Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) proci985 válasza ricshard444 (#342) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

sajnos egy kártyára kell mindhárom kimenetet kötni, hogy működjön rendesen.

analóg átalakító viszont van.

CF cikkért kár, érdekelt volna, hogy mi lett volna az eredmény.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#352) enginerusis


enginerusis
csendes tag

Sziasztok!

van egy HD6570-es kártyám és 3db monitorom (lcd).
a monitorokon van normál monitor csatlkozó és DVI-D csatlakozó is.
2 monitort már rákötöttem a kártyára az egyik a normál csatlakozón a másik meg DVI-D-n
megy is minden csak középen van a káva.
A 3. monitorhoz kell ilyen aktív átalakitó, amit emlegettek vagy elég nekem egy displaport-DVI kábel is?

(#353) daneeeeee válasza enginerusis (#352) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

DVI és Display port között csak aktív átalakítóval kapsz folyamatos képet. Tehát ha a kártyádon van DP akkor mindenképpen aktív átalakító kell.

(#354) proci985 válasza enginerusis (#352) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

aktív kell, különben egyszerre csak kettő lehet aktív a háromból.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#355) enginerusis válasza daneeeeee (#353) üzenetére


enginerusis
csendes tag

Tehát akkor DP-DVI aktív átalakitót kell keresnem valahol?
azt hittem, hogy csak az analog bemenethez kell aktív átalakitó.
van valami tippetek, hogy hol és milyet érdemes venni?

(#356) daneeeeee válasza enginerusis (#355) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Igen az kell. itt nézzél körbe (sajnos nem lesz olcsó)

(#357) proci985 válasza enginerusis (#355) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

xfx, sapphire szokott lenni, 5-8k körül. single link elég. mindenképpen aktív jó csak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#358) enginerusis válasza daneeeeee (#356) üzenetére


enginerusis
csendes tag

Már így 2 monitorral is sokkal jobb a Dirt3, csak középen nagyon zavar a káva, tehát pénz nemszámit alapon veszek ilyen átalakitót.
2 napja még fogalmam sem volt, hogy ilyet is tud a kártyám, de nagyon tetszik ez az eyefinity.

(#359) enginerusis válasza proci985 (#357) üzenetére


enginerusis
csendes tag

És ez milyen?
http://www.aqua.hu/delock-dl61847-adapter-display-port-male---dvi-245-female-155823.html

(#360) enginerusis válasza enginerusis (#359) üzenetére


enginerusis
csendes tag

találtam ilyet is: aqua.hu/delock-dl65257-displayport-apa----dvi-245-anya-adapter-173163.html

nincs odairva,hogy aktiv,de a leirásában szerepel,hogy 8121e chip van benne. nem érdemes ilyet megprobálni?

(#361) proci985 válasza enginerusis (#360) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

használd a linkelés funkciót a hozzászólásban, úgy használható marad biztosan a link:).

külön usbs aktív megoldások annyira nem jók.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#362) daneeeeee válasza enginerusis (#360) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Minden aktív átalakítóra nagy nyomtatott betükkel van ráírva, hogy aktív amelyikre nincs rá írva az passzív,általában olcsóbbak és nem jó neked.
Mivel budapesti vagy azt javaslom, hogy ha biztosra akarsz menni személyesen menj el megvenni, akkor letudod csekkolni és nem ér meglepi.

Az elsőre amit linkeltél nincs oda írva hogy aktív, tehát passz: kérdezni/csekkolni kell
A másodiknál hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

(#363) Beantech


Beantech
tag

Hello, lenne egy olyan kérdésem. Nem igazán értek hozzá de van egy 6850-es VGA-m és kötöttem már rá eyefinitybe 2 monitort, de mindkettő fullHD volt, meglehet ugy csinálni, hogy egy 22" colos full hd, és mellé balra jobbra 2 4:3-as arányú 1280x 1024 felbontású monitor? nagyon látható lesz a felbontáskülönbség? Üdv.

(#364) daneeeeee válasza Beantech (#363) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nem nem lehetséges. Az összes monitornak ugyan olyan natív felbontásúnak kell lennie (a méret viszont tényleg nem számít)

(#365) proci985 válasza Beantech (#363) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

3 x 1280x1024es felbontásban igen.

amit még tudsz vele csinálni, hogy softTHval eltérhet a középső és a két szélső kijelző felbontása, tehát azzal mennie kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#366) enginerusis válasza daneeeeee (#356) üzenetére


enginerusis
csendes tag

Kösz!
bestbyte-ban nincs, bluechipben csak rendelésre., de ritkánjárok arra.

(#367) daneeeeee válasza enginerusis (#366) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Itt próbáld meg, azt írják külső raktáron még van nekik és az ár is barátságosabb.

(#368) enginerusis válasza daneeeeee (#367) üzenetére


enginerusis
csendes tag

Račianska 62/D
831 02 Bratislava

Most nem ugranék át érte. :D

(#369) daneeeeee válasza enginerusis (#368) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Körültekintőbben olvassál, az lehet, hogy pozsonyiak de magyarországra is postáznak. A tied 1500HUF+ÁFA lenne ami nem sok tekintve, hogy a cucc jó 3k-val olcsóbb ott mint más helyeken.

(#370) enginerusis válasza daneeeeee (#369) üzenetére


enginerusis
csendes tag

az igaz, csak nem biztos, hogy itthon vagyunk amikor hozzák a csomagot.
vagy ez a postán is átvehető késöbb?
lefoglaltam 1et a bluechipnél bolti átvétellel,1 hét alatt csak elkavarodok arra.

(#371) Beantech válasza proci985 (#365) üzenetére


Beantech
tag

Értem, köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#372) enginerusis válasza daneeeeee (#356) üzenetére


enginerusis
csendes tag

Megvettem a active displayport to single link DVI adaptert. Tényleg nem volt olcsó (7700)
DE nem is jó a kártyámhoz.
Mint kiderült nem displayport, hanem HDMI van a kártyámon.
vettem egy HDMI - DVI kábelt, de így csak a DVI meg a HDMI kimenet megy a VGA nem.
Most egy aktiv HDMI - DVI kábel kell?

(#373) proci985 válasza enginerusis (#372) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pontosan milyen 6570ed van?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#374) enginerusis válasza proci985 (#373) üzenetére


enginerusis
csendes tag

AMD

(#375) daneeeeee válasza enginerusis (#372) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az a baj, hogy Displayport nélkül nincs Eyefinity. Az mindenképpen kell legalább az egyik monitorhoz.
VGA kimeneten pedig mivel azon analog jel halad, nem jó eyefinityhez mert az csak digitális kimenetekkkel működik (DVI,Displayp.,HDMI)
Úgy tudom, hogy 8 napon belül mindenfajta indok nélkül elállhatsz az üzlettől, tehát szerintem vidd vissza gyorsan a vásárolt átalakítókat :) (vagy vegyél egy Displayportos videókártyát amin tudod őket használni)

más: aktív HDMI to DVI nincsen mivel itt jelazonosság van, nem kell aktív átalaktás a jel továbbításához.
DP to DVI (vagy HDMI) más mert itt a jel nem egyezik

(#376) proci985 válasza enginerusis (#374) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gyártó, cikkszám, link a gyártói oldalra?

alsókategóriában eléggé eltérőek a kiépítések. ahogy az előttem szóló írta, minimum egy hdmi mindenképp kell, ha nincs, akkor nem fog menni három kijelző egyszerre (kivéve egy gyártó spec editionja).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#377) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Élesszük föl kicsit a topic-ot

Crysis 3 beta

Már most működik benne az eyefinity ami dícséretes és a cf sem skálázódik rosszul

[ Szerkesztve ]

(#378) proci985 válasza daneeeeee (#377) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a működik egy dolog, softTHval és egy másik megoldással kb mindent meg lehet oldani:).

viszont a GUI is rendesen skálázódik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#379) enginerusis válasza enginerusis (#374) üzenetére


enginerusis
csendes tag

ilyen, mint ez:
http://www.aqua.hu/sapphire-radeon-hd6570-1gb-ddr3-pciexpress-ati-eyefinity-11191-00-20g-144375.html

ezen is HDMI van a displayport helyett.

Ezeken, akkor hogyan lehet életre kelteni a 3monitoros eyefinity-t?

(#380) proci985 válasza enginerusis (#379) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

leginkább sajnos sehogy. egy displayport vagy minidisplayport/miniDP mindenképpen kell.

eléggé félrevezető a megnevezés, bár 2kijelzős eyefiniynek végülis mennie kéne vele.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#381) enginerusis válasza proci985 (#380) üzenetére


enginerusis
csendes tag

2kijelzős megy is, de így zavaró, hogy középen van a káva.

(#382) MR!!


MR!!
aktív tag

Helló !

HD 6570-em van. Egy 32"-es Samsung Lcd Tv és egy Hanns G 19"-es Monitor van rákötve. A Samsung Tv a fő asztalom , és ha ott rákattintok a Mozillára, akkor a monitoron nyitja meg. Hogy tudnám rávenni, hogy ne ott jelenjen meg kezdésnek ? Az explorer és minden egyéb a Tv-n indul.

köszi

miszter

(#383) daneeeeee válasza enginerusis (#381) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Körbenéztem neked. Jelenleg én nem találtam olyan HD 6570-es videokarit itthon amin lenne Displayport.
Szerintem ha mindenképpen kell az Eyefinity kicsit feljebb kéne körülnézned mondjuk a HD 6670-ek között, ott már vannak Displayport-os változatok (nagyából 5k-val drágábbak mint az általad linkelt 6570).

MR!!: A 32 colos TV-t ismeri fel a gép az elsődleges monitornak?

[ Szerkesztve ]

(#384) MR!!


MR!!
aktív tag

igen , az az 1 es monitor ( fő)

miszter

(#385) Guszti


Guszti
aktív tag

Üdv!
Szeretnék 1 gépről 8-10 monitort meghajtani.
Az működőképes lehet, hogy fogok pl. 2db hd7770-et, amiken van 2miniDP+1DVI+1HDMI. Ez akkor ugye mondjuk 8 kimenet, ha nem kötöm őket CF-be és nem akarok eyefinity-t, és még 2 kimenetet pedig az alaplapról kapok egy ivy-s prociból pl. 1DVI+1HDMI?
Előre is köszi!

szerk: minden monitoron mást szeretnék látni, tehát nem klónozni akarok.

közben még1 kérdés csak hogy biztos legyek a dolgomban: ha DP-s a monitor, akkor ugye elég sima miniDP-DP kábel, tehát aktív átalakítóra csak akkor lenne szükségem, ha nem DP-s monitort kötök rá?

[ Szerkesztve ]

(#386) proci985 válasza Guszti (#385) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

papíron működnie kéne a dolognak, AMD supportnál nézz esetleg utánna.

próbáld ki először két monitorral, egyik alaplapira, másik a kártyára.

miniDP és DP mindig aktív, átalakítónál ez nem probléma.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#387) Guszti válasza proci985 (#386) üzenetére


Guszti
aktív tag

köszi szépen, amint megvalósításra kerül beszámolok a tapasztalatokról.

(#388) Zippair


Zippair
aktív tag

sziasztok! elnézést, hogy nem olvasom végig a fórumot, de nem bírok már magammal :DD
szeretnék venni egy ilyet:
[link]

kérdésem: egy DVI, egy HDMI/DVI átalakító és egy aktív mini DP to DVI (Shappire) elég az eyefinity-hez?
1680x1050 felbontáshoz kell a 2 giga ram a kártyára, vagy elég egy is?

máshol olvastam, hogy 500W-nál kisebb tápokkal is elmegy ez a káryta. nekem jelenleg egy 8800GT-m van, ha jól tudom, a 7850 sem eszik többet, igaz ez?
3 monitort hajtva többet eszik a 7850, mint 1 monitor csatlakoztatása esetén?
egy AMD Athlon II X4 645 ki tudja hajtani a kártyát, vagy kevés lesz?

nah, hirtelen ennyi a kérdésem!

előre is köszi!
zippp....

[ Szerkesztve ]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#389) proci985 válasza Zippair (#388) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elegek az átalakítók.

eyefinityhez mindenképp 2gigásat vegyél.

500W bőven jó, én egy 6950 2GBt használtam egy FSP500GLNnel.

picit többet eszik mint egy kijelzővel, de a 8800gtnél így se ehet többet. 7850 nem fogyaszt sokat.

"kihajtja" nem igazán érthető. ha arra gondolsz, akkor az esetek 90%ban GPU bottlenecked lesz, Dirt3 és talán metro2033 lehet cpu bottleneckes, de utóbbival talán már high épp játszható lesz eyefinityben, de az se biztos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#390) JoinR válasza proci985 (#389) üzenetére


JoinR
senior tag

Metro 2033 Eyefinity-ben sokkal VGA-igényesebb, nekem a 7870 vért izzad 3 monitorral, hogyha rendes kinézettel akarom futtatni (konkrétan kellene még egy 7870), inkább 1 monitorral játszom, de akkor legalább felhúzhatom a grafikát. Mondjuk single playernél szerintem sokat nem dob az élményen a 3 monitor.

(#391) proci985 válasza JoinR (#390) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem tudom, metroval én csak benchelek, nem jött be.

Far Cry 2/3mat viszont eyefinityvel toltam végig, azokkal remek volt, sokkal jobb élmény volt. autószimulátoroknál meg főleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#392) JoinR válasza proci985 (#391) üzenetére


JoinR
senior tag

Nyilván, nekem is szimulátor miatt van 3. Viszont annyira éles szögben van a két szélső monitor, hogy mást játszani vele kényelmetlen, lehet, ha jobban síkba lenne, akkor jobb lenne más is. Pl. Anno 2070-et próbáltam még így 3 monitorral (azzal is küzdött a 7870), de mivel forgatni kell a fejemet, így annyira nem jó :DDD Majd a nyáron átépítem úgy a cockpitet, hogy állítható legyen a két szélső szöge :)

(#393) proci985 válasza JoinR (#392) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nálam kb 10%on vannak beforgatva (egyébként nem férne el mellettük az erősítő), az még úgy ok.

stratégiát én supreme commandert próbálgattam, nem volt az igazi, forgatni kellett a fejet. diablo3 szintén, hud miatt sem volt az igazi.

fő probléma egyébként általában a HUD, emiatt is a Far Cry 2-3mat emeltem ki, azoknál ez meg volt oldva, Deus Exnél szintén. szimulátoroknál meg annyira ez általában nem fontos, ill Shift2nek meg van oldva a hud felskálázása jól.

fpsnél nekem a "körbevesz a világ"/szemem sarkából látszik a mozgás szerintem az előny, még ha a periférián el is tűnik az info. szimulátorra szintén, illetve szűkebb kanyaroknál (Ebisu főleg, de London/Nürburgring GPn is van ilyen, valamint drifntél) imádom, hogy szemmel lehet követni a vonalvezetést.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#394) Zippair válasza proci985 (#389) üzenetére


Zippair
aktív tag

köszönöm a választ!
Kihajtás alatt arra gondoltam, hogy CPU limitem lesz, vagy GPU limitem, de ahogy olvasgatom, ez erősen program függő!
Elfelejtettem írni, hogy nekem egy 460W-os tápom van, remélem, elég lesz az is. Elsősorban szimulátorozásra fogom használni, persze egy-két far cry jellegű játék is jöhet néha :DD
a jövő gét elején remélem, meg tudok venni mindent, az új asztal is készül már :C
há' nagyon izgulok!

[ Szerkesztve ]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#395) JoinR válasza proci985 (#393) üzenetére


JoinR
senior tag

Far Cry 3 fel van írva a to do list-re :)) Nálam ilyen a monitorszög, szimen kívül nem túl használható :)
Supreme Commander-t én is toltam nagyon régen, akkor sajnos még nem volt elég erős gépem, de úgy volt, hogy 22"-esen ment az action, egy 17"-esre meg ki volt rakva egy teljes képernyős térkép, az úgy jó volt :K

(#396) Zippair válasza JoinR (#395) üzenetére


Zippair
aktív tag

azta.... szép! te aztán tényleg az autóban ülsz! :)

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#397) daneeeeee válasza Zippair (#394) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Egy 7850-nel 3x1650x1050 keményen GPU limited lesz.
Én a Te helyedben (persze ha megteheted) erősebb VGA-t vennék, és mellette tuningolnám a processzort 3,6-3,8GHz-re (esetleg még több RAM is segíthet).

[ Szerkesztve ]

(#398) proci985 válasza JoinR (#395) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ó, supcom volt az első játék, amit két monitoron toltam (még 2007 vége/2008 elején), akkor volt pár hónapos a 2x19"es LCDs rendszer ami a 19"+crt 17"es kudarca után állt össze. CRT oldalról nézve nagyon villódzott, gyakorlatilag az sajnos használhatatlan volt.

3870 mondjuk meglepően szépen skálázódott, 2x 1280x1024ben szépen vitte, bár az a játék inkább CPU (meg ameddig nem volt meg a 8giga ram) memlimites volt. ellenben két monitorral az a játék egy csoda volt.

ahogy nézem tényleg eléggé zártak a szögeid cockpitben.

Far Cry 3mat egyébként tényleg érdemes megnézni, a kettőhöz hasonlóan nagyon sokat segít a hangulatán a szélesebb látószög.

daneeeeee: változó, szimulátorok jórészének egy 7850 is bőven elég. egyébként meg olyan high azért meg szokott lenni, ha 30-40fps elég. BF3 @ 60fpsre persze kevés, de függ felhasználástól is. másképp: 7850 kompromisszumos megoldás, de szerintem még bőven vállalható.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#399) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok!
Vettem a napokban 3 monitort és lenne egy kérdésem azokhoz akik értenek hozzá.
A kép két vége (két szélső monitoron lévő kép) meg van hajolva vag görbítve nem is tudom nem nagyon értek hozzá. A lényeg hogy nem lehet ezen valahogy változtatni?
A válaszokat előre is köszönöm
Üdv Acsi!

(#400) proci985 válasza Acsi (#399) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

perspektívikus torzulás, de gyakorlatban minden játékban egyenként kell állítani, már ha lehet.

melyik programról van szó?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.