Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#38151) Djuree válasza biggamer (#38148) üzenetére


Djuree
félisten

400% :F miva :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#38152) madstunt válasza echterion (#38124) üzenetére


madstunt
addikt

En most nem konkretan az IS4re gondoltam hanem ugy an-blok abban a tierben ahol mozgok. TD vonalon megyek amit elvileg mégjobban NERFFelnek de ott is allitolag lejjebb viszik a dolgokat

(#38153) bullseye válasza D.Orion (#38150) üzenetére


bullseye
addikt

100%+3 alképesség 100%-on
gondolom

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#38154) D.Orion válasza bullseye (#38153) üzenetére


D.Orion
veterán

Az, hogy ez így 400% arra inkább nem mondok semmit. :D De köszönöm a valószínűleg helyes következtetést.

(#38155) biggamer válasza D.Orion (#38154) üzenetére


biggamer
veterán

én pedig inkább nem írok semmit !!! ;]

bullseye
igen ... így gondoltam :K

MCGaiwer
igen ... +a commander plusz pontja

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#38156) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Subidubiduuu

Gyozelem!
Csata: Westfield Sunday, March 18, 2012 9:37:59 PM
Jármu: Jagdtiger
Szerzett tapasztalat: 1,045
Szerzett kredit: 46,567

Reg nem lattam mar ilyen kort, ugy ertem ilyen sok penzzel.

(#38157) Peat;)


Peat;)
veterán

Nem tetszettek AMX-ek ezért orosz oldalon is elkezdtem a kicsit fürgébb vonalat. A-20-as gyötrelemnél majdnem abbahagytam, az hagyján hogy papírtank és ágyúja sincs, de standard utolsónak rakott be a csatákba, sokszor még arty sem volt ami motivált volna, ez tényleg kínzás volt, így terelik a gold felé a játékosokat. Végül meglett a t-34, na ez már más tészta, sokkal élvezetesebb mint a francia amx 12t már pár meccs után is, nem olyan erős az ágyúja(54mm asszem amit használok) de fordul az mindenhova, gyors, pontos és nagyobb tierű tankokat is sebezget, arty irtásra még jobb is. A következő t-34-re meg van egy nagyon jó ágyú, tierjében egyik/talán legjobb ágyú, így az sem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#38158) Paul119


Paul119
addikt

efeat
Battle: Karelia 2012. március 18. 22:17:04
Vehicle: IS-4
Experience received: 1 041
Credits received: 55 015
:W

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#38159) Fel


Fel
addikt

Alakul ez a Patton...

Victory!
Battle: Arctic Region 2012. március 18. 22:35:09
Vehicle: M46 Patton
Experience received: 2 040
Credits received: 83 805
Battle Achievements: Master Gunner, Confederate

24 lövésből 20 talált, 6855 sebzést kiosztva. A 15 ellenséges tankból 11-be belelőttem :)

(#38160) xLt` válasza Fel (#38159) üzenetére


xLt`
tag

Szép. :C
IS-4 is :)

(#38161) forras2


forras2
őstag

Milyen frissítést, vagy karbantartást csinálnak most? :U

(#38162) slajos válasza forras2 (#38161) üzenetére


slajos
csendes tag

Az akciót kapcsolják le, de nem tudom miért tart ilyen hosszú ideig.
Már megy.

[ Szerkesztve ]

(#38163) Mcray


Mcray
senior tag

Eddig azt hangoztattam, hogy nincs a WOT-ban olyan tank, ami rossz lenne, csak olyanok, akik nem tudják használni.

2 napja megvettem az M6-ot és azóta nem látok ki az arc-pálmámból. Nincs olyan kör amihez érdemben hozzá tudok szólni ( a 3. Sherman E2, E8 lövegel sem). A tank nem sebez, lepattan, akkora mint egy ház, az egész tank egy nagy gyenge pont.

Ezek után a 20. köröm vele valami álom volt. Győzelem, 20 000 credit, nem tudom mennyi Xp és 5 kill (Amx 13-75, Stug 3, Jpanzer 4,Tiger,T-28) :Y

Aki ezt a tankot megtartotta, és nem adta el azonnal, hogy kész lett a 90 millis löveg, meg a T29, az BETEG :DDD

Más: M6-tal sikerült megtalálnom az IS tornyán a gyenge pontot, ami 128-as penetrációval is simán üthető, hiába döntött :)

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#38164) D.Orion válasza Mcray (#38163) üzenetére


D.Orion
veterán

M6-ot én is kivágtam a garázsomból amint meglett a T29! :DDD

Más:
Defeat
Battle: Lakeville 2012. március 19. 8:44:59
Vehicle: T34
Experience received: 711
Credits received: 45 579
Battle Achievements: Master Gunner, Sharpshooter, Sniper

Sok csatán vagyok túl, de ez nem gyakori, hogy egyszerre mind a három meglegyen. :U

(#38165) Tüzi

stugIII-hoz képest a JgPanzer mennyire termeli a lóvét?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38166) Tüzi válasza Tüzi (#38165) üzenetére

Győzelem!
Csata: Himmelsdorf 2012. március 19. 9:24:25
Jármű: StuG III
Szerzett tapasztalat: 804
Szerzett kredit: 22 064
Csatában elért Achievement: Mesterlövész

:)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38167) Werewolf20 válasza Tüzi (#38165) üzenetére


Werewolf20
tag

Nem nagyon termeli mert sebezned kéne hozzá, amire nem képes túl nagyon az a jármű. De azért ha ügyes vagy tud hozni pénzt. :K

It's not the destination...but the drive there

(#38168) Tüzi válasza Werewolf20 (#38167) üzenetére

stug nagyon hozza :)
Győzelem!
Csata: Swamp 2012. március 19. 9:30:59
Jármű: StuG III
Szerzett tapasztalat: 766
Szerzett kredit: 24 622
Csatában elért Achievement: Kiváló Lövész, Mesterlövész

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38169) joker1220


joker1220
őstag

Tüzi!

Ne szidd a tűzoltást mert merőben többet csinál mint a látszat!

Én a Type59 en tapasztaltam a legjobban hogy amég nem volt,
addig baromi gyorsan égett és szinte mindig meghibásodott 4-5
modul is.

Mióta 100% a legénység tűzoltása azóta baromi lassan ég
és nem hibásodik meg semmilyen modul a tűztől.

Mióta 100% os a legénység tűzoltása azóta kivettem a tűzoltókészüléket is
a tankból.

Ennyit számít.

Amúgy most már 3. skilles a legénység, nálam javítás, tűzoltás,
álca a sorrend.

Más:

Tegnap meglett az IS-4, alap motor és lánctalp ill torony van csak a rádió meg az ágyú a jobbik.

Ahhoz képest hogy amikor ellenfélként találkozom vele, mennyire pattogós és mozgékony,
úgy hogy benne ültem ennek pont az ellentétje látszik, baromi lomha ( ez a lánctalptól és motortól javulhat valamit) és egyáltalán nem pattogott, még a szaros AMX 1375 és átlőtt pedig forgattam mint a marha...

E-75 ben ülve is jobbnak tűnt ellenfélként, most pedig még az E-75 is mozgékonyabbnak tűnik erről az oldalról...

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#38170) Rém válasza joker1220 (#38169) üzenetére


Rém
tag

Az IS-4 alapon valamiért puha és elég vacak, viszont ahogy sikerül fullosra kihúzni teljesen megváltozik és lesz belőle a játék egyik legjobb és leghasználhatóbb tankja. Ezzal a tankkal volt először az az érzésem, hogy teljesen mindegy hova sorol be, tudok bárkit sebezni és tartanak tőlem.

(#38171) joker1220 válasza Rém (#38170) üzenetére


joker1220
őstag

Nekem ez az E-75 el volt amikor fullos lett, valószínűleg azért mert nekem az már régebbóta megvan.

Az IS-3 viszont nagyon fekszik ezért döntöttem úgy hogy végigmegyek azon a vonalon is.

Igazából pont az tetszett a 3 as ban hogy egész jó páncélzata van, jó a BL-9 es ágyú,
és nagyon mozgékony volt a Tigris2 és E75 hez képest is, remélem hogy a 4 es ről
is el lehet majd mondani a mozgékonyságot:)

Mondjuk az frua hogy a 3 as vége 37kph , aztán a 4 es 35kph és a 7 es meg 50kph-t tud..

E100 az IS7 hez képest valahogy nem nyerte meg a tetszésem, nem tudom mi a véleményed róla..

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#38172) L-e-f-i-e válasza joker1220 (#38171) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Az IS4 mind az is3-nál, mind az is7-nél lassabban mozog, de nem vészes, tekintve azt is , hogy jelen állapotában is jobban páncélozott mint az is7.

=^-^=

(#38173) emre válasza L-e-f-i-e (#38172) üzenetére


emre
veterán

"hogy jelen állapotában is jobban páncélozott mint az is7."

Ezt azért nem jelenteném ki ilyen határozottan.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#38174) Rém válasza joker1220 (#38171) üzenetére


Rém
tag

Nekem csak az IS-7 áll a garázsban, ugyhogy arrol van csak tapasztalatom az E100-ról csak mint ellenség van véleményem. Az IS-7 ellenfélként tényleg nehezen leküzdhető, ellenben ha bennt ülsz akkor már nem is olyan kemény! :D Bár keveset mentem vele, voltak jó és kevésbé jó köreim. Az artik simán kiszednek, és mivel elődleges célpont vadásznak is rá. Elég sokat pattan, de vannak vicces dolgok, ammorack is gyakran sérül. A fenntartása meg elég költséges, egy rosszabb ,kevés találattal és sok sérüléssel nyert kör is lehet elég minuszos. Garázsdísznek viszont jó!
Az E100 meg kemény, mint ellenfél, az egy jó dolog rajta, hogy akkora, hogy szinte lehetetlen mellélőni, és sok a gyenge pont rajta. Elég lomha így ha van idő és hely könnyen mellé és mögé lehet kerülni, ha viszont szemből jön és a nagy ágyú van rajta, akkor ott reped ing és gatya!

(#38175) joker1220 válasza L-e-f-i-e (#38172) üzenetére


joker1220
őstag

Igen azt én is néztem hogy jobban páncélozott, viszont ebből adódoan kevésbé mozgékony
és a páncélzat is kevésbé döntött.

Egyébként szemből sokkal jobban át lehet lőni a 4 est mint a 7 est.

7 esnek a cápaorr alsó részét lehet átlőni szerintem a legjobban szemből, a 4 es nek
pedig a vezető kitekintőnyilását lehet simán átlőni, az nagyobb felület.

E-75 el a 12.8 as ágyúval már lehet osztani, de volt hogy BL-9 el is átlőttem bár az sokszor
pattan a 7 es és a 4 es frontjáról is...

RÉM:

Az E100 nekem azért nem tetszik mert ahogy írtad nagy sok a gyenge pontja és lomha,
sokkal jobb célpont az Artyknak mint az IS7 ami legalább megy 50 el és lényegesen kisebb
az E100 nál...

A Maus al szintén ez a bajom, amég eljutsz vele valahová addigra szarrá lőnek az artyk...

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#38176) MCGaiwer válasza joker1220 (#38169) üzenetére


MCGaiwer
addikt

+10%onként -1% esély a kigyulladásra.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#38177) joker1220 válasza MCGaiwer (#38176) üzenetére


joker1220
őstag

Megfigyelted már hogyha kigyullad és a személyzetnek van tűzoltása minden tagnak 100% os akkor joval lassabban ég a tank, kevesebb HP-t veszítesz és kevésbé sérülnek a modulok, amellett ami a kigyulladás esélyét illeti..

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#38178) L-e-f-i-e válasza emre (#38173) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Igaz, szemből kb ugyanannyi esély van átlőni mindkettőt tekintve azt, hogy tudod hol kell lőni, oldalról viszont bátrabb vagyok is4-el, gyakrabban pattognak, is7-et sokkal sűrűbben meglövik. Szerintem ez inkább betudható annak a kis plusz páncélnak, mint a luck faktornak.

=^-^=

(#38179) Plokijuma válasza joker1220 (#38177) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Egy apró tipp:
Ha már tűzoltásnál tartunk, érdemes az egér középső gombjára rátenni a tűzoltó készüléket. Hihetetlen mennyivel gyorsabban / hatékonyabb oltom el a tüzet azóta, mióta áttettem. (nem kell egy ujjamat se mozdítani, míg normál esetben a billentyűzeten kéne)

[ Szerkesztve ]

(#38180) MCGaiwer válasza joker1220 (#38177) üzenetére


MCGaiwer
addikt

megfigyelted már, hogy a te hszedre válaszolva, egy PLUSZ jell van az enyém elején, és még talán első osztályban megtanítják, hogy ez "és" kapcsolattal a két összekapcsolandó dolog együttes, közös egészét adja eredményül?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#38181) joker1220 válasza MCGaiwer (#38180) üzenetére


joker1220
őstag

Nem figyeltem meg, de köszönöm a rögtönzött általános iskolai felzárkóztatást.

Egyébiránt ha figyelmesen elolvastad volna a mondandómat, akkor rájöhettél volna
hogy a legénység tűzoltás skilljének hatását írtam le a tűz keletkezésre és annak
közvetlen és közvetett hatásaira szorítkozva.

Tehát nem arról írtam hogy milyen szinten mekkora az esélye a tűz keletkezésének.

Ráadásul én Tüzi -nek egy kijelentésére írtam cáfolatot.

Tehát ha már nem érted a mondandóm lényegét, akkor légyszives ne kezdj el kötekedni
velem, örülök hogy ilyen felkészült vagy helyesírásból.

Valamint hozzáteszem hogy az általad írt szövegkörnyezetben a + jel igencsak színes jelentéssel is bírhat, ami könnyen félreérthető.

Szóval én kérek elnézést :DDD

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#38182) MCGaiwer válasza joker1220 (#38181) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ne legyél már ennyire visszamaradott... kegészítettem a te mondandód ezzel mert ez kimaradt. talán így sikerül felfognod

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#38183) Mcray


Mcray
senior tag

1 hete átment WOT-topicból, hogyan értelmezzük félre...hogyan nyomjuk fel a másikat topic-ká. Nektek nem unalmas? :F

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#38184) GaburroSan


GaburroSan
aktív tag

Sziasztok!
Azt vettem észre a Bétában, hogy néhágy modul és jármű kevesebb tapasztalati pontból kiszedhető! Ez marad majd az eredetiben is mert akkor megvárom a 7.2 érkezését, mert nem mind1 hogy 40.000 helyett 22.000 tapasztalati pont kell!

(#38185) madstunt válasza GaburroSan (#38184) üzenetére


madstunt
addikt

lefele ennyit azert nemhinnem hogy valtoztatnak

(#38186) Tüzi válasza Mcray (#38183) üzenetére

jó ez, igazi magyar topik :)

(#38181) joker1220
lehet valami abban amit mondasz, de igazából sokat nem ér, mert elsőre az ammo rack gyullad ki :) :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38187) echterion válasza Mcray (#38163) üzenetére


echterion
nagyúr

Hehe, én ezért léptem át free-vel. ;] Mindenki ezt mondta, így meg se vettem.

**********

(#38188) GaburroSan


GaburroSan
aktív tag

Pl: A T25-ös Amcsi TD-nek a 40.000 Tp ágyúja 23.000 be kerül!

(#38189) GaburroSan


GaburroSan
aktív tag

A VK4502A 99.000 helyett 90.000-be kerül és az IS-3as és a ISU is 3000 Tp-vel kerülnek kevesebbe!

(#38190) Mcray válasza GaburroSan (#38188) üzenetére


Mcray
senior tag

WG.net ismét nagyot fog kaszálni. Legutóbb is átláttunk a MM trükközéseiken, most is átlátunk ezen. A recept egyszerű:

1) Gyorsítsuk meg a kezdő játékosok fejlődését tier 5-6-ig = X játékos úgy fog felfelé menetelni, hogy csak fele annyira ismeri ki a tankját (és másokét), mint mi, akik már régi motorosok vagyunk...

2) El fognak szaporodni a 15:1-es győzelmek (értsd másnak 1:15-ös vereségek), ami miatt a (tehetősebb) kezdők szólnak Apunak, meg Anyunak, meg az összes rokonnak, hogy minden rokon vegyen neki egy prémium tankot. Karácsonyra az összes Prémium gépe meglesz, de játszani majd ugyanúgy nem tud velük, ahogy a normál tankokkal sem tudott

3)Végső elkeseredésében X játékos miután az összes prém cucca megvan már, előfizet egy éves vagy örökös (tuti ilyen is lesz...) prém tagságra és a WG-hez meg ömlenek a millió eurók, mert tőlünk nyugatra senkit nem vág hanyatt ezen összegek kifizetése...

4)Mire X játékos megunja a banánt és másik játékot keresett, már bőven 250 dollárt fizetett ki egy ingyen játékért aminek bullshit a supportj. Mennyi egy exklúzív DIABLO? 60 Euró? Értitek nem?

5) Az új játékosok pótolják az X kiesett játékosok távozásából eredő pénzkiesést...

Nekem havi 3 ezer pénzt is kín lecsapolni a családi kasszából, de ennek ellenére már megvan szinte az összes Orosz prém light, most vettem matildát és a KV-5 is érik már... :) Eddig 20 Euróm van a játékban, úgy hogy küzdök az elveimmel, hogy ilyen szarért pénzt kiadni bűn... :)

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#38191) Flatron710


Flatron710
tag

Az előbb ismét alakított a MM... :W "Csak" 15(!!!) db top arty volt egy random csatában... ( 8 vs. 7 ) Nekem bejön ez a stílus, de a létszám már qrva sok!!!

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#38192) macipajti válasza Mcray (#38190) üzenetére


macipajti
tag

A WG-nek igaza van ők nem a vöröskereszt és nekünk is jó lesz láma prem tankokat vadászni ;]

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#38193) Atlantis


Atlantis
veterán

Nagy nehezen összeszedtem az IS-hez az XP-t KV-3-mal, el is adtam végre ezt a dögöt a fenébe. Nem érdekel, mi lesz vele a 7.2-ben, hihetetlen mennyire utálom ezt is és a sima KV-t is. Meg se veszem egyelőre az IS-t, teljesen elment a kedvem az orosz heavy-ktől.

Hogy lehet bill. kombinációt rendelni pl.: szerelős vagy tűzoltós kiegészítőhöz. Mert mire odanavigálok és megnyomom az ikont, én is meggyulladok a székben. Ugyanakkor ha leláncolok egy ellent, néha 1 másodperc múlva már újra mozog, ennyi idő alatt képtelenség, hogy hagyományos módszerrel aktiválja a javítást. Van valami trükk, amiről nem tudok? Játék beállításainál nem láttam erre utaló dolgot.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#38194) Zeratul válasza Mcray (#38190) üzenetére


Zeratul
addikt

Melyik farmol jól az orosz prémiumokból a KV-5ön kívül?

(#38195) Zeratul válasza Atlantis (#38193) üzenetére


Zeratul
addikt

Az IS sokkal fürgébb mint a KV2-KV3, nekem is kín utána farmolni a KV-kal.

(#38196) Atlantis válasza Zeratul (#38195) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát tudod, mindenki isteníti itt a KV-t és a KV-3-at, nekem annyira nem jöttek be, hogy szkeptikusan kezelem az itteni véleményeket. Inkább megveszem ma a Tiger-t, oszt kiderül hogy a heavy-k kompletten nem jönnek be vagy csak az orosz vonal nem nekem való.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#38197) Zeratul válasza Atlantis (#38196) üzenetére


Zeratul
addikt

Mert tier 5-6ban a páncélozottságuk és tűzerejük messze a konkurencia fölött áll, és nagyon jól hozza a kreditet. A 7.3 patch ezt fogja helyre hozni, és oda rakja majd őket ahová valók.

(#38198) Djuree válasza Atlantis (#38196) üzenetére


Djuree
félisten

én ajánlom neked a francia light-med vonalat :K ha nem jött be a KV ezek be fognak, pont az ellentétje.

KV - erős de lassú, nagyot lő de lassan
frencs light/med - gyenge de gyors, (nem is olyan) kicsit lő de gyorsan

én most a 13 75-öt tolom és nagyon bejön, vicces ezekkel szopatni mindenkit, fú de szidnak sokszor, french noob :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#38199) zalman90


zalman90
őstag

ok. már tudom miért utáljátok az amx eket

jöt velem szembe egy 13 75 talán , nem ismerem őket .. az első lövésem mellé ment , utána mig én töltöttem ~700hp mat lőtte le :Y

kv3 mal voltam

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#38200) Atlantis válasza Djuree (#38198) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem is van 13 75-öm, valóban sokkal jobban tetszik, mint a KV-sorozat. Tényleg lehet vele jókat menni, de még tanulnom kell, hogy használjam, néha igen gyorsan kiszednek.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.