Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) himpike


himpike
aktív tag

Sziasztok!
Olyan igény merült fel hogy 6 monitort kéne egy gépre kötnöm, de mind a haton más tartalom menne, jellemzően tőzsde infok. Hogyan tudnám ezt megoldani, volna valakinek ötlete? Eléggé réteg dolog ez és még nem találkoztam ilyen igénnyel eddig.

(#1852) Peathee válasza himpike (#1851) üzenetére


Peathee
aktív tag

Pedig ma már közel sem lehetetlen. A mostani op kártyák mindkét oldalon tudnak minimum 3 monitort egyszerre kezelni. nézd meg a specifikációkat az adattáblákon google-ben.
Ha nem kell játékra, csak windows megjelenítés, akkor meglepően olcsó kártyákat is találni akár 6 kimenttel is.

(#1853) Peathee válasza sulu1701 (#1850) üzenetére


Peathee
aktív tag

Próbáltad úgy, hogy egyik legalább displayporton legyen?
Melyik hdmi verziót használtad, és kiment rajtuk a 4K felbontás?

(#1854) himpike válasza Peathee (#1852) üzenetére


himpike
aktív tag

Csak több éves cikkeket sikerült találnom már nem beszerezhető kártyákkal.
A Matrox C680 meg egy kissé drága lenne a feladatra...
Annyit láttam hogy pl az nvidia 710 tudna mondjuk hármat meg hármat az alaplap plusz proci valahogy de nem nagyon értem hogy az a rész hogy működik, mi kell hozzá pontosan stb. Mivel ezt meg is kellene majd rendelni nem szívesen találgatok..
Az ASRock B360 PRO4 LGA1151 elvileg tud pl 3 monitort kezelni, ha ezt megtoldom egy 710es VGAval akkor működni fog csak kell analóg monitorokat is használnom hogy hatot rá tudjak kötni?

[ Szerkesztve ]

(#1855) Peathee válasza himpike (#1854) üzenetére


Peathee
aktív tag

Ezekre csak olyanok tudják a választ akik már megvették ezt a cuccot. Vagy esetleg írj a gyártójuknak, hogy ez a terved, mit szólnak hozzá!

(#1856) Csontikka válasza himpike (#1851) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia!

Szerintem ebben az irányban is nézz szét:

kulcsszavak:
MST HUB
Displayport HUB

Display port 1.2 felett támogatja a Multi Stream-et, vagyis léteznek olyan elosztók amivel egy display portra akár 4 monitort is felköthetsz 1920x1080 @ 60Hz -ben.

pl.
https://www.club-3d.com/en/detail/2411/multi_stream_transport_(mst)_hub_displayportt_1.2_quad_monitor/

saját tapasztalatom a 2 monitoros változattal van:
https://www.club-3d.com/en/detail/2408/multi_stream_transport_(mst)_hub_displayportt_1.2_dual_monitor/

működik megfelelően office-ra tökéletes.

Szóval ha veszel 1 kártyát aminek van 2 db 1.2-es Display port kimenete, akár 8 monitort is elvisz.
(sőt sok desktopon már alapból van 2 display port az alaplapi kártyán),

https://www.argep.hu/trend/DISP/Displayport-hub.html

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#1857) himpike válasza Csontikka (#1856) üzenetére


himpike
aktív tag

Thx!

(#1858) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Nem régen összeraktam egy 3 monitoros rendszert. Blog

Az lenne a bajom, hogy ha 3 monitort összerakom eyefinity módban, akkor elkezd villogni zölden a kép. A blog bejegyzésben van is róla egy pár másodperces videó. Nem tudom mit csináljak vele.A driver rossz, 99%-ban, mert ha nem rakom össze eyefinitiben, hanem csak úgy vannak, simán megy. A külön álló monitor 2560x1080-as, ott sincs baj a grafikával, bármit próbálok ki maximum beálításokkal. Egyszerűen az eyefinifty ne makar menni. A radeon driverek közül elég sok mindent kipróbáltam, de a 18.9 és a 18.10 kb jó. Ez az jeletni, hogy ha a játékból kilépek és elindítok egy böngészőt, akkor már ott is csinálja. Elsp indításra mikor elindítom az eyefinityt, akkor nincs vele baj. Esetleg valami ötlet, mit próbáljak ki?! :F

Szerk: Talán ezzel menne? -> [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1859) proci985 válasza Sub-ZeRo (#1858) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jol ertem, hogy harom 2560x1080as kijelzod van es abbol lett az eyefinity?

ha kikapcsolod az eltolast eyefinitynel akkor is csinalja?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1860) Sub-ZeRo válasza proci985 (#1859) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. 3 darab full hd monitor (21,5 coll) van eyefinityre kötve.
Eltolást?! Ha nem használom az eyefinityt? Mert ha 3 monitor megy úgymond külön-külön, szóval nincs eyefinytire kötve, akkor megy simán.
Itt egy google drive megosztás, mit művel játék közben.
Google drive-os video

De érdekes, ha eyefinityre van állítva és úgy szeretnék használni böngészőt, akkor is így csinálja, ha full screent használok alkalmazásnál. Ha csak az egyik monotorra kihúzom a böngészőt ott nem csinál iylen zöldes ugrálást.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1861) proci985 válasza Sub-ZeRo (#1860) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

eltolas -> nativ 5760x1080 es nem mondjuk 6000x1080, tehat kapcsold ki a bezel correctiont (ha jol emlekszem az a neve).

esetleg azt tudod csinalni, hogy lodd ki a wattmant / OCt, esetleg ha van OC a kartya memoriajan en megprobalnam lehuzni a gyari orajelre.

6950nel emlekszem, hogy amig visszavette az orajeleit 2dben a memorianak addig voltak vele hasonlo bajaim. a 290Xnel a state valtas megy, viszont az elsodleges kartya memoriaja mindig fullon tekert.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1862) Sub-ZeRo válasza proci985 (#1861) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Natívra állítja be magát. Azért ránézek majd egyszer erre a baállításra! :R

Wattmant hogy lövöd le? Mert én nem tudom. :DDD Ha OC van rajta, akkor csak gyári, mert nem értek a tuninghoz ergó az elméletben gyári. Vagy vegyek belőle vissza valahogy?

State váltás?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1863) proci985 válasza Sub-ZeRo (#1862) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nezz ra, erre emlekszem, hogy bugzott.

wattman akkor defaulton van. az elvileg oke.

state valtas: a kartya ugral az orajeleken. ez memorianal tobb kijelzonel problemakat szokott okozni. siman nezd GPU-Zvel, hogy mit csinal. GPU state valtas az oke elvileg, bar a legalacsonyabb statekbe nem fog visszamenni multimonitornal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1864) Sub-ZeRo válasza proci985 (#1863) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Most egy darabig (hétvége) nem fogom tudni megnézni, mert itthon fürdőszoba projectben vagyok, de ha van valami, akkor szólok! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1865) Sub-ZeRo válasza proci985 (#1863) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na most volt egy kis időm megnézni a rendszert. Visszavettem a gpu sebességét a memória sebességét és akkor is vannak zöld villanások. Kipróbáltam gyári értéken is: 1257 mhz, sapphirenek meg 1411 van megadva, tuningba meg 1425 mhz. Semmi. Az érdekes az, hogy csak töltés közben jön elő ez a zöldes csíkozás. Mikor elindítom, ott van egy pici. meg mikor bedobna a pályára, akkor. De ha már a játékban vagyok, vagyis belső nézetben látom a kocsit, semmi. Próbáltam. Ott a töltésnél van valami, ami változik. A felbontás meg 5760x1080.
Ilyen vga-m van.

Itt egy gpu-z log. [link]

Dirt rally-ról van szó. De ha csak ennyi baja van, akkor nem nagyon érdekel...

Esetleg egy ilyennel mit tudna? -> [link]

Szerk: Ezt a videót látva nekem így van a HUD! Itt középen, hanem nekem a legszélén van. -> [link] :Y Ezt hogy állítja be? Jó, ez eyefinity, amit használok, nem nv cucc.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1866) proci985 válasza Sub-ZeRo (#1865) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

szerintem nekem sikerult beallitani kozepre a hudot. beallitasok kozott kene valaminek lennie.

ha csak toltesnel van egy villanas akkor allitsd be es hagyjad. lehet a jatekkal van valami. dirt rallyt mondjuk reg neztem eyefinityvel, mert van VR supportja. pl far cry 2 vagy project cars is csinalja?

par driverrel nalam is volt anomalia, igaz nalam eleve ket vizezett 290X OC volt berakva 5760x1080 ala amig kb masfel honapja ki nem dolt az egyik kartya.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1867) Sub-ZeRo válasza proci985 (#1866) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A race 07 is töltés közben csinálja. Játék közben semmi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1868) Sub-ZeRo válasza proci985 (#1866) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kipróbáltam a 18.11.2-es drivert. Játékban egyszer fordult elő, de ha kiléptem akkor windowsban előjött a hiba. Nem is kicsit. Most a 18.11.1-es driver van fent, ott nem láttam egyelőre.
Szóval több mint valószínű, hogy a driver a ludas ezért a zöldes villogásért. De érdekes, mert játékban, mikor tolod, nem jön elő. Kivéve ha töltés van, bár a 11.1-nél most nem jött elő. Ötletem sincs mit kellene még kipróbálni, de egy jó, hogy a játékban mikor játszol, nem jön elő.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1869) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok! Asus pb248q monitorom, és a full hd-s lg tv mellé érkezett 2 aoc full had-s monitor. 1920X1080-asok. 1-ik tn panelos, de a másik ipes es ledesek mindketten. Nvidia surrounddal próbálkozok, ETS2, ATS például, stb, bár 5 monitorral még jobb lenne, stb, de a tükröket már látom a kamionban. a 2 aoc-on. De a tv-n jó lenne látni közben a liveomat is, cheatet, stb (Zoli Truckdriver). Ez megoldható e, obs-ben még nem néztem támogatja e ezt a felbontást, ugye 1920X3. Ha 4 monitorra rakom, akkor meg látom a tv-n kamionban a baloldali ablakot, ajtót, tehát 5 monitorral jobb oldali ajtó is lenne, nem kell egérrel körülnézni. Viszont 4-nél az fps 18 a 60 helyett. i7 4790K, asus gtx970 strix, 2400 mhz 4X8 gb teamgroup extreme vulcan ram. Milyen beállításokat javasoltok, megoldható e közben 3 monitorról a cheat nézése v-n, vagy külső eszközről csak. Ha majd lesz lehetőségem, komolyabb kártya is lesz. A monitoroknak 15000 ft volt csak darabja kábelok nélkül. És jók lettek. :R :R

(#1870) sketchifun válasza TYÜTYI2006 (#1869) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szerintem a Streamelésre, OBS, Chat, üzemelj be egy másik gépet. Sok lesz ez már így annak az egynek.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#1871) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszíves...
Amennyiben hatnál több kijelzőt (55"TV mondjuk HDMI-n) szeretnék egyszerre meghajtani...MOndjuk kilencet 3x3 felosztásban, Ahhoz mi kell nekem?
Költséghatékonyan, de persze nem fillérekből...
Találtam egy ilyen 6 kimenetes VGA-t, de ha ennél több kijelzőt szeretnék, akkor az hogyan működik? két ilyen kártyával megoldható?
Ha rossz irányba indultam, akkor kérlek ne ezen rugózzunk, hanem tereljetek helyes irányba... :R

Nem játékhoz lenne szükség rá....
Videók, prezentációk, és ehhez hasonlók megjelenítéséről lenne szó...így nem szükséges a bődületes számítási teljesítmény...
Előre is köszönöm, ha írtok ötleteket :R

(#1872) proci985 válasza twine (#1871) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

displayporton keresztul daisy chain. olyan kijelzo kell, ami ezt tamogatja, pl a modern uzleti hpkon van displayport out a celra, de a 10 evvel ezelotti kijelzointegralt mac is tudta. nem tudom mennyi a hatar, az lehet problema.

b varians: ha van eleg kijelzod kiprobalnek ket videokartyat, 1-1 kijelzovel. ha ez oke, akkor tobbnek is mennie kene, es elvileg harom kartyaval meg tudod oldani. elvileg ez ment, de nagyon regen probaltam, szoval mielott bevasarolsz tesztelj.

van a matrox c900, de az magaban kb 1800 euro.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1873) twine válasza proci985 (#1872) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Több problémám is van...:
"displayporton keresztul daisy chain.olyan kijelzo kell, ami ezt tamogatja"

Lg tv-k lesznek a megjelenítők amik ezt nem támogatják :( ráadásul, ha jól látom 4 kijelzőt támogat a daisy chain, nekem pedig hatra de inkább kilencre lenne szükségem...de ez utóbbi mindegy is, hiszen ha támogatja, ha nem a négynél többet, a kijelzők nem támogatják ezt, így grafikus kártyából kellene megoldanom valszeg ezt a mutatványt.

"ha van eleg kijelzod kiprobalnek ket videokartyat, 1-1 kijelzovel."

Na hát ez a problémám, hogy a kijelzők adottak lesznek, de a kártyákat vásárolni kell,,,nem tudok csak úgy "próbálgatni" :(
Ezért lenne szükségem fix infóra....
Hogy pld vajon ha két kártyát összektötök SLI-be, vagy crossfire-be*,,,akkor csak a teljesítményük adódik össze, vagy használható lesz e az összes létező kimenetük...(látok manapság a piacon 4-5 kimenettel rendelkező zsugákat)
Köszönöm, ha valaki tudna segíteni :R :R

*vagy akár össze sem kell őket így kötni? :F

[ Szerkesztve ]

(#1874) proci985 válasza twine (#1873) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

siman fogj ket kartyat ami van otthon es nezd meg, hogy mindkettore dugva dolgokat megy-e. ha igen, akkor nyert ugyed van. ugy emleszkem, hogy mukodott a dolog, de anno en ezt kb 10+ eve probaltam utoljara. jelenleg meg a masodik kartyam lehalt, szoval nem tudom kiprobalni.

sli/crossfire enabled mellett nem fogsz tudni tobb monitort rakotni, azokat ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1875) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok. Hogy működik ez a surround? Mik az előfeltételei? GTX 750Ti, legújabb driver, nem jelenik meg a surrond ahol kéne csak a phisics.
A 3 monitort most mind egyforma felbontásra tettem (holott a középső más képarányú de mindegy csak ki tudnám próbálni) és így sem látom.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1876) proci985 válasza rasotamas (#1875) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

elvileg megy vele, de ahogy nezem neten lehet egy legacy 8.1 driverrel fogod csak eletre kelteni.

elvileg a 2 digitalis + analog megoldasokra haklisabb a driver

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1877) rasotamas válasza proci985 (#1876) üzenetére


rasotamas
veterán

Márhogy win 8.1 drivert kell felrakni a legújabb helyett? Tudnál linkelni valami leírást?
Ezen a vga-n van egy dvi, egy hdmi meg egy dsub. Az egyik monitor hdmi->dsub átalakítóval van rákötve.
A középső monitorom 1680x1050 dvi
A jobb 1280x1024 lcd most dsub-bal (de van dvi is rajta)
A bal egy crt, hdmi->dsub átalakítóval1280x1024 mehet nyugodta rajta akár 100+ Hz-en is.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1878) proci985 válasza rasotamas (#1877) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

itt van egy link, a 14es hsz ad meg tovabbi linkeket.

ot eve nem volt NVidiam es akkor is egy kesobbi kartyaval probaltam csak (970), szoval tobbet nagyon nem tudok segiteni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1879) rasotamas válasza proci985 (#1876) üzenetére


rasotamas
veterán

Így néz ki ahol lennie kéne:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1880) rasotamas


rasotamas
veterán

Változás, upgradeltem 1060 3g-re.
Ezen fölül a monitor is változott:
balra 1680x1050 DVI, ez nem tud resamplinget, nem lehet natív fölötti felbontást beállítani
Középen 1920x1080 DP
Jobbra 1280x1024 DP->DVI átalakítóval, ez tud resamplinget 1920x1080-ra valamiért
Tehát a 3 egyforma felbontású monitor nem teljesül.
AMD ezt tökéletesen lekezeli, de NV nem.
Alternatív megoldásként swru-t próbáltam, ha átállítom az adott játék felbontását, kinyújtja a fullhd-t nagyobbra homályosan, majd ahogy belekattintok visszaveszi fullHD-ra.
Próbáltam SRWE-t is, dettó.
Nem igaz, hogy itt van 3 monitor amiken gyönyörűen lehetne szuperszélesen játszani, hogy körülöleljen a játék, és ez a szutyok nv szoftver jól elrontja nekem.
Egyszer sikerült rásamplingezni a fullhd-t az 1280x1024 monitorra, de mikor 2 monitoros surroundot állítottam be erre és a natív fullhd-ra akkor mindkettő 1280-ba ment

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1881) rasotamas válasza rasotamas (#1880) üzenetére


rasotamas
veterán

Fogta és minden monitoromat levette a legkisebb felbontására, tehát az 1680x1050 monitorom és a fullhd monitorom is 1280x1024 ment, cserébe fullHD háromszorosán renderelve szaggatott

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1882) Peathee válasza rasotamas (#1880) üzenetére


Peathee
aktív tag

Miért szivatod magad három különböző monitorral? Ingyen voltak?
Add el mind a hármat tegyél hozzá egy kicsit és vegyél 3 egyformát a céges felszámolásokból. (sov24 stb... google a barátod)

(#1883) rasotamas válasza Peathee (#1882) üzenetére


rasotamas
veterán

Az 1680x1050-es 20"-os használtan vettem 15-ért 2014-ben.
Az 1280x1024-es 19"-ost ingyen kaptam 2018-ban (egy 15"-os 1024x768-assal)
A 23" fullhd IPS-t szerdán vettem használtan 10 ezerért, Dell U2311H
Ezeken felül van egy 22" CRT-m ami akár 2560x1600 is tud működni.
Engem nem zavar, hogy nem egyformák, bár nem bánnám, ha a két szélső egyforma felbontású és talán méretű lenne. Egy 1280-1920-1280 teljesen jó lenne így:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1884) proci985 válasza rasotamas (#1881) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az beallitasfuggo, GTA5ot lehet nem birja mar el az 1060 3GB 3840x1024ben kimaxolva.

a CRT felejtos, oldalrol nezve zizeg. en megprobalnek ket masik U2311Ht szerezni es eladni a maradekot. ahogy irtad nvidia surroundhoz egyforma kijelzok kellenek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1885) rasotamas válasza proci985 (#1884) üzenetére


rasotamas
veterán

Na de ez lenne a kérdés, hogy ezt a limitációt hogy lehetne felülbírálni?
A teljesítményt csak azért mondtam, hogy hiába 3x1280x1024 jelezte ki, 3x1920x1080 renderelt ami meg is látszott. Nyilván ha rendesen működne lejjebb venném a beállításokat majdnem ultráról medium-ra hogy jó legyen.
Szóval írtam 2 3rd party SW-t de nem nagyon sikerült. Lehet csak én vagyok béna és működne, a windowed nem zavarna.
Nem áll szándékomban költeni, 2 darab 1280-as monitor két szélre nekem bőven jó lenne. Eyefinity tudja.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1886) proci985 válasza rasotamas (#1885) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Eyefinity tudja.
akkor add el az 1060 3GBt es csereld le egy 580 / 590re.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1887) trachus


trachus
csendes tag

Sziasztok!

Feltennék egy kérdést, amire eddig nem találtam megoldást.
NVIDIA Surroundot szeretném beállítani. Az alkatrészek a következők:
Videókártya 1060 6 gb, Monitor: LG 29UM69-G (Displayport, HDMI) és egy LG 29UM58-P (2x HDMI)
Az a gond, hogy csak full hd méretű képet tud felrakni a monitorokra. Korábban próbáltam egy 24" Full HD-s monitorral és egy 29"-os monitorral és ott is a 29"-ra csak Full hd értéket állított be. Tehát a kifeszített egy képnek 3840x1080 pixelméretet állít be és nem tudom hogyan lehetne ezt a monitor valós értékére állítani.
Azt gondoltam, hogy azonos felbontású monitoroknál ez működik, de a 2 29"-s monitor esetében nem tudom miért nem működik.

Hátha Ti tudjátok a megoldást! :)

(#1888) proci985 válasza trachus (#1887) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

kiterjesztett asztalkent mukodik?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1889) trachus válasza proci985 (#1888) üzenetére


trachus
csendes tag

Igen, a windows beállításánál a kiterjesztett asztal működik a natív felbontásban mindkét monitoron.

(#1890) rasotamas válasza proci985 (#1886) üzenetére


rasotamas
veterán

Kipróbálok ma egy R9 390-et, ismerős adja el és elkértem előtte kipróbálni az infinity-t de gta miatt nvidiánál szeretnék maradni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1892) proci985 válasza utpcat (#1891) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

valoszinuleg nem pontosan egy sikban van a harom kijelzot, akkor csinal ilyet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1894) proci985 válasza utpcat (#1893) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem driver. eyefinitynel a harom kijelzot el lehet tolni. ugy nez ki nalad 7 pixellel el voltak tolva. ilyenkor normalis, amit csinal. a megoldas pl a quick setup, vagy meg kell rendesen nezni, hogy egy sikban legyenek.

a rift nem csinal ilyet, nekem is van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1896) emeron


emeron
tag

Sziasztok!

Sógoromnak próbálok segíteni 3 monitoros beállításban, de sajnos többször is zsákutcába futottunk.

Adott az alábbi konfig (DxDiag adatok):
- Intel(R) Core(TM) i7-9700K CPU @ 3.60GHz (8 CPUs), ~3.6GHz
- NVIDIA GeForce RTX 2080 16175 MB
- 3db LG oled bx 55 G-Sync képes monitor - 3840 x 2160 (32 bit) (60Hz)

Assetto Corsa-val játszik, azaz szeretne mivel valamiért az Nvidia Surround úgy döntött hogy többé nem hajlandó működni. A cél az lenne, hogy a 3 monitor egy nagyként viselkedjen a játék közben.

Jelenleg a Surround aktiválása úgy működik, hogy a 3 képernyő közül csak az egyik kap jelet és ott is borzasztóan alacsonyra állítja be a felbontást. A másik kettő no signal-al villog...

Próbáltunk Dispaly Fusion-nel is machinálni, de ott az Assetto Corsa-t nem engedi mindhárom monitorra kiterjeszteni. Pedig a hagyományos Windows ablakoknál (pl. böngésző) működik a dolog.

Eddig kiválóan működött az Nvidia megoldása, semmi beállításhoz állítása szerint nem nyúlt. A 3 monitorból 2 DisplayPort-on keresztül, míg a harmadik HDMI-n keresztül van csatlakoztatva.

Tudnátok valami tippet adni, hogy mi lehet a baj? Vagy egyáltalán mivel érdemes próbálkozni?

Előre is köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#1897) proci985 válasza emeron (#1896) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jatekon belul stimmel a felbontas? tehat 11520x2160x60 van beallitva? amikor jatekon belul elmaszott a felbontas en akkor lattam ilyet

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1898) MostaPista


MostaPista
tag

Felmerult, hogy 4-6-8 LCD monitort kellene kezelni, feltetelezem ez csak PC-vel lehetseges, laptoppal nem.

Milyen videokartya (esetleg "hozza tartozo" alaplap es egyeb hw) kell ehhez?

(#1899) Sub-S válasza MostaPista (#1898) üzenetére


Sub-S
senior tag

Most 4, 6 vagy 8?

(#1900) MostaPista válasza Sub-S (#1899) üzenetére


MostaPista
tag

Minimum 4, maximum 8.

(#1901) proci985 válasza MostaPista (#1898) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

laptoprol harmat hasznalok, elvileg daisy chainelve menne egy negyedik is

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1902) MostaPista válasza proci985 (#1901) üzenetére


MostaPista
tag

Ezt gondolom rajtad kivul senki se erti. :F

Egy laptopnak van egy LCD kijelzoje, valamint egy darab monitor csatlakozoja.

Hogyan dugsz harom monitort egyetlen csatlakozora ugy, hogy beallithatod, hogy melyiken mi jelenjen meg?

(#1903) Sub-S válasza MostaPista (#1902) üzenetére


Sub-S
senior tag

Én kis naivan azt gondolnám hogy aki nem érti az először beírja a gugliba aztán megpróbál megvilágosodni...

(#1904) proci985 válasza MostaPista (#1902) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a laptopod vgaja adott mennyisegu kijelzot tamogat, ez a limitalo, es nem a fizikai kimenetek szama. laptop specnel meg kell nezni, hogy mi a helyzet, kezd ezzel. 2 mindig ok, mostanaban 3 is, afolott mar kerdesesebb a helyzet.

dokkolon jellemzoen harom kijelzo out szokott lenni, en jelenleg csak ezeket hasznalom.

ha nem eleg a kimenet, akkor ott a daisy chain: pl DP csatin jel be, aztan van egy DP csati ki a kovetkezo monitor fele. uzleti HP es DELL monitoroknal ez alap, de egy 12 eves imaccel is ment ez anno amikor probaltam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1905) MostaPista válasza proci985 (#1904) üzenetére


MostaPista
tag

Aha, szoval nem laptop, hanem dokkolo.

SubS javaslata alapjan javaslom, hogy legyen ennel a forumnal is egy Osszefoglalo, az alabbiakkal:

"Ide csak azok a dilettansak irnak, akik keptelenek angolul vagy mas idegen nyelven megtalalni webes keresessel es forditassal az informaciokat.

Keszuljetek fel, hogy par ev mulva erdemi muszaki informacio kizarolag csak kinai nyelveken lesz elerheto, mert a kinaiak nem fogjak kiadni az uj technologiat az amerikaiaknak, ugyhogy alljatok neki a kinai irasjelek megtanulasanak ahelyett, hogy ide irogatnatok."

(#1906) proci985 válasza MostaPista (#1905) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

meg egyszer:
a laptopod vgaja adott mennyisegu kijelzot tamogat, ez a limitalo, es nem a fizikai kimenetek szama.
a dokkolo egy port replikator, nem azon mulik. azon mulik, hogy milyen VGA (GPU) van a laptopban.

egyetlen displayport 1.2 kimenet eleg meghajtani 6 fullHD kijelzot 60Hzn. viszont itt jon be a VGA limitacio, intel VGAk jelenleg 3 kijelzot birnak el, Tiger Lake elvileg birni fog 4et is. AMDnel a limit 6 (4et probaltam), Nvidianal 4 elvileg a hatar. ez kizarolag a GPUtol fugg, az, hogy fizikailag hany port es hogyan van kivezetve a kartyarol, az nem erdekes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.