Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) proci985 válasza bacsisza (#248) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, az egész olcsó, legutoljára még 100k fölött volt a hub amikor néztem.

nem, ez a kártya nem jó, csak 1 displayport van, kell mindenképpen kettő. a hdmi+2dvi párosból egyszerre csak kettő lehet aktív, szóval ez a kártya max 3 kijelzőig elég.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#252) bacsisza válasza proci985 (#251) üzenetére


bacsisza
csendes tag

És esetleg ez?

(#253) proci985 válasza bacsisza (#252) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez elvileg jó, hdmi + dvi + 2x miniDP, ennek elégnek kell lennie négy kijelzőre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#254) macimeister


macimeister
aktív tag

sziasztok!

Van egy ilyen 5750 es kártya. Ezt szeretném három monitorral használni. Jók a sejtéseim, hogy nem fogom tudni a display port hiánya miatt? Vagy van rá esetleg valami megoldás?

(#255) proci985 válasza macimeister (#254) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sajnos elvileg kell a displayport.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#256) bacsisza


bacsisza
csendes tag

Sziasztok!
Végre összeállt minden a 4 monitoros képhez, viszont már 1 napja szívok mert az istenért nem akar 2 monitornál többre képet kiadni egyszerre.
Szóval amikor csoportot akarok létrehozni akkor csak 1*2 illetve 2*1 es lehetőségek vannak. Viszont az asztalkezelésen belül látszódik mind a 4 monitorom.
A VGA kártyám 6970 eyefinity 6
2db full hd asus illetve 2 db fullhd samsung monitorom van hozzá, a kábel 2 db displayport hdmi adapter illetve 2 db displayport hdmi kábel.
Próbáltam DVI kábellel is összehozni, de úgy sem sikerült. összekötöttem úgy is, hogy 3 db monitor legyen rajta de akkor is csak 1*2 2*1 es lehetőséget kínált fel.
Catalystot természetesen frissítettem, de nem történt változás.

Tudtok valami megoldást?

(#257) proci985 válasza bacsisza (#256) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

alapkérdés: aktívak az átalakítók?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#258) bacsisza válasza proci985 (#257) üzenetére


bacsisza
csendes tag

Sajnos nem, de most már megrendeltem az aktívakat :)

(#259) proci985 válasza bacsisza (#258) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, azért nem ment eddig:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#260) t-zotya


t-zotya
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne hogy internetezéskor a böngészőt használva olyan messzire rakja a szöveget meg mindent meg a két oldalán a levágást, hogy nem lehet elolvasni a szöveget.Nem szeretném minden egyes oldalon Ctrl +-t nyomkodni h rendesen lássam.Ez azóta van mióta felraktam a Win7-t Xp alatt nem csinálta.Van erre valami megoldás?Vagy mit lehetne vele csinálni?

Vga: MSI 8800GTS 640Mb
Monitor: Fujitsu Siemens ScaleoView L20W 20" (1680 x 1050)

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

(#261) proci985 válasza t-zotya (#260) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egy monitorod van, ugye?

start/kontrolpanel/kinézet és beállítások/szöveg és más objektek méretének beállítása, itt vedd le 100%ra. ha minden böngészőben megvan ez a probléma akkor ez a baj.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#262) t-zotya válasza proci985 (#261) üzenetére


t-zotya
csendes tag

1 monitorom van.Sajna már más vga-val is próbáltam de azzal is ez volt a probléma és nem tudok rájönni mi lehet a gond :(

(#263) proci985 válasza t-zotya (#262) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez itt offtopic, a multimonitoros kérdésem is amiatt volt, mert eyefinityvel teljes képernyőn szintén lehetnek vicces dolgok, ez a topik pedig a többmonitoros setupoknak van.

próbáld ki amit leírtam az előzőben (lehet nem pont ugyanúgy hívják a dolgokat, nem magyar és nem angol az osem), esetleg a webböngészőben a zoomot vedd le.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#264) bozig


bozig
tag

Sziasztok!
Azzal az újonnan fellépő problémával szembesültem, hogy ha az egyik monitoromat (egy LG TV-t) leválasztom, aztán újra kiterjesztem rá a képernyőt (Win7), akkor valamiért oda rakja a különböző ablakaimat, ez szerintetek miért lehet? Sapphire Radeon HD 6870 Flex, 1 monitor D-Sub-bal, 1 DVI rákötve, és a TV HDMI-vel.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#265) proci985 válasza bozig (#264) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fura. gondolom nem az az elsődleges kijelződ, vagy?

megoldás egy aktív átalakító lehet, aztán egyszerre használni mind, ha ez cél.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#266) bozig válasza proci985 (#265) üzenetére


bozig
tag

Egyszerre alatt mit értesz? Most is ki tudom terjeszteni a képernyőt mindháromra.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#267) proci985 válasza bozig (#266) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igaz, flex a kártya. meg tudod cserélni a dvi és a hdmi kimeneteken a kijelzőket, hogy úgy is csinálja-e?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#268) bozig válasza proci985 (#267) üzenetére


bozig
tag

Azt sajnos nem, mert a TV-n csak HDMI csati van.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#269) bozig válasza bozig (#268) üzenetére


bozig
tag

Egy Ultramon megoldotta a problémát.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#270) proci985 válasza bozig (#269) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi az infot!

ultramon hasznos, anno pár éve használtam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#271) bozig válasza proci985 (#270) üzenetére


bozig
tag

A 3.0.10-es verzió nagyon szépen fut 64 bites Win7 alatt, érdemes használni :)

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#272) brady28


brady28
tag

Sziasztok.
Kérdésem a kovetkezo lenne:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3663#ov
Ez a videokartya kepes az EYEFINITYRE aktiv display port nelkul is, vagy csak a FLEX kàrtyak tudják anelkul? Elore is koszi.

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#273) proci985 válasza brady28 (#272) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ehhez kell aktív dp átalakító.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#274) brady28 válasza proci985 (#273) üzenetére


brady28
tag

Sejtettem... :O Köszönettel!

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#275) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
HD6950 2Gb-os kártyám van és rendeltem egy ilyen átalakítót: SAPPHIRE Active MiniDisplayPort - SL-DVI-D Adapter. 3 monitort hajtanék meg vele (amin elvileg van DP csati) ki szeretném próbálni. DVI-s monitorokat tudok kölcsönkérni, hogy a használt progik, játékok kezelik-e, viszont valamire nem tudom a választ.
Van-e mód arra, hogy csak játékok alatt használjam a 3 monitort eyefinity-ben?
Win desket nem bámulnék 3 monitoron és pl ph fórumot is tudok 1-en olvasni + a nyakam sem törik ki. :D
Az is lehet, hogy lesz egy 3x1-es eyefinity-ben és a mostani lesz a +1. Ezt nem tudom lehet-e... mármint pl íróasztalon a különálló monitor és pl cockpitben a 3x1 eyefinityben?
Különálló monitor felbontása ugyanakkora legyen mint az eyefinity groupban levőknek?
Elvileg 3x1+1-es felálláshoz milyen csatlakozókat kell felhasználnom a VGA-n? (2 mini DP + 2 DVI + HDMI van rajta)
Válaszokat előre is köszönöm és bocs a sok kérdésért. :R

(#276) proci985 válasza szacsee (#275) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezt olvasd át. önreferencia:D, de kb leírja ami Neked érdekes extended/eyefinity szempontból.

be tudsz állítani különböző felhasználói profilokat, azokkal tudsz gyorsan váltani. elvileg program futtatásához is hozzárendelhető profilváltás, gyakorlatban ez nem működik jól.

eyefinitynél meg kell egyezzen a felbontás és a frissítés, extendednél nem. extended és eyefinity pedig kombinálható.

2x miniDP kell, a maradék kettő monitor pedig mehet DVIk/HDMI hármas közül amelyikre szimpatikusabb.

egyébként cikk Neked amiatt is érdekes lehet, mert 6950 2GBvel toltam, bár a cikk idején még 19+2x21.5 volt a felosztás, ez azóta 3x21.5 lett (cikk folytatása folyamatban, talán karácsonyra kész lesz). de pht most is extendedben olvasom pl, játszani szoktam csak eyefinityvel. szerintem eléggé jól körbejártam anno a témát.

ha van még kérdésed mondjad:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#277) szacsee válasza proci985 (#276) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!
Sok mindent megmagyaráz a cikked, grat hozzá.
Viszont egyik szimes ismerős arra biztatott, hogy ne vegyek IPS-es monitort, hanem 2 használt hasonló tudásút mint az enyém, mert ha csak szimezni kell pl cockpitbe, akkor felesleges szórni a pénzt. Ebben igazat is adok neki, mert csak Cockpitbe lenne és mellé 4. monitornak pedig veszek egy IPS-es Dellt asztalra, így nem kell pakolászni a monitorokat. Jelenleg egy 2494HM Samu van nálam.
Valami hasonlóban gondolkozom... :D

(#278) proci985 válasza szacsee (#277) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem a betekintései szögek figyelembevétele miatt lett e-ips, viszont 24"es méretben azért az már annyira nem olcsó. Dell 2211h/2311h biztosan jó, 2211h paneltársából van az asztalomon három (erre a Dell kegyetlen drága, Magyarországon fillérekért adják őket). legegyszerűbb kb kimérni, hogy hova kerülne előtted, aztán megnézni, hogy még elfogadhatók e a színek.

ha van rá mód, ha nem is IPSeket, de egyformákat használj. a cikk után pár héttel cseréltem a középsőt. jelenleg ilyen:

asztal


játék

pakolászást én a helyedben nem ajánlanék. ha végigmentél a kommenteken is, akkor lehet feltűnt, hogy úgy egy héttel később visszaküldtem gariba az XFX kábelt, nagyon nem szerette a pakolászást. ja kommentek átfutása megint lehet segjthet, volt többkijelzős nem ipses szimulátorozásra használt rendszer is a hozzászólások között.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#279) szacsee válasza proci985 (#278) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi, ma este ha lesz időm rákeresek! :R

(#280) proci985 válasza szacsee (#279) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

rendben:).

aztán írd meg mire jutottál, kevesen foglalkozunk a témával, érdekelne más tapasztalata is.

ja mégegy: szimulátortól függően a 6950 bőven elég lesz mindenre. Shift2 ok, Dirt3 ok, Race07 variánsok alatt meg henyélni fog a kártya. az új simbimet mondjuk még mindig nem volt időm megnézni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#281) szacsee válasza proci985 (#280) üzenetére


szacsee
nagyúr

Átnéztem a logoutos cikked jól sikerült.
A hsz közt megtaláltam a cockpites hsz-okat is.
Jelenleg a melóhelyemről kaptam kölcsönbe egy 15"-os TFT-t, hogy ne kelljen a cockpitről mindig levenni a 24"-ost. Fórumozni, híreket olvasni jobb szeretek asztalnál.
Ami gondot okoz, hogy a jelenlegi monitorom 24"-os és hasonló paraméterekkel rendelkező monitor 40K körül mozog, használtan kb 30-35-ért meg lehet venni, ha mákja van az embernek.
Ha nem esik be valami jobb ajánlat, akkor inkább kuporgatok és veszek 3db Dell 2312HM monitort. 3 év gar, ráadásul helyszínre jönnek cserélni, ha gond van, DP is van rajta és a felbontás is egyezik. Igaz alacsonyabb mint az én monitorom, de azt vagy eladom, vagy pedig felrakom az asztalra. Így betekintési szög kérdés is megoldva és az input lagja is egyforma a kijelzőknek.
Már csak kuporgatni kell, vagy ha az aprón találok 30K körül 24-es 16:9-es FHD monitort, akkor rácsapni.
Ami aggaszt, hogy a 3 dell nagyon drága, viszont ha középen hagyom a samut méretkülönbségem is lesz és más panellel is rendelkezik. Esetleg valami olcsó TN-es 24"-os 2db oldalra, de nem tudom mi a helyzet mostanában a betekintési szögekkel. 2494HM Samué megfelelne, igaz nem az igazi, de élvezhető lenne.
Hasonló vagy jobb tudású monitor nem tudom van-e 40K körül DVI csatival. :F

(#282) menyus11


menyus11
tag

Sziasztok!
Eyefinity építésén töröm a fejem.
Van 1db 24es samu monitorom, de drága lenne hozzá még két db ugyan ilyet beszerezni.
3 db 19"-es monitorhoz aránylag olcsón hozzá tudnék jutni, amik egyformák is. 1400x900-at tudnak a moncsik.
Nem túl kicsik ezek a monitorok?

(#283) brady28 válasza menyus11 (#282) üzenetére


brady28
tag

Szia.
Nekem is ilyen van, hidd el pont megfelel :-) Ès nem kell hozzá erőmű kártya :-) Èn egy 6970-el hajtom, BF3-at Ultrán viszi! 3db 24 colosròl váltottam, nekem az brutàl nagy volt (széles). Szòval szerintem nyugodtan :-)

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#284) menyus11 válasza brady28 (#283) üzenetére


menyus11
tag

Köszi a választ.
A kártya miatt nem aggódom. 6950, de bios kapcsolós, szóval 6970is lehet.
Csak a 19" aggaszt, hogy nem lesz elég.
Még egy kérdés!
Ha 2 monitort meghajtok a dvi kimenetről, egyik dvi->dsub átalakítóval, dp-ról pedig dp->dvi, vagy dp->dsub a jó?
Vagy így bármelyik felállásban működik?

(#285) brady28 válasza menyus11 (#284) üzenetére


brady28
tag

Mindjárt dobok fel képet aztán lesz viszonyítási alapod :DDD
Én úgy tudom hogy kimeneteknek a következőknek kell lennie:
egy DVI , egy HDMI és egy MINI DISPLAY port aminek aktívnak kell lennie hacsak nem FLEX verzió a videokari! Ezeken keresztül működik rendesen, aztán hogy ezeken milyen átalakító van az sztem mindegy , bár nem vagyok egy pcguru...Nálam: DVI-DVI, HDMI-DVI, Mini Displayport-DVI-->Tökéletesen működik!!
Nekem is BIOS kapcsolós --GIGABYTE :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#286) menyus11 válasza brady28 (#285) üzenetére


menyus11
tag

A képeket megköszönném.

(#287) brady28


brady28
tag

Itt a kép

Állvány most készül hozzá, meg mobillal csináltam de azért sztem látszik a lényeg! :K

azért iderakom kicsibe is :)

[ Szerkesztve ]

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#288) menyus11 válasza brady28 (#287) üzenetére


menyus11
tag

Na lehet beruházok a 3 monitorra :D
Köszi a képet.

(#289) proci985 válasza szacsee (#281) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

méretkülönbség pozicionálással optikai torzulás miatt fix ülőhelyből áthidalható, bár nem optimális.

eltérő panel necces lehet, vagy be tudod őket egymáshoz konfigolni, vagy sem. három eipsnek viszont már elég szép homogén képet ad (ez ugye relatív, otthoni használatra jó, nyomdára meg van szvsz jobb megoldás).

tn betekintési szögek is változóak, újabbak már jók a célra. igazából kérdés, hogy mennyi időre tervezel, a három dell ha ki tudod használni megérheti. nem olcsó, de hosszú távon szerintem megéri venni a jobbakat (de nekem ugye eipseim vannak).

menyus11: bios kapcsolót én hanyagolnám, három kijelző miatt nagyon megnő a fogyasztás idleben is, terhelve meg kb a játékok fele átmegy furmarkba és csíkot húz 200Wos fogyasztáson. 3 kijelző eléggé megterhelő alapból is a kártyának.

brady28: látom szimulátorozol, mivel szoktál játszani?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#290) brady28


brady28
tag

Hali.
Race 07 és társai fan vagyok ;) de mostanában rákaptam az F1 2012re is.
Alapból is bejön, de igy 3monitoron meg pláne ;) Kikapcsolodásként néha egy kis GRID
meg Dirt2-3:) Te mivel nyomod?

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#291) proci985 válasza brady28 (#290) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

race07 variánsok főleg, illetve shift2. illetve fpsek, pl far cry 2 zseniális három monitoron és szépen is fut. remélem a három is lesz ennyire jó:). bár mostanában kevés időm van játszani, akkor is főleg diablo3, ami meg pont használhatatlan eyefinityvel a GUI miatt sajnos.

játékon belül egyébként egyre inkább olyan érzésem van, hogy igazán szimulátorra remek és fpsre jó megoldás, shift2n szoktam ismerősöknek demonstrálni, hogy mennyire móka.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#292) brady28


brady28
tag

"bios kapcsolót én hanyagolnám, három kijelző miatt nagyon megnő a fogyasztás idleben is, terhelve meg kb a játékok fele átmegy furmarkba és csíkot húz 200Wos fogyasztáson. 3 kijelző eléggé megterhelő alapból is a kártyának."
Ez pontosan mit jelent? csak azért kérdezem mert én is így használom.... Mondjuk egy ACCELERO EXTREME hűtővel (3venti) van felvértezve , szóval nagyon nem melegszik :)
Shift2-vel kapcsolatba lenne egy pár kérdésem, nekem eddig nem igazán jött be az irányítás-konkrétan borzalmas- de ezt majd inkább privátban, ha tudnál segíteni azt nagyon megköszönném!
Üdv!
Csaba

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#293) bozig


bozig
tag

Van egy Sapphire Radeon HD 6870 Flex-em. Rajta van D-Sub-bon egy 22-es, DVI-on egy 24-es monitor és HDMI-n egy tv. A 22-es az elsődleges monitorom. Szerintetek miért van az, hogy ahhoz, hogy be tudjak menni a BIOS-ba, ahhoz ki kell húzzam a HDMI-t, különben a 22-es monitor be sem kapcsol, amíg a Win be nem bootol, a 24-es meg Out of Range problémával küzd?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#294) menyus11 válasza proci985 (#289) üzenetére


menyus11
tag

Szia!
A bios kapcsolót eddig hanyagoltam, csak mikor megvettem a karit, kipróbáltam, hogy működik-e a dolog.
Ment, de aztán vissza is kapcsoltam a gyárira, azóta még egy játék miatt sem kellett hozzányúlni.
1 monitort szépen visz. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a 3.
Egyszer a proci tuningban(q6600) segítettél nekem, ha jól emlékszem.
Most 3,2-n megy, szépen kihajtja a videó karit.

[ Szerkesztve ]

(#295) brady28


brady28
tag

Üdv.
HD6770 mire elég Eyefinityben?
Valaki probálta már esetleg? 3x1440x900 mennxire csinálja ki?
Csodákat nem várok,csak kiváncsiság...:)

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#296) szacsee válasza brady28 (#295) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szerintem single playhoz jó lenne. (feltéve ha támogatja a 3 monitoros üzemmódot)
Itt egy 7770-es OC teszt full HD-val.
Keress 7770-es PH tesztet, hogy kb százalékban mennyivel jobb teljesítményű, mint a 6770 és ha ez megvan, akkor lehet totózni.
Attól tartok, hogy ebben az ársávban 20-30%-nál nem erősebbek az újabb generációs kártyák, viszont a felbontás különbsége több ennél.... (1440x900 vs. 1920x1080)
VGA-s topikban többet mondanának róla, de sokan eleve elvetik ilyen kártyánál az eyefinity-t, és kapásból 68xx-78xx-es kártyát ajánlanak... valóságban pedig kompromisszumokkal lehet simán vinne jó pár új játékot is.

[ Szerkesztve ]

(#297) proci985 válasza brady28 (#292) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

üresben a kártyával majdnem annyit fogyaszt a rendszer, mint anno a 3870el két kijelzővel játék közben, ami egy 110Wos TDPjű kártya volt. pl Crysis és Metro2033 közben throttlingol, tehát leveszi az órajeleit 725re 800ról és gyönyörű csíkot húz 99.5%os terhelésen. hőfokok is stimmelnek. csak mondjuk a Furmarkkal nem szoktam órákat játszani:).

az ACC extremevel mondjuk lehet jobban hajtani.

Shift2 kapcsán nyugodtan írj, irányítást szerintem át kell rakni elitere, és elfogadható. cserébe egyike azon kevés játékoknak, ahol multimonitorral jó helyre esik a hud.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#298) szacsee válasza proci985 (#297) üzenetére


szacsee
nagyúr

Üresben ezt a túlfogyasztást valahogy ki lehet játszani?
Pl eyefinitíy profilt módosítani 3 külön kijelzőre gombnyomásra és 2 monitort lekapcsolni?... esetleg más megoldás?

(#299) ilor14


ilor14
tag

Milyen monitorokat ajánlanátok eyefinityre,hogy mind a 3 monitor full hd legyen(olcsó) Flex HD 7950-hez kellene!Most SAMSUNG S22B300B-m van!

(#300) proci985 válasza szacsee (#298) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

aha, kb ez a legjobb és egyetlen megoldás sajnos.

ilor14: még kettő a meglévő mellé?

én eipseket használok, de igazán olcsón tnből lehet megoldani a problémát.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.