Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40901) Lenry válasza VGYke (#40896) üzenetére


Lenry
félisten

a PH! nagytesztben kiszámolták, hogy extrém sok írással is kb 17 év alatt fogod tönkretenni az SSD-t.

szóval normál használattal előbb fogod megunni, lecserélni, kinőni, minthogy elhasználódjon.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40902) spety87 válasza Воланд (#40895) üzenetére


spety87
csendes tag

Hali!

Találtam még egy ilyen leírást, a hivatalos oldalon, hátha ez még segíthet, csak nem tudom rendes lefordítani:

(#40903) Morden24 válasza spety87 (#40902) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez arra vonatkozik, hogy nem bootol a rendszer 4 (vagy több, gondolom) Gb rammal + ATi vga-t használ, x64-es Windowst és ráadásként Vistát.

Megnézheted a KB oldalt (a Microsoftos linkeket), de ezek a peccsek valószínűleg Vista-only cuccok.

A telepítési leírásban csak az van, hogy bootolj úgy, ahogy elindul a gép (3Gb-vel), telepítsd a peccset, indítsd újra, aztán kapcsold ki, és told be a többi memóriamodult is.

Megnéztem: az egyik a Vista SP1-telepítés esetén lehet lényeges, a másik meg egy teljesítményjavító csomag, szintén Vista alá. Ezekkel semmit nem fogsz érni Win7 alatt, ne próbáld telepíteni őket (minden bizonnyal sikertelen is lenne egy ilyen kísérlet).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40904) spety87 válasza Morden24 (#40903) üzenetére


spety87
csendes tag

Értem köszönöm, felmerült még egy kérdés bennem, mennyire befolyásolhatja a videokártya feltelepítése az egész memória ügyet? az alapprobléma hogy 3,25 el ment csak a dolog, első újra telepítésnél egyből raktam vga drivert, és utána kék halál volt. most felraktam még egyszer vga drivert még nem raktam, már többször újra indítottam és a memória most jó:

(#40905) Rabbitf_24 válasza Morden24 (#40898) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

külföldi oldalakon nézegettem teszteket, a tanulság az az volt, hogy ha minnél töb dolog van egyszerre megnyitva, magyarul sokmindent használsz egyszerre, akkor tapasztalható gyorsulás. 8 G ramnál alapból több ramot befoglal a win 7 az alkalmazások gyorsítására. Meg most 12-13e 4 G normális ram, ki tudja, hogy fél év múlva mennyi lesz..

(#40906) Morden24 válasza Rabbitf_24 (#40905) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja persze, ártani nem fog, na meg ha annyi és olyan appot tartasz egyszerre nyitva, ami már adott esetben szűkölködött 4Gb-n, akkor nyilván fog gyorsulni. Úgy értettem, hogy önmagában az appok, na meg a Windows nem lesz gyorsabb.
Az tény, hogy most elég suták a ram-árak, én is gondoltam rá, hogy a notiban kicserélem egy 8-as kitre a 4-et, 20 alatt megoldható :K

(#40904) spety87: Elvileg semennyire nem kéne, hogy befolyásolja, de ha most jó, akkor tessék örülni :K
Bár azért érdekelne a gép pontos felépítése, illetve a driverek, amiket használsz...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40907) Rabbitf_24 válasza Morden24 (#40906) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hát igen, általában sokminden fut egyszerre, meg játszok is, de annak nem kell,
azt már megkérdeztem egy másik fórumon...
Szerintem most igazán megéri ramot bővíteni, ártani nem ártasz vele,
viszont ha később kell és felkúszik az ára....
Bárcsak tudnék tolni az Xbox 360-ba is még 2 gigát... :DDD

(#40908) spety87 válasza Morden24 (#40906) üzenetére


spety87
csendes tag

Igen én is úgy gondoltam, bár most hogy nincs még a vga driver felrakva így ez most a helyzet:

és ebből következtettem ha felrakom az 5570 ( 1GB DDR5 )kártyámnak a driverjét kapó az egésznek! Remélem nem kell válasszak hogy 5gb ram vagy 16 megás videókártya?:)

(#40909) Morden24 válasza spety87 (#40908) üzenetére


Morden24
nagyúr

A legfrissebb drivert tolod fel az AMD honlapjáról?

Sectumsempra - For Enemies

(#40910) spety87 válasza Morden24 (#40909) üzenetére


spety87
csendes tag

Rendben megpróbálom ahogy mondtad!

(#40911) spety87 válasza Morden24 (#40909) üzenetére


spety87
csendes tag

bocsi félre olvastam! őő az elöző alkalommal a gyári lemezzel raktam fel

(#40912) Morden24 válasza spety87 (#40911) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azt felejtsd el de kurva gyorsan :D

Itt válaszd ki a kártyádat és az oprendszert is!

Sectumsempra - For Enemies

(#40913) spety87 válasza Morden24 (#40912) üzenetére


spety87
csendes tag

megvan már töltöm is le az új drivert! ha lejön megpróbálom azzal! majd utána kiderül:)

(#40914) spety87 válasza Morden24 (#40912) üzenetére


spety87
csendes tag

Megvolt a Driver telepítés, és megint jött a kék fény! most már megy faszán a vga, viszont megint csak 3,25 a használható ram :)

(#40915) Morden24 válasza spety87 (#40914) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez tuti, hogy nem Windows-para lesz, hanem az alaplapod hülyesége.

Milyen felosztásban van neked amúgy 5Gb ramod? Tudom, biztos leírtad már, csak annyira szét vannak szóródva a kommentek, hogy ihaj...

1. A kékhalál a vga driver telepítése után nem igazán kéne oda, de gondolom ezt te is kitaláltad
2. A alpodhoz van frissebb bios- mint ami éppen rajta van? Meg kéne próbálni a bios-frissíést, de ilyen instabil állapotban ne Windows alól csináld, hanem lemezről vagy usb-ről. A bios-ban gondolom van valami flash funkció.
3. Milyen felosztásban van neked 5 Gb a gépedben?

Sectumsempra - For Enemies

(#40916) spety87 válasza Morden24 (#40915) üzenetére


spety87
csendes tag

A RAM kiosztás: 1db 2GB DDR II 800Mhz + 3db 1GB DDR II 800Mhz
Az alaplap ugyebár ez az Asrock ALiveXFire-eSATA2 aminek a jelenlegi biosa: 3.8 - as, nem igazán találtam újabbat ( lehet én vagyok a béna )

(#40917) Steelmanus válasza spety87 (#40914) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ird mar be Legyszives a lap pontos tipusat es a VGA kartyaet is. Igy nehez segiteni ha nem tudjuk a pontos tipusokat.
Szerk.: latom a lape mar megvan csak hianyos van annak szamozasa is, a VGA milyen?

[ Szerkesztve ]

(#40918) spety87 válasza Morden24 (#40915) üzenetére


spety87
csendes tag

Nos találtam egy eggyel újabbat egy 3.9-es biost! Usb-ről hogy kell megcsinálni a frissitést?

(#40919) spety87 válasza Steelmanus (#40917) üzenetére


spety87
csendes tag

Alaplap: Asrock ALiveXFire-eSATA2
Memória: 1x2GB + 3x1GB DDRII 800mhz
Videókártya: Sapphire Radeon HD5570 1GB DDR5 128bit

(#40920) Morden24 válasza spety87 (#40916) üzenetére


Morden24
nagyúr

És ha úgy próbálod meg, hogy az egyik sínpárba a két egyforma 1Gb-s, a másik sínpár egyikébe pedig a 2Gb-s, akkor mi történik?

Egyébként ez az a lap? Ha igen, ehhez 3.90-es a legfrissebb bios, bár ahogy látom a 3.70-essel került be az 5xxx kártyák támogatása.

Még azt is megpróbálhatnád, hogy frissíted, illetve felteszed a déli hídhoz tartozó chipset drivereket innen, az "optional downloads" alól a south bridge drivert.

Sectumsempra - For Enemies

(#40921) spety87 válasza Morden24 (#40920) üzenetére


spety87
csendes tag

Az megvolt már, mindenhogy rakosgattam a ramokat nem segített! Az alaplap meg ez:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALIVEXFIRE-ESATA2 annyi a klünbség amit te linkeltél, hogy az R3.0- ás az enyém meg sima!

(#40922) Fire/SOUL/CD válasza spety87 (#40918) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mint szinte minden AsRock deszkán: [link] (csak saját felelősségre)
Amúgy milyen típusúak a ramok (gyártó), támogatja egyáltalán az alaplap? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40923) spety87 válasza Fire/SOUL/CD (#40922) üzenetére


spety87
csendes tag

Kingmax mindegyik RAM-om, és támogatja

(#40924) Morden24 válasza spety87 (#40921) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hehh, ez egy vicces cég:

Memory - Max. capacity: 16GB**

**Due to the chipset limitation, if you adopt 4GB or more memory, the actual memory size may be less than the installed memory size.

Na mindegy, ehhez ugyanúgy a 3.90-es a legfrissebb, mint a másikhoz, de a leírás alapján nem hiszem, hogy a PS/2-es csatlakozású egerek támogatásának javítása nagyban befolyásolná a memóriahasználatot, de egy próbát mindenképpen megér.

Szóval azt mondod, hogy ha 4-et raksz be, nem 5-öt, akkor sem jó?

Sectumsempra - For Enemies

(#40925) spety87 válasza Morden24 (#40924) üzenetére


spety87
csendes tag

Igen azt mondom, 4-nél is ez a szitu és 5GB-nál is! És igen ez egy elég vicces cég!:)

(#40926) Morden24 válasza spety87 (#40925) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én javasolnám ennek a két topiknak a meglátogatását:

Asrock lapok általában
ASRock ALiveXFire-eSATA2 (R3.0)

Hátha okosabbak.

Sectumsempra - For Enemies

(#40927) spety87 válasza Morden24 (#40926) üzenetére


spety87
csendes tag

Nos megvan a 3.9 es Bios, illetve feltelepítettem a south bridge drivert is, és ugyanugy kék halál a dolog

(#40928) Morden24 válasza spety87 (#40927) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát most jönne az a lépés, hogy le kéne tesztelni a hardverelemeket, mert ez tuti nem szoftveres hiba lesz :(

Sectumsempra - For Enemies

(#40929) spety87 válasza Morden24 (#40928) üzenetére


spety87
csendes tag

memteszre gondolsz? Mert az megvolt és semmi hiba nem volt:)

(#40930) Morden24 válasza spety87 (#40929) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, a lapodra gondolok elsősorban. Meg kéne nézni mondjuk két 2Gb-s mondullal, vagy ilyesmi.

Ha csak a 2Gb-s modul van bent, akkor is megy a kékhalál?
Ja, és egyébként a kékhalál valamelyik vga-driver komponensre hivatkozik?

(#40931) spety87: Igen, arra.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40931) spety87 válasza Morden24 (#40930) üzenetére


spety87
csendes tag

Arra gondolsz hogy kiveszek minden ramot, és csak az egy db 2GB-os rammal indítsam?!

A kék halálból csak annyit szedtem ki hogy display bla bla, mert nagyon gyorsan eltűnik, és indul újra a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#40932) Morden24 válasza spety87 (#40931) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ööö... a computer (jobbklikk) properties -> advanced system settings -> advanced fül / startup & recovery settings -> na ebben az abakban szedd ki a pipát az automatikus újraindulás elől.

Sectumsempra - For Enemies

(#40933) Воланд válasza spety87 (#40931) üzenetére


Воланд
titán

Kékhalálra. Kapott képet tessék beilleszteni, ilyen formában.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40934) spety87 válasza Воланд (#40933) üzenetére


spety87
csendes tag

hogy tudom ezt elő hozni?

(#40935) Воланд válasza spety87 (#40934) üzenetére


Воланд
titán

Letöltöd, futtatod, legutolsó minidump-on asszem jobb klikk properties, vagy duplakatt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40936) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali,
Control Panel -> System -> Itt a Service Pack 1 alatt fura dolog van!
Get more features with a new edition of Windows 7

Ahol meg lehet adni valami Upgrade key-t. Ez mi a búbánat lenne?:D

(#40937) Morden24 válasza D@ni88 (#40936) üzenetére


Morden24
nagyúr

Anytime upgrade, aminek segíségével a Windows-od kiadását módosíthatod, így pl. egy Home Premiumot használó upgrade-elhet Ultimate-re.

Egyébként meg nem csak upgrade key-t lehet megadni. Ha az online opcióra nyomsz, akkor lecsekkolhatod, hogy mid van, az milyen fícsöröket tartalmaz, mire fejleszthetsz, és mennyibe fájna.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#40938) Воланд válasza D@ni88 (#40936) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40939) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Rasman távelérés-automatikus csatlakozás
Rasauto-távelérési csatlakozáskezelő
Ezt a két dolgot a Windows feladatkezelő szolgáltatások füle alatt találtam.
Pár napja rendszertöltéskor találtam egy vírust.Ez nem valami maradványa,vagy nyitva hagyott port(vagy valami ilyesmi)?Vagy ez kell a normális működéshez?
Előre is köszi!
Dodo

(#40940) Morden24 válasza dodopek (#40939) üzenetére


Morden24
nagyúr

A remote access service-hez tartoznak.

Sectumsempra - For Enemies

(#40941) spety87 válasza Morden24 (#40932) üzenetére


spety87
csendes tag

Itt lenne a kék halálos dolog:

(#40942) Sub-ZeRo válasza spety87 (#40941) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

VGA hibára, driverre írja a bajt.. Más karival kellene kipróbálni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40943) dodopek válasza Morden24 (#40940) üzenetére


dodopek
addikt

Szóval akkor jó helyen van?
Nem vírus kalózkodik?

(#40944) spety87 válasza Sub-ZeRo (#40942) üzenetére


spety87
csendes tag

Szerintem ebből alaplap csere lesz, más lehetőség nem nagyon van!

(#40945) Sub-ZeRo válasza spety87 (#40944) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor innentől nem win7 téma...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40946) pohár


pohár
félisten

üdv mindenkinek :R

a távoli asztalként való eléréshez hozzáadtam a Mindenki csoportot a gépemen, és ha megpróbálok majd bejelentkezni holnap, akkor milyen profilba fogok? vagy ugyanúgy előttem lesznek a felhasználók és be tudok jelentkezni a saját profilomba?

ja és ha más használja eközben a gépet itthon más profillal mint amibe be fogok jelentkezni, az ugye nem zavarja egymást?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40947) Mike_TDi


Mike_TDi
csendes tag

Üdv!

Remélem jó topicba írok. Windows 7 Pro képernyőfelbontássan lenne problémán. (Ati Radeon HD 4830). 1920*1080-as felbontásban teljesen jó, kitölti a kép a monitort. Ha levesem 1280*720ra, akkor nem tölti ki a monitort, csak a közepén van egy elnyújtott kép. (legfrissebb driver van fent)
Tudna vki segíteni mia fenét állítsak, mert még így desktopon elmenne a nagyobb felbontás, de játék közben az már sok a gépemnek, a nyomott képpel meg elég kiábrándító...

Előre is köszi

(#40948) pohár válasza Mike_TDi (#40947) üzenetére


pohár
félisten

játékban miért nem használsz 16:10-es képarányú felbontást?
most fejből nem tudok mondani, de biztos van kisebb is ami megfelel számodra :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40949) Mike_TDi válasza pohár (#40948) üzenetére


Mike_TDi
csendes tag

Köszi, de nem műxik úgy sem jól.
Most pl. átváltottam 1360*768-ba így a kép rendes, olyan szempontból, hogy nem "összenyomott", viszont nem teljes képernyős, hanem körbe van egy 5cm széles fekete keret. Mintha a felbontás 1920-as lenne, viszont abból csak a középső 1360*768-as kockát használja... :W :W :W

(#40950) Sub-ZeRo válasza Mike_TDi (#40949) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem win7 hiba, menj ati topikba, ott segítenek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.