Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) rdi válasza galyika (#4350) üzenetére


rdi
veterán

Ha a router tök jól működik kábellel, akkor csak a wlan beállításoknál kell kereskedni. Minden esetre kipróbálnám másik csatornán is, hátha mégis zavarja valami. A térerő sem lehet probléma ha jól értelek.
Egyébként vistás drivered van a géped wifi kártyájához?

Fej! Tor! Potroh!

(#4352) dc


dc
tag

sziasztok
kellemes ünnepeket!

problémám: van egy smc 7e ftos wifi ruterem , 2 gép csatlakozik rá , de amikor a wifis pda-m akarom rákapcsolni, csatlakozik ugyan ,de nem enged adatforgalmat ( max. 2,3 kb -ot ) nem tudjátok mi lehet a gond ?? a wifi beállításaival lehet valami ?? a pda m ok , máshol kipóbáltam és müködött :U

:R

(#4353) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok, van egy wifi 3com routerem,
a router lennt én fennt az emeleten, jelerősség
jó szinten, mégis nagyon lassú a net,
ha lejövök a router mellé a laptopommal akkor
lényegesen gyorasabb, mit tudnék állítani eze hogy
gyorsuljon? vagy ennyit tud és kész?

Köszönöm

(#4354) Sas madár


Sas madár
őstag

SZÉP,BÉKÉS KARÁCSONYT MINDENKINEK.!!

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4355) MEKK


MEKK
aktív tag

Először is kellemes karácsonyi ünnepeket kivánok mindenkinek!!

A hibám még mindig adott ha az asztali gépre kapcsolódok wi-fin laptop-al akkor az asztali gép kis idő után ujraindu. Drivert próbáltam cserélni semmi. Másik slot-ba átrakatam a karit ugy tünt hogy jó lesz de megint kezdi. Mi lehet a baj Ezzel a kékhalál képrenyővel indul ujra:

[link]

WI-FI kártya: GIGABYTE-GN-WP01GS

[ Szerkesztve ]

(#4356) Lacza


Lacza
senior tag

Sziasztok!

Nagyon boldog Karácsonyt mindenkinek!

Az lenne a kérdésem,hogy vettem egy MSI laptopot meg egy MSIRG60SE routert.
Mivel tök hülye vagyok a kérdéshez és a könyv 8 sorbanelintézi a beüzemelést , így jönnének a hülye kérdések:

Az ADSL modemből megyek a router bemenetére?
Olyan kábellel mint a telefoné, csak ha jól láttam 4 ér van bekötve?
A routerből kellene a géphez kötni mondjuk az 1-es kimenetet szintén 4 eres vezetékkel?

Egyenlőre ennyi, mert odáig jutottam hogy egy 4 eres vezetékem volt és a routren megjelent a WAN led, ami gondolom a bemeneti jelet jelenti, de innen már csak sima telefonos vezetékem volt és nem tudtam vissza kötni az asztali PC-be,nem jelent meg a jel:(

Előre is köszönöm

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#4357) tothm


tothm
őstag

Üdv! Annyi lenne a kérdésem hogyha veszek egy wifi routert mivel otthon egy wifi hálózatot akarok kialakítani de viszont akkor lesz a gépembe amibe a modem megy attól még megmarad a modemes net?( csak azért mert azon is szeretnék netezni) Köszi!Máté

(#4358) dc


dc
tag

áhh mindenki csak kérdez.. :( :D

(#4359) tothm


tothm
őstag

Tehát....?

(#4360) Adrienn84


Adrienn84
csendes tag

Csütörtökön (2007. dec. 20-án) vettem egy DWL-922-t, mely tartalmaz egy DI-524 típusú vezeték nélküli routert, és egy DWL-G122 USB adaptert. A vezetékes kapcsolattal semmi gondom nincs, azonban a vezeték nélküli kapcsolat egy estét működött normálisan, azóta kb. fél óra után megszakad a vezeték nélküli kapcsolat, illetve a letöltés is nagyon ingadozik. Újracsatlakoztatni nem tudom, esetleg a gép újraindítása után működik, de akkor sem mindig. Próbáltam úgy, hogy a saját szoftverével állítottam be, de próbálkoztam a windows-zal is, teljesen mindegy.

Segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a probléma. Az adapter hibás, a routerrel van a gond, vagy a beállításkor követek el valami hibát? Egy szobában van a laptop és a router, tehát a távolság nem lehet probléma. Azt nem tudom, hogy lehet-e gond, hogy amikor kicsomagoltam a routert, már a dobozban meg volt hajolva az antennája.

Segítsetek légyszi! Ha nem muszáj nem akarok várni jan. 3-ig, amikor lesz már ügyfélszolgálat.

Előre is köszi!!!

(#4361) shev7 válasza Lacza (#4356) üzenetére


shev7
veterán

ket ethernet/utp nevezzuk ahogy tetszik kabel kell neked

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4362) Lacza válasza shev7 (#4361) üzenetére


Lacza
senior tag

Köszönöm, majd a további kérdésekkel késöbb:)

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#4363) MEKK


MEKK
aktív tag

Senki nem tud segiteni?

(#4364) lajszer


lajszer
tag

Szeretném segítségeteket kérni!

Vettem egy SMS SMCWBR14-G2 routert, a számítógép és a laptop között szeretném megosztani a kaptcsolatot! A számítógép nem jelent gondot, mert ott nem WLAN-os lesz, hanem simán megy vissza a hálókártyába, szóval az müxik!
De a laptop WLAN-jával nem boldogulok..
Még nem is csináltam semmit a laptop már kiíráta, hogy "kívóló a jel, meg hogy van vezeték nélküli hálózat stb.", de utána semmi...
A router telepítő cd-je nekem kínai..a sok szar ip, maszk stb..f*szom se érti..
Pls Help!

(#4365) shev7 válasza lajszer (#4364) üzenetére


shev7
veterán

a hozzaszolasod alapjan eleg alacsony az ingerkuszobod. Ha teheted vidd vissza a routert, ha nem akarsz sokat szivni vele... nem egy felhasznalobarat darab.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4366) lajszer válasza shev7 (#4365) üzenetére


lajszer
tag

nem ezt kérdeztem...
segítségre számítottam...

(#4367) trezor


trezor
csendes tag

AZ asztali PC-Xp -és a DI-524 G ROUTERT nem látja

a PC-n át kell állitani valamit ?

(#4368) Petes


Petes
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Linksys WRT54G routert, többnyire vezeték nélkül csatlakozom hozzá, egy darabig ment is rendesen de most valami nem stimmel vele.

Ugyanarról a helyről, ugyanazzal a számítógéppel nem stabil a kapcsolat, a sebesség ingadozik, egyik pillanatban maximum sebességgel megy, másik pillanatban pedig áll (köztes állapot nincs).
Próbáltam állítgatni az antennákat de sehogyem lett jobb, a gépet most idehoztam közvetlen a router mellé (50 centire vannak egymástól) és most látom hogy a kapcsolat még itt sem stabil, ugyanúgy ingadozik!

3 hete amikor vettem még jó volt... :(
Kérdés: Mi van ilyenkor, esetleg a router beállításaiban kell valamit csinálni? Nagyon fontos lenne hogy stabil legyen a vonal, a munkámhoz elengedhetetlen!

A Router beállításaiban semmihez nem nyúltam, a hozzá adott cd-s varázslóval hoztam létre a kapcsolatot. (ADSL)

Előre is nagyon köszönöm a segítő hsz-eket!

(#4369) galyika válasza rdi (#4351) üzenetére


galyika
csendes tag

Azt hiszem a csatornaállítgatás használt. Köszönöm a segítséget! :R

Boldog karácsonyt mindenkinek!

ide most írjak valamit?

(#4370) rdi válasza MEKK (#4355) üzenetére


rdi
veterán

Szia, ez megszakításhiba. Sok bővítőkártya van a gépedben?

Nagyon gyanús az a hardver. A hibaüzeneted számát írd be a keresőbe. Lehet, hogy csak rossz a drivered.
például:
[link]

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4371) rdi válasza lajszer (#4366) üzenetére


rdi
veterán

Az smc routernek van egyébként topikja, de szerintem is van könyebben beállítható darab.
A laptopodon állíts mindent alapra, vagyis dinamikus ip címre és dns szolgáltatásra. Ha a wifis kártyád be van kapcsolva a gépeden, akkor mennie kell a router alap beállításait használva. Azért az első próbánál a tűzfaladat kapcsold ki.
Valamint olvasd el az 1. sz. hozzászólást!

Fej! Tor! Potroh!

(#4372) donpel0


donpel0
aktív tag

sziasztok!

router típusa: tp-link-wr642g

a kérdés a következő:

két gépben van két darab wifi kártya. a net adsl. a routerhez csatlakozni tud mindkét gép, viszont net nincs. a csatlakozási login és pass jó, ez letesztelve.

mod: másik nem védett wifi hálózathoz tudnak a gépek, és ott megy a net is.

mi lehet a hiba? pls help! :R

[ Szerkesztve ]

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#4373) MEKK válasza rdi (#4370) üzenetére


MEKK
aktív tag

Egyetlen egy slot-ot használok más nincs csatlakoztatva. Drivert próbáltam ami a cd-n van meg ami a honlapon van ujabb azt is de egyiksem működik.

Ez a hibanapló sajan a dmp fájl-t nem tudom mivel kéne megnyitni hogy értelmes szöveget kapjak.

Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x100000d1 (0x00000008, 0x00000002, 0x00000000, 0xf7881b1d). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\Mini122507-02.dmp.

(#4374) tothm


tothm
őstag

Sziasztok! Lenne egy pár kérdésem a hálózatokkal kapcsolatban!
- Mindegyik gépen ugyan azok a felhasználók lesznek?
- Egy op.rendszernek kell lennie az összes gépen?
- A gépek vinyója egybe megy?
- Hogyan tudok be-ki lépni a hálózatból?
Köszi!:Máté :R

(#4375) shev7 válasza tothm (#4374) üzenetére


shev7
veterán

:F lehet velem van a baj, de nem igazan ertem mt szeretnel kerdezni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4376) tothm


tothm
őstag

Ja sorry :DDD ....Minden egyes pont 1 kérdés akar lenni! :R

(#4377) rdi válasza tothm (#4376) üzenetére


rdi
veterán

Nem kell minden gépen ugyanannak az oprendszernek lennie, de akkor mondjuk nem árt valahol egy Samba :)) :))

a winek viszonylag jól együtt tudnak működni egymással, de a linuxok is :D

felhasználók: nem árt ha van jelszavas, net jogosultságú felhasználó

A gépek vinyója nem megy egybe, mindegyik önálló erőforrás, de megosztható.

Hálózatba a hálózati jelszóval léphetsz be. Win esetén nincs hálózati jelszó, de lehet :)

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4378) tothm


tothm
őstag

OK! Kiváncsíságból még annyit mondjatok el lécci hogy mire jó egy hálózat! Bocsi hogy ennyit zavarok! Köszi mindent! Máté

(#4379) shev7 válasza tothm (#4378) üzenetére


shev7
veterán

mire jo az internet? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4380) rdi válasza tothm (#4378) üzenetére


rdi
veterán

Házifeldatot írsz?

Egy rövid def: A hálózat a fizikai és logikai erőforrások hatékony és csoportos alkalmazása. Fizikai erőforrások: megosztott merevlemez, hálókártya, adatközvetítő közeg.
Logikai: programok

Fej! Tor! Potroh!

(#4381) tothm


tothm
őstag

Magyarul? Nem csak nem tudom eldönteni hogy kialakítsak-e itthon-e egy hálózatot... Már csak azt kéne tudnom hogy mire mek egy hálózattal! :R

(#4382) Magnat válasza tothm (#4381) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

ha nem tudod, h kialakíts-e hálózatot, akkor valszeg semmi igényed nincsen, ami kielégítésre vár és köze van a hálózatokhoz. Ergo nem kell hálózatot kialakítanod.

Csak zárójelben 2 kérdés:
-1-nél több géped van 1általán? (Ha a válasz nem, akkor semmiképpen ne akarj hálózatot!)
-több géped van, mint ahány internetelőfizetésed? (ha a válasz nem, csak akkor akarj hálózatot, ha jó lenne néha a két gép között adatokat mozgatni és már uncsi, h a kisfloppy állandóan besz@rik)

Talán a két kérdésből kezd már derengeni, mire használják általában az emberek a hálózatot otthon: internetmegosztásra, és a gépek közötti adatcserére.

(A "gép" kifejezés 1ébként nem teljesen szabatos, ez takarhat asztali gépet, notebookot, pda-t, ip interfésszel rendelkezó dvd lejátszót, stb...)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4383) tothm


tothm
őstag

Még nincs itthon gépünk!Az is ekll hozzá? :DDD :DDD :DDD :DDD
De persze hogy van.... Van egy laptop, meg egy asztali. Tehát akkor internet megosztásra meg adatátvitelre lehet használni?

(#4384) Magnat válasza tothm (#4383) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, pl arra ... most hogy neteztek a két gépen, külön előfizetés van rájuk?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4385) tothm


tothm
őstag

Nem de most veszek majd egy wi-fi routert!

(#4386) bLL^


bLL^
senior tag

Mielőtt a router topicjába irányítanátok át, onnan van az alábbi kérdés csak hát biztos kevés tapasztalat gyűlt össze a routerről (Linksys WRT54GL) abban a 2800 hsz-ban, így a több szem többet lát elven ide is beírom az alábbi problémámat:

Kb. egy hete helyeztem üzembe haverommal egy 54GL wifiroutert itthonra. Úgy három napja kábelmodemet kellett resizni mert elment a net, csakhogy előtte babráltam valamit a routerrel is hátha azon állítódott el valami. A netet visszahoztam a vezetékes pc-n, viszont a notira azóta nem sikerült netet szerkeszteni, ami így tegnap este óta gáz, mert akinek adva lett főleg azt használná. :) A noti a routert látja, a jellel sincs baj, viszont az asztali gép eltünt a hálózatról és ugye net sincs. Kezdő vagyok a hálózatok világában, ezért másfél nap szenvedés után a Ti segítségeteket kérem!

(#4387) rdi válasza bLL^ (#4386) üzenetére


rdi
veterán

olvasom, de nem nagyon értem. A router ugye a kábelmodemre van kötve, azon lóg egy asztali gép, wifin meg egy laptop? Akkor az nem gond, ha a laptopról nem látja az asztali gépet a net szempontjából. A többihez az 1. sz. hozzászólást javasolom.

Fej! Tor! Potroh!

(#4388) divot


divot
veterán

Ha van egy nyilvános hálózat, ami nem kér semmilyen jelszót, semmit, arra föl lehet csatlakozni? Vagy mi a wifi-etikett?

(#4389) Sas madár válasza divot (#4388) üzenetére


Sas madár
őstag

Az elnevezése mire utal?(free, publik,stb)
Nyívános használhatóságra,vagy csak nem ért hozzá a tulaj és nyitva van hagyva....

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4390) Sas madár


Sas madár
őstag

Vannak már nyitott,és nyilvános hálózatok de azok eléggé könyedén kideríthetőek melyikek.Legelőszőr a nevéből sokmindenre lehet következtetni pl.kávézó vagy éterem... :K

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4391) divot válasza Sas madár (#4389) üzenetére


divot
veterán

Hát, gondolom a Bubu név nem a közeli MOL kutat rejti. :B

(#4392) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!
Tudtok valami jó és olcsó WIFI routert ajánlani, ami tud legalább 60 métert!

(#4393) Sas madár válasza divot (#4391) üzenetére


Sas madár
őstag

Hát igen erre kicsi az esély.. :))
Esetleg nem lehet felderíteni valami utolérhetőségét?
Próbát megér.Vannak elég sokan akik osszák egymásközt a netet.?!

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4394) Sas madár válasza frizso (#4392) üzenetére


Sas madár
őstag

Lényeges a hely ahol szeretnéd használni mivel alapból a 60m nem sok de ha sok fa és egyéb van akkor olyant válassz amin lehet az antennát cserélni.
Mivel ha nem közvetlen a rálátás akkor egyébként is nagy esély van az antenna szükségességére.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#4395) frizso válasza Sas madár (#4394) üzenetére


frizso
senior tag

Szia!
Nyílt a terep, csak pár házfalon kell átmenni a jelnek.
Tőlem a szomszédba, az utca túloldalára. 60 lépés távolság.

(#4396) galyika


galyika
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos újra problémáim vannak a routerrel, a gond most az hogy tetű lassú a wlan. 1Mbps a sebesség, amit kiír eleve. Minden oldalra várni kell, hogy bejöjjön. Végigzongoráztam majdnem az összes csatornát, minddel ugyanaz a helyzet. Talán a takarítás óta csinálja, amikor az összes kábelt kihúztam, de utána visszadugtam mindent a helyére. Jellel nem lehet baj, optikai rálátással 2 méterre van a laptop a routertől. Majd még megpróbálom azt a 3-4 kimaradt csatornát is, próba cseresznye. Egyéb tippet is nagyon szívesen fogadok :)

ide most írjak valamit?

(#4397) rdi válasza divot (#4388) üzenetére


rdi
veterán

Van ilyesféle dolog, általában én szólok neki, ha megtalálom a tulajt. Ha ez egy otthoni router, akkor annak a hatótávolsága nem túl nagy.
Esetleg küldj neki üzenetet :)

Fej! Tor! Potroh!

(#4398) frizso válasza frizso (#4392) üzenetére


frizso
senior tag

Valaki a (#4392)-re :F

(#4399) And válasza frizso (#4398) üzenetére


And
veterán

Ez így semmitmondó. Bármelyik router tud 60m-t, ha zavarmentes a környék, és beépítetlen a terep ;). Erős árnyékolásokkal terhelt környezetben meg lehet, hogy egyik sem..
(Mi annak idején két tömbház között próbálkoztunk, kb. 70m-es távon, de az ablak közelébe tett routerekkel sem működött, végül külső antennákkal oldottuk meg.)
Mod: Kérdés, milyen és mennyi az a 'pár' házfal. Biztos kapcsolathoz mindenképp normális antennák - panel, biquad, pici Yagi - kellenek, ha nem akarod, hogy akár egy ember elhaladása miatt megszakadjon a link.

[ Szerkesztve ]

(#4400) frizso válasza And (#4399) üzenetére


frizso
senior tag

Szia!
Két családi házról vagyon szó :D
Két fal és pár üvegen kell a jelnek áthatolni. Nameg azt a 60 métert kell áthidalni.
Az időjárás mint mindenhol, átlagos, van minden.
Üdv Zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.