Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) mezis válasza TomPoe (#57899) üzenetére


mezis
nagyúr

2,4GHz-es WiFi sáv: minden AP az 1-es csatornán. Miért ? :F
5GHz-es sáv: 36-os csatornán minden AP. Miért ? :F

mezis

(#57902) Doky586 válasza TomPoe (#57899) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

alt="" title=""

Neked szerintem a 9-es lenne az optimális (a fenti beállításokkal) ha az 1-est már foglalja a szomszéd..

[ Szerkesztve ]

(#57903) TomPoe válasza Doky586 (#57902) üzenetére


TomPoe
tag

Hol lehet ezt beállítani telefonon?

(#57904) MasterMark válasza TomPoe (#57903) üzenetére


MasterMark
titán

Telefonon azt nézed meg, hogy melyik csatorna szabad...

Switch Tax

(#57905) TomPoe válasza MasterMark (#57904) üzenetére


TomPoe
tag

Telefonon van az internet, mobilnetet osztom meg a többi eszközzel. Hol állítsam be ezeket a dolgokat, ha nem a telefonon?

(#57906) Diák66 válasza TomPoe (#57900) üzenetére


Diák66
őstag

Ezt így elég nehéz kibogozni, mert még karakterhibásan is jelenik meg a txt. A Capture menthető (file , majd save) azzal többre megyek. Próbálj meg indítani egy wiresharkot, majd utána csatlakozni a hotspothoz és egy böngészőben megnyitni egy weblapot. Jöhet privátban is a fájl.

(#57907) Diák66 válasza TomPoe (#57903) üzenetére


Diák66
őstag

A hotspot megosztásnál a speciális fül alatt szokott lenni.

(#57908) Doky586 válasza TomPoe (#57903) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#57909) TomPoe válasza Diák66 (#57907) üzenetére


TomPoe
tag


Én nem találom ezt az opciót sehol

[ Szerkesztve ]

(#57910) TomPoe válasza Diák66 (#57906) üzenetére


TomPoe
tag

[link] Ez okés?

(#57911) Diák66 válasza TomPoe (#57910) üzenetére


Diák66
őstag

Igen, csak sokra nem mentem vele. De így elnézve valahol a DHCP környékén keresném a hibát. Ha csatlakozva vagy a géppel, a parancssorba (futtatás: cmd) az ipconfig /all parancsra mit kapsz a wifi-hez?

(#57912) patrik1994 válasza Gubek-Einste (#57892) üzenetére


patrik1994
csendes tag

TPlink hivatalos honlapjáról töltöttem le a legfrissebb drivert. Lenovo T480 laptopot sem engedi csatlakozni az 5ghz-re a upc routere.
Az SSID és jelszó is csak angol abc betűit és számokat tartalmazza.
Van egy kiváló saját tenda routerem, vezetékkel összekötöttem a upc routerével és megosztja a netet 250 mbps sebességgel, így kikerültem a problémát.
Viszont a connection box gondja ettől még nagyon érdekelne, sokat próbálkoztam és jó lenne megfejteni mi baja van.

(#57913) TomPoe válasza Diák66 (#57911) üzenetére


TomPoe
tag

Wireless LAN adapter WiFi:
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Wi-Fi 6 AX200 160MHz
Physical Address. . . . . . . . . : F8-E4-E3-7A-A7-F1
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::54a9:6326:863a:b29c%8(Preferred)
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.178.156(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 234415331
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-26-46-0D-10-14-DA-E9-29-97-24
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.43.19
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

(#57914) Diák66 válasza TomPoe (#57913) üzenetére


Diák66
őstag

Az az Ipv4 cím nekem gyanús (akkor szokott ilyen lenni, ha nem kap címet a DHCP-től),, valamint nincsen alapértelmezett átjáród (Default getway), emiatt nem is csoda, hogy nem tudsz internetezni.

A DNS szerver talán a telefon IP címe lenne. Másik laptopot is meg tudod nézni, hogy az kap-e rendes ipv4 címet és alapértelmezett átjárót?

192.168.43.xxx ipv4 címet kellene kapnod 255.255.255.0 Subnet maszkkal és default gatewy-nek a 192.168.43.19-nek kellene lennie.

Ami még eszembejutott, hogy a laptopon nincs véletlen Avast, vagy AVG vírusírtó? Azok kegyetlenül be tudnak keverni.

[ Szerkesztve ]

(#57915) TomPoe válasza Diák66 (#57914) üzenetére


TomPoe
tag

Laptop csak kölcsönbe volt, de tudok infot adni másik telefonról meg iPad-ről:
iPad:
- IP Address: 192.168.43.205
- Subnet Mask: 255.255.255.0
- Router: 192.168.43.200
Másik telefon IP address: 192.168.43.176
Nincs virusirto feltelepitve.

(#57916) Gubek-Einste válasza patrik1994 (#57912) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az SSID különböző a két sávon?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57917) Diák66 válasza TomPoe (#57915) üzenetére


Diák66
őstag

Ezen megvan a megfelelő konfiguráció. Tudjuk mi a probléma, de hát a megoldás az már nehézkes. Mivel a telefon hotspotját a jelek szerint nem tudod megváltoztatni, így nehéz beavatkoznia működésébe. Statikus Ip-t javasolnák próba gyanánt, de arra nincs lehetőséged. Marad a telefon factory reset, laptop újratelepítés. Több ötletem nincs, a problémát viszont sikerült behatárolni.

(#57918) MasterMark válasza Diák66 (#57914) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, az egy APIPA cím, saját magának konfigolta fel. Nem kap IP-t.

Switch Tax

(#57919) TomPoe válasza Diák66 (#57917) üzenetére


TomPoe
tag

Most már a barátnőm hotspotjára sem csatlakozik fel valamiért. Irtam az eladónak, akitől vettem a wifi kártyát. Szerintetek egy csere megoldhatja a dolgot?

(#57920) Diák66 válasza TomPoe (#57919) üzenetére


Diák66
őstag

Könnyen lehet, valamelyik eszköz ludas abban, hogy nem kap ip címet a DHCP-től. De az oka kideríthetetlen kb. A mobil hotspotod a korábban írtak alapján szinte konfigurálhatatlan. :( Emiatt nem is tudsz "játszani" a beállításokkal.

(#57921) rbkzndrs


rbkzndrs
tag

Sziasztok!

Azért írok mert szeretnék segítséget kérni 2.4GHz-es csatornaválasztáshoz. Az alapfelállás az, hogy egy két szintes családi házban az alsó szinten található egy router aminek a jelét a felső szinten egy range extender továbbítja. A problémám ezzel az, hogy a router és a range extender is ugyan azon a csatornán található meg, így feltehetőleg bezavarnak egymásnak, mert sokszor nem stabil a vezeték nélküli kapcsolat a felső szinten. Az alábbi [kép] -en látszik a feljebb vázolt probléma. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen megoldást javasoltok a vezeték nélküli internet minőségének javítására a lakás felső szintjére ebben a kontextusban? Lehet-e különböző csatornára rakni a range extendert mint a routert? Vagy nem is zavarják egymást?
Köszönöm szépen a segítséget előre is!

(Sajnos az 5GHz nem "ér fel" a felső szintre, így az kilőve, illetve LAN kábelt sem lehet a felső szintre feljuttatni.)

A router hálózatának neve: RF2.4GHz
A range extender hálózatának neve: RF2.4GHz_Ext

Router típusa: TL-WDR4300; N750 Vezeték nélküli Dual Bandes Gigabites Router
Range extender típusa: TL-WA850RE300 Mb/s Általános Wi-Fi Lefedettségnövelő

[ Szerkesztve ]

(#57922) TomPoe válasza Diák66 (#57920) üzenetére


TomPoe
tag

Feltettem a kerdest a OnePlus foruman meg ugy nez ki, hogy kapok majd egy uj wifi kartyat. Valami csak megoldja ezt. Legrosszabb esetben telefont cserelek az asszonnyal :D

(#57923) And válasza rbkzndrs (#57921) üzenetére


And
veterán

Egy szimpla repeater (range extender, "jelerősítő") szükségszerűen ugyanazon a csatornán működik, mint az eredeti hálózat - ez az oka a linksebesség feleződésének. Ezen nem tudsz változtatni, legfeljebb úgy, hogy a repeatert kék külön eszközzel (újabb kliens / AP páros) váltod ki. Egyébként a jelismétlő és az első AP vagy router nem képes egymás 'zavarására', az ellenben előfordulhat, hogy eleve nem túl megbízható közöttük a kapcsolat minősége, és akkor a repeater nem tudja jól ellátni a feladatát.
A legjobb megoldás mindenképp a kábelezés lenne.

(#57924) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Adott egy Telekomos ONT (Sagemcom F@st 5655v2) , amit egyelőre egyéb eszköz nélkül fogunk WiFi szórásra használni. Ugye ennek külső antennája nincsen, de legalább sikerült behúzni a ház közepére.
Két kérdésem lenne:
1. Magát a készüléket milyen pozícióban lenne érdemes elhelyezni? Laposan a lábaira állítva, vagy élére, vagy oldalára?
2. Milyen magasságban lenne a legjobb elhelyezni? 2+ méter magasan a szekrény tetején, vagy derékmagasságban, vagy egyéb?
Köszönöm!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#57925) mezis válasza AssAssynn (#57924) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

1. A kezelési utasítás alapján akár vízszintes is lehet. Hűtőrács maradjon szabadon.

2. Általában a magasabb hely jobb szokott lenni, de szomszédtól is függhet.

A jobbnál jobb helyek s egyebek keresgéléséhez: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57926) Doky586 válasza AssAssynn (#57924) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindent csak ésszel. Ha fektetve nagyon melegszik akkor inkább állítva, mert úgy jobb a légáramlás. Sok szolgáltatós dobozkát már eleve olyan alakra gyártanak hogy ne is tudja a user vízszintes nyákkal lerakni. Sajnos emiatt falra sem szerelhetők.

Magasságot is ésszel. Hiába akasztod a kéményre vagy a 11. emeleti liftgépházra, nem lesz jobb a szobádban a térerő..

(#57927) AssAssynn


AssAssynn
őstag

(#57925) mezis: Köszönöm!

(#57926) Doky586: Hát ennek konkrétan (vízszintben) az alján és tetején van rács és az oldala tömör, tehát élére állítva pont olyan érzésem van, mintha nem tudna felfelé távozni a meleg.
Nem akarom az egekbe emelni, csak nem tudtam, hogy derék-, mell-, vagy szekrényteteji magasságban lenne-e jobb.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#57928) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Na még mindig a szerelés... rá kellett jöjjek, hogy a mérnökök fordítva gondolkodnak, mint én. Miután órák hosszat méregettem, hogy hogyan lenne a legjobb, rájöttem, hogy nem lehet úgy felakasztani az eszközt, hogy a kábelezés felfelé menjen... :F Nem értem miért jó, hogy felfelé, a plafon felé világítson minden visszajelző. Ráadásul így nehézkesebb is elhelyezni. Oldalasan is csak egy irányba lehet felfúrni.... Máskor ezzel kellene kezdenem. :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#57929) Doky586 válasza AssAssynn (#57927) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A levegő be tudja venni a 'kanyart' a réseknél.. ;)

(#57930) dannyl


dannyl
addikt

Olvasgatom itt a topic-ot, de nem találtam egyértelmű választ. Hozzá nem értő személy házában van egy wifi router. A ház teraszán pincéjében már bizonytalan a wifi jel. Egy repeatert szeretne venni. Melyiket ajánlanátok, ami jó is, de nem is drága nagyon? Vagy van, más megoldás? Mesh és társai sajnos tudás hiányában, kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#57931) Gubek-Einste válasza dannyl (#57930) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás egy kábelen bekötött másik router AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57932) terencehIII


terencehIII
tag

Segítséget kérnék hátha találkozott már valaki ilyennel, digi-s netet probálom ezzel az elosztóval megosztani, de ha mind2 UTP-t bedugom akkor nem működik, egy-egyel igen (külön-külön mind a két lyukat teszteltem), mi lehet a gond? (ha eggyel UTP vel használom akkor simán kéri a digi-s jelszót és működik, ha viszont kettő egyszerre van akkor időtúllépés miatt nem sikerült csatlakoznia.)

(#57933) MasterMark válasza terencehIII (#57932) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy mi?

Az ethernet 1 az 1-hez kapcsolat, nem lehet csak úgy "elosztani".

Switch/hub vagy routerrel tudod megosztani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57934) terencehIII válasza MasterMark (#57933) üzenetére


terencehIII
tag

bocs lemaradt a képt: ilyennel probálkozom:

(#57935) MasterMark válasza terencehIII (#57934) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ilyennel nem lehet, ez nem is arra való...

Switch Tax

(#57936) Doky586 válasza terencehIII (#57932) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Digis eszközön csak egy 'luk' van..? Ha nem akkor abba dugd mindkettőt.
Egy típus vagy fotó többet mondana.

(#57937) Stylewars_kp válasza terencehIII (#57934) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ilyennel csak vezetékes telefont tudsz ikresíteni. Switch/hub vagy router kell neked.

(#57938) MaCS_70 válasza Stylewars_kp (#57937) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy 2×8 érintkezős, tehát 8P8C, köznyelvileg RJ45 Y-elosztó. Telefonvonal elosztására tehát jó lehet, de arra azért az RJ11 való. (A telefon-ikervonal amúgy teljesen mást jelentett.)

Ennek az eszköznek teljesen más a funkciója. Olyan Ethernet-elosztásra való, amikor a kát szál végén egyszerre nincs hoszt. Én is használtam ilyet, amikor az egy szál notebookonat anno nyilvánvalóan csak egy helyre tudtam bedugni, switchre meg kár lett volna áldozni (még nagyon mások voltak az árak).

Létezik egyébként hasonló fizimiskájú, működő eszköz, ami a 8 eres gigbites UTP-kábelen visz el egymás mellett virtuálisan két 100 Bbps-os, kvázi Cat3-as vezetéket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57939) opti06


opti06
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy upc-s power router, ha arra rákötök lan kábellel egy asus ac51-es routert amin van usb-n meghajtó samba-val megosztva, valahogy be lehet állítani, hogy upc-s routeren lévő eszközök lássák asus samba hálózatát :F

(#57940) MasterMark válasza opti06 (#57939) üzenetére


MasterMark
titán

Igen-igen meglepő, de routingolni kell. :D Elméletileg mint csatlakoztatott hálózat látnia kéne. Ha nem megy akkor a tűzfal foghatja mindkét routeren. SOHO routeren ezt nem fogod tudni konfigolni.

Megoldás ha egy hálózatra teszed őket.

Switch Tax

(#57941) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Van egy virgin media superhub 3 erre minden lakó wifi-n keresztül csatlakozik.
Teljes hozzáférésem van a hub-hoz.
Hogyan tudhatom meg, hogy ki foglalja le a netet /pl torrentezéssel/ ?

(#57942) terencehIII válasza Doky586 (#57936) üzenetére


terencehIII
tag

digis kábel bejön a lakásba, sima UTP a végén, azt szeretném két felé vinni a lakásba (azért nem routerrel mert ahol bejön a lakásba a kábel ott nincs konnektor a routernek ) akkor az ilyen UTP elosztó mire jó?

(#57943) MaCS_70 válasza terencehIII (#57942) üzenetére


MaCS_70
félisten

Router (HGW) előtt nem tudsz osztani.

A kábelek (UTP, 230 voltos hálózati) toldhatóak.

Amint leírtam, az ilyen fizikai Y-elosztók csak arra jók, hogy választható ágakat biztosítsanak, csak akkor használható bármelyik ág, ha a másik ágon nincs eszköz. (Egy vasúti kitérőnél is csak az egyik irányba mehet a vonat.) Egy Ethernet hálózatban címzett adatok szaladgálnak, az "elosztónak" kell a címzés szerint továbbítania őket.

A router "csinálja meg" az otthoni hálózatodat. Az internet folyik bele, a helyi hálózatod jön ki belőle. Csak egy lehet belőle.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57944) Obyboy


Obyboy
addikt

Telekomos ONT mögött van 2 db routerem. Eddig mindkettő UTP kábelen keresztül AP módban csatlakozott az ONT-ra. Kicsit átrendeztük a házat így az egyik routernek is költöznie kellet olyan helyre ahová nem tudok kábelt húzni. :( Kérdésem a következő:
Az ONT mögött kábelen AP módban van az Asus RT-AC66U B1 router erre jelerősítő módban csatlakoztattam az Asus RT-N18U routert, az N18U által szórt wifi hálózatra tudok csatlakozni de nincs belső háló és internet sem. Mit rontottam el? Tudom, hogy egy RT-AC66U B1 Mesh router jobb lenne az M18U helyett de ha lehetséges akkor szeretném a meglévő eszközökkel megoldani a dolgok. Előre is köszi.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#57945) MasterMark válasza terencehIII (#57942) üzenetére


MasterMark
titán

Még ha el is osztanád így azt a kábel mondjuk egy switch-csel, akkor is csak egy PPPoE kapcsolatot tudsz kiépíteni azzal az egy felhasználóddal ami van. (Ergo ugyanúgy csak egy gépen lehetne neted egyszerre.)

Erre kell a router ami után több klienst is tudsz használni. A router fog felkapcsolódni a netre a PPPoE felhasználóddal, és az fogja fordítani a címzést az egy darab publikus címed és a belső hálód között (NAT).

Ez az elosztó nem ethernet hálózathoz való, de ahogy fentebb is írták, ha csak az egyik ágát használod egyszerre akkor jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57946) Gubek-Einste válasza Obyboy (#57944) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a beállítások?
Log-ban mi látszik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57947) Obyboy válasza Gubek-Einste (#57946) üzenetére


Obyboy
addikt

Mindkét routeren WPA2-Personal hitelesítés és AES titkosítás van (Jelszóban nincs spec karakter: Titkos12)
Log csak az AP módban futón van a jelerősítőn nincs.
Aug 2 08:05:54 syslog: WLCEVENTD wlceventd_proc_event(466): wl0.1: Deauth_ind A8:9C:ED:6D:21:F1, status: 0, reason: Deauthenticated because sending station is leaving (or has left) IBSS or ESS (3)
Aug 2 08:05:54 syslog: WLCEVENTD wlceventd_proc_event(466): wl0.1: Deauth_ind A8:9C:ED:6D:21:F1, status: 0, reason: Class 3 frame received from nonassociated station (7)

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#57948) Soma01 válasza terencehIII (#57942) üzenetére


Soma01
veterán

Oda, az elosztási pontra kell:
- még egy UTP kábel onnan kedzde ahol a mostani végetér addig ahol már el tudsz helyezni egy routert, mert ott már van konnektor,vagy
- van olyan osztó ami nem aktív, de az csak 2x100 Mbps-ra tudja osztani azt az egy gigabites kábelt, ha elég az a sebesség,akkor ez is szóba jöhet, router így is kell, de kábelezni nem kell ezesetben,vagy
- a 12 voltot (vagy a 230 voltot) viszed oda kábelen, ahol most osztani szeretnél, így ott lehet a router.
De hamarabb vagy később (bárhol) is lehet osztani azt az UTP kábelt routerrel ahol most éppen végig fut. Attól a ponttól viszont majd 2db UTP kell a két végpontig, ahová a netet szeretnél.

(#57949) MaCS_70 válasza Soma01 (#57948) üzenetére


MaCS_70
félisten

"- van olyan osztó ami nem aktív, de az csak 2x100 Mbps-ra tudja osztani azt az egy gigabites kábelt, ha elég az a sebesség,akkor ez is szóba jöhet, router így is kell, de kábelezni nem kell ezesetben,"

A tisztánlátás végett:

Ez az "elosztó", amiről írsz, történetesen nem elosztó, hanem egyfajta szakaszközösítő, ami ténylegesen semmilyen osztást nem csinál. A lényege az, hogy két ilyen eszközt kell egy 8 eres UTP-kábel végére kötni, és a két végen "kilógó" 2-2 vég fog 4-4 eret használva 100 Mbps sebességgel működni. Tehát egyetlen RJ45 LAN csatlakozóból sem lesz kettős elágazás.
Egy példa arra, hogy ez mikor jó: egy szobába egyetlen UTP-kábel vezet, de ott két eszköznek kéne működnie. Új kábelt nem tudsz behúzni, az eszközöknek viszont elég a 100 Mbps. Ha a kábel induló oldalán van két LAN-portod, akkor ezeket áttolhatod az egy kábelen, és megspórolhatsz egy switchet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57950) rin33 válasza Gubek-Einste (#57931) üzenetére


rin33
senior tag

Nálam is hasonló a helyzet, szolgáltató routere után kötöttem egy Archer c6-ot amit alapbeállításon hagytam. Át kéne rakni AP üzemmódba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.