ceg...

[ Szerkesztve ]

(#573) Gigi01 válasza xFLOWEx (#572) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszi,a lényeg akkor,hogy aktív legyen.Majd körülnézek! :R

(#574) proci985 válasza Gigi01 (#569) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a nevebe bele van irva, hogy softTHval van megoldva. tehat software trippleheaddel ez elvileg kivitelezheto, csak picit maceras (mert alapbol harom kijelzore lett kitalalva).

de ket kijelzo jatszani alapbol nem jo, a bezel nagyon zavaro helyen van. kiveve persze a supreme commander:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#575) Gigi01 válasza proci985 (#574) üzenetére


Gigi01
őstag

Igen,de azt hiába másolgattam a mappába,nem bírtam előcsikarni,mindegy,hozzátolom a tv-m. :DDD
Ha lett volna átalakítóm,már kipróbáltam volna,de majd most akkor rendelek.
Ez lessz,ha minden igaz.

(#576) proci985 válasza Gigi01 (#575) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, th2goval el lehet muttyogni, mire megy.

az az atalakito jo lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#577) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok.
Lehet, hogy volt már a kérdés, lehet, hogy hülyeséget kérdezek, ebben az esetben nézzétek el nekem.
2monitoros rendszerem van (laptop screen+külső), és azt szeretném elérni, hogy ha egyik monitoron fut egy fullképernyős alkalmazás, de közbe szüttyögni szeretnék a másik monitoron, akkor az adott alkalmazás ne csússzon le tálcára, hanem maradjon fullképernyőn.
Megoldható lenne?
Nvidia vga, kiterjesztett monitor d-sub -on.

(#578) xFLOWEx válasza pckownz (#577) üzenetére


xFLOWEx
tag

a legtobb alkalmazas es jatek az elsodleges kijelzon akar futni, szoval ha a masodlagosra atcsoportositod ami kell akkor megoldhato..

hippsz most nezem vmi egeszen mast kerdeztel :R always on top funcioval biztos megoldhato :)

[ Szerkesztve ]

(#579) pckownz válasza xFLOWEx (#578) üzenetére


pckownz
senior tag

Always on top funkciót hogy varázsolhatom elő win8.1 alatt? :))

(#580) JoinR


JoinR
senior tag

Sok kérdést láttam már ezzel kapcsolatban, de választ kevesebbet. Ha böngészőt akarsz fullscreen-ben tartani vagy flash-t, arra van megoldás, de hogy akármilyen alkalmazást, olyat még nem láttam.

(#581) szumo


szumo
senior tag

Belefutottam tegnap este egy érdekes problémába. Van két monitorom Samsung 2243NW és egy S22B300.
Megdöglött a jó öreg tv-m, és milyen meglepő vettem egy Samsung EU32F5300AW -t.
Gondoltam, hogy van rajta egy rakat HDMI csatlakozó, meg az MSI 7870 OC -n is van még a a használt DVI és HDMI mellett 2db mini displayport. Ezért vettem egy HDMI kábelt, és egy minidisplayport (mDP) to HDMI átalakítót.
Összedugtam a rendszert, erre a HDMI portba dugott monitort lekapcsolta. ha átdugtam a mDP ba a monitort és a HDMI be a TV-t, és aktiváltam a TV-t, akkor is ugyanazt a monitort kapcsolta le. Végül sikerült elérnem, hogy a másik monitort kapcsolja le, amíg a TV-re kiadja a jelet, de én azt szeretném, hogy mind a három eszköz működjön egyszerre. Valakinek tapasztalat ezen a területen, hogy hogy kell a catalystot beállítani?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#582) JoinR válasza szumo (#581) üzenetére


JoinR
senior tag

Valószínűleg nem aktív dp-kábeled van.

(#583) xFLOWEx válasza szumo (#581) üzenetére


xFLOWEx
tag

szerintem jo lesz az az atalakito, elso korben installald ujra a drivert, nekem is csinalta ezt egyszer, a 3 moncsibol minekutan masmilyen sorrendben dugtam oket a kartyara, mindig csak kettot akart hasznalni... Remelem megoldja a problemadat :U

(#584) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

No megvan a 2. Dell S2340L, mind2 egy R9 290X-re van kötve, most csak úgy tudtam beállítani hogy egyben látja az egészet vagy pedig klónoz.

Hogy lehetne beállítani úgy hogy a tálca csak az egyik képernyőn legyen? (próbáltam catalystba de semmitsem csinált)
És úgy hogy ha a tetőre húzom az ablakot akkor ne mind2 monítorra fullscreenelje csak az egyikre?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#585) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#584) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Asszem sikerült, nem eyefinity kellett hanem 2 asztal. Bár az alsó tálcát arról nemtudtam legyalulni.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#586) proci985 válasza SkyS1gn (#585) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

win8?

catalyst alatt az amd eyefinity multidisplay alatt tudod beállítani, hogy show desktop only on main, legalábbis win7 alatt még ott volt.

és két kijelzővel szvsz inkább extended desktop kell neked.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#587) SkyS1gn válasza proci985 (#586) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ja az volt a baj hogy eyefinityt csináltam, de 2 asztalt kellett, most fasza minden :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#588) szumo válasza xFLOWEx (#583) üzenetére


szumo
senior tag

Köszönöm!
Mihelyt alkalmam lesz kipróbálom
S mondom mi az eredmény

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#589) proci985 válasza SkyS1gn (#587) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, akkor tud olyat, hogy extendedbe második kijelzőn csak a mapot mutatja? az remek. utoljára ilyesmi felhasználást supreme commandernél láttam.

bár szvsz csak játszani lehet megérné egy harmadikat is mellécsapni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#590) SkyS1gn válasza proci985 (#589) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K Battlescreen
Majd talán lesz idővel... De tetszik hogy több helyem van :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#591) szumo válasza xFLOWEx (#583) üzenetére


szumo
senior tag

Sajna a driver újra tétele nem hozta meg a várt eredményt.
Nem lehet az a baj, hogy a 2243NW csak 1650x1050 a 22B300 1920x1080 a tv nek 1920x1080 a maximális felbontása?
Mert ha leválasztom a 2243-asat, akkor mehet a tv-n a kép hang. A tv-t és a 22B300-at eyefinity-be össze is tudom fűzni. De a 3-ból bármelyik kettő megy is, a catalyst közli, hogy a 3. aktiválásához az egyiket le kell választanom.
olvasgatok, még de azért várom bárki ötletét.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#592) proci985 válasza szumo (#591) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az egyik kijelző ugye displayportról megy?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#593) szumo válasza proci985 (#592) üzenetére


szumo
senior tag

Igen, mert 1db DVI-I, 1db HDMI és 2db mDP van a kártyán

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#594) proci985 válasza szumo (#593) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

aktív átalakítót használsz?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#595) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

290X-nél ha jóltudom már mindegy hova kötöd a 3 monitort mindenhogyan jó eyefinityben igaz?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#596) szumo válasza proci985 (#594) üzenetére


szumo
senior tag

Bocsáss meg, hogy csak a linkkel válaszolok, de elolvasása után minden infót ami a problémám körül van remélhetőleg tudni fogsz.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#597) proci985 válasza szumo (#596) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a delock átalakító gondolom passzív, azért nem megy a három együtt.

Cris99: eddig is mindegy volt.

aktív átalakító limitáció meg gondolom megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#599) SkyS1gn válasza proci985 (#597) üzenetére


SkyS1gn
félisten

épp erre gondolok, szerintem nem...

most 2 van egyik HDMI másik DVI - HDMI, de a 3. monitor is HDMI-n menne, azt ha rákötném másik DVI-ra mégegy DVI - HDMI átalakítóval szerinted menne?

Mert azt olvastam hogy most már mindegy mely portokra kötöd, nincs megszabva hogy kell 1 mini dp is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#600) proci985 válasza SkyS1gn (#599) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

próbáld ki, nekem eddig csak 6950el és 7850ekkel van tapasztalatom, a 290 viszont még nagyon új.

plusz pár benchre kíváncsi lennék majd, kb a 7850 OC CFem a 290/780/Titan szintjén van, viszont pár gyakorlati mérés is érdekelne. mondjuk BF4em pont nincs :B

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.