Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) proci985 válasza Peathee (#200) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az valszeg monitor lesz akkor

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#202) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Sziasztok !

Ma próbáltam volna MW3 szinglijével játszani 5760x1200 ban de a játék csak elnyújtotta a képet és így jó ronda lett.
Létezik az hogy egy ilyen neves játék ne támogassa az eyefinity-t ?

(#203) proci985 válasza daneeeeee (#202) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

menüben tudod állítani a látószöget?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#204) daneeeeee válasza proci985 (#203) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nem sajnos nem lehet állítani a látószögön. Közben utána néztem és ennnek a játéknak tényleg nincs Eyefinity támogatása viszont van egy widescren fix hozzá ami rendbe hozza.
Az viszont csak a szingli részben ajánlják használni(kipróbáltam tökéletesen működik) mivel a multiban könnyen BAN lehet a vége (gondolom a progi bezavar)

A vicc az egészben hogy az előtte lévő résznek, a Black Ops-nak van Eyefinity support-ja, hogy ennek mért nem csináltak rejtély.....

PS:
és még mielőtt valaki azzal jönne hogy azért nincs eyefinity mert az előny lenne az egy monitorosokkal szemben, nézzen át a másik oldalra(Battlefield BC2 & Battlefield 3) ott ebből nem csinálnak problémát.

(#205) proci985 válasza daneeeeee (#204) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja, sajnos bizonyos esetekben vagy elszállnak a textúrák, vagy nincs megfelelő felbontás, vagy beüt a hordóeffektus. látószög állítást meg eddig láttam a Deus Ex: Human Revolutionban meg talán a Dirt3ban, és mindkettő technológiai húzónév volt.

nekem az előny részről annyi véleményem van, hogy anno a 16:10es kijelzőknél se csinált ebből senki problémát. wide TN monitort akcióban már láttam 16-20kért is, három kijön 50-60ból (ez egy dell 2311h ára), lehúzott grafikával meg egy 5770 1gbnek is elégnek kell lennie, meg ell 5-7kért egy átalakító. ez drágának tűnhet, de vannak, akik kétkártyás rendszerekkel mennek a fix 60 fpsekért komolyabb setupokkal, ami ilyen alapon megint előny, hiszen nem akad be. egyébként nem multizok, csak diablo3mat, ott meg kb 32:9en rajzolja ki a szörnyeket a program :B

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#206) daneeeeee válasza proci985 (#205) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

A gaming evolved-os játékok támogatása valóban példa értékű tapasztaltam én is, valamint még megemlíteném a Rage, Hard Reset ill Trine 2 játékokat(egyenlőre mást még nem próbáltam) melyeknek szintén tökéletes a támogatása (Rage-nél, Hard Reset-nél például a menü is eyefinity-s, nagyon igényes)

A DIO 3 nak úgy tudom van [támogatása] annak 48:9-ben kéne mennie, vagy nem?

(#207) proci985 válasza daneeeeee (#206) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

akkor raget lehet beszerzem, már ideje.

diablo3 támogatni támogatja, csak nézd a két szélső képernyőt, van egy vonal, ahol ugrálnak a tereptárgyak és szörnyek ki be. meg néha a talajt se rajzolja ki. az meg külön öröm, hogy árus bal képernyő szélén, stash meg a jobb szélen, kb egy méterre. működni működik, de távolról sem tökéletes. mondjuk fix 60 fps megvan egy 6950 2GBvel, szóval legalább gyors, ha már annyira nem szép.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#208) daneeeeee válasza proci985 (#207) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

WSGF-en találtam neked DIO 3-hoz leírást.
Hátha segít a problémádon. :)

(#209) proci985 válasza daneeeeee (#208) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ó, menni megy, az említett fetch problémákhoz meg server oldali patch kéne, kliens oldalról nem lehet nagyon mit javítani. azzal nem tudok mit kezdeni, hogy a szerver nem küldi le a szörnyeket egy bizonyos távolságon belül, és pontosan erről van szó.

d3ban nincs tradicionális értelmeben vett single player, ilyen szempontból eléggé mmo szerű lett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#210) Marci79


Marci79
aktív tag

Üdv!

Gondoltam beírok ide, miután meguntam a torkosborz szerepét.

A nyűgöm a következő:
Van 3 kijelzőm. Nem akarom eyefinity-ben használni őket. Van egy fő asztal a fő monitoron(1) (DVI). Ez kiterjesztett asztallal van egy másikon(2) (D-sub). Most rákötöttem a plazma tv-t(3) is egy sima Displayport-Hdmi átalakítóval. Egyszerre csak 2 monitoron lehet kép. A plazmára nem tudtam se másolni a 2-es kijelző képét, sempedig még arra is kiterjeszteni az asztalt. A tv-n csak filmnézés van a pc-ről. A tv-t mindig leválasztja, ha a 2-esre kiterjesztem az asztalt. Vagy 1 és 2 megy. Vagy 1 és 3. 1 és 2 és 3 egyszerre nuku. Az meg baromira idegesítő, hogy csak egyszerre 2 monitort tudok használni. Amíg a plazmán menne egy film, addig a másik kettőn ténykednénk addig.

Erre a problémára létezik valami okos megoldás?

Konfig:
Win7 prof
Asus HD6870
1-es monitor: 1920X1080, DVI, fő monitor
2-es monitor: 1440X900, D-Sub, másodlagosnak használt
3-as: 1024X768, DisplayPort->HDMI, plazma tv filmezéshez

(#211) proci985 válasza Marci79 (#210) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

szerintem nem aktív az átalakítód, akkor szokott ez lenni a baj.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#212) Marci79 válasza proci985 (#211) üzenetére


Marci79
aktív tag

Nem aktív, az tuti. Ez az aktív átalakítós dolog, nemcsak Eyefinity-nél okoz gondot?

(#213) proci985 válasza Marci79 (#212) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

akkor ezért nem megy.

eyefinity egy extra layer több kijelző fölött, gyakorlatban egy eyefinitys setup ugyanúgy működik kiterjesztett asztalként is, enyém is van így használva.

arról van szó, hogy ha egyszerre kettőnél több kijelzőnek kell aktívnak lennie, és átalakítózva van a DP, akkor mindenképpen aktív átalakító kell. cseréld az átalakítót aktívra és mennie kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#214) Marci79 válasza proci985 (#213) üzenetére


Marci79
aktív tag

Köszi! Megsem fordult a fejemben, hogy aktívat kellene vennem, ha nem Eyefinity-t karnék. Ezek szerint csak az kell.

Valami kiegészítő program létezik ami változtatná (akár egy klikkelésre, akár automatikusan) a kijelzők osztását?

(#215) proci985 válasza Marci79 (#214) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

beállítod ahogy akarod, azután pedig a CCCben elmented presetbe. aztán váltasz a következőre, és azt is elmented presetbe. utánna gombnyomásra tudsz változtatni a különböző kiosztások között, start menübe is lehet pinelni (nekem is így van megoldva). szóval nem kell kiegészítő program:).

aktív kell sajnos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#216) Marci79 válasza proci985 (#215) üzenetére


Marci79
aktív tag

Most az előbeállításoknál belőttem. A két lcd-hez csináltam egyet és a fő lcd-hez+ plazmához egyet. De így sem vált/kapcsol át, ha kijelölöm valamelyik előbeállítást.
:F

(#217) proci985 válasza Marci79 (#216) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

rakd fel 12.6ot, 12.4el sajnos ez bugos volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#218) HunFoxy


HunFoxy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy működne-e az, hogy nekem jelenleg van egy HD 6850-es VGA-m mely eyefinity-re képes, de szeretnék mellé tenni egy olyan VGA-t is, ami további 2 eye finity-re, vagyis 6 monitor megjelenítésére alkalmas, és azt szerteném, hogy a 2 kárty együtt dolgozva egy 3×3-as monitorfalat meghajtson. Nem tudom, hogy ez így lehetséges-e, vagy ha nem, akkor hogyan lehetne megoldani?

Illetve, ha pénz szűkében leszek, PCIe×1 foglalatban működne-e egy VGA (tudom, hogy így a 3D-nek lőttek) vagy mindenképp muszáj lesz venni egy 2 PCIe×16-os lapot?

Köszönöm!

Szart ér a harag hatalom nélkül!

(#219) Marci79 válasza proci985 (#217) üzenetére


Marci79
aktív tag

12.6-os van fent, mióta megjelent. De kivan vele már a ....... :W

(#220) proci985 válasza HunFoxy (#218) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

3x3mas monitorfal szerintem nem fog menni eyefinityvel. 3x2 a max támogatás megfelelő kártyákkal.

amit tudsz csinálni, az hogy veszel három matrox triplázót, majd az így kapott hármas felületekből csinálsz eyefinity3mat.

hogyan szeretnéd használni a setupot?

Marci79: fura, nekem működnek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#221) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS Radeon HD 7770 DirectCu-val.
Szeretnék minden portját kihasználni eyefinity-vel. Jelenleg ha minden portjára rádugok egy monitort (Displayport -> Displayport-DVI-D átalakító, HDMI, DVI-D, DVI-A (VGA), akkor csak 2 monitoron jelenít meg. Ha a windowsból próbálom a maradék kijelzőket bekapcsolni akkor ezt írja: "nem menthető képernyő beállítások".

Valakinek volt hasonló problémája?

Köszi!

(#222) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg 2 fhd monitorom van és egy gtx 460-as videokártyám.
Tervben van még egy monitor ( majd később) és egy új videokártya (mostanában).
Lenne pár kérdésem:
- Ha nvidia kártyát veszek, a 600-as sorozatból, akkor meglehet oldani, hogy a hang a megfelelő monitorhoz menjen? Szóval hasonló érdekelne, mint amit most nemrég az amd készített. Mert ha ilyen nincs, akkor biztos amd kártya lesz.
- Valamelyik gyártónál meglehet oldani a két monitoros eyefinity-t/surround-ot?

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#223) proci985 válasza PPatrik (#222) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

AMDnál a kétmonitoros eyefinity működik. bár sok értelme nincs, pont középre kerül a bezel. nvidiás megoldást nem ismerem.

amdnél elvileg hangot ki lehet küldeni, TVt amíg egyedül használtam addig így ment, jelenleg a hangkártya felel ezért a funkcióért.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#224) PPatrik válasza proci985 (#223) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Köszi!
Igen, erre én is gondoltam, hogy középen lesz a káva, de most, él évig el lehet vele szórakozni, aztán úgyis veszek 3. monitort.

A hangot nem így gondoltam, hanem, hogy egy monitorhoz, csak az azon szóló hang menjen, mint egy térhangzás, amit az új Amd 7-es sorozat tud.

Még egyszer köszi! :)

(#225) DrThrax


DrThrax
csendes tag

Sziasztok!
véleményeznétek ezt:
http://dx.com/p/mini-displayport-male-to-vga-female-adapter-1080p-27603?item=1
az átalakítót?
szerintetek ez aktív lehet?

(#226) proci985 válasza DrThrax (#225) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem hinném... ha nincs ráírva, hogy aktív, akkor általában nem az.

sapphire/xfx átalakítók között nézz körül.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#227) Peathee válasza DrThrax (#225) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szerintem sem aktív. Ezzel a Régi VGA csatlakozóval nem is biztos, hogy lehet olyat. inkább DVI-ban gondolkozz.

(#228) viktor0312


viktor0312
csendes tag

Sziasztok . Van egy ati x1650 pro vidokarim és az lenne a kérdésem , hogy két monitort ez tud kezelni?? Nem nagyon vágom az ilyen dolgokat ezért is érdeklődöm. Illetve még egy kérdés. Ha megy a kártyámon a két monitor akkor az alaplapi vidokarit tudom használni? Rgo 3 monitort tud menni egy pc-ről? Ha igen esetleg milyen progi kell hozzá?

Köszönöm a válaszokat.

(#229) proci985 válasza viktor0312 (#228) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

tud, x1600proval anno elég sokáig hajtottam két monitort. arra ügyelj, hogy az egyik szerintem analóg kimenet lesz.

alaplapival együtt szerintem kizárt, hogy fog menni, bár újabb chipsetek már lehet bírják.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#230) viktor0312 válasza proci985 (#229) üzenetére


viktor0312
csendes tag

elég régi az alaplapom szóval akkor füst az alaplapi videó kártya... Azért köszönöm!

(#231) Database


Database
tag

Sziasztok mely Ati VGA-kkal érdemes Eyefinityizni? ( 3 db 22 es monitor ) válaszotokat előre is köszönöm :)

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#232) proci985 válasza Database (#231) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

kártya célfüggő. van, amihez elég egy 5750 is, van, amire a 7970 CF is kevés.

3x21.5ösöm van, mindegyik fHD, kérdezz nyugodtan. illetve a rendszer még korábbi iterációjáról van egy logout leírás is, az is érdekes lenet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#233) Database válasza proci985 (#232) üzenetére


Database
tag

lényegében 5870 alá nem gondolkozom, csak így jövőbeli terv a dolog :DDD így ami jön játék mindent kiakarom próbálni majd vele :DDD

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#234) proci985 válasza Database (#233) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

5870ből 2gigást vegyél, ha találsz. ha nincs, és nem sokkal drágább, akkor 6950 2GB, 2GB VRamnhál ne add alább, ha 3xFHDben gondolkodsz.

kivéve, ha Race07ezni akarsz, oda elég kisebb is. de Metro2033 igazából mediumon fut jól ilyen beállítással, Crysis highon a határon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#235) Database válasza proci985 (#234) üzenetére


Database
tag

rendben értem, valószínűleg mire elkezdem kiépíteni ezt a rendszert már csak olyan VGA-k lesznek minimum a piacon :DDD, egyébként nekem van egy ilyen gondom hogy, ugye BenQ G2220 HDA monitorom van 21.5 ös de már nem lehet kapni és nemtudom akkor hogy legyen a 3 monitor mert sztem ha mellé eszek más 21.5 öst az úgy gáz nem? :S meg mekkora asztal kell ehez? :D

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#236) proci985 válasza Database (#235) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

monitorból szerintem szerezz be egyformákat. ld pl a logoutos írásom, illetve későbbi képek.

nálam a 3x21.5 147 centi széles... igen, van helyigénye a setupnak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#237) Database válasza proci985 (#236) üzenetére


Database
tag

hát tényleg bekell szereznem 3 egyformát ami nem lesz könnyű dolog :S a hely már megvan neki D: meg egy ismerősöm írta hogy kell egy program ami fixálja a képernyőt kevésbé lesz szétnyújtva, Swifty is ezt használja gondolom tudod ki ő :DDDD

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#238) proci985 válasza Database (#237) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

programfüggő, hogy mennyit kell állítani a FoVon. van ami alapból is szereti.

Swiftyt nem vágom, gép nekem van játékra is, de nem elsősorban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#239) Database válasza proci985 (#238) üzenetére


Database
tag

köszönöm a hasznos információkat :Y :R

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#240) proci985 válasza Database (#239) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

;).

de nézd meg a logoutomat, ott szerintem eléggé körbejártam a témát. második iteráció 5760x1080ban folyamatban, fél éve szépítgetem, közel kész, de még reszelni kell rajta, időm pedig egyáltalán nincs.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#241) Database válasza proci985 (#240) üzenetére


Database
tag

olvasgattam :)) sztem nekem 3x 1920x1080 körül lesz :D

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#242) Database válasza proci985 (#240) üzenetére


Database
tag

vagyis ami neked most tervbe van :D

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#243) proci985 válasza Database (#242) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

kb 1-2 hónappal a cikk után cseréltem a középsőt egy harmadik azonos típusú fHDre. ennek több, mint fél éve:).

szóval megy, működik és tényleg megéri három egyforma.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#244) bacsisza


bacsisza
csendes tag

Sziasztok!
4 db FullHD monitort szeretnék összekötni. Már megvannak a monitorok.
Most akarok Videokártyát venni, nem játék, hanem egy tőzsdei programot szerenték ekkorában látni.
Szerintetek melyik lenne a legmegfelelőbb VGA én ATI-t szeretnék. 50 ezer kőrül.
Tudnátok nekem ebbe segíteni melyiket vegyem?

(#245) Database válasza proci985 (#243) üzenetére


Database
tag

még annyi proci hogy lemértem az asztalt balról jobb 150 centi de úgy hogy egyből balról van radiátor jobbról TV :DDD :DDD befér végülis nem? mert a 2 oldalsót 20 fokkal kb befele kell fordítani

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#246) proci985 válasza bacsisza (#244) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

50ezer huf átalakítókkal együtt vagy nélkül?

milyen monitorok pontosan?

5770/6770 1GB vagy erősebb kártyák jöhetnek szóba, kb annyi videomem kelleni fog de már elég.

kell a kártyára két displayport valamint két (DVI/HDMI), tehát négy kimenet, akkor fogod tudni az összeset meghajtani.

Database: 21.5ösökkel az kb úgy pont elfér, talán 22esekkel is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#247) Database válasza proci985 (#246) üzenetére


Database
tag

zsír, már féltem hogy bajok lesznek a mérettel :DDD

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#248) bacsisza válasza proci985 (#246) üzenetére


bacsisza
csendes tag

asus 24 vh242h a monitor.
Ugye 1 DS port az újabb kártyákon már 2 monitort is lekezel, de kell valami HUB amit sehol nem találtam ahol mégis ott 30 ezer volt.
Szóval ha veszek mondjuk egy ilyen kártyát akkor működni fog?
Ennek 4 kimenete van.

[ Szerkesztve ]

(#249) Peathee válasza Database (#237) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én is egyforma monitorokból építettem a "rendszert"" Csakhogy az első monitort 135000ért vettem 2008ban a másodikat 25000ért 2011ben a harmadikat pedig 20000ért 2012-ben. :) :DD

u.i.: Most pedig alig várom, hogy bemutassák a 1,5mm-es kávás monitorokat. :)

(#250) Database válasza Peathee (#249) üzenetére


Database
tag

csak az a baj hogy ami nekem van ez a BenQ moncsi ez már nem kapható és azért monitorra 90 et kiadni alsó hangon az gáz sztem :S és még a VGA sehol xD

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.