Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) lotTóni válasza deadwing (#950) üzenetére


lotTóni
tag

Láttad volna azt a káoszt,amit akkor tapasztaltam,amikor kölcsönbe kaptam 2 monitort.Természetesen nekem sem jött össze a konfigurálás,de tapasztalatnak jó volt.Ha akkor tudom,amit ma... Klisé...
Azért ne add fel.Ott kell lennie a CCC-ben a megoldásnak,hiszen támogatja a vegyes felbontást.

....two beer or not to be....

(#952) deadwing válasza lotTóni (#951) üzenetére


deadwing
addikt

Az a baj hogy odáig nem jutok el, egyszerűen nem tudok képet varázsolni a hdmi-s monitorra, amint bedugom a 2. DVI-t. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#953) lotTóni válasza deadwing (#952) üzenetére


lotTóni
tag

Pont azért tartom furcsának,mert nálam az első connect 2 DVI - 1 HDMI-n történt.A winf@s szólt,hogy nyúlkáljak bele a CCC-be,2 perc múlva már élveztem a 3 monitor képét.

Akkor ha jól értem külön-külön mindegyik működik,csak a HDMI-n veszti el a jelet,ha a 2 DVI-n van jel? :F
Esetleg meg kellene próbálni egy másik kártyával/kábelekkel/converterekkel.A trióból valamelyik hunyó.
Természetesen nem okoskodni,csak segíteni szeretnék. :B

....two beer or not to be....

(#954) anytime válasza anytime (#937) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

A BIOS-ban természetesen nem volt engedélyezve a multi-igp, megtettem, így tökéletesen működik a VGA-ról a surround és az alaplapi hdmi-ről pedig a TV-n való lejátszás. Nagyon örülök, köszönöm szépen a segítséget.

Már csak egy kérédsem lenne :)

Amikor indítok egy filmet a gépne, akkor a Power DVD keátszó automatikusan indul a TV-n, ez eddig tökéletes. Azonban így ugye nem látok semmit a gépen, hisz a három moncsi a VGA-ra van rádugva.

Azonban ha indítás után egy film pl. feliratos de van hozzó magyar szinkron, akkor a feliratot szeretném levenni, de hogyan férek hozzá a TV-n megjelenített programhoz. A surroundról nem megy, hisz az a VGA-ra van kötve.

Azt meg tudom természetesen tenni, hogy a HDMI-t lehúzom az alaplapról és előre beállítom a preferenciákat, de ez van, hogy egyes filmeknél nem lesz megfelelő.

Esetleg van valami ötleted?

Előre is nagyon köszönöm, mert így már szinte tökéletes a rendszer :) :R

Üdv:
A

(#955) madd dogg válasza deadwing (#939) üzenetére


madd dogg
senior tag

Van egy normál display port. A 6870-en 2 mini DP volt a kártyán. Így kell megint egy átalakító. Nem árul itt PH-n valaki ilyet?

(#956) deadwing válasza lotTóni (#953) üzenetére


deadwing
addikt

Köszönöm :R
Egyelőre ne pörögj a dolgon, én sem teszem. Majd ha úgy döntök, hogy tényleg használni akarom az eyefinity-t akkor úgy is megoldom valahogy :) Addig meg nem is bosszankodok rajta.

(#954) anytime:
Nem egészen értem a problémát, mivel nálam ha megy a film a tv-n, attól a desktop ugyan úgy megy a monitoron, tudok közben bármi mást csinálni rajtuk. Továbbá ha a tv-n fut a kmplayer, ott ugyan úgy el tudom érni a menüjét meg mindent, jobb klikkel a filmen lejátszás közben is.

(#955) madd dogg:
Elvétve szoktam látni.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#957) anytime válasza deadwing (#956) üzenetére


anytime
őstag

Teljes a siker! :)
A TV-t negyedik monitorkent kezeli es az egeret csak "at kell huznom" a TV-re. Ekkor mar csak at kell battyognom a TV - szovaba, ahol egy vezetek nelkuli egerrel meg tudok mokolni a TV kepernyojen megjelenitett Power DVD-n.

Ekozben pedig tudom a surroznd-ot hasznalni a dolgozoban, akar munkara, akar jatekra. Szoval, a feladat maradektalanul megoldva!

Tanar Ur, Onnek jar a csillagos otos :R , nagyon koszonom a segitseget!

Udv:
A

(#958) deadwing válasza anytime (#957) üzenetére


deadwing
addikt

Szívesen, máskor is :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#959) makai


makai
csendes tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy egy hd5850 kártyával szeretnék eyefinity rendszert kiépíteni.
A 3 monitor már régóta megvan amiket eddig egy 4870-es kártyával használtam softth-val.
Szerettem volna egyszerűsíteni és elkerülni a dll-ek másolgatását és az ini-k szerkesztgetését és ezért gondoltam az eyefinity-re.A kártya megv an(5850 1xDp 1xhdmi 2x dvi).Aktív Dp->dvi bedugva,de sajnos nincs kép az aktív átalakítós monitoron.A win be sem kapcsolja.A másik 2 tökéletesen megy.
A monitorok egyenként működnek!!.
Elképzelhető az,hogy a 3 monitorból 2 csak vga csatlakozóval rendelkezik és az átalakítók miatt nem működik a rendszer?
Az aktív átalakító DVI csatlakozóját át lehet alakítani, vagy csak dvi kábellel megy?

Előre is köszönöm:Krisztián :W

(#960) proci985 válasza makai (#959) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az aktiv dp + dvi ugye direkte van rakotve? az analogon nem ad kepet

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#961) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Most kötöttem össze a 3 teljesen egyforma típusú monitoromat a r9 280x toxic kártyával és 2 db monitor dvi 1 db pedig displayporton van,na most amelyik dvi-on van az az oldalak illetve a win asztalán is illetve bármilyen dokumentum ablaka mintha el volna felezve van egy csík vízszintesen a monitoron és kis idő elteltével már máshol helyezkedik el a csík,de csak akkor ha mozgatom az ablakot vagy tekerem a görgőt a dokuban.
A displayportos monitoron nincs ilyen kép csak a dvi-oson mi lehet ez a probléma?

(#962) proci985 válasza dodoroli (#961) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meg tudod nezni masik kabellel? ket kijelzovel is fennall a problema?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#963) dodoroli válasza proci985 (#962) üzenetére


dodoroli
tag

2 kijelzővel nem csinálta majd megpróbálom a napokban érkezik a másik dp kábel és akkor 2dp és 1dvi kjelző és hátha,de van más probléma azt ugye tudtam hogy lesz fps visszaesés játékok alatt mert valahogy meg kell hajtani a 3 monitort és most 5760x1080 a felbontás ugye a melegedés az iszonyatos!
Alapból 53fokos na meg ez a memória órajel aggaszt!Gondolom azért ilyen magas mert a 3 kijelzőnek kell.
Na most játékok alatt mondjuk Crysis3 közel 80 fokos a mag és huzamosabb idő után már jönnek a textúra hibák artifact-ok,ilyenkor kilépek a játékból és pihi van mert nem akarom megsütni karit.

(#964) dodoroli


dodoroli
tag

Lehet jobban járnék crossfirex-el,de az nem ez a topik tudom na meg az ebben a kategóriában iszonyat húzós+tápcsere.1.kártya hajtana 2 kijelzőt a 2. meg csak 1 kijelzőt és akkor nincs gondolom ez a túlzott melegedés na meg olyan +35-40 %-os fps talán.

(#965) dodoroli


dodoroli
tag

Csík a képen
Bár nem nagyon kivehető,de hátha meglátjátok főleg akkor látszik mikor megfogom az ablakot és húzgálom ide-oda és az ablak szélén látszik az osztódás illetve csík.

[ Szerkesztve ]

(#966) proci985 válasza dodoroli (#963) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

anno amikor a logouton errol irtam ott is kulon kiemeltem, hogy melegedni fog a kartya es a memoriat nem fogja visszavenni. ez a 6os szerianal es elvileg az otosnel problema volt, a 7es mar kevesbe necces memoria szempontbol.

kartyat meg kell segiteni hazhutessel.

artifactok szvsz tulmelegedo memoriat jelent, rakd magasabbra a ventit vagy vedd le a tuningot (ha van).

ket kartya segit, en is ket 7850OCvel tolom, tap nem feltetlenul kell, de meleg szempontjabol az rosszabb. mind a ket kartya hajtja mind a harom kijelzot terheles alatt.

GPUlimites helyezetekben, pl Crysis3 a +100% is megvan egyebkent.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#967) makai válasza proci985 (#960) üzenetére


makai
csendes tag

Igen egy dvi kábellel.
Ma már odáig eljutottam,hogy a win és a catalyst is látja a monitort,de nem kapcsolja be.

(#968) proci985 válasza makai (#967) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha egyedul van bekotve akkor sem?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#969) makai válasza proci985 (#968) üzenetére


makai
csendes tag

Ha egyedül van akkor sem kapcsolja be a monitort.2 monitorral is próbáltam. :W :W

(#970) dodoroli válasza proci985 (#962) üzenetére


dodoroli
tag

Na megjött a másik dp kábel és most amelyik dp-s kábelen van azon továbbra is jó a kép,ami viszont dvi azon pedig ott a vízszintes csík.

(#971) proci985 válasza dodoroli (#970) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha megcsereled a kijelzoket a dp es a dvi csatik kozott fennall a hiba?

monitor magaban okes? (ha lehuzol minden mast es DPn kotod be)?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#972) dodoroli válasza proci985 (#971) üzenetére


dodoroli
tag

Megcseréltem a kijelzők között a dvi-dp csatlakozókat amelyik dp-s lett nem csíkoz amelyik dvi-os lett csíkoz a monitorok teljesen rendben vannak viszont tegnap azt észrevettem mielőtt még nem engedélyeztem a ccc-ben a eyefinitiy-t akkor teljesen okés volt a kép a dvi-os kijelzőn is,ahogy engedélyezem a dvi-os csíkoz ,de csak akkor ha a dp-s be van dugva.

(#973) proci985 válasza dodoroli (#972) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

drivercseret probaltad?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#974) dodoroli válasza proci985 (#973) üzenetére


dodoroli
tag

Na azt még nem,de beszámolok,most 14.4 van fent mindjárt körül nézek amd oldalán mi van.

[ Szerkesztve ]

(#975) JPTlocon


JPTlocon
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert nagyon elakadtam és nem vagyok egy számtech guru(sajnos).

A topicot átolvastam, sajnos úgy sem jutok dülőre, de gyorsan vázolom a kérdésem, remélem tudtok segíteni!

3 monitort szeretnék, de(legalábbis amit nekem sikerült felfogni az alapján) nekem elvileg nem kell eyefinity meg hasonló dolgok. Pókerezni szeretnék a 3 monitoron egyszerre, külön használva őket egymás melett, a probléma tulajdonképpen a videókártyával van és sehogy se találom a megoldást(a közeli számtech bolt 50ezres megoldása meg nem igazán tetszik, mert nem játszok hanem egy primitiv programot szeretnék csak futtatni rajtuk).

Egy ASUS 278 monitort szeretnék 2560*1440 ben futtatva használni(ez lenne a fő monitor), ehhez van mindenfajta port (vga,hdmi,dvi,display port)

Két SAMSUNG S22B350 1920*1080 ban futtatva menne a nagy monitor mellett, itt csak vga és dvi port van

ASUS P8B75-M LX alaplapom van

INTEL i5-3450 3,16GHz procival

Az integrált videókártya és grafikus vezérlővel nem tudom megoldani a dolgot, mert maximum 1920*1080as felbontást enged a 27es monitornak is. Addig már magam is eljutottam, hogy videókártyát kell rakjak a gépbe, de a nagy kérdésem az lenne, milyen típus lenne az amivel minimálisan meg tudnám oldani a 3 monitor kívánt felbontásban való futtatását. Jómagam 15-20 ezres ár kategóriában gondolkodtam, mondjuk egy hasonló kategória nem lenne elég nekem: [link]

Nagyon megköszönném ha kapnék egy kompatibilis választ, mert ha nem feltétlen kötelező nem vennék ebből a 40-50 ezres kategóriából, amikor tulajdonképpen az egyedüli fontos dolog a maximum állítható felbontás lenne és ahogy én nézegetem a leírásokat elvileg az alacsonyabb árketgória is tud dvi meg display porton keresztül már 2560*1440es felbontást! Előre is köszönöm!

http://juddopokerteam.com/

(#976) Peathee válasza JPTlocon (#975) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia!

Úgy tudom az 5000es sorozat kártyái már tudják a három monitor kezelését. Ez 99% tuti. :)

(#977) JPTlocon válasza Peathee (#976) üzenetére


JPTlocon
újonc

Szia!

Úgy érted az ASUS HD5450 SL-2GD3-L mondjuk nekem megfelelne a célra?

Vagy egy Asus GeForce GT 610 (GT610-SL-1GD3-L)?

[ Szerkesztve ]

http://juddopokerteam.com/

(#978) Peathee válasza JPTlocon (#977) üzenetére


Peathee
aktív tag

A HD5450-est vedd ebből a kettőből szerintem. Azzal működnie kell.

(#981) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok!

Teljesen láma ként kitaláltam, hogy jó lenne három monitor az autószimulátorhoz...

olvasgattam, tele lettem kérdésekkel, de erre a párra segítsetek megválaszolni a tuttit.

Szóval az első dolog amiben elakadtam, hogy van egy 7770-es vga, ami nem flex. a három monitoros balhét minden 7-es sorozatú kárta tudja, vagy csak a FLEX feliratúak??

a másik, hogy 2db DVI, és egy DV aktiv átalakítóval szokott bekerülni ezekbe a rendszerekbe. ezt a videókari tudja (aktív átalakítót még be kell szerezni, viszont az én drága jó kis monitorjaimon még sima dsub csatlakozó van. DVI-Dsub átalakítótt adtak a VGA-hoz ezzel az átalakítóval menni fog az Eyefinity?

esetlegesen egy másik kérdés.... a VGA, csak kölcsönben van így mindenképpen szeretnék egy sajátot. tudtok ajánlani a most futó ati-s vga kínálatból erre a célra egy best buy-t max 40 ezret szánnék rá. (a tuti 54 ezressel ne is fájdítsátok a szívem, köszi)

Köszönöm mindenkinek.

UI a monitorok 1680*1050 sorosban nyomják, de talán majd lesz egyszer fullHD is.
felhasználás autószimulátorok. Race, sorozat Racingroom is, Rfactorok, és ilyesmik, csak a járék :))

Bandi

(#982) JoinR válasza dolbyman (#981) üzenetére


JoinR
senior tag

Tud 3 monitort, csak aktív DP-átalakító kell hozzá (VGA-ra átalakítani azt nem lesz olcsó).
A FLEX DP-port használata nélkül is tudja a 3 monitort, ennyi a különbség.

Menni fog, csak jó drágán.

Újonnan 40 ezerért VGA-t értelmes Eyefinity-hez? :DD Annyiért 260X vagy 265 van, mindkettő gyengébb mondjuk egy régi 7870-nél. Cserébe viszont nem kell aktív átalakító. Persze olyanokra figyelni kell, hogy a DVI-D csatit nem fogod tudni könnyen D-SUB-ra átalakítani, stb.
Összességében 3 D-SUB monitorra Eyefinity-t csinálni meglehetősen körülményes. Ha 40 ezrem lenne VGA-ra, újat biztos nem vennék 3 monitorhoz, a régiekkel viszont szívni kell az aktív DP miatt. :U

Én azt mondom aludjál párat erre a dologra, hátha elmúlik a 3 monitor iránti vágy. :DDD
Vagy várd meg míg lesz FullHD monitorod értelmes portokkal.

[ Szerkesztve ]

(#983) dolbyman válasza JoinR (#982) üzenetére


dolbyman
tag

Köszönöm,
A VGA-ban nézegettem a 260-ast nekem tetszik :)

Azt hiszem, akkor a monitorokat kellene rendbe vágni ahogy te is mondod.
Azt a részt nem nagyon értem, hogy akkor, ha veszek mondjuk egy 260-as kártyát, és lenne három DVI csatlakozós monitorom, akkor nem kellene az aktív átalakító?

VGA téren kinéztem egy Gigabyte, illetve egy Asus-t. mindkettő R7 260-as 2gb ddr5 OC
van közöttük 5 ezer ft. különbség, igaz az asus-nak komolyabban néz ki a hűtője, ezen kívül lehet valami különbség a két kártya között, vagy erre megy el az 5ropi. (semmilyen tuning nem lesz, így szerintem a giga egyszerűbb hűtője is elég lenne)

Bandi

(#984) JoinR válasza dolbyman (#983) üzenetére


JoinR
senior tag

Ebben nem vagyok biztos, hogy a 260 meg ezek az alsóbb kategóriás kártyák is tudják már. De a Hawaii chipes kártyáknak már nem kell DP a 3 monitorhoz. Ennek utána kell nézni.

ASUS-nak elég jó szokott lenni a gyári hűtése, szerintem 3 monitornál megéri a plusz pénzt, mivel az igénybeveszi a kártyát rendesen. Mondom úgy, hogy nekem a legolcsóbb VTX3D 7870 van a gépemben 3 monitorra (jó X-Edition ha ez számít). Cserélve is volt már 1x :))
Valószínűleg keresnék egy 3. márkát ami marad olcsóbb, de jó a hűtése :)

(#985) dolbyman válasza JoinR (#984) üzenetére


dolbyman
tag

az a baj, hogy most gyorsan kellene egy vga kártyát vennem egyéb okokból kifolyólag, nincs nagyon időm körbejárni a dolgot. így a vásárolt kártyából lejönne egy 10-12 ropi.

A többi nem sürgős, meg az egyébként is lesz egy kis idő mire lesz három monitorom :))

Bandi

(#986) daneeeeee válasza dolbyman (#985) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ragaszkodsz az AMD-hez? Én GTX 750Ti-t vennék a helyedben, mondjuk ezt.
Nem kell vacillálni a csatlakozókon, gyorsabb a 260X-nél miközben kevesebbet eszik és szuperül fogja vinni a játékaidat 3 monitoron is.

[ Szerkesztve ]

(#987) dolbyman válasza daneeeeee (#986) üzenetére


dolbyman
tag

Hát ez is szimpatikus darab. És akkor itt mehetne egy DSUB monitor a két DVI-ossal együtt?

Már a csatlakozók tekintetében. Ez így jó lenne nekem... :)

Bandi

(#988) daneeeeee válasza dolbyman (#987) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Igen, elvileg Dsub-ról is működnie kell. [link]

A 260X-el az is probléma, hogy nem tudjuk (pontosabban nem tudom), hogy vonatkozik-e rá a displayportos megkötés, vagy nem. Szóval egy kicsit lutri, vagy inkább felesleges kockázat, ha még is kéne hozzá egy DP to DVI átalakítás akkor az még + 6-8k ba fájna Neked.
GTX 750Ti-nél nincs megkötés, illetve gyorsabb mint a 260X.

[ Szerkesztve ]

(#989) JoinR válasza dolbyman (#987) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen, de ide látom a linkelt termékben, hogy a DVI az csak DVI-D, tehát az átalakítót bele se fogod tudni dugni.
Természetesen van aktív DVI-D to D-SUB átalakító is, csak az is jó drága.

(#990) dolbyman válasza JoinR (#989) üzenetére


dolbyman
tag

ez egy pici gond jelenleg használt monitor, csak dsub csatival bír, és egyenlőre nem tudom lecserélni.....

de legalább kezdem átlátni, mik a lehetőségek.

Bandi

(#991) proci985 válasza dolbyman (#981) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

race07 remekul megy 6950 kategoriaju cuccokon is, tehat egy 7850/265x eleg. raceroom tud lassulni 7850CFfel is 5760x1080ban.

az osszes kartya tud harom kijelzot elvileg, legalabbis laptopba szerelt chippekkel is meg lehet harom kijelzot hajtani egyszerre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#992) daneeeeee válasza JoinR (#989) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Igaz, itt van egy másik 750Ti ezen van DVI-I ami már univerzális csatlakozó. (tehát menni fog dsub-bal) illetve olcsóbb is.

dolbyman: A fenti VGA-val menni fog a dsub-os monitorod, csak arra figyeljél, hogy másik kettő-n legyen HDMI vagy DVI csatlakozó.

proci985: R7 265-nek szerintem kell az aktív DP átalakító az Eyefinity-hez. Modjuk 42k körüli árával én is ezt venném esetleg még lehet szintén 42k környékén GTX 660-ast találni az konkrétan best buy ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#993) dolbyman válasza daneeeeee (#992) üzenetére


dolbyman
tag

Na akkor még egyszer, mert az előző hozzászólásom eltűnt..

Szóval köszönöm mindenkinek a segítséget, a történet vége az lett, hogy kaptam ajándékba egy VGA-t így nem én választottam, de a fenti kritériumok alapján ezt javasolták az üzletben a kis családomnak.

Asus R7260X DC2OC 2GB DDR5

Idáig egy monitorral nagyon szalad, csendes, tetszik. Remélem több monitorral is ilyen elégedettek leszünk :)
Ha valakinek a számok többet mondanak...
http://www.asus.com/hu/Graphics_Cards/R7260XDC2OC2GD5/

üdv

Bandi

(#994) daneeeeee válasza dolbyman (#993) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Közben utána néztem és a 260X-hez sem kell elvileg aktív dp átalakító. Grat a kártyához!

(#995) dolbyman válasza daneeeeee (#994) üzenetére


dolbyman
tag

Nagyon köszönöm, ez jó hír, mert nekem még nem volt időm utána menni a dolgoknak, csak bepattintottam a gépbe, és élvezem, hogy most milyen garfika van, csak úgy csillog a motorháztető :)

Bár a régi is simán vitte (HD4770), de ott soha nem állítottam ilyen fullosra a grafikát.

Azon gondolkodom, hogy lehet, hogy most kellene egy nagyobb prociehez a VGA-hoz? AMD AthlonII X2 255.... hmmm hmm ez a számítástechnika.....

Bandi

(#996) daneeeeee válasza dolbyman (#995) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Hát afelett bizony már el járt az idő. Valami olcsóbb i3 + lap tökéletes választás lenne.

(#997) dolbyman válasza daneeeeee (#996) üzenetére


dolbyman
tag

sajnos erre még rá kel gyúrni anyagilag :)

esetleg a mostani alaplapba venni valami "olcsó" használtat...
AM3-as foglalata van

Bandi

(#998) daneeeeee válasza dolbyman (#997) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ha AM3 akkor Phenom. Abból bármelyik 4GHz-en frankó lesz a 260x mellé.

(#999) Fantasy20


Fantasy20
újonc

Hali srácok! szeretnék be ruházni 3 monitorra és az a kérdésem lenne hogy 3 monitorral a 660GTX 2gb bírja az iracinget/assetto corsa t? vagy akkor video karira is is be kell ruháznom? 27 es monitorokról, 5760*1080 ilyen felbontásban
gépem:
I7-3770
ASUS 660GTX 2gb
Fatality performance 1 alaplap
16gb DDR 3 1600mhz

(#1000) daneeeeee válasza Fantasy20 (#999) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Hali!

Szerintem el fogja vinni mindkettőt. Persze ha van rá keret mindenképp vegyél egy erősebb VGA-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.