Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) peti85 válasza rdi (#5099) üzenetére


peti85
senior tag

Mint írtam, drivert újratettem, a régivel is próbálkoztam.

Win helyreállítás pedig nem játszik.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5102) peti85 válasza psykie (#5100) üzenetére


peti85
senior tag

Igen én is gondoltam arra, le is szedtem, nem csak kikapcsoltam, mégsem segített.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5103) psykie válasza peti85 (#5102) üzenetére


psykie
aktív tag

Driver újratelepítés előtt gondolom a régit uninstalláltad, ccleaner vagy supercleaner futtatását próbáltad? Én álltalában ha letörlök/uninstallálok valamit ezt a kettő progit le szoktam futtatni, szépen kipucolják a gépet.

(#5104) Cleo válasza peti85 (#5102) üzenetére


Cleo
tag

Lokálizáld először a problémát: nyitott hálózatokhoz tudsz-e rákapcsolni? sima dinamikus IP-vel (nem reserved "fix" IP), no protection stb. Ha igen, akkor a WZC és Odyssey .dll-eik kavarodnak össze (WPA-WPA2 és driver specifikus runtime fájlok) .
Uninstall/SuperCleaner/Reinstall jó ötlet. De ha XP-ről van szó és kéznél lenne egy off-line SP2, rá is teheted, esetleg egy Windows TCP/IP fix registry reset...

(#5105) peti85


peti85
senior tag

Köszi srácok, ezeket holnap kipróbálom, asztán beszámolok az eredményekről.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5106) zitrom


zitrom
tag

Hali!
Egyszerű a kérdés:
Milyen Wifi routert vegyek?Illetve milyen kis wifi kártyákat?Ha valaki tud indokolni is hogy ez miért az meg miért nem az még jobb lenne! :R

(#5107) sleve


sleve
tag

TNC csatlakozó van 10mm-es kábelhez is vagy csak 5mm-eshez? Jó pár oldalt átnéztem már de eddig még csak 5mm-es kábelhez valót találtam.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#5108) beneszilo


beneszilo
tag

Sziasztok
Az miért van, hogy ha elindítok egy torrent letöltést, nem tudok netezni közben? Ez akkor is így van, ha a letöltést lekorlátozom a sávszélem 1/6-ára.
5 megás chellóm van, és egy linksys wrt54gl routerrel osztom ketté.

(#5109) shev7 válasza beneszilo (#5108) üzenetére


shev7
veterán

mert nem a letoltest, hanem a feltoltest kell korlatoznod kb a max 80%-ara.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5110) beneszilo válasza shev7 (#5109) üzenetére


beneszilo
tag

úgy se jobb:(
egyszerűen lehetetlen netezni, még ha csak 200k-val töltök, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#5111) rdi válasza beneszilo (#5108) üzenetére


rdi
veterán

számokkal, pontosan?
korlátozd le a letöltést 100 kbps -re a feltöltést meg 16 kbps-re :)

Fej! Tor! Potroh!

(#5112) beneszilo válasza rdi (#5111) üzenetére


beneszilo
tag

úgy se jó
ezt nem értem, eddig nem volt ilyen soha

(#5113) rdi válasza beneszilo (#5112) üzenetére


rdi
veterán

Nincs valami sávszélesség állítási lehetőséged ? Esetleg programra vagy portra sávszélesség beállítás?

Most látom, hogy de van.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#5114) rdi válasza rdi (#5113) üzenetére


rdi
veterán

ja és: [link]

Fej! Tor! Potroh!

(#5115) beneszilo válasza rdi (#5114) üzenetére


beneszilo
tag

megoldódott a probléma: áramtalanítottam a modemet és miután visszadugtam ment rendesen :))
köszi a segítséget

(#5116) peti85 válasza Cleo (#5104) üzenetére


peti85
senior tag

Végigcsináltam, amiket írtatok, plusz még ezt is: [link], az eredmény hogy végre tudok kapcsolódni a routerhez, kapok IP-t!
DE!
Mégsincs net. Vagy legalábbis úgy tűnik, mintha nem lenne hálózat, bármit írok be a böngészőbe, "a lap nem jeleníthető meg", még a router beállításait sem tudom behozni (192.168.1.1). Viszont parancssorból tudom pingetni a routert, sőt még az www.index.hu-t is, szépen visszakapom a csomagokat, olyan, mintha minden rendben lenne.

MSN sem megy, a hálózati hibakeresője ezt mutatja: [link]

Van még esetleg valami ötletetek? Ha nem, akkor megpróbálom az XP CD-s helyreállítást, csak az a gond, hogy a notebookhoz helyreállító cd van, ami mindent legyalul a partícióról, ami meg nekem van gyári XP, az nem HOME, hanem PROF, ami gondolom nem a legjobb megoldás, meg akkor a termékkulcs sem egyezne.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5117) rdi válasza peti85 (#5116) üzenetére


rdi
veterán

a dns szervert rosszul állítottad be

Fej! Tor! Potroh!

(#5118) rdi válasza rdi (#5117) üzenetére


rdi
veterán

Ja most néztem meg a képet. Kikapcsolt tűzfallal próbáltad már?

Fej! Tor! Potroh!

(#5119) psykie válasza peti85 (#5116) üzenetére


psykie
aktív tag

Szerintem is DNS...

(#5120) peti85 válasza psykie (#5119) üzenetére


peti85
senior tag

De a másik gépről, meg ugyan ezen Linux alól is tökéletesen megy minden.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5121) rdi válasza peti85 (#5120) üzenetére


rdi
veterán

Mert a win alatt a hálózati beállításoknál rosszul állítottad be....
a linux az saját maga állítja be az alaphálózatot.

Fej! Tor! Potroh!

(#5122) nb18


nb18
tag

hello! egy probléma megoldásában kérnék segítséget. Van egy Linksys Wap54G AP-m és a netszolgáltatóm mac címre szűrve osztja a netet (tehát a pci-os wifi kártyám címére ad netet) szeretném hogy az ap kapja a netet és aztán tovább ossza,viszont az Ap-ben nem lehet a mac címet változtatni.próbálkoztam egy mac cím átíróval(SMAC 2.0) viszont itt nemlátja az AP-t, valahogyan átlehet írni? már sokmindent próbáltam remélem tud vki segiteni :)

(#5123) rdi válasza nb18 (#5122) üzenetére


rdi
veterán

firmware v 3.04 ?
csak saját felelősségre ....

Fej! Tor! Potroh!

(#5124) nb18


nb18
tag

alapból v3.05, vagyis már openWRT aminek nem megy a garfikus felülete... :DDD felflasheltem aztán login telnettel aztán ssh de webadmin nincs :W

[ Szerkesztve ]

(#5125) Shadows


Shadows
senior tag

Kéne egy kis segítség!! Történt velem egy kis csalás, és mielőtt arendőrségre mennék azelőtt szeretném visszakereni az illetőt ha van rá mód és lehetőség.
Kerestem mindenféle ipmonitorozó progit találtam is de az a baj hogy mi msn-en beszéltünk és ugy kéne valahogy. Azt tudom hoigy az illető misolci ősuli koleszából írt csak nem 100% és nem tom honnan. Ezt szeretném viszakeresni. Ha lehet!! van rá lehetőség??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#5126) peti85 válasza rdi (#5121) üzenetére


peti85
senior tag

Nem, sajnos nem a DNS a baj, mert bármit állítok be, úgy sem megy. De ha DNS hiba lenne, akkor a parancssorban nem tudnék semilyen honlapot se pingetni, csak IP cím alapján, de a ping www.index.hu, ping www.origo.hu, stb-re kapok választ, ráadásul nem is lassú. Meg a böngészőből a routernek a "honlapja" (192.168.1.1) be kéne még attól jönnie, hogy nincs DNS beállítva. Pingetni pedig ezt is tudom.

A tűzfal sem lehet, mert azt már uninstalláltam is, ígysem jó.

Mindegy, köszönöm a segítségeteket, újrateszem a Windowst, aztán kész.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5127) rdi válasza peti85 (#5126) üzenetére


rdi
veterán

Lehet ujratelepíteni, de elég sok segítség szokott lenni az MS honlapjain is...

Fej! Tor! Potroh!

(#5128) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok.
Hol kellene kersgélnem,esetleg beállítanom,hogy emelkedhessen a letöltésem sebessége.
Pci-os kártyával vagyok csatlakozva stabilan azt irja a win. 11Mb/s ehez képest ftp is 100 kb/s körül tölt általában.
Ez a sávszélességnek 6-7 %a (nem a szerver korlátoz ugyanis néha látni,hogy lényegesen magasabban jön de csak pár pill.)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#5129) shev7 válasza Sas madár (#5128) üzenetére


shev7
veterán

hol van a szerver mihez kapcsolodsz wifivel?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5130) Sas madár válasza shev7 (#5129) üzenetére


Sas madár
őstag

szerverre mint olyanra az ftp szerverére gondoltam mivel ha kérdezek valakit ezzel szokták egyből hárítani "biztos az nem tölt többel"

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#5131) Sas madár válasza shev7 (#5129) üzenetére


Sas madár
őstag

Sima asztali gép amihez csatlakozom,vagyis ami elé van téve router.
Azon pedig chellós net.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#5132) shev7 válasza Sas madár (#5131) üzenetére


shev7
veterán

hat pedig ha a gepnek amihez csatlakozol chellos netje van ennel tobbel nem nagyon fog jonni. Marmint ha 100kb/s eliras es 100kB/s-rol van szo, az kb annyi amennyit egy chellos feltoltes tud ha jol tudom.

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5133) Sas madár válasza shev7 (#5132) üzenetére


Sas madár
őstag

De én nem fel hanem letöltök és ha ideális akor 350-450 kB/s a web-es töltésem és az ftp-nek is szerintem illene enyivel jönni.
Eddig is jött 250 körül az ftp azért még nem is reklamáltam magamnak de ez a 100 és még lefelé esik néha ez nagyon nem tetszik. :(

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#5134) sksporky


sksporky
tag

Hali!

Lehet a WIFI kapcsi baja hogy letöltök és CRC errorosak fileok?Vagy a letöltésvezérlő a baj?vagy a winyó?

(#5135) shev7 válasza Sas madár (#5133) üzenetére


shev7
veterán

vagy en nem ertelek vagy te nem ertesz. A gep amirol toltesz le azt mondtad, hogy chellos kapcsolattal rendelkezik ugye? O neked fel tolt... tehat ha az o feltoltese kisebb mint a te letoltesed, akkor max annyival fog jonni amennyi az o feltoltese.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5136) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Lassan be szeretnék szerezni egy Wireless Routert és mivel nem nagyon vagyok otthon a témában, ezért tudnátok egy olyat mutatni, amiről jó tapasztalataitok vannak, jól működik és kb. 10 000 Ft körül van?

(#5137) Sas madár válasza shev7 (#5135) üzenetére


Sas madár
őstag

aham. így már értem amit irtál.
Viszont amit az előzőben írtam olvastad,hogy a web-es letöltés az jön rendesen...??

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#5138) shev7 válasza Sas madár (#5137) üzenetére


shev7
veterán

hat ha ezt a kerdest felteszed akkor nem hiszem hogy erted :) mi koze ehhez annak, hogy a webes letoltes jon rendesen. Ha a webszervernek amirol toltesz nagyobb a feltoltesi sebessege mint a te letoltesi sebesseged, akkor teljesen ki tudod hasznalni a letoltesedet. Ha kisebb (pl mert a webszerver egy csellos nettel rendelkezo gepen fut) akkor ugyan az lesz a helyzet mint most ftp-nel.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5139) Sas madár válasza shev7 (#5138) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem sikerült jól fogalmaznom az elején....hagyjuk már el a másik gépet nem arról töltök,csak van egy ruter amire az a gép közvetlen rá van kábelezve,de be sincs kapcsolva hanem a ruterre jön a chellós net és az fut a gépemen wifivel.
Remélem így érthető.
Az ftp -s letöltés 1000kB/s mal is tud tolni simán.....
De nálam valami miatt nem akarja a gépem kihasználni a meglévő sávszélességet....kb 6-7 % ot csak.
Arra gyanakszom valami nincs jól beállítva nincs valahol .......nem is irom mert megint nem leszek érthető

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#5140) shev7 válasza Sas madár (#5139) üzenetére


shev7
veterán

ok, most mar teljesen nem ertem, hogy mit akarsz kerdezni... milyen gep nincs bekapcsolva? mi van a wifivel?

egyebkent is semmi koze annak, hogy milyen sebesseget ir ki a wifikapcsolatra a geped, ha a szolgaltatod nem adja neked azt a sebeseget. Ha kabellel kapcsolodsz a modemre akkor meg azt irja ki, hogy 100mbit, de nem fogsz annyival tolteni... ha nem ez a kerdes akkor tenyleg nem ertem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5141) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Üdv!
A segítségetek kéne! Router vásárlás előtt állok és érdekelne a véleményetek! Néztem "printer serverest" és "simát" is! Melyik a jobb, vagy ha van jobb hasonló árban, közöljétek kérlek! Az ár olyan 15k körül lenne!

D-Link DI-524UP AirPlus G 54Mbps IP Router, USB porttal (ezt néztem ki)
Edimax PS-3207UWg
Linksys WRT54GL

Simák közül nem tudtam választani, de valami D-link-est néztem!
Fontos lenne a jelerősség, minél messzebbre, és a megbízhatóság, könnyű kezelhetőség, beállítás(nem értek még nagyon ezekhez)!

Előre is köszi a segítséget!

Bocs, ha offos! :U

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5142) shev7 válasza Gyuro! (#5141) üzenetére


shev7
veterán

en ezekbol a linksys-t valasztanam.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5143) atilius válasza Jhonny06 (#5136) üzenetére


atilius
tag

Akkor szerintem vegyél Tp-linket, az alsó segmensben szvsz ez az egyik legjobb márka.
10k-ba egy rangeboosteres is belefér.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#5144) atilius válasza Gyuro! (#5141) üzenetére


atilius
tag

Egyértelműen a linksys.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#5145) Sas madár válasza shev7 (#5140) üzenetére


Sas madár
őstag

Rendben ezt értem amit írsz.
Akkor azt kérdezem amit az Xp feladatkezelője hoz grafikont (hálózat)
és ott %-osan megadja a sávszélesség kihasználását.
Az mérték adó adat??
Ugyanis ott mindig nagyon alacsony a %os érték.

2. az nem tudom mitől van,hogy a letöltés első fél percében akár dupla akkora sebességel jön folyamatosan ,mint a fél perc eltelte után ?
(itt a fél percet ne vedd állandó pontos értéknek, arra utalok magasabb sebességen kezd tölteni és egy idő után lelassul, holott semi mással nem foglalok el a sávszélességből. sőt van olyan hogy a keresőben rákattintok a web oldal frissítésére és azzal együt elkezd nőni a letöltés sebessége)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#5146) Gyuro! válasza atilius (#5144) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Köszi, shev7-nek is! :R
És simából, ami nem usb-s milyet ajánlanátok max 15k-ért?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5147) shev7 válasza Sas madár (#5145) üzenetére


shev7
veterán

nem, nem mertekado adat ami a feladatkezeloben van. Az azt jelzi, hogy a gep es a router vagy a gep es a modem kozotti savszelesseget mennyire hasznalod ki. A modem es a szolgaltato kozotti savszelesseg altalaban joval alacsonyabb...

Az meg hogy mit mutat a sebessegmero, meg hogyan ingadozik plane nem mervado. Pl a firefox mar akkor elkezdi tolteni amikor meg csak jelolod ki a letoltes helyet. Ez okozhatja, hogy az elejen gyorsabbnak tunik, hoszen mar valamennyi lejott....

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5148) Pho3bus


Pho3bus
tag

Sziasztok!a kérdeésem az lenne h milyen usb-s wifi-t(mint a pendrive) ajánlotok,aminek van külső antenna csatlakozója?Válaszokat előre is köszönöm!

(#5149) Jhonny06 válasza atilius (#5143) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont ma vettem egy TP-LINKet. Az Aliencomputer-be ezt ajánlották és csak most olvasom, hogy te is ezt ajánlod. :)

(#5150) penczi


penczi
csendes tag

Hali mindenkinek!

Segítség kellene egy Linksys WMP300N-routherrel.Ezzel a kérdéssel sok oldal foglalkozik már.Feltelepítem a drivert és amikor netezek egy idő után ami mindig változó lefagy a gép újraindítom és valamikr ugy meglövi a gépet hogy ujra se akar indulni,csökkentett modban leszedem a drivert és tökéletesen megy a gép fagyás nélkül.Ha valakinek van ilyen kártyája várnám az ötleteket kiváncsi vagyok hogy van-e megoldás erre a kérdésre és ha nincs akkor visszakaphatom e a pénzt ha nincs működő driver a kártyához.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.