Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Krissz5435 válasza Bjørgersson (#23950) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

TL-WN722N(Ez N liteos) 150Mbps
TL-WN822N(Ez N-es) 300Mbps

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#23952) powerup2 válasza Bjørgersson (#23950) üzenetére


powerup2
addikt

Ha igazán combosat akarsz akkor ezt vedd tp-link TL-WN7200ND :) én is ilyet használok

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#23953) powerup2


powerup2
addikt

Valaki tudja hogy ennél az eszköznél (TL-WN7200ND ) hogyan lehet ezt beállítani ?
EIRP <20dBm (EIRP, For countries using CE Standards)
<27dBm (EIRP, For countries using FCC Standards)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#23954) And válasza powerup2 (#23953) üzenetére


And
veterán

Erős a gyanúm, hogy ezt felhasználói szinten nem tudjuk állítani még akkor sem, ha a hardver mindkét esetben teljesen azonos. Utóbbi érték ugyanis mifelénk illegális. Legfeljebb az eszköz konfigurációs nemfelejtő (flash/eeprom) memóriájában lehetséges, ha egyáltalán szoftveresen - így készre szerelt állapotban - megoldható. Ha egyszerűen állítható lenne, már valószínűleg megcsinálták volna. Zárt forráskód és nem tökéletesen dokumentált hardver esetén a gyakorlatban esélytelen. (Egyébként is attól, hogy egy kliens adóteljesítményét megnöveljük, a vételi képessége egy cseppet nem fog javulni. Az a router vagy AP fog nagyobb jelet venni a kliensről, amelyre felkapcsolódik, de a másik irányban ez nem lesz igaz.)

(#23955) powerup2 válasza And (#23954) üzenetére


powerup2
addikt

Valaki tud ilyet hogy ez megoldható legyen mert jó lenne. :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#23956) Bjørgersson válasza powerup2 (#23952) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igazából egy néhány méteres hatósugarú elég lenne, meg túl gyors sem kell, mert itt tanyán csak 6Mbps net van.. :D

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :R
Még nem tudom melyiket válasszam. :B

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#23957) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Hali!

Egy ideje gondom akadt a Connectify netmegosztásával. Amíg működött a dolog, addig úgy nézett ki, hogy feltelepítettem a progit, az csinált egy microsoft virtualis adapter-t (amúgy van egy wifi usb stick a gépben) és a vezetékes netet megosztva, azon keresztül szórta az elérést. A programban a "sharing over" résznél ott is volt a microsoft adapter, de egy ideje már nincs, csak annyi van ott, hogy "WiFi". Így viszont hiába írja ki a program, hogy hotspot elindítva meg kijelzi, hogy van csatlakoztatott eszköz (okostelefon), az adott eszköz mégsem képes csatlakozni rá. Állanodan csak "hitelesítés" és "ip cím lekérése" van rajta kiírva, de nem tud csatlakozni a connectify-hoz. Ez pedig azóta van, mióta a sharing over-ben nem a microsoft virtual adapter szerepel, hanem csak simán, hogy Wifi. Viszont nem tudom hogyan lehetne visszaállítani, hogy újra az ms adapter jelenjen meg a programban...

Mercury

(#23958) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok

Egy másik topicban már feltettem ezt a kérdést de sajna nem kaptam választ :S

A szolgáltatóm a 100 Mbites net mellé egy D-Link DIR-652 routert adott. Kábelen szépen meg is érkezik 92-96 Mbit azonban azonban wifin 22-24 Mbitnél több nem jön át. Sajnos fogalmam sincs, hogy mi okozhatja a problémát. Első bekapcsolásnál még minden ok volt, úgy hogy valószínűleg én toltam el valamit. Lehetséges hogy esetleg a titkosítás fogja vissza a sebességet? Ha jól emlékszem wpa2 van használatban.

Előre is köszi a válaszokat!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#23959) atos19881101 válasza Fang (#23958) üzenetére


atos19881101
senior tag

G-s vagy N-es a router?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#23960) kahva válasza atos19881101 (#23959) üzenetére


kahva
tag

A D-Link DIR-652 N -es, de nekem sem jön át több a 60mbit es Fiberpowerbőlcsak 20-23mbit.

(#23961) atos19881101 válasza kahva (#23960) üzenetére


atos19881101
senior tag

Csatornát próbáltatok váltani?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#23962) Fang válasza atos19881101 (#23959) üzenetére


Fang
aktív tag

Ahogy atos is írta N-es, ezt nem néztem akkor itt a probléma... meg sem fordult a fejemben hogy 100-as net mellé ilyen routert adnak. na mind1 akkor laptopra marad a kisebb sebesség. még jó hogy kábelen jön rendesen.

Egyébként a vicc az egészben, hogy felhívtam az ügyfélszolgálatot és tőlük kb annyi infót kaptam hogy nézzek én utána.... mert hogy kábelen jön rendesen. Gondolom nem én vagyok az egyetlen hülye aki emiatt már telefonált nekik, talán lehetett volna némi fogalmuk róla...

Nektek azért természetesen köszönöm az infókat!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#23963) Fang válasza atos19881101 (#23961) üzenetére


Fang
aktív tag

Én nem próbáltam, nem vagyok pro ezen a téren, de ha hazamentem megnézem hogy lehetséges-e

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#23964) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

Van egy vodafone-os mobilnet usb-m, és át szeretném alakítani T-mobilosra, ha lehetséges!
A T-től kapok havonta 2gb-ot netezésre, és így legalább el tudnám használni a gépemen.
Megköszönném, ha leírná valaki a menetét vagy linkelne! :R

[ Szerkesztve ]

(#23965) Bogyó bá' válasza chewycl (#23964) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez - akárcsak a telefonoknál - warez, tehát tiltott a PH-n.

kieg: Amúgy a T-mobilnál vegyél egy legolcsóbb USB-sticket, a SIM-edet meg tedd bele abba. Max. 5-6 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23966) chewycl válasza Bogyó bá' (#23965) üzenetére


chewycl
tag

értem, nem tudtam.

(#23967) keehl-m


keehl-m
tag

olyan amatőr kérdésem lenne hogy egy wifi vevővel milyen netet is tudok tulajdonképpen venni?

van egy vezetékes netem, és emellett a wifi vevővel, másik ipcímmel lehetne netezni?

tehát semmiképpen nem az én vezetékesemről tud jelet venni ha jól értem ...

egy másik géppel lenne használva a wifi úgy értem

[ Szerkesztve ]

(#23968) nemdan válasza keehl-m (#23967) üzenetére


nemdan
senior tag

Környéken lévő más emberek wifi ( az az vezeték nélküli ) hálózatát tudod fogni vagy a sajátodat! Ha szerencséd van és nincs titkosítva akkor netezni is tudsz róla. :)) Nem kell másik IP cím meg semmi ilyesmi..

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#23969) keehl-m válasza nemdan (#23968) üzenetére


keehl-m
tag

ok, értem, kösz :)

(#23970) Greenbook válasza nemdan (#23968) üzenetére


Greenbook
tag

A nyílt wifi hálózat használatának veszélyeire érdemes figyelni és foglalkozni vele, mivel pár kulcsszó a keresőben valami kevésbé barátságos számítógéppel rendelkező embertől a környéken -vagy éppen az AP tulajdonosától- és mennek a levesbe a személyes adataid...

http://csatlakozok.atw.hu

(#23971) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

2 különböző internetet próbálgatok használni egyszerre, ami sikerült is a ForceBindIP segítségével. A WiFi-vel (PCI kártya) vagyok az egyik szolgáltatónál és onnan megy a uTorrent és chrome, mobilnettel a másik szolgáltató és firefox-al netezek. Amit akartam, az nagyjából össze is jött, külön programra szabni, hogy melyik internetet használják.
A kérdésem mármost az lenne, hogy van még egy WiFi a gépben, mely USB-s. Ha azzal is rácsatlakozok a WiFi-re, az addig nem lát internet, míg a másik, a PCI-os WiFi-vel le nem jövök róla. A WiFi-k különböző APN-re kapcsolódnak, de viszont ott az internet szolgáltató egy ugyan az. Mivel más a MAC address így másik IP címet is kap a kártya, de akkor miért nem tudok rajta kimenni internetre?
Van hálózati forgalom "elemző"-m is (NetWorx, cFosSpeed), így látom, hogy épp menne kifelé valami adat, de net nincs.
A célom az lenne, hogy mindkét WiFi-vel tudjak netezni, az egyiken az esetleges letöltés/voip, másikon játék/böngészés. :) (fél megás net van csatlakozásonként, ezért trükközök)

(#23972) nemdan válasza Greenbook (#23970) üzenetére


nemdan
senior tag

Nekem ez nem újdonság. :N

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#23973) Greenbook válasza nemdan (#23972) üzenetére


Greenbook
tag

Azzal a szándékkal írtam, hogy érdemes ezt IS megemlíteni a freewifi-re vadászó kollégáknak... :R

http://csatlakozok.atw.hu

(#23974) nemdan válasza Greenbook (#23973) üzenetére


nemdan
senior tag

Oké :R

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#23975) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

2 helyszínt kell összekötnöm vezeték nélkül. Erre a célra vettem 2 db TP-Link TL-WR543G Wireless AP Client router-t.
Az egyik az internet felőli oldalon "AP Router" üzemmódban 192.168.1.1 a másik "AP Client router" módban van. Wifi-n összejön a kapcsolat.
A probléma az, hogy ha az AP Client eszköz azonos alhálózatban van, mint az AP Router, akkor nem működik semmit. Tehát ha az AP Client pl. 192.168.1.2
Ha az AP Client pl. 192.168.2.1 akkor az arra csatlakoztatott eszközök látják a netet, de nem érik el az AP Router-re csatlakoztatott gépeket, megosztásokat.

Remélem valamennyire érthető volt.
Mi lehet a gond? Miért nem hajlandó menni azonos alhálózatban?
Ismeri valaki ezt a tipust?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#23976) jNk válasza Laca0 (#23975) üzenetére


jNk
senior tag

Az AP Client mód (számodra sajnos) 2 ip-t használ és közöttük nat-ol, mintha kábelen kapnád a netet (wan ip, lan ip) ezért nem használhatod ugyanazt az ip tartományt mindkét "oldalon" és ezért nem látják egymást a 2 helyszín gépei.
Neked olyan eszköz (vagy firmware) lenne a megfelelő ami Client Bridge vagy Bridge módban tud működni, amivel 1 ip-je lesz az eszköznek és nem nat-ol a wireless és wired részek között.

(#23977) Laca0 válasza jNk (#23976) üzenetére


Laca0
addikt

Szomorú... :(( ezt gyanítottam már én is...
Akkor kell egy AP meg egy switch hozzá, hogy 2 eszköz is menjen a távoli állomásról.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#23978) barack21 válasza Laca0 (#23975) üzenetére

sima WDS miért nem jóó ????

TL-WR543G

ő lenne az ???

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#23979) Laca0 válasza barack21 (#23978) üzenetére


Laca0
addikt

:)) :R :C
Hogy ez eddig nem jutott az eszembeee!?! :D:D:D
Annyira görcsösen csak az AP Client konfigurációban gondolkodtam, hogy a sima WDS eszembe sem jutott!! :(((
NAGYON KÖSZI! :DDD
...
Ebből is látszik, hogy egy kicsit többet kellene aludnom, mert már kezd leállni a zagyam... :K
...
Másoknak okulásul: AP router mód, wirelessnél: Enable bridges, és itt be kell írni az másik wifi MAC címét. Kész. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#23980) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Vennem kéne az asztali gépembe egy pci-os vagy pci expresses Wi-Fi vezérlőt.
El nem tudom képzelni, hogy melyik márkákat nézegessem.

Olyan kéne, ami jó, megbízható és nem utolsó sorban a driveres támogatottsága is rendben van.

(#23981) barack21 válasza polonic (#23980) üzenetére

háát azt nem mondtad hogy mennyit szánsz rá így bátorkodom belinkelni ezt a 2db-ot :)

szerintem vele jobban járnál,mert tudja az 5ghz-t is ...
árgép

vagy esetleg mééég ez
árgép

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#23982) polonic válasza barack21 (#23981) üzenetére


polonic
félisten

Igen, az lemaradt. :)

Olyan 8-10 ezer körül. Úgyhogy betalált. :)

Azt mondod a tp-link jó cucc?
Egyáltalán nem ismerem a márkákat a wi-fi vezérlőknél.

Meg azt sem tudom, hogy sima pci-os vagy pci expresses legyen. Mondjuk ez mindegy szerintem.

Nézem a driverét, a legfrissebb a pci-e verziósnak 2011 év végi, a pci-osnak pedig ez év márciusi. Mennyire jönnek gyakran frissítések ezekhez?

[ Szerkesztve ]

(#23983) barack21 válasza polonic (#23982) üzenetére

én ezt a 2 terméket ajánlom nálam beváltak a tp linkek...
az ár is oké...
bár az argép az átbaszós,mert sok olyan boltot is ír ami máár nem is létezik

igazándiból még nem volt pci-os wi-fivel dolgom,én ezt a 2 db-ot nézegetném,ha ugy lenne hogyha rá kerülne a sor...
jah meg 5 év gar ami van a tp linknél...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#23984) polonic válasza barack21 (#23983) üzenetére


polonic
félisten

Rendben!

Köszönöm a segítségedet, megjegyzem, amiket írtál!

-------

Jöhetnek még ötletek a többiektől is!

(#23985) barack21 válasza polonic (#23984) üzenetére

majd írnak még a kolegák , hátha tudnak jobb vagy praktikusabb megoldást a problémádra...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#23986) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Nem tudom, hogy jó helyen járok-e...:

Szeretnék érdeklődni, hogy milyen megoldások lennének arra, hogy alapesetben egy számítógépet használnék kábelesen, wifi-s üzemmód nélkül (értsd. ne legyen bekapcsolt rádió),viszont alkalmanként pedig csak mobilt wifivel..

Túl kezdő vagyok ebben a témában, ha máshol jobban tudnák (PH otthoni hálózat vagy Miylen router topik), akkor küldjetek!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23987) vagamo


vagamo
őstag

Sziasztok!

Szeretnék kiépíteni, egy olyan vezeték nélküli hálózatot amire egy winyót rákötök és azon tárolt adatokat eltudom érni, bármilyen géppel és bárhonnan akár távolról a neten keresztül.
kinéztem egy ilyet: Netgear N600 WNDR3800 de mi kell még hozzá, és a beállításában sem jeleskedem.
Amúgy ez lehetséges?
Köszönöm a segítséget.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#23988) vagamo válasza vagamo (#23987) üzenetére


vagamo
őstag

ezt néztem még hozzá: Netgear Stora

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#23989) polonic válasza barack21 (#23985) üzenetére


polonic
félisten

Remélem, nem értetted félre.
Igazán köszi a segítséget, hasznos volt.

Csupán még tippeket várok, ennyi

(#23990) krealon válasza ledgeri (#23986) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ugy emlekszem az Edimax gyart WiFi kapcsoloval ellatott routert, de a korabbi tapasztalatom alapjan ellenjavallom a markat.

En speciel nem riadok vissza az alternativ firmware-ek hasznalatatol, igy pl a TP-link-ek (TL-WR741ND, TL-WR841ND, TL-MR2420, TL-MR3420, TL-WR1043ND) QSS gombjat OpenWRT alatt at lehet programozni WiFi ki-be kapcsolasra.

Hopp, most latom csak, hogy a TP-bol a TL-WR842ND-nek van gyari WiFi kapcsologombja.

(#23991) admin4911


admin4911
tag

sziasztok!
úgy nézz ki megveszik a yagi antennámat és ahová belemegy a kábel azt a lyukat megnagyobbítottam mert az előző tulaja oda ragasztotta a kábelt és nem tudtam mozgatni.

és azt a lyukat mivel tudom el tüntetni (betömni) hogy ne legyen olyan nagy?

(#23992) Hujikolp válasza Hujikolp (#23971) üzenetére


Hujikolp
őstag

Egy szerény up, hátha tudja valaki. :B

(#23993) vagamo válasza admin4911 (#23991) üzenetére


vagamo
őstag

Ez nem kőműves topik :DD

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#23994) kahva válasza vagamo (#23993) üzenetére


kahva
tag

lol :)) :))

(#23995) mutyi


mutyi
őstag

Adott egy Tp-link 940-es router. Most lett véve egy tv lentre, viszont a router az emeleten van és nincs jel lent a sok födém stb miatt.
Megoldásnak arra gondoltam hogy veszek még egy 940-es routert és WDs-el összekötöm, viszont emléeim szerint néhány hónappal már próbálkoztam valakinél vele és hiába írta ki a router hogy csatlakozott a fő routerhez és a beállítás ok, sehogy sem működött a rá csatlakozott klienseknél az internet.
Esetleg más megoldást tudtok-e a két router wifin való összekötésére?

(#23996) Gubek-Einste válasza mutyi (#23995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Veszel egy TP-Link 743ND router-t amelyben van Client funkció ami arra való, hogy veszi egy másik wifi forrás jelét és tovább osztja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23997) mutyi válasza Gubek-Einste (#23996) üzenetére


mutyi
őstag

Miért pont 743nd-t? Az régebbi modell mint a 940 nem?
A 940-ben van bridge funkció, az elvileg arra lenne nem?
940-re tudok dobni dd-wrt-t,mert akkor inkább az lenne,mostanában mindenkinek a 940-et szoktam beszerezni.

(#23998) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Ha routerről akarok indítani egy házi játékszervert, ahoz ugye portot kell nyitnom. Ha megnyitottam akkor, csak úgy látja más a szervert, ha kábelről megy a net és úgy indítom el a szervert?, vagy wifiről is látnia kell?

Köszi!
(Tudom, nem ide tartozik, de talán valaki tud válaszolni!)

(#23999) And válasza szemmelver (#23998) üzenetére


And
veterán

A wifi-routerben lévő access point által kezelt vezeték nélküli hálózat alapesetben ugyanannak a helyi hálónak a része, mint amely a LAN-portokon át elérhető. Vagyis tökéletesen mindegy, hogy a belső 'szerver', amelynek az IP-címére a port-forward mutat, fizikailag vezetékkel vagy vezeték nélkül kapcsolódik a routerre.

(#24000) szemmelver válasza And (#23999) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Köszi, a gyors választ! Akkor viszont, nem jó a port nyitás :( (ZTE <3)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.