Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) blakey válasza Pool_ (#42598) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a fejfájást az aktív megjelenítés okozza, mivel szemenként villogtat így erre van aki érzékeny. A halfSBS nem mindig sikerül a "készítőknek" ugyanis csak nyomokban felel meg a valós FHD3D-nek és aki élvezni is szeretné a valódi 3D hatást annak "megfájdul" a feje ettől. :)

(#42602) Pool_
Igen, és? Ott is fáj az "ember" feje.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42602) Pool_ válasza blakey (#42601) üzenetére


Pool_
tag

Na jó de a FullHD filmnél is villogtatja a képet :)

(#42603) Tegla80 válasza Pool_ (#42600) üzenetére


Tegla80
addikt

Hát szerintem,ha átgondolod a 3D elvét,h 2 szem 2 kép már nem is kell tovább menni,h káros e. Nincs kedvem vitatkozni,használja aki,csak Te kérdeztél ilyesmire

Sony® & PlayStation®

(#42604) BBéci válasza Pool_ (#42600) üzenetére


BBéci
titán

Minden esetben a tévé képátlójához ajánlott ideális távolságból nézted a 3D filmeket?

"nem mindenki tud tárolni 50-60 gigás filmeket"
A 3D nézésének vannak technikai követelményei. TV, lejátszó, és tárhely. Ami normális esetben egy polc, ahová felteszed a Blu-ray lemezt.
Ha nem tudom kifizetni a szőlőből készült bort, igyak tablettásat? Kösz, nem inkább vizet, illetve maradok a 2D-nél, az semmivel nem kevésbé élvezhető. De nem az agyontömörített mkv, hanem minimum a BD25. Persze az ajánlott nézési távolságból, mert annak kétszereséről majdnem mindegy.
Mindenki nézzen azt, ami neki tetszik, abba nem akarok és nem is szabad beleszólni. Azt viszont nem kellene hangoztatni, hogy ugyanolyan jó az SBS, mint a frame packed, mert fizikai képtelenség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42605) c805 válasza SocketA (#42595) üzenetére


c805
tag

Igen megy,de ha megfordítom a távirányitót magam fele akkor is megy. ;)

(#42606) Pool_ válasza BBéci (#42604) üzenetére


Pool_
tag

Soha nem mondtam ilyet hogy ugyanolyan jó lenne. Én azt mondtam hogy nem olyan borzalmas ahogy flashget leírja, hanem az is élvezhető. És hát élvezhető is. Régen is élvezted a DVD-t, pedig már akkor is voltak ekkora TV-k. Pedig azért egy halfSBS film minőségéhez sehol nincs egy DVD akárhogy nézzük.
Illetve továbbra sem értem hogy mitől fájdulna meg az ember szeme tőle akkor, ha a FullHD 3D-től nem fájdul meg.
Kár a fórumot az elvakultságokkal teleszemetelni, attól hogy valakinek nincs lehetősége Bluray filmeket lejátszani, még nem kevésbé élvezhető egy halfSBS film is. a Fullhd szebb, ez tény. De annyira azért nem hogy azt írjátok hogy ez egy szar és kár is szót fecsérelni rá. Nem az iphone fórumban vagyunk.
Írom mind ezt úgy ahogy már írtam is hogy ha tehetem én is FullHD 3D filmeket nézek.
Szóval inkább azt nem kellene hangoztatni hogy a halfSBS egy selejt, és nem élvezhető kompromisszumokkal. Mert igenis élvezhető.

[ Szerkesztve ]

(#42607) sandró60 válasza SocketA (#42595) üzenetére


sandró60
addikt

Látom,hogy egy pár embernek problémálya van a Samsung távirányitójával.Én is beállok a sorba.Nekem egy D-tipusú tévém irányitója "hülyűlt"meg.2011-kiadású a tévé,ha a plafonra célzok akkor egyből vált "akármit",ha a tévére irányitom akkor csak pontos célzással kapcsol.Ez a hiba kb 3-4 hónapja áll fent.Visszagondolva annó próbáltam a távirányitó billentyűzetét letisztitani enyhén szappanos vattával.Lehet.hogy akkor kerűlt egy kis nedveség az irányitó paneljére.Amit szerintem egy alkoholos tisztitásal talán megoldható.Egy bibi van- én nem merem szétpattintani a távirányitót lehet,hogy nagyobb kár lenne,mint haszon.A másik megfigyelésem,hogy a hangerő és a kikapcsoló gomb működik sz...rúl.Azóta vettem itt a PH-aprón egy világitós távirányitót azzal minden jól működik

(#42608) BBéci válasza Pool_ (#42606) üzenetére


BBéci
titán

Sokaknak megfelel az SBS, mások pedig nem szeretik és inkább nézik ugyanazt a filmet 2D-ben, mert számukra inkább csökkenti az élvezeti faktort, mint növeli. Nem vagyunk egyformák.
A DVD emlegetése teljesen értelmetlen, mert nem jobb és baloldalon elhelyezkedő, felezett felbontású képekből kreált a tévé egyet. Ráadásul egy kiváló skálázó processzorral ellátott lejátszó olyan minőséget állít elő a DVD-videóból, hogy leesik az ember álla. Éppen most tesztelek egy ilyet.
Sajnos az SBS-eken láttam szellemképet, dupla kontúrokat és a háttér torzulása is sokkal erősebb, mint a frame packeden. Ettől nem fájdult meg a fejem, csupán a kedvem ment el a további SBS nézéstől.
A kompromisszumokat hagyjuk, mert az életben annyiszor elkerülhetetlen, hogy a szórakozásomat nem fogom azokkal "fűszerezni".
Ismétlem, inkább 2D, mint HALF SBS!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42609) c805 válasza sandró60 (#42607) üzenetére


c805
tag

[link]Ilyet vettél?

(#42610) JoeYi válasza Pool_ (#42600) üzenetére


JoeYi
őstag

természetesen én nem tudhatom hogy BBéci és Flashget milyen SBS filmekkel futott össze, de én már többet is végignéztem a barátnőmmel, fejfájás, hányinger, vagy minőségi kritika nélkül.

SBS-nél olyan gond léphet fel, hogy rosszul állítják be a távolságot a két kép között, vagy túl erős tömörítést alkalmaznak rajtuk és ezért nem, vagy csak részlegesen áll össze a 3D hatás, durva szellemkép kíséretében. Én eddig egy ilyen videóval futottam össze, eleve csak 800*500 körüli felbontása volt, és tényleg olyan rosszul volt megcsinálva, hogy 15mp után letéptem a szemüveget. (olyan érzés mint amikor erős dioptriás szemüveget vesz fel az ember)

(#42611) sandró60 válasza c805 (#42609) üzenetére


sandró60
addikt

Hasonló,de mégse.A tipusszáma amit vettem-BN59-01079A.Ezt most egy EH4500-internetezős tévéhez használom.Amit linkeltél az jó lehet a te tévédhez is.

[ Szerkesztve ]

(#42612) BBéci válasza JoeYi (#42610) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a durva szellemkép, a legkisebb is annyira zavar, hogy inkább jöjjön a 2D! Nem okoz fejfájást, hányingert, csak zavar, de nagyon. Két év frame packed nézés után láttam az első SBS-t, tehát megszoktam a jót, talán ezért vagyok annyira ellene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42613) c805 válasza sandró60 (#42611) üzenetére


c805
tag

Szerintem is jó lehet a 6100-hoz,gondolkodom rajta mert elég jó árban van.Ezek érintősek?

(#42614) blakey válasza Pool_ (#42606) üzenetére


blakey
titán

…mitől fájdulna meg az ember szeme tőle akkor, ha a FullHD 3D-től nem fájdul meg…

Az aktív 3D-től fájdulhat meg, független, hogy FHD3D vagy egyéb, van aki erre érzékeny.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42615) sandró60 válasza c805 (#42613) üzenetére


sandró60
addikt

Úgy nézem én is,hogy az.Szerintem ez már jobb kilakitású,mint amit most használok.Nekem nincs 3D.Az ára szerintem nagyon jó

[ Szerkesztve ]

(#42616) Pool_ válasza blakey (#42614) üzenetére


Pool_
tag

A kérdés nem ez volt, amit leírtál azzal tisztában vagyok. Esetleg olvass visszább hogy megértsd a kérdést.

(#42617) ultio válasza sandró60 (#42611) üzenetére


ultio
senior tag

Hogyan lehet itt megtalálni a tévémhez (40EH5000) való távirányítót? Nekem sehogy se sikerült.
Megnézném, hogy világítós kapható-e.

rasti rusti

(#42618) sandró60 válasza c805 (#42613) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem ez a tipusú van

[ Szerkesztve ]

(#42619) sandró60 válasza sandró60 (#42618) üzenetére


sandró60
addikt

Helyesbitek ez a tipus amit vettem. Az árat érdemes megnézni a kettő között hatezer forint különbség van.Én nem merem leirni,hogy milyen összegért vettem ;]

(#42620) sandró60 válasza ultio (#42617) üzenetére


sandró60
addikt

Beirod a webb lap keresőjébe a távirányitó tipusszámát.Bal oldalon található.Mivel fentebb már linkeltem egy irányitót az szerintem jó lessz neked is.Igaz,hogy utángyártott,de láthatod milyen ár különbségek vannak

[ Szerkesztve ]

(#42621) legenda007 válasza c805 (#42613) üzenetére


legenda007
aktív tag

Ha vennél egy ilyet és működik vele neked a tv, írd meg légyszíves.

[ Szerkesztve ]

(#42622) ultio válasza sandró60 (#42620) üzenetére


ultio
senior tag

Köszi!

rasti rusti

(#42623) Flashget válasza BBéci (#42604) üzenetére


Flashget
félisten

Egyetértek..bár én user error-os Pio BD lejátszót használok mint megtudtam. ;]

Realme GT Master Edition

(#42624) sb válasza Pool_ (#42606) üzenetére


sb
veterán

A gond az, hogy:
1. mindig más a vita tárgya
2. soha nincs érv, ha van akkor másra vonatkozik az is

Most is a fejfájás volt a téma, erre jön egy válasz, hogy a nagyobb felbontás meg méretű file jobb minőségű. Hát ezt nem nagyon kell magyarázni, egyértelmű.
De a kérdés az volt, hogy ha nem kapsz fejfájást egy fullhd 3D filmtől akkor a halfSBS-től miért kapsz? Ez kb. olyan mintha 2x távolabb ülnél, máris a felezett felbontásnak megfelelő részletességű képet látsz, attól is megfájdul a fej? Nem igazán...

(#42625) c805 válasza legenda007 (#42621) üzenetére


c805
tag

Ok,ha megveszem mindenképpen jelzem a véleményem. :K

(#42626) tjnet válasza mamboo (#42596) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha tényleg B6000-es tv-d van a service menüben a típust írd át 7000-re, de csak akkor ha B6000 a tv-d. Ez az első generációs SAMSUNG led tv. Nekem ez volt az első led tv-m még mai napig működik és a service menüben át van állítva 7000-re. Így már filmet is lehet nézni rajta.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#42627) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok! egy Samsung UE40EH6030 tv-d szeretnék vásárolni. az érdekelne, hogy ezen működik-e a PVR funkció (amivel az adást fel tudom venni)? és a képernyője ennek is kikapcsolható-e mint a le40c650-nek? a feketéje mennyire elfogadható (le40c650-hez viszonyítva)? valaki esetleg bővebben tudna írni a megbízhatóságáról és minőségéről? nagyon köszönöm a válaszokat. :R

(#42628) tjnet válasza Atesz08 (#42627) üzenetére


tjnet
aktív tag

Szerintem egy c650-nek nem a eh6030 a led megfelelője hanem a ES 6100 legalább, de én a ES 7000-t mondanám ha a kép minőségét nézzük. Ez az én személyes véleményem.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#42629) BBéci válasza Atesz08 (#42627) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a C650 képminősége jobb. Szomszédomnak olyanja van és mindig csodálattal nézek rá, mert ahhoz képest, hogy LCD, élvezet rajta filmet nézni. Persze vannak hibái, korlátai annak is.

(#42628) tjnet
Az ES6800-hoz lehetne hasonlítani. Volt nálam, ismerem. A tesztje.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42630) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!
Egyre több olyan MKV van, amire azt írja ki a TV-m, hogy nem támogatott kodek. (ezeket ilyenkor át kell konvertáljam Freemake-el) Rádugtam a hálózatra a tv-t, de azt írja, hogy nincs újabb szoftververzió. (001013 van fent)
Ez igaz lehet? :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#42631) BBéci válasza Andie (#42630) üzenetére


BBéci
titán

Sokszor, sokan leírtuk, hogy a tévék médialejátszói korlátozott képességűek, amin a frissítések sem fognak javítani. Emiatt már többször reklamáltam a Samsung marketinges főnökének, aki továbbította az illetékeseknek és azóta sem történt semmi. A tévégyártóknak ez nem érdekük, inkább vedd meg a BD-játszóikat és hozzá Blu-ray lemezeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42632) tjnet válasza Andie (#42630) üzenetére


tjnet
aktív tag

Vegyél hozzá egy egreat r6s lejátszót, 27000Ft és örülj.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#42633) tjnet válasza BBéci (#42629) üzenetére


tjnet
aktív tag

Gondoltam, hogy te fogod megmondani a tutit hozzá én csak próbáltam belőni, de a C650-nek tényleg nagyon jó képe van annak ellenére, hogy LCD.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#42634) Flevo válasza sandró60 (#42611) üzenetére


Flevo
tag

Lehet tudni, hogy mibe fájt egy ilyen?

Egy évtizede nem értem, hogy miért nem építenek háttérvilágítást a távirányítókba. Filléres dolog és nagyon hasznos lenne, hsz többnyire fényszegény vagy sötét környezetben tévézünk. Végre valaki kitalálta :R

(#42635) JoeYi válasza Andie (#42630) üzenetére


JoeYi
őstag

ezt a táblázatot nézd át. Valószínűleg magasabb bitrátával készülnek azok a videók mint amit a D6100 bír. Letöltés előtt olvasd el az nfo-t és nem lesz meglepetés:
[link]

(#42636) Flashget válasza Flevo (#42634) üzenetére


Flashget
félisten

D6500-hoz adott távkapcs háttérvilágítós...ezt is megszüntette a samsung az E szériánál?

Realme GT Master Edition

(#42637) Tin válasza Flashget (#42636) üzenetére


Tin
veterán

nekem az ES6800-é szintén háttérvilágításos.

(#42638) Flevo válasza Flashget (#42636) üzenetére


Flevo
tag

Nekem ES5500-ám van, nem világítós távval. Vajon egy világítóssal lehet használni?

(#42639) Batib válasza Flevo (#42638) üzenetére


Batib
őstag

Ezek a távok eléggé kompatibilsek a tévékhez. Nekem a B450 távja viszi az Es6100 tv-t és vissza is jó.
Csak néhány dedikált gomb eltérés van. Ok - jópár. 3d smart mediaplayer gombok stb. De az alap funkcio gombok rendben.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#42640) Flashget válasza Tin (#42637) üzenetére


Flashget
félisten

akkor semmi változás a külsőtől eltekintve..6xxx-től jár a világítós távkapcs?
D6500
ilyen a ES6800?
vagy ilyen?

Realme GT Master Edition

(#42641) Flashget válasza Flevo (#42638) üzenetére


Flashget
félisten

a monitorom P2470HD távkapcsolójának jó pár funkciója ugyanaz mint a tévé-é is vissza. Új elemnél van is gond emiatt ha éppen játszok az asszony meg tévézik hirtelen nem a pályát látom hanem valamelyik csatornát mikor ő a tévén csatornát vált ;)
Eltérés azokban a funkciókban van csak ami nincs a monitoronak pl. 3D és így tovább.

Szóval simán működnie kellene.

Realme GT Master Edition

(#42642) sandró60 válasza Flevo (#42638) üzenetére


sandró60
addikt

Nyugodtan vegyél világitós Samu távirányitót.Tegnap már linkeltem egy oldalt,ott elég jutányos áron vehetsz utángyártottat.Az eredetinek sajnos"hororr"ára van

[ Szerkesztve ]

(#42643) Tin válasza Flashget (#42640) üzenetére


Tin
veterán

(#42644) Brave_86


Brave_86
aktív tag

E-digital valentinnap: 40EH6030: 149.900 -5% kedvezmény -7.495= 142.405 :F

(#42645) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Azt látom, hogy most pörög kicsit a világítós távirányító témakör, de nekem nem világos, hogy most akkor melyik távkapcsoló melyik TV-vel kompatibilis. Egy D6100-hoz és egy ES6100 keresek 1-1 távkapcsot. Ezeket melyik távirányító típusokkal tudom (teljes körűen) kapcsolgatni?

(#42646) sandró60 válasza Stefi_dzsi (#42645) üzenetére


sandró60
addikt

Egy kicsit ha visszaolvasól akkor megtudhatod,hogy milyen "távrecsegőt"vegyél.Azért ide teszem annak a webb oldalnak a linkjét ahol a bal oldali keresőbe beirva megtudod hogy milyen távirányitó ajánlott hozzá
[link] szerencsére a Samu távirányitók majdnem mindegyik tévével kompatibilis.A te estedben mivel azt hiszem,hogy3D-és akkor olyat kell nézni amin rajta van az ehez tartozó billentyűzet

[ Szerkesztve ]

(#42647) c805 válasza Tin (#42643) üzenetére


c805
tag

Ezt hol lehet beszerezni?

(#42648) Flashget válasza Brave_86 (#42644) üzenetére


Flashget
félisten

igen sajna idén csak 5% a tavalyi 10%-al szemben...
árgépen még ettől az ártól is jóval kevesebbért lehet hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#42649) sandró60 válasza c805 (#42647) üzenetére


sandró60
addikt

Egyel előtted linkeltem ott nézz körűl

(#42650) Tin válasza c805 (#42647) üzenetére


Tin
veterán

es6800-hoz ezt adták gyárilag. a modellkódja TM1270.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.