Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) Flashget válasza nightshadow (#42299) üzenetére


Flashget
félisten

F6100: 3D, no Smart TV

eddig a 6100-ba volt smart..vagy a 6030 lett új számmal?

Realme GT Master Edition

(#42302) draff válasza vacs (#42286) üzenetére


draff
aktív tag

mááár bocsánat - de értsem ez alatt a megjegyzésed alatt azt, hogy Te a TV-ről veszed föl egy winchesterre?
Olyat is lehet csinálni?

Sose tudtam ...

[ Szerkesztve ]

(#42303) sandró60 válasza draff (#42302) üzenetére


sandró60
addikt

Elnézést ha én teszek bejegyzést.A kérdésedre.Igen ha a tv PVR-tudású akkor a Digitális adókról tud felvenni,de csak ezen a tévén tudja visszajátszani

[ Szerkesztve ]

(#42304) Flevo válasza sandró60 (#42303) üzenetére


Flevo
tag

UPC direct csatornákról tud így felvenni?

(#42305) kmarci25 válasza localhost (#42285) üzenetére


kmarci25
veterán

Miért is? Mert élek a jogszabály adta jogommal? :W Ha van egy olyan lehetőség, hogy 8 munkanapon belül indokolás nélkül elállhatok a vásárlástól, akkor az miért baj, ha kihasználom? Ugyanmár...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#42306) utánvétel válasza Flashget (#42294) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Ez nálam is így volt, de szerencsére a szűk helynek köszönhetően lett 40 colos D7000 -esem, a vékony kávája miatt, a 6xxx helyett, ugyanis az pár cm-el meghaladta a méretet.
Így utólag már nem bánom. :))

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#42307) JoeYi válasza nightshadow (#42298) üzenetére


JoeYi
őstag

F6400 teljes specifikáció: A 75" modell más talpat kap mint a kisebbek. Két magos proci, 200Hz CMR, 4 HDMI, local dimming

F6100: eszerint a cikk szerint igenis 3D ready, és SMART-ot is kap. KB ugyanaz mint az F6400 csak nincs kétmagos proci és local dimming

F7000: még combosabb 2 magos proci, kinézetben a C9000-re hasonlít

SMART evolution kit: kb úgy néz ki mint a Samsung SSD-k, usa-ban 250 dollár lesz. Ha ez igaz akkor itthon 80e frointos kezdőárral lehet majd számolni. Pont ahogy pedzegettem korábban: egy olcsóbb TV ára. Arról nem is beszélve hogy ennyiért egy High-end kamerás android TV-boxot is vehet hozzá a user, amit még évekig nem fog utolérni se a smart rendszer

(#42308) HofiZoli válasza kmarci25 (#42305) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Hát amelyik üzlet így nyilatkozik, kerülendő. Nyilvánosságot nekik, hogy mások is kerülhessék.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#42309) Chase


Chase
csendes tag

Sziasztok!

Van olyan Windows-os program, ami a TV által formázott USB-HDD-ről le tudja menteni a PVR funkcióval felvett videót (és még a DRM-et is eltávolítja róla közben)?
Alapesetben a Win7 hiába „látja” a HDD-t, nem talál rajta használható particiót.
Ha nincs ilyen all-in-one program, de megoldható a dolog több kisebb programmal, annak is örülnék, ha valaki leírná a lépéseket v. linket küldene.
UE40D6530-as a TV, és csak a hivatalos szoftver frissítésen van rajta, nincs megbuherálva.

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

(#42310) Flashget válasza Chase (#42309) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#42311) Tutu7030 válasza Chase (#42309) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha nem 1017 (vagy újabb fw )van rajta, akkor a samygo alkalmazás telepítése/futtatása esetén másolásvédelem nélkül kerül rögzítésre a műsor, csak át kell nevezni .ts-re a kiterjesztést, és akkor már pl a vlc is lejátsza (vagy akár mkv is készíthető belőle). És mivel a samygo alkalmazás ftp szervert is indít a tv-n, pc-ről akár a TC (vagy más ftp kliens) segítségével is át tudod másolni a tv-ről a pc-re a filmet.
A lassabb megoldás pedig az, hogy a felvétel után a hdd-t a pc-re csatlakoztatod, majd az itt leírtakat követve (PVR alternatív megoldás (2012-06-02) fejezet alatt) átmásolod a pc-re, és az ajánlott programokkal "megbütykölöd" az .srf fájlt.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#42312) Flashget válasza Tutu7030 (#42311) üzenetére


Flashget
félisten

írta gyári fw semmi buhera..beraktam a linket ami a bonyolultabb megoldást írja le..

Realme GT Master Edition

(#42313) wombator


wombator
csendes tag

Kedves forumozók,

Véleményeteket szeretném kikérni, hogy gyári samsung garis 46ES6540es tv megéri 230 eFT-ért szerintetek? Bontatlan, zsir új.
Egy dologtol félek, az input lagja.

köszi

(#42314) nightshadow válasza wombator (#42313) üzenetére


nightshadow
veterán

E szerint meg: [link]. Az input lagje magas, játékhoz szerintem sok:

Samsung UE46ES6540 67ms (trustedreviews.com)

[ Szerkesztve ]

(#42315) nightshadow válasza Flashget (#42301) üzenetére


nightshadow
veterán

eddig a 6100-ba volt smart..vagy a 6030 lett új számmal?

Lehet, hogy akkor ez lesz a 6030 utóda.

JoeYi: F6100: eszerint a cikk szerint igenis 3D ready

Senki nem mondta, hogy nem az:

F6100: 3D, no Smart TV connected services (no All Share or S-Recommendation), available in 40", 46" and 60".

[ Szerkesztve ]

(#42316) wombator válasza nightshadow (#42314) üzenetére


wombator
csendes tag

köszi!! :R

básszus játékhoz venném...

(#42317) nightshadow válasza wombator (#42316) üzenetére


nightshadow
veterán

Nézd meg a 46ES6800-at: [link]

Samsung UE-46ES6800 33ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-46ES6800 34ms (trustedreviews.com)

[ Szerkesztve ]

(#42318) JoeYi válasza nightshadow (#42315) üzenetére


JoeYi
őstag

igaz, félreolvastam. 6200-ban nincs

(#42319) LacBp válasza Chase (#42309) üzenetére


LacBp
tag

Jelenleg nincs rá mód, csak D szériás tv -ig...

(#42320) Silent77 válasza JoeYi (#42307) üzenetére


Silent77
veterán

Miért is reménykedem egy percig is, hogy normális áron lesz az evolution kit. :(((
Még a 250 dodot is sokkalom, de majd akkor kintről rendeljük.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42321) Tin válasza Silent77 (#42320) üzenetére


Tin
veterán

de mitől lenne olcsóbb, ha csak a prémium tévékhez létezik (ár átlagosan 300e-nél kezdődik), tehát feltételezhető hogy van rá pénz.

plusz, ez a doboz tartalmazza az új készülék alapját: új proci, memória, és minden. ez gyakorlatilag egy modern tablet belseje, azokat sem adják oda 20-30e forintért.

ez csak azoknak jó, akik nagy csúcstévéket vesznek. csakhogy ezek 5 kilónál kezdődnek, és 2 milláig tartanak. ekkora összegnél a 80e forint a tévé árának 15%-a, a csúcsnak meg 4%-a.

ez nem azoknak való, akik éppcsak össze tudták kaparni a 40 colos 7000-es modell árát.

(#42322) nightshadow válasza Silent77 (#42320) üzenetére


nightshadow
veterán

A samsung.hu szerint: "Smart Evolution csomag 2013 és 2016 között minden évben külön vásárolható meg a készülékhez. A Smart Evolution technológiával ön valóban új televíziót kap minden évben."

Minden évben ki fogsz adni 50-80k-át érte? Szerintem egyik évről a másikra nincsen olyan hatalmas változás, ami megérne ennyi pénzt. Majd 2015-16 tájékán érdemes megvenni szerintem, akkor már érezhető lesz az upgrade.

(#42323) JoeYi válasza Silent77 (#42320) üzenetére


JoeYi
őstag

hát igen. ennyiért veszel egy jó hdmi-s tabletet. És akkor van egy smart++ tévéd és egy tableted

(nexus 7-ben szerintem erősebb hardver van mint ebben, ráadásul egy kijelző is, mégis csak 200 dollár)

[ Szerkesztve ]

(#42324) Silent77 válasza nightshadow (#42322) üzenetére


Silent77
veterán

Nem valószínű, ennyit semmiképp.
Lehet az elsőt megveszem, majd elválik.

Tin: Pont ez miatt, amit nightshadow ír, évente nem akarok 80e forintot kiadni.
30-40-nél nem gondoltam, hogy több lesz.
Tablethez pedig ne hasonlítsuk. A 2 magos proci is egy gyenge celeron ha jól tudom.
Kamerája nevetséges, minimum egy olyant kellett volna belerakni, mint amilyen a kincetbe is van.
Itt konkrétan az éjszakai látásra gondolok.

JoeYi: Pontosan, azzal használom (huawei mediapad). :K

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42325) nightshadow válasza Silent77 (#42324) üzenetére


nightshadow
veterán

Lehet az elsőt megveszem, majd elválik.

Hát ez az, hogy pont nem az elsőt érdemes megvenni, hanem az utolsó egyikét 2015-2016 körül.

(#42326) Silent77 válasza nightshadow (#42325) üzenetére


Silent77
veterán

Persze értettem mire gondolsz.
Legelsőnél a kíváncsiság hajt leginkább. Bár gyanítom csalódás lenne.
Nyáron, nyárvégén, majd megnézem mennyi lesz. :U

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42327) Inhouse válasza Bigo72 (#42256) üzenetére


Inhouse
őstag

A Hama Uzzano egyben bill és egér, de nem tapipados. Olyan hanyattegér szerű, a golyót kell görgetni...

Üdv Inhouse

(#42328) Inhouse válasza amator2 (#42246) üzenetére


Inhouse
őstag

Az eredeti Samu -s klaviatúrával megy???
ha igen melyik tipussal? PL :Samsung VG-KBD1000 vagy 1500?
Ezen ugye ha jól látom a képet Touchpad is van rajt.?

Sajnos a Youtube alkalmazás ezen verziója nem megy csak a távirányítóval, de pl. a Vimeo már igen.
Valaki mintha már kérdezte volna és pl. a Samsung gyárira azt írják, hogy 6100-tól felfelé... Egy Hama Uzzano viszont tökéletesen illik hozzá és még olcsóbb is.

Üdv Inhouse

(#42329) BBéci válasza draff (#42300) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk semmilyen TV nincs a hálóban, de ha lenne, csakis plazma lehetne, mert feleségemnek még az ES8000 sem tetszett. A most tesztelés alatt álló E550-et is szívesebben nézi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42330) digikábeles válasza b.daniel (#42274) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Az allshare nekem is gondot okozott, ezért a megnézendő fájlt egyszerűen bemásolom a hálózati mappába, és kész.

(#42331) JoeYi


JoeYi
őstag

F6500 speckó: érdekes, hogy most leírják hogy 200Hz-es panel lesz benne, 400Hz CMR

(#42332) Bigo72 válasza Inhouse (#42327) üzenetére


Bigo72
csendes tag

Nem tudom, mennyi ideig tart megszokni,még vacillálok,ezt vegyem-e meg 8000-ért,vagy egy Logitech combót 4000 körül használtan.
Azt írták néhányan ,a Hama nem annyira esik kézre a jobb oldali trackball miatt.

(#42333) Inhouse válasza Bigo72 (#42332) üzenetére


Inhouse
őstag

Én amennyit használom, jó. Nincs összehasonlítási alapom, de mintha ez lenne az összes közül a legkisebb...

Üdv Inhouse

(#42334) Flashget válasza JoeYi (#42331) üzenetére


Flashget
félisten

biztos olvasta a sunyi ferdeszemü banda a topicot :)

Realme GT Master Edition

(#42335) vacs válasza Flashget (#42293) üzenetére


vacs
veterán

próbáld meg itt:
http://speedtest.datanet.hu/datanet.html

Köszi, ez remekül működik, és a sebesség is végre tökéletes.
Igaz, hogy ehhez két falat is át kellett fúrnom, de az utp/lan kábelben nem csalódtam. :D

(^)(>.<)(^)

(#42336) #97862144


#97862144
törölt tag

LED Tv-t szeretnék venni, előrebocsájtom, nem értek hozzá :-) Leírom hogy mire szeretném használni, úgy nyílván könnyebb tanácsot adni. Egyrészt tévézésre, sportműsorok nézése is, főleg foci, ezt csak azért írom mert olvastam olyasmit hogy gyors mozgásoknál zavaró ha nem valódi 100 Hz-es a tv, majd aki ért hozzá megmondja hogy ez mennyire van így vagy nem.
Tévézésen kívül filmnézés, elsősorban külső vinyóról ( azt olvastam 1 TB-ig támogatja legtöbb tv, ez mondjuk gond mert nekem 2 TB-s van.-)) de annyira nem gáz, legfeljebb veszek egy nagyobb pendrive-ot majd és arra átmásolom az aktuális filmet ). Szóval filmek, nekem nagyon sok mkv filmem gyűlt össze és ezeket szeretném elsősorban nézni meg persze divx, avi stb. is.
3D nem szempont, sőt nagyon nem az, engem egyenesen zavarnak a 3d-s filmek. Smart tv nem tudom igazából mennyire lenne fontos, azt hiszem az sem szempont igazából.
Képminőség lenne igazából a legfontosabb. Én két tv-t néztem ki, véleményezhetitek, illetve ajánlhattok mást ebben a kategóriában:

Samsung UE40EH6030
LG 32LS570S

(#42337) BBéci válasza #97862144 (#42336) üzenetére


BBéci
titán

Menni fog 2 TB-os merevlemezzel is.
Az a két tévé inkább ár/érték arányát tekintve jó, a képminőségük - szerintem - kevésbé. Olyan, hogy is mondjam, belépő kategóriás.
A 32 colos nagyon kicsi, hiba lenne akkorát választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42338) #97862144 válasza #97862144 (#42336) üzenetére


#97862144
törölt tag

a Samsungot rosszul írtam, az eggyel kisebb UE32EH6030-ra gondoltam.

(#42339) #97862144 válasza BBéci (#42337) üzenetére


#97862144
törölt tag

Sokan mondják nekem hogy kicsi de hát a szobában ahova kerül ez illik igazából, 2 m-ről néznénk kb. Media Marktban megnéztem hogy belőjem melyik tv milyen adott távolságból, szerintem az eggyel nagyobb már túl nagy lenne nekünk vagy legalábbis határeset.
A képminőség, hát igen, de ez a 120-130e Ft-os keret van erre most, nyílván dupla áron lehetne venni jobb tévéket is.

(#42340) Flashget válasza #97862144 (#42339) üzenetére


Flashget
félisten

32"-os tévén kb. 1,5-1,8 méterig jön ki a FHD hatás..afelett olyan mintha SD adást nézel.

Realme GT Master Edition

(#42341) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok.
Alapvetően ue40us7000 vásárlásán gondolkodom, de ma láttam egy ue50us6900-at az itteni MM-ben (Brüsszelben élek) 999 euroért. Itt a 40-es us7000 is ennyibe kerül.

Külsőre nagyon szép a 6900, valódi fém kávája van. Az érdekelne, hogy miben jobb a 6900 a 6800-hoz képest és miben marad el a 7000-hez képest?

Jó vétel ennyiért a 6900? Evolution Kit-nek van jövője?
Előre is köszönöm értő hozzászólásaitokat! :)

W.

Androidő

(#42342) Inhouse


Inhouse
őstag

[Kapósak a Samsung laposok! :)]

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#42343) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen samu tv-t:UE32ES5500WXXH,a hálószobába ezt használom.

Van erre valakinek valami speckó kép illetve hangbeállítása,hogy hogy a legjobb?Egyenlőre digi kábeltv van rákötve scart csatlakozón keresztül,és a notebookom.A notebookomon ha mkv fájlt nézek vele mpc-hc progival,akkor elég gyakran becsíkozódik a tv képernyő középső részén,és megy fölfelé a 3/4 részéig,ezt ki lehet valahogy iktatni?Vagy ez a tv gyengesége?

(#42344) gyurigyerek


gyurigyerek
csendes tag

Sziasztok! Kicsit már ragadnak a szemeim vissza olvasgatni :( . Tudtok linkelni vagy bemásolni eh6030 -hoz kép beállításokat. Köszönöm előre is ha van valakinek valami tuti beállítása.

(#42345) BBéci válasza gyurigyerek (#42344) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan mit értesz kép beállítások alatt?

(#42343) becsitibi
A fenti kérdést Neked is felteszem.
A csíkozódás nem beállítástól lehet, hanem a lejátszó, a kábel és a TV valamelyikének hibája.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42346) H4CKmyM1ND


H4CKmyM1ND
tag

hello,

B650 Youtube funkciója miért nem listázza a filmeket ugyanazokat mint ha pc-n keresném?

Rákerestem a youtube "karakter" névre pc-n kidobja b650 -nél nem , figyelve a ki és nagybetű különbségekre is.

Gyári firmware a legújabb ami 2 éves kb.

Lecserélni e miatt nem lehet.

(#42347) amator2 válasza Inhouse (#42328) üzenetére


amator2
tag

Akkor nem veszek eredeti samu klaviatúrát. A hama jól néz ki, majd megnézem valahol élőben.
Elég szomorú hogy a samu nem gondolt a youtube alkalmazás használhatóságára....
Távirányítóval használhatatlan. A böngészőből indítva meg állandóan lefagy. :(
Jó hogy egy 300.e Ft -os TV- nek így kell működnie. Persze vásárlás előtt ezt nem reklámozzák......

(#42348) gyurigyerek válasza BBéci (#42345) üzenetére


gyurigyerek
csendes tag

kontraszt fehéregyensúly stb. stb. Tudom mindenkinek más a megfelelő de hátha van valami jól bevált érték minden lehetőségre. vagy ha lennének tesztképek amiket látnék állírtás közben mert amikor állítom tökfekete a képernyő és nem látszik a változás csak ha kilépek az adott menüből.

(#42349) amator2


amator2
tag

Még valami eszembe jutott. valaki írta hogy recseg-ropog a tv hátulja amikor melegszik.
Nálam sikerült megszüntetni, úgy hogy a fali konzolhoz szolgáló tartócsavarokat betekertem, és így azt a pilinga lemezt ami a tv hátulja, rögzíti.

(#42350) sandró60 válasza amator2 (#42349) üzenetére


sandró60
addikt

Kb két nappal ezelőtt az egyik forumozó kollégának"recseget-ropogot"a tv műanyag kerete.Akkor azt irta,hogy benne van a 72 órában és visszaviszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.