Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) RazoR


RazoR
veterán

Hali. van egy GTX 680-am. Szeretném 2 monitorral használni, de akármilyen variációval dugom rá a 2 monitor, csak az egyik működik, ami a felső dvi-ban van, olyan mintha a többi kimenet nem működne, mert ha bármelyikbe dugom a monitort semelyikkel nem ad képet csak a felső dvi-ban. Ötlet?

(#1002) proci985 válasza RazoR (#1001) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha csak az also DVIre dugod a monitort akkor megy?

asztalt kiterjesztetted?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1003) RazoR válasza proci985 (#1002) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor sem megy, csak a felsőbe dugva ad képet. Nincs mit kiterjeszteni, mert nem kapcsol be a másik monitor. Lehet az a gond hogy nem dual link a kábel?

(#1004) proci985 válasza RazoR (#1003) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ki tudod probalni a masik kabellel, hatha azzal ad kepet?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1005) RazoR válasza proci985 (#1004) üzenetére


RazoR
veterán

Sajnos nincs csak single kábelem. Elképzelhető, hogy amiatt nem megy a két monitor egyszerre? Az a fura, hogy ha csak egy monitor van rádugva a vga-ra akkor is csak a felső dvi-on ad képet, se az alsón se a hdmi-n (hdmi to dvi átalakítóval)... 3/4 kimenete szar lenne a vga-nak?

(#1006) RazoR


RazoR
veterán

Driverhiba lehet?

(#1007) proci985 válasza RazoR (#1005) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

driverhiba nem valszinu.

csereld meg a ket monitor kozott a kabelt, elvileg van egy dualod is nem?

egyebkent szerintem ezzel a hibaval erdemesebb lenne a kartya topikjaba menni, mert alapvetoen nem tobb kijelzovel, hanem eleve a kimenetek egy reszevel van hiba.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1008) RazoR válasza proci985 (#1007) üzenetére


RazoR
veterán

Nincs dual kábelem, csak single. Ott itt feltettem már kérdést?

(#1009) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
3 monitoros játékhoz melyiket ajánlanátok inkább? Hd 6990 vagy 7970? 1680x1050es monitorokat kötnék rá

(#1010) proci985 válasza Csokiii (#1009) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

7970 valszeg egyforman gyors vagy gyorsabb, kevesebbet fogyaszt, jobban hutheto.

plusz egy gpuval altalaban kevesebb problema van

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1011) sEtuke


sEtuke
tag

Sziasztok!

Következő kérdésem lenne: adott lenne egy nvidia geforce gt 620-as VGA. Kérdésem az lenne,hogy megoldható lenne 2 monitor rákötése? Úgy tervezném,hogy egy monitor használja a rendes monitor portot,a másik pedig DVI-VGA kábellel kapcsolódna a másik monitorra. Ez megoldható valahogy? Bocsi,ha nem érthető amit hablatyolok...:)

(#1012) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Sziasztok!

Régi monitor: fujitsu siemens 900p

A hátulján a tápkábel csatlakozója nem a megszokott, hanem valami ilyesmi: [link] (tudom, hogy ezek csak kábelek:DDD)

No, a probléma az lenne, hogy először is fogalmam sincs, hogy mi a neve az utóbbinak, másrészt pedig nem is monitor tápkábel, hanem noti hálózati. Pedig a forma ilyen kerek a monitor csatlakozási pontján és a "megszokott" tápkábel bele se megy.

Egy régi p4-es géphez menne, segítsetek légyszi, köszönöm!

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#1013) #75128832


#75128832
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek egy elég régi nVidia 9600GT elvinne együtt egy 1440x900-as és egy 2560x1080-as monitort?
(Egy random régi ASUS, és egy LG 25UM65-P.)
A kicsin egy böngésző menne, a nagyon játék (persze, nem feltétlen natív felbontásban - majd egy R9 280 feladata lesz az, kb. fél év múlva).

[ Szerkesztve ]

(#1014) Peathee válasza pr1mzejEE (#1012) üzenetére


Peathee
aktív tag

Olyan kábel kéne a monitorhoz?
Mert akkor azt nézd meg mondjuk bármelyik nagoybb használt pc-s boltban. Ott tuti van.
PL: pcbonto(pont)hu

(#1015) Peathee válasza #75128832 (#1013) üzenetére


Peathee
aktív tag

2D-ben Windows-ban semmi gond nem lesz.
A Játék az más kérdés...

(#1016) Peathee válasza sEtuke (#1011) üzenetére


Peathee
aktív tag

Megoldható!

(#1017) pr1mzejEE válasza Peathee (#1014) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Igen, ilyen kéne. Köszi, ránézek.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#1018) sEtuke válasza Peathee (#1016) üzenetére


sEtuke
tag

És hogy? :D

(#1019) Peathee válasza sEtuke (#1018) üzenetére


Peathee
aktív tag

Ha jól értem a Geforce-nak van DVI és VGA kimenete. Neked meg két monitorod de mindegyiken csak VGA bemenet van. Vagyis az egyik monitort VGA-VGA kábellel (többnyire kék színű) kösd össze. A másikhoz pedig kell venned egy DVI - VGA átlakítót ha esetleg nincs még. (Vagy olyan kábelt aminek az egyik vége VGA a másik DVI, de én ilyet még nem láttam.)

(#1020) JoinR válasza Peathee (#1019) üzenetére


JoinR
senior tag

Ő az egyik monitort jeltovábbítónak (is) akarja használni. Nem láttam még ilyen megoldást, nem hiszem, hogy létezik. Meg értelmét se látom, még kábelt se spórolna.

(#1021) Peathee válasza JoinR (#1020) üzenetére


Peathee
aktív tag

Ó tényleg, másodszorra valóban így van az eredeti kérdés.
Nos arra a válasz az egyértelmű nem. Az nem fog működni.
Ilyen monitor összekötögetést csak Display port csatlakozón lehet olyan monitorral ami tudj a a"Daisy-chain" funkciót.

(#1022) sEtuke válasza Peathee (#1021) üzenetére


sEtuke
tag

Most már én is belegabalyodtam a saját problémámba! :D Még egyszer,én azt szeretném,hogy a videokarimmall egyszerre tudjak két monitort használni! Az egyiket kiterjesztve,a másikat meg ugye fő monitornak. A videokarin van egy DVI,egy VGA,és egy HDMI kimenet. Az egyik monitoromon van vga,és dvi,a másikon pedig csak vga. Nekem van egy vga-vga kábelem,ezzel menne a kiterjesztett,és van egy dvi-hdmi,erre szeretném a fő monitort. Az úgy jobb megoldás lenne,ha vennék egy vga-dvi átalakítót,és úgy menne a fő monitor?

Bocsi,ha megint érthetetlenül fogalmaztam meg a búbánatom.. :R

(#1023) JoinR válasza sEtuke (#1022) üzenetére


JoinR
senior tag

Eredetileg egész mást kérdeztél.
De most se világos, minek átalakító, ha megvan a 2 kábel amivel össze tudod kötni a rendszert? :F
Meg úgy alapvetően mire vársz? :DDD Össze kell dugod őket és működik. Az lesz a fő monitor, amelyiket beállítod, totál mind1 melyik portra melyiket kötöd rá.

[ Szerkesztve ]

(#1024) papadzso1


papadzso1
tag

Sziasztok! NEkem a problémám az volna, hogy van 3db LG flatron W2486L tipusu led monitor rákötve a asus 6950 2Gb dcII-es videókarimra egy aktív display port kábelal és 2db Dvi-d vel. Működik is de néhány game pl (call of duty black ops 2 vagy assassin's creed black flag nem indul vagy lefagy mióta így nyomom. A crisys 3 például megy medium grafikával. Ezért nem értem mi lehet a baj. Lehet a kártyám nem elég erős vagy máshogy kezeli ezeket a játékokat?

(#1025) daneeeeee válasza papadzso1 (#1024) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szia!

A probléma ott van, hogy ezek a játékok nem támogatják a több monitoros felállást ezért nem mennek. Lehetséges, hogy a fagyásaidat is ez okozza.
Természetesen a problémára van megoldás: flawless widescreen progi a COD-okat és a Black Flag-et rendbe rakja. Remélem a fagyásaid is megszűnnek tőle.

[ Szerkesztve ]

(#1026) papadzso1


papadzso1
tag

Köszi de ezt már probálta. És a vicc ha széthúzom a kábeleket és egy monitoron nyomnám már akkor sem megy :) érdekes pedig régen ment.

(#1027) papadzso1


papadzso1
tag

Igaz mindet nem probáltam egy monitoron csak az assassint.

(#1028) daneeeeee válasza papadzso1 (#1026) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Tehát akkor egy monitoron sem megy? Próbáltad újratelepíteni? A többi játékod jól működik?

(#1029) papadzso1


papadzso1
tag

Van ami megy és van ami kifagy. Azt meg tudod mondani mitől fagy ki?

(#1030) daneeeeee válasza papadzso1 (#1029) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Így látatlanban nehéz megmondani, szerintem rakd újra a problémás játékokat. Egy driver refresh sem fog ártani.

(#1031) bladegery


bladegery
senior tag

Hi!
Milyen monitort ajanlotok 3 monitoros mokahoz?
En 3 22 col koruli 1080p-sben gondolkodtam, van ami kulonosen ajanlott ehhez? aminek keskenyebb a szele peldaul?
Kosz.

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

(#1032) proci985 válasza bladegery (#1031) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en harom eipssel tolom, az egesz jo kiepites.

igazabol a kerdes az ar, hogy mi fer el, mi szerezheto be. dell 2212 eipsnek a kavaja pl vekony, illetve picit kevesbe extra koritessel de egyezo panellel vannak lgk is. ha pivotot akarsz az is erdekes lehet, plusz displayport meglete is faktor lehet.

ja es csak egyforma modell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1033) bladegery válasza proci985 (#1032) üzenetére


bladegery
senior tag

kosz az infot, azert rakerdezek a milyen monitort topikban is.

gergely-szabo.com

(#1034) Peathee válasza bladegery (#1031) üzenetére


Peathee
aktív tag

Asus VN248h vagy VX239h is jó válastás lehet, keskeny kávások!

(#1035) bladegery válasza Peathee (#1034) üzenetére


bladegery
senior tag

Kosz, de nem hinnem hogy megtudom gyozni magamat hogy 3 darabot vegyek ezekbol, azert ugy mar eleg huzos. Lehet Inkabb valami tn paneles lesz ebbol.

gergely-szabo.com

(#1036) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Otthonra is szemezek plusz 1 monitor beszerzésével a jelenlegi mellé. Jelenleg R9270x VGA van a gépben, és ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy áll-e még az a tétel, hogy több monitor alkalmazásánál megszűnik az energiatakarékos profilok használata? Nem veszi vissza a VGA az órajelet szimpla böngészés során, ilyesmi.

Köszönöm a választ elrőe is! :)

(#1037) Peathee válasza Timer (#1036) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia!

A 7850-esről tudok nyilatkozni, mert nekem az van. A GPU órajelet visszaveszi még három monitornál is, de a memórát valóban nem. Az nálam fix 1325Mhz-en megy. A GPU meg 400Mhz-en.
Szerintem az újabb kártyák is így csinálják, bár tutira nem mondom.

(#1038) Timer válasza Peathee (#1037) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, az nem is olyan nagy probléma! Alapvetően nem vagyok egy watt-huszár, de azért nem rossz dolog, hogy az energiahatékonyság (részben) így is fennmarad.

(#1039) JoinR válasza Timer (#1038) üzenetére


JoinR
senior tag

Cserébe villog néha a 3. kijelző :)) (7870)

(#1040) Timer válasza JoinR (#1039) üzenetére


Timer
veterán

Nálam is ránt függőlegesen egyet-egyet a képen alkalomadtán, azt hiszem, ez valami ismert probléma az R9270x-nél... Marha idegesítő, de BIOS frissítés nincs a kártyára, a driver frissítés meg nem oldja meg...

(#1041) Peathee válasza Timer (#1040) üzenetére


Peathee
aktív tag

Na én meg azt hittem, hogy ez csak nálam van. Néha-néha nekem is ránt egy csíkot a szélső monitoron a kép...

[ Szerkesztve ]

(#1042) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok! (itt is felteszem akérdést, hátha itt kapok rá választ)

ASUS P5Q Premium alaplapomba szeretnék még betenni pluszba egy PCI-E videókarit, hogy tudjam használni 4! (négy) monitorral.
Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e, át kell e majd állítani valamit a bios-ban, illetve milyen szoftot ajánlotok négy monitor kezeléséhez.

Játszani nem akarok, csak gyönyörködni a sok eladhatatlan :W monitoromban!

(#1043) proci985 válasza dlaj (#1042) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

extended desktopban mennie kene a ket gpunak. extra SW nem kell.

ha eyefinityt is akarsz / egyszerre akarsz rajtuk jatszani, akkor olyan gpu kell ami egyedul is elbir negyet.

milyen videokartyad van?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1044) dlaj válasza proci985 (#1043) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm a választ!

Most egy ATI Radeon HD 3650 van a gépemben, ez mellé néztem ki egy használt Gigabyte GV-NX72G512E2-t.
Játszani nem szeretnék, de az extended desktop-ot hol kell beállítanom?

(#1045) proci985 válasza dlaj (#1044) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

windowsban, ahol eddig is a ket kijelzovel.

mondjuk egy google keresest megerhet, hogy amd + nvidia ket gpuval tobb kijelzot hajtott e valaki, de szerintem mennie kene. olyanra volt pelda, hogy harom kijelzot egy GTX480 + belepo vga komboval hajtott forumtag.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1046) dlaj válasza proci985 (#1045) üzenetére


dlaj
őstag

Értem, most is két monitor megy, akkor ez megvan.
Szerintem megveszem azt a kártyát, a többit meglátom. Kicsi pénz, legfeljebb eladom.
Még 1x köszi! :R

(#1047) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

Szeretnék két monitort használni egy gépen, de fogalmam sincs, hogy mit, merre, hogyan.

A gépemben egy HD6970-es muzsikál (ha a többi is fontos volna, akkor az adatlapomon ott van) és jelenleg egy SyncMaster 2494HS-t (24", 1920x1080) használok, de elég kevés tud lenni, mert egyszerre 2 Diablo 3-at futtatok, netezek, streamet nézek, TV-zek rajta és itthon punnyad egy Syncmaster E1920 (19", 1366x768), melyet szabadon tudnék használni. A 24"-esen D-Sub, DVI-D, HDMI csatlakozók vannak, jelenleg a D-Sub-ot használom úgy, hogy a VGA végén DVI átalakító van. A 19"-esen csak D-Sub bemenet van, tehát oda mindenképp kell valamilyen átalakító.

Rengeteg kérdésem volna, de a legfontosabb, hogy hogyan tudnám életre kelteni mindkettő monitort egyszerre?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#1048) brady28 válasza Xantor (#1047) üzenetére


brady28
tag

Rádugod a másik monitort, aztán Catalystban állítgatsz :)

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#1049) Xantor válasza brady28 (#1048) üzenetére


Xantor
tag

Tehát a 19"-est elég ha a másik DVI kimenetre rádugom egy átalakítóval? Mert jelenleg csak így tudom megoldani az itthoni kellékekből. Így nem probléma, hogy a VGA-n mindkét DVI foglalva lesz?

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#1050) Peathee válasza Xantor (#1049) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nem probléma.
De azért fullHD-t nézni VGA-val? Minimum DVI-ra állj át ekkora felbntásnál! Jobb lesz a kép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.