Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) urbanjozsi válasza sandró60 (#42150) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ma délután volt egy rövid áramszünet. Amióta visszajött az áram, azóta áll fennt ez a probléma. Most a beltérit Scart-al összekötöttem a tv-vel, és úgy működik. Tehát úgy néz ki, hogy a hiba csak a hdmi részt érinti.
Ez software-s, vagy inkább hardveres lehet?

[ Szerkesztve ]

(#42152) sandró60 válasza urbanjozsi (#42151) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is volt egy rövidke (pillanatnyi)áramszünet tegnap.A feleségem ép DVD-ről nézet filmet amikor teljesen kikapcsolt a TV és a DVD.Ugyanakkor a lakásban ment minden tovább nem lehetett érzékelni.Tudni kell,hogy nekem amióta meg van ez a tv egy olyan elosztóba csatlakozik meg az összes elektronika ami a tv-hez van csatlakoztatva Amiben van egy védelem a kis áram tüskék ellen.Ajánlom én is,hogy minnél előbb szerezd be te is

[ Szerkesztve ]

(#42153) Flashget válasza urbanjozsi (#42149) üzenetére


Flashget
félisten

Helyes csak ezt ugye elöbb kellett volna.

Realme GT Master Edition

(#42154) urbanjozsi válasza Flashget (#42153) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Annyi vigasztal, hogy még garis :)

(#42155) Etzel


Etzel
aktív tag

Üdv!

Elnézést ha már volt téma, az oda igazoló linket akárki elküldheti és vissza olasok

Tv vásárlás előtt állok.
A kiszemelt az egy UE40ES5500 lenne.
Vélemény,tapasztalat bármi info érdekel.

Tudom Samu topic de ugyan ennyiért van egy LG 42LS750T....szerintetek? :U

Bocsi és előre is köszönöm szépen a válaszokat :R

(#42156) Tegla80 válasza Etzel (#42155) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
kezdjük az elején : ez "csak"valós 50hz es, ha 100hz-et szeretnél akkor "6"os szériától felfelé nézelődj.
itt találsz pár dolgot
[link]
[link]
vagy
[link]
nekem azóta is megfelel :K

Lg-hez nemtok hozzászólni (kerestem,de "nincs" ilyen az én guglimban :U )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#42157) air válasza Bishoop (#42140) üzenetére


air
nagyúr

Ebben én azt látom, hogy 1014 vagy alacsonyabb. Tehát 1015-től felfelé már nem megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#42158) iminet


iminet
tag

Az alábbi hibajelenségre nem találok semmi megoldást.
A samumon van HDMI ARC kimenet és az erősítő is tudja (Denon). Rendes HDMI kábellel van összedrótozva.
Ha az erősítő működik az S29 Csatornán (370 MHz) érkező digitális tv műsorok nem foghatók (DIGI) . Nincs jel a TV-n. Az erősítő kikapcsolása utána újra van jel, a vétel helyreáll. A többi csatornával minden rendben.
Elég sok beállítást kipróbáltam, de sikertelen.

[ Szerkesztve ]

(#42159) Tegla80 válasza iminet (#42158) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
nekem a PS3 nyomja el a kábel tv- bizonyos csatornáit :K
nemtom miért és hogy lehetne "kiküszöbölni",mert mikor pl letöltök a PS-el addig tv-t sem tok nézni ,csak "szelektáltan" és ezek pont a "nemszeretem" csatik :F
amint kikapcsolom a PS-t ,tá-dám és van tv,hihetetlen tényleg :D (meg bosszantó is :((( )
szóval ez engem is érdekelne,és nem egyedi az eseted (.... vele Én is :W )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#42160) Etzel válasza Tegla80 (#42156) üzenetére


Etzel
aktív tag

Huhh, nagyon szepen koszonom a segitseged!
Egyebkent errol az LG-rol lenne szo :U

Koszi meg1x

(#42161) ultio válasza Tegla80 (#42156) üzenetére


ultio
senior tag

Mint kiderült, a 100 Hz-nek a sporteseményeknél van, lehet jelentősége.
Én nem látok semmi olyan jelenséget, amit az 50 Hz miatt látnom kellene egy Full HD sportesemény nézése közben. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs, csak én nem látom. Bár ha nem látom, akkor ugye nekem nincs is, szóval.

És egy korábbi hozzászólásban kiderült, hogy a 7-es és 8-as szériában is 50 Hz van, ha ott jó......

Nekem 5000-es van, teljesen elégedett vagyok vele.

De az állítás fenn áll, hogy minél magasabb kategóriájú, egyben drágább készülékről van szó, a minősége is magasabb.
Kérdés, kinek mire van szüksége.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#42162) Ra3


Ra3
őstag

32-es tévék input lag-ja általában megegyezik pl a 40-esével, vagy teljesen más érték is lehet?
elsősorban a 32eh5300, és a 32es5500 érdekelne, de ezeket mindenhol 40, 46-os mérteben tesztelték.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#42163) PITYU//


PITYU//
csendes tag

Sziasztok!

Ha blu ray-ről nézek filmet, akkor olyan érzésem van mintha ugrana egy picit a kép. Nem gyakran, de előfordul. TV nézés közben is vettem észre hasonló jelenséget. 6800-ról van szó. Mi lehet a hiba? TV, kábel, lejátszó......

Előre is köszi a válaszokat

(#42164) Flashget válasza PITYU// (#42163) üzenetére


Flashget
félisten

Nincsenek bekapcsolva a különböző képjavítók?

Realme GT Master Edition

(#42165) PITYU// válasza Flashget (#42164) üzenetére


PITYU//
csendes tag

nincs. minden ki van kapcsolva, egyedül a monition van.

(#42166) zzz56


zzz56
csendes tag

a

[ Szerkesztve ]

(#42167) zzz56 válasza Batib (#40945) üzenetére


zzz56
csendes tag

Mint már mások is írták, a Samsung E-sorozatu készülékekre még nem készült el a vele kompatibilis Destroi program. Egyszerűen ki kell várni, amíg megjelenik. A profik remélhetőleg már dolgoznak rajta. Lásd: forum.samygo.tv (E-series) :N

(#42168) lacee007


lacee007
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a TV-t a dobozában lehet fektetve szállítani vagy csak állítva?

Mondjuk egy vadiúj es6100-ast.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

velem lehet üzletelni... :)

(#42169) rasky válasza lacee007 (#42168) üzenetére


rasky
senior tag

Én fektetve hoztam haza az EH6030-at a boltból. Azóta is működik, hiba nélkül.

(#42170) blakey válasza lacee007 (#42168) üzenetére


blakey
titán

Lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42171) Flashget válasza lacee007 (#42168) üzenetére


Flashget
félisten

téli hónapokban bekapcsolás előtt várj vele 1-2 órát amíg átmelegszik a készülék, szoba hőmérsékleten.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#42172) Altbrucke válasza Flashget (#42171) üzenetére


Altbrucke
tag

nem árt ha kicsit többet :D

(#42173) Flashget válasza Altbrucke (#42172) üzenetére


Flashget
félisten

ártani nem árt de felesleges.
nekem mikor hozták 0 fok volt és előző nap pakolták be a kocsiba, hogy kora reggel elinduljon a tag..vagyis éjszaka -1-2 fokba volt és 2 órát vártam akkor.

Realme GT Master Edition

(#42174) zsozsi 78


zsozsi 78
tag

Sziasztok a 3 tv közül melyiket ajánljátok már sokat olvastam mindent de döntés képtelen vagyok:

Smart jó ha van mert van kisgyerek mese nézés:)
Film és xboxra lenne használva

40es7000
40es6800
46es6100 árban nagyjából megegyeznek ha jól néztem

Vagy tudom nem a legjobb topik de a gyerek miatt a 3d lg kiván passzivat? vagy aktivat is lehet?

(#42175) mfranky válasza zsozsi 78 (#42174) üzenetére


mfranky
őstag

Smart Evo Kit miatt +1 a 7000-re... :D
Ugyanarra használom, mint te, csak kisgyerek nincsen...még... :)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#42176) Brave_86 válasza zsozsi 78 (#42174) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Én a nagyobbat venném. (46")
Nem teljesen értem az utolsó mondatot. Ezek aktívak.

(#42177) hbooo


hbooo
csendes tag

vettem egy samsung tv-t. kaptam hozza hologramos garanciajegyet. Samsung HU van rajta.
Honnan lehetek biztos benne hogy ez eredeti? (asszem regebben volt mar errol szo)

(#42178) kmarci25 válasza Brave_86 (#42176) üzenetére


kmarci25
veterán

Épp ezért kérdi, hogy a gyerek "miatt" nem ajánlottabb-e a passzív. :)

zsozsi 78: mekkora a gyerek? Ha már nagyobbacska, akkor én a helyedben elvinném valahova (MM pl.), ahol kipróbálhatja, meg a legjobb lenne, ha ti is kipróbálnátok. Mert nekem spec. az aktívtól megfájdult a fejem. Nem kellett hozzá sok idő, szinte azonnal éreztem, ahogy 3d-re váltott a képernyő. Azt a pár percet, meg némi utánajárást sztem megér egy próba. :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#42179) Batib válasza zsozsi 78 (#42174) üzenetére


Batib
őstag

Kisgyerekeknek egyik sem ajánlott.
link

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#42180) Varga Jenci


Varga Jenci
csendes tag

Sziasztok!

Kérek szépen segítséget : Van egy Samsung LED TV és egy ACER laptop . Meg lehet e azt csinálni hogy a laptopra letöltök egy 3 d-s filmet és mivel a tv 3d-s arra átküldeném . Ha lehetséges milyen kábel kell hozzá? Sajnos még nem vagyok csak kezdő szintű gépező, ha tudtok segíteni, vegyétek figyelembe !!!!!

Köszi ! Jenci :W

(#42181) Flashget válasza kmarci25 (#42178) üzenetére


Flashget
félisten

Az a baj sokan nem igazi 3D filmmel nézik meg a 3D-t és megfájdul a szemük, fejük...sajnos sok a silány mínőségű kókány, gányolt 3d .mkv film a neten.

Realme GT Master Edition

(#42182) Flashget válasza Varga Jenci (#42180) üzenetére


Flashget
félisten

ahhoz a vga-nak is 3D-t tudónak kell lenni a HDMI kimenetnek 1.4-esnek

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#42183) JoeYi válasza Varga Jenci (#42180) üzenetére


JoeYi
őstag

kissé kevés az infó. Milyen tv, milyen laptop?

Ha olyan filmet töltesz le, amiben a nevében benne van, hogy SBS, vagy half-ou (onnét is lehet tudni, hogy ha belenézel, akkor két képet látsz egymás mellett), akkor egyszerűen csak másold rá egy pendrivera, indítsd el a tévén és nyomd meg a 3D gombot a távirányítón.

Ha BD ISO filmet szedsz le, akkor:

3D-hez kell:
- EH6030, ES6100 vagy nagyobb tévé, illetve ha előző szériás akkor D6100 vagy nagyobb
- PowerDVD 12 program
- High Speed hdmi kábel (ez van ráírva)
- intel integrált, újgenerációs nvidia, vagy radeon videókártya

De ha szgépről is csak SBS 3D-t akarsz nézni, akkor nem kell semmi extra, csak egy akármilyen hdmi kábel meg egy lejátszó program, de ezesetben is meg kel nyomni a 3D gombot a TV-n

SBS minta

Ha bármelyik szó ismeretlenül hat, nyugodtan keress rá googleban

(#42184) iminet válasza Tegla80 (#42159) üzenetére


iminet
tag

A kérdést feltettem a Samsungnak is eddig ez jött vissza:

"Levelét továbbítottam az illetékes technikusunknak további kivizsgálásra.
A válaszig szíves türelmét kérem."

[ Szerkesztve ]

(#42185) kmarci25 válasza Flashget (#42181) üzenetére


kmarci25
veterán

Ugyanaz a forrás: passzívnál nem fájt a fejem. Úgyhogy nálam nem ezen múlt. De mondom (mielőtt flame lesz belőle ;) ): négyen néztük, közülük én voltam az egyetlen ilyen problémával.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#42186) Flashget válasza kmarci25 (#42185) üzenetére


Flashget
félisten

nem flame csak a kókány vackoktól nekem is megfájdult a szemem..a gyári 3D-s filmtől semmi bajom..igaz ezek 50GB-os lemezen vannak nem 10-13gb .mkv-k

Realme GT Master Edition

(#42187) Gyuszi80


Gyuszi80
csendes tag

Kedves fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben. Karácsonyra vettem egy ES6800S tévét. Olyan bajom van vele, hogy kaptam néhány filmet, amelyet az én készülékem nem játszik le, (Nem támogatott formátum) míg akitől kaptam, ott gond nélkül működik, neki 6500-a van. 1080p-s x264-es -mkv fájlokról van szó. Ma leszedtem én is egy ilyen filmet, amelynek szintén ezek a paraméterei, és a hibaüzenet szintén a "nem támogatott formátum". A jelenség csak kb. minden 10-ik filmnél jön csak elő, valami apró bibi lehet csak a videóban, amit a tv nem szeret, de nem találok rá megoldást. Akinek van tippje azt kérem, legyen kedves írja meg.

(#42188) Flashget válasza Gyuszi80 (#42187) üzenetére


Flashget
félisten

az a 6500 az D szériás vagy ES?
mondjuk akkor is érdekes ha az lejátssza a tiéd nem.
általában nem szokott gond lenni az mkv fájlokkal samu tévén, de érdemes a fájlt betallózni Tsmuxer-be és a @ jel után mi van írva szám.
@L4.1 vagy más.
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#42189) Gyuszi80 válasza Flashget (#42188) üzenetére


Gyuszi80
csendes tag

Köszönöm a linket.
A másik tv pontos típusát mindjárt megnézik nekem.
A TsMuxer ezt írja ki: Profile Main@4.1

(#42190) Flashget válasza Gyuszi80 (#42189) üzenetére


Flashget
félisten

akkor nem azzal van a baj..4.1 a jó általánosságban (asztali lejátszókat is ide értve)

Realme GT Master Edition

(#42191) Gyuszi80 válasza Flashget (#42190) üzenetére


Gyuszi80
csendes tag

Összehasonlítottam másik olyan mkv fájlokkal a TsMuxerben, amelyek működbek. Ami szembetűnő különbség számomra is, hogy míg azok amelyek mennek 1920x1080-as felbontásúak, addig ami nem működik az 1920x816. Lehet ez a baj vele? Sajnos több olyan fájlt nem tartottam meg, amelyik nem működött, így azokat nem tudom megnézni.

(#42192) pacter


pacter
csendes tag

Sziasztok!

Valami ötlet a UE22D5003 típus érintőgombjainak megjavítására? Átállítottama service menuben a típusszámot/usb lejátszás miatt/ és azóta nem működik. Ha visszaviszem szerintetek megjavítják garanciálisan?

(#42193) Flashget válasza pacter (#42192) üzenetére


Flashget
félisten

factory reset ami alap helyzetbe hozza a tv-t mint amikor vetted. ha szerencsés vagy.
ez egy általános hibajelenség volt a nagyobb 40"-nál is mikor belenyúltak a szervíz menűbe és olyat akartak a tévétől ami nem volt alap tulajdonsága..levolt tíltva az fw-ben.

Realme GT Master Edition

(#42194) Flashget válasza Gyuszi80 (#42191) üzenetére


Flashget
félisten

akár..viszont azt írtad ugyanazt a fájlt a másik samsung lejátszotta.

Realme GT Master Edition

(#42195) Gyuszi80 válasza Flashget (#42194) üzenetére


Gyuszi80
csendes tag

Így van, a másikon működik.

(#42196) stefi68


stefi68
addikt

Többen feltették a kérdést, hogy mikor jelennek meg az új 2013. évi modellek.

Írtátok, hogy kb. március vége felé szoktak.

A kérdésem az, hogy amikor már ismert, hogy milyen új típusok lesznek és már ismerjük azok tulajdonságait, árait, akkor lehet még 2012. évi modellt kapni?

Tehát, ha úgy döntök, hogy nem hoz akkora változást az új modellév vagy olyan horror összegért adják őket, hogy nem akarok újra egy évet várni mire lemegy az áruk, akkor tudok-e még beszerezni a régi típusokból?

Egyelőre a 40ES6100 van kinézve. Úgy látom a készleteket újra feltöltötték a boltok (pl. PCálom-ban már van raktáron).
Viszont azért motoszkál bennem a kisördög, hogy hátha kiadnak idén egy EH6030-as továbbfejlesztett változatot, ami nem edge LED-es, hanem LED mátrixos :U

Erről esetleg nincs infó (valami titkos forrásból :) )?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#42197) sandró60 válasza stefi68 (#42196) üzenetére


sandró60
addikt

Ha ezt a hozzászólást olvasod talán okosabb leszel az idei F-sorozatú tévékkel kapcsolatban idei tipus
A helyedben én nem várnék arra,hogy az E-sorozat olcsóbb lessz.Tavaly is sokan arra vártak és mégse lett ocsóbb a kifutó széria

(#42198) stefi68


stefi68
addikt

Még egy kérdés...

Aki már idén vett TV-t és regisztrálta a készüléket a Samsung oldalán, megkapta a +1 év garanciát, vagy csak +2 hónapot?
.
.
.
Ezt láttátok már? 40ES6100 146.669,- Ft ért
Mi az hogy áfa nélkül? Áfa nélkül adják, vagy még rá kell számolni? Mert, ha az utóbbi, akkor nem nagy üzlet.
Garancia gondolom kétséges... A GARANCIA résznél 1 év gyártói garanciát emleget, de gondolom az csak rajtuk keresztül :F

Szerk.: sandró60 nem gondolom, hogy a tavalyi modellek már olcsóbbak lesznek

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#42199) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Van valamilyen lehetőség elrejteni a virtuális billentyűzetet ES6100 TV-n?

Köszi!

i9 / 4080 / 32"

(#42200) JoeYi válasza pigatt (#42199) üzenetére


JoeYi
őstag

nincs. Átválthatod numerikus módba, és akkor kisebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.