Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) goodluck válasza humigabi (#54099) üzenetére


goodluck
tag

Szia!
Párom jelezte a hibát felém Ők használják a netet én kint dolgozom németbe most az ünnepekre jöttem haza csak. Persze az első az volt, hogy egyből reset így eltüntek a régebbi naplózásaim.
De tisztán tudom, hogy amig ment addig nagyon is jól 120/30 volt kb. ami tényleg meg volt az Álltalad említett csúcsidőn kívűl, de böngészni, youtubozni akkor is lehetett... Most mondhatni semmit...
Antennával és anélkül sem volt eddig panasz, de tényleg az elmúlt 2-3 hétben vállalhatatlan.

[ Szerkesztve ]

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#54102) humigabi válasza goodluck (#54101) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ha telón sem megy, 4G meg nincs is, akkor esélyes a szolgáltatói hiba. Be kellene jelenteni a Telenorhoz.
:DD

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#54103) goodluck válasza humigabi (#54102) üzenetére


goodluck
tag

Speedtest Telenor szerverhez csatlakozva:
[link]

Más szerverhez csatlakozva:
[link]

Hiába a telenoros relatív jó eredmény attól még az egész internet használhatatlan.....

[ Szerkesztve ]

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#54104) humigabi válasza goodluck (#54103) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ezt most 3G-n, vagy 4G-n produkálta?
:DD

humigabi

(#54105) goodluck válasza humigabi (#54104) üzenetére


goodluck
tag

Routerbe visszarakva 4G

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#54106) goodluck


goodluck
tag

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#54107) g..a.. válasza Gubek-Einste (#54088) üzenetére


g..a..
újonc

https://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/minibazis

A videóban szereplő eszköz.

(#54108) bigrock


bigrock
addikt

Üdv,
Van egy eszköz, ami csak wifi-n tud csatlakozni egy router-hez és nem konfigurálható, DHCP-n kap IP címet. Ha a router elromlik és helyette be kell egy újat üzemelni ugyanazzal az SSID-vel és wifi jelszóval, de szükségből másik IP cím tartományban, akkor az eszköz a csere után automatikusan fog csatlakozni az új routerhez és felvenni az új tartományból IP címet?

[ Szerkesztve ]

(#54109) Mcrazy válasza bigrock (#54108) üzenetére


Mcrazy
őstag

Röviden szólva: igen.

Üdv: Mcrazy

(#54110) MaCS_70 válasza bigrock (#54108) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon nem biztos, sőt...

A wifin az eszközök egymást a BSSID alapján azonosítják be, az SSID főleg a humanoidoknak szól.

De milyen eszköz ez? Hogyhogy nem konfigurálható? Ha nem konfigurálható, akkor elsőre hogyan csatlakozott???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54111) Gubek-Einste válasza g..a.. (#54107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz (UPC) és milyen módban (bridged vagy router) használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54112) bigrock válasza MaCS_70 (#54110) üzenetére


bigrock
addikt

Ez egy előre konfigurált IP kamera, (ethernet interface nélkül) aminek volt egy saját AP-val ellátott rögzítője, ami kipurcant. Azt a rögzítőt kellene helyettesíteni egy router mögötti NAS-sal.

(#54113) MaCS_70 válasza bigrock (#54112) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez könnyen lehet szívás. :(

Sajnos vannak "beégetett" kapcsolatok, és esetükben egy tag kiesése magával tudja rántani az egész rendszert.

Ha a kamerád nem találja a főegységet, nem kezd saját wifit nyomatni, hogy azzal lehessen konfigurálni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54114) Gubek-Einste válasza bigrock (#54112) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy típus számot mondasz és talán tudunk segíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54115) Mcrazy válasza bigrock (#54112) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szvsz a rögzítő nem csupán csak egy hdd csatolót tartalmaz, ezért egy routerrel nehéz lesz helyettesíteni. Valamilyen interfész kell hogy legyen, de lehet szét kell szedni a kamerát es csatolót kell forrasztani.

Üdv: Mcrazy

(#54116) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Üdv,mivel nem találtam konkrét topikot az rt-ac57u vasnak itt tenném fel a kérdést.
A wifi 5GHz része random eldobja magát és csak ujracsatlakozással hajlandó netet osztani,a hiba egy iPhone XR készülékkel jelentkezik rendszeresen,illetve a memória használat 90% és ott se le se fel nem mozdul.Éljek együtt vele vagy van valami ráolvasás féle,hogy megjavuljon?Firmware a legfrissebb.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#54117) mezis válasza Kicsirics77 (#54116) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! [link]

mezis

(#54118) Kicsirics77 válasza mezis (#40696) üzenetére


Kicsirics77
veterán

üdv.
nemnagyon kell mit látni mivel kertesház,és a szomszédok 70+ felettiek kb 100 méteres körzetben.
gyakorlatilag egyedül vagyok a netemmel.
a régi wdr-3600 nem szakadozik,nem is szakadozott,a beállítások ugyanazok.csak a sebesség nem,mivel a wdr3600 nem ac szabvány.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#54119) krealon válasza Kicsirics77 (#54116) üzenetére


krealon
Topikgazda

"rt-ac57u vasnak itt tenném fel a kérdést.
A wifi 5GHz része random eldobja magát és csak ujracsatlakozással hajlandó netet osztani,a hiba egy iPhone XR készülékkel jelentkezik rendszerese
"

Epp ma kuzdottem iPhone vs UPC Connectbox temaban egy teljesen hasonlo szituacioban.
Viszonylag stabil AC-s kapcsolat akkor epult fel az iPhone keszulekkel, ha az Access Point-on (Connectbox Wifi settings) fix 36-os csatornat allitottam be. Az alap "Automatikus csatornavalasztas" beallitassal folyton elvesztette a kapcsolatot az Almas keszulekekkel.

(#54120) #42556672 válasza krealon (#54119) üzenetére


#42556672
törölt tag

5GHz-en a DFS csatornák is bekavarhatnak, érdemes nem olyat választani. Jó megoldás a 36-os csatorna az nem DFS!

(#54121) MasterMark válasza #42556672 (#54120) üzenetére


MasterMark
titán

Én DFS-t használok és nincs vele gond.

Switch Tax

(#54122) kali válasza MasterMark (#54121) üzenetére


kali
legenda

Nem mindig jelent problémát, de sok eszköz nem szereti, illetve kezeli le (rendesen).

(#54123) MasterMark válasza kali (#54122) üzenetére


MasterMark
titán

Ez csak AP oldalon számít szerintem. Annyi hogy néha belehallgat, hogy van-e radar.

Switch Tax

(#54124) kali válasza MasterMark (#54123) üzenetére


kali
legenda

Sok teléfon, tablet...stb. nem szereti, illetve telefon - TV kapcsolatnál is találkoztam már például olyannal, hogy csak 36 - 48 tartományban működik a routeren keresztül.

(#54125) Kicsirics77 válasza krealon (#54119) üzenetére


Kicsirics77
veterán

majd ha hazaértem akkor megnézem fix csatornán is,mert az asus-nál még ezt az egy dolgot nem állítottam be csak, a connect boxal nem volt ilyen gondom azzal hasít rendesen,csak ugye ott meg nincs ddns.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#54126) Drexler22


Drexler22
csendes újonc

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni.
Adott egy emeletes ház, ahol jelenleg a földszinten egy Asus RT18U router van. Az emeleten néhol már nincs térerő, illetve az emeletre kellene LAN is, ami nehézkesen lenne megoldható.
Arra gondoltam hogy a jelenlegi routert lecserélem (egy másik Asus-ra gondoltam), és az RT18U pedig AP módban felkerülne az emeletre, ahol így LAN is és jobb lefedettség is lenne.
A netem jelenleg 66 Mbps, ami kb mindenre elég amire használjuk, esetleg kis mértékű növelés szóba jöhet a jövőben.

Ti melyik Asus routert ajánlanátok kb 25e HUF-ig (Gigabites-es LAN portokkal)? (megbízhatóság, lefedettség, stb.)
Az RT-AC1200G plus-t néztem, de vannak róla negatív vélemények, újraindulás, WIFI ledobálás stb. Erről van tapasztalatotok?

Vagy az RT18U maradjon lent, és egy "kissebb, olcsóbb" menjen fel AP módban?

Előre is köszönöm.
Üdv.
Gábor

(#54127) kali válasza Drexler22 (#54126) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az RT-AC1200G+ sokáig küzdött random újraindulásokkal, elvileg jobb már a helyzet, de inkább ne az legyen a kiszemelt.
Ha gigabites router kell, akkor olcsón beszerezhető az RT-AC57U, lentre beteszed, fentre mehet az RT-N18U.
Ha marad lent az RT-N18U és fentre elég szerényebb is, akár csak 100 Mbps portokkal és 2.4 GHz (300 Mbps) wifivel egy megfelelő módot tudó, akkor RT-N12 D1.

[ Szerkesztve ]

(#54128) #42556672 válasza MasterMark (#54121) üzenetére


#42556672
törölt tag

Nekem 2 problémám volt vele. Szerencsétlen csatorna választásnál sokszor volt radar detect illetve régebben volt egy BUG ami miatt bizonyos iPhone-ok hálózat keresését radarnak látta a Mikrotik. Amióta nem használok DFS csatornákat semmi gondom.

(#54129) draco31


draco31
veterán

Hello!
Barátomnak telenoros korlátlan nete van.
Lehet-e olyat csinálni, hogy a telefont USB-n bedugja a WiFi routerbe, és így szórja netet a router?
Stick-el az a baj, hogy a telenor érzékeli ha nem telefonban van a kártya, és nem megy a net pár mega után.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#54130) kali válasza draco31 (#54129) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Lehet, de ahhoz olyan telefon kell, ami USB útján tud mobilinternetet osztani, továbbá megfelelő router, ami le is kezeli azt.

(#54131) MaCS_70 válasza draco31 (#54129) üzenetére


MaCS_70
félisten

A legtöbb Asus router szerintem tudja ezt, eddig az általam próbált legalább középkategóriás telefonokkal működött is -- csak éppen nem volt valami gyors. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54132) goodluck válasza goodluck (#54097) üzenetére


goodluck
tag

Sziasztok!

Tegnap végre pont került az i-re!
Ügyfélszolgalat felhív, majd ott közölték, hogy az adott szolgáltatás nem is él... "WTF" :Y Mi lennénk közel a 101-dik ügyfél aki hibára jelezte a szolgáltatást. A pannon rendszerében van a hiba...
A napokban érkezik az új sim bővebb infó utána...

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#54133) Sanyi.mTs válasza draco31 (#54129) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a router csak wifin szórná a netet? ha igen, akkor miért nem a telefonon csinálsz hotspot-ot?

(#54134) Drexler22 válasza kali (#54127) üzenetére


Drexler22
csendes újonc

Szia.
Köszönöm a választ!
A gigabit nem lenne rossz, mert a kamerarendszer is oda csatlakozna, szóval az első megoldás felé hajlok. :)

(#54135) draco31 válasza Sanyi.mTs (#54133) üzenetére


draco31
veterán

Kábelen is kellene sajnos.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#54136) MaCS_70 válasza Sanyi.mTs (#54133) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy router azért némileg komolyabb lehetőségeket biztosít, mint egy telefonos hotspot. Pl. valódi hálózat, normális rádióadó...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54137) xedu


xedu
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Clevo P640RF típusú laptop, Realtek 8723BE 802.11n Nic combo M.2 kártyával. Az OP rendszer egy legális win10 pro. Az internet egy 500as UPC a connect box nevű rettenetes routerral. A jelenség a következő random drop, lassú 15Mbit kb, nem csatlakozik. Driver Windows által ajánlott, illetve legalább 10 másikat kipróbáltam. Driver Easy ajánlott újabbat, azzal meg nem is enged csatlakozni wifire, 2 óraig azt hittem megoldotta de nem. Router conf: AES 2,4Ghz 11 channel ez a legjobb csatorna. Jelerősség: - 40dbm. Bluetooth ki be kapcsolgatás minimálisan jobb, de drop nem csatlakozás fennáll. Ipconfig, winsock stb nem segített. Router factory részét sem. Valami ötlet? Előre is köszi.

(#54138) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a uoc-s wifi boosterekről? Megbízható? Jelentősen tudja erősíteni a jelet? Illetve a fő kérdés, hogy melyik csomagot válasszam, mert jelenleg azt sem tudom melyik mire jó. Funkcionalitásban arra lenne szükségem, hogy tesóm xbox konzoljába megy egy ethernet kábel. Namost az jó lenne ha megmaradna, de ehhez kell egy kábel. Milyen módon tudnám megoldani, hogy ne kelljen plussz egy kábel ehhez a művelethez?
[link]

Az induló csomag alkalmas lenne arra, hogy a kábel a modem felőle bele a boosterbe, a másik boosterből meg az xboxba, de a wifit is felerősítse? Jelenleg connect boxom van és az udvaron van wifi ugyan, de kicsit gyenge, (3ajtón, plussz sok falon keresztül megy jelenleg a jel, kb 17méterre) olyan 5Mbit megy jelenleg. Ha a tesóm szobjába menne akkor kb 5-6méterrel közelebb lenne és csak egy ablak lenne a jel legnagyobb “akadálya”. 3-4 vastag fal simán tompítja a mostani modemen keresztül. Mekkora teljesítményjavulás lenne elérhető, illetve mennyire megbízható ez a csomag, ismeri esetleg valaki? Tudom vannak amik befolyásolják a jelet, megszakadni nem szokott az udvaron, csak annyi hogy gyenge mert messze van. Gondolom ha közelebb van, kevesebb a fal akkor azért csak érezhető lenne a kül. Annyiból jó hogy nem kell kötni rá határozott idejű szerződést (a hűség is most jár le) csak nem tiszta, hogy hogyan is működik, mert az indulóban pl kétféle booster van. Jelenleg azt sem tudom mi az a WPLC?! Az 5Ghz is működhet ezen, vagy csak a 2.4?!
Köszönöm a segítségeteket! :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#54139) mezis válasza norbertoth (#54138) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ezek mind a 230V-os hálózaton "interneteznek". A W-vel jelzettek egyben WiFi AP-k is.

A 230V-os hálózaton a jó minőségű jeltovábbítás nem jósolható. Illetve csak jósolni lehet. Azonos fázison nagyobb az esély.

Gondold át, nem lehetséges UTP kábeles kapcsolattal elhelyezni újabb WiFi AP-ket (routereket).
(UTP kábel: 1000Mbps, és az AP-ről is több információ érhető el.) Az ilyen kiépítés még mindig teljesítette az elvárhatót.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#54140) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Van egy eleg trukkos wifi problemam, amit mar regota nem tudok megoldani:

a wifi (UPC Wi-Free) mindig pontosan egy óra elteltével eldobja a kapcsolatot es utana rogton ujracsatlakozik sikeresen. Azaz megszakad a wifi kapcsolat nehany masodpercre orankent.

A kliens kernel logban ez van:
"wlan0: deauthenticated from XX:XX:XX:XX:XX:XX (a wifis kabelmodem MAC-címe) Reason: 15=4WAY_HANDSHAKE_TIMEOUT"

Korabban ez 1/2/3 orankent jelentkezett, most mindig 1 orankent.
Kliens: OpenWRT router

Az sem vilagos, ki timeout-ol, a kliensemre tippelek (azaz hiaba var a kabelmodemtol eap handshake-et, nem kapja meg es bont, de lehet ez forditva van).

Talalkoztatok hasonloval vagy van esetleg otletetek?

(#54141) mezis válasza anglergab (#54140) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ez nem a Free WiFi alaptulajdonsága ? ("Beragadt" kliensek leválasztása.)

mezis

(#54142) anglergab válasza mezis (#54141) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi a választ!
Jó kérdés, bár fél óránként (azaz gyakrabban) történik DHCP renew is, illetve korábban random időközönként (1/2/3/4 óránként) történt ez a 4WAY_HANDSHAKE_TIMEOUT.

(#54143) r.zozoka


r.zozoka
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e, vagy sem....

Szeretnék streamelni online videót...Tud valaki alkalmas programot? linket esetleg?

(pc win10-> xbox 360) telefonon kb fél perc alatt találtam jó alkalmazást,de pc-n valahogy nem találok rá....

(#54144) Intruder2k5 válasza r.zozoka (#54143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#54145) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, milyen gigabit képes extendert / repeatert ajánlanátok ami .ac-t is kezel?

Ahogy nézem, minimál áron kb. ezek jönnek szóba:

- Fritz WLAN repeater 1750
- TP Link AC1750Mbps + Gigabit Port

Ezek ilyen 50-60 eurónál indulnak.

Ami más .ac képes eszközt látok olcsóbban az mind csak 100-as Ethernet porttal rendelkezik, amire az agyam egyből exceptiont dob, mert kb. a fából vaskarika, felfoghatatlan kategória (gigabites wifi gigabites "betáp" nélkül???)

(#54146) woodworm válasza vzozo (#54145) üzenetére


woodworm
veterán

Ha kábellel csatlakoztatod a hálózatodhoz, akkor ap-ként használod, szinte bármilyen router megteszi. Ha wifin, akkor a wifi sebessége lesz a szűk keresztmetszet és nem a lan porté.

(#54147) vzozo válasza woodworm (#54146) üzenetére


vzozo
senior tag

Router az oké, csak böhöm nagy.:) Meg aztán abból is egy AC-s, hát árban kb. már ugyanott lennék mint egy repeaterrel.

(#54148) Gubek-Einste válasza vzozo (#54147) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De később még tudnád használni más célra is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54149) woodworm válasza vzozo (#54147) üzenetére


woodworm
veterán

A konnektoros egységekkel pedig a szívás van általában, mert nehézkes az optimális helyre pozicionálásuk. Nekem egy xiaomi mini szolgál repeaterként, azon is 100-as portok vannak. Az 5GHz-et használom az összekötésre és mindkét sávon megvan a 150 Mbites sebesség. Ez erősen függ ugyan a kliensektől is, de lehet látni, hogy nem korlátoznak a lan portok.

(#54150) Rebekacska


Rebekacska
tag

Sziasztok! Milyen usb-s wifit tudnátok ajánlani pc-hez? Win10 64bit, B450M Pro 4 alaplap. Ha lehet olyat keresek, amelyiknek jó a vételi érzékenysége, és nem kell telepíteni, nehogy felpakoljon nekem minden szemetet a gépre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.