Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) deadwing válasza proci985 (#900) üzenetére


deadwing
addikt

Nem hiszem, hogy meg lehet majd csinálni. Az utolsó driver is hiába trükközik a felbontásokkal, de a Hz-el nem fog tudni. Tudtommal 2 kártya úgy működik, hogy 1-1 félképet jelenítenek meg a kártyák, de vízszintesen elvágólag. Ez pedig így kizárja...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#902) daneeeeee válasza deadwing (#899) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szerintem nem kell ezen annyit jo-jo-zni. Olyan monitort érdemes venni ami erre a célra van kitalálva.
Ezért is linkeltem a Dell 2414H-t. IPS led, daisy chain, és az egyik legvékonyabb káva amit eddig láttam.
Itt egy teszt róla.

Én Dell monitorokat használok Surround-hoz és nagyon elégedett vagyok velük. Ha most kéne 3 monitort vennem gondolkodás nélkül beruháznék a 2414H-kra.

proci985: kettő R9 290-ese van, de szerintem egy is erősebb két HD 7850-nél.

[ Szerkesztve ]

(#903) proci985 válasza daneeeeee (#902) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lattam, hogy ketto van, de egy 290 nem erosebb a ket 20%al OCzott 7850nel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#904) JoinR


JoinR
senior tag

Én a 120Hz-re szavaznék, egyszer próbáltam, más világ.
IPS-nek nagyobb a válaszideje nem? Az nem játékra való.
Káva szélesség...nem tudom mekkora szórás van, engem nem zavar egyáltalán.
Persze ha a VGA nem tudja a 120+ FPS-t, akkor kérdéses a 120Hz értelme. Attól függ mennyire VGA-igényes játékokat futtatna.

[ Szerkesztve ]

(#905) deadwing válasza JoinR (#904) üzenetére


deadwing
addikt

Ezt előtte ki kell próbáljam, nincs mese. Kell szereznem még 1 monitort majd, mert csak 2 van itthon. Amíg nem próbáltam ki, mennyi az az fps, addig nem döntök :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#906) daneeeeee válasza JoinR (#904) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

TN és az IPS válaszideje nem összehasonlítható, amúgy többen játszanak IPS-en itt a fórumon is. Semmi probléma nincs ezekkel a monitorokkal.
Igen az IPS "csak" 60 Hz-et tud, na de azt nekem ne mondja senki, hogy ez nem elég játékra.
Való igaz ezen a ponton a 120 Hz jobb de akkor együtt kell élni a TN panel minden hátrányával illetve a vastagabb kávával.
Mindent tudó megoldás sajnos nincs.

deadwing: Pontosan mire kell neked ennyi fps?

[ Szerkesztve ]

(#907) proci985 válasza JoinR (#904) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

5760x1080nal a jelenlegi legjobb elerheto hardverrel sem lesz 120fps minden esetben, de meg 60 se mindig. titan 4-wayt hasznalva sem.

az a baj, hogy harom kijelzo szeles, nagyok a betekintesi szogek, az meg a TNek rakfeneje.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#908) Tomdriver válasza proci985 (#907) üzenetére


Tomdriver
őstag

Azért azt Te is tudod, mennyire játékfüggő.
BF4, de főleg FC3 alatt biztosan nem lesz annyi (esetleg mantlival), ellenben iR-el simán nyomulok bőven 200 FPS közelében úgy is, hogy minden fullra fel van tolva.

Viszont azt tényleg nem tudjuk, neki mihez kell. :F

[ Szerkesztve ]

(#909) deadwing válasza proci985 (#907) üzenetére


deadwing
addikt

Erre majd térjünk vissza, miután kipróbáltam. Természetesen nem azt várom el a vastól, hogy ultrán tudja mindezt. Egyébként a szöggel semmi probléma nincs, volt már eyefinitym tn-el. Be lehet őket annyira fordítani -sőt célszerű is-, hogy mindhárom szemből látszik.
(#906) daneeeeee: nem szeretem 100 alatt, ennyire egyszerű. :K
Régen erre még azt is mondtam, hogy zavar a 100 alatti egér input lag, de mantle alatt nincs ilyen már :)
Jah, igen, BF3 és 4. Egyelőre.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#910) daneeeeee válasza deadwing (#909) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

"nem szeretem 100 alatt, ennyire egyszerű." Hát akkor marad a 120Hz :R

Cris99 kolléga BF4-et játszik 1 db 290X-el medium-high közötti beállításokkal. Így van neki 60 körüli fps-e ha jól emléxem (majd kijavít ha nem :DD ), szóval 2db 290-el medium preseten szerintem meg lenne a 120fps.
Ugyanez BF3-ban szerintem high preset-tel is összejöhet.

(#911) proci985 válasza daneeeeee (#910) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Crysis 3 mediumon nalam tudott 35 fpst, es ezzel kb hoztam a Titan/290 szintjet hasonlo beallitasok mellett:). Azert mondom, hogy elegge programfuggo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#912) daneeeeee válasza proci985 (#911) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Igen, igen csak a kolléga írta, hogy BF4, BF3 játszik főleg azért írtam amit.
Biztos tud a 2 db 7850 egy Titan szintet? Nálam a Crysis 3 Medium preset 5760*1200 felbontáson FXAA-val 50-60 fps-t csinál. :))

(#913) proci985 válasza daneeeeee (#912) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen?

na az erdekes, kulfoldi teszteket neztem, az alapjan kb hozta a Titan eredmenyeit, de akkor lehet ujra kene neznem a dolgokat.

hm...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#914) daneeeeee válasza proci985 (#913) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Hát úgy emlékszem.
Tom's Hardware-nél is valami hasonló jön ki medium beállításokon [link]
Mondjuk ez a cikk már több mint egy éves ha hozzá adod a driveres gyorsulásokat illetve azt, hogy nekem konstans 1100MHz-en megy a Titan-om akkor kb ki is jön az a 60fps.

(#915) proci985 válasza daneeeeee (#914) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jo mondjuk kerdes hol, under the domenal lenyegesen alacsonyabb volt az fps mint mindenhol mashol.

akkor lehet ujra kene nezni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#916) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Mi a velemenyetek?
A mostani 670-et 780-ra cserelve (szinten ASUS DC), mennyivel tobb lehet a min FPS?

Mit mondjak, a 3 monitor komoly igenyeket tamaszt a VGA fele.

Udv:
A

(#917) daneeeeee válasza anytime (#916) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szia!

Hát ez játékfüggő, mindenesetre csak jól járhatsz egy ilyen cserével. A +1GB vram és a közel 30% sebesség növekmény szépen megdobja majd a géped teljesítményét Surround alatt.

[ Szerkesztve ]

(#918) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Vennék 3db ilyen monitort, de az a gondom vele, hogy nincs rajtuk csak HDMI csati.

A kártyámon van 1 HDMI, 1 DP és 2 DVI kimenet - ha pl.DVI-kről akarnám megtáplálni kettőt, akkor kéne vennem plusz két DVI - HDMI átalakítót?
Ugye ezeknek nem kell már aktívnak lenniük?

Vagy olvastam korábban talán itt, hogy lehet őket sorba fűzni és nem kellenek átalakítók - ez kártya vagy monitor függő?

[ Szerkesztve ]

(#919) daneeeeee válasza Tomdriver (#918) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szia!

Igen, mivel neked már 290X-ed van DVI to HDMI kábellekkel működni fog a dolog. Itt nincs jelátalakítás tehát értelmezhetetlen az "aktív/passzív átaalakító" kifejezés.
A sorba fűzést a monitornak kell támogatnia csak akkor fog működni.

Más: Biztos ezt a típust szeretnéd, ennyiért? Rosz híre van ennek a monitornak. :(((

[ Szerkesztve ]

(#920) JoinR válasza daneeeeee (#919) üzenetére


JoinR
senior tag

Na jah, a monitorválasztást én sem értem...vagy olcsóbban ugyanilyet, vagy akkor már 120Hz-eset "kicsit" megtoldva.

[ Szerkesztve ]

(#921) Tomdriver válasza daneeeeee (#919) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi a választ, lehet én sem gondoltam ezt komolyan, nem nagy előrelépés lenne. Talán a keskeny kávája ami megfogott.
Igazából azon akadtam meg, hogy ezeken a viszonylag drága monitorokon miért nincs DVI bemenet és ha nincs és ilyent veszek, hogy oldom majd meg a multi monitor kérdést.

(#920) JoinR: Igen, 120 Hz lenne az igazi, vagy várni Oculusra, bár lehet zavarna hogy van valami tárgy a fejemen és meg sem tudnám szokni, ezen sokan még lehet el sem gondolkoztak, pl. másfél óra játék alatt húzza valami a fejedet és ki van zárva a külvilág. :D

120Hz-ből milyent ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#922) proci985 válasza Tomdriver (#921) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Oculusnal jelenleg a fo problema a hanyinger. es nincs periferiaris latas.

plusz munkara ahol egyszerre sok dolognak kell megnyitva lennie (pl programfejlesztes/kutatas) multimonitor kb verhetetlen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#923) daneeeeee válasza Tomdriver (#921) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Mint írtam ezeknek az LG monitoroknak rossz a híre. A fent linkelt videón látszik, hogy egyáltalán nem olyan keskeny a káva mint amilyennek hirdetik szóval ha ez miatt akartad megvenni, ne tedd!

Én két opciót tudnék neked javasolni.

1.: Mivel az általad linkelt monitor IPS és kb 70-80 ezer forint körül alakul én inkább már a DELL U2414h venném. Ez a legvékonyabb kávájú monitor a piacon, az ára kb megegyezik az általad linkelt monitorral, a panel IPS led amit különben az LG szállít. Ugyan a mérete kisebb (24col) viszont felbontása ugyanannyi illetve daisy chain-t is tudja.
Ha hármat veszel belőlük akkor olyan 210-240 ezer forintot fogsz értük fizetni.

2.: LG 34UM95 34", QHD felbontás és nincsenek kávák. Az ára olyan 270-300 ezer forint körül fog alakulni.

[ Szerkesztve ]

(#924) Tomdriver válasza daneeeeee (#923) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi, jó lenne az a Dell, megvárom míg gyártják 27 collban (ha gyártani fogják egyáltalán), lehet akkor lecserélném a mostaniakat, de bevallom nem vagyok elájulva a monitor kínálattól, 100-150 között sem találok 27-es vékony kávájut, alább meg nem adom mert ezt szoktam meg és azért másabb egy nagy képernyő, teljesen betölti a látóteremet ebből az eyefinity.

(#925) deadwing válasza Tomdriver (#924) üzenetére


deadwing
addikt

Nem sok az a 27? Én még a 3*22-t se láttam be rendesen anno...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#926) Tomdriver válasza deadwing (#925) üzenetére


Tomdriver
őstag

Sajnos nincs most itt képem a konfigról, de nálam nincsenek úgy beforgatva a szélső monitorok, hogy akár a külső szélük is kiessen a periférikus látásomból, viszont azzal egyvonalban vannak.
A betekintési szög mindháromra zéró, ezt meg úgy tudom elérni, hogy megfelelő távolságra ülök tőlük - a középsőhöz nézve ez kb. 90-100 cm.
Hatalmas terek látok be így, és mivel főként autós szimulátorokkal játszom a kép úgy van beállítva, hogy a kocsi baloldali A oszlopa egybeessen a balszélső és a középső monitor találkozásával, így a káva itt egyáltalán nem zavar be.

Majd otthonról teszek föl képet, hogyan is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#927) Tomdriver válasza Tomdriver (#926) üzenetére


Tomdriver
őstag

Erről beszéltem.

Hogy a kávák minél kisebb holt teret okozzanak, a két szélsőt betoltam a középső mögé, majd eyefinity bezel funkcióval összeraktam a képet.

[ Szerkesztve ]

(#928) deadwing válasza Tomdriver (#927) üzenetére


deadwing
addikt

Értem. Nálam anno nem voltak ennyire beforgatva. :)
Én ezt néztem ki, vékony káva 120Hz, minden OK lenne, ha lehetne kapni :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#929) Tomdriver válasza deadwing (#928) üzenetére


Tomdriver
őstag

Hát az bizony kifutott, de érdekes, hogy ilyen árban nincs utódja Samsungtól.

Én találtam egy ilyent, teszt is van róla - nemtom milyen lehet valójában. :U

(#930) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

A GTX670-es kartyamnak ugye negy csatolofelulete van. Ebbol harmat (1xDP es 2xDVI) hasznalok a surround-ra, ami tokeletesen mukodik.

A negyedik csatlakozo egy HDMI, amire ra van kotve egy samu 3D led smart TV, 1920x1080-as felbontassal, de .... es most kovetkezik a problemam :)

Altalanos eset, hogy mind a negy csati be van kotve, a surround mukodik, mind a munka, mind pedig a jatek alatt. Tegyuk fel, hogy szeretne a csalad egy filmet megnezni a TV-n. Ekkor, a surround felbontasat leveszem FHD-ra, hogy megegyezzen a TV felbontasaval. Ennek ellenere sohasem megy at a film a szamgeprol, mindig csak azon monitor kepe latszik a TV-n amelyiken nem fut a film, de nalam a felbontas levetelekor mar a moncsin nincs kep.

Gondolom, a surround kavar be, ezert ilyenkor kenytelen vagyok a DP-t es egy DVI-t csatit lehuzni, hogy at tudjam tolni a filmet a TV-re. Ekkor ugye a meg uzemben levo, egy szem DELL van kiterjesztve a TV-re.

Mit tegyek, hogy az allando kabelezes nelkul is mukodjon a 4-es rendszer? Az termeszetesen nem gond, hogy a film lejatszasa elott a win-ben felbontast kell allitanom (vagy barmi mast) csak ne kelljen allandoan kabelezni. Nyilvanvalo, hogy a user error esete all fenn, remelem Ti meg tudjatok mondani, hogy mit kelljen tennem?

Elore is koszi,
A

(#931) deadwing válasza anytime (#930) üzenetére


deadwing
addikt

Esetleg ha az igp-t használnád a tv-hez? Nálam úgy van jelenleg, igaz még nincs meg a 3 monitorom...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#932) anytime válasza deadwing (#931) üzenetére


anytime
őstag

A TV-n csak HDMIcsatim van, azt hiszem.

(#933) deadwing válasza anytime (#932) üzenetére


deadwing
addikt

Hát, ha a lapodon nincs hdmi, akkor ez nem járható út...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#934) lp640sv


lp640sv
tag

Hello! van egy msi gtx 660-as vga-m es 1monitoral es egy tv-vel hasznalom! mind a ket kijelzon ugyanaz van. es azt vettem eszre hogy ha a monitor es TV is hasznalatba van akkor belassul a film!
egyiken film a masikon csak egy ablak ,rakatintok az ablakra vagy akarmit csinalok belassul! beraktam az msi afterburnert es power dvd-nel irja az fps-t! athuzom a filmet a tv-re tartja a 24 fps-t de ahogy atkatintok a monitorra belassul kb 12fps-re! visszahuzom a fo kijelzore(monitor) egybol visszaugrik 24re!
jatek+filmnel 1 monitoron kb ugyanez! mozgatok egy ablakot belassul ha a lejatszot mozgatom akkor is! :( :F probaltam vlc-vel,bsplayer-el,powerdvd-vel es wmp-el is de ugyanaz! ja es full hd filmel van gond de a 720 se megy rendesen! szoval ha 2 kijelzon egyszere csinalok valamit akad ha egyen tobb mindent pl jatek es film akad! de pl a jateknak semmi baja nincs! az tartja az fpst! a proci alig hasznalodik ugyhogy nemhiszem hogy az felelos ezert!
elore is kosz a segitseget!

(#935) anytime válasza deadwing (#933) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Van a lapnak is HDMI csatija.

Akkor Te úgy gondolod, hogy a három monitor menne a VGA-ról és a TV-t kössem az alaplapi HDMI csatlakozóra? Ezt így megpróbálva nem megy a TV, gondolom azért, mert az elsődleges kiszolgáló a VGA.

Netán ebben az esetben, ha TV-t szeretnék nézni, lehet váltani a VGA és az alaplapi megjelenítés között? Jól értem az elképzelésedet?

Köszi,
A

(#936) deadwing válasza anytime (#935) üzenetére


deadwing
addikt

Igen.
Annyit tudok csak, hogy nálam a vga-n van a monitor, az alaplapi hdmi-n meg a tv és simán működik az asztal kiterjesztés. "Váltani" sem kell, hanem csak áthúzod a playert a tv-re. Sőt, nálam már a kmplayer ott indul el. Lehet az elsődleges a vga, azzal nincs semmi gond. Biosban gondolom be van kapcsolva a multi gpu /igpu/.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#937) anytime válasza deadwing (#936) üzenetére


anytime
őstag

Koszi!
Na, a BIOS-t meg kell nezzem, az nem biztos, lehet, hogy ez volt a gond ;)
Koszi! :R , majd visszajelzek.

(#938) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok.

3 monitoros Eyefinity működni fog DVI1, DVI2, és HDMI összeköttetéssel? Eddig displayportot használtam, de új kártyám van. Ha HDMI to DVI átalakítót vagy ilyen szerelt kábelt veszek, itt is kell figyelni, hogy aktív legyen?

[ Szerkesztve ]

(#939) deadwing válasza madd dogg (#938) üzenetére


deadwing
addikt

Én épp tegnap próbáltam összehozni és nem ment. Ahogy bedugtam a 2. DVI-t, a HDMI-ről eltűnt a jel.
Nincs DP a kártyádon? :Y

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#940) daneeeeee válasza deadwing (#939) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az új R 200 szériától már nem szükséges DP 3 monitoros Eyefinity-hez.

madd dogg HDMI to DVI-ból bármelyik megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#941) deadwing válasza daneeeeee (#940) üzenetére


deadwing
addikt

No akkor nálam nem tudom mi lehet a baj. 280X-re dugtam volna, de az történt amit leírtam. Catalyst 12.6 béta. Annyi van, hogy CF, továbbá az egyik monitor csak 1680x1050-es. De ettől függetlenül képnek lennie kellett volna, az eyefinity beállításig el sem jutottam.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#942) daneeeeee válasza deadwing (#941) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

290-essel is próbáltad?

(#943) deadwing válasza daneeeeee (#942) üzenetére


deadwing
addikt

A 290-ek már ki vannak véve a gépből és nem is tervezem visszatenni őket. Amikkel próbáltam Asus 280X DC2T.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#944) daneeeeee válasza deadwing (#943) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Azért kérdezem mert a 280X alapja a 7970 ami még nem támogatta a DP nélküli Eyefinity-t.
Én mindenképpen próbálkoznék egy 290-el is (főleg ha van) ezzel pár dolgot ki lehetne zárni és azonosítani a problémát.

(#945) lotTóni válasza deadwing (#941) üzenetére


lotTóni
tag

Szvsz drivergubanc lesz az. :U Megkérdezhetem miért használsz 12.6 beta-t?

Nekem a 280X/7970 CF-el semmi gondom nem volt a beállításokkal.Pedig akkor még 3 különböző monitorom volt (2-őt kölcsönbe kaptam).Na igen azt hiszem talán a 13.9 és a későbbi CCC-k voltak kipróbálás alatt.

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#946) deadwing válasza lotTóni (#945) üzenetére


deadwing
addikt

Nincs semmi baj a bétákkal. Egyébként azért használom, mert csak a 12.6-al megy rendesen a mantle a 280X CF-el. És nagyon jól :K
Egy kérdés. Neked sem volt használva DP?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#947) lotTóni válasza deadwing (#946) üzenetére


lotTóni
tag

Az vicces,mert a 14.x a mantle támogató driverek. :U

Nem használtam még,de itt van a fiókban egy,ha kell egyszer....A 280X/7970-el indult a 3 monitoros karrierem és az előbbi volt a master,ergo nem is kellett a DP.

....two beer or not to be....

(#948) deadwing válasza lotTóni (#947) üzenetére


deadwing
addikt

Eh, elírtam. Természetesen 14.6 :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#949) lotTóni válasza deadwing (#948) üzenetére


lotTóni
tag

Előfordul :B
Érdekes.Pont a 14.6 az a driver,amivel konfigurálható az eyefinity különböző monitorokra is. :F
És ha 3 egyforma monitort szereznél be?

....two beer or not to be....

(#950) deadwing válasza lotTóni (#949) üzenetére


deadwing
addikt

Egyelőre nem lesz eyefinity-m, nincs rá pénz. Csak kíváncsi lettem volna, hogy mennyi fps-em lesz. Most vettem monitort és a régi 2 db még megvan, ezért gondoltam kipróbálom amíg lehet. :) De hát nem jött össze...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.