Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Vettem egy HDMI kábelt. Melyik bemenetre kell dugnom, ha géppel lesz összekötve? Rádugtam az oldalsó HDMI 3 bemenetre, de nem mutatja az egész képet a TV-n így, hanem lelóg.. ES6100-ról van szó. :U

(#41302) sandró60 válasza darkspell (#41299) üzenetére


sandró60
addikt

A te szavaddal élve"és szopacs?"Legközelebb jó ha körbe nézel.Csak a Samsung kamerája jó.A PH-aprón nézz körűl elég jó árban szokták kinálni

(#41303) Lehiñito válasza darkspell (#41299) üzenetére


Lehiñito
senior tag

23körűl lehet kapni gyári samu hd camot újonnan, csak az jó hozzá.
Sajnos elég borsos az ára.
Tényleg, a gyári kamerának usb-s a csatlakozója vagy hdmi-s?

[ Szerkesztve ]

(#41304) BBéci válasza hkari (#41301) üzenetére


BBéci
titán

A videokártya driverében kell beállítani a képméretet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41305) JoeYi válasza Lehiñito (#41303) üzenetére


JoeYi
őstag

usb. Nem is értem a kínaiak miért nem koppintják le valami 1000Ft-os megoldás képében

(#41306) gorkmc válasza Csekusz (#41253) üzenetére


gorkmc
tag

"ES7000-es tv-met, sikerült egy rca/scart átalakítóval (in-out) rábírnom arra, hogy a tv hangja kijöjjön az erölködőre. Azt csak most vettem észre, hogy ha a smart-on belül indítok el bármit (3D explorer, vagy YouTube-on), nincs hang az erősítőről, csak a tv-n szól...!"

Én is pont ezzel játszottam hétvégén. A Smart menüből a vTunes internetes rádiót telepítettem és akkor tapasztaltam, hogy nem szól a scarton keresztül a hangfal. Megoldásként a fülhallgató kimenetéről vettem a hangot (jack - rca átalakítóval). Csak a TV-t nem szabad kikapcsolni net rádiózáskor. :)

(#41307) schulc99 válasza Inhouse (#41270) üzenetére


schulc99
tag

Köszi hogy leírtad a tapasztalataidat.
Nagy segítség ez vásárlás előtt.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#41308) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Igen,ez szopás,kár hogy nincs olcsóbb megoldás :( Én is kisérleteztem pc-s kamerával de cumi,mert nem jött be.

(#41309) hkari válasza BBéci (#41304) üzenetére


hkari
őstag

Köszi! Egyébként HDMI-n kéne szebb képet kapjak, vagy mondjuk egy PLEX-el, vagy allshare-el?

(#41310) BBéci válasza hkari (#41309) üzenetére


BBéci
titán

A HDMI-re szavazok, de nem egyszerű PC-ről, hanem médialejátszóról, vagy jóféle HTPC-ről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41311) jani-wan válasza BBéci (#41289) üzenetére


jani-wan
tag

Oké értem hogy a mozifilm más méretű, és nem is olyan filmre gondoltam.
De a tévé adás (film) pont olyan méretben van, és általában a tévéadásokat mind ki tudom nagyítani levágás nélkül, illetve esetleg egy pici lecsípődik belőle.

Igazad van, véletlenül az alatta lévőt linkeltem be a gugliból. Sietnem kellett.
Itt van amire gondoltam:
http://www.amazon.co.uk/Scart-to-HDMI-Converter/dp/B002DFHS7I

ezen még azt is lehet állítani hogy 720p vagy1080p legyen a kimenet.
de van több ilyen jellegű termék.

Ráadásul kiderült közben hogy a T-Home csak IPTV-hez adja a a HDMI csatis Set Top boxot, szóval ott a Scart marad sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#41312) air válasza jani-wan (#41311) üzenetére


air
nagyúr

Igaz, hogy a converter - szótárból fordítva - magyarul átalakítót jelent, de a magyarban meghonosodott konverter többet jelent, mint egy átalakító.
Az átalakítót jobbára csak formai átalakításra értjük, míg a konverter elektronikát is tartalmazó, külső tápellátást igénylő elektronikai eszköz.
Szerintem ez tévesztette meg Bécit is.
Ez, amit linkeltél konverter. Átalakító alatt inkább ezt értjük.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41313) Ferko75HUN válasza jani-wan (#41311) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

ha választasz HD csomagot havi 1300 ft-ért akkor is kapsz hdmi-s boxot.
ha van aranykártya - 10% / platina - 20% az árból. a minőség lehet megér ennyit. :)

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#41314) Lehiñito válasza Ferko75HUN (#41313) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia.

Mennyi HD csatornára lehet előfizetni a t-home-nál összesen, úgy értem mennyi csatorna elérhető?
Én csak 6-7-et találtam a honlapjukon., de nem akarom elhinni, hogy csak ennyi van.

[ Szerkesztve ]

(#41315) jani-wan válasza BBéci (#41281) üzenetére


jani-wan
tag

"Merevlemezes Blu-ray játszót vegyél!"

Oké majd nyerek a lottón. :N

Jelenleg van egy DVD felvevőm, ami tökéletesen működik, és amivel a műsorokat veszem fel, többnyire amerikai sport amit éjszaka adnak, és ennyi. Csak ugye nincs rajta HDMI csati.
Ezért 100 ropit nem adnék ki.
Ha a konverter műkszik, akkor az sokkal jobb ajánlat, és az már elgondolkodtató.

(#41316) Makosx


Makosx
csendes tag

Sziasztok!

Melyik 2012-es samsung TV (LED) modelt ajálnátok 46-os méretben 250 és 300 között egy HT-ES8200 házimozi rendszerhez?

(#41317) jani-wan válasza Ferko75HUN (#41313) üzenetére


jani-wan
tag

Már így is sokallom.
Gyakorlatilag családi csomagot fizetek az alap helyett, plusz egy Sport minicsomagot, csak azért hogy elérhető legyen 1 darab adás.
Az ESPN.
Most erre még rá kell tennem 1300 ft-ot?
Az összesen 1200+1650+1300 ft egyetlen csatornáért. Mármint nézhető minőségben.
Kicsit túlzásnak tűnik.

(#41318) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Segítséget szeretnék kérni!
TV vásárlás elött állok ezt a tv-t néztem ki Samsung UE40EH6030 ha esetleg tudtok jobbat ebben az árkategóriában az érdekl.És a véleményekre is kíváncsi lennék.Köszönöm! :R

(#41319) KisApám válasza Franky2Ster (#41318) üzenetére


KisApám
addikt

Jobb oldalt felül a fórum keresőbe beírod, hogy EH6030,
és lőn csoda: KATT

és elolvasod miket írtak ott.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#41320) Franky2Ster válasza KisApám (#41319) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszi!!! :R

(#41321) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Egy Samsung 40" ES6100 tv-ről lenne szó.
Azt szeretném megtudni milyen kamerát lehet csatlakoztatni hozzá ?
Kábelen vagy hogyan ?
:R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#41322) sandró60 válasza akoska07 (#41321) üzenetére


sandró60
addikt

Csak Samsung kamerát lehet működésre birni usb-n.A többi tipust hiába csatlakoztatod nem működik
itt hirdetik Csak ez a tipus jó

[ Szerkesztve ]

(#41323) tjnet válasza akoska07 (#41321) üzenetére


tjnet
aktív tag

Csak a gyári Samsung-ot.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#41324) Flashget válasza tjnet (#41323) üzenetére


Flashget
félisten

jaja.. kis árukapcsolás ;)

Realme GT Master Edition

(#41325) akoska07 válasza sandró60 (#41322) üzenetére


akoska07
nagyúr

köszi mindenkinek. :R

semmilyen más tipust nem fogad el ?
bazzz :D

Hát utána kell nézzek mennyire mutat ez normális képet.
Mert ugyebár nem ülünk 50cm-re a tv-től :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#41326) fraser 60


fraser 60
csendes tag

Üdv mindenkinek.Kérlek segítsetek mit jelent a hiba üzenet interferencia zavar +hiba kód.Nem tölt be a samasung app alkalmazás.Mi okozhatja? Köszi a választ!

(#41327) sandró60 válasza fraser 60 (#41326) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is volt már egy párszor.Szerintem levan terhelve a szerver nem tud kapcsolódni.Próbáld meg egy kicsit később.Olyan este 7-8 óra között van az internetezés csúcsa
Én itt a PH-n is érzékelem nagyon le lassúl :K

[ Szerkesztve ]

(#41328) fraser 60 válasza sandró60 (#41327) üzenetére


fraser 60
csendes tag

Köszönöm csak idegesít.Nem kicsit.

(#41329) Tegla80 válasza sandró60 (#41327) üzenetére


Tegla80
addikt

nem "heccelés"nek szánom,de nálam minden müxik :K
"socai tv" megy most facebook-kal gond nélkül.

a múlkor itt írta egy fórumtárs,h neki sincs (teljesen uo tv-nk van),mikor nálam volt akkor is.Kiderítettük,h neki 1el újabb a FW je, és +vannak a gondjai is a "smart"al.
sztem a FW-hez is köze van a dolognak :U

Sony® & PlayStation®

(#41330) fraser 60 válasza Tegla80 (#41329) üzenetére


fraser 60
csendes tag

néha böngészőt megnyitja face app megy de más appoknál hálózati interferencia hibát ír.A DNS szervert átírtam 2* is de semmi változás.My samsungtól kértem segítséget.Le sem sz...k.DNS vissza állítottam automatikusra de ez sem megoldás.Kezdek megpukkadni.Dálután még a Fuso is működött.
??????????????????

(#41331) BBéci válasza air (#41312) üzenetére


BBéci
titán

Igen, pontosan ez történt.

(#41315) jani-wan
Hiába alakítgatsz bármit, a DVD felvevő nem fog tudni HD-ban rögzíteni.
Ja, nincs HD előfizetésed. Bocs, de akkor miért vettél full HD tévét? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41332) BBéci válasza BBéci (#41331) üzenetére


BBéci
titán

Közben rájöttem, hogy teljesen elvesztettem a fonalat.
Miért kell neked az a bizonyos átalakító?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41333) air válasza BBéci (#41331) üzenetére


air
nagyúr

Gondoltam. Az a baj, hogy nagyon sokan nem tudják kifejezni magukat, vagy nem is tudják, hogy pontosan miről beszélnek. Ez a mai világ átka. :O De sajnos nem hibáztathatók az emberek, mert ez a mellébeszélős fos jön minden médiumból. :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41334) BBéci válasza air (#41333) üzenetére


BBéci
titán

Linkeltek már páran olyan madzagot, aminek az egyik vége Scart, a másik HDMI csatlakozós volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41335) air válasza BBéci (#41334) üzenetére


air
nagyúr

Naja. Sokan pedig a Samsung SCART adapterét aposztrofálják SCART-HDMI átalakítónak. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41336) jani-wan válasza BBéci (#41331) üzenetére


jani-wan
tag

(#41331) BBéci
(#41332) BBéci

1. Mert a jövőre az embernek előre kell gondolnia és nem utólag.
2. Mert kénytelen voltam tévét venni és az első pont miatt nem veszek olyan technológiát ami kifutóban van.
3. Mert a legtöbb tévéadásnál nincs gond.
4. Mert nem csak tévéadás létezik, és azt lehet full HD-ban nézni.

így hirtelen ennyi okot tudok mondani

Ezt nem értem, nem mindegy hogy a Scart miatt veszett a minőség amit átalakít ez a cucc 720/1080p-re, vagy már a DVD felvételkor? (Már ha valóban tudja, amit reklámoznak)
Így is úgy a kevesebből kell többet csinálni, vagy nem?

Hogy jobb legyen a kép, ami a Set top box-ból jön, mert a mostani elég gagyi (ESPN).

[ Szerkesztve ]

(#41337) air válasza jani-wan (#41336) üzenetére


air
nagyúr

Csinálhatsz a STB-ból kijövő jellel bármit, az jobb nem lesz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#41338) Inhouse válasza jani-wan (#41336) üzenetére


Inhouse
őstag

Attól, hogy felkonvertál egy cucc SD adást HD-ra nem következik, hogy jobb lesz...olyasmi lehet, mint a 2D-3D átalakítás...
Fogj egy 720*576-os képet és méretezd át egy képmanipuláló programmal 1920*1080-ra, nagyobb lesz, de szebb nem. Csak az NCIS-nek van olyan szoftvere, ami a 320*240-es webkamera képéből 100m-ről kinagyítja és kiélesíti az elkövető arcát...

Üdv Inhouse

(#41339) RudY válasza jani-wan (#41317) üzenetére


RudY
addikt

Nem biztos, hogy kellene fizetni, Serviio live stream is megoldja, akár HD minőségben is [link]
[link]

(#41340) ityam


ityam
senior tag

Hali

Meg lehet csinálni hogy a Samsung UE40D5003 TVmen a bemenet váltó gombot ha megnyomom ne kínálja fel az összes bemenetet csak a két HDMI-t? úgysem jön be semmi a maradék két bemeneten és csak túl sokat kell nyomkodni a gombot hogy a HDMI2 ről átérjek a HDMI1 re.

(#41341) jani-wan


jani-wan
tag

(#41337) air
(#41338) Inhouse

oké értem.
én úgy képzeltem hogy kiszámolja a köztes képpontokat a körülötte lévőkből, és azt jeleníti meg, vagy valami más általam ismeretlen metódust használva javul a kép.
Annak tényleg semmi értelme hogy a rossz képet felnagyítsa, vagy a SD képet változatlanul hagyja és úgy tegye ki 1080 p-re, mert az csak ront a látványon.
Így viszont nem értem hogy mi szükség van rá egyáltalán.

Az NCIS cuccra licitálnék 15 ropiig.
Már ha ezt tudja mozgóképpel valós időben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41342) jani-wan válasza RudY (#41339) üzenetére


jani-wan
tag

Köszi
Ez érdekesnek tűnik.
Mindenképp ki fogom próbálni.

(#41343) Ra3 válasza jani-wan (#41342) üzenetére


Ra3
őstag

én pár napja nézegettem ezt a dnla-t, és végül az itt leírtak alapján kipróbáltam a serviio-t, szerintem nagyon ott van a szeren, youtube-ról is tök jól lehet videókat nézegetni, nekem ez az egész allshare újdonság volt, de nagyon bejött, próbáljátok ki ti is, szerintem sokkal több értelme van mint a smart-nak.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#41344) Ferko75HUN válasza Lehiñito (#41314) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Pedig sajnos annyi van... , de legalább tényleg jó minőségben.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#41345) patakidr


patakidr
aktív tag

Szombaton hoztam el az AVplanet-től 2 db (egy nekünk egy apóséknak) 46"-os 6800-at.
A miénket holnap viszem vissza 72 órás csere keretében, annyira felhős.

Apóséké szinte teljesen homogén... Lutri!

(#41346) BBéci válasza jani-wan (#41341) üzenetére


BBéci
titán

Amit leírtál, az létezik és benne van mindegyik tévében és a legtöbb lejátszóban, házimozi erősítőben. Úgy nevezik: skálázó, angolul scaler. Ez lehet gagyi és professzionális. De semelyik nem képes a valódi full HD-val egyenértékű minőséget előállítani.
Azért van rá szükség, hogy az 1920x1080 képpontból álló tévének ne a közepén piciben jelenjen meg a DVD-film, SD-tévéadás, vagy a 720p képe.

(#41345) patakidr
Ami nálam volt az nem felhősödött vészesen, ellentétben az ES8000-rel, mert az brutális. Sötét szobában világít.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41347) jukeboxx válasza patakidr (#41345) üzenetére


jukeboxx
csendes tag

Szia én is most készülök tv-t venni 46es7000 .ez előtt 46es6710 volt és felhős volt de csa a div x filmeknél HD filmnél nem.Szerinted a vétel előtt kipróbálom azt engedik az üzletben?Nem merek megint ilyen ingyen kiszállításost venni.(csak személyes átvétel) Az előző tv-t webáruházból hozták . :F

[ Szerkesztve ]

(#41348) looserede válasza BBéci (#41346) üzenetére


looserede
csendes tag

Szia!

Hallgattam Rád és szerencsém is volt a samut megvette egy haver ,mert a ki-bekapcsot megoldotta ,két beállìtáson kellett mòdosìtani( vmi ECO,+és automatikus szoftverfriss.) azòta egyáltalán nem csinálja!!
Havernak tetszett,szte mákom volt vele,mert az enyém csak elhanyagolhatò mértékben felhősödött.
Ő Tv szerelő ès szerinte ez lutri a samu edge ledeseknél.
Értsd ez alatt azt,hogy vmelyik nagyon felhős vmelyik nem zavarò mértékben.
360 -at adott érte,remélem azér nem vert át:-)

Ebben az árfekvésben max 400 ig tudnál vmi frankòt ajánlani??
Persze mostmár kizáròlag plazmát lcd-t nem veszek többet:D

(#41349) BBéci válasza looserede (#41348) üzenetére


BBéci
titán

Itt beszéljük meg! Közösen a többi topiklakóval, akik tudják, milyen a valóban jó képminőség. Nemsokára te is tapasztalni fogod. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41350) air válasza BBéci (#41346) üzenetére


air
nagyúr

Ez pontosan így van, de nem mindegy, hogy a skálázó csak nagyít vagy interpolál. Amit ő szeretne az az interpoláció. Ezt viszont csak az eszközök csekély száma tudja. A többség csak simán nagyít.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.