Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) proci985 válasza lotTóni (#749) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha megy akkor nem kell.

akkor ezek szerint az R9hez mar nem kell atalakito

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#752) lotTóni válasza daneeeeee (#750) üzenetére


lotTóni
tag

Köszi :R

Összekapartam 3 egyforma monitort,és rákötöttem az R9-re. CCC-ben belőttem a képernyőfelosztást és perpill ennyi.Próbaképp letöltöttem egy 5760x1080-as backgroundot,belőttem a színeket.

"Tudtommal az egyik kimenetre mindenképp kell a DP."

Pont ezért kérdeztem meg az előző postomban,hogy szükséges-e még,mivel olybá tűnik,hogy működik.
Ha minden jól megy,holnap kapok egyet kölcsön és megírom,ha változtatott valamin.

Idézet:
AMD Eyefinity;

A technológia megkötése, hogy három monitor mellett egy, míg hat monitorral kettő kijelzőt DisplayPort kimenetre kell kötni, vagy ha ez nem lehetséges, akkor aktív átalakítót kell vásárolni, és azzal kell csatlakoztatni a DisplayPort bemenettel nem rendelkező megjelenítőt.

Forrás : [link].

(#751) proci985

Nem találtam róla infót,hogy az R9-nél nem kellene átalakító.

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#753) proci985 válasza lotTóni (#752) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tehat akkor atalakito nelkul egyszerre ad kepet a harom kijelzo?

mert akkor nem kell atalakito, eddig ez nem igy volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#754) daneeeeee válasza lotTóni (#752) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az R9 290 illetve 290X esetén már nincs szükség átalakításra ezt fentebb tárgyaltuk ki. Az viszont számomra (is) meglepő, hogy az R9 280X is tudja ezt holott annak az alapja a HD 7970 ami meg nem tudja.
Mindenesetre ha működik örülj neki mert akkor megspóroltak neked egy drága átalakítót (7970-hez alapból jártak de ha te nem kaptál akkor lehetséges, hogy nem is kell hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#755) #90933760 válasza daneeeeee (#754) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Sapphire Flex jelzésű kártyáinak se kellett anno ha jól rémlik. Tehát megeshet, hogy némely 280-280X is elmegy enélkül.

(#756) daneeeeee válasza #90933760 (#755) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Valóban, bár ott ez olyan ficsőr volt amit kiemeltek a nevében (flex=flexible)

(#757) lotTóni válasza daneeeeee (#754) üzenetére


lotTóni
tag

"7970-hez alapból jártak"

Sem a Giga 7970-hez,sem az Asus-hoz nem kaptam átalakítót. :U Mindkettő új,bontatlan volt.A Giga tavaly januárban volt nálam,az Asus pénteken volt egy éves.

Igen,a 290x kapcsán Én is olvastam,hogy nem szükséges a converter .Ahhoz a karihoz terveztem az eyefinityt is.
Ám a ref-ek nem győztek meg,a dc2 meg túláras lett kicsit.Arról nem is beszálve,mekkora bukóval tudtam volna túladni a dc2t-n.Így maradt a CF lehetősége.

....two beer or not to be....

(#758) #90933760 válasza lotTóni (#757) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem csak a Sapphire-hoz jártak.

(#759) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Lassan - lassan összejön a pénzem a harmadik monitorra (DEL U2312HM) és ugye, akkor indulhatna a Surround, vagy???

Azért írtam, hogy vagy, mert ahogy azt Ti is jeleztétek, a GTX670 nem biztos, hogy elég lesz 3 monitor esetében a játék(ok) problémamentes futtatására. Amivel elsődlegesen játszani fogok / szeretnék, az a már meglévő SniperElite V2 és majdan a SEIII.

Kérdésem az lenne, ha nem lesz elégséges a GTX670 (3 monitor, min 30 fps), akkor fölötte mire érdemes váltani? Ha jól látom, nVidia oldalról (szeretnék itt maradni) egy picit túlárazottak a karik, az AMD oldalt meg egyáltalán nem ismerem.

Azért kérdem, mert szeretnék képbe kerülni, hogy szerintetek, aki használják is valamelyik oldal 3 monitoros megjelenítését, mi a tapasztalat?

Előre is köszi!
A

(#760) Tomdriver válasza anytime (#759) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szia, a GTX 670-nek vinnie kell a 3 monitort, lévén a HD 7870-el közel azonos paraméterekkel bír - utóbbi volt nekem és single módban is gyönyörűen megbírkózott 3db 27-es 60 Hz-es monitorral.
De ha mégsem működne vele valamiért, minden ami ez után jött (GTX680, 7xx) jó lesz hozzá ha ragaszkodsz a zöldekhez.

(#761) JoinR


JoinR
senior tag

Attól függ milyen játék a cél. Azért egy Metro 2033-hoz, Anno 2070-hez (csak amiket én próbáltam) kompromisszumokkal elegendő a 7870 5040x1050-es felbontáshoz, FullHD-ról nem is beszélve.
Viszont vannak progik amikhez elegendők, én pl iRacing-re használom és arra szépen megfelel.

(#762) Tomdriver válasza JoinR (#761) üzenetére


Tomdriver
őstag

én is arra használtam, eőlszőr CF-ben, aztán single módban mikor eladtam az egyik kártyát. :)
Most GTX 780 kicsit sok is hozzá, 150-200 között mozog az fps. :D

(#763) JoinR válasza Tomdriver (#762) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem túl sok az, egy full grid-es Bathurstön, Suzukán vagy valami más nagyobb pályán jól jön a tartalék :K

(#764) daneeeeee válasza lotTóni (#757) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Rosszul fogalmaztam a HD 7970 referencia változatához járt 2 fajta átalakító, egy HDMI to DVI és egy mini Displayport to DVI.
Tudtommal ezt az AMD anno kötelezővé is tette tehát minden gyártó a referencia kártyával együtt kellett, hogy adja a fenti átalakítókat.

anytime: Szerezd be a 3. monitort aztán majd meglátod, hogy cserélni kell-e vagy sem. A kártya szerintem bírni fogja. Én egy GTX 680-at próbáltam anno az szépen hasított (és a 670 feltuningolható erre a szintre) csak néha ki akart fogyni a 2Gb VRAM-ból. Ez könnyen elkerülhető ha az élsimítást nem erőlteted.

[ Szerkesztve ]

(#765) daneeeeee válasza Tomdriver (#760) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

"a GTX 670-nek vinnie kell a 3 monitort, lévén a HD 7870-el közel azonos paraméterekkel bír"

Ne haragudj de egy HD 7870 a kanyarba sincs egy GTX 670-hez képest.

Bocs a dupláért

(#766) lotTóni válasza daneeeeee (#764) üzenetére


lotTóni
tag

Így utólag is jól jön ez az infó. :K

Nos,mostanra kiderült,hogy az R9 280X-hez abszolút nem szükséges a converter.Ismimnél teszteltük.

Egy apró érdekesség a felbontást illetően:

Ez hogyan lehetséges?

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#767) proci985 válasza lotTóni (#766) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

bezel correction be van kapcsolva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#768) daneeeeee válasza lotTóni (#766) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Bezel correction be van kapcsolva. Ez korrigálja a monitor káva miatt bekövetkező képtöréseket illetve az ismétlődéseket.
proci985:Ahh megelőztél! :D

[ Szerkesztve ]

(#769) anytime válasza daneeeeee (#764) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm! :R , így teszek és majd jelentkezem.

(#770) lotTóni válasza proci985 (#767) üzenetére


lotTóni
tag

(#768) daneeeeee

Köszönöm,így már értem :R

....two beer or not to be....

(#771) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok előre szólok hosszú lesz :D

Nos építeni akarok többmonitoros rendszert (3) kb. saccra mondom min. 160.000 max. 180.000.
Ami kéne 3 db monitor lehetőleg fullHD szeretnék IPS-t de elálltam tőle annak fejében ha találok vékony kávás max. 0,5 cm es TN monitort, Használtan is megfelel, min 21,5" db/35000.

VGA is kellene kb. hd7870-t nézegettem de kétségeim vannak vele kapcsolatban,r9 280x amiről úgy hallottam könnyen megoldható a Eyefinity de drága, Szóval hd7950/7970 maradt erre max 80 ezrem lenne.

+ a kelő kábelekről kéne infó milyen átalakító kell esetleg,ja és hogy mivel csináljam Nvidia Sourrund vagy AMd Eyefinity,melyik költségesebb ,megbízhatóbb kapásból Eye-ra szavazok mert mindig is Ati vga m volt.
Gépem:
Phenom x4 965 nincs húzva de ha kell felhúzom 4,4Ghz-re
ASROCK M3A770DE
4x2gb kingston 1600mhz
a többi nem fontos szerintem talán még a táp ami egy cm elite power 500w remélem elég lesz a felsorolt vga-k közül valamelyikhez mert így is szükös a keret a vga is mehet használtan mindig azt vettem és nem bántam meg.
Köszönöm.

(#772) proci985 válasza NOKA32 (#771) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ennyire vekony kavas nagyon nincs. Dell 2212/2312 szeria lehet erdekes, esetleg az LG hasonloi (ips226v/236v pl), de azok vastagabbak. harom egyforma monitor levadaszasahoz apron viszont sok sikert.

a tapod olyan 380Wot tud, tehat 200-250Wos kartyanal nagyobbal ovatosan. 7950 /7970 mar elvileg kb eleg a celra egyedul, bar maxon 60fps felejtos, nehany esetben meg mediumon is.

kabelnek vagy kell egy dp-dp (dell), vagy (mini)dp - dvi atalakito, az 6-8k.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#773) NOKA32 válasza proci985 (#772) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Nekem a medium is tökéletes jó részben szimulátor futna rajta.
Köszönöm a gyors választ.A két oldalsó monitor bedöntési szöge tetszőleges? Vagy nem jó ha nagyon körbezár?

(#774) proci985 válasza NOKA32 (#773) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tetszoleges, viszont ha nagyon dontogeted akkor ips fog kelleni. e-ips relative olcso. a kekes ipsglow total fekete hatternel zavaro, de ejszakai versenyen egyaltalan nem.

szimulatorozni 7950 is elvileg eleg, bar a corsanak elvileg magasabb az igenye. shift2nel olyan 50 fpst tippelnek. Grid megintcsak eroforraszabalo, bar az meg annyira nem szimulator.

Race07 (Race On) remekul elvolt nalam egy 6950 2GBvel is. Raceroom hatareset, ott mar lehet lejjebb kell venni picit.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#775) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Még az is gond hogy 3 egyforma monitort találni nehéz ha használt tájt nézelödök de még meglátom hátha ujjonan is összeáll a kép.

(#776) NOKA32 válasza NOKA32 (#775) üzenetére


NOKA32
aktív tag

A említett Dell U2312 látom elforgatható és láttam olyan rendszert ahol elvannak forgatva 90 fok-al bár ott növekszik a vertikális felbontás is de sok értelmét nem látom :/ Viszont a monitor tetszetős.

(#777) NOKA32 válasza NOKA32 (#776) üzenetére


NOKA32
aktív tag

[link]
Még ez a monitor ami tetszik és szerintem elfogadható a kávája + van egy a családban a testvéremnek de azt mondta lehet megválik tőle.

(#778) daneeeeee válasza NOKA32 (#771) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

No akkor kezdjük!
Nálam ha monitor akkor Dell, tehát én a Te helyedben Dell S2340L-t venném. Itt egy unboxing videó róla. Szerintem egész vékony a káva illetve IPS és ami a legfontosabb 50k körül kapható darabja például itt így máris 10k-val a minimum összeg alá kerültünk.
VGA-nak a 7970 tökéletes választás 1125/1575MHz-en ilyesmi teljesítményt fog nyújtani, használtan 70-75k-nál ne adj érte többet (akkor itt is fogtunk 5-10k-t)
A proci tuning bizony el fog kelleni ha 7970 vásárlására adod a fejed és lehet még így is kevés lesz a Phenom.
A megspórolt pénzen pedig én a Te helyedben egy új tápot vennék legalább 650W-ost. Tuningolt Phenom+ tuningolt 7970-re szerintem már kevés lesz 500W.

[ Szerkesztve ]

(#779) NOKA32 válasza daneeeeee (#778) üzenetére


NOKA32
aktív tag

A monitor oldalán d-sub és hdmi van írva ez nem kevés nem kéne dvi? Vagy amatőr elírás?

(#780) zolee5016


zolee5016
őstag

hello srácok....középen 1 db 21-es,2 oldalán 1db-1 db 17-es moncsi,kivitelezhező -e szimezni.....?
gtx 580+ 285 karikkal?..vagy kellene az 580 sli?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#781) daneeeeee válasza NOKA32 (#779) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Minden további nélkül menni fog DVI nélkül is csak a HDMI-kkel (a megfelelő átalakítók kellenek hozzá)

zolee5016: A Fermi csak SLI-ben támogatja a Surround-ot, tehát a Te esetedben legalább 2 kártya kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#782) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Az egyik barátomnak van egy hdmi --->dvi átalakitoja szoval elkérem töle ugy is csak porosodik

(#783) holapito


holapito
tag

Hello emberek szeretnék csatlakozni a 3 monitorosok csapatába itt van a 3 monitorom és mi kell még ?:D valami aktív kábel tudom de milyen ? és ez után lesz még valami gondom ?

(#784) JoinR


JoinR
senior tag

Én annyit hozzátennék, vagyis felvetnék egy kérdést, hogyha korábban olvasva az újgen AMD-k viszik a 3 monitort DP nélkül, akkor nem érdemes-e olyat venni, a kb. 8 ezres kábel árát inkább a VGA-ra fordítva? Vagy az új AMD-k sokkal drágábbak?
szerk: ja persze ha a monitor is DP-portos akkor nem szóltam :))

[ Szerkesztve ]

(#785) proci985 válasza holapito (#783) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

xfx / sapphire active miniDP - to DVI (ha miniDP) van a kartya. utanna osszedugod es megy

viszont mielott megveszed teszteld, hogy megy-e a 2xDVI + HDMI kombo

JoinR: megerheti az ujabbat venni, de az ujak par honapja vannak csak piacon. nekem meg tobb, mint ket eve eyefinitym van, amihez meg eddig is kellett kabel:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#786) JoinR válasza proci985 (#785) üzenetére


JoinR
senior tag

Tudom, nekem is már több, mint 1 éve van eyefinity-m DP kábellel (amúgy apróról összekukázott monitorokkal - LG W2242, low budget :B ), de ha most vennék monitort és vga-t is, tudva, hogy az újaknak nem kell DP, biztos utánanéznék, melyik éri meg jobban, csak azért írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#787) proci985 válasza JoinR (#786) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez igaz.

viszont az R270x kerdeses, 280 talan, 290 ok.

egyebkent orulok, hogy vegre megoldottak ezt a limitaciot, kb harom eve ez az egyik legnagyobb baj az eyefinityvel, avagy kabelt honnan es egyaltalan melyik lesz jo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#788) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Az érdekelne hogy mDP to dvi átalakító nál mire figyeljek vannak jobb márkák?A delock milyen márka látni igényesebb darabokat is de erre nem alapozok.

(#789) holapito válasza proci985 (#785) üzenetére


holapito
tag

viszont mielott megveszed teszteld, hogy megy-e a 2xDVI + HDMI kombo ezalatt mit értünk ? :D

(#790) proci985 válasza holapito (#789) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy monitor DVIre, egy monitor masik DVIre, harmadik monitor HDMIre. ha ad kepet egyszerre a harom nem kell atalakito.

NOKA32: aktiv atalakito kell. ha nincs rairva, hogy aktiv, akkor nem az. Sapphire es XFX pl jo

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#791) daneeeeee válasza holapito (#789) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Mivel a cuccoknál nálad egy 270X VGA van feltüntetve rád már nem biztos, hogy vonatkozik a Displayportos megkötés.
Ezért kéne kipróbálni ahogy proci is írta és visszajelezni ide a fórumba (így mi is okosabbak leszünk) hogy mi a helyzet.
Mellesleg ne vegyél egy 6-8k-s átalakítót ha esetleg nincs is rá szükség ugye.

[ Szerkesztve ]

(#792) holapito válasza proci985 (#785) üzenetére


holapito
tag

.

(#793) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

4 egyforma monitort szeretnék meghajtani egy ilyen videokártyával -> link gondoltam venni, nyugodtan rendelhetem? Átalakítókkal működhet?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#794) daneeeeee válasza PH-User (#793) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Jó lesz, rendelheted.

(#795) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!
Nem tudjátok, a World of Warplane megy 3 monitoros rendszerben?
A

(#796) daneeeeee válasza anytime (#795) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

WSGF szerint mennie kell.

(#797) RCH663 válasza anytime (#795) üzenetére


RCH663
aktív tag

tökéletesen fut

(#798) RCH663 válasza PH-User (#793) üzenetére


RCH663
aktív tag

Mit akarsz csinálni 4 monitorral és milyen felbontáson, mert 7770 nagyon hamar kifogy a szuflából a keskeny memória csatoló miatt, és az 1gb ram sem kedvez a nagy hancúrozásnak. 4 monitor már kér magának rendesen erőforrást.

[ Szerkesztve ]

(#799) anytime válasza daneeeeee (#796) üzenetére


anytime
őstag

Mind a kettotoknek koszonom!
Nagyon megtetszett a jatek es ameddig nem jon ki az IL2 es a SEIII, addig szivesen jatszom vele. Szerintem 1 honapon belul mrg tudom venni a 3.-ik monitort es akkor mehet az elmeny :)
Koszi!
A

(#800) PH-User válasza RCH663 (#798) üzenetére


PH-User
addikt

Tőzsde nézegetésre lesz használva, nem hiszem, hogy annyira terhelné.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.