Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) tomy88trance válasza Gubek-Einste (#44600) üzenetére


tomy88trance
tag

Oké meglesem a neten találok-e leírást :)

Ennyit derítettem ki:

COMMUNICATIONS

Wireless Protocol : 802.11a/b/g
Wired Protocol : Gigabit Ethernet
Features Acer : SignalUp

Ez a driver van fent jelenleg : Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#44602) tomy88trance válasza Gubek-Einste (#44600) üzenetére


tomy88trance
tag

Ez jó lesz vajon?[link] Próbáltam vele frissíteni,de azt írja,hogy naprakész

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#44603) qwertly válasza rolko (#44595) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm szépe a válaszodat,most ki is fogom próbálni.Esetleg arra tudod a válasz,hogy miért van ha csak a swicht pach össze panellel és viszem tovább így a nettet,akkor miért nem továbbija a nettet?Vagy itt mi lehet a gond?Előre is köszönöm a válaszodat :R
További szép napot.
Üdv: qwertly

[ Szerkesztve ]

(#44604) rolko válasza qwertly (#44603) üzenetére


rolko
őstag

Bevan kötve a panel? A panel másik végén is jó a csati? Jó a switch port? Milyen switch (buta/smart)? Át kellene méregetni a szakaszokat, mert ez a hiba lehet akár fizikai vagy beállítás hiba is switch függűen. De ott kellene elindulni hogy maga fizikálisan jók a kábel szakaszok.

mezis: fene... véletlen elírtam, biztos ez a fránya telefon :DDD

(#44605) qwertly válasza rolko (#44604) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Kábel jó,mert wifis router működik vele,csak mint írtam nem müködik róla a nett megosztás a swcht sajnos ilyen ez van pár terembe kellene csak tovább osztania.

(#44606) csoki46


csoki46
aktív tag

Sziasztok!
T-homnál letelt a hűség és hosszabbíottam a szerződést, azt edddig 30Mbit/s helyett 120ast kötöttünk be. Ma ki is cserélték a modemet mert a régi lassú volt. Kaptunk egy Huawei HG8245H modemet, erre van rákötve a TP-Linl WR524G routerünk amire az asztali gépem lan kábellel csatlakozik. A kérdésem, hogy lehet a router a gyenge láncszem a rendszerben? Többszöri mérés során szinte dekára ekkora volt a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#44607) travel84 válasza Gubek-Einste (#44593) üzenetére


travel84
újonc

Szia!

A mérésről a kép linkje:

http://kepfeltoltes.hu/view/160929/2016-09-29_145614_www.kepfeltoltes.hu_.png -remélem ez az, amit kértél :-)

SSID/jelszó - csak betűk és számok, nincs benne speciális karakter és ékezet
Wifi csatorna automatikus kiosztásra van állítva.
Gyártó oldaláról a legújabb drivert tettem fel. (win8.1 hez van)

(#44608) ricsi081


ricsi081
tag

Sziasztok!

Régebben volt egy olyan problémám, hogy a lakásban nem lehetett mindenhol látni a wifit. Pár héttel ezelőtt szolgáltatót váltottam, megkértem a szerelőket, hogy orvosolják a problémát, amit sikerült megoldaniuk úgy, hogy a hozott routerüket kábellel összekötötték az én régimmel és két külön hálózatot hoztak létre(ezzel egyébként semmi gondom). Ma viszont furcsa jelenségre figyeltem fel: a "másod" hálózaton csatlakozva voltam a laptopommal, és amikor egy másik szobában egy másik laptoppal csatlakoztak a "fő" hálózatra az enyémen elszállt a net.. :Y Van valakinek ötlete, hogy ezt mivel lehetne orvosolni? :F Telefonokkal nem tapasztaltam hasonlót, sőt ha egyik hálózaton telefon(ok) vannak, míg a másikon laptop akkor sincs semmilyen gond.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#44609) mezis válasza ricsi081 (#44608) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Először tényleg nézzük meg azt a WiFi-t.

mezis

(#44610) Gubek-Einste válasza csoki46 (#44606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen a router-ed miatt ennyi. Nézzél egy tesztet a router nélkül is a biztonság kedvért.
Új router-nek való ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

#44607 travel84
Pontosan ezt kértem.
A wifi csatorna legyen fix, a kép alapján pont a legrosszabbon áll, állítsd át a 11-re.

#44608 ricsi081
Milyen típusú a szolgáltatói eszköz és milyen a saját router-ed?
Melyik szolgáltatónál vagy és milyen sebességen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44611) mezis válasza travel84 (#44607) üzenetére


mezis
nagyúr

És ha nincs rá szükséged, kapcsold le a UPC WiFree-t. Azzal is "tisztább" lesz az éter...

mezis

(#44612) tomy88trance válasza mezis (#44609) üzenetére


tomy88trance
tag

Ez laptopnál is kiírja a Wi-fi pontos típusát? Csak,mert én megnéztem a specifikációknál,de azon kívül amiket leírtam többet nem írtak ott.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#44613) mezis válasza tomy88trance (#44612) üzenetére


mezis
nagyúr

Mármint a WiFi adaptered típusát ?

mezis

(#44614) travel84 válasza Gubek-Einste (#44610) üzenetére


travel84
újonc

Köszönöm szépen a segitséget, átállitottam fix 11-re. Bizakodó vagyok :-)

#44611

-sajnos albérletben lakom és macerás lenne a főbérlőmet zaklatni a hozzáférési azonositók miatt :/

ha jól tájékozódtam, akkor ezt a wi-free szolgáltatást csak úgy lehet kikapcsolni.

(#44615) tomy88trance válasza mezis (#44613) üzenetére


tomy88trance
tag

Igen,ami a laptopban van, ami veszi a jelet :)

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#44616) ottobacsi válasza rolko (#44596) üzenetére


ottobacsi
tag

Minden tanácsot meghallgatok! :)
Árban nagyjából maradnák ezen a szinten, max. 40 ropit tudok rászánni mindenre.
Plusz egy normális router is kell amivel ki tudom használni a 100-as tempót, és viszonylag jó a hatótávja is.
A teljesen tiszta rálátást (elvileg) néhány akác és nyárfa akadályozná csak, ez nem tudom mennyire befolyásolja a jó működést.

(#44617) Gubek-Einste válasza ottobacsi (#44616) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Távolsági link esetén a teljesen tiszta rálátás esetén lehetséges csak a biztos kapcsolat, ha van valamilyen zavaró tényező akkor kiszámíthatatlan, hogy milyen lesz az eredmény.
Távolsági link esetén eszközpárral dolgozunk ami lehetőség szerint teljesen egyformának kellene lennie.
A kültéri eszközök nem olcsóak így a 40k-s keret a komplett rendszerre kevés lesz. Egy antennával egybe épített AP 20-25k környékén kezdödik és ebből kellene kettő, ehhez jön még a szükséges kiegészítő és szerelési anyagok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44618) rolko válasza ottobacsi (#44616) üzenetére


rolko
őstag

Jópár éve telepítek napi szinten kicsi és nagy távolságú mikrós rendszereket 5től-80GHz ig. A fa az ellenség, nagyon betud árnyékolni, ősztől tavaszig általában jók, de lombosodás után leromlik a jelszint és szakad a link. Régebben telepítettem elég sok rálátás nélküli linket, néhány fa még belefér a távolban de ez esetben be kell érni max 10-20 megával és rossz CCQ-val.

Így elsőkörben egy olyan árbocot kellene építeni ami átlát a fák fölött ap és kliens oldalon is. Menj fel a tetőre dobj pár képet. Az ország melyik részén vagy, mert mindenütt elég sok 5Ghz s rendszer van, így a frekit vadászni kell.

40k az épp határ, 100 megánál többet ennyi pénzért nem lehet átpréselni. Amik 100 megánál többet tudnak azok min 40k/db tól indulnak.
Megfelelő jelszint (-35/45) és freki esetén ez az 5GHz-s cucc pont-pont kiépítés (2db) [link] 20Mhz en ekkora távon legjobb esetben 97-98 megát tud a 100Mbps erher portja miatt. 40Mhz en is itt a vége.
Ehhez kell még kültéri ftp kábel, utp t semmi képp sem, mert az uv 1 nyár alatt megeszi!
2.4et még super channelben is el kell felejteni, túl zsúfolt frekik miatt, és árban is hasonló mint az 5Ghz.

Az árboc állítás költsége pedig: 6m horganyzott cső 10-15k, talpbilics, ferde bilcs, kikötő csillag: 3k, drótkötél 10-15k 100m, mászóvasak 5-6k, csavarok, stb 2-3k, ha kevés a 6m akkor még 1x ennyi.
Kb ilyen költségekkel kell kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

(#44619) mezis válasza tomy88trance (#44615) üzenetére


mezis
nagyúr

Azok a szoftverek az op. rendszertől, illetve driverétől kapják az információt.
Próbáld meg egy Live Linux-al (DVD-ről vagy PEN-ről bootolva) terminál ablakban (Ctrl/Alt/t) az lspci, lsusb parancsokkal megnézni. (Másik op. rendszer, másik driver.) Egyúttal a WiFi kapcsolatodat is tesztelhetnéd vele.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44620) ricsi081 válasza mezis (#44609) üzenetére


ricsi081
tag

Mit kéne pontosan néznem rajta? :D (mindenesetre csináltam két prntscr-t: egy;kettő)

Arról van szó egyébként, hogy a "Viola" lesz használhatatlan amikor a "viola_halo"-ra csatlakozik egy gép. Illetve eszembe jutott még egy infó amit az előző hsz-emben nem írtam de talán lényeges: amelyik "elmegy" ugyanúgy látható marad az eszközök számára és csatlakoznak is rá, csak "nincs internet" üzenet fogad amikor betöltenék egy oldalt... Folyamatos F5 nyomkodással néha-néha behoz oldalakat, de pár másodperc múlva ismét hibaüzenet.

#44610 Gubek-Einste

A szolgáltatói: Huawei HG8245H
Saját: Tplink TL-WR940N
Telekom; 30Mbit/s (netmánia L csomag)

(#44621) Gubek-Einste válasza ricsi081 (#44620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan van a kér eszköz összekötve? LAN-WAN vagy LAN-LAN kapcsolattal?
A legjobb az lenne ha így kötnéd össze őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44622) mezis válasza ricsi081 (#44620) üzenetére


mezis
nagyúr

Az Acrilyc-nek van egy látványosabb (valamennyi csatornát megjelenítő) üzemmódja is (jobbra fent a 3 csík alól csalogatható elő).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44623) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni, apukámnak kéne vennem egy routert. Ahol most dolgozik van internet elérhetőség, a lakásban van egy router, amitől kapja a jelet, ehhez ő nem fér hozzá, adtak neki felhasználó nevet és jelszót a többit neki kell megoldani.

Tehát arra gondoltam, hogy vetetek vele egy routert, ami repeaterként működne. Van nekem egy kábelem amivel a lecsatlakoztatható antennát távolabb lehetne vinni a routertől. Értsd kirakja az ablakon :D

Nos 2 routert találtam ami jó lehetne erre a célra. Amennyiben nem totális baromság az elképzelésem, (ebben az esetben kérlek segitsetek, mi lenne jobb megoldás) melyiket választanátok?

Első:

Mediában
Adatlap

Második:

Mediában
Adatlap

A 941nd szerintem a v6-os változat, a c50-esről pedig fogalmam sincs.

Én már évek óta nem követem a routerekkel kapcsolatos infókat mióta megvettem a 1043nd-t, igy most csak remélem, hogy sikerül jól dönteni.

Sajnos a bolt ahol veszi fix, az van közel, oda tud beugrani. Köszi a segitséget előre is!

(#44624) Gubek-Einste válasza ilyen_85 (#44623) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen adatok kellene a wifi-re csatlakozáshoz és milyen módon történik az azonosítás?
Mivel mindkét kinézett eszköz több antennás így az összes antennát le kellene cserélned azonosra és azonos helyen is kell lenniük mert csak így működnek megfelelően.
Mindkét eszköz nem repater képes gyári firmware-rel, csak WDS-t tudnak ami elég instabil tud lenni.
A C50-t nem érdemes megvenni mert csak 100-as portjai vannak.
Más gyártó nem jöhet szóba, pl Asus? Asus-ból N12 D1 gyári firmware-rel reapter képes eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44625) ilyen_85 válasza Gubek-Einste (#44624) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

Az eszköz amihez csatlakoznia kéne a routernek, egy másik router, szerintem wpa2-es titkositással, sajnos ezt nem tudom pontosan mert apának fogalma sincs az ilyesmiről.

A tp-linket csak azért néztem ki, mert nekem a tp-linkkel volt jó tapasztalatom, illetve mivel egy ház 2. emeletén van és nagyon gyenge a jel arra gondoltam, hogy egy antennát kidob az ablakon és megvan oldva a dolog. Persze más gyártó is szóba jöhet, csak a bolt amit mondott, hogy közel van hozzá kevés router márkát tart.

Illetve találtam a közelében egy conrad-ot, ahol van asus is.

Conrad Asus kinálata

Itt talátam n12-est erre gondoltál?

Vagy elég húzós áron van N18-as is.

Őszintén apát ismerve inkább kiadna többet, ha a drágábbal kevesebb a gond.

(#44626) Gubek-Einste válasza ilyen_85 (#44625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N12-nél vizsgázni kell mert csak a D1 az ajánlott típus, nagyon nem ajánlott az E és + verziók.
Az N18U jó eszköz, erős hardver és sokat tudó gyári firmware jellemzi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44627) ilyen_85 válasza Gubek-Einste (#44626) üzenetére


ilyen_85
senior tag

:S

Ahogy látom elég nehéz megállapitani melyik verzió, azt irja a wiki oldal, hogy az FCC ID alapján lehet, ami az eszköz alján van, (az utolsó karakter D vagy az utolsó kettő D1)

Ez igy nehéz lesz gondolom nem örülnének neki, ha a boltban nekiáll kicsomagolni a terméket.

Köszönöm a segitséget! Meglátjuk mi lesz belőle. Ha nem megy máshogy akkor marad az N18U.

(#44628) Gubek-Einste válasza ilyen_85 (#44627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A dobozon egyértelműen rajta van, hogy melyik verziós az eszköz, csak alaposan meg kell nézni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44629) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok! Most költöztem egy új lakásba, mielőtt ideköltöztem szóltak, hogy valószínűleg vennem kell egy WLAN jelerősítőt, ezzel nincs probléma. Tényleg gyenge a jel telefonon és laptopon is. DE a telefon csatlakozik rá és van net, míg a laptopon csak csatlakozik, de azt írja nincs internet! Ez lehetséges azért, mert gyenge a jel? Vagy mit tudnék csinálni most ebben az esetben?

Másik gyors, bár nem olyan fontos kérdés! Ha az első probléma megoldódik, akkor WLAN jelerősítő helyett jó lehet a pl. TP-Link routerekhez csomagolt usb-s wlan vevő (vagy nem tudom mi a neve), azzal erősebben látná a jelet? Egyik lakótársam olyasmit mutogatott, csak ilyen mini kivitelben.

Nem tudom számít e, de Deutsche Telekom Speedport W 724V TypC a router!

Válaszotokat előre is köszönöm!

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#44630) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Wifi problémával jöttem, hátha tudtok segíteni.

Van egy Lenovo laptopom (G580AH, rajta Win10 Pro). Mivel a belső wifi kártyával állandó problémám volt, ezért USB wifi vevőt (TL-WN725) használok. A netet a Digi szolgáltatja, 100/50 Mbps a sebesség.
A wifi sebességével nincs gondom, de kb. 30 másodpercenként megszakad 1-2 másodpercre a net.
Böngészés közben nem veszem észre, mert nem csatlakozik újra soha.

De sokat használok Skype-t és ott észrevehető, mert kimarad a hang.

Bekapcsolás után, ha újratelepítem a driver-t, akkor a következő bekapcsolásig nincs szakadás.
Minden driverrel próbáltam, de mindegyik ilyet csinál.

Van valakinek ötlete, hogy mivel próbálkozzak azon kivül, hogy vegyek egy új vevőt?

Köszönöm az ötleteket előre is! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#44631) Gubek-Einste válasza Balazska15 (#44629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tényleg gyenge a jel telefonon és laptopon is. DE a telefon csatlakozik rá és van net, míg a laptopon csak csatlakozik, de azt írja nincs internet! Ez lehetséges azért, mert gyenge a jel? Vagy mit tudnék csinálni most ebben az esetben?
Elképzelhető, hogy a gyenge jel miatt van.
Egy másodlagos eszköznek a beüzemelése lesz a megoldás erre a helyzetre. Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Másik gyors, bár nem olyan fontos kérdés! Ha az első probléma megoldódik, akkor WLAN jelerősítő helyett jó lehet a pl. TP-Link routerekhez csomagolt usb-s wlan vevő (vagy nem tudom mi a neve), azzal erősebben látná a jelet? Egyik lakótársam olyasmit mutogatott, csak ilyen mini kivitelben.
Jobb megoldás egy másodlagos eszköznek a beüzemelése.

Nem tudom számít e, de Deutsche Telekom Speedport W 724V TypC a router!
Nem számít.

#44630 sony309
Ennek az adapternek nagyon kicsi az antennája ami gondot okozhat, tényleg jobb lenne egy normál méretű adapter, lehetőleg külső antennákkal, használata.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Milyen router van használatban?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44632) sony309 válasza Gubek-Einste (#44631) üzenetére


sony309
őstag

Igen, tudom, hogy kicsi az antenna, de csak a lakásban használom a laptopot max. 7-8 m-re eltávolodva a routertől.
Nagyobb vevő kényelmetlen lenne a laptophoz.

Egy közvetlen szomszéd van, de nem használ wifit.
Egy 10 cm-s ytong fal van, kb.4-5 m-re vagyok a routertől.
Ha messze megyek a routertől, akkor 2 ytong fal van és 7-8 m-re vagyok a routertől.

A használt router: TL-WR1043ND (utolsó gyári fw. van rajta)

Csak szám a jelszó, a csatorna 1 és 11 közötti.

Mindkét drivert kipróbáltam, a gyártóival és a win saját driverével is ugyanaz a jelenség.

S3x, hifi & rock and roll

(#44633) kovbandi82


kovbandi82
őstag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. A lakás a routerhez képest túlsó felében eléggé hitvány a jel. Repeater cucc nem jön be, így is fika a netem, meg hálózati gép is van, viszont kábel a másik szobába megy át. Nos arra gondoltam, hogy a fő routert 5ghz-re állítom, a másik szobába egy olcsóbb routert ugyanazzal az SSID-vel és jelszóval 2.4 Ghz-re Acces Point módban, így a hálózat 1 marad, sávszélesség csökkenés nem jelentkezik, switch probléma megoldva, és az SSID-m is 1 lesz a hálózaton. Csak kérdés, ez így működőképes elképzelés-e?
Ha nem, akkor mi lehetne a megoldás, hogy 1 SSID alatt fusson a rendszer sávszélesség csökkenés nélkül? A fő routert nem tudom athelyezni, a lakás legszélén van sajnos. Esetleg külső antennát tudnék továbbhúzni, kérdés milyen hosszan lehet azt toldozgatni. A házi szerverről sima SD filmeket streamingelek tableten a gyereknek, ezert fontos, ne essen vissza a belso sebesseg sem.

(#44634) And válasza kovbandi82 (#44633) üzenetére


And
veterán

Hiába állítod be ugyanazt az SSID-t mindkettőn, attól még nem marad egy hálózat, ebben a formában csak WDS-sel lenne megvalósítható, ami viszont jó esetben azonos chipsetet / firmware-t - és nem mellesleg azonos sávot illetve csatornát - követel meg. De miért is olyan lényeges, hogy egyetlen hálózat maradjon? Az egyetlen hátrány annyi lesz, hogy le- majd újracsatlakozás nélkül nem lehet megúszni az AP-k közötti váltást, azaz valószínűleg nem lehet átmenni a lakáson a wifi-kapcsolat megszakadása illetve erős gyengülése nélkül. Amúgy a sávszélesség megmarad, hisz nincs wifi jelismétlés, és akár az SSID-k is lehetnek azonosak, csak mindkét profilt be kell állítani a kliens-eszközökön. A rádiósávokat sem kötelező szétválasztani (persze lehetséges, de nem feltétel), a lényeg, hogy azonos sávon működő AP-k spektruma ne fedje egymást, ezért a 2,4 GHz-es sávon egymástól jó távoli csatornákra kell azokat konfigurálni.

(#44635) Gubek-Einste válasza sony309 (#44632) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy ilyen adapterrel még ekkora távolság is sok lehet.
Tedd át a csatornát 11-re, hogy egyáltalán ne legyen átfedés a másikkal.
Csak gyártói/chipset driver-t használjál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44636) kovbandi82 válasza And (#44634) üzenetére


kovbandi82
őstag

Másnem akkor a gyerekszobába beállítok egy routert AP-nek, 2 wifi lesz 1 háztartásban, de elvben úgy 1 hálózaton, ha a DHCP-t, tűzfalat Unpnp-t kikapcsolom a masodlagos routere n, és úgy a wan helyett a Lan1-be dugom a kábelt. Igaz az adminjat nem erem el, de pont nem erdekel. A tovabbi LAN portjai jok lesznek switchelni a hálót. Elvben így se sebességromlás, se semmi probléma nem adódhat? Az eszközök fix belső ip címeit a fő routerben kell beállítani igaz? Vagyis a mostani beállítások mellett, mert a eszközöknek fix belső ip-t adtam, csak a fent leírt módon dugom rá a második routert az átmenő utp kábelbe, akkor az annak a wifijére és lan portjaira kötött eszközök 1 hálón lesznek az elsődleges routerrel, csak lesz 2 wifi pontom a hálózaton. Fontos lenne az egy hálózat a szervergép elérése miatt. Jah persze nem írtam. Van egy mini atx házas kis gép torrent és media szervernek, arrol stremingelek filmet meg mesét a gyerekek tabletjére, tv-re, meg elérem azt akarmelyik eszközömről. Ez utóbbi kábellel csatlakozik a fő routerra.

(#44637) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#44636) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így állítsd be a másodlagos eszközt.

Elvben így se sebességromlás, se semmi probléma nem adódhat?
Megfelelő beállítás mellett nem lesz gond.

Az eszközök fix belső ip címeit a fő routerben kell beállítani igaz?
Igen mivel csak rajta lesz aktív a DHCP.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44638) And válasza kovbandi82 (#44636) üzenetére


And
veterán

Ha minden eszköz ugyanabban a címtartományban lesz, és egyetlen DHCP-szerver engedélyezett benne, akkor nem lesz gond.
"Az eszközök fix belső ip címeit a fő routerben kell beállítani igaz?"
Ha ezt úgy érted, hogy a 'fő' router a DHCP-szerver, és a 'fix'-címek valójában nem fixek, hanem statikus (MAC-címhez rendelt) DHCP-n kiosztottak, akkor igen. A valódi fix IP-címekhez egyébként semmi köze a routernek, DHCP-szervernek, és természetesen az utóbbi által osztható résztartományon kívül illik azokat beállítani.
"[..] és úgy a wan helyett a Lan1-be dugom a kábelt. Igaz az adminjat nem erem el, de pont nem erdekel."
Miért ne érnéd el? A LAN-felől is elérhető marad, csak ezt tényleg fix IP-re kell állítanod a LAN-oldalon.

(#44639) kovbandi82


kovbandi82
őstag

Úgy gondoltam, hogy a DHCP-ben MAC címhez rendelek 1 IP-t igen. Vagyis ha a másodlagos router MAC címéhez is rendelek az elsődleges router DHCP menüjében egy IP-t, akkor annak a másidlagos adminját is elérem? Erre nem is gondoltam :D Lehet ígyboldom meg akkor, inkább 2 SSID legyen egy hálózaton, de stabil legyen a kapcsolat, és ne legyen minőségromlás!

(#44640) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#44639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A hálózati eszközöknek nem MAC alapján legyen fix-álva az admin IP címe, inkább fix-en állíts be egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44641) And válasza Gubek-Einste (#44640) üzenetére


And
veterán

(Nem vagyok annyira képben a mai routerek szolgáltatásait illetően, de tudnak azok egyáltalán a LAN-on automatikus címkérést / DHCP-kliens funkciót? Mert alapesetben ugye nem sok értelme van, a régebbi típusok - tudomásom szerint - nem is képesek ilyesmire.)

(#44642) Gubek-Einste válasza And (#44641) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem se tudnak LAN irányból cím kérést, CFW alatt talán.
Asus eszközeiben van dedikált AP mód, ott a WAN bridge-elve van a LAN portnak és azt hiszem akkor tud a WAN-ra IP címet kérni de ez nem 100%.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44643) kovbandi82 válasza Gubek-Einste (#44637) üzenetére


kovbandi82
őstag

Tplink routerem van, pont ezek a szabad ip címek, síma copy paste. Csak ha a R2-nek egy DHCP-n kívüli IP-t állítok be, akkor azt nem fogja '' elveszteni? ''
Amit még nem írtam le, hogy a fő router egy tréhomos Speedtouch csodától kapja a netet wan porton keresztül. A tréhomos wifije és admin felülete is szar volt, ezért cseréltem le. Elvben csak modemként üzemel, wifi off rajta, DHCP persze on, de semmit nem álligattam benne a fő routernek, símán Lan1-Wan porton keresztül rádugtam. Elsődleges otthoni kiszolgáló így a Fő router maradt, a telekomos felől csak netet kap.
Tényleg a Thomes routeren a tűzfal aktív, a torrent kliensnek a port ki van nyitva. Akkor a Fő router tűzfalát kikapcsolhatom? Vagy fordítva, a router tűzfalát hagyjam bekapcsolva, és nyissam meg a portokat, és a modemét kapcsoljam ki? Nem kívánok külön hálózatot üzemeltetni a tréhomosról, bár guest accnak jó lenne, hogy a vendégeket arra engedném fel, így nem látnák a belső hálózatom megosztásait :D

(#44644) kovbandi82 válasza Gubek-Einste (#44640) üzenetére


kovbandi82
őstag

És azt melyik menüben? Jelenleg ilyen routerem van, de ez lenne majd a másidlagos:
http://static.tp-link.com/resources/simulator/WR841N_ND(UN)%2011.0_Simulator/Index.htm

(#44645) And válasza kovbandi82 (#44643) üzenetére


And
veterán

"Tplink routerem van, pont ezek a szabad ip címek, síma copy paste. Csak ha a R2-nek egy DHCP-n kívüli IP-t állítok be, akkor azt nem fogja '' elveszteni? ''"
Azonos címtartományban nem számít, hogy az adott címet automatikusan kapta-e az eszköz, vagy fixen állították be rajta. Ha a címtartomány például 192.168.0.x, az alhálózati maszk pedig 255.255.255.0, akkor is minden eszköz eléri az összes többit, ha a DHCP szerver mondjuk az x= 100..149 tartományban oszt címeket, és a másodlagos router IP-je 192.168.0.10.

(#44646) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#44643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd a szolgáltatói eszközt PPPoE Passthrough módba és akkor a saját router-ed publikus IP címet fog kapni és nem kell a szolgáltatóin semmit sem állítani.
Ha a DHCP tartományon kívül IP címet fogsz megadni akkor nem lesz miatt gond.
TP-Link esetén a Network/LAN menüpont alatt lehet megadni az admin felület IP címét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44647) kovbandi82


kovbandi82
őstag

Végül is hogy adok-e vagy nem adok IP-t a másodlagos routernek, csupán annak admin felületjének elérése miatt van szükség nem? Ha nem adok neki, nem érem el, AP-ként üzemelni fog, a első router adja a DHCP alapján a címeket nem?

(#44648) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#44647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább állítsd át mert még gond lehet ha ütközik az elsődleges eszközével.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44649) kovbandi82 válasza Gubek-Einste (#44646) üzenetére


kovbandi82
őstag

De elvben így sincs gond, hogy így kötöttem össze ugye? Vagy valami hátrányom adódhat belőle?

(#44650) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#44649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hátrányod nem, előnyöd viszont lesz abból, hogy a másodlagos eszköz AP/Switch módban lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.